C
Ceļotājs

Lietotāja aktivitātes


Ventspilī šodien karsta un saulaina diena, gaisa temperatūra pēcpusdienā sasniedza +27 ... +28 grādus ēnā. Visi nokrišņi, kā tas iepriekš bija redzams, radās un aizslīdēja pa Kurzemes centrālo un austrumu daļu, Ventspilī ne piles. Ar atvieglojumu gaidu vēsāku gaisu, savādāk nedz darbā, nedz mājās vairs nav komfortabli.


Šīs dienas negaiss Ventspilī bija ievērojami spēcīgāks par to, kas sapostīja Kurzemi aizvakar. Satumsa gandrīz kā naktī un vismaz 20 minūtes ar spēcīgām vēja brāzmām lietus šļācās gandrīz horizontāli. Pēc tam iestājās bezvējš un vairāk kā stundu sīki pilināja. Nu jau atkal spīd saule, bet vējš iegriezies no jūras, atnesot patīkamu svaigumu.

Vasara turpinās!
13.06.2019 18:10

Ventspilī dienas pirmā puse apmākusies un vējaina, pēcpusdienā noskaidrojās. Gaisa temperatūra pakāpās līdz 24 grādiem. Visu dienu bez nokrišņiem (ja neskaita trīs piles ap desmitiem vakarā), tagad austrumu pusē apkārt staigā dažādi gubenieki, bet tie, izskatās, ka piekrasti neķers.

Vasara turpinās!
12.06.2019 22:59

Ventspilī nu jau trešā tūre - atkal zibeņi un pērkona dārdi ar spēcīgu lietu.

Vasara turpinās!
11.06.2019 19:41

Arī otrā tūre, šķiet, pagājusi mierīgi. Ventspilī tikai mērens lietus, un, ja neskaita gandrīz nepārtrauktās zibens izlādes, bez liekiem piedzīvojumiem, debesīs jau redzami gaiši pleķi.

Vasara turpinās!
11.06.2019 19:05

Ventspilī negaisa pirmā daļa pārgāja visai mierīgi. Lietus šaltis kārtīgi noskaloja sakrājušos putekļus. Tagad DR pusē minūtē vairākkārtīgi zibeņo un pērkona dārdi paliek aizvien skaļāki.

Vasara turpinās!
11.06.2019 18:32

Rīgas apkārtnē pēcpusdienā tuvu +27, tuvojoties Kurzemei apmācās, sīki pilināja, gaisa temperatūra līdz pat Talsiem turējās ap +20 grādiem. Tālāk gaisa temperatūra turpināja pazemināties, jau Ugālē vien +16, Ventspilī miglas vāli un +12. Burvīgs svaigums!


Lai slavēts šis jūras gaiss, kas pēcpusdienā nesa būtisku svaigumu Ventspils sakarsušajiem mūriem, nogurušajiem prātiem un svīstošajiem ķermeņiem.


Arī Ventspili vakarā sasniedza vairākas iespaidīgas mākoņu gubas, atnesot mērenu lietu un noskalojot iespaidīgo putekšņu kārtu, kas bija pārņēmusi teju vai visas horizontālās virsmas.


Ventspilī joprojām bez nokrišņiem, šodien mazāk mākoņu kā aizvadītajās dienās. Kam prieki, kam grūtāk izturams laiks - dzīvoklī un darbā iekštelpās +24 .. +26, ārā +27. Nekomfortabli.


Ventspilī diena pelēka, taču lietus aiziet garām. Lija divas reizes - vienu pa dienu, otru vakarpusē, ne ilgāk par minūti.


Šoziem jau nu par sniegu valsts austrumu daļa tik tiešām var priecāties. Kurzemes piekrastē ir bijušas vairākas skaistas un sniegotas dienas, pateicoties no jūras nākošiem mākoņiem, taču katrā atkusnī viss sniegs ir pazudis. Arī šobrīd Ventspilī zāle ir brūngani zaļa, sniega nav.


Ventspilī toties dienas lielākā daļa saulaina. Ēnā zālei baltums pazuda vien pēcpusdienā, kad uznāca mākoņi.
Ventspilī beidzot sagaidīta vismaz kāda lietus šalts. Ar pārtraukumiem lija vairāk kā stundu, zem kokiem gan slapjš palika vien pirms lietavu noslēguma. Gaisa temperatūra pazeminājās līdz +21 C, taču vēja tikpat kā nav, pamatīga sutoņa. Labi vēl, ka nespīd saule.


Ventspilī turpinās saulains un pārsvarā skaidrs laiks, pēdējās pāris lietus piles nokrita, šķiet, piektdien. Prognozes turpmākajām nedēļām nerāda neko iepriecinošu, kaltētājs turpināsies. Tā kā gan darbā, gan dzīvoklī saule ātri vien uzkarsē gaisu, ar nepacietību gaidu vismaz nedēļu bez saules. Pēc staciju datiem gan nevarētu sūdzēties par karstumu, taču izejot uz ielas saulē ātri vien jūt tās enerģiju. Lai jau atpūtniekiem tiek, taču es sāku gaidīt vēsos rītus un mēreni siltās dienas. :)


Ventspilī šodien dienas lielāko daļu spoža saule, mākoņi vien DA un ZA pamalē. Vakar dienas pirmajā pusē ik pa laikam bija mērenas lietusgāzes un krasas vēja brāzmas. Pēc LVĢMC datiem gan iepriekšējās dienās nokrišņu summa varētu būt ap 20 mm, kas nav daudz. Bet vismaz kaut kas. Vai tas līdzēs kaut nedaudz atkopties saules izdegušajām platībām - laiks rādīs.


Ventspilī joprojām ne piles lietus, tā kā nu jau tas ir ievilcies ilgāk par mēnesi. Nedaudz esam nokļuvuši otrā galējībā, taču aukstās dienas ir vienīgais veids, kā izvēdināt telpas, kas saulainā laikā iesilst virs +25 grādiem un nav citu iespēju, kā šo temperatūru pazemināt.

Pāris dienu atslodze
05.06.2018 12:03

Ventspilī nu jau vairāk kā divas nedēļas bez nokrišņiem (pēdējais lietus, šķiet, bija maija sākumā). Vējš apkārt dzenā putekšņus.