M
Migla

Lietotāja aktivitātes


-9, debesis nomākušās, birst pavisam sīks sniedziņš.


No rīta -9, neliela sarma uz kokiem, pēc pusdienas vairākas reizes intensīvi sniga, siega segas biezums pieaudzis par 2-3 cm, pirmo reizi šajā ziemā izveidojušās nelielas kupeniņas, kur vējš sparīgāk pūtis.


Paskatījos termometrā pie loga un gandrīz vai nenoticēju, ka t noslīdējusi jau uz -11. Kad dienas vidū uz brīdi iespīdējās saulīte un biju nelielā pastaigā, t bija tuvu nullei. Virs galvas laukā zvaigžnota debess, pēdējā laikā nav bieži izdevies to skatīt. Žēl, ka rīt darbdiena un saule lec tikai 8.41, varētu būt skaisti miglas skati...
P.s. Šodien zīlītēm ieskanējusies cita dziesma, tāda, kas liecina, ka pavasaris tuvojas. vai tiešām sajūt atkušņa tuvumu jeb sāk iedarboties dienas garuma palielināšanās?


Diena pelēcīga, bez saules,t nedaudz zem nulles. Putniņiem pie barotavas pievenojies ķeģis, mazs putniņš ar sārtu krūtežu un sarkanu cekuliņu, pamatkrāsa pelēka kā zvirbulim. Pie mums ielidojis tik uz pārziemošanu, pavasarī lidos atpakaļ uz tundru. Visvairāk bie barotavas zīles, vakarpusē saskatīju vairāk par 10 putniem vienlaicīgi lidinoties apkārt, kaimiņa dārzā zem ābelēm kritušos augļus meklē pelēkie strazdi. Manīju arī stirnas, kas mielojās apšu krūmājā, šogad zvēriņiem labi, ne lieli sali, ne dziļi sniegi.


Beidzot izdevās ielogoties, bet tikai caur Facebooku, izmantojot skārienjūtïgo "ābolīti", cerams, ka tiks novērstas problēmas ar Firefox, īpaši tad, kad vajadzēs pievienot galerijas. Šodiena, kā jau tika rakstīts, bija "mīksta", t tuvu 0, bet tā kā zeme pamatīgi sasalusi, sniegs nekusa, pat nepalika lipīgs. Dzirdēju, ka zemē esot sasalusi 15 cm dziłi, neesmu pārbaudījusi. Pašlaik -1,2.


Sniega maisam gals vaļā - birst un birst, t -3,6.


Šorīt -5.1, sniega segas biezums 6 cm, turpina sijāties smalks sniedziņš.


Nupat izmērīju sniega segas biezumu, no "praktiski nemaz", pa pus dienu tas palielinājies līdz 4 cm.Vējš, protams, dažas vietas ir nopūtis plikas, bet es mērīju aizvēja pusē, mērot vairākās vietās. Ceļš palicis slidens, jo uz piebrauktā sniedziņa un ledutiņa svaiga pūkaina sniega kārtiņa, krustojumos jāuzmanās.Mašinas termometrs rādīja -7, pie loga -6.


Sudraba sniedziņš sāk pārvērsties pamatīgā snigšanā, aiz loga balts, arī zeme strauji kļūst balta.


Visu nakti gaudoja vējš, no rīta -9.5, birdinās neliels sniedziņš.


Asais vējš šodien saldēja ne pa jokam, mašinas durvis iesalušās, dažs sūdzas, ka mazākizolētā sienā ūdens vads salst ciet.Ja būtu vairāk sniega, putenis būtu aizvilcis ceļus, bet tagad tikai smiltis vien apkārt tika dzenātas.


Termometrs rāda -12,2, ārā vēl neesmu bijusi, bet austrumu puses istabiņas izpūstas vēsas, mēģinu vēl pirms darba iekurt krāsniņu, lai drusku pasilst māja.


-8,6, turpina birdināties sniedziņš, salīdzinot ar vakardienu, pārsliņas nedaudz lielākas.Sniega sega uz zemes neko izcili lielāka nav palikusi, bet vispārējā baltuma pakāpe palielinājusies.


-6,8, lēnām birdinās sīks sniedziņš, apkārtne pamazām iegūst balto nokrāsu. Uz ūdeņiem arī manā pusē parādījušies pirmie zemledus makšķernieki, šodien manīju vēl 3 gulbjus lidojam, bet ne uz dienvidiem, bet tieši pretēji, laikam jau vēl viņiem ir, kur un ko ēst, ja reiz projām nav aizlidojuši.


Šodien paceļoju pa Piebalgas pusi, jo tuvāk tai pusei braucu, jo vairāk mākoņu. Visa diena pagāja zem pelēkas mākoņu segas, uz zemes nedaudz baltuma, apmēram tikpat, cik Gubumākoņa bildēs Šampēterī.


Septiņos no rīta termometrs rāda -9, laukā zvaigžota debess un pavisam sadilis mēness sirpītis, kas ap kādiem pussešiem uzlēca austrumu pusē. Šī gada aukstākā nakts, domāju, ka šonakt ezeri un dīķi, kas vēl nebija aizsaluši, būs aizvilkti ar ledus kārtiņu, zemledus makšķernieki nevar vien sagaidīt, kad tiks virsū, pagājušājā gadā ap šo laiku jau no āliņģiem tika vilktas brangas līdakas.Pēc vieniem pavērās mākoņu vāli un parādījās saule. Pirms stundas tā norietēja, bet debesmala vēl gaiša, izskatās, ka šonakt gaidāma skaidra un auksta nakts.


Skaista sarma un zilas debesis!Mēs arī gaidām kaut ko tīru, baltu un ziemīgu.

Saule, sarma un sals
12.01.2018 07:01

Jau kuro dienu anticiklons, bet sauli tā arī nav izdevies sagaidīt - pelēkais mākoņu vāks virsū, būtu vismaz kaut ko birdinājis zemē. No rīta pie loga -4,9, pašlaik -2,5.