Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Pēc jauka un silta rīta ap dienvidu saules palika mazāk un mazāk, savikās mākoņi. Tad sāka pūst neganti auksts vējš, T no apm. +20 nokrita uz +14. Brīžiem nedaudz papilināja lietus, kas nekādas pēdas neatstāja, celiņi bija sausi 10 minūšu laikā. Varbūt rīt.... Vakarpusē nedaudz sāka skaidroties, tagad vēja nav, T+13.4


Man te pamatīgi nopludināts, pēc radara skatoties, ap plkst. septiņiem-astoņiem, Pats neredzēju-gulēju


Nu jau kārtējā karstā maija diena, esmu pārtraucis tās skaitīt. Maijā tik ilgstošu karstuma periodu ar tik augstām temperatūrām neatceros visā savā 50 gadu garajā dzīvē. Šiedien vairāk gubu mākoņu un īpaši sutīgs, T ap +24. Sākot ar apm.plkst.15iem dažas reizes nolija neliela Dieva rasa dažu minūšu ilgumā, nedaudz atsvaidzināja, bet tūliņ arī izžuva. Sieva teica, ka pilsētas centrā, Gāles ielā, esot pamatīgi nolijis. Bija dzirdami daži attāli pērkoni Z un ZA pusē. Tagad T+14.4Šodien reāli tika konstatēti +26 grādi ēnā. Dienā saulē gandrīz nav iespējams pastrādāt, uz saules pusi pat nevar bez saulesbrillēm paskatīties, acis kantainas paliek. Pašlaik +18,spiediens ar tendenci kristies, tagad 765 mm/Hg


O,jā, vakar tika novērotas rindas pie bankomātiem Pils ielā un pie Maximas. Bet bija ko redzēt, raibs gar acīm no puķēm un stādiem,bija arī kārumi un izstrādājumi, kas rāda, ka Latvijā vēl ir veči, kuriem rokas īstā vietā un galva darbojas labi. Atvainojos, šī nav meteo, bet sadzīves tēma.


Rīts apmācies un vēss, dienvidū noskaidrojās un diezgan labi iesila. Bija neliela papilināšana un slinks pērkons pa kaktiem laikam ap plkst.19iem, tad otrs mākonis ap plkst.21-30 kad jūtami nolija, pērkona nebija. Tagad vēl kaut kas pilina, T+15.4


Saulaina un silta diena, ne pārāk karsta, siltāka, kā vakar, jo vējš mazāks. Priekš 2.maija vispār super. Tagad T+8.1, spiediens nedaudz ceļas.


Tieši kopēts no Viljama teksta: " Daudz saules, bet pūš arī diezgan jūtami un nemaz tik silti nav. Uz vakaru gan vējš pierimst". Pa dienu 18-20 grādu, pēc sajūtas vēsāks kā vakar, īsajā kreklā nosalu, nācās vilkt garo. Bet tik un tā priekš pirmā maija jauks laiks.


Neatceros šāda mēroga negaisu aprīļa-maija mēnešu mijā!. Lielā negaisu fronte izsīka pirms Rīgas un Zemgalē. Toties Jūrmalā radās jauns iesākums, kas virzījās uz Carnikavu-Saulkrastiem, kas attīstījās par ļoti spēcīgu negaisu uz ZR no Siguldas un aizgāja uz Limbažiem, Zibināja un rībēja nepārtraukti. Daudzās vietās radās jauni negaisi, arī Līvāni dabūja vismaz vienu reizi vēl. Tāpat zibeņu kartē bija redzams, ka neatkarīgi no lielākajiem negaisu veidojumiem faktiski visā valstī redzamas zibens izlādes.
Siguldā pievakarē bija silts, ap+13, naktī T pacēlās līdz +15, bija vērojami mēness apspīdēti gubumākoņi iespaidīgās formās, Pirms plkst.03-00 drusku nolija un viss. Aprobežojos ar zibināšanas vērošanu pamalēs.
Šobrīd saulains ar mākoņiem, kuru daudzums samazinās,T+18,spiediens 755 m/Hg, neliels vējelis.


Kādu brīdi neesmu bijis Rīgā, viss izskatās dikti zaļš, pat lapas gandrīz izplaukušas

22. aprīlis
23.04.2018 23:08

Saulaina un karsta diena, ap +15. Strādāju vienā kreklā, citādi sviedri līst.


Pa nakti nedaudz noslapinājis, tagad T+6,5, apmācies,vējš līdz 5m/s


Nu dieniņa! Rīgā tāda suta, vienos sviedros, īpaši izģērbties arī nav prātīgi,vējelis ap stūrim zēģelē, vairāki jau ir vakar apsaldējušies. Ap plkst.16-30 LNT grādrādis rādīja +22, Siguldā ap plkst.17-30 bija 19.7 grādi. Tagad +12.3. Viss strauji apžūst,vakarā bija patīkami ārā padarboties putnu dziesmu pavadībā,


Saulaina diena,vējelis neliels, beidzot sāk žūt kaut kas, karsts T+17


Saule, vējš, mākoņi, lietus, sniegs, krusa, T ap +5


Nu pat tik slinkam rakstītājam kā es, ir jāraksta. Vakardien temperatūra sasniedza +10 grādu atzīmi, šogad pirmo reizi. Šodien, 05.04.18. no rīta Siguldā nemaz silts nelikās, T ap +5. Aizbraucu uz Rīgu darīšanās, tur sākumā silts, tad ap plkst.11-30 pie Valsts policijas Čiekurkalnā nedaudz uzlija, pūta nepatīkams vējš. Toties vēlāk centrā bija karsti, ar jaku vaļā gandrīz nobeidzos, lai gan daudzi ļautiņi bija redzami aizpogājušies, ar šallēm un cepurēm. Ap plkst.16-30 no autobusa loga pie LMT ēkas termometrs rādīja +19. Siguldā ierados ap 17-30, tur bija samācies, nedaudz vējains un T+12. Plkst.18-55 izdzirdēju pirmo pērkonu, turpmāk sekojošais rādīja, ka neesmu pārklausījies. Bija normāls negaiss apmēram pusstundu, ar dažiem tuviem zibeņiem un iespaidīgiem pērkona grāvieniem. Nolija pamatīgi, viss joprojām ļoti slapjš, jau vairākas dienas pa zālāju nevar normāli pārvietoties, slīd un grimst, dārzā vispār slīkst nost. Vairākas naktis dzirdama intensīva pārlidojošo putnu klaigāšana.


Dienas pirmajā pusē dažbrīd vai gandrīz saule rādījās, varēja pa āru darboties. Vakardienas sniegs bija gandrīz nokusis, tikai vējš pieņēmās spēkā.
Ap plkst.16iem kā sāka līt, tā mainīgā intensitātē līst līdz pat šim brīdim, jūtami pūš, drēgns. Zeme sasalusi vaļā tikai virskārta kas jau no sniega bija pārmirkusi, slīdēja pat ļoti rievoti apavi.
Tagad viss ūdenī, jo tam nav kur iesūkties, kāds skats būs no rīta, nevaru iedomāties, droši vien vēl lielāki ūdeņi T tagad+2.7


Mainīgā intensitāte sniga visu dienu, arī tagad. Sniega sega 3-5 cm, T+0,2


T-2.7, snieg aizvien vairāk, drēgns