LV
laika vērotājs

Lietotāja aktivitātes


Pievakarē T. noslīdēja līdz 0°C.
Vējš patiesi nešpetns,- acu priekšā nogāza vismaz 20 metrus augstu egli. Nepaspēju, pat acis pamirkškināt.
Pēcpusdienā laiks skaidrojās, un tad arī pastiprinājās vēja brāzmas.
Šobrīd neliels makoņu daudzums. Vējš mainīgas intensitātes.


5cm svaiga slapja sniega, kurš noklājis koku zarus un saulē kūst.

Dienā, uzspīdot saulītei t. pakāpās līdz +4°C. Arī iepriekšējā naktī, pa ilgiem laikiem tā nebija zemāka par +2°C.
Patlaban, +1,4°C.
Sniega, arī vēl visai daudz, it īpaši mežos, un meža ielokos.
Laukos, kuri bija puteņos nopūsti puspliki, tur gan sniega sega ir robežās np 0..10 cm. Bet mežu jaunaudzēs, vēl līdz pat 20cm un vairāk sasaluša sniega, kas jau kusīs lēnāk, nekā tiko uzsnidzis sniegs.Tā tam ir jābūt, kamēr sniegs balts, nav sācis kust, un nelīst spēcīgs "silts" lietus.
Kušana piesaista siltumu no apkārtējās vides.
Ar skaidām, kūdru apbērts sniegs spēj taču saglabāties arī īdz jūlijam, vai lielāki blāķi līdz nākamajai slēpošanas sezonai, kā to uzkrāj dažos slēpošanas kalnos, arī Latvijā!


Skarbi vēss. Aukstākā nakts šajā ziemā. Plkst.7:30 -16.7°C; 9:15 -14.2°C. Skaidrs laiks. Bezvējš.

Pa dienu zilas debesis ar dažādas intensitātes zemiem mākoņiem (miglas vāliem). Zem tiem it kā nenozīmigajiem makoņiem -3°C, bet brīdī kad mākoņu nebija, plkst 13-tos pēkšni temperatūra nokrita uz -7°C. Atnāca plānie caurspīdīgie zemie "mākoņi", atkal -2°C. (Tāds, kā siltums no jūras).
Sniega kārta vietām pamatīga nākusi klāt. Braucot pa dažu labu celiņu, kur 2 dienas nav braukts, sniegs no ceļa virsmas vairāk kā 0.5km garumā nepārtraukti slīdēja pāri vējstiklam un jumtam (bija jādarbina logu tīrītāji ātrākajā režīmā, lai nenokļūtu grāvī) (Auto klīrenss-20cm). Tā ka plašās teritorijās klāt nākuši vairāk par 25cm sniega.
Vakarā ap 20-tiem, strauji atdzisa, līdz -9..-11°C. Skaidras zvaigžnotas debesis. Bet, uz ceļa, ik pa laikam bieza un bīstama (sarmas) migla.


Pa nakti no Svētdienas uz pirmdienu aizvējā bija jau sasnidzis škietami daudz smalka sniedziņa, vismaz cm piecpadsmit.
atklātās vietās DA vēja sniegvilksnis savilcis bīstami skaistas baltas kupenas ceļmalās līdz 1/2 no braucamās daļas.
Svētdien- pirmdien temperatūra turējās -7..-5°C robežās. otrdien līdz 15-tiem arī turējās -5°C, bet, nu jau smalko sniegu nomainīja slapja sniega pikas. Ap 16:30 jai -3°C, bet 20:30 -1°C. Ap 20-tiem paris stundas notika intensīva slapja sniega snigšana. Kopā pa 29.01.2019 sasniga līdz pat 14 cm, (+15cm pirmdienā).
Tagad, škiet "baigais Sūnu ciems" -kopā 28..30cm svaiga sniega. (Dabūju pamatīgi rakt sniegu)
ap 22:30 T- = -0.1°C, kaut kas- nedaudz nopilēja no kokiem(atkusnis), bet viss ātri beidzās- noskaidrojās un parādījās spožas zvaigznes 23:00.
Tā ka, Ziema turpinās!


Pretstatā vakarvakara -2°C, un dažādas intensitātes snigšanai (ar pārtraukumiem , protams), šis rīts patiešam atnāca ar -12°C, manā dzīves vietā.
Un, kā izrādījās pat plkst 11:30, Lutriņu centrā vēl "mobilais" termometrs rādīja, temperatūras pazemināšanos līdz -13°C, zem spilgti zilām debesīm, spīdot spožai saulei. Tā neko spelgonīts.
Ap 13-tiem saka parādīties pirmie mākoņi. T pakapeniski saka paaugstināties līdz -4°C , iestājoties tumsai.
Bet šobrīd, vien tikai -1,7°C, bez nokrišņiem.


Šonakt atkal kārtīgi pieknieba -8.4°C.
Tomēr saulei lecot temperatūra pārāk nepaaugstinājās, vietām tā saglabājās -9°C robežās, kaut kur mežā starp Kuldīgu un Saldu visai garā posmā temperatūra turējās ap -11°C, pašā Kuldīgā-10°C.
Tā ka minumums, mums , jau bija šorīt- tas ir pliksala izpildījumā (0,5 cm sniega neskaitās).
Domājams, ka lielākie ekstrēmi aizvirzījās līdz ar AC centru austrumu virzienā.
Sauss gaiss, skaidras debesis. Nekustīgās udenstilpes pārvilkušās ar baltu ledus kārtu. Zeme vēl pamīksta. Ceļi, gan uzsaluši, apledojuši- normāli ziemīgi. Šosejas labi nokaisītas- rēgojas peļķītes pie -4°C. Nosacīti droša braukšana.


Vakarnakt, +3.5c.
Šodien atkal mainīgs makoņu daudzums ar saulīti, un pat visai skaidrām debesīm saulrietā. Saulrietā -0.5...-1°C. Tagad uzpeldēja migla un atkal ir plusos. +1°C
Pagaidām viss ir OK!


Vakar līdz +7°C, visu dienu miglains, un saule tā arī neparādījās. Nakts ar tādu pat temperatūru līdz +6°C.
Toties šodien nedaudz siltāks +9°C, un pēcpusdienā pēc 15-tiem cauri miglai izspraucās saules stari un vīdēja zila debess, +10°C.
Tagad +7.5°C.
Normāls laiks.
Daudz normālāks, nekā tādā gadījumā, kā citreiz, kad šajos datumos ir bijis -1°C..0°C, ar mitrumu 96% un piesalstošu miglu... (Lūk, tad gan ir DRĒGNS!)


Pagaidām, vēl +3.5°C. Brāzmains DA vējš. Diezgan "pavēsi".


Tīri pieklājīga, bet dzestra rudens diena, ar sauli un mākoņiem, no kuriem dažviet arī uzlīņāja.
Pavakarē ap saulrietu +2°C, kas nebūtu nekas īpašs, jo nedēlas sākumā tāpat bija +2°C pa dienu un apaļa nulle naktī.
Bet, šobrīd ir pienācis pirmais sals šoruden, kad no vakara puses jau ir -0.6°C, un nav cerību ka mākoņi, ja arī tādi uzradīsies, ko spēs mainīt. Jo, šonakt tā vairs nav salna, bet arktiska anticiklona gaisa masa, kuru kustina arktisks ZA vējš (pa apakšu siltās frontes mākoņiem, no kuriem var arī uzsnigt pie negatīva rasas punkta).


Dienas otrajā pusē iegrozījās tīri normāls laiks. Saule mijās ar plāniem lietus mākoņiem, no kuriem nedaudz uzrasināja.
+6.6°C grādi.
Saulei rietot īslaicīga lietusšalts, un atkal skaidrojas. Tikai grādi ir robežās no +2...+3°C


Līņāšana ir mitējusies. Caur zemajiem mākoņiem uzspīd arī saule. Vējš, - mēreni stipras vēja brāzmas šūpo koku vainagus. +6.4°C. Zemes virskārtā- viss ir salijis slapjš.


Naktī no +0.1...+1°C pie sienas, un tad arī attiecīgi pļavā... "cik bija, tik bija". Jau vakar vakarā 19-tos atklātās vietās ārpus pilsētas "siltumiem", rādīja +2°C, un viss ietinās spēcīgā baltā rasā, un arī zemas miglas vālos.
Nekas siltummīlošs, piemēram dālijas,- nosalis nav. Tā, kā - saulainais rudens turpinās. +10.8°C - šobrīd.