M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Es šodien biju piestājis krastā Zvejniekciemā un man likās ļoti silts, ūdens arī silts kā radīts peldei.


Vakar un šodien Rīgaas līcī saulains un silts ap +20°C, beidzot arī ēnā zem burām un vējā var sēdēt tikai šortos. Vakar negaisa mākoņi pietuvojoties Vidzemes piekrastei un sastopot jūras brīzi ātri izčākstēja, šodien negaisi vismaz piekrastes tuvumā neveidojās nemaz. Vējš abaas dienas no Z puses pēcpusdienā līdz 8 m/s.

Šodien kuģojām no Vitrupes uz Lielupi, pa ceļam piestājot krastā Zvejniekciemā. Burāšanai ideāli laikapstākļi silts laiks un spirgts ceļavējš līdz 8 m/s. Ūdens arī patīkami silts ap 17 grādi.


Šorīt piekrastē pie Plieņciema saulains 21 grāds, z vējš ap 4 m/s, jūrā neliela viļņošanās. Ūdens arī ļoti silts ap 20 grādiem.

Vakar pievakarē pēc negaisa Rīgas līča D galā bija burāšanai nelabvēlīgi apstākļi, vēja gandrīz nekāda un tas pats pūta pretī. Aizkuģot līdz Plieņciemam nieka 40 km prasīja 7 stundas. Ap pusnakti bija vērojami diezgan spoži sudrabainie mākoņi, vienīgi tos bieži aizsedza izlijušo gubenieku atliekas.


Priedainē tagad lietus mitējies, kopumā mēreni līstot nolija ap 8 mm, zibeņi pārsvarā pa mākoņiem, tikai daži uz zemi, vēja nekāda ar negaisu kopā nebija, tagad vispār bezvējš iestājies.


Priedainē tagad DA pusē aktīvi rūcinās no melniem mākoņiem daži zibeņi pāris km attālumā, bet no Z pūš jūras brīze, redzēs vai negaiss spēs to pārvarēt.


Jūrmalā šobrīd maazs jauks negaisiņš ar stipru lietu un pa laikam ar kādu zibeni un rūcienu.


Vakaar un šodien vasarīgs laiks Kurzemē un Zemgalē dienā ap +25, vietām no gubeniekiem kaut kas nolija, bet man braukājot pa darba lietām nekas netrāpīja. Priedainē šovakar ļoti silts vakars, bezvējš un +20.. Pēc Botnijas līcī paavadītā jūnija tagad liekas, ka esmu nonācis tropos.


Rīgas un Saulkrastu pusē gan iestājies kārtējais beznegaisu periods, normāls negaiss nav bijis kopš maija sākuma.


Šodien Zemgales pusē saule mijās ar mākoņiem, pēcpusdienā Plakanciema pusē uznāca gubenieks ar īslaicīgu lietu, temperatūra ap 20°C grozījās, līdzīgi laikapstākļi kā vakar. Priedainē Lielupes krastā pievakarē ZR vējš uz brīdi uzpūta ap 5 - 8 m/s, bet tagad tas pierimis.


Saulkrastos šodien no rīta saule mazliet paspīdēja, pēc tam nomācās ar zemiem mākoņiem kas saglabājas joprojām. Temperatūra no rīta +13, dienā vienu brīdi pakāpās līdz +18, pēc jūnija ko nodzīvoju pa Botnijas līci likās gandrīz vai svelme! Tagad vakarā +14 un pavisam lēns ZR vējš. Liekas, ka kaut kas pietrūkst, tad sapratu, ka nav vairs pēdējās dienas jūrā ierastais 10 - 15 m/s vējš.


Jūra labi viļņojās 1. jūlijā. Burāšanai pa vējam bija lieliski laikapstākļi, šķērsojot Pērnavas līci no Kihni salas uz Vitrupes grīvu varēja izbaudīt labu sērfingu pa līdz 2 m augstiem viļņiem.


Šorīt piekrastē pie Vitrupes nomācies, sīks smidzinošs lietus, Z vējš ap 5 m/s , gaiss un ūdens ap +10. Būs man ziemeļu vasara no Botnijas līča pamanijusies atbraukt līdzi.

Vakar bija burāšanai lieliski laikapstākļi, pēcpusdienā braucot no Kihnu salas uz Vitrupi ZA vējš brāzmās iepūta līdz 18 m/s, viļņi pieauga līdz 2m, ar 12 m2 buru laukumu iznāca aizraujošs brauciens 2 stundu garumā ar sērfošanu pa lielajiem viļņiem, ūdens šļācieniem pāri visam katamarānam un gaudojošu vēju vantīs! Pat stūrmaņa vieta aizmugurē, kas parasti ir sausa ik pa laikam dabūja vairāku spaiņu vērtu ūdens devu.


Šorīt pie Kihnu salas +12°C, apmācies ar zemiem mākoņiem un ZA puses vējš brāzmās ap 12 - 14 m/s. Ūdens arī stiprā vēja ietekmē vēsāks +14.


Jā, jūrā šāds vējš labi dzen uz priekšu, ja gribētu tad diennaktī varētu ap 500 km pieveikt, ja vējš noturas tik ilgi.

Man jau tagad Latvijas sauszemes temperatūras liekas kaut kas nereāls, visu jūniju pa jūru un salām nodzīvots, maija siltums jau sen aizmirsies. Tagad liekas, ka vasaras dienā ja ir +15 tad ir ļoti silts un naktī ap +10 jābūt.


Šodien laikapstākļos pārmaiņas. Vakar un iepriekšējās 2 dienas jūrā Igaunijas ZR piekrastē saulains un silts līdz +20, lēns R puses vējš 3 - 4 m/s. Vakar vakarā Hījumā salas A piekrastē pastiprinājās DR vējš brāzmās līdz 10 m/s. Agri no rīta atnāca aukstā fronte ar dažām lietus brāzmām un pērkona rūcieniem.

Pēc frontes vējš iepūta no ZR un tagad kārtīgi pūš brāzmās ap 15 m/s. Zemi ātri skrejoši mākoņi no kuriem reizēm kāda lietus pile nopil. Temperatūra ap +14. Straujai burāšanai pa sabangotu jūru D virzienā lielisks laiks.


Jāņu nakti pavadījām Ālandu salās plunčājoties pamatklintāja iedobumā ko pielējām ar ūdeni un sakarsējām ar ugunskurā uzkarsētiem akmeņiem līdz +40°C. Gaisa temperatūra naktī ap +12, dienā ap +15°C kā jau pēdējās nedēļās ierasts. Jāņu dienā Ālandu salās Z vējš līdz 14 m/s, saule un ap +13, ideāls laiks straujai burāšanai DA virzienā.

Vakardien Somu līcī Hanko apkaimē dienas vidū iestājās beezvējš un noturējās līddz pat vakaram, pārsvarā apmācies, pievakarē vairāk saules, ap +15°C silts.

Šodien Jussaro salā saulains un ļoti silts +18°C, lēns R vējš.


Šodien Somijas piekraastē Raumas apkaimē no rīta DR vējš līdz 10 m/s, kurš uz brīdi pierima un ap 14 00 atnāca fronte ar vēja maiņu uz ZR un pstiprināšnos līdz 20 m/s brāzmās. Fronte atnesa zemus ātri skreošus mākoņus un ilgstošu smidzinošu lietu kas joprojām turpinās. Temperatūra nokrita no 15°C uz 12°C. Vakrdienas pēcpusdiena un nakts arī lietaina ar 15°C. Sausums šajā Somijas pusē ir beidzies.

Šobrīd vējš pagriezies vairāk uz R pusi un pūš brāzmās līdz 15 m/s, temperatūra 12°C.


Šodien Pori apkaimē turpinās mērena ziemeļu vasara ar sauli, dienā līdz +16°C, un R puses vēju līdz 6 m/s, kas vakarā iegriezās no D puses. Vakar rīta pusē vairākas stundas līņāja, sausums pamazām tiek apkarots.


Twiterī reizēm kaut ko ielieku.


Labi kadri sanākuši. Te ziemeļos Botnijaas līcī naktis pārāk gaišas, lai novērotu NLC.