NP
nakts pērkons

Lietotāja aktivitātes


Rīgā jau kādu stundu snieg, gaisa temperatūra ap +2 grādiem, sniega kārta neveidojas.


Iet runa par līča efektu. Līča efekts, Novembrī, katru gadu parasti nāca ar stipru snigšanu.


Parasti Novembrī ap šo laiku tiek novērots jūras efekta sniegs, bet šoreiz līst lietus, kaut kas te nav tīrs ar šo laiku.


Arī pie manis Iļģuciemā ap sešiem no rīta nedaudz un īslaicīgi sniga. Šobrīd ārā skaidras debesis, gaisa temperatūra noslīdēja zem +2 grādiem, no ziemeļiem tuvojas mākoņi.Ārktikā šovasar, līdzīgi kā 2012.gadā bija maz ledus, jo ūdens kopš pagājušās ziemas ir krietni uzsilis, pie tam ledus šoruden tur izveidojies pa vēlu. Maza ledus daudzuma dēļ paaugstinās atmosfēras spiediens virs Ārktikas un siltais gaiss iztvaiko, mainās gaisa cirkulācija, reaktīvā gaisa straume mainās no ierastā (rietumi-austrumi) uz meridiālo (ziemeļi-dienvidi), tādēļ aukstums viegli pārvietojas uz dienvidiem (uz Eiropu, Āziju un Ziemeļamēriku). Gribētos ticēt, bet Latvijā tās prognozes mainās ļoti bieži, vienu dienu siltums, vienu dienu aukstums.


Atlantijas cikloni var iet garām tagad un visu ziemu, pietika ar pagājušo reizi. Lai nāk sals un sniegs.

Rudens anticiklons
15.11.2020 12:59

Vienkārši tu varēji savējā iepriekšējā komentārā uzrakstīt, ka termometrs novietots Z pusē, tad man jautājumu nebūtu. Un priekš kam mani uzreiz saukt par gudrinieku xD

Rudens anticiklons
09.11.2020 23:14

Vai tad ābele neatstaro siltumu ?

Rudens anticiklons
09.11.2020 15:37

Man pietrūkst ziemas, tāpēc to gaidu jau tagad ))

Rudens anticiklons
08.11.2020 21:30

Kāds sakars šeit ir ar Pūci un vides aizsardzību, ja mēs tagad runājam par LVĢMC jauno mājaslapu. Un par kādiem te 2 gadiem iet runa, ja visa nauda jau ir izmesta vējā. Ja lvģmc gribētu labāk uzlabot mājaslapu, viņi arī to izdarītu. Pēc viņu tagadējiem solījumiem, nekas arī pēc tam nebūs.


LVĢMC bija pietiekams laiks un nauda, lai atrastu sakarīgāku web dizaineru. Viņi jau tā atpaliek no Lietuviešiem un Igauņiem, bet nē ir jāuztaisa tizli. Es neko nesaku sliktu pret šito kantori, tas ir mans viedoklis.


Sačakarēja visu ko vien varēja ! Neērta jaunā LVĢMC mājaslapa, vecā versija bija labāka.


Ekstremāli silta bija 2019/2020.gada ziemas sezona, kad visi trīs mēneši, Decembris-Februāris, bija anomāli silti un nebija ne sniega, ne sala, pateicoties pozitīvai arktiskai un ziemeļatlantiskai oscilācijai uz El Nino fona.


Tikko pie manis Iļģuciemā bija neliela īslaicīga krusa.

Rudens aukstuma vilnis
18.10.2020 16:31

Pastāv iespējamība, ka naktī būs arī krusa kopā ar sniegu.

Rudens aukstuma vilnis
18.10.2020 14:50

Nebūs ! Pasmidzinās un pāries.


Pa reizei redzu dažas zibens atblāzmas, skatoties uz ZR pusi.

Atvasaras noskaņas
24.09.2020 22:11

Un kur tad norādītajā saitē ir redzama siltā ziema ? Viss ko es redzu ir normāla ziema bez novirzēm no klimatiskajām normām. 13. septembrī iznāks Copernicus ilgtermiņa prognoze. ElNina nav nekāda sakara ar mūsējiem platuma grādiem.


Kāds sakars šeit ar demogoģiju ? Cilvēks vienkārši padalījās ar saviem novērojumiem !