gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Vāsara škiet būs siltāka, ka iepriekš un mazāku nokrišņu daudzumu, manuprāt būs daži pamatīgi karstuma viļņi, bet ne tik karsti, kā 2010 g un kā tik nesanāk arī gari sausuma periodi kā 2002g, vismaz tā domā daži Krievijas meteoentuziasti.


Rīga vienmēriga sniega sega apmēram 1 cm biezumā, bet vismaz baltums ir, neliels sals arī, koku zariem ledus gabaliņi un mazas lāstekas. Līdz nedēļas beigām sals pieturēsies un pastiprināsies, tātad ziemīgs laiks :)


YESS!!! Rīgā stipri snieg un zeme paliek balta! Tad jau turpmākais sals varbūt nemaz nebūs tik kails, bet vismaz ar nelielu sniega seģeni gan :)

Visu laiku ir virs nulles un naktīs nekas nepiesalst.Dienas sākumā mazliet saulains, tomēr ap pusdienlaiku svina vāks ir klāt, nekādu būtisku nokrišņu pēdejās dienās gan nebija. Agresīvs nokūsnis turpinās bez apstājas, pilsetā sniegs tikpat ka nokusa, palika vecs netīrs sniegledus apmēram 30% no zālaju virsmas, dubļi un lielās peļķes. Ārpus pilsētas sniega vairāk, bet skaidrs, kā turpmākas divas dienas tas neizturēs. Rīktīgs gumijnieku laiks.


Naktī nekas nav piesalis, turpinās totāls nokūsnis, pagalmā vien 60% sniega, parējais plika zeme, pelēks miglains nejauks laiks, nu nepatīk man tādi atkušni un viss. Varēja jau svaigi uzsnigušais vismaz kādas dažas dienas pastāvēt... Patreiz prognozes rāda Rīgai tā: sākumā viss nokusīs, tad nākamas nedēļas otrā pusē nāks sals atpakaļ, bet tas jau būs kailsals izskatās.


Salīdzinot ar ieprieksējam dienām un vakardienu ka diena pret nakti, atkal ir iestājies rudenpavasaris, sveiciens no neziemas pirmās puses :( Riebīgs pelēks slapjš un neizteiksmigs laiks, kad āra pat radities negribās. Agresīvs atkusnis strauji kausē jau tā visai pieticīgu sniega segu, no vakardienas ziemas pasakas vairs nav nekā, šļura, dublī un netīras sniega cupas bet pie mājam un pagalmos jau atkal daudzviet plika zeme... zēl gan, atkal jau nebūs klasisks pavasaris, bet rudenim līdzigs pārpratums. Par ātru un par strauju.

Un tas prognozes par auksto, vai pat ļoti auksto martu šoreiz atkal ar blīkšķi izgāzās- izskatās ka marts būs drīzak silts, nekas lūdzīgs 2013 g. martam, ka visi prognozēja...


Aizvadītā naktī Rīga sniga, nelieli mīnusi, ap -1-2, dienā apmācies, brīžiem mākoņi plānāki un aiz tiem varēja nojaust sauli, visu dienu nedaudz smalki sniga, brīžiem sniga stiprāk, nedaudz putināja, ari neliels jumta putenis, temperatūra 0-1 grāds un smuki balta sniega seģene atkal, pilsētas pārsālītajās ietvēs un ielās gan tā pārvertās šļurā, bet citur ārpus apdzivotām vietām mežā un pļavās gan smuka balta ziema bez kušanas pazīmēm. Kopuma uzsniga ap 5 cm jauna sniega. Patreiz vairs nesnieg, neliela dūmaka/migla, -0,5 grādi, tāds ka mitrums no gaisa, atkušņa priekšnojauta... vai tiešam pēdēja ziemas diena? Ja tā, tad žēl gan.


Rīgā beidzot snieg!!! Nu zeme un ielas svaigi baltas paliek :) Kopumā aizvadītas dienās skaists un jauks ziempavasarīgs laiks ar sauli un nelielu salu, īsti atbilstošs agram pavasarim. Saulē dienās sniegs intensīvi kusa, daudzviet piesaulē pagalmos un nogāzēs nokusa līdz plikai zemei, ēnā nekusa nemaz. Cerams šonakt un rīt būs kārtigs svaiga sniega papildinājums !


Labs, skaists ziemīgs un saulains laiks aizvadītas brīvdienās Rīgā ar mērenu, bet diena nelielu salu un nelielu pavasara pieskārienu. Agrāk solītais sniegs nedēļas nogalei gan tā arī neatnāca, bet derētu gan atsvaidzināt un papildināt pilsētas netīru un nolietoto balto seģeni. Cerams, nākošnedēļ tas notiks. Dienā piesaulē jau pavisam silti, sniegs ceļa malās, nogāzēs un pagalmu saules pusē jau pamazām kūst dienas saulē.


Un cik ziemas dienu bija norakstīts pelekā slapjā rudens depresijā zem mūžīga svina mākoņu vāka un bezjēdzigos nelielos plusos ziemas pirmā pusē? Nu ir pienācis ziemasmīļu laiks, un martm vismaz pirmā puse ir jābut ziemīgam...Tagad vismaz dienas ir spoži saulainas.
Lielais aukstums ar vēju ir projām, tagad sācies neliela līdz mērena sala periods, kas būs visai komfortabls sajūtām. Turklāt to aukstuma sajūtu deva tieši vējš, jo grādi nemaz tik traki nebija, vismaz mūsu pusē nekas neparasts un līdz šim kādreiz bija piedzivoti arī lielāki mīnusi dažreiz. Bet vismaz prieks par piedzīvotu beidzot stabili ziemīgu febrūāri, citādi jau piecus gadus pēc kārtas februāris vairs nebija ziemas mēnesis. Ziema pagaidām turpinās, prognozes priecē, jo visi atkušņi brīvdienās un pa lielam arī nākamnedēļ ir pazuduši no prognozēm un marta pirma puse sagaidama ziemīga kompensācija par neizdevušos brāķa ziemu pirmajos 2 menēšos. Vienīgi deretu svaiga sniega sega, citādi esošais sniegs dikti sablivējies, daļeji iztvaikojis, palika netīrs un pelēcigs Rīgā nogaisa piesarnojuma... Solītais sniegs nekādi nevar tikt līdz mums, vispār snigšana bija visai skopa un pārsvara niecīga, un nav jau brīnums- spēcigs anticiklons, Rīgā pēc LVGMC datiem februārī vien 31% nokrišņu no noŠorīt Rīgā gandrīz -19 grādi. Kopumā lielisks skaists īstais ziemas laiks 4seasonsinfoto.wordpress.com, daudz saules, kārtigs sals un sniega baltums :) Atkusni negaidu, un ceru, ka vismaz marta pirmā puse būs ziemīga ar sniega segas papildinājumiem, varetu būt marts 2013 gada stilā, kam sekotu straujš pavasaris, tas būtu laba kompensācija par neizdevūšos brāķa ziemas pirmo pusi :)
Pagaidām mūsu pusē nemaz tik traki nav, kādreiz bija arī krietni lielāki aukstumi un spēcigāks sals. Un dienās saule jau krietni silda. Taksim varbūt šāds laiks ir par aukstu, bet sniega suņiem šāds laiks ir 4seasonsinfoto.wordpress.com
Skaista un pa ilgiem laikiem beidzot saulaina ziemas diena, spoža saule, žilbinoši balts sniegs, zilas debesis un nelieli viegli gaisīgi mākoniši, dienā sals nemaz nebija īpaši jūtams, piesaulē pat jumti nedaudz pilēja un uz asfalta kusa. Vakars un nakts sākumā debesis skaidras, bezvējš un sals pienēmas spēkā, tepat pierīgā jau vietām -18, bet Rīgas centrā tikai -10, man pie loga -14...