Pierobežā
Pierobežā

Lietotāja aktivitātes


atkal nežēlīgs karstums (laikam jau šitā varēs ilgi rakstīt). Atkal mazliet uzrasināja un maliet uzrūca (atkal tikai mazliet), kas slapjumu nedeva, bet sutoņu - gan. Vakarā beidzot varēja sākt elpot.
Tik iedvesmojošas prognozes! +32, kas nepavisam nebūšot stiprs karstums. Ka tik nenosalstam :(


nežēlīgs karstums un sutoņa kopš paša rīta. Bet klusums un miers, kamēr pusLatvija negaisojās. Ducināšana tapa dzirdama tikai ap 5-iem. Tad gan ducinājās nepārtraukti, bet tālumā. Līdz Viļakai kaut kas tika tikai ap 8-iem. No A pietuvojās tik daudz, ka zibeņi tapa redzami un pērkoni gana paskaļi. Arī uzlija kāds 1 mm, varbūt pat ne tik. Bet viss lielums kā parasti aizvilka garām. Šoreiz daži km uz D.


Sudrabainie …... izskatās būt gana spoži un skaisti. Diemžēl tos pamatīgi aizsedz tumšas gubas. Savukārt DA pusē manās pa kādai zibeņu atblāzmai un dzirdama klusa ducināšana no Pitalovas (Abrenes). Sisinātāji pilnā skaļumā.


vēlā pēcpusdienā varēja sākt elpot. Divreiz uzrasināja: ap 5-iem un 7-iem. Otrajā piegājienā arī rūkuļoja ZA un A malā, pārsvarā viņpus robežai. Kaut kur, protams, arī lija. Ir aizdoma, ka Žīguru galam tika vairāk. Bet viss mierīgi šoreiz, bez vējiem.


Viss klusi un mierīgi, … un neģēlīgi karsti, +29°C :( Sāk gan vilkties mākoņi. Varbūt kas cerīgs savilksies ? … :)


Viļakas mājas lapā apkopojums par postījumiem
vilaka.lv


Pilnīga vasaras paradīze. Tik par karstu +27, pat +28°C. Lietus pat netaisījās, nevainīgi balti mākonīši. Tādā stilā sēnēm nespīd :(


Silta, +22°C, +23°C, diena. Daļēji piemākusies, daļēji saulaina. Bez lietus. Vakars siltāks nekā vakarvakarā, +17°C.
Bet no sēnēm nekā, mežs par sausu. Jābrīnās par labo melleņu un aveņu ražu. Vietām gan izskatījās puskaltētas, bet kopumā, cik paklaiņoju, ļoti labi.


Šodien rāmi saulaina, vasarīga diena, 22°C. Beidzot bez bezjēdzīgās (ne ta līst, ne ta nelīst) slapināšanās. Vai tas uz labu vai sliktu, bet Viļakā tie 7 brāļi / gulētāji iztika bez lietus šogad :)


Arī šodien neiztika bez slapinātāja, kas atkal drusku uz.... Zāle slapja. Gaisā liels mitrums.


Šodiena totāli nomākusies, vismaz pagaidām. Ja godīgi, arī man šitas Fab… kā viņu tur sauca, sāk jau apnikt. Pārfrāzējot: ne līst, ne dziest... Izņēmums - sestdiena, protams :)
Starp citu, motokross pēc tā gāziena ticis pārtraukts, jo braucēji nevarējuši tikt augšā kalnos. Tur arī viss esot lidojis pa gaisu, gan šašliku nojumes, gan mazmājiņas...


Paldies :)


Atkal rīta puse saulaina, sutīgi karsta, +25°C. Pēcpusdienā atkal vairāki slapinātāji, no kuriem tikai rasa un nekā vairāk. Tad jau labāk tā, kā vakar: ja ir - tad ir pa īstam. Kaut arī viss pa gaisu. Nu, jā. Pils iela un Ķiras dārzs izskatās padrūmi.
Šobrīd joprojām piemācies.


4.attēlam nez kāpēc nepievienojas pilns teksts: Pils iela, SIA "Ķira" (Marienhauzenas muižas) dārza žogs. Savā profilā redzu visu tekstu.Salijuši ~10mm. Pēc 8-iem vēl kādu stundu ducinošs mākonis virzījās pa R pamali: pēc kartēm - negaiss gāja pāri Balviem. Šobrīd, izskatās, iestājies miers.


Dažus rūcienus, kas nebija motorūcieni, dzirdēja. Bija baigais gāziens un baigais pūtiens dažu minūšu garumā. Pāris mm slapjuma.


18:00 nākošais gāziens ar pērkoniem un mežonīgu vēju pārskrēja. Sekas: Parka, Pils un Jaunatnes ielās sagāzti koki. Tauta netiek mājās iekšā. Glābēji strādā. Rūc joprojām. Debesīs rūc.


tikko 'uzšāva' īsa lietus brāzma. Pirms tam - karstums +26°C, ko mazliet remdēja stiprais vējš. Prognozēs rēgojās tīri smuks lietiņš, bet nez vai kas sanāks. Te vairums mākoņu iet garām.
Vakar visu dienu ķērnājās siena pūdētājs: ik pa brīdim uzrasināja, bet nekas neuzlija. Diena pārsvarā piemākusies, +22°C.
Aizvakar vakarā uznāca attālāks ducinātājs, nāca milzīgi zili melns padebesis un, nu, jā - mazliet uzrasināja.
Līst katru dienu, bet dārzs kā sauss, tā sauss …
Šodien "Baltajā briedī" motokross: visa R pamale dūc un rūc. Vējš tā kā īsti nav tieši no turienes, komentētājus nedzird, bet ir bijis tā, ka dzird pilnīgi visu no 2 km attāluma. Šobrīd tikai rūkoņa, kas varētu traucēt sadzirdēt pērkonu. Zibeņu kartē viens pavisam netālu ir bijis, kas parasti būtu bijis dzirdams.

Mototrase pieklususi uz brīdi, dzird pērkonu :)


gana silta diena, līdz +19. Rīta puse un pēcpusdiena gana saulaina. Dienas vidus piemācies. Mākoņi klīda zili melli, milzīgi - tādi, ka kaut kur pavisam noteikti lija. Viļakā pavisam nedaudz uzrasināja, t.i.


Pēc nakts līšanas, lietus un smalks smidzeklis turpinājās arī rīta pusē. Kopā ielija ~8 mm. T pat necerēti puslīdz. Pēcpusdienā, saulei uzspīdot, +15°C, +16°C, varbūt pat kādam grādam vairāk. Pēc dramatiskajām prognozēm tīri pieņemami :)