Migla
Migla

Lietotāja aktivitātesŠodien pamērīju sniegu, mājas tuvumā 13-14 cm, pļavā 18-19 cm (droši vien pieputināts).


Šorīt ap -4°C un smalks sniedziņš, kas lēnām birdinās lejup, tā kā nav vēja, koki atkal skaisti balti. Tikko paādījās rīta gaismiņa, barotava putniņu pilna, pelēkais strazds pikējošā lidojumā no āboliem cenšas aizdzīt žagatu.


Pelēkais ir agresīvāks par melnajiem, bet kad atlido sīļi, tad neviens no strazdiem pie āboliem netiek. Visu dienu snieg, sola arī rīt, interesanti, cik cm klāt piesnigs. Šodien zīlītēm izliku jaunu speķa gabaliņu, tūdaļ klāt dzenis un "loba iekšā":).Rīta pusē vienu mirkli sabiezēja migla, pa ceļu braucot vietām zonas ar ļoti sliktu redzamību, bet samērā ātri izklīda, uzradās mākoņi, kādu neilgu laiku sniga, tad atkal saulīte, tad atkal mākonītis... kā jau ziemā.


Stirnas izkasa sniegu līdz zemei un tad guļ tajā iedobītē. Man jaunums, ka viņas guļ arī pa divām kopā, tā viena otru sildot. es no sākuma pat nemanīju, ka divas saspiedušās vienā guļasvietā, jo tikai viena lūkojās laukā no sniega kupeniņas. Tikai tad, kad pienācu tuvāk, pacēlās augšup arī otra galva.

Mierīga ziemas diena.
12.02.2018 13:50


Vakar ap pusnakti t jau noslīdēja zem -14, bet kaut kad nakts laikā nomācās, temperatūras rekordi izpalika, šorīt tas pats pierasti pelēkais mākoņu vāks. Toties speciāli Birutai šorīt nopozēja pāris stirniņas, pievienoju vienu foto vakardienas galerijai :).


Pēc diviem dienā dūmakainie mākoņi sāka gabaloties, ap četriem jau pilnībā zila debess, skaists saulriets un nu jau strauji paliek auksts, pašlaik -11.Zvaigznes, dilstoša mēness sirpis un - 14°C, tāds ap sešiem skats, paveroties pa logu. Ap septiņiem debesīs parādījās dūmaka, saullēkts arī nebija redzams, bet pēc astoņiem tāda kā migla, kā zemie mākoņi, uz kokiem neliela sarma.


Nakti un dienas lielāko daļu nedaudz sniga, kādi cm 5 būs klāt jau esošai sniega segai. Pēcpusdienā mākoņu palika mazāk, saulrietā pat sārtu debess malu varēja redzēt. Pašlaik -5. Redzēs, vai nakts būs tik auksta, kā solīts, vēl jau zvaignes neredz, tāda kā dūmaka debesīs.


-9°C, skaidras debesis un interesanti gaismas stabi, kas stiepjas augšup no tālumā braucošajām automašīnām, laikam gaisā esošais mitrums kristalizējas un lēnām birdinās lejup.


Skaista ziemas diena. T apmēram -4°C, lēnām birdinās vieglas sniega pārslas, pa laiciņam iespīdas saulīte. Var teikt, ka ziema tā pa īstam beidzot ir iestājusies.-1,5, Nomācies, lejup lēni birdinās pa kādai mazai sniega pārsliņai. Sniega segas biezums 10 cm, pa sērsnu droši staigā lapsas un zaķi (pļava piepēdota), stirnas gan vēl krīt cauri. Pie barotavas arvien vairāk manu ziemeļu migrantus ķeģus, nenovāktajā pupu laukā to ir ļoti liels bars, neņemos noteikt skaitu, bet nu noteikti simts, ja ne vairāk.
UH! Pēcpusdienā iegriezies ziemeļvējš, pie sala šogad nepieradušie vaigi to uzreiz jūt! Vējš aizpūtis mākoņus, saule atdevusi debesīm zilo krāsu, kaut arī vietumis vēl pa kādam mākonim apkārt klīst, vējš atklātās vietās dzenā mazu piezemes putenīti, bet tā kā sniegam virsū sērsnas garoziņa, tad nekāds lielais putenis nesanāk.


Visu dienas pirmo pusi snieg, neizskatās, ka drīz kaut kas mainīsies. Kādi 4 cm jauna sniega ir klāt, vecais gan blīvējas, jo t ap un virs 0.
P.s. Es arī, škiet, esmu no tiem, ko pilnmēness iespaido, jau otro nakti spilgti, murgaini sapņi. Vakar gan skatījos "Labvakara" 30 gadu jubilejas raidījumu, Tā kā tas viss ir arī mana vēsturiskā pagātne ar spilgtām atmiņām, var jau būt, ka viss kopā sakrājās.
Pēcpusdienā sniegs tomēr piestāja, +1,5.


Vakarā pamērīju sniegu, apmēram 10 cm biezums. Salīdzinot ar iepriekšējo, šis ir smags, zeme zem sniega kārtas nav salusi, grūta tīrīšana.-1,4, nupat atkal kaut kas sīks sāka birdināties zemē. Koki sasniguši balti, žēl, ka nesanāca laika dienas gaišajā daļā uzņemt kādu foto.


Paldies par rakstu! Izsmeļošs, operatīvi papildinās ar jaunākajām prognozēm.Man patīk.