gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Skaists ziemas laiks, patīkams un maigs, labvēlīgs pastaigām un ziemas aktivitātēm, beidzot skaista balta ziema. Vakardien visu dienu knapi manāmi smalki sniga, dažbrīd sniga nedaudz vairāk, kopā pa divam dienām sniega sega dubultojās, tomēr kopumā sniega nav daudz -6-8 cm, bet baltums ir un koki ar nedaudz apsniguši. Šodien bez nokrišņiem, neliels sals saule mijās ar mākoņiem... ooo -nupatas komentaru rakstos skatos- sacis nedaudz arī snigt :) Ziema turpinās, nu ir ziemasmīļu laiks iestājies :)


Ja, pagaidām prognozes rāda stabilu ziemu un salu līdz februāra beigām un drusku tālāk, un tas priecē :) Jautājums, cik liels būs sals un cik daudz uzsnigs, te prognozes ir mainīgas, dažbrīd parādas sals pat zem -20 grādiem Rigā, citi izlaidumi maigāki... droši vien kāds bija arī ar siltumu martā... Ka jau spečuki teica modeļi pagaidām netiek galā ar šo nestandarta samērā reto situāciju ar polāra virpuļa izjukšanu un ilgtermiņa prognozes ir vel ļoti nestabīlas un mainīgas, kaut gan dominē tomēr aukstie scenāriji, jautājums- nevis vai aukstums būs, bet cik ilgi aukstums noturēsies... Saules mazās aktivitātes ietvaros atmosferas procesi palēnināti un bieži stagnē, tapēc viena tipa laikapstākļi var ieilgt, ko mes arī vērojam pēdeja gada laikā...


Skaista īstās ziemas diena, smuki sniga lielām pūkainam pārslām un pieturas sals, vakarpusē sniga sīkāk un turpina nedaudz snigt arī tagad un pēc prognozem snigšana turpināsies naktī un rītdien, jauki :) Patreiz pāris cm sniega ir klāt, jaunākas prognozes priecē arvien vairāk, būtiski atkušņi ir pazuduši, stabils sals un sniegs pa reizei, varbūt brāķa ziema beigās reabilitēsies, paliek interesanti :)


Kur palika prognozētais sniegs Rīgā? Diena ar daļēju kusni, tomēr vakars ir skaidrs un sāk kārtigi piesalt. Sniega ir gaužam maz, visas cerības uz brīvdienām- mazāk kusīs, bet vairāk snigs klāt cerams.


Diezgan dranķīga diena laikapstākļu jomā, jo tas riebīgais atkusnis tomēr ieradās...Sakumā no rīta vēl neliels sals un mazliet gaišāks, tomēr dienā apmācas un temperatūra pacelās virs nulles, sniegs kusa,no jumtiem tecēja, ielas un ietves daudzviet ar šļuru un peļķēm. Tagad velā vakarā mazliet piesala, debesis caurumaini mākoņainas. Arī rīt laikam atkusnis pa dienu :( Visas cerības,ka nedēļas nogale būs sniegotāka un vēsaka, kā sākotnēji prognozēts.


Apmācies un vējains, neliels piezemes putenis atklātas vietās, pēcpusdienā ari neliels sniegs dažu stundu garumā, kas gan būtisku pienesumu nedeva- mazāk par 1 cm. Kopumā sniega segas biezums 2-5 cm, ka kurā vietā, maz jau ta sniega ir. Temperatūra kritiski cēlās un sasniedza 0 grādus, bet līdz atkusnim paldies dievam nenonāca, kaut sasālītas ielas un ietves bija peļķes un šļura. Savadāk ārpus apdzivotamvietām- tur stabila ziema. Cerams, ka tuvākas dienās atkusnis vel neizbojās jau ta švako sniega segu, naktīs gan vel sola stabilu salu, nedēļas nogale vel nav skaidra... Kopumā pagaidām mērena mazsniega ziema turpinās.


Dienas gaitā ta ari saglabajas zemo mākoņu sega, pēcpusdien daļēji skaidrojās u parādijas zilo debešu laukumi, tomēr saulei priekšā gabalaini mākoņi saglabājas. Sarma pilsetā dienas gaitā tikpat ka pazuda. Nakts sākumā Rīgā beidzot skaidrs laiks, redzamas blāvas zvaigznes, nu redzēs, uz cik ilgu laiku noskaidrojās. Temperatūra uzreiz slīd uz leju,nu jau -12°C, pagaidām turpina lēnām kristies...
Rīgā apmācies, nelieli līdz mēreni mīnusi, koku galotnes pamatīgi apsarmoja, zemākos slāņos sarma maza, vai nav nemaz. Krietni siltāks, nekā bija prognozēts, laikam jau mākoņu dēļ, bet ziema turpinās un tas ir galvenais. Turpmākas dienas pavisam maiga un mērena ziema ar nelielu salu vai ap nulli dažas dienās, būtisku sniega pieaugumu gan neprognozē. Joprojām nekur Latvijā nebija pat -20,


Diemžēl nespējam mainīt dabas norises, arī prognozes izrādijas atkal greizas-nedēļas vidū tika solīti saulaini brīži, lielāks sals, bet zemi mākoņi atkal ieviesa korekcijas par labu maigai pelēkai ziemai- neliels sals, neliela sarma, neliela sniega sega. Jā būtu saule- sarmaini koki izskatītos ļoti skaisti, bet nu vismaz ir sals, sniega sega un ziema turpinās, kas jau ir daudz labāk piestav ziemas periodam un februārim, ka nebeidzama rudens neziema.


Vakardien skaista ziemas diena ar nelielu salu un gandrīz bez vēja, saule mijās ar mākoņiem, dienas sākumā lidinājas vieglas sniega pārslas, kas būtisku pienesumu gan nedeva. Saules pusē jumti pilēja. Vakarā skaidrs laiks , zvaigžnotas debesis, gurkstošs sniegs zem kājām un -10 grādi. No rīta izskatās līdzigi, -12 grādi, īsta ziema turpinās :)


Skaista ziemas diena, beidzot sniga arī Rīgā, daži centimetri svaiga balta sniega un pasaule atkal balta :) Mērens sals -6-8 grādi, pret vakaru palika siltāk. -4.


Rigā debesis skaidrojās un temperatūra uzreiz krīt, jau -3 C, esam beidzot arā no tā apnulles pusatkušņa, tagad vismaz nedēļu noturīgs sals, tik svaigo sniedziņu vajag, iespējams kaut kas uzsnigs otrdien...
Beidzot kāds ari oficiāli apstiprina faktu, ka agrāk ziemas bija ziemīgakas un baltākas:
Izrādās - tiem, kas saka, ka pirms 30 un 40 gadiem bija īstas ziemas, nedaudz tomēr taisnība, atzīst klimata pētniece, Latvijas Universitātes asociētā profesore Agrita Briede.
“Toreiz ziemas bija noturīgākas. Zemākās temperatūras tika novērotas janvāra mēnesī, savukārt tagad mēs pārvirzāmies, redzam, ka zemākās temperatūras tiek novērotas februāra mēnesī un arī tikai īslaicīgi. Decembris vispār kļuvis par tādu kā priekšziemu,” saka Briede. Es vel piebilstu, ka pēdejos 5 gados ari februāri nebija īsti ziemas mēneši, redzēs, vai šim februārim izdosies lauzt to ieilgušu tendenci- pirmā dekāde ir cerīga, arī mēneša prognozes ir mainijušas par labu vēsakam februārim...


Interesants raksts, paldies.


Visu laiku apnulligrādi, peleko mākoņu debesis, bez nokrišņiem. Ne šis, ne tas, naktī minimāli piesala, dienā atkal mazliet virs nulles, sniegledus atliekas pagalmā sedz ap 65-70% zemes virsmas. Svētdien beidzot iestāsies sals ilgākam laikam, atliek vien sniegu sagaidīt un ziemasprieki var sākties :)


Jā, bet pilnam ziemaspriekam vajag arī sniegu vismaz 5--15 cm biezumā


Aizvadītā naktī Rīgā piesala. Debesis noskaidrojās, spīdeja spožs mēness, bet vēlāk uz rīta pusi uzradās bieza migla. Rīts apmācies ar nelielu miglu un minimālo salu, ielas, ietves ļoti slidenas. Vēlāk mazliet smalki sniga, koku zari un zeme mazliet nosirmoja, taču pa dienu atkal neliels atkusnis, koki un jumti pilēja, ietves slapjas, mini sniega sega nokusa, palika vecais sniegledus 1-3 cm biezumā, daudzviet ari plikumi, tātad sniega sega ļoti švaka pie mums. Pa dienu saule un mākoņi, vakarā apmācas pavisam . Patreiz atkal mazliet piesala. Stabilas sala prognozes gan iepriecina, tomēr jaunu sniegu tikpat ka nesola, tātad ziema visticamāk atkal bez sniega smukuma un priekiem pagaidām.


Ka jau arī domāju, nekas daudz nav piesnidzis, kāds centimetrs jaunas pļurzas pa virsu, no rīta ļooti slapjš sniegs, vai snieglietus, tagad pa dienu tikai viegli smidzina, visai agresīvs atkusnis ar +2 grādiem un tam visam svina mākoņu vāks pa virsu, sniegs ātri kūst, nezinu, cik paliks pāri līdz piesalšanai, ko it ka daļēji prognoze jau šonakt... Atliek vien ar skaudību vērot vebkamerās, ka smuki snieg Alūksnē, un Latgalē joprojām ir mīnusos un sniega sega tur tik aug un aug...


Ak, laimīgie , jums ir ziema :)