C
Ceļotājs

Lietotāja aktivitātes
Ventspilī daļēji mākoņains, daudzviet sarma. Nekas diži fotogēnisks vēl nav, bet acīm prieks.


Ventspilī pa dienu lietus ar slapju sniegu. Jūtamāk snieg kopš satumsa, pirms stundas viss kādus 3 - 5 centimetrus biezu, slapju un smagu sļuru klāts. Cik redzams, snieg joprojām.


Ventspilī pilina lietus, rudenīgi siltie +5 C.


Tik tiešām ziemas mēģinājums, šovakar Ugālē zeme balta.


Ventspilī brāzmains vējš, kāds mākonis nupat ar krusu nobēra baltu zemi.


Ja vakar bija sausums, tad šodien Ventspilī līst bez apstājas. :)


Ventspilī diena ar brāzmainu vēju, taču bez lietus.


Tas, ka Kurzemē šodien beidzot līņā, nenozīmē, ka sausums mitējies. Nokrišņu daudzums zem normas šajā krastā ir bijis teju vai visus vasaras mēnešus. Precīzāk, protams, zināsim pēc nedēļas.


Ventspilī pa debesjumu skrien dažādu krāsu un formas mākoņi, bet lielākoties saulains. Vējā sāk lidināties arī pa kādai dzeltenai lapai, rīta pusē sajutu rudens tuvumu, taču ne negatīvā ziņā.


Līdzīgi kā jūnijā un jūlijā - atļaušos teikt, ka Kurzemes ZR daļā valda sausums, kamēr citviet līst bez apstājas pāris dienas no vietas. Šķiet, ka pēdējais kārtīgais lietus, kas gan neizcēlās ar ko īpašu, bija 12.08.


Aptuveni 10 minūšu izrāde Ventspilī beigusies. Nāca ar krāšņiem mākoņiem, taču nebija iespējas uzņemt foto. Mēreni spēcīgs lietus ar vēju un dažiem spēcīgiem grāvieniem.


Pēcpusdienā un vakarā Ventspili sasniedza (subjektīvi) šīs vasaras kārtīgākais lietus.


Kamēr citi veltīja izmisuma pilnus teikumus vēsajam laikam, veltīšu arī es ko atnākušajam siltumam. Nemaz neapšaubu siltuma nepieciešamību dzīvajai dabai un cilvēkam. Taču, tā kā visu dienu jāpavada darbā, kur temperatūra ir ap +25 grādiem, un dzīvoklī ir līdzīgi, nejūtu itin neko patīkamu, tikai sagurumu. Pilsētnieka ikdiena. :)


Ventspilī sausums turpinās. No rīta dūmakainas debesis, dienas vidū skaidrojās, brāzmains vējš, vasarīgs laiks.


Ventspilī, kā ierasts, bez lietus. Šodien spoža saule.


Kamēr vietām Kurzemes DR vai plūdi, Ventspilī šodien dienas lielāko daļu spīdēja saule un ne piles.


Kamēr citviet vai grēku plūdi, Ventspilī vakar uzlija vien pavisam nedaudz, bet pārējās dienas, tostarp šodien, bez lietus. Atbilstošs laiks gan strādāšanai, gan āra aktivitātēm.


Kamēr vienā Ventspils pusē esot mēreni uzlijis, man šodien vien pāris minūtes atkal bija sīka pilināšana, visu pēcpusdienu spīdēja saule. No iepriekš rādītā nokrišņu daudzuma čiks vien iznāca. Lokālais sausums turpinās.