NP
nakts pērkons

Lietotāja aktivitātes


Būs silta vasara ! Es piemēram vairāk ticu accuweather prognozēm, vismaz viņi vairāk par 50% saka patiesību.


Šobrīd ārā spoži spīd saule, gaisa temperatūra ap -2 grādiem, zem saules kūst sniegs. No otras puses priecē tas, ka pavasaris ar siltumu atnāks jau drīz.
P.S. Šī ziemas sezona izdevusies vairāk ziemai atbilstoša neskatoties uz silto Decembri un Janvāra sākumu. Vismaz tā bijusi aukstāka par iepriekšējām četrām ziemas sezonām, kura bijusi tikai par 0,5 grādiem siltāka.


Nu vēl jāpaciešas ! Starp citu accuweather prognozē siltu aprīli un maiju, kā arī pērkona negaisus.


Stabila ziema beidzot, tas ir labi, bet prasās vairāk sniega, jo sniegs palika melns no piesārņojuma. Pēdējā laikā Rīgai mistiski paiet garām nokrišņi, visi nokrišņi aiziet gar Bauskas un Kurzemes pusi, bet Lielbritānijā jau ir pārsniegti 50cm sniega. Vēl viens labums ir tas, ka saule biežāk spīd un tas ļauj sasildīties.


Kā man senči stāstīja, kā viņu laikos uz skolu vajadzēja iet pat -35 grādu salā un kupenas bija līdz ausīm, un ka šāds sals, kas valda šobrīd ir pilnīgs nieks, tā nav pat klasiskā ziema. Ja būtu -30 grādi, ceļi, koki būtu apsarmoti un sniega būtu čupām, tad tā būtu pat īstāka ziema.
P.S. Šo ziemas sezonu es varu droši paziņot par aukstāku vismaz kopš 2011/2012. gada ziemas sezonas.


Nebūs brīnums ja Martā tiks sasniegti -30 grādi un zemi klās pusmetru dziļas kupenas.


Pa nakti tā īsti nekas nav piesnidzis. Šobrīd ārā ap +2 grādiem, ir apmācies, uz zemes saglabājas vecais sniegs, bet pamazām tas kūst. Ļoti ceru uz līča efekta nokrišņiem nākamās nedēļas sākumā.


Viss būs labi un ziema turpināsies !


Pagātnē ir bijuši pat 6 gadus pēc kārtas silti Decembri un Februāri, bet tas nenozīmē, ka šogad Februāris būs nenormāli silts. Vienīgais ir tas, ka šobrīd ilgtermiņa prognozes liecina, ka Februāris tomēr būs nedaudz vēsāks par klimatisko normu, par to vismaz liecina šobrīd izlaistas Krievijas meteoroloģijas un hidroloģijas institūta prognožu kartes un par to liecina arī noturīgs anticiklons virs Sibīrijas, līdzīgi kā 2010.gada Janvārī. Šis anticiklons arī atnesa mums ziemu uz pāris nedēļām.


Ziema pagaidām turpinās ! Ārā gaisa temperatūra šobrīd ir nedaudz zem nulles, debesis ir mākoņainas. Zemi klāj līdz 8cm bieza sniega kārta. Nākamnedēļ līdz trešdienai vēl stabili būs ziema, bet trešdienas pēcpusdienā un ceturtdien būs siltāks laiks, bet pašlaik izskatās, ka piektdien atkal kļūs vēsāks un no jauna pieaugs sniega krājumi. Līdz Janvāra beigām visticamāk dominēs cikloni līdz ar to laiks būs silts, brīžiem arī aukstāks, gan snigs, gan līs, bet no Februāra pastiprināsies anticiklonu ietekme.


Vispirms noskaidro vārda nozīmi ''trollis'' un tad vari braukt virsū !

P.S. Godīgi sakot, man jau līdz kaklam šitā kašķēšanās...Nav jēgas no tā tāpat !


Atvainojos ! Savā komentārā es neko nesaskatu rupju ! Un ja es kādu aizskāru, tad dziļi atvainojos par to !


Tad jau redzēs !


JANVĀRIS NESKAITĀS ! To, ka sals un sniegs bija tikai uz pāris nedēļām tās ir pupu mizas, salīdzinot ar to, kādi bijuši stabili sala periodi ar noturīgu sniega segu 2010 un 2012 gados, kā arī pagājušā gadsimta 70o gadu beigās un 80o gadu pirmajā pusē. Tie -20 grādi ir kā mazs pūtiens sejā.


Kurš uzspiež, tas anticiklons ar salu jau ir klāt, tikai bez sniega. Atlantijas ziemas varēji baudīt jau 5 gadus, tagad, lai mūsu kārta pienāk baudīt aukstās ''Krievijas'' ziemas.


Ko tur smieties, tur tikai paraudāt un apvemties var no šitāda pelēka laika. Nesaprotu, kā cilvēkam var patikt bez sniega laiks, nu kā ?


Kopš tā nakts līča efekta sniega kārtiņa vēl turas, tās biezums ir ap puscentimetru, bet nu varēja tā sniega kārtiņa būt vēl biezāka. Ārā šobrīd sals un skaidras debesis. Tuvākajā nedēļas laikā izskatās, ka nokrišņus mums neredzēt.


Spilgts piemērs ir aukstums, kas plosās ASV.


Būs sniegs, līdzīgi kā iepriekšējos divos Janvāros, pateicoties Rīgas līcim un aukstajām gaisa masām, kuras nāks no Z un ZR. Vienīgais šeit pastāv viena nianse, ka vairāk līča efekta nokrišņu būs Juglas pusē.


Silti iesaku šādā gadījumā, savā blogā uzrakstīt par kaut ko pozitīvu ! Un vispār aukstāks laiks gaidāms jau sestdienas vakarā, kad lietu nomainīs sniegs.