B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Līst, jeb, precīzāk, smidzina. Karstā dieniņa tomēr "uzcepa" kādu mākonīti. Patlaban +26*C, saule caur spalvu mākoņiem, bet virs meža koku galotnēm A/DA pusē redzamas skaistas baltas mākoņu grēdas. No rīta bija absolūts bezvējš, tikai ap 10.00 parādījās kaut kāda gaisa kustība.


Skaisti zibeņu foto feisbukā www.facebook.com


Lietus sezona laikam beigusies:), sākas tveice. +24*C. Ja šodien nepūstu mērens Z vējš, varētu izcepties. Bet sola vēl trakākus grādus. Jāsaka : labi, ka esam pie līča, labi ka pūtīs tas pats ziemelis, un Piņķi ir tieši tā ceļā. Varbūt neizcepsimies.....Taču no Z vēja gaidīt nokrišņus......Sēņošanas prieki jāatliek uz rudeni.
Tikko, pirms 16.00 , nogranda vientuļš pērkons un DA pusē saka veidoties balta pērkongalva. Cerēju, ka sanāks, bet nekā- ātri vien izčākstēja, izplūda un pārvērtās par parastu spalvainu mākonīti:) Tas līcis, tas līcis ar savu Z vēju....


Nu ko darīt, Laumiņ- mums tikko nolija...... Ar pērkonu un zibeņiem, tuvākais 2 sek. attālumā. Ducina un līst joprojām, bet tā slinki. Pielavījās gan tas mākonis no A pavisam nemanot, lai gan laicīgi noducināja, tā kā paspēju līdz ar pirmajām lietus lāsēm visu vācamo novākt. Citādi es biju jau izdarījusi secinājumus, ka šodien pie mums vairs nekā nebūs..bet - cilvēks domā, bet dievs dara:)


Ļoti sutīgs, gaiss mitrs, telpās arī. Kad pašā rīta agrumā uzspīdēja saule, sāka kūpēt māju jumti. Pēc vakardienas gāziena zālē pamatīga rasa. Iespējams, ka ir lijis arī naktī, lai gan asfalts jau ir nožuvis. +19*C, bet patlaban bez saules. Mākoņi tā kā paliek biezāki. Gandrīz bezvējš.


+26*C, neliels D puses vējš. Mākoņu pagaidām maz, un tie paši absolūti nekaitīgi.


Jā, vakar bija skaistas mākoņgubas pastieptas rokas attālumā uz A pusi:). Kaut kur lija 7 gulētājos. Pie mums gan ne, lai gan Pārdaugava tepat blakus. Varēja baudīt skaistu novakari. Ar apziņu, ka mauriņš nopļauts, lietus ir gaidāms un , jācer , arī sagaidāms tuvākajā nākotne. Šis rīts ir silts, +20*C, ar mazītiņu vējiņu un saulains. Neredz nevienu mākoni, bet leiši jau ap 12-iem sola lietu. Tad tam "briešanas" procesam jānotiek ļoti ātri, vērosim:)
Ap 12.00-iem smuki nogāza lietus. Lija ar lielām lāsēm. Bet klusu, bez pērkona, bez vēja. Pa dienu vēl pāris reizes uzsmidzināja. Process ir sācies, lai tik turpinās:)


Silti. Pat vējš ir vasarīgi silts. D puse "karājās" smuks mākonis, bet pēc leišu domām, tas dodas prom uz D. Šodien garām. Gaidām citu dien....Visi , kam garšo nektārs, "ganās" pa siltumnīcu (gurķi) un pa puķu dārzu. Tur ļoti garšo raudenes un laimiņi:)


Trakais vējš nedaudz pierimis. Lidmašīnas debesīs sazīmējušas rūtis, bet ZR pamalē briest gubu mākoņi. Mēreni vasarīga diena.


Lūk, ar to visu pilsētas cilvēks , tiek apdalīts. Vai arī- tas saprotams tikai tiem, kas no bērnības audzis un dzīvojies šādā vidē: meža zemeņu smarža, pirmo sēņu meklēšanas satraukums, dunduri un stāvoklis , līdzīgs psihozei. kad jāmūk, ko kājas nes laukā no meža:)), jo nav vairs izturami tie kodēji un asinssūcēji. Vienvārdsakot: vasaras viducis.Kuru gaida visu garo ziemu........


Es parasti sēni pagaršoju, pielieku mēli klāt:)) Nu ne jau mušmires, bet bekveidīgās gan:) Ja nav riktīgā: dedzina muti vai ir rūgta, tad ir drošs, ka neatnesīsi mājā un netīšām netiks katlā (pannā). Vienreiz dabūju izliet jau gatavu sēņu zupu, jo pāris vella bekas padarīja to galīgi neēdamu. Mācība bija uz visu atlikušo mūžu.


Traki gan, kad tie viesuļi drāžas pāri....


Kamēr bija silta saule, stiprais vējš netraucēja, bet vakarā, patlaban, tas aukstais ziemelis......Gribētos vakarā mierīgi pasēdēt zem ābeles, tur tur nav aizvējš. Laikam jau tas Latgales puses mākonis sacēlis to lielo pūtienu. Braucot no Jaunciema mājup, varēja redzēt varenu pērkongalvu A pusē. Skaista. Balta. Jācer , ka tur līs, un bez pārmērībām.


Silti pat bez saules, +21*C. Visapkārt pelēki padebeši, vienīgi tie mākoņi varēja būt biezāki, no šādiem tik smidzināšanu , labākajā gadījumā, var sagaidīt. Toties ir pilnīgi stabila pārliecība, ka beidzot ir sākusies īsta vasara. Auglīga un pilnvērtīga.


Apmācies, bet pāris reizes uzspīdēja saule, vējš mierīgs, gaiss remdens. Un sen neredzēti skati, kad 11.00-os uz maijpuķīšu lapām vēl redzami lieli rasas (lietus) pilieni. Tirdziņā šorīt jau tirgoja gailenītes, bet viens kungs atbraucis ar riteni, cik varēja saprast, bijis kaut kur no paša rīta makšķerēt (Babītes ezerā, kur gan vēl...) un lielījās ar smuku jo smuku , jauniņu, apm. sprīža garu, resnu apšu kundziņu.......


Skaisti smilšu veidojumi. Viss pārējais: milzu viļņi, vējš un mazie grādi- tā noteikti nav mana stihija:)


Beidzot rimies tas dullais vējš. Mazliet jau vēl pūš no R puses. bet to var pieciest. Uzreiz ir siltāka sajūta, lai gan gaiss ir mitrs, arī telpās. Ja es būtu sēne, man patiktu :) Lai gan domāju, ka mežā mitruma vienalga nepietiek....Tā kā nemaz nezinu, kad varēs sēņot....bet ļoti gribās:) Debesis ir nomākušās, sevišķi tumši padebeši tur- kaut kur Rietumu krastā....lai labi pamērcē, jūs esat ilgi un pacietīgi gaidījuši!


Traki. Pēc "jūlija" /maijā "maijs"/ jūlijā jau it kā bija gaidāms, bet ļoti nepatīkami to patiešām sagaidīt. Vakar, lasot avenes, sala rokas. Mugurā bija vējjaka. Šodien izmaiņas tik tās, ka no rīta lija. Vakar, aizvakar vējš žāvēja kā traks, nu vismaz zeme kādu valgumu dabūja.


Saule un vējš. Saule karsta, vējš spēcīgs- žāvē visu, ko vajag un ko ne.
Vai manījāt prognozes uz 2.jūliju? Ceru, ka vēl kaut kas pamainīsies, jo 1. jūlijā solītais vējš, kas gandrīz vētra, ir atcelts. Jāgaida, ka 2.jūlija arktiskais aukstums (Vidzemes augstienē plkst. 14.00!! t* +9*C!!!) arī tiks "mīkstināts". Kā man riebj šitādas DIŽnovirzes!


Baseinu laukā jēgā vilkt tikai tad, ja t* stabili turas virs +20*C, bet NAKTĪ nav zemāka par +15*C.
Dažkārt bērniem leju ūdeni no savas garumgarās šļūtenes, kas staipās pa visu dārzu. Tur var dabūt gandrīz vārošu ūdeni (pārspīlēju mazliet), bet lielajam baseinam tas , protams, neder.