LV
laika vērotājs

Lietotāja aktivitātes


Vakar, jau vēl tā neko laiciņš,- saulīte visu dienu un -2*C, tikai piesaulītē kusa.
bet šodien... atnācis rudeņ-pavasaris.
Iepriekšējā nakts vēl nelielos mīnusos ap-6*C vakarā un -2°C no agra rīta. Bet saulei kāpjot aiz mākoņplīvura , t ātri sasniedza +3°C. Vienlaicīgi- smalks sniegs sniga.
Vakarā, sniegs pārvērtās smidzeklī, it kā sniega līmenī rāda -0.5*C, bet, nu slapjš...


Vakarnakt temperatūra krita, krita līdz -16.5°C, pie loga, arī 7:30 no rīta rādīja, tos pašus -16.4°C. Šodien, saulaina diena, ar piesaulē pilošām pažobelēm, vienlaicīgi gurkstošu sniegu kā pie, vismaz -10°C un nelielu sala pikantumu fonā.
-5°C 15:00 pēcpusdienā, pēc saulrieta ap 19-tiem, jau visi -14°C, un šobrīd -14.5°C pie loga, un ļoti iespējams -16°C pagalmā.


Šeit man gribas teikt: "diskomforta temperatūra" :) :D


plkst.7:30 bija -21°C pie loga.
Tagad, rāda -10°C, bet saule spīd pilnā sparā, pažobeles nepil. Vējš šūpo kokus. Tāpēc arī māja šonakt "izsala ipaši efektīvi".


Diena saulaina, ar "pikantu" vējiņu. Dienā temperatūra nepacēlās virs -10°C. Pēcpusdienā ap -13°C, un tūliņ pēc saulrieta (ap sešiem) nokrita uz -16°C plašā apvidus teritorijā nemainīga.
Šobrīd digitālais 1m no zemes virsas rāda -18.5°C. Skaidras debesis.
Ieskaitot pastāvīgo katliņa vārīšanos uz riņķiem, gaisa mitrums sasniedzis vien tikai 38% istabā (...kur pretim augustā tas mēdz sasniegt 87%).


Par agru sapriecājos, ... par spelgoņa nomierināšanos.
Šodien visu dienu temperatūra grozījās zem -10*C, bija mainīgs makoņu daudzums ar sniega nokrišniem. pēcpusdienā noskaidrojās un stundu pirms Saulei bij laiks laisties rietā, spirta termometrs jau rādīja -17*C. Vēlāk pēc rieta temp. pasvārstījās ap -15..-16*C.
Bet, tagad elektroniskais atkal nokritis uz -20*C pie sienas, kas nozīmē, ka vismaz -22..23*C pagalmā un tālāk klajumā.


Škiet šobrīd nedaudz sak atslābt spelgonis vien -14.5*C pie loga, bet pirms stundas bija -16*C(pie loga) un -18*C pagalmā.
Vakardiena bija silta -5*C, ar spēcīgu puteni un slapja sniega pārslām.
Toties aizvakarnakt, tas ir uz 23.02. pirms puteņa mākoņa atnākšanas , bija aukstākā nakts ar -22*C pagalmā un 2km rādiusā. (Tobrīd Saldū bija -18..-19*C).


Sveicināti "Jaunajā Meteolapā"!
Nebiju kadu brīdi atjaunojis lapu apskatei, kad tagad pārsteigums, ka jaunā versija jau rulēē!
Iepriekš dažas dienas bija siltāks laiks, bet pārsvarā pāris grādus zem nulles.
Aizvakar saulei rietot jau plānais sniegs sāka gurkstēt, kas atspoguļojās auto temometra rādījumos. ( lokāli ļoti atškirīgos dažu km attālumā, jo bija arī lokāli makoņi, citviet skaidras debesis)
Zemā makoņiem brīžiem -5°C, bet zem skaidrām debesīm un arī mežā -9°C, tas aizvakar.
Šodien arī mainīgs mākoņu daudzums- brīžiem pilnīgi skaidrs. Dienā no -4°C Saldus pusē līdz -1.5°C Zemgalē pie Dobeles.
Bet saulei rietot, temp. strauji krita lejup. Ap 18-tiem , jau -9°C.
Bet ap 23:00, daudzviet arī mežos pat -13°C, arī pie mājas sienas -13,5°C. Lai gan 3 km tālāk uz A9 šosejas minimumu Balticroad rāda tikai līdz -10.5°C.


Saldū, kaut kā visu dienu ap -10*C, bet pēcpusdienā jau saka pū-ū-ūst.
Vējš tāds, kurs spēj pacelt no grants ceļa putekļu vērpetes un dzīt pa priekšu autiņam, ja brauc uz 40 km/h.
Uz brīdi izejot pilnībā virsdrēbēs apģērbtam vējā atklātā vietā, ir tāda sajūta it kā kails vārtītos sniegā.
Tagad -10,8*C.
Brrrr.....


Jau 6. diennakti turpinās neliels sals. Caurmērā ap -3*C. Šovakar nedaudz krīt uz leju, kā jau prognozēts, un nu jau sasniedz tieši -6*C, zem skaidrām debesīm. Iepriekš bija mākoņainas debesis ar augsto miglu.
Jā, un atklātās vietās ir jūtams nepatīkams DA vējš.


Parkiem ir vieni mērķi, mežiem citi.
Parkus uzkata par sava veida "būvi" apdzīvotā vietā, kurus veido pēc sagatavota projekta; mežaparki- ir labiekārtots mežs.
noteikumi par parkiem

Lai, varētu raksturot apkārtējās vides situāciju un atļauto cilvēka mijiedarbības diapazonu attiecībā uz vidi, ir izstrādāti dažādi likumi un noteikumi, kuros ir iestrādāti noteikti kritēriji, kas raksturo pieļaujamās (darbības) robežas.
Meža likumā ir dažadas definīcijas, par to kas ir kas:
34) mežs — ekosistēma visās tās attīstības stadijās, kur galvenais organiskās masas ražotājs ir koki, kuru augstums konkrētajā vietā var sasniegt vismaz piecus metrus un kuru pašreizējā vai potenciālā vainaga projekcija ir vismaz 20 procentu no mežaudzes aizņemtās platības;

Piemēri:
1) ja koku augstums lauksaimniecības zemē, vai krūmāju teritorijās ir tikai 4 m, vai arī ši vainagu projekcija(skats no augšas) i… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Kurā TV kanālā to teica?

LTV1 vēl nesniedza tik kategoriskus apgalvojumus.
Slīdošajos info titros parādījās uzraksts:
"Meža īpašnieki lūdz apturēt ciršanas(..) un atjaunošanas(..) noteikumu grozījumu virzīšanu uz MK"

Ja patiesi nevirzīs tālāk, tad zināmā mērā vairāk apsveikt, nekā nē!


Paldies, "N Wests" par rakstu, un pamudinājumu parakstīties Pret, ierosināto grozījumu veikšanu "Noteikumos par koku ciršanu mežā".

P.S. (Jau spēkā esošā redakcija, likumīgi atļauj visu to, ko, Jūs, redzat notiekam mežā. Jaunajos grozījumos ir vēlmes, auglīgākos mežus cirst vēl agrāk, tomēr iestrādājot nosacījumu, ka pēc caurmēra cirtes (tikai priežu audzēs) būs jāatjauno stādot, izmantojot sertificētu stādmateriālu(kas ir labi, un domāts kā kompromiss tam, ka cirtīs vēl agrāk- jaunāku mežu) )


Tavas "aizdomas" ir pilnīgi pamatotas. Par meža zemi sauc zemi kuru klāj mežs, izcirtumus, un arī platības zem meža infrastruktūras objektiem(ceļi, grāvji, stigas u.t.t). Grūti pateikt cik no tiem 1.63 miljoniem "Latvijas valsts mežu" platībām ir liels mežs. Vizuāli izskatās, ka teju vai 50% ir jaunaudžu vecumā, un tā teikt nav pārspīlējums.
Jo, beidzoties jaunaudžu vecumam, auglīgākajos meža augšanas apstākļos, pēc jaunajiem noteikumu grozījumiem, iespējams, jau varēs veikt caurmēra kailcirtes. Ne visur, protams.
LVM uzstāj, ka caurmēra cirtes neesot viņu prioritāte, tomēr dažos iecirkņos tādas sagatavojot arī "valsts mežos".
Caurmēra cirtes ir "jājamzirdziņš", privātājā sektorā meža cirsmu uzpircējiem, it īpaši pārpircējiem, kuri nevēlas saglabāt nopirkto mežu sev kā savas firmas ražošanas līdzekli, bet gan, pēc iespējas nekavējoties atgūt ar uzv… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Gaismai austot, kādi 2..3 cm bija sasniguši. Zeme nesasalusi, bet mēreni atdzisusi tuvu 0*C. Sniegs pakusa, bet atklātās vietās pavisam nenokusa, zem kokiem, kur plānāka kārta, tur pa dienu pa pilītei vien sniegs tika izkausēts.
Temp. nedaudz zem 0*C, -0,2*C.


Sveiki!
Patīkami rudenīgi silts, ja nedaudz veic aktīvas darbības ārā. Vienīgi traucē "slīkšņa", kas izveidojusies pēc aizvadītā mēneša lietavām. Pēc noprecizētiem mērījumiem, manā dzīvesvietā oktobrī summāri pielijuši 135mm nokrišņu.
Ak, arī šodien nedaudz uzlija..., pēc tam uzspīdēja saule, temperatūra sasniedza +8*C.


Svētdien, 22.10.2017. agrā rītā manai pusei trāpīja pirmais šī rudens sals, ar -2.5*C 7-ņos no rīta pie loga. Līdz tam biju izticis ar nelielām salnām.
Sekoja 3 saulainas dienas, un 2 skaidras naktis ar nelielu salu ap -1.5*C, izņemot nakti no svētdienas uz pirmdienu, kad tā bija apmākusies un silta ( nemainīgi +6.7*C).
Dienas, kā minēju bija saulainas, taču "novembrīgas", ar 0*C ēnā, kad sarma uz zāles ēnā neizkūst visu dienu. Piesaulē- jā, tur ledus kārtiņa pēcpusdienā izkusa nelielos traukos ar ūdeni.
(Lielie trauki, piem 70 l, vispār nesāka aizsalt).
Var teikt ka šīs 3 dienas temperatūra grozījās tuvu nullei, un šo pēcpusdien lietum stipri līstot tā saglabājās uz 0*C, tikai patlaban,- komenta rakstīšanas brīdī tā ir sasniegusi +2.8*C, un lietus ir mitējies.
Šodien arī piefiksēju ka ir vietas, kur augsne pārvilkusies ar cietu kārtiņu, tātad sasalusi. Tā ka slīdēšana uz šosejām šorīt bija iespējama.


Vienreizēji vēsa diena kā janvārī vai novembrī. Neliels ilgstošs lietus dienas pirmajā pusē pie +3*C. Dienas gaitā, t* tā arī nepaaugstinājās virs +4*C. Vējš mainījās atbilstoši ciklona virzībai, sākot ar D; DA vēlāk no A; ZA puses.
Tagad, starp mākoņiem izspraucas zvaigznes, un gradrādis rāda +5*C.


Tā, kā manā pusē visu pagajušo nedēļu visai apnicīgi lija, nedēļas nogali pavadīju Rīgas pusē, kur sestdien, puse dienas bija pavisam cerīgi patīkama ar +12*C.
Vēlā pēcpusdienā, Berģos izveidojās tumšs mākonis ar pāris pērkona grāvieniem, un arī paprāvu krusu. Pēc tās pacēlās balta migla, un kļuva krietni dzestrs. (+8*C). Lietaina nakts un svētdienas pirmā puse. Jauka svētdienas pēcpusdiena, ar +4*C, arī Saldus pusē. Pagaidām skaidra nakts.