B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Šorīt atnāca pavasaris! Pirmkārt astainais modinātājs, kuru nevar atslēgt, pamodināja mani pirms sešiem, bet, pateicoties viņam, varēju noklausīties strazda solo dziesmu. Tā bija skanīga pavasara dziesma rīta klusumā. Skaisti.
Patlaban saule un vējš. Nosarmojuši māju jumti, kuri saules pusē ir atkusuši. -2*C, pēc sajūtām, vismaz -5*C.


-3*C un nepatīkams Z puses vējš, kurš dzenā skaistus gubu mākonīšus. Brīžam uzspīd saule. Sniegs plāns, ar caurumiņiem, čagans, bet cieti sasalis, tam cauri lien zāļu stiebriņi. Interesanti izskatās. Lāsteku zaros gan mums nav....(:
Te www.lsm.lv viens rakstiņš, arī par klimata izmaiņām;
" Vai, kopumā raugoties uz Svalbāras ekosistēmu, mēs varam teikt, ka bioloģiskā daudzveidība šeit samazinās?
- Nē, ja runājam par klimata pārmaiņām, būtu nepieciešams ielūkoties tūkstošiem gadu senā pagātnē, lai redzētu, kā klimats ir ietekmējis bioloģisko daudzveidību šeit, jo tas, ko redzam pēdējās desmitgadēs, neļauj mums pilnīgi skaidri pateikt, ka būtu izzudusi kāda konkrēta suga tikai klimata pārmaiņu dēļ. Tas, ko mēs manām jūras ekosistēmā, ir ziemeļu sugu virzīšanās vēl vairāk uz ziemeļiem."


Zeme caurmērā ir pārklāta ar plānu, slapju sniegu. No jumta pil lielām , skaļām lāsēm. Vienu brīdi bija stiprs vējš, tagad it kā pierimis. Totāli apmācies.


V. Bukšs rakstīja (kopēts) "Rīt, 13. martā un parīt, 14. martā, jāvēro laiks. Parasti 13. martā ir atkusnis un ja līst - būs laba vasara." Šodien lija un smidzina joprojām. Kā gribās, lai vasara būtu laba, silta un ražena.....


Pie mums atkal plusi, +5*C, bet vakar pirms pusnakts lija. Riktīgi lija. Sniega tikpat kā vairs nav. Toties krokusu asniņi ir izdzīvojuši. Es šiem gan speciāli biju sniegu uzmetusi virsū:) Izdzīvoja. Redzēs, kā īsti būs ar to kailsalu....


Saule spīd caur plāniem mākoņiem. Ne vairs ziema, ne vēl pavasars.....Skatos, Nīcā +9*C, Lāčos, pie mums, +5*C, bet Apšupe un Usma 'uzkārušās":)


Jā, ja nav alerģijas pret bišu produktiem, tas ir ļoti labs līdzeklis. Savā laikā ar propoliss/ eļļā kompresēm uz smaganām es pati sev izārstēju paradontītu. Paldies gudras zobārstes padomam, diemžēl nezinu viņas vārdu, bet pieminu bieži:)


Migla, skatieties sava e-pastā, Jums ir pienākusi vēstule:)


Naktī sniga, iespējams, slapjš sniegs. No rīta no visa tā vairs nav ne miņas. Toties ir saule. Knaps vējiņš. Jau otro dienu bariņos lidinās kaijas un skaļi bļauj.


Sniegs ļoti strauji pazūd. Jau no paša rīta migla, tagad mitra un drēgna dūmaka. Toties mājās var īslaicīgi ielaist āra mitrumu, tā samazinot sausā gaisa daudzumu istabās. Istabas augiem sauss gaiss noteikti nepatīk, cilvēkiem tāpat:)
Un es jau 2 dienas ēdu diedzētus kviešu graudus. Diedzēju priekš kaķiem vitamīnu tiesu, bet īstenībā gandrīz visu apēdu pati:)) Garšīgi.


Pat bez saules sniegs plok acīmredzami. Pūš mērens D puses vējš.


Naktī bija plāna migla, bet ūdens/sniega šļura uz ielas nebija sasalusi, droši vien tik no rīta tā sasala/ daļēji iztvaikoja. Patlaban nelieli mīnusi un saule. Pamales gan dūmakainas.


Saulains, bet ar jūtamu A puses vēju. Sniegs pamatīgi nosēdies un sablīvējies. Ja godīgi, man šī saulainā stagnācija apnikusi tikai tāpēc, ka nekas nemainās. Garlaicīgi:) Vajag vismaz kādu sniegputeni uz atvadām...


Kā vienmēr- bildēs visi lopiņi ir tik forši! Bet. Man ir viens jautājums: kamdēļ tiek ar tehniku pieblīvēts sniegs uz lauka? Kaut kāda loģiska nojausma ir, bet gribētu dzirdēt īsto iemeslu.

Marta sākuma sniegos.
04.03.2018 12:00

No rīta -15*C, tagad -12*C, joprojām pūš austrenis- bada vējš. Rododendriem lapu vai nav, tik kaut kādas trubiņas:) "Holandieši" droši vien būs apsaluši, labi, ja tik vien ziedpumpuri(:...
Saule spīd, mēness naktī arī tik spožs, ka var lasīt mēnesgaismā. Nekādu pazīmju, ka paliks siltāk. Putniem reāli grūti. Vakar nosmējos, ka pat tipiskais veģetārietis melnais strazds, knābāja speķi.....Kaut kas tāds nebija redzēts....:)


6.00 no rīta -15*C, un bira smalks sniedziņš, ap saullēktu -18*C, tagad atkal -15*C. Saule un ļoti nepatīkams A puses vējš. Lausks riktīgi uzdarbojas ....nav gan koka māja, toties var 'paspēlēt" pa metāla armatūrām:)
P.S. Norvēģi "nozaguši" marta sākuma siltumu !! Vairs tikai 0*C un zemāk...., kur plusi!! Sasodīts!
P.S.S....tas jau bija gaidāms:)


Atkal saule, -10*C un A puses vējš. Skaisti mirdzošs sniegs uz zariem un zemes. Sniegs ir sauss, nav sablīvējies, tamdēļ sniega sega izskatās bieza, lavandas dobē apmēram 20 cm augstumā ir gandrīz pilnīgi zem sniega.


Līča mākonis sāk atdot pa dienu saražoto- snieg, diezgan stipri.


6. bildē tas piparkūku namiņš....:) !!Ak, nē..... tie ir siena ruļļi..... Vienalga smuki.

Sarmoti rīti.
25.02.2018 13:38

-20*C un vējš ap 7m/sek. subjektīvi tiek izjusti kā -31*C!! Tas draud 27.02. rītā. Jācenšas darbus saplānot tā, lai nevajadzētu līst laukā....Vai pārvietoties ar īsiem pārskrējieniem:)
Šodien normāli: -13*C, saule, kas jau mēģina paslēpties un ir vējš jūtams, nepatīkams. Virs līča joprojām grozās mākonis, laikam jau tas - svaigi iztvaikotais.