lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Pievakarē atkal siltāks, līdz +19, visādi mākoņi apkārt staigāja, bet nekas vērā ņemams, ja neskaita vienu skaļu pērkona rūcienu un īsu lietus uzšprikstināšanu, kas pat asfaltu nesamērcēja. Vēlākā vakarā kaut kas pa kluso tomēr vēl bija uzlijis, nožuvušais asfalts atkal bija slapjš. Nekas daudz, bet par skādi nenāks, tieši otrādi. Tagad pilnīgi mierīgs, +13°C, 767,5 mm.


Naktī migla, rītā pamazām izklīda, iestājās saulains laiks ar nelielu mākoņu daudzumu un bez ievērības cienīga vēja, gaiss ātri iesila. Dienas vidū mākoņi vairojās, parādījās augsti, skaisti gubinieki, starp kuriem bija arī pa kādam tumšākam mākonim. T. pakāpās līdz +20, īsi pirms 14.00 - līdz +22 grādiem.
Taču ne uz ilgu, jo tumšo mākoņu daudzums strauji pieauga, drīz teju pa visām pamalēm zili melni lēni staiguļi grozījās, bet ilgu laiku Līvāniem apkārt līkumus meta, līdz viens ap 15.00 uznāca. Jau pirms tam strauji vēsāks, drīz vien +17°C.
Nedaudz uzlija, ~40 min., paducināja pamalēs, viens tuvāks dārdiens, vējš joprojām lēns, epizodiski mērens. Uzlija vairāk nekā vakar apmēram 6,5 h laikā, lai arī tāpat neko daudz, taču dārzā otrā pilsētas galā - vien 3 piles 5 rindās... Labāk varēja būt otrādāk, bet nu labi vien ir. :) Dārzā galvenais apdarīts. :)
Tagad visi zili melnie mākoņi atkāpjas uz D pusi, nesen atkal saulīte izlīda, debesis vairāk skaidrojas. Vējš minimāls, t. +17,5°C.


Vakarā pēc 19.00 sīkais slapjums beidzot bija izsmēlis savas rezerves. Uz asfalta mazas peļķītes, bet zem kokiem tāpat sauss. Ļoti nelietderīga lietus resursu izšķērdēšana... :(
Pēc 19.30 skaidrojās, pat nedaudz saule uzspīdēja, vēlāk pavisam noskaidrojās. Un jau tā zemie grādi (+13...+12) vēl uz leju, šobrīd vairs tikai +9,5°C. Spiediens 765 mm. Gribas ticēt, ka rīt, ja līs (ko arī sola), tad vismaz ne ātrāk kā vakarā, jo ir plānos dārzā gurķus stādīt.
Bet, vērojot jaunākās prognozes, baidos, ka šo ieceri var nākties atlikt uz ceturtdienu... Ja piepildīsies šāds scenārijs, tad lai vismaz kārtīgi nolīst ar negaisu, kārtīgi zemīti padzirda, nevis tā kā šodien - ne ko ārā iesākt, ne labuma kāda, tikai sabojāts laiks.


Agrā rītā ap saullēktu +8, bet drīz saules ietekmē strauji siltāks, priekšpusdienā jau +20, ap pusdienlaiku +22. Bet... tas arī bija viss. :( Jo pēc 12.00 no D tuvojās mākoņi, ātri apmācās, un 12.45 sāka līņāt. Un laiks bija sabojāts, tāpat kā visi pēcpusdienas plāni. :(
Jo tikpat strauji, cik rītā siltāks, tad kļuva vēsāks, t. ātri nokritās līdz +16...+15°C, un visa šī nejaucība turpinās joprojām - ne kārtīgs lietus, vien slapinātājs, zem kokiem pēc vairāk nekā 2 stundu līņāšanas aizvien viss sauss. T. +15,5°C, spiediens 766,5 mm. Tfu!

18.00. Slapjā riebeklība turpinās, nemaz galu neredz. Lai gan R pusē it kā gaišāks, virs galvas mākoņi vēl biezāki kļuvuši, istabās riktīgi tumšs, jāslēdz gaismas iekšā. Tie paši +15,5°C, zem kokiem joprojām sauss. Nekādas jēgas... :(


Pagājušās nedēļas nogale pavadīta Rīgā, laikapstākļu ziņā saulaina, bet vējaina. Īpaši nejauks vējš pūta sestdien, kad bija labi ja +16...+17 grādi, un vasaras drēbēs ēnā un vējā varēja teju vai nosalt. :( Saule centās sildīt, cik spēja, bet sestdien tomēr dominēja vējš, kas visu siltumu aizpūta. Svētdien jau siltāks, arī vējš rāmāks, un tīri neko.
Šodien Līvānos skaidrs, agrā rītā dzestrs, +8...+11, taču drīz strauji siltāks, ap 11.00 tuvu +20, bet pēcpusdienā silts, patīkams laiks, t. turas ap +22 grādiem. Pūš mērens, brīžiem brāzmās gan krietni stiprāks vējš, bet šodien tas drīzāk atveldzē, jo siltuma pietiek. Saule mūs lutina. :) Šobrīd +21,8°C, spiediens 769,5 mm.


Līvānos šodien saulains ar gubumākoņiem, diezgan stiprs vējš brīžiem uzpūta, bet bez lietus un silts, ap 12.00 +20, pirms 14.00 +22. Pēc 14.00 esmu ceļā uz Rīgu, pirmīt ap Skrīveriem un tagad pie Lielvārdes aizdomīgi mākoņi apkārt staigā, bet vilcienam pa ceļam vēl neviens lietus šļāciens nav trāpījis.


Rīta pusē divreiz uznāca mērena lietus tūres, bet bez negaisa un arī bez jūtama vēja, ļoti mierīgs, bet kārtīgs lietus, ne tikai slapinātājs. Pavēss, apmācies, bet svaigs laiks. Pēc pusdienlaika pamazām skaidrojās, pēcpusdienā arī uzspīdēja Saule, kļuva siltāks, t. pakāpās mazliet virs +20.
Bet pēc pieciem no DA puses tuvojās melni negaisa mākoņi, un 17.30 negaiss bija klāt. Sākās ar vairākiem vidēji tāliem grāvieniem, spēcīgām vēja brāzmām un kārtīgu lietusgāzi. Turpinājumā ne pārāk intensīva, taču diezgan gara negaisa izrāde, vairāki desmiti zibeņu un pērkonu, trīs no tiem mazāk nekā sekundes attālumā, viens grāviens pat gandrīz reizē, kaut kur tiešā tuvumā. Vējš stiprs tikai pašā sākumā, bet ātri norima, turpmāk lēns. Lija gan varen brangi, brīžiem baltām strūklām, brīžiem mēreni. Nu kādam laiciņam ūdens būs gana. :)
Negaiss beidzās jau pēc 18.30, lietus vēl nedaudz palija, bet nesen beidzies arī tas. No DA debesis pamazām skaidrojas, viss rāms. T. +14,4°C, spiediens 756 mm.


Vakarā noskaidrojās, vējš pilnībā norima. Diezgan ilgi turējās silts, 21.20 vēl +19,3°C, vēlākā vakarā un naktī tomēr gaiss atdziest straujāk, šobrīd +11°C. Spiediens turpina slīdēt uz leju, pašlaik 758,5 mm. Pagaidām debesis gaišas un skaidras, svīst pirmā gaismiņa, taču virs Lietuvas radars jau uzrāda lietus mākoņus. Redzēs, kas dienā būs - prognozējas negaisaina, ar lietu bagāta diena! Jautājums tikai, kur un kam lielākie lietus daudzumi tiks, cik lieli un jaudīgi mākoņi būs un kurp tie ies. Nereti šādos gadījumos vērojams liels nokrišņu sadales nevienmērīgums.


Nakts migla 6.00 rītā jau bija prom, skaidras debesis un tāla mākoņu josla R pamalē, t. +10. Vēlāk pamazām siltāks, priekšpusdienā jau +20 un vairāk. Pēcpusdienā saulains MMD, jau riktīgi silts, vējš minimāls. Šobrīd +24,6°C, spiediens krīt kopš rīta, pašlaik 760,5 mm. Siltums atgriezies! :)


Slapinātājs izbeidzās pievakarē, pirms 20.00 skaidrojās, uz īsu brīdi uzspīdēja Saule. Savs labums tomēr bija - gaiss patīkami svaigs, turklāt vējš pazuda, un vairs nešķita tik vēsi. Siltumam gan jau bija par vēlu, palika tie paši +16...+15, vēlākā vakarā +13...+11. Naktī ap 3.00 uzkrita bieza migla, kas saglabājas joprojām, redzamība labi ja 100 - 200 m. Bezvējš, +10°C, 762 mm.


Kopš vakardienas vakara līdz pat šodienas agrai pēcpusdienai debesis pa pusei apmākušās, Saule pazuda jau vakar pievakarē un nav rādījusies līdz pat šim. Nakts silta, bez vēja, min.t. +16,5°C. Dienas pirmajā pusē pieņemams, +18...+19 ar lēnu līdz mērenu vēju, ap 14.00 arī mazliet virs +20, max.t. +20,7°C. Bet pēc tam mākoņi biezēja, vairojās, sacēlās stiprāks vējš, un diezgan ātri kļuva nepatīkami vēss, bet pēc 17.00 - arī jau auksts, +15,5°C. :(
Pirms nepilnas stundas sākās arī sīks slapinātājs, kas turpinās joprojām. Ne lietus, bet laika bojātājs, jēgas no tāda nekādas. :( Zem kokiem viss joprojām sauss, uz asfalta ne peļķītes. Turklāt tagad arī svina vāks pārklājās, vien ir cerības, ka ne uz ilgu, jo D pamalē, no kurienes tas atnāca, gaišums tomēr rādās. Ar baltu skaudību skatos uz saulaino un karsto Vidzemi un gaidu Sauli un siltumu atgriežamies arī manā pusē!
Šobrīd gan līdz tam vēl tālu, +16,1°C, spiediens 763,5 mm, turpinās sīks slapjums.


Pēc tropiskā iepriekšējā vakara un nakts sākuma rīta pusē gaiss bija atdzisis līdz +12,2°C, taču pēc saullēkta strauji siltāks. Dienā joprojām saulains ar nelielu mākoņu daudzumu. Vienīgi vējš jūtamāks, brīžiem pat mēreni stiprs. Siltuma pietiek, pats labums, šobrīd +24,5°C. :)
Naktī uz otrdienu un rīt manā pusē prognozē lietu, kas nav bijis jau kopš 1. maija. Tagad noderētu gan, tikai būtu labi, ja viss pārietu pāri ātri, ar negaisiem, vai vismaz kā kārtīgs lietus, taču prognozes rāda pretējo - mākuļošanos, nelielu lieteli un vairāk nekā 10 grādus vēsāku laiku nekā daudzviet citur Latvijā... :( Ar siltuma atgriešanos vien trešdien pievakarē. Jācer, ka tā lietus un mākoņu zona nepakārsies debesīs DA pusē, bet aizies un nolīs arī citur, kur tā mitruma vēl vairāk trūkst. Negaisi - tā būtu cita lieta! Ātri, lietderīgi, efektīvi un efektīgi! :)


Vakarā vairāk mākoņu, sevišķi D-DA pusē. Vējš norima, bet temperatūra, pretstatā iepriekšējiem vakariem, ar lejupslīdi īpaši nesteidzās - 18.15 +25,4°C, 21.15 +22,4°C, un vēl pēc 23.00 virs +20. Pašlaik teju tropiskā nakts, bet pamazām tomēr grādi lejup slīd, šobrīd +18,7°C. Spiediens 766 mm. Lielisks laiciņš, biežāk tādu vasarā! :)


Šodien jau kārtīga vasaras svelme! :) Agrā rītā vēl +10, taču pēc saullēkta strauji siltāks, ap 9.00 jau +20, turpmāk tikai karstāks, un kopš pusdienlaika t. grozās ap +26...+27 grādiem, max. līdz +27,5°C. Dienas pirmajā pusē lēns, pēcpusdienā lēns līdz mērens vējš. Parādījušies laba laika gubumākoņi, bet visi maziņi, plus nedaudz spalvu mākoņu. Spiediens pamazām slīd uz leju, pašlaik 765 mm.
Šobrīd joprojām saulains ar maziem baltiem mākonīšiem un atspirdzinošu vēju. Nu beidzot pienācis laiks, kad vējš kļūst patīkams, nevis drebuļus uzdzen. :) T. šobrīd +26,3°C.


Šodien saullēktā +7, bet rītā ātri silts. Joprojām skaidrs, tikai vakarā D pamalē parādījās tāli spalvu mākoņi. Siltāks nekā iepriekšējās dienās, pēcpusdienā stabili +23...+24°C, max.t. +24,5°C. Vējš lēns, silts, līdz ar to sajūtas kā vasaras vidū. :)

Ceriņi pilnos ziedos, pienenes visapkārt un pa gaisu, pasaule aug un krāsojas. Piparmētru raža ievākta. Beidzot dārzā liekais mitrums izžuvis, nu jau pat pasauss sāk šķist. Lielākie dārza darbi galā, arī kartupeļi sastādīti, bet tomāti vēl gaida pārcelšanos uz siltumnīcu, un arī vēl šis tas darāms būs. Nav kā piemājas dārziņā, nevar tik ātri, kā gribētos, kaut siltais laiks dzen. Citi darbi arī jādara. :)

Vakars arī siltāks, 20.00 +22, 22.00 +17, šobrīd +13. Spiediens turas puslīdz līmenī, 766 mm.


Vēl viena skaidra, gaismas un siltuma pilna diena. Rīts gan bija dzestrs, min.t. +7°C, taču diena ātri iesila. Pēcpusdienā t. +21...+22°C, max. t. +22,3°C, mērens A puses vējš. Piesaulē un aizvējā reāli karsti. Sāk vērties vaļā pirmie ceriņi, vasara jau uzņēmusi apgriezienus! :)
Vakarpusē vējš norima, ap 20.00 vēl +20, taču vēlāk t. sākusi strauji krist, šobrīd vairs tikai +13°C. Spiediens bez lielām svārstībām, pašlaik 767,5 mm.


Patīkami silts, taču ne tropisks laiks. +21...+22, max. +22,2°C. A vējš lielāko siltumu aizpūtis uz R rajoniem... :( Arī šodien mēreni līdz mēreni stipri pūta, vien pievakarē atslāba. Vismaz vakars pāris grādus siltāks kā iepriekšējā dienā, bet naktī t. krīt, šobrīd +11,3°C. Šķiet, ka Latvija apgriezusies otrādi, tikai jūras nez ko nav... :D


Nu taču vajag arī Rietumu krasta iemītniekiem kādu siltuma vilni! :) Palaiskojies, kamēr A puses vējš visu iekšzemes siltumu dzen uz piejūru... :))


Šodien pāris grādus vēsāks, arī pēcpusdienā t. sasniedza "tikai" (ar piebildi - uz iepriekšējo dienu plus šodien citur sasniegto grādu fona, ko nodrošināja mēreni stiprais ZA vējš) +21°C. Ja pēcpusdienā siltuma pietika, tad vakarā jau visai agri vien +17...+15, un nerimstošā vēja iespaidā iepriekšējo dienu komforts bija zudis. :( Tikai naktī šis tad jau vairāk A puses vējš pierima, bet bezvējš nav arī šobrīd. Un arī nakts vēsāka, šobrīd +9,2°C. Spiediens bez lielām svārstībām, pašlaik 764,5 mm.


Šorīt min.t. +9,5°C, taču jau kopš agra rīta mērens vējš. Tamdēļ pat arī Saule no skaidrām debesīm nespēj tik labi sasildīt kā vakar. Tagad vējš pastāvīgi mēreni līdz mēreni stipri pūš, t. tikai pamazām tuvojas +20°C, šobrīd +19,6°C. Cerams, pēcpusdienā iesils vairāk. Jau pierasts pie siltuma, vasaru gribas! :))