Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Šorīt uz darbu braucot piefiksēju -23,5°C, kas ir par diviem grādiem aukstāk kā vakar. Uz pusdienlaiku parādījušies balti mākonīši, no kuriem birdinās sniega pārsliņas, arī vējš iegriezies vairāk no rietumu puses, tāpēc līča ražojumu nes uz šo pusi.


Rudens un ziemas sākums bija mitri, un šis ir pirmais īsti nopietnais sals, tāpēc tik daudz to sprakšķu dzirdam. Sals saldē mitrumu un tas plēš koku, vismaz tā es šo procesu saprotu. Man gan labāk patīk tas romantiskais lauska apraksts, kā mazs vīriņš ar sala cirvīti apstaigā pakšus un un ik pa laikam piesit kokam :)


Sešos pie loga -22,9, tad jau uz saullēktu var sagaidīt, ka grādu vai visus divus var vēl paslīdēt uz leju.Zemākā t, ko es šorīt piefiksēju bija -21,5°C, bet kolēģi, kas no Allažiem brauca uz Siguldu, saullēktā mašinas termometrā kaut kur pusceļā konstatējuši -22°C. Bet dienā saule nu gan ir "stipra", tiešajos saules staros dienvidu puses termometrs uzkarsis uz +17°C grādiem, ēnā gan viss normāli, -4.7°C, un logu rotā skaistas leduspuķes, bet šķūņa jumtu- garas lāstekas. Tādā jaukā bezvēja dienā kā šī, dienas un nakts temperatūrai ir liela svārstību amplitūda.


Visu nakti termometra stabiņš lēnām slīdēja lejup un sešos no rīta pie loga bija -19,8°C, piecpadsmit minūtes vēlāk sasniegti mistiskie - 20°C, t turpina pazemināties.
7.00 termometrs rāda -20,3°C, aust gaisma. Laukā dīvainas sajūtas, aukstais gaiss kniebj degunā un vaigos, mazie skolas bērni droši vien ka var neiet uz skolu. Sniega pārslas vizuļo un sen nedzirdētais lausks sper visos pakšos.


Pie loga -11,4, debesis pa pusei dūmakainas, kaut arī zvaigznes caur dūkamku var manīt. Mani uztrauc, ka brīvdienās būs gana stiprs vējš, kas pie -18 radīs sajūtas, ka ir -28. Būs atkal aizsaluši ūdensvadi sliktāk izolētajās ēku vietās.


Paldies par labojumu, es tā ieciklējos uz to knābi, ka iznāca dižknābis, bet ir krustknābis.Šodien pamērīju sniegu, mājas tuvumā 13-14 cm, pļavā 18-19 cm (droši vien pieputināts).


Šorīt ap -4°C un smalks sniedziņš, kas lēnām birdinās lejup, tā kā nav vēja, koki atkal skaisti balti. Tikko paādījās rīta gaismiņa, barotava putniņu pilna, pelēkais strazds pikējošā lidojumā no āboliem cenšas aizdzīt žagatu.


Pelēkais ir agresīvāks par melnajiem, bet kad atlido sīļi, tad neviens no strazdiem pie āboliem netiek. Visu dienu snieg, sola arī rīt, interesanti, cik cm klāt piesnigs. Šodien zīlītēm izliku jaunu speķa gabaliņu, tūdaļ klāt dzenis un "loba iekšā":).Rīta pusē vienu mirkli sabiezēja migla, pa ceļu braucot vietām zonas ar ļoti sliktu redzamību, bet samērā ātri izklīda, uzradās mākoņi, kādu neilgu laiku sniga, tad atkal saulīte, tad atkal mākonītis... kā jau ziemā.


Stirnas izkasa sniegu līdz zemei un tad guļ tajā iedobītē. Man jaunums, ka viņas guļ arī pa divām kopā, tā viena otru sildot. es no sākuma pat nemanīju, ka divas saspiedušās vienā guļasvietā, jo tikai viena lūkojās laukā no sniega kupeniņas. Tikai tad, kad pienācu tuvāk, pacēlās augšup arī otra galva.

Mierīga ziemas diena.
12.02.2018 13:50


Vakar ap pusnakti t jau noslīdēja zem -14, bet kaut kad nakts laikā nomācās, temperatūras rekordi izpalika, šorīt tas pats pierasti pelēkais mākoņu vāks. Toties speciāli Birutai šorīt nopozēja pāris stirniņas, pievienoju vienu foto vakardienas galerijai :).


Pēc diviem dienā dūmakainie mākoņi sāka gabaloties, ap četriem jau pilnībā zila debess, skaists saulriets un nu jau strauji paliek auksts, pašlaik -11.Zvaigznes, dilstoša mēness sirpis un - 14°C, tāds ap sešiem skats, paveroties pa logu. Ap septiņiem debesīs parādījās dūmaka, saullēkts arī nebija redzams, bet pēc astoņiem tāda kā migla, kā zemie mākoņi, uz kokiem neliela sarma.