NP
nakts pērkons

Lietotāja aktivitātes


Ziemai vajadzētu būt agri vai vēlu. Neviens gads bez sala un sniega ziemas sezonas laikā vēl nav bijis. Kopumā sākot globālais trindec.


Bāc, pats tu esi trollis, ķēms !


Jā, es izlasīju visu tekstu un sapratu to, ka aukstuma periods Februārī būs. Starpcitu, 2018.gada Janvārī ilgtermiņa modeļi arī rādīja siltu Februāri un Martu, bet sanāca pavisam otrādi, auksta ziema no Februāra līdz Martam. Tāpēc tie long-range models ir pilnīgs fufelis.


www.severe-weather.eu
Izskatās, ka Februārī tomēr dabūsim aukstumu, aukstums var ievilkties līdz pavasara sākumam.


Nav bijušas ziemas, kad maksimāla gaisa temperatūra nebūtu pa visu sezonu no Decembra līdz Februārim pazeminājusies zem 0 grādiem. Tāpēc rekordi mēdz būt arī ilgāk par dažiem mēnešiem. Un kas tur ir slikts, ja vasara būs karsta.


Pirmo reizi kaut ko šādu esmu piedzīvojis, ziemas vispār nav, ne ar sniegu, ne ar salu vismaz nedēļas garumā, bet nu labi, vienīgā cerība ir uz šī gada Decembri, Februāris ir norakstīts, jo siltuma rekordi būs un tie jau būs padsmit grādi zem saules. Daži ārvalstu meteorologi jau sāk brīdināt, ka Eiropā, it īpaši Eiropas austrumos tajā skaitā Baltijā piedzīvos siltāko pavasari un karstāko vasaru metroloģijas novērojumu vēsturē. Šīs anomālijas izskatās ir uz palikšanu. Man nebūtu nekas pret piedzīvot Rīgā +40 +42 grādus.


Kad siltuma mīļiem apniks priecāties par silto neziemu, ziema neiestāsies. Bet tagad varam ērti iekārtoties un pavērot ar ko šī ziemas santabarbara beigsies.


Laiks rādīs, kurš pirmais pēc mēneša rakstīs kaut ko citu.


To, ka pēdējos gados kļuva siltāks nav pierādījums tam, ka klimats strauji mainīsies, jo vārds ''strauji'' daudz ko nozīmē un mēs to dažādi uztveram. Strauji var būt pēc vairākiem miljons gadiem un ko tad. Lai tik tiešām redzētu un izvērtētu klimata pārmaiņas ir jāpaiet vēl vairākiem gadiem un tie nav 100 gadi. Labākā gadījumā pēc 100 gadiem gaisa temperatūra uz planētas paaugstināsies par nieka 0.01 grādiem, bet ir jārēķinās ar to, ka atmosfēras procesi mainīsies arī virs zemes poliem, kur virpuļo polārais virpulis un tas siltuma dēļ var daudz ko izraisīt. Nav tik vienkārši kā visi domā.


Apmācies šodien bija, bez nokrišņiem, gaisa temperatūra sasniedza pat +9°C. Atlantijas okeāns atpūta siltumiņu.


Nekas īpašs, siltā ziemas pirmā puse nav nekas jauns, tā bija arī agrāk, ja papēta arhīvus. Vienkārši pēdējā laikā sinoptiķi uzpūta no mušas ziloni par meteoroloģiskās ziemas neiestāšanos. Vienkārši es loģiski zinu, ka Februāris būs auksts. Un es uzskatu, ka pēdējā laikā ir jāmaina standarta klimatiskā norma !


Pretīgs laiks, lietains, dubļains, vējains. Nesaprotu cilvēkus kam patīk šādas uber siltas ziemas...Vēlu veiksmi.


Tad jau redzēs.


Tad jau redzēs kā Janvāra otrajā pusē čivinās meteorologi


Novembri es neskaitu, es skaitu tikai Decembri, Janvāri un Februārī.


Nebija domāta vidējā temperatūra, bet maksimālā diennakts temperatūra.


Trīs ziemas mēnešus pēc kārtas maksimālā gaisa temperatūra, piemēram Rīgā, nevar noturēties stabili virs 0 grādiem. Līdz šim šādu ziemu, kad maksimālā gaisa temperatūra nepazeminājās zem 0 grādiem trīs mēnešu laikā nekad nebija.


Lai Februārī un Martā ir lielais aukstums ar skaistu sniega segu, bet tad Aprīlī lai sākas pavasaris, Maijā vasara.


Kokiem vēl nesāk plaukt lapas tāpēc ziema vēl būs un Latvijā ziemas izpalikšana vienkārši ir neiespējama.


Tikko Iļģuciemā nogāza krusa, burtiski dažu minūšu laikā zeme kļuva balta.