NP
nakts pērkons

Lietotāja aktivitātes


2009.gadā bija tāda pati līdzīga copernicus prognoze ziemai, kad visi ziemas mēneši iekrāsojās dzeltenajos toņos, tajā pašā laikā arī citi ārvalstu meteorologi toreiz solīja siltu ziemu, pat Vilis Bukš paredzēja silto ziemu, bet rezultātā kas sanāca, ziema bijusi barga un ar kupenām pusmetru augstumā. Vienīgajam kam piepildījās prognoze, tad tas bija viens vācu meteorologs Dominiks Jungs. No otras puses ja skatīties, tad auksto ziemu laiks sākas saules aktivitātes minimālās fāzes kulminācijā, iepriekš tas notika tieši 2009.gadā, bet šogad tas ir atkal un nevar pat īsti saprast vai šobrīd ir tā kulminācija vai nav, jo tā kulminācija var notikt arī nākamgad. Līdz ar to, ja ticēt šim, tad nākamā un arī turpmākās ziemas būs kopumā aukstas. Es jau sen novēroju tādu sliktu sinoptiķu ieradumu kā balstīties uz klimatiskām tendencēm, veidojot ilgtermiņa vai sezonālās prognozes, un tad galu galā arī paradās tāds teiciens kā prognozēt uz ilgu laiku praktiski nav iespējami.

Siltais novembra vidus
15.11.2019 22:56

Tāds rudenīgi iestrēdzis laiks, apmākušās debesis, brīžiem uzlīst, gaisa grādus tā īsti nevar sajust un ja, būtu forši pavērot kā rīt un pārrīt būs +13 +14 grādi, bet es ar nepacietību gaidu ziemu, sniegu un salu !

Siltais novembra vidus
12.11.2019 22:12

Pēc prognozēm izskatās, ka Novembra pirmā puse būs krietni siltāka nekā tam vajadzētu būt, brīžiem būs pat +13 +14 grādi, bet viss ir atkarīgs no tā cik tālu vai cik tuvu būs anticiklons, kura centrs nākamnedēļ it kā būs virs Krievijas. Ja anticiklons aizķers Latviju, tad par siltumu varēs aizmirst.


Braucot uz mājām ar mašīnu šodien dabūju kārtīgu krusas brāzmu sniega veidā ap četriem, pēc tā izveidojās neliela sniega kārtiņa, bet vēlāk pirms sešiem vakarā uznāca vēl viens mākonis, kurš atnesa kārtīgu sniegu, šobrīd sniega kārta turas, ārā temperatūra ap 0 vai nedaudz zem tās. Šobrīd ir tas aktuāls jautājums: cik daudz sniega uzsnigs līdz rītam ?


Iepriekš prognozētais aukstuma vilnis diemžēl atceļas, bet es ļoti ceru, ka rīt vai trešdien prognozes mainīsies un paliks vēl aukstāks, jo pirmkārt gribas kaut ko jaunu dabā, sniegu, otrkārt siltuma anomālija ieilgusi uz pusi Oktobra un tas paliek garlaicīgi. Sniegi sniga putināja !


Mārci labrīt, tu nogulēji sniegu !


Neesmu es ne advokāts, ne trollis, bet no Rīgas gan es esmu ! Savus novērojumus es apkopoju savā blogā. Ja rodas kaut kādi jautājumi raksti man privāti !


Cilvēkiem ir tādā noderīga manta kā termometrs ! Un pirms lej žulti uz kādu citu, padomā vai tev nebūtu pašam pretīgi to lasīt ! Pie tam nav jau obligāti, lai ir tā LVĢMC meteostacija, var jau individuāli mērīt gaisa temperatūru un ja piemēram tevi tas kaitina, tad padalies ar saviem novērojumiem !


Nezinu, nezinu, Accuweather tomēr spēj kaut ko jēdzīgu uzcept, jo viņiem tās prognozes vairāk vai mazāk piepildās. Nebrīnīšos, ja Copernicus Novembrī vai Decembra sākumā pasludinās 2019/2020 ziemu par aukstu, jo es to pasaku par kafijas biezumiem zinu kā savus divus pirkstus.
P.S. Man šobrīd aktuāli vai mana prognoze ziemai piepildīsies !


Capernikus vai kā viņus tur, jau vairākus gadus pēc kārtas prognozē ekstremāli silto ziemu, bet rezultātā sanāk tukša muldēšana, jo pirmkārt siltākais ziemas mēnesis var būt labākā gadījumā tikai viens vai retos gadījumos divi un otrkārt kupernikus un cfs rāda nereālas prognozes par siltiem mēnešiem no Novembra līdz Aprīlim. Es labāk pagaidīšu ko accuweather uzceps, viņiem pluss mīnuss prognozes piepildās un tās prognozes nav stipri pārspīlētas.


Maza piebilde: tajā līknē ir domāta nevis vidējā, bet maksimālā gaisa temperatūra ! Un septembris, pēc maniem aprēķiniem, ir piepildījies uz 43% ! Sastādot šādas ilgtermiņa prognozes es vienkārši gribu panākt sev vēlamo rezultātu, kā un uz cik, procentuāli, piepildās manas prognozes, lai turpmāk man būtu vieglāk orientēties, sastādot šādas līdzīgas prognozes un tas īstenībā kaut kādā ziņā arī palīdz, tev ir vieglāk saprast, ko sagaidīt no laika apstākļiem un gaisa temperatūras svārstībām. Ja kādam tas liekas dīvaini, tad katram savs, es neko nevaru komentēt !


Priekš tādiem akliem cilvēkiem kā tu Mārci ir domātas brilles ! Un tavu kritiku es noteiktu ņemšu vērā, Paldies ! P.S. Nekad nemāci citus cilvēkus kā ar laivu braukt ! Tas ir tā, lai tu zinātu.


Ja kādam ļoti interesē kāds būs atlikušais rudens un gaidāmā ziema, tad šeit to var apskatīties: meteonoverojumi.wordpress.com


Par saules aktivitātes minimumu un tām sekām meteorologi brīdināja jau pirms pāris gadiem un kā zināms, ne tikai gaidāmā ziema būs auksta, bet arī turpmākās ziemas, vismaz vēl 5 gadus, līdz nākamajam saules aktivitātes maksimumam, kurš būs krietni vājāks par iepriekšējo. Neskatoties uz to arī citas sezonas būs aukstas.


Šodien pabiju Siguldā ! Laiks bija patīkams, starp mākoņiem uzspīdēja saule, gaisa temperatūra bija ap +15 grādiem. Kopumā, izdevies noķert zelta rudeni ! Rīgā tas pats, koki, pārsvarā kļavas, diezgan agri šogad nokrāsojās dzeltenīgas.


GFS pieļauj mazu iespējamību, ka ap 3.oktobri Rīgā snigs.


Kaut kā noķēru to momentu, bet šonakt pirms četriem bija viens zibens ar pērkonu krusas laikā.


Siltāku un saulaināku laiku tomēr vajag, jo ir doma aizbraukt uz Siguldu pavērot dabu un rudens skaistumu !


Gribu paskatīties uz tevi Mārci, kā tu spēlē tenisu, šortos vējainā laikā !


Šodien agri no rīta piecēlos padzerties ūdeni un pa logu skatos zibens. Tad es iegāju meteolapa radarā un sapratu to, ka no Rīgas līča pāri Siguldas pusei stiepjas negaisa mākoņu josla. Pa dienu izdomāju aizbraukt pasēņot uz mežu, izrādījās sēnes ir, it īpaši tie aug purvainajās vietās, komplektā dabūju vienu lietusgāzi.