C
Ceļotājs

Lietotāja aktivitātes


Ventspilī šīs trīs dienas gandrīz kā atvasara - salīdzinoši siltas, +13 ... +16 grādi, vējš pārsvarā neliels, saule.


Ventspilī smuki lija pēdējo reizi vakar no rīta. Nu izskatās, ka uz nepilnu nedēļu uz lietu vairāk nav ko cerēt. Bet vispār jau tas, ka lija gandrīz nedēļu no vietas, bija sasniegums. :)


Ventspilī gandrīz tuksnesis, tāds kārtīgs lietus, kas dziļāk samitrina zemi, šķiet, nav novērots jau kādas 6 nedēļas. Parakājos LVĢMC datu arhīvā:
> nokrišņu summa diennaktī virs 15mm Ventspilī šovasar ir novērota divas reizes
> ir 8 dienas ar nokrišņu daudzumu virs 5 mm
> 45 dienas ar nokrišņu daudzumu 0 mm
> 26 dienas ar nokrišņu daudzumu līdz 1 mm.

Datiem, protams, ne vienmēr var ticēt, bet subjektīvi tiešām liekas, ka viss ir izkaltis. Liepas strauji met nost lapas, dažviet apakšā čaukstoša brūngana kārta.


Ventspilī šodien nolija dažas piles lietus.


Jā, valsts austrumos iespējama kārtējā apokalipse, ja vien prognozes nav pārspīlētas. Bet tiem, kam lietus jau tā mazāk ticis, visdrīzāk, nelīs nemaz vai arī nepaspēs pat noskalot putekļus. Liela mums tā Latvija.


Ventspilī nedaudz uzlija, bet spēcīgais lietus vai nu iet garām, vai tikai tuvojas. Redzami attāli zibšņi un atsevišķi pērkona rūcieni.


Ak, šie skaistie meža un miglas skati!

Augusta pirmā puse
12.08.2019 18:15

Šorīt smējos, klausoties radio ziņas par to, ka laiks visā Latvijā šodien būšot lietains, lai gan skaidri bija redzams, ka Kurzemē piekrastes joslā lietus nelīs. Ventspilī praktiski visu dienu saule. Kārtējo reizi liela mums tā Latvija.


Ventspilī dienas pirmā puse tumša, bezvējš, pāris stundas sīki pilināja, bet to pat par lietu nevarētu saukt, kur nu vēl grēku plūdiem. Pēcpusdienā saulains, pārsvarā neliels vējš.


Kamēr vienā malā viss pludo, Ventspilī, kā jau prognozēts, no lietus ne smakas. Jā, vakar 30 minūtes uzlija, bet tas arī viss.


Visi "netikumi" laikam atkal valsts austrumu pusē. Ventspilī pa dienu pāris reizes nokrita divas piles trīs rindās, bet tas arī viss. Nepatīkams vien trakojošais vējš, bet vismaz nav aukstums, vien nedaudz zem 20 grādiem.


Svelme ir klāt! Iekšā +27, ārā ap +28, saules pusē uz balkona (ne saulē) vēl gan tikai +39 (šīs vasaras rekords +45). Šādā laikā aktīvi kustēties nav iespējams, ārā glābj vien mērenais vējš. Jādzīvo caurvējā.


Vai kādam +20 ... +23 grādos, esot saulē, ir vēss?

Neaizmirsīsim iepriekšējā gada anomāliju, un nemaz neizbrīna, ka šis gads ir mērens, ja neskaita aizvadīto aukstuma periodu. Īsāki vai garāki karstuma viļņi mijas ar aukstām gaisa masām, tā tas ir bijis un visdrīzāk arī būs.Šogad jūnijs samainījies vietām ar jūliju un otrādi. Nereti pēc siltuma aprīlī un maijā jūnijā ir vēss un arī lietains, šogad otrādi. Bet nav mūsu spēkos to ietekmēt - kā ir, tā ir.


Ventspilī šodien viss mierīgi - agri no rīta bija mēreni lijis, samērā stipri uzlija arī vēl pa dienu. Taču kopš agras pēcpusdienas nelīst, ik pa brīdim spīd saule. Pa dienu vēja nebija, bet nu jau uzpūš mērenāk.


Ventspilī vakar ik pa laikam mērenas lietusgāzes, vakarpusē caur mākoņiem izspraucās saule. Šorīt debesis skaidras, nu neliels mākoņu daudzums. Spoža saule, salīdzinoši neliels vējš un priekš manis patīkami silts (lasi - vēss) gaiss. :)


Ventspilī līdzīgi kā vakar, vienīgi lēni lija praktiski visu rītu. Dienā bez nokrišņiem, pirmais negaiss pāri pārgāja ap četriem pēcpusdienā, nupat bija otrs ar spēcīgu spērienu. Košas mākoņu gubas un dažādu toņu debesis, zaļie toņi un saules stari ar lietus lāsēm, varavīksne, skaisti!


Ventspils diena ar mākoņiem un sauli, visai silta un patīkama. Pirmās lietus lāses sāka krist ap pulksten 17, līdz šim jau līst kādu 3-4 reizi, visas reizes vāji līdz mēreni, pēc sajūtām rudenīgs.


Ventspilī šobrīd ap +21 ... +23, liela daļa droši vien teiktu, ka pavēss. Man arī likās, ka pietiekoši svaigs, līdz izgāju ārā un sapratu, ka nekāda vēsuma nav. Saule cepina, karsts un vienīgais glābiņš ir ēnā.