Slēpt attēlu

Nedēļa līdz 26.11.2017.: vēl viens neliels ziemas mēģinājums?

Nedēļa kopumā. Atbildot uz virsrakstā uzdoto jautājumu - jāsaka, šis ziemas mēģinājums izdevās tāds neliels. Nedēļas pirmajā pusē līdz trešdienai pie mums pabija drusku vēsāks gaiss, ko vispirms līdz Latvijai atvilka mūsu tuvumā aizpildošais ciklons. Nelielo salu pastiprināja arī neliels augsta spiediena atzars nedēļas vidū. Naktīs uzsala līdz dažiem grādiem mīnusos. Dažviet šajās dienās bija nelieli sniegfa nokrišņi, kas - galvenokārt Latvijas dienvidos - šur tur izveidoja nelielu sniega segu. Tāda uzradās atsevišķos novados arī citviet, galvenokārt uz austrumiem no Rīgas. Bet ceturtdien pirms siltās frontes daudzviet uzsniga, vietām uzputināja, tam sekoja atkala un lietus, kā arī gaisa temperatūras paaugstināšanās. Kā rezultātā gandrīz visur esošais sniegs uz zemes nokusa. Nedēļas otrajā pusē gaiss no jauna iesila līdz +4+7 grādiem, lai gan pāris nosacīti aukstās frontes līdz pat svētdienas rītam mums daudzviet nesa lietainus brīžus.

Attēlu (c): Sat24.com, Finnish Meteorological Institute.

--------------------
Paskaidrojumi:
Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem pulksten 15:00. Dienas attēls atjaunojas pēcpusdienā, ap pulksten 16.

Sat24.com attēlos - virs pavadoņa iefiksētās mākoņu segas - ir ar manu roku pārzīmēts mākoņu kustības virziens, kas reizē norāda arī gaisa masu kustību. Sarkanās bultas - silts gaiss, gaiši zilās - vēss; tumši zilās - izteikts sals. Ciklonu centri apzīmēti ar riņķa veida bultām. Pie cikloniem un anticikloniem - ir Vācijas meteoinstitūta iedotie vārdi, kurus lieto visā Eiropā un aiz tās robežām.
------------------

Iepriekšējās dienās

Sestdiena, 25.11.2017.

Sestdiena bija ciklona siltajā sektorā, bet naktī uz svētdienu pāri Latvijai atkal devās aukstā fronte, kas naktī nesa visai daudz nokrišņus gandrīz visā valsts teritorijā. Arī šī aukstā fronte bija tāda tikai nosaukuma pēc, gaisa temperatūras pazeminājumu nenesa. Svētdienas dienā, sakot ar Kurzemi, laiks daļēji skaidrojas. Vēlīnais rudens turpinās.


Piektdiena, 24.11.2017.

Aiz siltās frontes izbeidzās nelielā ziema, atgriezāmies vēlā rudenī. Gaiss iesila +2+7 grādos, iepriekšējais nelielais sniegs Latvijas austrumu rajonos nokusa. Fronte deva apmākušos dienu visā Latvijā.

 


Ceturtdiena, 23.11.2017.

Pirms siltās frontes Latvijā daudzviet uzsniga un part uzputināja. Tomēr šī nelielā "ziema" pie mums neturpinājās ilgi, jau dienā - aiz siltās frontes paaugstinoties gaisa temperatūrai - sniegs uz zemes kusa. Tostarp lietus dēļ daudzviet veidojās arī atkal. Dienas beigās gaisa grādi visur jau bija plusos.


Trešdiena, 22.11.2017.

Neliels augsta spiediena atzars pāri Latvijai aiziet uz Krievijas pusi. Attiecīgi vēsāks, bet ne ļoti vēss gaiss ir pie mums. Debesis samērā mierīgas, nokrišņi virs Latvijas ir izsīkuši... pirms jauniem nokrišņiem, kas no R puses tuvojas reizē ar silto fronti.


Otrdiena, 21.11.2017.

Ciklons Latvijas tuvumā aizpildās, vēl saglabājas mākoņainība. Tā vietām - galvenokārt dažā jūras piekrastē - nes dažus nokrišņus slapja sniega veidā. Aizpildošais ciklons no Z-Skandinavijas ienes drusku vēsāku gaisu, gaisa temperatūras naktī un rītā ir dažos grādos mīnusos, dienā arī nekur daudz nav prom no "0" atzīmes.


Pirmdiena, 20.11.2017.

Ciklons uz D no Latvijas - pamazām aizpildās. Mums no tā ir mākoņainība un dažos regionos arī nokrišņi. Vairākos Latvijas novados pie ZA un D robežām - uz zemes izveidojas neliela un īslaicīga sniega sega. Gaisa temperatūra ziemas "priekšvakarā" turas ap "0" atzīmi. Naktī vietām skaidrojoties tā noslīdz līdz -1-5 grādiem.


Svētdiena, 19.11.2017.

Ciklons atrodas uz DR no Latvijas un ir mazkustīgs. Latvijā ir mākoņainība, daudzviet dienas otrajā pusē ir nokrišņi, tostarp Latvijas A un D daļā vērojams neliels sniegs. Vietām zeme noklājas ar sniegu dažu centimetru biezumā. Gaisa temperatūra nedaudz krītas un Latvijas lielākā daļā ir ap "0" atzīmi. Vietām skaidrojoties, gaiss naktī atdziest līdz -1-4-5 grādiem.

Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.11.2017 00:38
Latgalē uzsnieg, bet Rīgā turpina līt.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   20.11.2017 03:58
Raiti, nebrauc auzās! :) Nezinu, kā citur Latgalē un uz A no Rīgas vispār (parasti jau aukstākais ir ZA pusē), bet Līvānos nu jau vairākas stundas nekādu nokrišņu un šobrīd siltāks nekā Rīgas apkārtnē (spriežot pēc LVC). Pēdējās stundās pie manis +3,5...+3,7°C, šobrīd +3,6°C. Sniegs nav redzēts kopš rīta puses, cik bija, tik lietus veidā. Viss slapjš gan, bet kopš vakara nekas jūtams klāt nenāk. Salt vai snigt i netaisās...
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   20.11.2017 09:46
Ja Līvānos sniega nav, tas nenozīmē, ka nav sniega arī Balvos vai Viļakā, Latgale ir liela. :) Un vispār LVĢMC meteostaciju tīklā pēdējā stundā siltākā vieta Latgalē ar +3,0 grādiem ir Daugavpils. Savādi gan, ka Līvānos ir siltāks.
Labots: 20.11.2017 14:13, Saksija
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   20.11.2017 16:56
Viļakā sniega nav, un rītā arī nebija :)
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   20.11.2017 17:32
Un Žīguros ? :)
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   20.11.2017 18:02
Šodien nav būts, bet ļoti dziļi šaubos :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   20.11.2017 20:25
LVĢMC meteostaciju tīkls, manuprāt, ir ļoti nepilnīgs, jo staciju ir daudz par maz. Latvija tiešām ir liela! :) Starp daudzām stacijām ir ļoti lieli attālumi, kur nekas netiek oficiāli mērīts. Labi, ka vēl ir LVC. Un arī LVĢMC staciju izvietojums varētu būt daudz labāks. Uzskatu, ka stacijām būtu jābūt visās pilsētās, izvietotām pēc līdzīga principa. Savādāk viena atrodas pilsētas pievārtē, cita - centrā uz jumta (kā Rīga - LU), vēl kāda - laukos, utt. Turklāt meteo.lv rāda tikai pilnu stundu laika mērījumus, bet stundas laikā iespējamas diezgan jūtamas temperatūras svārstības.
Runājot par Līvānu siltumu, es nepretendēju uz absolūtu precizitāti, tikai cenšos tiekties uz iespējami precīzākiem mērījumiem, cik nu tas iespējams. :) Līvānos un Daugavpilī bieži ir līdzīga temperatūra, jo attālums it kā nav liels - 60 km, tomēr nereti mēdz būt arī ievērojamas atšķirības uz abām pusēm. Tās gan vairāk novērojamas nepastāvīgos, mainīgos laikapstākļos, kad pāri Latvijai iet atmosfēras frontes, kad saduras dažāda siltuma gaisa masas, kad novērojamas lielas mākoņu daudzuma atšķirības u.tml. brīžos.
Protams, kādu 0,5 - 1 grādu es varu norakstīt/pierakstīt savu mērījumu precizitātei, bet eksistē jau arī t.s. pilsētas efekts, kas to pašu grādu bieži dod, ja salīdzina ar tādu staciju mērījumiem, kas atrodas ārpus pilsētām. Bet mēs katrs dzīvojam tur, kur dzīvojam, un mērījumus arī veicam tur, kur dzīvojam. :) Tā kā nav nekāds brīnums, ka Līvānos šad tad var būt kādu grādu siltāks nekā Daugavpilī, vai Jelgavā siltāks kā Bauskā. :)
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.11.2017 20:51
Jau 3šo reizi stāstu par eksperimentu, ko 80to sākumā veicu laukos. Ap 25. martu, kad plkst. 7:00 no rīta skaidrā pavasarī izkāru 3 termometrus. Vienu paugura galā +25 metrus virs "manis", otrs pie nama durvīm, trešais -15 metrus zemāk pie dīķa malas. Gandrīz vienlaikus pirmajā termometrā rādīja +3, pie nama durvīm +1, dīķmalā -3. Un tas nepilnu 400m distancē...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.11.2017 02:23
Protams, atsevišķos gadījumos - atbilstoši laikapstākļi piemērotā gadalaikā un diennakts stundā - var būt arī tā... Parasti gan tik liela temperatūras starpība tik nelielos attālumos nemēdz būt. Piemēram, šādā laikā, kāds valda tagad...
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   20.11.2017 09:52
Rīgā šorīt smidzina, ap 2..3 grādiem.

Dabūju ziņu, ka Varšavā šorīt esot 2 cm sniega uz zemes. Lūk, tā. Ja jau viņiem ir, tad mums arī drīz būs. Un Zviedrijā šorīt daudzviet sals tālu dienvidos un piekrastē, kur parasti ziemas ir būtiski siltākas nekā pie mums...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.11.2017 11:57
Arī tepat Latvijas dienvidos uz zemes ir 1-2cm baltuma...
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   20.11.2017 14:14
Būtu labi, ja mums būtu sniega segas karte.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   20.11.2017 16:07
Ar ko Tu domāji Latvijas dienvidus? Jelgavas vai Bauskas pusi!!?
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.11.2017 19:31
Saldus un Skrundas pusi...
 


Apstrādā...
aleks (5km uz DR no Saldus) :   20.11.2017 11:02
Šonakt ir sasnidzis Saldus apkārtnē <5cm, t= +- 0oC.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.11.2017 11:57
*19.11.2017., svētdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 257. diena). Merena ciklona ietekme. Diena apmakusies, līst pēc saulrieta, ap nākamo pusnakti arī dažas sniega pārslu "zīmes". Mainīgs vējš 1m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+2; 9:00+2; 15:00+3; 21:00+1.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   20.11.2017 12:10
Bez nokrišņiem, apmācies, lai gan vienu brīdi likās, ka kļūst gaišāks...T* - mazi plusiņi:) Dūmi no skursteņa kāpj debesīs gandrīz taisnā līnijā.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   20.11.2017 14:24
Visu nakti smidzinoši rasinoši lietus nokrišni, patreiz vienkārši apmācies un bez nokrišņiem, no sniega mūsu pusē nekā. Drūms depresivs vēlais rudens turpinās, bet nedēļas nogalē jau atkal tas nevajadzigais un nebaudāms pseidosiltums... Kaut uz brīdi varetu beidzot sniegs usznigt...
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   20.11.2017 15:04
Šodien bez vēja, arī nokrišņi pa dienu nav bijuši, tā kā salīdzinoši laba diena, cik nu novembra otrai pusei laba tā var būt. Noriskēju pat nedaudz pa dārzu parosīties, zem ābelēm vēl sakasīju mitrās lapas un saliku kārtu uz ziemas ķiploku dobēm. Noskatījos vienā krievu raidījumā, ka tas esot ideāls variants, lai nākošājā gadā nevajadzētu ravēt - ķiploka asns cauri lapu kārtai izlienot, bet nezāles nē, savukārt lapas trūdot dod labu mēslojumu. Kā teikt jāsaka -rudenī dobes jānopako, un tad esot miers līdz tam laikam, kad jānovāc jaunā raža. Tad jau nākošgad redzēs, vai būs bijusi taisnība.
Labots: 20.11.2017 15:08, Migla
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   20.11.2017 16:08
Mums vēl RietumKrastā rozes zied !! Kā Jums slapjākajā Latvijas vietā?
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   20.11.2017 16:39
Mums visapkārt dubļu jūras, lielajiem zemniekiem vēl daži lauki ar kolrābju kaudzēm, kas tikai saliktas krāvumos, tā lai neapsalst, ja mīnusi un lauki ar nenovāktiem puraviem, arī burkāni daudzviet tikai pagaidu vietās, zem brezenta pārsedzēm, tāda lauku dzīves skarbā puse...
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   20.11.2017 17:35
Vakar viesojos Kurzemē, arī Kuldīgas, Talsu, Tukuma pusē lauki pilni ar ūdeni.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   20.11.2017 19:36
Šodien mierīgs laiks, pārsvarā bezvējš, taču joprojām totāli nomācies, krēsla visu dienu. Nekādu ievērības cienīgu nokrišņu, taču gan no rīta, gan vakarā brīžiem neliels lietus uzrasināja, vai arī miglai līdzīgs slapjums no gaisa nāca. Pašlaik tieši tāds slapinātājs, bet kādu stundu iepriekš lija mazliet vairāk, un arī pa kādai sniegpārslai manījās. T. dienas laikā pakāpās mazliet virs +4 (max. +4,7°C), vakarā pamazām vēsāks, šobrīd +1,9°C. Spiediens 754 mm, visu dienu lēnām kāpj.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   20.11.2017 19:42
Diena nomākusies, vēsa. Vakarā daudzviet migla, Cēsu pusē vietām pat diezgan bieza.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   20.11.2017 20:54
Migla, mākoņi, no sniega ne vēsts, ārā +1 grāds.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   20.11.2017 21:55
vakardienas 'minibaltumiņi' pa nakti bija pazuduši. Šodiena siltāka par vakardienu, snigšanas vietā pa brīdim uzlija. Kopumā tumša, slapja diena. Pievakarē debesīs parādījās neliels, krāsains gaišumiņš uz neilgu brīdi. Savācās migla.
Pa laukiem lieka slapjuma atliku likām. Pat pauguru virsotnēs, nogāzēs stāv lieks ūdens vai vismaz pamatīgi žļurkst.
Labots: 20.11.2017 21:56, Pierobežā
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   20.11.2017 23:08
20. nov. no rīta apmācies. T. +3*. Spiediens 753 mm. Lēns DR vējš vai bezvējš. Dienā apmācies. Brīžiem visi tumšs. Mērena dūmaka. Brīžiem nedaudz uzpilina. T. palāpās līdz +4*. Vakarā līst vairāk. Brīžiem pat mēreni. Pašlaik lietus beidzies. T. +3,6*. Spiediens 756 mm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.11.2017 02:37
Vēlākā vakarā un naktī nekas nemainās. T. gandrīz nemainīgi turas ap +2 grādiem, brīžiem no gaisa uzpilina. Arī šobrīd minimāls pilinātājs, +1,8°C. Spiediens 755 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   21.11.2017 06:47
*20.11.2017., pirmdiena, Rīga (vērojumu 41 gada 258. diena). Ciklons aizpildās Latvijas tuvumā. Apmācies visas dienas garumā ar mēreni zemiem gubumākoņiem, Drusku skaidrojās ap saulrietu, vēl vairāk mākoņi paklīda pirms nākamās pusnakts. Apmēram ap to laiku arī nedaudz uzlija. Mainīgs vējš 1m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+1; 9:00+1; 15:00+2; 21:00+1.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   21.11.2017 07:59
Saulkrastos šorīt +1, bezvējš, smidzinošs lietus un arī dažas slapja sniega pārslas gaisā manīju.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   21.11.2017 12:23
Naktī lija, bet no rīta šoferīši kasīja savu mašīnu stiklus:)D pamale bija skaidra, cerēju sagaidīt sauli, bet....Patlaban virs zemes ir zemie mākoņi vai migla, drēgns un vēss. D puses vējš siltumu nedod , tad jau labāk būtu bijuši nelieli mīnusi un sniegs, vismaz gaišākai sajūtai.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   21.11.2017 19:25
Šorīt mazliet sniga, uz zemes izveidojās viegls baltums. Dienā viss nokusa, bet diena vēsa. Uz vakaru saradās migla, temperatūra ap nulli.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   21.11.2017 21:17
Stokholma šodien pilna ar sniegu.
Labots: 21.11.2017 21:17, Saksija
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   21.11.2017 22:27
dīvaina diena. Nakts bez sala, rīts miglains. 9-os sāka snigt, pa ceļam uz Balviem, sniegs, migla pamatīga. Bet pie Balviem snigšana beidzās, migla pazuda kā nebijusi (Balvos nebija ne snidzis, nedz migla bijusi, diena bez saules gan, bet gaiša un sausa). Ap 2-iem braucot atpakaļ uz Viļaku atkal i migla, i lietus, i sniegs gan no augšas, gan uz ceļa, gan ceļmalās. (Balvi kā cita pasaule.) Pagalmā viegls baltums ir joprojām. Šobrīd kāds grāds zem 0-es.
 


Apstrādā...
Ceļotājs  :   21.11.2017 22:48
Tik tiešām ziemas mēģinājums, šovakar Ugālē zeme balta.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   21.11.2017 23:00
Ziema būs auksta vai silta? Kam ticēt? Sākumā saka vienu pēc tam otru.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   21.11.2017 23:49
Jā - nupatās panesušās prognozes: ziema Baltijā būs silta un ar daudziem nokrišņiem.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   22.11.2017 12:59
Nu jau prognozējas klārteja pļurzas neziema, lietains pārpratums... visas ziemīgas prognozes miskastē...
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   21.11.2017 23:08
21. nov. no rīta skaidrojās. T. +2*. Spiediens 758 mm. Priekšpusdienā mākoņains 5-6 balles. T. pakāpās līdz +4*. Ap pusdienas laiku strauji sanāca zemi un ļoti zemi slāņu mākoņi. Uz kādām 15 min uznāca mērena migla. Vēlāk migla pakāpās augstāk un zemi slāņu mākoņi saglabājās. Vienu brīdi virs mums bija gaiši, saules apspīdēti slāņu mākoņi, bet R pusē draudīga tumša siena līdz zemei. Vēlāk izrādījās, ka tas bija tikai gaismas kontrasts. Tomēr kaut kas tomēr bija, jo uzpūta lēns, auksts vējš no R puses. (pirms tam bija lēns D-DR vējš). Vēlāk līdz vakaram bez izmaiņām - zemi slāņu mākoņi. Pašlaik t. +1,2*. Spiediens 759 mm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.11.2017 00:32
Laiks nemainās, joprojām nomācies un tumšs. Vējš lēns līdz bezvējš, taču tāpat nepatīkams, drēgns laiks. Dienas gaitā nekādu ievērības cienīgu nokrišņu, taču viss tāpat mitruma piesūcies, plus likās arī auksts, kaut vējš minimāls. Nav jau brīnums - lielāko dienas daļu +1...+2, vien agrā pēcpusdienā mazliet virs +3 (max.t. +3,4°C), turklāt pie šāda slapjuma, bez saules... Vakarā kādu brīdi slapjš sniegs no debesīm lēnām bezvējā krita, taču uz zemes nekas nepalika, viss uzreiz kusa nost, baltums neparādījās. Tā kā vismaz manu pusi ziemas mēģinājums vēl nav sasniedzis.
Šobrīd joprojām viss slapjš, taču no gaisa nekas nekrīt. Vēja nav, t. pa desmitdaļai slīd lejup, bet pagaidām vēl plusos, turas ap +1 grādu. Spiediens 757,5 mm.

00:57: Pirms neilga brīža uzkritusi bieza migla, bet joprojām plusos, kaut gan mazliet tuvāk nullei termometri brauc, šobrīd +0,5°C. Viss aizvien slapjš, piesalumu nemana.

4.40 Nu jau kādu laiku migla izklīdusi. T. vienubrīd sasniedza nulli, bet nu atkal mazos plusos, šobrīd +1,2°C. Peļķēs vižņus neredz, asfalts aizvien mitrs/slapjš.
Labots: 22.11.2017 04:41, lightning
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   22.11.2017 07:04
*21.11.2017., otrdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 259. diena). Ciklons aizpildās Latvijas tuvumā. Nakts otrajā pusē nedaudz uzlija, priekšpusdienā skaidrojās. Taču no pusdienas laika apmācās, un tā tas bija līdz nākamajai pusnaktij. Bezvējš. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+1; 9:00+1; 15:00+2; 21:00=0.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   22.11.2017 12:56
Rīgā nekāds ziemas mēginājms neizdevās,pelēks vienmuļš rudens, brīžiem miglains. Vakardien nakts sākumā sniegs palielām pārslām, bet uzreiz nokusa, šorit vietam melnais ledus...
 


Apstrādā...
Māsiņa (Kuldīgas novada galējie ZR) :   22.11.2017 12:56
Šodien jau gandrīz īsta ziema - pietiekami daudz ziemīga baltuma gan uz zemes, gan kokos (tikai zem kokiem ne) un saliņš. Ap sešiem no rīta bija -5,5, tagad rāda -2°C.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.11.2017 16:40
Līvānos arī šodien no ziemas ne smakas. Joprojām pelēkas debesis un kaila, slapja zeme. Tumšs, toties bez nokrišņiem un arī bez vēja. Taču grādi spītīgi turas nedaudz virs nulles (+0,5...+1), un, lai gan apkārtējās LVC stacijas rāda mazus mīnusus, peļķes aizsalt i netaisās. Pilsēta savu siltumu dod, un vēja, kas aizpūstu to ārā, nav. Labi, ka vismaz ielas pamazām žūst. Iespējams, atsevišķās vietās varbūt arī nedaudz piesalt var, neesmu neko daudz apkārt staigājis un pētījis, bet vismaz pilsētā, tuvākajā apkārtnē, nesalst. Spiediens pakāpies līdz 761,5 mm. Nesen R pusē sāka nedaudz skaidroties - ja mākoņi klīdīs, tad nu beidzot sals noteikti atnāks! :)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   22.11.2017 19:16
No rīta likās, ka pāris sniegpārslas nokrita. Bet uz zemes nekā nebija, varētu teikt, ka diena bez nokrišņiem. Vakarā -1, vēl arvien bez nokrišņiem.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   22.11.2017 19:49
Šorīt no Rīgas braucot Saulkrastu virzienā bija pārsteigums - Saulkrastos un to apkaimēbija miniziema Līcis pa nakti bija pastrādājis.
Dienā Vecumnieku pusē temperatūra ap 0, bezvējš un pārsvarā nomācies, sniega nebija.

Tagad Priedainē noskaidrojies, -2 grādi un bezvējš.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   22.11.2017 22:00
viegls baltums uz zemes, uz zāles. Dienā nenokusa. Rītā -5, autiņam aizsalušas visas iespējamās atslēgas (vakar slapjumu sadzina iekšā, tā arī sasala). Dienā laikam noturējās kāds grāds zem 0-es. No gaisa nekas ievērojams nenāca, diena mazliet gaišāka nekā iepriekšējās. Pirms pāris stundām bija -4, šobrīd netīkas iet ārā skatīties.
Ak, jā, uz dīķiem ledus, ka tik makšķernieki jau nesāk ... :)
Labots: 22.11.2017 22:03, Pierobežā
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   22.11.2017 22:40
Joks: ''Ja uz upes redzami bļitkotāji, upe drīz aizsals''.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.11.2017 13:14
Aha :DD
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   22.11.2017 22:53
22. nov. naktī auksts -3*. 6-os no rīta migla. Drusku siltāks palika. Priekšpusdienā migla izklīda. Zemie gubu mākoņi 8-9 balles. Ap pusdienas laiku pavisam jauki: lēns D-DR vējš. Plāni lediņi peļķēs. Zemie gubu mākoņi 5-6 balles. T. +1*. Spiediens 762,5 mm. Pēcpusdienā daudz zemo mākoņu. Vakarā atkal skaidrojās, bet R-DR pusē tāli augšējie slāņu un spalvu mākoņi. Pašlaik t. +0,4*. Spiediens 763 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   23.11.2017 07:17
*22.11.2017., trešdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 260. diena). Neliels augsta spiediena atzars no ZR puses. Pārsvarā mākoņains, lai gan pa reizei daļēji skaidrojas. Pēc saulrieta vairāk skaidrs, bet pirms nākamās pusnakts apmācas no jauna. Dienā mainīgs, vakarā DA vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00=0; 9:00-1; 15:00+2; 21:00=0.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   23.11.2017 07:22
Priedainē šorīt 0 grādi un uzradies ap 0,5 cm sniega, vējš no D puses brāzmās priežu galotnēs ap 10m/s. Pirms stundas no gaisa nāca sniega graudi un sasalstošs lietus.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   23.11.2017 07:41
Pie manis drusku zem nulles, nedaudz snieg un mežs visās pusēs neganti šņāc. Pagalmā gan nekādu dižo vēju nejutu, bet droši vien brāzmas aizgāja gar sāniem, jo meži tiešām bija skaļi.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   23.11.2017 07:53
Pie manis arī snieg, uz ceļa pat nedaudz putināja, jo sniedziņš ir sauss un vējš to dzenā. Žēl, ka viss baltums tūdaļ nokusīs, pēc apnicīgā pelēkuma pašlaik ir vismaz kaut kas gaišs un svaigs.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   23.11.2017 10:10
Man tas lietus ir piegriezies un tie Atlantijas cikloni, liekās, ka pie vainas ir Trumps, kurš Mums to visu sūta :( Trālis atkal kladzina par 55m RietumKrastā!!

Varbūtās , ka J. Trallis varētu pie reizes kompensēt plūdu izmaksas tiem zemniekiem, kuriem uz lauka pūst ziemāji!!

Pirms izsaki prognozēs pārliecinies, ka tas piepildīsies 100% !!
Labots: 23.11.2017 11:52, Mārča (latvju spānis)
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   24.11.2017 15:29
55m nokrišņu? Rietumkrasts varēs dabūt pasaules rekordu!
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   26.11.2017 12:42
Kaut kur lasīju, ka nokrišņu pasaules rekords ir 200mm 20 minūtēs, kas 80tajos notika tagadējās Serbijas teritorijā.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   23.11.2017 11:11
Aizvaditaja naktī piesala, ari zemes virskārta, blāvas zvaigznes caur dumakainam debesim. Agrā rītā vārgs ziemas mēginajums, daži mm sniega, kas atri vien pārgaja smidzeklī, patreiz atkal pelēks rudens ar veju un smidzidekli, sniega driskas strauji pazūd, uz prierkšu viena vienīga rudens meteodepresija :(
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   23.11.2017 11:54
Tev ir dažas pareizs rakstības kļūdas, laikam esi steigā rakstījis!! Piedomā pirms publicē savas piezīme spar meteorloģiskajiem laika vērojumiem, jo daudzi lasa tavus komentārus publiskajā vidē!!
 


Apstrādā...
N Wests (Engures puse) :   23.11.2017 17:54
Mārča,Tu visumā liecies tāds normāls'džeks,tikai pirms ņemies kādu kritizēt,vispirms palūko,vai pats esi bez vainas.Tavā īsajā komentārā ir sešas kļūdas.
Tas tā,starp citu.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   24.11.2017 01:11
Nu redzi, Engures ezera iedzīvotāj es te runāju par Latviešu valodas pareizrakstību nevis tas aizrādījums par viņa nekorektuma!!

Un latviešu valodā nemazs neizmanto vārdu "džeks vai čalis" tas ir nekorekti !!

Meteorloģija ir zinātne par laikapstākļu norisēm dabā, lai tā paliek pie kompetentiem pētniekiem nevis parastiem meteo norises vērotājiem !!
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   26.11.2017 13:03
Jādomā, kāds kompetents dabas norišu pētnieks ieklīst arī šajā Meteolapā :)
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   23.11.2017 11:51
Nelielais sniega plīvurs uz zemes šorīt lieliski pacēla garīgo un lika sākt domāt par Ziemassvētku dāvanām.Kaut ari es priecājos par siltumu ,pa dienu nav jākurina māja.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   23.11.2017 18:37
No rīta -1. Putināt sāka ap pusastoņiem, uz zemes izveidojās neliela sniega kārta. Pirms pusdienām jau sniegs bija pārgājis lietū un visu baltumu nokausējis. Pašlaik bez nokrišņiem, mērens vējš, +2 grādi.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.11.2017 20:31
visa diena ar nelielu mīnusu, viss viegli piesalis. Vieglais baltums uz zemes izgaist (iztvaiko vai tomēr kūst ar visu mīnusu). Rīts saulains, turpinājums apmācies. Mīnuss mazs, bet pēc sajūtām ellīgi auksti, tāds nemanāms, bet ass vējelis vilka
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   23.11.2017 22:03
Šodien dienas gaitā temperatūra lēni, bet neatlaidīgi kāpa uz augšu. No rīta Rīgā un Vecumniku pusē sīks miglveida smidzenis, uz zemes 0,5 cm, sniega vēlāk tas nokusa.

Tagad Priedainē jau +3, nomācies un D puses vējš brāzmās ap 10 m/s.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   23.11.2017 22:13
Nakts paskaidra un pavēsa, no rīta virskārta uzsalusi un neliels, balts pulverītis pa virsu- dekorācijai. Pa dienu nāca kautkāds mitronis no gaisa un viss nokusa. T koridors -1 līdz +1, tagad drusku siltāks, toties nežēlīgs vējš, brāzmās vārētu būt līdz 10-12 m/s. Sajūtas kā pie -7 grādiem, biksēm pūš cauri.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   23.11.2017 22:27
Šorīt uz zemes Rīgas Z daļā bija 1cm sniega, man kā sētniekam dažviet pret atkalu vajadzēja kaisīt uz ielas smiltis... Bet pusdienās jau nokusa, dažas lielākas (sētnieku vāktās) sniega čupas bija redzamas arī vakarā...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.11.2017 04:07
Trešdienas vakarā beidzot sāka piesalt, un, lai necik daudz nenokritās (min.t. -1,5°C), ceturtdienas rītā joprojām zeme bija viegli piesalusi, lielākās peļķes beidzot ciet vai vismaz pārvilkušās ar ledu, bet mazākās vispār "izsalušas", asfalts sauss. Taču pūta diezgan stiprs, ass vējš. Debesīs nekādu būtisku pārmaiņu - svina deķis, bet bez nokrišņiem.
Pēcpusdienā situācija mainījās - svina vāks palika, vēl sabiezēja, bet grādi jau pirms pusdienlaika pakāpās virs nulles, savukārt pēcpusdienā parādījās arī sīks slapjums no gaisa. Sniega nebija nemaz, par īstu lietu to arī nenosaukt, bet kopā ar vēju arī šāda sīka migliņa nepatīkamu drēgnumu radīja.
Taču uz vakaru un nakti temperatūra sāka un joprojām turpina kāpt (pretstatā spiedienam) - ja pēcpusdienā ilgi ap +1, tad vakarā pāri +2, bet šobrīd jau +3,3°C. Spiediens 759 mm, joprojām mērens līdz mēreni stiprs vējš pūš. Ziemas sveiciens nemaz neatnāca, jāgaida nākamais arktiskais vilnis, kad tāds būs...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   24.11.2017 06:48
*23.11.2017. ceturtdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 261. diena). SIltā fronte no rietumiem. Apmācies visu dienu, agrā rītā nedaudz uzsnieg un uzputina, uz zemes izveidojas 1cm sniega kārta. Tomēr jau pie saullēkta sākas lietus, kas sniegu sāk kausēt. Tas nokusa līdz pusdienas laikam, dažas lielākas (sētnieku sakasītās) sniega kaudzes kusa līdz vakaram. DA, pēc tam D vējš brāzmās no rīta līdz 12-15m/s, pēc tam tas mazāks... Gaisa temperatūra: plkst. 3:00-1; 9:00+1; 15:00+3; 21:00+3.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   24.11.2017 11:22
Apmācies, miglains, kaut kas pilienveidīgs no debesīm rasina. Nu nepatīk man šis vēsais mitrums, jau 2. nedēlu netieku vaļā no iesnām. Nākošnedēl vismaz sola kaut kādu baltumiņu no debesīm, kaut arī nekādi kārtīgie mīnusi nesolās būt.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   24.11.2017 11:59
Vakardienas vakarā riktīgi pūta vējš. Negaidīts. Pāris brāzmas varēja būt virs 15 m/sek. Nakts toties silta, ap +4*C, tagad arī plusi ir lieli priekš novembra beigām, +6*C. Mitrs. Pamatīgi apmācies, istabās tumšs, kaut lampas dedz.....
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   24.11.2017 15:36
Rīgā šodien visu dienu nomācies un tumšs, ofisā gaisma visu dienu jādedzina, bet toties silts ap +6 grādi. Vējš no D puses ap 4 - 5 m/s.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.11.2017 16:10
Tumšs, drūms nejauks laiks, ari drēgns, neskatoties uz to bezjēdzigo pseidosiltumu, mājās jadedzina gaismu cauru dienu... Daudz gaišak un patīkamak būtu ar sniegu un salu, un ja vel saule būtu klāt...
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   24.11.2017 18:26
No rīta termometrā +4, dienā par grādu vairāk. Debesis apmākušās, mērens vējš. Vēsi.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   24.11.2017 22:09
ellīgi tumša diena ar mazu plusu. Viss jau tā knapi saskatāmais baltums pazuda pilnīgi. Dienā gandrīz nemanāmi sīks smidzeklītis.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   24.11.2017 22:55
24. nov. no rīta +2*. Spiediens 762 mm. Apmācies, dūmaka. Lēns līdz mērens DR vējš. Priekšpusdienā strauji palika siltāks. Mākoņu bija daudz, bet tie gaiši. Vienu brīdi pat starp mākoņiem izbāzās sarkanas Saules gabals. Pēcpusdienā bezcerīgi apmācies, bet t. pakāpās līdz +7*. Strādāt dārzā bija patīkami. Vakarā pēc tumsas iestāšanās sāka līņāt. Pašlaik līņā mēreni. T. +5,5*. Spiediens 758 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   25.11.2017 12:55
*24.11.2017., piektdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 262. diena). ciklona siltais sektors. Apmācies, taču jūtami siltāks kā dienu iepriekš . Vakarā uzsmidzina, bet nekas vairāk. DR vējš 1m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+3; 9:00+3; 15:00+4; 21:00+4.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   25.11.2017 13:13
Uz pusstundu iespīdējās saule, bet nu jau atkal mākoņu vāks virsū. Dārzā pie ābelēm agri no rīta manīju palielu strazdu baru, bet nebija laiks tuvāk papētīt, pēcpusdienā vairs neviena nav.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   25.11.2017 13:36
Naktī lija/sniga smalki nokrišņi, vairāk gan kā uz sniega pusi. Toties rīts bija diezgan gaišs , pat mazliet uzspīdēja saule - uzreiz priecīgāks prāts:) Bet nu jau jauna mākoņu zona klāt. Neliels vējš no R, +6* C.
Lai gan vēl ir silts, un pa dienas vidu danco odu bariņi, es tomēr izkāru zīlītēm speķādiņu. Tā teikt, našķi. Ja dārzā nav puķu, kam "piesiet aci", vismaz par putniņiem var papriecāties...... :)
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   25.11.2017 14:18
+6 grādi, nekāda vēja - burvīgs laiciņš :) Priecājos, ka no decembra mīnusi atkal pazuduši.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   25.11.2017 22:42
līst, nu jau dažas stundas. Diena tumša, miglaina, bet bez līšanas. Pāris plusi.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.11.2017 23:22
Vakar, šodien - atšķirību maz. Drēgns rudens laiks ar svina vāku pār galvām, Saule, šķiet, par mūsu pusi aizmirsusi... :(( Lietus arī kopumā maz, nedaudz uzlija piektdienas vakarā, bet šovakar gan pirms pāris stundām riktīgi nogāza. Taču ne ilgi, tagad jau labu laiku tikai sīks smidzeklis. Vējš neko liels, nosacīts siltums atnācis - ja vakar dienas vidū max.t. +4,2°C, tad šodien jau temperatūra sasniedza +7°C atzīmi, pēcpusdienā ilgi virs +6 turējās, vien ar vakara lietu kādu grādu vēsāks.
Šobrīd joprojām sīks slapjums līņā, +4,8°C, spiediens 755,5 mm, krīt. Es gan ceru, ka decembra prognozes vēl mainīsies, un jebkurā gadījumā agrāk vai vēlāk sniegs, sals un Saule aizdzīs prom visus pelēkos mākoņus, izsaldēs apnikušo drēgnumu un ietīs zemīti baltā villainē, iezvanot ziemas atnākšanu. Kam nu jau laiks ierasties. :)
Labots: 25.11.2017 23:26, lightning
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   26.11.2017 00:01
25. nov. no rīta +5*. Spiediens 760 mm. Mākoņains, bet mākoņu kārta plāna. Priekšpusdienā tā bija vēl plānāka. Vairākas reizes uz dažām minūtēm iespīdējās Saule. Pēcpusdienā mākoņu vairāk. Tikai dažreiz Saules disks aiz mākoņiem bija redzams. T. pakāpās līdz +7*. Vakarā apmācās pavisam un jau tumsā sākās lietus. Pašlaik lietus beidzies. T. +6,7*. Spiediens 755 mm.

Islandes vulkāni: Oraefajokull virsotnē zem ledāja pastiprinājusies siltuma plūsma. Ledājā izveidojusies 1km plata un 25 m dziļa ieplaka.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   26.11.2017 09:57
Lietus liija visu nakti, bet 7-os no rīta gāza kā no spaiņa. Nu ir palicis gaišāks(gaidu sauli) , nelīst, bet visa R pamale zilzila. Pūš R puses vējš. Ja izdzenās mākoņus, varbūt parādīsies saulīte.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   26.11.2017 10:31
Rīgā saules nav, bet laiks diezgan labs, vismaz salīdzinoši silts, bez sala un sniega.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.11.2017 11:26
Kārteja kopy/paste vēlā rudens drūmā diena ar zemu mākoņu svina vāku virsū...nu nejauks un apnicīgs laiks iestājies un ne gala ne malas tam neredz. Labi, ka vismaz lietus vakardien vakarā un naktī nolija. Decembra prognozes, vismas pirmā redzamā meneša pusē dzen izmisumā :( Kārteja neziema par spīti agrākam cerīgam prognozēm.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   26.11.2017 12:31
Rīgā beidzot spoži spīd saulīte. Pavasarīgs laiciņš.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   26.11.2017 13:00
*25.11.2017., sestdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 263. diena). Ciklona siltais sektors. Apmācies visos augstumos, vakarā sāka līņāt. ADA vējš 1-2, vakarā līdz 3-4m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+3; 9:00+4; 15:00+4; 21:00+4.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   26.11.2017 13:31
Ja Rīgā spīe saule, arī mums varbūt ir cerība, jo pagaidām ir ļoti nomācies un mitrs. No rīta lija, pēc tam tā kā pārgāja, bet iekštelpās vēl joprojām bez mākslīgās gaismas neko darīt nevar.
Labots: 26.11.2017 15:24, Lauma
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   26.11.2017 14:05
No rīta vidēji stipras vēja brāzmas, lielajam bērzam viens sauss zars rokas resnumā nolūzis. Lietus pārstāja ap 9iem, pirms pusdienām pierima vējš un arī saule uzspīdēja. Tagad atkal apmācies, nedaudz līst. Sānu slejā pieminētā jaukā diena izklausās pēc smalkas ņirgāšanās :/
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   26.11.2017 15:23
Piekrītu Viljamam - izgājām ar suņiem pastaigāt, cerībā, ka Rīgas saule atnāks un kārtīgi salijām... Nu tagad beidzot kaut kādi zilumi debesīs parādās, bet, tā kā saule tūdaļ aiz horizonta pazudīs, no tā vairs jēgas nav...
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   26.11.2017 18:27
Laikam jau kaut kur visu dienu spīdējusi saule, jo arī Toms Bricis ziņās, kas TV1 izskanēja sešos, izteica šo pašu apgalvojumu. Es gan sacītu pretējo - visu dienu ik pa laikam nokrišņi, vakarā skaidrojas un pašlaik zvaigžnota debess un jau 0 grādu.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.11.2017 20:20
Saule Rīga bija un diezgan ilgi, dienā ari neliels lietus nolija, tad atkal noskaidrojās... tomēr saule dubļos vairs nepriecē, gaidu sniegu un salu, tad ari saule labāk iederesies... Ari vakars skaidrs, meness un zvaigznes, pļavās sāk piesalt un sarma vizuļo, slapja zale paliek kraukšķiga, tomer arī tas viss nav uz ilgu laiku diemžel.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   26.11.2017 21:57
kārtējā slapjā un tumšā diena. Atkal atlija, ka maz neliekas. Kaut kur saule bijusi ? - šķiet neiespējamā misija.... T ap +4 dienā, šobrīd tuvojas nullei. Kaut kur R malā aiz mākoņiem nojaušams mēness.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   26.11.2017 22:28
Saulkrastos saule šodien parādījās tikai uz norietēšanu, pirms tam vairākas reizes uzlija un arī naktī bija pamatīgi nolijis. Joprojām silts dienā ap +6, tagad gan pie skaidrām debesīm nokritis uz +1. R puses vējš dienas gaitā pamazām norima un tagad iestājies bezvējš.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   26.11.2017 23:00
26. nov. no rīta apmācies ar brāzmainu vēju. T.+ 4*. Spiediens 759 mm. Priekšpusdienā palika gaišāks un tālu ZR-Z pamalē parādījās zilas debesu strēmeles. Gājām uz kapiem atzīmēt svecīšu vakaru, jo vakarā būšot vēl sliktāks laiks. Bet iznāca otrādi: laiks palika arvien labāks. Vējš ātri norima un debesis skaidrojās. Mājā ejot jau Saule spīdēja. Pēcpusdienā t. +5*. Lēns līdz mērens ZR vējš. Vakarā mākoņu pavisam maz: nedaudz spalvu mākoņu, bet strauji palika vēsāks. Debesīs parādījās neliels mēness sirpītis. Pašlaik t. +2*. Spiediens 762,5 mm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.11.2017 00:06
Saule laikam par Latvijas austrumu pusi pavisam aizmirsusi... :( Visu dienu tikpat kā nekādu skaidrošanās pazīmju, tikai svina vāks pār debesīm, kārtējā tumšā "diena". Palaikam, gk. dienas pirmajā pusē, arī neliels lietus, mērens vējelis. Siltākais priekšpusdienā, kad līdz +6, pēcpusdienā ap +4, bet vakarā t. turas ap +2. Arī šobrīd joprojām nomācies, zvaigznes debesīs neredz, mierīgs, vēja nav, bet slapjš, piesalt netaisās, +2,4°C. Spiediens dienas gaitā kāpj, pašlaik 762 mm.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout