S
Saksija

Lietotāja aktivitātes


Tas ticējums par Evdokijas dienu nāk no Krievijas, lasīju to arī citos avotos, tas nav Bukša izdomājums. Cits jautājums ir cik lielā mērā to var attiecināt uz Latviju. Es pati jau ceru, ka nepiepildīsies.


Atradu Bukša blogā: 14. marts - Jevdokija (Evdokija). Kāds laiks Jevdokijā – tāds visā vasarā. Šajā dienā sievietēm - grūtniecēm, jāiet vērot saullēkts, lai bērni dzimtu stipri un veseli. Ticējumi. Ja dienvidu vējš – būs silta un mitra vasara. Ja salst un ziemeļu vējš – būs auksta vasara. Ja Jevdokijā snieg – būs labas ražas, ja līst – būs sliktas. Ja šajā dienā pavasaris smaida, tad tam ticēt nevar, tas vēl raudās.
meiravietis.typepad.com
Īsumā, gaidāma auksta vasara. :(


Dabūjām +8, bet solīja +10, +11. Vispār šajā martā varam nedabūt +10 Rīgā, kas būtu savā ziņā antirekords.


Būs sniegputenis, speciāli pēc pasūtījuma, 8. martā :)


Anticiklonus vajag, bet ne no Arktikas, tikai no Azoru salām. :)
Pirmdien Rīgai prognozē jau +10. Sniegs vienā momentā nokusīs.


Prieks par Liepāju, bet Rīgā joprojām stabili mīnusi. Nu cik vēl ? Pilnīga depresija iestājusies, vēl viena pavasara diena norakstīta.


Tādā gadījumā pastāv liels plūdu risks. Līvānos pavasara plūdi sen bijuši ?


Auksts marts negarantē siltu aprīli.


Labi, ka sniega nav daudz, ātrāk nokusīs un beidzot iestāsies pavasaris.


Mani gan prognozes nepriecē, gribētu ātrāku pavasari, nevis vienu ekstra ziemas mēnesi.


Jūs neko neredzat, jo nezināt raksta avotu. Lūk, avots: www.bloomberg.com. Tātad, otrais aukstuma vilnis nevis "gaidāms", bet mēs jau tajā esam iekšā. Pirmā marta puse būšot aukstāka par normu.
Jāsecina, ka jālasa oriģināls angliski, jo tas tulkojums latviski ir neprecīzs.


Jautājums tāds, kāpēc tiek īpaši izcelta šī versija ? Ir galvenā prognozē un modeļa vidējais, bet nez kāpēc jāstāsta par visaukstāko variantu visaukstākajai Latvijas pilsētai 13. martam. Lūk, tas ir neobjektīvi.


Ļoti gribu iebilst tam tvītera ierakstam no Maikla šorīt plkst. 9.26. Es jau saprotu, ka dažam gribētos, lai šis Sibīrijas aukstums turpinās mūžīgi, bet kur ir objektivitāte ? Neviena prognoze patlaban nerāda -25 marta vidū, tās ir pilnīgas blēņas. Kur ir avots ? Nav tādas prognozes nekur. Otrām kārtām, prognozes stabili rāda to, ka 27. februārtis būs diena ar viszemāko temperatūra, pēc tam temperatūras līkne strauji iet uz augšu, un no 4. līdz 6. martam paliks ievērojami siltāks. Tālāk tiek prognozēta norma, lūk, avots: old.wetterzentrale.de


Accuweather prognozē siltu, negaisiem bagātu pavasari Latvijai:
www.accuweather.com


Kur tieši ir tā "mūžīgā" siltuma anomālija ? Pēdējā gada laikā Rīgā novēroti daudzi mēneši ar aukstuma anomāliju.


Tas vairs nav normāli, nebrīnīšos, ja būs -30 arī Pierīgā.


Es to rāvu no Maikla tvītera, kas publicēts šodien plkst. 07.07. :) Tur, pa labi, "Aktuāli" sadaļā.


Man patīk tā GFS prognoze 1. martam ar lielu siltumu no Ukrainas. :)


Rīgā laiks šodien īpaši ziemīgs, nu jā, ko citu varētu gaidīt 16. februārī.

Tomēr gribu pakomentēt par martu. Apgalvojums, ka marts var būt ziemas aukstākais mēnesis, ir absurds. Jā, martā neskaitāmas reizes bija gan sniegs, gan sals ( tomēr retāk dienas laikā) pagātnē. Tomēr klimatiski marts ir būtiski siltāks par februāri, dienas garums ir būtiski lielāks nekā februārī. Tātad marts var būt paziemīgs, bet ir izslēgts, ka tas būs aukstāks par februāri, īpaši ņemot vērā, ka šis februāris būs aukstāks par normu. Tāpat nevar apgalvot, ka pavasaris būšot auksts, ja ir auksts februāris. Un visbeidzot :) Polārais virpulis mums visdrīzāk nodrošinās aukstu marta sākumu, bet nevar jau tagad teikt, ka viss marts būšot auksts. Marta vidū un beigās ir iespējams siltāks laiks. Lūgums paskatītties 2007. gadu, kāds bija rekordaukstums februārī un kas pēc tam notika martā. :)


Un atkal aukstums no Krievijas, Rīgā nav bijis siltāks par -3.