V
veczigs

Lietotāja aktivitātes


15. jūl. no rīta t. bija +17°C. Spiediens 759 mm. Debesīs nedaudz spalvu mākoņu. Ap pusdienas laiku saradās zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā jau šur-tur redzami lielie gubu-lietus mākoņi.Ap 15-tiem pirmais negaisa mākonis izveidojās pie mums, bet aizgāja tuvu garām. Nākošais negaisa mākonis pienāca ap 17-tiem. Šoreiz tas atnesa arī lietu 1,5 mm. 3. lietusmākonis ar zibeņiem un pērkoniem atnāca ap 21-niem. Šoreiz arī krietni nolija. Starplaikos visu laiku kaut kur ducināja. Vējš nepastāvīgs un grozīgs. Pašlaik t. +21°C. Spiediens 759,5 mm.


14. jūl. no rīta t. bija +17°C. Spiediens 759 mm. Daudz mākoņu. Drusku līņā. Pēcpusdienā skaidrojās un uzpūta mērens vējiņš. T. pakāpās līdz +24°C. Ap 15-tiem no DA puses uznāca negaisa fronte. No sākuma tā bija bez nokrišņiem, bet, kad uznāca virsū, sākās stiprs lietus. Pirmais zibens spēriens bija tuvu. Vēlāk bija bieži zibeņi un intensīvs lietus. Vakarā mākoņi palika mierīgāki. Vienīgi uz Rīgas pusi vēl cilājās dažas pērkongalvas. Pašlaik t. +19°C. Spiediens 758,5 mm. Diennakts laikā nolija 9 mm.


13. jūl. no rīta t. bija +17°C. Spiediens 760 mm. Visu dienu apmācies 8-10 balles un gandrīz visu laiku nedaudz lija. Vakarā pat 2x bija pērkona grāvieni. Visu laiku lēns, grozīgs vējš. Pašlaik nedaudz smidzina. T. +20°C. Spiediens 759,5 mm. Gandrīz apmācies ar nelielu vēju.


11. jūl. no rīta bija +15°C. Spiediens 764 mm. Debess pilnīgi skaidra. Bezvējš. Sutīgs jau no paša rīta. Priekšpusdienā uzpūta viegls, silts vējiņš. Ap 11-tiem parādījās zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā gaiss uzsila līdz +25°C. Debesīs daudz gubu mākoņu. Vietām redzamas lielas gubas, bet līdz cb mākoņiem neaizvilka. Vakarā mākoņu it kā mazāk, bet no DR puses lēni pietuvojās liels gubu mākonis. Mums tika tikai neliela smidzināšana. Pašlaik t. +21°C. Spiediens 763 mm. Neliela smidzināšana turpināsies, kamēr mākonis izlīs.


10. jūl. no rīta t. bija +14°C. Spiediens 764 mm. Debesīs plāni vidējās zonas gubu-slāņu mākoņi. Lēns, grozīgs vējš. Z-ZR pusē mākoņu maz. Ap pusdienas laiku parādījās zemie gubu mākoņi Z un D pusē. T. pakāpās līdz +24°C. Pēcpusdienā daudz gubu un vidējās zonas slāņu mākoņi. Parādījās brāzmains ZA un Z vējš. Dažās vietās tumši lietus mākoņi ar cb mākoņu virspusēm. Vakarā gubu mākoņu veidošanās procesi pierima. Redzami tikai nelieli vidējo gubu-slāņu mākoņu lauki. Vienīgi tālu ZR pusē redzams kāds atsevišķs gubu mākonis ar nelielu nokrišņu aizkaru. Pašlaik t. +17°C. Spiediens 764 mm. Debesis noskaidrojās.


9. jūl. no rīta t. bija +12°C. Saulains, bet ZR-Z pusē vidējo slāņu mākoņu lauka mala, kas lēni nāca virsū. Spiediens 761,5 mm. Priekšpusdienā pilnīgi nomācās. Likās, ka tūlīt sāks līt. Pēcpusdienā mākoņi pašķīrās un uzspīdēja saule. T. pakāpās līdz +21°C. Līdz vakaram dažādi mākoņi 4-7 balles. Visu dienu lēns, grozīgs vējš. Pašlaik t. +18°C. Spiediens 762,5 mm. Debesīs daudz mākoņu, bet skaidrojas no ZR puses.


8. jūl. no rīta t. bija +12°C. Spiediens 761 mm. Debesis bez mākoņiem. Lēns līdz mērens vējš. Zemie gubu mākoņi parādījās pirms 12-tiem. Tie bija pavisam plakani. Pēcpusdienā t. pakāpās līdz +23°C. Z pusē skaidrojās. Vēlāk pastiprinājās vējš brīžiem līdz mēreni stipram. Vakarā skaidrojās. Gubu mākoņi saglabājās tālu R-DR pusē. Vējš norima. Pašlaik t. +18°C. Spiediens 761 mm.


7. jūl. no rīta t. bija +13°C. Spiediens 758 mm. Saulains ar dažiem spalvu mākoņiem. Lēns līdz mērens R-ZR vējš. Priekšpusdienā ap 11 parādījās zemie gubu mākoņi. Mākoņu gubas nebija sevišķi augstas un lietus no tiem nelija. Toties vējš pastiprinājās līdz mērenam, bet pēcpusdienā līdz mēreni stipram. Pie tam Z pusē skaidrojās. T. ap pusdienas laiku sasniedza + 25°C. Spiediens turpināja celties. Vakarā gubu mākoņi bija redzami tālu DR pamalē. Pašlaik t. +17°C. Spiediens 761 mm. Z-ZR R pusē spalvu mākoņi.


6. jūl. no rīta t. bija +11°C. Spiediens 756,5 mm. Daudz mākoņu. Bet zilas debesis arī daudz redzamas. Priekšpusdienā vidējās zonas un zemie gubu mākoņi 5-8 balles. Mērens R-ZR vējš. Pēcpusdienā mākoņains, bet arī daudz saules. T. pakāpās līdz + 23°C. Vakarā vējš brīžiem mēreni stiprs. A pusē tumši mākoņi. Virsotnēs cb mākoņus neredz. Vēlāk vējš gandrīz pilnīgi norima. Pašlaik t. +17°C. Spiediens 757 mm. Skaidrojas.


4. jūl. no rīta t. bija +13°C. Spiediens 758 mm. Apmācies un slapjš viss, pielijis.Pa vakaru un nakti nolijuši 6,5 mm. Priekšpusdienā skaidrojās līdz 5-7 ballēm. Lēns, grozīgs vējš. Pēcpusdienā t. pakāpās līdz +19°C, bet no ZR puses tuvojās tumši lietus mākoņi. Kad tie uznāca nekāds lietus tomēr nebija. Vakarā atkal skaidrojās un šoreiz pamatīgāk. Spīdēja spoža saule, bet tā sildīja vāji. Pašlaik t. +17°C. Spiediens 758 mm. Debesīs dažas plānas vidējo slāņu mākoņu joslas. Pēc prognozes naktī būšot +8°C


2. jūl. no rīta apmācies un lietus turpinājās kopš pusnakts. T. +10°C. Spiediens 758 mm. Lēns līdz mērens Z puses vējš. Priekšpusdienā lietus beidzās, nolijuši 10 mm, bet saule nebija redzama. Pēcpusdienā mākoņains 9-10 balles. T. pacēlās līdz +16°C. Pievakarē atkal pilnīgi apmācās ar zemiem, bezveidīgiem slāņu mākoņiem un sākās smalks, miglains lietus. Pašlaik neliels, smalks lietus turpinās. Vējš norima. T. +14°C. Spiediens 757,5 mm.


30. jūn. no rīta t. bija +12°C. Spiediens 760 mm. Saulains, bet R-ZR pamalē redzami cb mākoņi. Mērens ZR vējš. Dienā vējains. Daudz zemo gubu mākoņu. Mēreni stiprs Z vējš. T. +18°C. Pievakarē gar ZA-A pusi garām gāja gubu-lietus mākoņi, kas vēlāk uznāca mums virsū. Vējš bija brāzmains; no mēreni stipra līdz lēnam. Brīžiem nedaudz uzlija. Pašlaik t. +14°C. Spiediens 762 mm. Gar ZR pusi garām iet neliels lietus mākonis. Lēns līdz mērens ZA vējš.


28. jūn. no rīta t. bija +15°C. Spiediens 771,5 mm. Debesīs spalvu mākoņi, vietām tik biezi, ka saule tik ar grūtībām spīdēja cauri. Lēns un grozīgs vējš. Zemie gubu mākoņi nelielā skaitā parādījās tikai ap 11-tiem. Visvairāk Z pusē. Pēcpusdienā t. pakāpās līdz +26°C. Debesīs zemie gubu un spalvu mākoņi nelielā skaitā. Lēns D-DR vējš. Vakarā saulains. Pašlaik t. +21°C. Spiediens 764 mm. Mākoņi izklīduši.


Skudras un visādi citādi kukaiņi nevar paredzēt laiku. Kad stiprāk uzlīst, skudras virszemes mājokļus uztaisa dienas laikā. Viņi reaģē uz pašreizējiem apstākļiem. Tāpat arī gājputni rudeņos uz siltām zemēm lido tad, kad pūš auksti ziemeļu vēji. Un pavasaros šurpu lido, kad pūš silti dienvidu vēji.


26. jūn. no rīta t. bija +12°C. Spiediens 767 mm. Vidējie gubu-slāņu mākoņi. Vēlāk arī daudz zemo gubu mākoņu. Pēcpusdienā no ZA puses pamazām skaidrojās. T. pakāpās līdz +21°C. Arī spiediens pacēlās līdz 769 mm. Visu dienu lēns, grozīgs vējš. Vakarā maz gubu mākoņu. Tālu Lietuvā redzami daži pusizjukuši cb mākoņi. Pašlaik t. +16°C. Spiediens 770 mm.


Mēs kādus 4 apakšējos zarus ietinām vecos logu aizkaros. Tā ka mums iznāca kādas 4 burkas ko nonašķēt. Senāk taisījām kompotu, bet nebija garšīgs. Vienu vasaru gan bija traki, kad visus saldos ķiršus noēda lapsenes.


25. jūn. no rīta t. bija +8°C. Spiediens 760 mm. Gandrīz apmācies. Pa vakardienu nolijuši 3 mm. Priekšpusdienā nedaudz skaidrojās. Lēns D-DR vējš. Vēsums turpinājās. Lasot ķiršus sala rokas. Pēcpusdienā lēns, grozīgs vējš. T. +17°C. Zemie gubu mākoņi un vidējie slāņu mākoņi 7-9 balles. Spiediens 762 mm. Vakarā debesu laukumi vairāk. Pašlaik t. +13°C. Spiediens 764 mm.


24. jūn. no rīta t. bija +10°C. Spiediens 759 mm. Lēns ZR vējš. Pilnīgi apmācies. Vienīgi tālu ZR pusē redzama vāja debesu josla. Kādu nelielu brīdi lija. Priekšpusdienā siltums nāca negribīgi. Pēcpusdienā brīžiem neliels lietus. Apmācies. Arī ZR pusē debesis nebija redzamas. T. + 13°C. Gurķi un tomāti neaug, jo ir par aukstu. Vakarā lietus pārstāja, bet siltums neatgriezās. Pašlaik t. +12°C. Spiediens 759 mm. Neliels lietus ir atsācies. Debesis nav redzamas, bet saules gaisma mākoņos redzama.


20. jūn. no rīta t. bija +11°C. Spiediens 761 mm. Debess tīra, bez mākoņiem. Pūta mērens R vējš. Tomēr drīz parādījās spalvu mākoņi un vēlāk arī plakani zemie gubu mākoņi. Vējš pastiprinājās līdz mēreni stipram. Pēcpusdienā t. pacēlās līdz +21°C, bet spiediens līdz 762,5 mm. Gandrīz visi mākoņi pazuda. Vakarā tie atkal saradās no Z-ZR puses. Galvenokārt no vidējās zonas. Pašlaik t. +17°C. Spiediens 762 mm. Daudz vidējās zonas mākoņu. Gandrīz apmācies.


19. jūn. no rīta saulains, bet drīz sauli sāka aizsegt plāni vidējās zonas slāņu mākoņi. T. +10°C. Spiediens 763 mm. Vējš jau no paša rīta bija mērens. Priekšpusdienā stiprs R-ZR vējš. Daudz mākoņu; gan vidējās zonas, gan zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā t. pakāpās līdz +22°C. Apmācās no ZR puses. Pievakarē kopā ar vēja pastiprināšanos uznāca lietus brāzmas. Pirmā no tām bija vispār kā lauvas šķaudiens. Tikai logu nošpricēja. Zemē nekas netika. Otrā brāzma bija stiprāka. Tomēr arī tā tikai asfaltu samitrināja. Ap 17-tiem strauji skaidrojās. Lietus mākoņi aizpeldēja A virzienā. Pašlaik t. +15°C. Spiediens 761 mm. Debesīs daudz spalvu mākoņu.