L
lightning

Lietotāja aktivitātes


Joprojām tie nolādētie mākoņi nemainīgi debesis sedz, vien zeme sniega dēļ gaišāka. Spiediens AC cienīgs (770,5 mm), bet Saule tā arī nerādās. Bet izskatās, ka pēc pāris dienām ciklons padarīs laiku pavisam nebaudāmu, iestāsies lietus un stipru vēju laikmets, ziema aizies prom... :(
Rītā min.t. -9,1°C,, dienā līdz -7,5°C, tagad jau -9,2°C. Taču neskaidrojas, joprojām nomācies. Vēja nebija visu dienu, tāpat kā sniega. Vienīgais prieks, ka ir sniegs un sals, bet prognozes dzen teju vai depresijā...


Mierīgs, bet apmācies laiks, Saule tā arī neparādījās, lai gan pēcpusdienā debesis mēģināja skaidroties, taču nepārliecinoši un par vēlu... :( Kurpretī netālajos Preiļos esot bijis saulains laiks gan rīta pusē, gan pēcpusdienā Saule spīdējusi... Neveicas kaut ko šajā ziemā ar laiku, īpaši ar saulīti...
Bet citādi nekādu būtisku pārmaiņu, dienā līdz -5, vakarā un naktī -8...-9°C. Vēlā vakarā neilgi mazliet uzsniga, bija tikpat neilgi sacēlies arī jūtams vējš. Taču vēlāk atkal viss zem nemainīgas, bezjēdzīgas mākoņu segas. Ne sniega, ne zvaigžņu...
Šobrīd -8,3°C, spiediens 766,5 mm.


Nakts gaitā t. svārstās lielākoties -7...-9°C robežās, līdz Kurzemes rādījumiem tālu, acīmredzot viss atkarīgs no debess skaidruma pakāpes, kas augstāks Kurzemē, manā pusē vairāk mākoņu, kas gaisam neļauj atdzist. Arī šobrīd interesanti skati, kad gaiši zemie mākoņi peld pa melnu debesjumu, zvaigznes te uzspīd, te pazūd. Šobrīd -7,5°C, 762 mm.


Tad varbūt vispār nav jēgas neko rakstīt?! Plikus skaitļus, labākajā gadījumā? Mēs visi esam tikai cilvēki, ar savām jūtām un emocijām, mēs neesam roboti. Ja dodat priekšroku savas emocijas neizrādīt, tā Jūsu darīšana, bet neviens nav devis kādam tiesības liegt to citiem, saprāta robežās, protams. Un diskusijās mēdz arī pašķīst dzirksteles... :)
Taču šeit jau īstu liesmu nav, salīdzinot ar to, kas darās kaut vai populārākajos interneta portālos.
Bet es personīgi arī šīs dzirksteles nešauju, neprovocēju citus, bet parādā, tiesa, parasti arī nepalieku.
Par cietušajiem... Pēdējā gada laikā, kad nav bijis ne normālas ziemas, ne vasaras, vairums ļaužu ir cietuši no laikapstākļiem, un, balstoties uz sarunām, nešaubos, ka vairums dotu priekšroku sniegotai ziemai, ne mūžīgajam rudenim.
Par vārdiem runājot, svarīgs ir nevis formulējums, bet jēga, kas slēpjas apakšā. Tieši tā veido gaisotni.
Es gan cenšos arī patīkamos brīžus izcelt un uzsvērt, tikai to šoziem gaužām maz bijis...


Vakarā debesis noskaidrojušās, diezgan strauji vēsāks kļūst, sals pieņemas spēkā, šobrīd -7°C. Spiediens 761,5 mm. Ceru uz saulainu dienu rīt... :)


Rītā min.t. -5,2°C, dienā pamazām siltāks. Dienas pirmajā pusē daļēji mākoņains, būtībā pabieza dūmaka, caur kuru regulāri blāva Saule uzspīdēja, diezgan gaišs. Pēc pusdienlaika skaidrojās, Saule jau krietni spožāka, diemžēl ne uz ilgu - diezgan drīz atkal mākoņi sabiezēja, un saulīte pazuda, tagad biezāki mākoņi un tumšāks nekā rītā. Vēja nav, aizvien silts, šobrīd -1,9°C, spiediens pakāpies līdz 759 mm.


Es tas nebiju. :)) Bet rēķinieties, ka bez manis ir daudz citu ziemasmīļu, kuriem arī ļoti nepatīk Jūsu tīksmināšanās par atkušņiem, kas daudziem sagrauj cerības izbaudīt ziemas priekus. Slēpotāji, zemledus makšķernieki un citi, kas šādā neziemā tiek atstāti jaņos, nevar būt priecīgi. Un, ja kāds tīksminās par to, ko viņi lai jūt? Nerunājot par atsevišķiem Magones komentāriem, kas ir sevišķi indīgi, tāpēc jūsu abu uztraukumi par mīnusiem man šķiet smieklīgi. Mazākumā esošajiem vai nepopulāru viedokļu paudējiem ar to jārēķinās. :) Ja es priecātos, kad cilvēki salst bargā salā, arī mani nomīnusotu.


Žēl, ka tā - ja šīs prognozes piepildīsies. Vēl dažas dienas paliek, lai kaut kas mainītos, un riebīgais slapjdraņķis aizietu garām...


Sestdien nemainīgi nomācies, patumšs, bet bez snigšanas. Silts, vēja praktiski nebija, pāris grādus zem nulles, -2...-3°C, dienas vidū -1,7°C, sals nejutās. Prognozes nākamajai nedēļai bojājas, klusībā vēl ceru, ka vismaz līdz manai pusei tie lielākie plusi netiks un pārāk nesabojās ziemu. Vislabāk - prognozes mainīsies, un atkusnis aizies pavisam prom, vēl laiks ir. Nekas cits jau neatliek. :)
Šobrīd -3,3°C, apmācies, spiediens 756 mm.


Vakarā pāris reizes mazliet uzsniga, kopā varbūt kāds cm, citādi nekādu būtisku pārmaiņu. Apmācies, bezvējš, t. pēdējās stundās turas ap -3°C, šobrīd -2,8°C. Spiediens 754 mm.


Šodien apmācies, patumšs, taču sniegs glābj. Vēja pie zemes praktiski nav, katlumājas skursteņa dūmi pēcpusdienā rādīja, ka esošais sāk griezties no ZA. Mīksts laiks, knapi noturējās zem nulles, dienas vidū dažas desmitdaļas vien palika, bet ietves tāpat daudzviet mitras, līdz peļķēm, par laimi, nenonāca. Šobrīd -1,5°C, spiediens 751 mm.

O! Lapu var palielināt! Patīkami! Paldies! :)


Pāris krikši kritikas... :)
Jā, katram jaunam projektam, lai cik tas labs, trūkumi izgaismosies lietošanas laikā. :) Vienu konstatēju jau šobrīd - mēģināju savu iepriekšējo komentāru mazliet precizēt, pielabojot, bet diemžēl labojumi netiek ņemti pretī. Un derētu kaut ko darīt ar iespējām palielināt lapu mobilajās ierīcēs, lai nevajag ar otrām brillēm skatīties.
Patīk jauninājumi, bet pagaidām, pēc pirmās stundas lietošanas, jaunais variants netur līdzi vecajam. Prasa vairāk laika un sasprindzinājuma ātram pārskatam. Var jau būt, ka man liela inerce, un vajadzīgs lielāks laiks, lai ieskrietos, bet... :) Pāris minētie trūkumi tomēr traucē. Un arī faktisko apstākļu kartes atvēršanās staciju sadale vecajā variantā patika labāk.


Dienas pirmajā pusē pa pusei apmācies, bet gaišs, vietām debesīs mēģināja skaidroties, arī Saule caur mākoņiem paretam uzspīdēja. -5...-4°C. Skaisti piesnidzis, viegls vējiņš no kokiem gan baltumu pamazām purināja nost. Dienas otrajā pusē mākoņi sabiezēja, tumšāks, taču to atsver zemes baltums. Vēja praktiski nebija, taču uz vakaru kļuva aizvien siltāks, ap 22.00-23.00 jau zem -1, tomēr tālāk nekāpj, paldies Dievam. Šobrīd -1°C, bezvējš, mierīgs, kluss ziemas vakars. Spiediens pamazām ceļas, pašlaik 748,5 mm.


Visu vakaru un nakti skaisti snieg pilnīgā bezvējā, vairāk nekā dienā, bet naktī ap 3.00 diezgan biezs sniegs bira. Un kopā smuki piebiris, uz aci no loga kādi 5 cm stabili varētu būt, ja ne vairāk, ietvju traktoriņš pāris reizes jau pārbraucis, mēģināju arī dažas bildes noķert lielākās snigšanas laikā. Varbūt kāda galerija sanāks, bet to jau redzēs dienā. :) Šobrīd vēl pa kādai pārslai krīt, burvīga ziemas nakts, arī visi koki balti piesniguši, jo aizvien bezvējš, t. -4,2°C, spiediens 745 mm.


Rītā joprojām mēreni stiprs vējš, neliels sniedziņš pa gaisu, -9...-8 grādi. Vēlāk turpināja snigt, brīžiem blāva Saule caur biezu dūmaku bija redzama. Dienas vidū sāka rimties vējš, t. lēnām turpināja kāpt uz augšu, -7°. Pēcpusdienā nomācies, turpina snigt neliels sniegs, bet pagaidām nav nekas vērā ņemams sasnidzis, varbūt kāds 1 cm. Taču tāpat patīkami, pasaule daudz baltāka, skaists vakars nāk. :)
Tagad vējš pavisam lēns, sniegpārslas lēnām virpuļo un vizuļo laternu gaismā, gaidu lielāku snigšanu, ko prognozē uz vakaru un nakti. Auksts nav, vien -5,6°C bez jūtama vēja, spiediens nokrities līdz 745 mm. Bet galvenais tagad ir rīt gaidāmajā siltuma pīķī noturēties zem nulles un neļaut atkusnim visu sabojāt! Lai tas iet pie Magones! :D Nedēļas nogalē izskatās cerīgs laiks, vismaz dažus grādus zem nulles. :)


Saldējošais efekts pie padsmit m/s noteikti krietni jūtams... Bet bildes foršas, šķiet, ka no dažām tīri vai gaisma ārā spīd! :)


16.01. Rītā fiksēts jauns ziemas minimuma rekords, šoreiz termometrs apstājies pie -12,5°C. Dienā siltāks, max līdz -7...-6 grādiem dažas stundas dienas vidū un agrā pēcpusdienā, vēlāk atkal strauji lejup, 18.30 jau -10°C. Visu dienu skaidrs, spoža Saule debesīs, tīri jauks laiks, vien vējš visai kodīgs. Taču nevarētu teikt, ka ļoti stiprs, pārsvarā mērens, brīžiem mēreni stiprs, tīri subjektīvi dienā vairāk par 10-12 m/s nedodu. Vakarā gan kādu brīdi kļuva stiprāks un brāzmaināks, vismaz no mājas vērojot. Arī grabināties sāka, bet naktī, šķiet, gk. mērens, tomēr brīžiem joprojām uzpūš krietni jaudīgāk. Kopumā dienā Kurzemei un centram acīmredzot tika stiprāks, ar attiecīgu efektu, bet manā pusē nekas traks - normāla ziemas diena. Tikai normāli jāsaģērbjas - ja rudens drēbēs neskraidīsi, viss būs OK. :)
Vakarā pēc deviņiem t. nokritās līdz -11, bet šoreiz tas acīmredz… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Ja nav baltuma uz zemes, koki un krūmi palīgā nāk! Skaistas ainavas!


Dienā vējš neliels, vakarā jūtamāks. Dienas pirmajā pusē apmācies, pēc pusdienlaika sāka skaidroties, pēcpusdienā noskaidrojās pavisam, un līdz pat saulrietam saulains, mākoņu maz, un tie paši plāni, gk. spalvu. Skaista, jauka ziemas diena, no sniega gan tikai tas pats simboliskais baltumiņš. Bet tāpat summā mazliet baltāks nekā pilnīgi bešā. :)
Nevarētu teikt, ka auksts, jo vēja negatīvais efekts vēl nebija jūtams. Rītā min.t. -8,6°C, dienā starp -7...-8°C, bet jau pievakarē zem skaidrām debesīm ātri noslīdēja līdz -10 grādiem, 21.00 -11°C. Vēlākā vakarā t. sasniedza jaunu rekordu, -12°C, un pēdējās stundās turas ap šo atzīmi. Spiediens visu dienu nemainīgi krīt.
Šobrīd, spriežot pēc zvaigznēm debesīs, vismaz daļēji skaidrs, DA vējš jau mēreni, bet vēl ne pārāk stipri pūš, t. -12,2°C, spiediens 766 mm.


Nespried pēc savām interesēm un ieradumiem par citiem! :))