NP
nakts pērkons

Lietotāja aktivitātesAp diviem naktī sāka stipri snigt, bet ne uz ilgu laiku, aptuveni uz kādu pusstundu, bet tā kopumā uzsniga ap 2cm svaiga sniega. Pēc plkst. 11 no rīta no jūras šķērsoja neliels mākonis, bija stiprs sniegs. Pašlaik no līča efekta ne smakas, tikai kaut kādi mākoņi rēgojas. Pēc modeļu prognozēm Rīgu snigšana skars ap 10 vai 11 vakarā.


Pilnīga meteodiskriminācija !


Pa nakti krita nelielas sniegpārslas. Šobrīd saule norietējusi un no ziemeļiem šķērso neliela augsto mākoņu zona, gaisa temperatūra pakāpusies nedaudz virs nulles.


Vakar ap 8-9 vakarā līča mākoņi šķērsoja Iļģuciemu, vēlāk no 10 vakarā līdz pusnaktij līča mākoņi gāja garām caur Teiku un Purvciemu, bet situācija mainījās pēc vieniem naktī, kad liels sniega mākonis skāra Iļģuciemu. Snigšana bija ļoti spēcīga, redzamība samazinājusies līdz pat 100m, vēlāk snigšanai beidzoties bija viens zibens spēriens kam sekoja pērkons. Tā kopumā līča efekta nokrišņi epizodiski turpinājās līdz rītam. Par sniega segas biezumu pagaidām vēl nav ne jausmas, 15cm točna nav, visticamāk ka vairāk.
P.S. Domāju, ka rītdienas atkusnis tikai saplacinās sniega segu, kura vēlāk piesals. Cerams, ka vēlāk kaut kāds svaigums vēl piesnigs.Rīgā tikai nakts otrajā pusē atsāka snigt, brīžiem pat stipri, bet sniega kārta neveidojās un LVĢMC brīdinājums nepiepildījās. Tikai pa dienu kļuva aukstāks un uznāca neliels līča efekts, kurš to slapjumu aizsedza. Šobrīd nekā, jo līča mākoņi iet gar Rīgas otrajam krastam. Nu neko darīt, jāgaida rītdiena.


Skaitot dienas ar dienas gaisa temperatūru zem 0 grādiem Decembrī, Janvārī un Februārī, nonācu pie tāda secinājuma, ka ja Decembrī dienu skaits ar dienas gaisa temperatūru zem 0 grādiem ir mazāks par 5 dienām, tad Janvārī un Februārī to noteikti būs daudz, pat krietni daudz. Šajā ziemas sezonā Decembrī dienu skaits ar dienas gaisa temperatūru zem 0 grādiem bija 12 dienas (Rīgā), tad sanāk, ka visvairāk šādu dienu būs vai nu šajā mēnesī vai arī Februārī, vai arī abos kopā.Vakar vakarā tīrot mašīnu no sniega, uz jumta sanāca 7cm sniega. Šobrīd ārā ir knaps +1 grāds, bet sniegs vizuāli nekūst.Vakar pēc aizvadīta neliela sniega uz mašīnas jumta bija 3cm, nezinu kā būs šodien. Šobrīd snigšana ir atsākusies, ārā ap -2 grādiem.Karti var zumot un cipariem pēc idejas nevajadzētu palikt tiem pašiem.


Būtu labi, ja meteolapa pievienotu papildus funkciju, izvēloties sniega segas biezumu. Pie reizes būtu labi, ja jūs pievienotu klāt konkrētas atrašanas vietas, vismaz novadus, ja nu nekā nesanāk. Vēl ļoti gribas, lai jūs pie laika apstākļu veida pievienotu klāt sasalstošs lietus jeb atkala, ļoti noderīga lieta braucot ar mašīnu uz citām pilsētām.


Tad beidz spļaudīt akā no kura tu dzer !