LV
laika vērotājs

Lietotāja aktivitātes


Sveicināti "Jaunajā Meteolapā"!
Nebiju kadu brīdi atjaunojis lapu apskatei, kad tagad pārsteigums, ka jaunā versija jau rulēē!
Iepriekš dažas dienas bija siltāks laiks, bet pārsvarā pāris grādus zem nulles.
Aizvakar saulei rietot jau plānais sniegs sāka gurkstēt, kas atspoguļojās auto temometra rādījumos. ( lokāli ļoti atškirīgos dažu km attālumā, jo bija arī lokāli makoņi, citviet skaidras debesis)
Zemā makoņiem brīžiem -5°C, bet zem skaidrām debesīm un arī mežā -9°C, tas aizvakar.
Šodien arī mainīgs mākoņu daudzums- brīžiem pilnīgi skaidrs. Dienā no -4°C Saldus pusē līdz -1.5°C Zemgalē pie Dobeles.
Bet saulei rietot, temp. strauji krita lejup. Ap 18-tiem , jau -9°C.
Bet ap 23:00, daudzviet arī mežos pat -13°C, arī pie mājas sienas -13,5°C. Lai gan 3 km tālāk uz A9 šosejas minimumu Balticroad rāda tikai līdz -10.5°C.


Saldū, kaut kā visu dienu ap -10*C, bet pēcpusdienā jau saka pū-ū-ūst.
Vējš tāds, kurs spēj pacelt no grants ceļa putekļu vērpetes un dzīt pa priekšu autiņam, ja brauc uz 40 km/h.
Uz brīdi izejot pilnībā virsdrēbēs apģērbtam vējā atklātā vietā, ir tāda sajūta it kā kails vārtītos sniegā.
Tagad -10,8*C.
Brrrr.....


Jau 6. diennakti turpinās neliels sals. Caurmērā ap -3*C. Šovakar nedaudz krīt uz leju, kā jau prognozēts, un nu jau sasniedz tieši -6*C, zem skaidrām debesīm. Iepriekš bija mākoņainas debesis ar augsto miglu.
Jā, un atklātās vietās ir jūtams nepatīkams DA vējš.


Parkiem ir vieni mērķi, mežiem citi.
Parkus uzkata par sava veida "būvi" apdzīvotā vietā, kurus veido pēc sagatavota projekta; mežaparki- ir labiekārtots mežs.
noteikumi par parkiem

Lai, varētu raksturot apkārtējās vides situāciju un atļauto cilvēka mijiedarbības diapazonu attiecībā uz vidi, ir izstrādāti dažādi likumi un noteikumi, kuros ir iestrādāti noteikti kritēriji, kas raksturo pieļaujamās (darbības) robežas.
Meža likumā ir dažadas definīcijas, par to kas ir kas:
34) mežs — ekosistēma visās tās attīstības stadijās, kur galvenais organiskās masas ražotājs ir koki, kuru augstums konkrētajā vietā var sasniegt vismaz piecus metrus un kuru pašreizējā vai potenciālā vainaga projekcija ir vismaz 20 procentu no mežaudzes aizņemtās platības;

Piemēri:
1) ja koku augstums lauksaimniecības zemē, vai krūmāju teritorijās ir tikai 4 m, vai arī ši vainagu projekcija(skats no augšas) i… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Kurā TV kanālā to teica?

LTV1 vēl nesniedza tik kategoriskus apgalvojumus.
Slīdošajos info titros parādījās uzraksts:
"Meža īpašnieki lūdz apturēt ciršanas(..) un atjaunošanas(..) noteikumu grozījumu virzīšanu uz MK"

Ja patiesi nevirzīs tālāk, tad zināmā mērā vairāk apsveikt, nekā nē!


Paldies, "N Wests" par rakstu, un pamudinājumu parakstīties Pret, ierosināto grozījumu veikšanu "Noteikumos par koku ciršanu mežā".

P.S. (Jau spēkā esošā redakcija, likumīgi atļauj visu to, ko, Jūs, redzat notiekam mežā. Jaunajos grozījumos ir vēlmes, auglīgākos mežus cirst vēl agrāk, tomēr iestrādājot nosacījumu, ka pēc caurmēra cirtes (tikai priežu audzēs) būs jāatjauno stādot, izmantojot sertificētu stādmateriālu(kas ir labi, un domāts kā kompromiss tam, ka cirtīs vēl agrāk- jaunāku mežu) )


Tavas "aizdomas" ir pilnīgi pamatotas. Par meža zemi sauc zemi kuru klāj mežs, izcirtumus, un arī platības zem meža infrastruktūras objektiem(ceļi, grāvji, stigas u.t.t). Grūti pateikt cik no tiem 1.63 miljoniem "Latvijas valsts mežu" platībām ir liels mežs. Vizuāli izskatās, ka teju vai 50% ir jaunaudžu vecumā, un tā teikt nav pārspīlējums.
Jo, beidzoties jaunaudžu vecumam, auglīgākajos meža augšanas apstākļos, pēc jaunajiem noteikumu grozījumiem, iespējams, jau varēs veikt caurmēra kailcirtes. Ne visur, protams.
LVM uzstāj, ka caurmēra cirtes neesot viņu prioritāte, tomēr dažos iecirkņos tādas sagatavojot arī "valsts mežos".
Caurmēra cirtes ir "jājamzirdziņš", privātājā sektorā meža cirsmu uzpircējiem, it īpaši pārpircējiem, kuri nevēlas saglabāt nopirkto mežu sev kā savas firmas ražošanas līdzekli, bet gan, pēc iespējas nekavējoties atgūt ar uzv… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Gaismai austot, kādi 2..3 cm bija sasniguši. Zeme nesasalusi, bet mēreni atdzisusi tuvu 0*C. Sniegs pakusa, bet atklātās vietās pavisam nenokusa, zem kokiem, kur plānāka kārta, tur pa dienu pa pilītei vien sniegs tika izkausēts.
Temp. nedaudz zem 0*C, -0,2*C.


Sveiki!
Patīkami rudenīgi silts, ja nedaudz veic aktīvas darbības ārā. Vienīgi traucē "slīkšņa", kas izveidojusies pēc aizvadītā mēneša lietavām. Pēc noprecizētiem mērījumiem, manā dzīvesvietā oktobrī summāri pielijuši 135mm nokrišņu.
Ak, arī šodien nedaudz uzlija..., pēc tam uzspīdēja saule, temperatūra sasniedza +8*C.


Svētdien, 22.10.2017. agrā rītā manai pusei trāpīja pirmais šī rudens sals, ar -2.5*C 7-ņos no rīta pie loga. Līdz tam biju izticis ar nelielām salnām.
Sekoja 3 saulainas dienas, un 2 skaidras naktis ar nelielu salu ap -1.5*C, izņemot nakti no svētdienas uz pirmdienu, kad tā bija apmākusies un silta ( nemainīgi +6.7*C).
Dienas, kā minēju bija saulainas, taču "novembrīgas", ar 0*C ēnā, kad sarma uz zāles ēnā neizkūst visu dienu. Piesaulē- jā, tur ledus kārtiņa pēcpusdienā izkusa nelielos traukos ar ūdeni.
(Lielie trauki, piem 70 l, vispār nesāka aizsalt).
Var teikt ka šīs 3 dienas temperatūra grozījās tuvu nullei, un šo pēcpusdien lietum stipri līstot tā saglabājās uz 0*C, tikai patlaban,- komenta rakstīšanas brīdī tā ir sasniegusi +2.8*C, un lietus ir mitējies.
Šodien arī piefiksēju ka ir vietas, kur augsne pārvilkusies ar cietu kārtiņu, tātad sasalusi. Tā ka slīdēšana uz šosejām šorīt bija iespējama.


Vienreizēji vēsa diena kā janvārī vai novembrī. Neliels ilgstošs lietus dienas pirmajā pusē pie +3*C. Dienas gaitā, t* tā arī nepaaugstinājās virs +4*C. Vējš mainījās atbilstoši ciklona virzībai, sākot ar D; DA vēlāk no A; ZA puses.
Tagad, starp mākoņiem izspraucas zvaigznes, un gradrādis rāda +5*C.


Tā, kā manā pusē visu pagajušo nedēļu visai apnicīgi lija, nedēļas nogali pavadīju Rīgas pusē, kur sestdien, puse dienas bija pavisam cerīgi patīkama ar +12*C.
Vēlā pēcpusdienā, Berģos izveidojās tumšs mākonis ar pāris pērkona grāvieniem, un arī paprāvu krusu. Pēc tās pacēlās balta migla, un kļuva krietni dzestrs. (+8*C). Lietaina nakts un svētdienas pirmā puse. Jauka svētdienas pēcpusdiena, ar +4*C, arī Saldus pusē. Pagaidām skaidra nakts.Paskatos pa logu - līst. Caur mākoņu segai uzspīd saulīte. Paskatos vēlreiz- līst ar visu saulīti. Pēc tam atkal šļāciens, atkal, un atkal... Un turpina līt.
+9.5*C. Papildus ielijuši 15mm, kopā ar vakardienu ap 35mm. Nu, baiss ne-laiks!

Nedēļa ciklonu zīmē
06.10.2017 13:12

Lielāko daļu no ieprikšējās nakts - lija. Lija arī šorīt dažādā intensitātē, kopā ap 20 mm.
12-tos uz pāris minūtēm uzspīdēja saulīte. Tā uzspīdēja apmēram 3 reizes stundas laikā, bet 4 reizes palika stipri tumšs, un lija kopā ar dzeltenām, brūnām rudens lapām, brāzmainu vēju 45 grādu leņķī. (Tumsa kā 8 no rīta vai 7-ņos vakarā). Patlaban "tumsa", kas skatoties pēc sat24 acīmredzot ir ciklona virpuļa "sienas mākonis" atkāpjas A virzienā. Tagad, kļūst normāli apmācies ar mērenu vēju praktiski bez ievērojamiem nokrišniem.
+9.4*C. R vējš ap plkst. 13-tiem, "uzspieda" līdz 16m/s.
O-o-O!
15:00 parādījās saule, un zilas debesis!
Arī garastāvoklis uzlabojas! :)

Nedēļa ciklonu zīmē
05.10.2017 13:27

Naktī bija skaidrs laiks un nosacīti silta nakts. Rīta pusē vēl vīdēja zilas debesis, ar mākonīšiem. Bet pusdienlaikā , arvien biežāk sāka nākt tumši makoņi ar lietus brāzmām. Visbeidzot, kļuva drūms, un vēl drūmāks, tumšs un vēl tumšāks ar brīžiem spēcīgiem nokrišņiem.
Dienā lidz pat +13*C, bet tagad tikai +9*C, kas arī nav slikti- rudenim.

Nedēļa ciklonu zīmē
04.10.2017 17:48

Arī pie manis pirms stundas "atspīdēja" saule. +12.1*C. Tagad, jau gandrīz zilas debesis ar baltiem mākonīšiem.
Siltumu, jeb temperatūras režīmu Liepājā, parasti, diktē jūra. Pavasaros, pie R vējiem ir vēsāks, rudeņos - nosacīti siltāks (atkarīgs, cik stiprs vējš).
Protams, būtu jau patīkami, ka tagad dienvidu AC, ciklonu siltajos sektoros turpinātos vismaz mēnesi!
Zemītei mitruma pietiek. Dienas īsas, saule zemu, - pārāk nepaspētu izkalst. :)

Nedēļa ciklonu zīmē
03.10.2017 16:27

Saule, šodien bija visu dienu. Vienīgi temperatūra pie saulainām debesīm bija vien +9*C, vēl dzestrāku to darīja vējš no DA puses. Tomēr aizvējā- samērā rudenīgi patīkams, bez odiem un dunduriem, ja salīdzina ar vasaru.
Agrā rītā bija +3.4*C pie ēkas sienas, 1m augstumā, jau vismaz otro nakti pēc kārtas. Lēni un negribīgi iesila.
Tagad ātri atkal +5.5*C, bet uznāca augstā migla, tā ka varbūt, aukstāks nekļūs.


Varbūt, nebūs tik skaisti, kā bija pēdējās 6 dienās, tomēr saule starp miglas vāliem būs iespējama arī rīt, un vēl šad un tad.


Iepriekšējā naktī bija +7,5*C. Skaidrs laiks. No rīta vēl cerīgi jauks, tāpat kā iepriekšējās dienās. Temperatūra lēni uzkāpa līdz +12..13*C. ZA pamalē parādījās augstās miglas vāli.
Ap 14-tiem tie škērsoja debesjumu, un aizsedza sauli. Kļuva būtiski tumšāks. Nemaz nepamanīju pa kuru laiku, nomācās vēl nopirtnāk temperatūra nokritās līdz +8*C. Un arī smidzeklis bija klāt.
Neiet runa par milimetriem, bet ja drēbes žavējas arā, tad īstais laiks, lai nežūtu!
Ap 21:00 caur mākoņiem izspraucās dažas zvaigznes, smidzeklis beidzies, +7*C