C
Ceļotājs

Lietotāja aktivitātes


Šoziem jau nu par sniegu valsts austrumu daļa tik tiešām var priecāties. Kurzemes piekrastē ir bijušas vairākas skaistas un sniegotas dienas, pateicoties no jūras nākošiem mākoņiem, taču katrā atkusnī viss sniegs ir pazudis. Arī šobrīd Ventspilī zāle ir brūngani zaļa, sniega nav.


Ventspilī toties dienas lielākā daļa saulaina. Ēnā zālei baltums pazuda vien pēcpusdienā, kad uznāca mākoņi.
Ventspilī beidzot sagaidīta vismaz kāda lietus šalts. Ar pārtraukumiem lija vairāk kā stundu, zem kokiem gan slapjš palika vien pirms lietavu noslēguma. Gaisa temperatūra pazeminājās līdz +21 C, taču vēja tikpat kā nav, pamatīga sutoņa. Labi vēl, ka nespīd saule.


Ventspilī turpinās saulains un pārsvarā skaidrs laiks, pēdējās pāris lietus piles nokrita, šķiet, piektdien. Prognozes turpmākajām nedēļām nerāda neko iepriecinošu, kaltētājs turpināsies. Tā kā gan darbā, gan dzīvoklī saule ātri vien uzkarsē gaisu, ar nepacietību gaidu vismaz nedēļu bez saules. Pēc staciju datiem gan nevarētu sūdzēties par karstumu, taču izejot uz ielas saulē ātri vien jūt tās enerģiju. Lai jau atpūtniekiem tiek, taču es sāku gaidīt vēsos rītus un mēreni siltās dienas. :)


Ventspilī šodien dienas lielāko daļu spoža saule, mākoņi vien DA un ZA pamalē. Vakar dienas pirmajā pusē ik pa laikam bija mērenas lietusgāzes un krasas vēja brāzmas. Pēc LVĢMC datiem gan iepriekšējās dienās nokrišņu summa varētu būt ap 20 mm, kas nav daudz. Bet vismaz kaut kas. Vai tas līdzēs kaut nedaudz atkopties saules izdegušajām platībām - laiks rādīs.


Ventspilī joprojām ne piles lietus, tā kā nu jau tas ir ievilcies ilgāk par mēnesi. Nedaudz esam nokļuvuši otrā galējībā, taču aukstās dienas ir vienīgais veids, kā izvēdināt telpas, kas saulainā laikā iesilst virs +25 grādiem un nav citu iespēju, kā šo temperatūru pazemināt.

Pāris dienu atslodze
05.06.2018 12:03

Ventspilī nu jau vairāk kā divas nedēļas bez nokrišņiem (pēdējais lietus, šķiet, bija maija sākumā). Vējš apkārt dzenā putekšņus.Ventspilī aizvadītajās 3 - 4 dienās dabā beidzot ir iezadzies pavasaris, taču joprojām nevar salīdzināt ar citām, daudz zaļākām, Latvijas daļām. Kā jau pavasarī, saulītē silts un brīžiem pat karsts, bet vējā vēl prasās arī kāds biezāks apģērba gabals.


Ventspili bez nopietna lietus. Vakar vakarā bija neliels pilinātājs, taču no rīta asfalts jau daļēji bija apžuvis. Diena dūmaina, pēcpusdienā saulaina.


Ventspilī daļēji mākoņains, daudzviet sarma. Nekas diži fotogēnisks vēl nav, bet acīm prieks.


Ventspilī pa dienu lietus ar slapju sniegu. Jūtamāk snieg kopš satumsa, pirms stundas viss kādus 3 - 5 centimetrus biezu, slapju un smagu sļuru klāts. Cik redzams, snieg joprojām.


Ventspilī pilina lietus, rudenīgi siltie +5 C.


Tik tiešām ziemas mēģinājums, šovakar Ugālē zeme balta.