lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Svētdienas vakarā pamazām kļuva arvien vēsāks, jo debesis bija gana skaidras, lai gan Mēness regulāri dūmakā un plānos mākoņos tinās. Ap pusnakti t. sasniedza -19 grādus. Tomēr jaunās nedēļas pirmajās stundās debesis arvien vairāk apmācās, sāka nedaudz snigt, un kļuva par dažiem grādiem siltāks, ap 3.00 vairs tikai -15. Vēlāk nelielas svārstības -15...-17°C robežās, izskatās, ka -20 nebūs. Arī šobrīd krīt sīksīks sniedziņš, visu nakti bezvējš, -16,5°C. Spiediens 770 mm.


Paldies, jā, šis atvērās un varēja labi apskatīt.


Diemžēl norādītais avots neveras vaļā... Un, pirms kaut ko saukt par blēņām, lūdzams to pierādīt. Es arī nebūtu sajūsmā par -25 marta vidū, bet ir teikts: nekad nesaki nekad. Lai gan arī mana GFS prognoze ŠOBRĪD rāda, ka marta sākumā aukstums atkāpsies un paliks jūtami siltāks, pavasaris vēl neiestāsies... Un ej nu sazini, kas būs marta vidū. Var būt dažādi varianti, un neviens automātiski vismaz pagaidām nav blēņas.


Rīts skaidrs un saulains, min.t. -20,5°C. Vēlāk MMD, brīžiem vairāk mākoņu, bet pārsvarā saulains, tomēr diezgan auksts - 11.00 -15°C, un pat pēcpusdienā tikai līdz -12 grādiem pakāpās. Plus vēl neliels, taču reizē diezgan jūtams, vējelis. Kā tam ziemā arī jābūt, nekādas anomālijas. :) Šobrīd -13°C, spiediens 772 mm.
Aukstums pats par sevi nav nekas slikts, un nav jau tas tik traks (vismaz līdz šim), lai te varētu sākt lamāties. :) Bet, ja nu gribas, tad acīmredzot ir radušās līdzīgas sajūtas, kā daudziem citiem bija ziemas sākumā zem svina vāka bez sniega mūžīgā slapjumā. Un atkusni es negaidu, es dodu priekšroku kārtīgam pavasarim, - kad tas būs gatavs ierasties. Man nevajag pusfabrikātus, es mīlu kvalitatīvus produktus. :))


Sestdien skaista, saulaina diena ar nelielu mākoņu daudzumu. Rītā min.t. -15°C, dienā -9...-10°C. Vienīgi it kā neliels, bet tomēr jūtams vējiņš pūta. Vēlā pēcpusdienā no Z tuvojās mākoņi, jau pēc saulrieta daļēji apmācās, dažas stundas t. apstājās pie -12, neilgi uzbira neliels sniedziņš, bet vēlāk mākoņi izklīda, un nakts gaitā pamazām sals pieņemas spēkā, šobrīd -19,5°C. Spiediens 773 mm.


Vakarpusē pirms saulrieta R pusē parādījās tālu mākoņu joslas mala, tomēr vakarā kādu laiku vēl turpinājās skaidrs laiks, augošais Mēness debesīs grozījās. :) Taču vēlākā vakarā tas pamazām ietinās dūmakā un pirms pusnakts pazuda pavisam. Attiecīgi arī temperatūra - līdz 21.30 nokritās līdz -14, bet tad apstājās, un "iesala" uz vairākām stundām, nekur nekust arī tālāk.
Šobrīd apmācies, -13,5°C, mazītiņš sniedziņš birst, pavisam neliels vējiņš brīžiem jūtams. Spiediens 771 mm.


5.35 pie loga -22,2°C, bet līdz rītam minimums sasniedza -24,3°C - acīmredzot jau pēc saullēkta. Debesis gandrīz skaidras, vien nedaudz spalvu mākoņu. Joprojām bezvējš, gan no rīta, gan tagad. No rīta bija neliela sarma, kas gan ātri pazuda. Dienā liekas gandrīz vai silts, piesaulē pavisam noteikti - ja ēnā šobrīd -7, tad piesaulē +11°C. :) Spiediens 769 mm.


22.02. rītā skaidrs, sarma, bezvējš. Min.t. -19°C. Diena jauka, vēl viena Saules gaismas pielieta, brīnišķīgi skaista ziemas diena. :) T. ap 12.00 -13°C, pēcpusdienā no -10 līdz -8,5°C, augstāk nepakāpās. Taču piesaulē riktīgs siltums, saulainajā pusē pie loga tuvu +10, arī uz asfalta tiešos saules staros sniegs kusa par spīti tam, ka tajā pašā brīdī ēnā -9 bija. Vakarā aizvien skaidrs, arvien aukstāks, bet bez vēja, 20.00 -15, 23.30 -18, bet pirms 3.00 jau -21°C.
Arī šobrīd termometrs pie 4.stāva loga rāda -21 grādu, taču aizdomas, ka lejā ir vismaz par 2, ja ne visiem 3 grādiem vēsāks, jo tuvējās meteostacijas signalizē par aptuveni -24 grādu aukstumu. Jāpieskaita klāt arī pilsētas siltuma efekts bezvējā. :) Beidzot iestājusies kārtīga ziema, vajadzētu rīt izrauties kādai pastaigai, bet gaišajā laikā diezin vai sanāks, darbu daudz... Jāmēģina kaut vakarā izskriet, tad salu varēs arī labāk just! ;)


Vakars diezgan ilgi skaidrs, kļuva krietni vēsāks, jau pēc 22.00 -16°C, taču pēc tam, līdzīgi kā iepriekšējā vakarā, temperatūras kritums apstājās. Acīmredzot kaut kādi mākoņi savācās. Pēc tam vairākas stundas t. svārstās -15...-16°C robežās, pirms laiciņa sāka birt arī neliels sniedziņš. T. pakāpusies līdz -14,5°C, spiediens - līdz 771 mm.
Spriežot pēc LVC kartes, izskatās, ka vērojami lieli temperatūras kontrasti ļoti nelielās teritorijās. Tā kā nebūšu pārsteigts, ja kaut kur Līvānu apkaimē laukos zem skaidrām debesīm var būt arī visi -20 vai pat vairāk, ja aukstuma kabata trāpās. Bet, ja noskaidrosies, līdz rītam arī pilsētā "maģiskā" -20°C robeža var tapt sasniegta. Bet to jau manīs rītā... :)


Tik sen nav bijis, ka aizmirsies jau, kā izklausās... :)) Man gan šis "nezvērs" nemaz nav pazīstams, tikai no nostāstiem zinu, jo pats īstens pilsētas bērns, visu mūžu daudzstāvenē dzīvoju, lauku nebija arī bērnībā... :(


Naktī uz rīta pusi skaidrojās, rītā jau pavisam skaidrs. Min.t. -16°C, ap 8.30, toties bezvējš, un nemaz nešķita tik auksts. :) Dienā skaidrs, visu dienu bez mākoņiem, sen tā nebija bijis! :) Un Saule sildīja krietni, pēcpusdienā piesaulē līdz +7,7°C, kamēr ēnā nepakāpās daudz augstāk par -7 grādiem. Bet šobrīd jau -10°C, aizvien skaidrs, spiediens īpaši nemainās, pašlaik 769 mm.
Prognozes tuvākajai nākotnei patiešām pamatīgu salu ziņo, bet sniegs ir, gan arī savs labums no sala būs - vismaz mošķi vairāk izsals. Galvenais, lai visiem un visur pietiek kurināmā. Jāatceras, ka pie mums arī kārtīgs aukstums var būt, un tas nav nekas nenormāls, jo senāk tāds daudz biežāk bijis, vienīgi pārāk siltās pēdējo gadu ziemas rada iespaidu, ka -20...-30 ir kaut kas ārkārtējs...


Jā, 2013. gadā manā pusē jau maija pirmajā dekādē oficiāli sākās meteoroloģiskā vasara. Pavasaris togad bija tikai mēnesi garš, viss ļoti ātri notika, ātri izplauka un arī noziedēja, bet man tā ātrā siltuma atnākšana patīk! :)


Tuvāk pusnaktij un pēc tam t. kritums apstājās, jo kaut kādi mākoņu veidojumi debesis sedz. Cik biezi, grūti spriest, bet vismaz zvaigznes, diemžēl, neredz. Un t. turas ap tiem pašiem -11 grādiem, kas bija jau ap 23.00. Un pastāvīgi mazītiņš sniedziņš birst no debesīm. Migla gan pazudusi, bet tāpat acīmredzot manā pusē šonakt nekāds nopietns sals, nerunājot par -20°C, nespīd, šobrīd -11,2°C. Kaut gan - ja tomēr noskaidrojas, grādi ātri var būtiski nokristies...


Aukstuma anomālijas patiešām bija, bet, diemžēl, tās tika novērotas pavasarī un vasarā...


Gluži manas domas! Labāk lai aukstuma vilnis nāk tagad, bet nevis pavasarī vai vasarā, kad tas rada daudz lielākas problēmas.


Šodien labs laiks - dienas pirmajā pusē saulains ar MMD, -7...-6°C. Dienas vidū un agrā pēcpusdienā līdz -3. Bezvējš. Pēcpusdienā un pievakarē apmācās, bira neliels sniedziņš, -4...-6°C. Vakarā atkal noskaidrojās, smuks mēnestiņš pa logu lūkojās, tagad jau aiz tālajām mājām paslēpies, uz rietu taisās. Bet līdz ar skaidrošanos strauji vēsāks, tagad pie loga jau -11°C, bet uzkritusi neliela migla, un t. kritums piebremzējies. Spiediens 768 mm.


Iespējams, ka varbūt tieši gaidāmais arktiskais aukstums var ietekmēt prognozēto vidējo pavasara temperatūru, kāpēc arī ir tā nobīde uz aukstuma pusi. Bet labāk lai ilgāk pieturas kārtīgs sals, bet pēc tam strauji nāk kārtīgs pavasaris, nevis ir tāds laiks kā pagājušajā gadā, kad nav nekāda siltuma, tikai nebeidzams lietus pie maziem plusiem, un daba mostas lēnumlēni, bet neizžūstošā slapjuma dēļ ātrāk par maiju dārzā neko jēdzīgu iesākt nevar. Tad labāk lai atkārtojas 2013. gada scenārijs. :)


Pirmdien nekā interesanta. Apmācies, bez saules un sniega, arī vēja nebija, t. no -7 rītā līdz -2...-3 dienā un -5...-7 grādiem vakarā. Arī naktī nekas nemainās, nekāda nopietna sala, šobrīd -7,2°C. Spiediens 768 mm.


Vakarā t. pakāpeniski, it kā negribīgi, bet kopumā tomēr slīdēja uz leju. Acīmredzot visu nosaka mākoņu daudzums, kad brīžiem te paskaidrojas, te atkal apmācas. Īsi pēc saulrieta R-ZR pusē jau skaidrojās. Par mākoņu biezumu un daudzumu tumšajā diennakts laikā vairāk grūti spriest, vienīgi tik daudz, ka pavisam skaidrs nav, jo zvaigznes debesīs tikpat kā neredz, bet Mēness jauns, un leks tik rītā. Vēja nav, sniegs arī vakarā nav snidzis. Bet t. pirms neilga brīža sasniedza -10 grādus. Spiediens īpaši nemainās, joprojām 766 mm.

[4.25] Pēc 1.30 pamazām siltāks, tagad jau pāris stundas ap -8, birst neliels sniedziņš.


Riktīgi ziemas prieki, kad tiek pie slēptajiem krājumiem! :))