V
Viljams

Lietotāja aktivitātes


Vakar bez lietus. Pēcpusdien pāris attālu rūcienu, austrumu un ziemeļu pusē vairāki skaisti mākoņu torņi, bet viss pagāja garām. Kas šoreiz labi, netraucēja muzeja www.rumbini.lv jubileju godam nosvinēt.
Šorīt 24°C, saulē jau tagad grūti ko darīt.


Visu vakaru ZA pusē čupojas tumši mākoņi, kas sparīgi rūc un būkšķ. Kādu brīdi arī mēreni līst. Zālāja pļaušana šovakar beigusies. Termometrā 21°C.


Drusku pēc trijiem Limbažos smuki uzlija, kādas 10 min., ielas pludoja. Drusku arī parūca, bet tā miermīlīgi. Pēc tam vēl līņāja labu laiku. Mājās nekā, putekļi griežas pa pagalmu.


Karsta diena, pēcpusdien 26°C, neliels vējiņš. Debesīs pūkaini mākoņi, uz lietu netaisās.


Vakar vakarā kādu stundu sīki lija, trešdaļa mucas pielija. Līņāja arī no paša rīta. Diena bez lietus, uz vakaru palika stingri silts.


Ap trijiem Limbažos smuki nolija, ielas uz brīdi pludoja. Mājās gan nekā, nupat drusku smidzina, bet debesis pavisam gaišas, nekā daudz nebūs.


Šodien pavairāk mākoņu, arī diezgan tumši. Bet uz lietu tā kā nevelk.
Biju sēnes lūkot, vienai ļoooti garai mērcei gailenes sanāca. Nav, vārdu sakot. Mežā mitruma pārāk maz vēl.


Alojas apkaimē šodien nebija pat ne lietus, kur nu vēl negaiss. Tas būs bijis kur tālāk uz Mazsalacas pusi.


Bez lietus pēdējās 3 dienas. Kas pagaidām nav slikti. Vējains gan, uz vakaru, kad saule zemu, paliek tīri vēsi. Toties kukaiņi liek mierā.


Vakarrīt un šorīt neliela migla. Lai gan nelija, gaiss mitruma pilns pat dienā.


Vakar 13°C, visu dienu auksts vējš. Šodien par dažiem grādiem siltāks, arī vējš mazāks. Līņāja no rīta, smidzina tagad.


Līst un līņā ik pa brīdim. Ar pārtraukumiem. Mērenas vēja brāzmas. Termometrā 14°C, tikpat bija puspiecos..


Lija no vakardienas 10-iem līdz šodienas pusdienlaikam. Vagas slapjas, kūtspakaļā peļķe, liekas, kādam brīdim zemei mitruma pietiks. Pēcpusdien saule, uz vakaru saradās mākoņi, bet bez lietus. Vismaz pagaidām.


Vakardiena un Jāņu nakts bez nokrišņiem. Arī šorīts. Līt sāka ap diviem un līst vēl joprojām. Temperatūra naktī bija 10°C, tagad 12°C. Neliels vējiņš.


Vakar vakarā vienpadsmitos atnāca tā fronte arī pie manis. Ar pamatīgu pēkšņu gāzienu, pāris attāliem rūcieniem un mērenām vēja brāzmām. Šorīt dārzā varēja redzēt, ka kādu brīdi vagās ir stāvējis ūdens. Un kūtspakaļā neliela peļķe parādījusies.
Dienā stiprs vējš, dažas brāzmas diezgan spēcīgi locīja kokus, šur tur aplauzti nelieli zari. Pēcpusdien drusku uzlija, pēc tam vēl pasmidzināja. Tagad sāk spīdēt saule, vējš mērens, bet vēl arvien brāzmains.


No rīta bija mazliet lijis, dienā saulains un stipri silts. Pēcpusdien ik pa brīdim uzlīņā, bija arī daža vēja brāzma. Tagad viegls vējiņš, tikko kārtējo reizi īsi nolija.

20:36 Kopš 20iem līst bez pārtraukuma, brīžiem diezgan intensīvi. Bija pāris attāli pērkona rūcieni un viens samērā skaļš.

21:10 Lietus pierimis. +18°C.


Pie manis 2 lāpstu dziļumā sauss. Neskatoties uz to, ka formāli lietus bija gan maijā, gan jūnijā. Pirmais māla slānis ir zem pusotras lāpstas, parasti tur kaut kāds mitrums ir redzams.


Pēcpusdien brīžiem lija, kopā ar brāzmainu vēju, vietām diezgan stipru. Mājinieki teica, ka esot lijis horizontāli. ceļš pilns sīkiem zariem. Muca gan pilna netika, dārzā mitrums ap 2-3cm. Pašlaik starp mākoņiem ik pa brīdim izlien saule, pūš mērens vējš.


Limbažos ap 16iem mazliet uzlija, pirms tam pāris reižu uzpilināja. Mājās viegli norasināja, pat smiltīs pēdas nepalika.


Karsts! Un sauss. Bet ne visur. Vakar pa ceļam uz zemenēm meža ceļa bedrēs dubļi vietām mīksti.