NP
nakts pērkons

Lietotāja aktivitātes


Pa reizei redzu dažas zibens atblāzmas, skatoties uz ZR pusi.

Atvasaras noskaņas
24.09.2020 22:11

Un kur tad norādītajā saitē ir redzama siltā ziema ? Viss ko es redzu ir normāla ziema bez novirzēm no klimatiskajām normām. 13. septembrī iznāks Copernicus ilgtermiņa prognoze. ElNina nav nekāda sakara ar mūsējiem platuma grādiem.


Kāds sakars šeit ar demogoģiju ? Cilvēks vienkārši padalījās ar saviem novērojumiem !


Kad ir cikloni, lietus un pavēss laiks, tad tu gaidi anticiklonu un siltu laiku 😂


Mārci, kad atslēgs tev internetu, tad tu savādāk gudrosi. Atradies šeit zaļais grinpis. Par koku izciršanu neesi padomājis ? Jo redz, gribam būt zaļi, bet ir jātiek vaļā no kokiem, lai uzceltu ekoloģisku koka māju ! Ātrāk tuksneša areāls paplašināsies nekā notiks globālā sasilšana. Tāpēc beidz naidu kurināt un labāk vēro un pēti zvaigznes, tas ir pat lietderīgāk!

Augusta otrā dekāde
14.08.2020 15:18

Ar viedokļiem es īpaši nedalos !


LVĢMC vispār ne uz ko nav spējīgi. Pirmkārt, nevar beidzot salabot to radaru, jo radars stihijas laikā uzkāras, kamēr Igaunijas vai Lietuvas radars strādā. Otrkārt, brīdinājumi oficiālajā mājaslapā parādās pa vēlu. Treškārt, faktiskie novērojumi nesakrīt ar realitāti, tie mēdz arī vispār nestrādāt, piemēram, nokrišņu daudzuma mērījumi. Un pēdējais, LVĢMC kopē prognozi no norvēģiem yr.no. Un tu vēl te Mārci gribi iestāstīt, ka LVĢMC ko fiksē, tā ir patiesība. Lightning ir pašam sava meteostacija un savs mikroklimats, kur apstākļi ir pavisam citi nekā tajā vietā, kur atrodas Līvānu meteoroloģiskā stacija.


Man tā liekas, kā nekur Latvijā vēl nav bijuši +32,4 grādi. Kaut gan man nav ne jausmas, kā Latvijā reģistrē gaisa temperatūras. Gan jau kaut kur valstī bija fiksēti arī vairāk grādu. Tas ir tāpat kā 2014.gada Ventspilī, kur tika reģistrēti +37 grādi, kāds bija aizdomājies kādā vietā atrodas tā meteostacija. Uzkarsejās zem saules un sasniedza +37 grādus.


Mārcim bija taisnība, negaiss izčakstēja Kurzemē. Nu ko es varu pateikt, tizli sanāca, jo es gaidīju stipru lietu, zibeņus pa visām malām, pat krusu 😁

Te silts, te auksts
29.07.2020 01:20

Atkarībā no kuras puses iepūš vējš, ja no jūras, tad skaidra lieta būs ievērojami vēsāks, ja no sauszemes, tad siltāks. Tas ir tāpat kā ar lokāliem negaisiem, piekrastē dominējot jūras brīzei, būs skaidras debesis un saule sildīs gaisu, bet dziļāk sauszemē būs pilns ar mākoņiem un pēc negaisa kļūs pat vēsāks. Tāpēc piekrastē dominē cits klimats, jūras brīze, bieži skaidras debesis, līča jeb ezera efekts, kas nes pēkšņas mainīga intensitātes nokrišņus ar visām tām parādībām un protams vētras. Tāpēc mēs domājam savādāk.

Tik mainīgā vasara
24.07.2020 22:06

Naktī uz dienvidiem no Rīgas redzēju īslaicīgu zibeņošanu, zibeņoja pa retam, pēc tam sākās lietusgāze.


Lai karstums, kas iestāsies tuvākajā laika periodā, paliek līdz septembrim ! Ārā pagaidām saule, no rietumiem nāk biezāki mākoņi, gaisa temperatūra +20.


Aizvadītajā naktī manā pusē bija zibeņu epicentrs, vairāki tuvi spērieni un skaļi pērkona dārdi, vienubrīd bija pat bail. Šobrīd karstums, gaiss temperatūra ap +30 +31 grādiem, skaidras debesis, pa malām veidojas negaisi.


Mašīnā radīja +32 grādus. Atšķirība gaisa temperatūras novērojumos starp pilsētu un lidostu Rīgu ir visai liela, lidostā tuvu +28. Dienvidos aug mākoņi.Solīja, ka Rīgā arī būs, kur tad palika ?


Kur tad negaiss Rīgā ?


Ja nākamnedēļ būs nākamais karstuma vilnis, tad Rīgā būs līdzīga situācija kā šajās dienās. Ar lēnu vēju, mitru gaisu un jūras brīzi, veidosies svina vāks, kas neļaus gaisam normāli iesilt, bet mierinošs fakts ir tāds, ka līdz nākamajai nedēļai prognozes daudzkārt mainīsies.

Un vasara var sākties!
12.06.2020 13:41

Rīgā pagaidām nekā, kaut kur kaut kādi mākoņi veidojas un stāv uz vietas. Novēroju attālus rūcienus un dažas zibens atblāzmas. Ārā joprojām silts un sutīgs, gaisa temperatūra ap +20 grādiem, debesis sedz zemie mākoņi. Labāk jau tad uz vietas izveidojas tas negaiss un izspridzinās pēc pilnas programmas.

Un vasara var sākties!
12.06.2020 02:30

Sasniegs, sasniegs, tāpēc gatavo kameru.

Un vasara var sākties!
11.06.2020 23:42