lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Pēcpusdienā un vakarā nekā īpaši interesanta. Mākoņains/pusapmācies, Saule tikai brīžiem mazliet uzspīdēja. Mērens, bet brāzmains vējš, kas vakarā norima. Lietus vairs nelija, pēcpusdienā ilgi it kā silts (+15...+16, tuvāk vakaram +14...+12), taču realitātē vēja dēļ pavēss. Kad uzpūta, kurtka prasījās, bet īsas pastaigas laikā arī kreklā ar vesti tīri omulīgi bija. Protams, ne jau sēdēt uz soliņa ēnā un vējā, tas laiks vēl nav pienācis. :D
Pašlaik mierīgs, sauss, mākoņains, +9,4°C, 753 mm.


Nakts otrajā pusē bija nedaudz uzlijis, pilsētā pats labums putekļu noskalošanai. :) Rīts vēl apmācies, bet ap 8.30 jau skaidrojās, mierīgs, ap +11 (nakts min. +9°C). Vēlāk MMD, Saules iespaidā pamazām siltāks, bet arī cēlās vējš. Šoreiz gan nekas traks, mērens pūtiens, turklāt silts, pirms 14.00 +16. Tad dienas pirmais lietus (vairāk gan tikai nosaukums), pāris grādus vēsāks, bet tagad atkal gubumākoņi un Saule, t. no jauna augšup, šobrīd +16,5°C. Vējš rāmāks, spiediens 754,5 mm.

Bet dabā zaļums strauji vairojas - daudzi krūmi plaukst, jau vakar arī pagalma bērziem zaļums zaros parādījies (visur gan vēl nav), netālu esošajam kastanim arī lapas plaukst, arī daļai citu koku. Ļoti patīk agrs pavasaris, daudz labāks nekā tāds kā pagājušajā gadā! :)


Rīts skaidrs un auksts, bet bez salnas pēdām, min.t. +1°C. Dienā jauks laiciņš, forša, saulaina pavasara diena ar nelielu mākoņu daudzumu un praktiski bez vēja. Viegli silts, piesaulē pavisam patīkami, t. pēcpusdienā stabili ap +15, max.t. +15,8°C, mazliet vēsāks pievakarē.
Vakarā R pamalē parādījās tālu mākoņu joslas mala, Saule pazuda jau pēc 19.00. Tagad caur biezu dūmaku vēl blāvi spīd Mēness, bet ciklons tuvojas, spiediens krīt visu dienu, no 763 mm agrā rītā līdz 757,5 mm šobrīd. Bet pagaidām viss mierīgs, vēja nav, šai stundai patīkami silts, +11°C.


Nakts gaitā, īpaši pēdējās pāris stundās, grādi krītas jūtamāk, šobrīd vairs knapi +3. Tā līdz rītam var arī zem nulles nobraukt. Faktiskā karte turklāt rāda, ka citur jau šobrīd (pirms 4.00) -1...-2°C.


Vakarpusē vairāku stundu garumā interesants skats pa logiem - A pusē viss ar mākoņiem pilns, teju apmācies, savukārt R pusē debesis teju skaidras. Spožās, bet slīpās pievakares saules iespaidā daudzi A puses mākoņi izskatījās melnāki nekā bija patiesībā. Līvāni atradās uz mākoņu zonas pašas robežas, kas vairākas stundas virzījās paralēli, un redzamais kontrasts A un R logos saglabājās līdz pat saulrietam, paretam kādam mākonim iepeldot R logā vai mazliet paskaidrojoties A pusei. Interesanti, apskaužama stabilitāte. :)
Vējš vakarā strauji norima, tagad spoži spīd augošs Mēness, bet vietām redzamas arī plānas mākoņu atliekas. Spiediens kāpj, pašlaik 761 mm, t. lēnām slīd uz leju, šobrīd vēl gan puslīdz silts, +8,7°C.


Sērfotājiem un kaitotājiem lieli prieki, un smuki arī baltgalvainie viļņi, bet iekšzemē man šādi vēji sajūsmu nerada... Nav vēl vasara ar +30! ;)

Ciklona LIS vēji.
22.04.2018 22:16

Atkal stiprs vējš pūš, pēdējā stundā gan kļuvis mazliet rāmāks. Grādi normāli, rīts gan dzestrs, ap +5, bet pēc 9.00 arvien siltāks, virs +10, pēcpusdienā līdz +15 (dienas max), pēc tam pamazām vēsāks, šobrīd +13,3°C. Spiediens 758 mm. Saulains MMD visu dienu, bez nokrišņiem. Ja ne vēja, varētu dēvēt par labu laiku. :)


Nebūtu nemaz tik auksts aprīlim, grādi normāli vai pat virs normas (+25 aprīlim prasīt tomēr nav pieklājīgi...), bet nu vējš gan sāk apnikt. Sāk ataust pagājušā gada atmiņas ar spēcīgajiem ziemeļrietumu vējiem, kuras jau bija mazliet dziļāk arhīvā ieraktas... Cerams, ka ne uz ilgu tie vēji, lai pūš jūrās un okeānos! ;) Bez vējiem arī ar +13...+16 aprīlī var iztikt. Bet, ja trāpās virs +20 - super, tāda dāvana jābauda! :)


21.04. Naktī +11....+12°C, rītā tikpat, bet priekšpusdienā strauji cēlās vējš. Dažādi mākoņi debesīs, regulāri spīdēja Saule. Ja atmet vēju, tīri silts, priekšpusdienā dienas max, līdz +16,5°C. Pēcpusdienā vējš pavisam aptrakojās, brāzmās brīžiem koki locījās teju kā vētrā, pēc sajūtām varēja būt tuvu 20 m/s. T. +13...+14°C. Mākoņu daudzums samazinājās, vakarā pavisam noskaidrojās.
Vakarpusē trakais pūtiens pamazām sāka pierimt, 21.30 jau viegli mērens. Maķenīt vēsāks, bet salnas, šķiet, nedraud. Šobrīd +8,4°C, spiediens pēc krituma līdz 750 mm rītā tagad pakāpies līdz 757 mm.


Šodien skaidrs, lēns līdz mērens vējš, jauks laiks. Rītā auksts, vien +3, bet diena silta, pēcpusdienā t. grozās ap +19°C. Patīkama atslodze pēc vakardienas un pirms rītdienas trakajiem vējiem. Līdz jūlija cepieniem gan vēl tālu, un pavasarī nevar iztērēt vasaras siltumu... :)


Šodien pārsvarā mākoņains, vien paretam skaidrojas, mazliet biežāk Saule uzspīdēja tikai vēlākā pēcpusdienā. Tad arī vissiltākais, mazliet virs +12, bet pirms tam, lielāko dienas daļu, vien +9...+10 grādi, un kombinācijā ar mežonīgu vēju auksts pēc vella. Labi vēl, ka nelīst.
Tagad vējš nedaudz rāmāks kļuvis, bet joprojām mēreni stipri pūš, debesis brīžiem mazliet vairāk skaidrojas, spiediens 766,5 mm, t. +12,1°C. Pēc grādiem aprīlim it kā normāli, taču vējš... Sajūtas kā piekrastē, tikai jūras nav. :D Gaidu rītdienu un siltumu. :)


Rīts vēl apmācies, bet pamazām skaidrojās, un dienā valda saulains MMD. T. rītā ap +8, vēlāk pakāpeniski siltāks, dienas vidū +11...+12, bet pēcpusdienā lēnītēm kļūst vēl siltāks, šobrīd t. pakāpusies līdz +14,6°C. Spiediens 766 mm.
It kā jābūt siltam, taču šodien visu siltumu aizpūš ļoti stiprs vējš. Un pat saulīte nepaspēj tik daudz sasildīt. Bet kopumā laiks priekš pavasara labs, un šoreiz vējš varbūt arī savu labumu dos - ātrāk žūs liekais slapjums laukos. :)


Nav teikts, ka siltums var atnākt par agru un pirms laika izšaut visu pulveri. :) Pagājušajā gadā siltuma nebija ne pavasarī, ne vasarā... Cerams, ka šim gadam pietiks jaudas gan siltam pavasarim, gan karstai vasarai, gan siltam, skaistam rudenim.


Nakts otrajā pusē bija nedaudz uzrasinājis, asfalts rītā viegli mitrs, bet vairs nelija. Mierīgs, bez vēja, apmācies laiks visu rītu, joprojām silts (agrā rītā +12) un bez lietus. Tas atnāca priekšpusdienā, drīz pēc 11.00, 2-3 stundas mierīgi uzlija. Veselīgs pavasara lietutiņš, nekādu lielu gāzienu, par laimi, nebija, un nekas daudz arī nepielija. T. dienas vidū +13...+14°C.
Šis lietus vēl nebija kopā ar auksto fronti, jo agrā pēcpusdienā t. vēl nedaudz pakāpās, pirms 14.00 sasniedzot +14,9°C. Bet pēc diviem gan diezgan strauji vēsāks, pēc neliela pārtraukuma vēl nedaudz uzlija, sacēlās mērens līdz mēreni stiprs vējš, un siltums bija prom...
Vēlākā pēcpusdienā un vakarā t. lēnām turpināja slīdēt uz leju, lietus vairs nelija, arī vējš uz vakaru pierima. Pirms 20.00 R pusē mēģināja skaidroties, bet Saule nepaspēja parādīties.
Šobrīd zvaigznes neredz, no vēja vien vāja pūsma, t. +7°C, spiediens 763,5 mm, kāpj. Mierīgs, labi smaržojošs pavasara vakars. :)


Pēcpusdienā saule vēl ik pa laikam uzspīdēja, tomēr tuvāk vakaram pamazām apmācās, taču palika silts - 18.30 +20,2°C, 20.40 +18,2°C, 23.30 +16°C, turklāt iestājās pilnīgs bezvējš. Arī naktī nekas būtiski nemainās, t. gan ļoti lēnām slīd lejup, bet neko daudz, aprīļa vidus naktij ļoti silts laiks turas, šobrīd +13,9°C. Logs vaļā, bet nekādu iekšā nākošu vēsumu istabā praktiski nejūt, vien tiešā loga tuvumā. Radari rāda lietu teju vai visā Latvijā, bet manā pusē pagaidām sauss. Spiediens 759 mm.


Rīts dzestrs, nepilni +6, taču drīz pēc saullēkta strauji siltāks. Visu rītu, arī priekšpusdienā saulains, ap 12.00 jau +19°C. Lēns vējš. Pēc pusdienlaika gan debesīm pāri pārvilkās mainīga biezuma dūmaka, līdz ar to t. kāpums piebremzēja un līdz vakar leišu solītajiem +24 grādiem DA pusē un pie jauniem rekordiem, izskatās, netiksim. Tomēr maķenīt siltāks kļūst, kopš 13.30 t. turas virs +21°C un brīžiem tuvojas +22 grādiem. :) Jauks laiciņš, vēl viens silts vasaras sveiciens!
Šobrīd joprojām debesīs Saule cīnās ar mākoņiem, brīžiem blāvāka, brīžiem spožāk uzspīd. Regulāri uzpūš neliels, bet patīkams vējelis, t. +21,8°C, spiediens 760,5 mm, lēnām krīt.


Naktī nedaudz uzlija, bet viss mierīgi. Rītā ap +7, mākoņi jau prom, priekšpusdienā jūtami siltāks. Kopš rīta saulains laiks ar MMD un lēnu vēju, bieži bezvējš. Ļoti silts, pavisam vasarīgas sajūtas, pēcpusdienā t. stabili virs +20, pārsvarā grozās ap +21°C. Šobrīd mākoņu maz, spoži spīd saule, R pusē debesis blāvi zilas, A virzienā "sulīgākas". Vēja tikpat kā nav, +21,2°C, 764,5 mm. Superlaiciņš! :)


Rīgā varbūt arī viss sauss, taču Latvija nav tikai Rīga! Daudzviet laukos zeme nav atkususi, ceļi izšķīst, ko pēdējās dienās pa TV atkal un atkal rāda... Tur visam ir jāžūst, nevajag nekādu jaunu lietu! Vēl pagājušā gada nedarbi nav likvidēti! Par to spilgti pārliecinājos arī savā dārzā, kas pilsētas nomalē atrodas. Pilsētas centrā viss patiešām sauss, un lietus nekādu skādi nenodarītu, manam dārzam varbūt arī vairs ne, bet ko lai dara tie cilvēki, kurus dubļi ir nogriezuši no pasaules?
Arī vēsumu nevajag. Tā bijis jau atliku likām. Lai ir pavasarī tuvu +20 un vasarā pie +30 - starpība būs jūtama! ;)


Vēl viena jauka, skaidra aprīļa diena! :) Visu dienu neviena mākoņa, lai gan debesis nebija spilgti zilas. Tikai jau pēc saulrieta R pusē parādījās tālu mākoņu malas.
Rīts jau bez mīnusiem, +3...+4°C, dienas vidū +15...+17, pēcpusdienā iesila līdz +19 grādiem. Bet līdz dullumam no siltuma tālu. :)
Riktīgi karsti bija piesaulē un aizvējā, bet kopumā visu dienu pūta mērens vējš, kas brīžiem pierima. It kā ne auksts, bet sakarsušam ne visai tīkams. Biju izlūkošanas braucienā uz dārzu - tur neko nopietnu vēl uzsākt nevar, viss pārmērīgi slapjš, lai gan žūst, kaimiņiene teica, ka pirms neilga laika vēl ūdens bijis vagās. Pēdas varēja manīt arī šodien, un dziļumā zeme vēl nav atkususi. Tāpēc lietu nevajag nemaz, vēl bijušais ūdens nav aizskrējis, un siltuma nebūt nav par daudz! Tādēļ šāds laiks varētu turpināties vēl pāris nedēļas! :)
Vakars silts, mierīgs, šobrīd +13,1°C, spiediens 766 mm. Par lietu vai negaisu nekas neliecina.


Rītos vēl t. mazliet zem nulles (šorīt min.t. -0,4°C, bet no tuvējiem laukiem ir ziņas par krietnu salnu ap -2...-3°C), bet dienā ar katru dienu mazliet siltāks, kas komplektā ar nemainīgi saulainu laiku tikai priecē. :) Šodien pēcpusdienā +15...+16°C, max.t. +16,2°C.
Vējš mērens, un, lai gan kopumā rāmāks nekā iepriekš, tomēr, uzpūšot ņiprāk, vēl diezgan vēsīgu sajūtu rada. It sevišķi, ja esi ģērbies gandrīz vai vasaras drēbēs. :))
Šobrīd +14,8°C, diena pamazām iet uz vakarpusi, mākoņu nav, arī vējš rāmāks kļūst, spiediens 768 mm.

Tagad vajadzētu vēl ilgāku sausa un silta laika periodu, lai trakais slapjums izžūst - paraugoties TV ekrānā un ieraugot, kādas problēmas ir ar lauku ceļiem, nelabi metas... Neapskaužama situācija, arī vietējos laukos droši vien ir līdzīgas problēmas. Un citu ātras iedarbības zāļu pret to nav - tikai Saule, siltums, vējš un sauss laiks.