M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Rīgā vakar un šodien turpināas mērena ziema ar dažiem grādiem mīnusā, bez vēja un ar nelielu snigšaanu. Pavisaam uzsniguši apmēram 3 - 4 cm svaigaa sniega.

No aukstuma gan laikam neizbēgsim, jaautājums tikai cik ilgi būs bargs sals. Par burāšanas un laivošanas sezonaas laicīgu sākšanu laikaam vaar aizmirst.


Rīgā šorīt vidēji auksts -8 un apmācies, lēns vējš un no gaisa birst pa kādai sniega pārslai. Prognozes gan mums februāra beigās un martā nez kādu arktisko ziemu grib iesolīt. Pamatīgi aizsals Lielupes grīva un varbūt arī līcī kāds ledus izveidosies. Ar burāšamas sezonas laicīgu atklāšanu būs švaki.

Draugs kurš piedalās Latvijas pirmajā Antarktīdas ekspedīcijā atrakstīja, ka braucot ar kuģi pāri Dreika šaurumam bijuši ap 6 - 7 m viļņi un kuģis pamatīgi šūpojies. Laikapstākļi kā pienākas Dienvidu okeānam!


Šodien Zemgalē gaiss iesila līdz +1 un sniegs palika lipīgs, caur plāniem mākoņiem saule mazliet paspīdēja, vēja gandrīz nekāda. Mazās upes pavisam ciet salt netaisās, ledus tikai gar krastiem, vidus daudzviet vaļā.


Rīgā aukstums uzdarbojas, nu jau centrā -11, debesis daļēji noskaidrojušās, vēja nav. Nācu 3 km no koncerta, sals jūtami knieba degunā.


Šorīt aukstums uzdarbojas, pat Rīgas centrā pie apmākušām debesīm joprojām -10 grādi.


Saulkrastos šorīt -2 un nomācies, vēlāk noskaidrojās un uzpūta Z puses vējš brāzmās ap 10 m/s. Temperatūra dienas gaitā lēnām kritās un tagad vakarā -7 zem skaidrām debesīm. Rīt no rīta būs diezgan auksts. Sniegs uz zemes kaut kur starp 5 un 10 cm biezumā, mežā mazāk.


Rīgā šorīt mazliet piesalis, viss slidens un kraukšķīgs.

Uz priekšu gan tagad visas prognozes dod noturīgu salu, kas sāksies jau rīt un parīt. Ziemas gaidītāji arī Rīgā varēs priecāties par salu vismaz 2 nedēļu garumā.


Šodien Rīgā rīta pusē no gaisa slapja sniega un lietus maisījums, kas uz zemes neko daudz klāt nedeva. Dienas visū pabiju pa Saldus un Tukuma apkaimi, tur vietām lauki nokusuši, vietām kādi 1 - 3 cm slapja sniega, reizēm īslaicīgi uzspīdēja saule radot pavasarīgas sajūtas. Ciecerē, Abavā, Imulā un Amulā ledus izgājis, ūdens ir daudz, var baudīt laivošanas priekus.


Šodien Vecumnieku pusē ap 0 grādiem, īslaicīgi uzspīdēja saule, bezvējš. Sniegs meža ceļa malās vietām ap 10 cm, mežā zem kokiem mazāk Mazās upītes diezgan uzplūdušas, ledus uzlūzis.


Šodien pabraukāju pa Tukuma apkaimi. Brīžiem uzspīdēja saule +3 grādi, silts R puses vējš, zaļi ziemāju lauki, lielas peļķes. Man radās sajūtas, ka ir jau marta vidus nevis janvāra beigas. Varētu sākties pavasaris nevis ziema nākt. Babītes un Valguma ezerā gan ledus vēl turās ap 15 cm biezs.


Šorīt rīta pusē Bērzkrogā sniga, zeme balta ar kādu cm sniega, temperatūra ap 0. Braucot uz Rīgu aiz Siguldas sniegs pārgāja lietū un slapjā sniegā, Rīgā uz zemes nekas jauns klāt nekrājas.

Nākamnedēļ gan prognozes dod pamatīgu ziemas spērienu ar sniegu un salu.


Nav ko satraukties par dažām dienām ar atkusni, izskatās, ka februāra sākumā dabūsim pamatīgu ziemas spērienu. Nedzīvojam jau Sibīrijā kur ziema no novembra līdz maijam.


Rīgā šodien pavasaris, sniegs kusa acīm redzami, vietās kur vējš bija plānāku nopūtis jau zaļa zāle. Stacijas termometrs pievakarē rādīja +6, nezinu cik ticami, bet pēc sajūtām likās ļoti silts.


Šorīt Rīgā siltums klāt! +3 grādi, silts D puses vējš un intensīva kušana, pa nakti jau paspējušas saveidoties lielas peļķes.


Šodien interesanti laikapstākļi, rīta pusē braucot uz Neretas pusi spēcīgs putenis, redzamība reizēm ap 100 m, ap dienas vidu puteņošana beidzās. Sasniga ap 10 cm sniega.
Tagad Rīgā jau +2 un sāk kust. Interesanti mainīgi laikapstākļi, sals jau bija sācis apnikt un kā reiz atkusnis klāt


Saulkrastos vakar piesniga klāt kādi 3 cm sniega, temperatūra ap -4. Šorīt nomācies un -6, pa nakti nekas vērā ņemams klāt nav piesnidzis.


Rīgā šorīt nomācies, -2°C , bezvējš uz zemes daži cm sniega. Nākošnedēļ prognozes kļūst interesantākas, stiprs vējš, daudz nokrišņu un plus grādi.


Rīgā šorīt -5, bezvējš, sasnidzis ap 5 cm, sastrēgumu prieki garantēti.


Man ar prāmjiem braucot jūra vienmēr bijusi galīgi rāma, ar maziem buru peldlīdzekļiem kuģojot lielākie viļņi bijuši kaut kur starp 2 un 3 m, tādu kārtīgu jūras slimību ar vemšanu nekad nav gadījies saķert. Tādēļ būtu interesanti patestēt kuņģi vētrā braucot ar prāmi, tur tomēr savādāka šūpošanās, lēnāka, bet ar lielu amplitūtu.


Rīgā spoža saule un stiprs vējš, sals liekas daudz bargāks nekā ir.

Baltijas jūras centrālajā daļā šodien vējš brāzmās līdz 25 m/s un viļņi ap 5 m, vēja virziens no D, kas ir īpaši labvēlīgs lielu viļņu veidošanai Baltijas jūrā. Prāmju pasažieriem šodien viena no retajām dienām kad arī ar lieliem kuģiem braukt ir interesanti.