V
veczigs

Lietotāja aktivitātes


20.febr. no rīta mākoņains 6-8 balles. T. -5°C. Spiediens 771 mm. Priekšpusdienā noskaidrojās pavisam. Saglabājās neliela dūmaka, kas rādija debesis bāli zilā krāsā. Saule jūtami sildīja. Pūta tikko jaušama vēsma no R-ZR puses. Labs sniegs slēpošanai - apakšā nedaudz sagulējies un apkusis un augšā mīksts un pūkains. Pēcpusdienā atkal apmācās. T. -3°C. Pašlaik t. -5°C. Spiediens 771 mm.


19. febr. no rīta -3°C. Spiediens 769 mm. Apmācies. Naktī atkal nedaudz snidzis. Dūmaka vai migla. Lēns DR vējš. Pēcpusdienā mākoņi plānāki. Var manīt Saules gaismu mākoņos. T. ap 0, vai nedaudz virs 0. Uz palodzēm un kontaktā ar asfaltu sniegs kūst. Vakarā apmācies un mierīgs. Pašlaik t. -4°C. Spiediens 770 mm.


18. febr. Nakts sākumā drusku sniga. No rīta apmācies. T. -3°C. Spiediens 769 mm. Drīz skaidrojās no ZR puses. Priekšpusdienā, līdz pēcpusdienai mākoņains 5-7 balles. T. -1°C. Pievakarē atkal apmācies. Lēns vējš. Pašlaik jau kādas 1,5 stundas redzami snieg pūkains, viegls sniegs. Pēc cilvēku pēdām spriežot, uzsniguši kādi 5 cm. T. -2,5°C. Spiediens 769,5 mm. Pašlaik nesnieg.


17. febr. no rīta apmācies un dūmakains. T.-3°C. Spiediens 765 mm. Priekšpusdienā uzspīdēja blāva Saule. Pusdienas laikā t. pakāpās līdz +0,5°C. No palodzēm sāka intensīvi pilēt. Apkārt sniega pleķiem uz asfalta parādījās tumšas joslas. Pēcpusdienā sāka pūst lēns Z-ZR vējš un apmācās ar zemiem gubu mākoņiem no kuriem bira sīki, mannas putraimu lieluma sniega graudi. Vakarā apmācies. T. -2°C. Spiediens 766 mm.
Ja martā iestāsies stabils AC , un mēs atradīsimies tā R malā, ļoti iespējams, ka sagaidīsim siltus vējus no Melnās jūras un Aizkaukāza reģioniem.


16. febr. naktī t. noslīdēja līdz -6°C., bet no rīta bija tikai -3°C. Un spiediens 768 mm. Krita neliels, pūkains sniegs. No Saules nebija ne miņas. Pūta lēns līdz mērens D-DA vējš. Pusdienas laikā apmācies, bez nokrišņiem. Pēcpusdienā t. pakāpās līdz -1°C. No palodzēm sāka pilēt ūdens lāses. Vakarā atkal sāka nedaudz snigt. No jauna piesniguši klāt kādi 3 cm. Pašlaik t. -2°C. Spiediens 766 mm.


15. febr. no rīta mākoņains 7 balles. Augšējie spalvu-slāņu mākoņi. Lēns vējš. T. -6°C. Spiediens 772 mm. Līdz pusdienām pamazām apmācās. Pēcpusdienā apmācies ar bezveidīgiem mākoņiem. T. pacēlās līdz -2°C. Lēns D-DA vējš. Vakarā pilnīgi apmācies. Pašlaik t. -5,5°C. Spiediens 771 mm,krīt.


13. febr. no rīta t. -3°C. Spiediens 763 mm. Rītausma jau parādās neparasti tālu austrumos. Jau no paša rīta Saule bija redzama. Mākoņainība 7 balles. Līdz pusdienām mākoņu palika arvien mazāk. (mākoņi 4 balles). Lēns D-DR vējš. Laiks ļoti jauks. Kā tajā dziesmiņā: ''cālim ilgi nerāda Sauli, lai viņam ir ko brīnīties.'' Tomēr Saules prieki nebija ilgi - pēcpusdienā apmācās. T. pacēlās līdz +2°C. Pašlaik t. +0,5°C. Spiediens 765 mm.


12. febr. no rīta apmācies, kā parasti. T. -3°C. Spiediens 759 mm. Dienā līdzīgi. Mērens D-DR vējš. T. pacēlās līdz +0°C. Pēcpusdienā sāka nedaudz snigt. Palika vēsāks. Vakarā bez nokrišņiem. Joprojām apmācies. Pašlaik t. +0°C. Spiediens 761 mm.


11. febr. no rīta nemainīgi apmācies. Smalka, putekļveidīga sniega kārta nedaudz biezāka nekā pusnaktī. T. -5°C. Spiediens 762 mm. Dienā nemainīgi apmācies. Lēns D-DR vējš. T. -3°C. Vakarā nemainīgi apmācies.... Pašlaik nemainīgi ap... , ja. T. -3°C. Spiediens 759 mm, krīt.


10. febr. naktī t. bija -8°C. No rīta apmācies un siltāks. Koku galotnēs neliela sarma. Radio laika ziņās diktore teica apmēram tā; ''naktī bija salna un no rīta kristāliska sarma...'' Ap pusdienas laiku palika cerīgi gaišs, bet pēc tam atkal pelēkais vāks virsū. Pēcpusdienā t. līdz -3°C. Kopš rīta spiediens sāka lēni krist. Vakarā atkal viss pelēks. Pašlaik t. -3,5°C. Spiediens 764 mm. Nesen uzkritis plāns, smalks sniedziņš.


9. febr. no rīta apmācies. T. -4°C. Spiediens 768 mm. Dienā bez izmaiņām. Neliela dūmaka. Lēns vējš. Pašlaik t. -6,5°C. Spiediens 768,5 mm. Pavisam strups ziņojums.


8. febr. naktī 2-vos t. bija -11°C, bet no rīta apmācies un - 7°C. Spiediens sasniedza 768 mm un apstājās. Dienas laikā apmācies un dūmakains. T. -5°C. Neliela sarma koku galotnēs. Vakarā bez pārmaiņām. Pašlaik t. -5°C. Spiediens 768 mm, sāk krist.


7. febr. no rīta t. bija -3°C. Spiediens 764 mm. Apmācies, bet mākoņu kārta plāna. Priekšpusdienā skaidrojās līdz 8 ballēm. Lēns līdz mērens DR vējš. Pēcpusdienā mākoņu mazāk. T. -2°C. Vakarā mākoņu vēl mazāk - 3-4 balles, bet R-DR pusē vairāk spalvu-slāņu un vidējo gubu mākoņu. Skaists saulriets. Vējš lēns. Pašlaik t. -6,5°C. Spiediens 767,5 mm.


6. febr. no rīta mākoņains 7-8 balles. Nedaudz snieg. Debesis blāvas, ar sniega miglu aizsegtas. T. -7°C. Spiediens 766 mm. Dienā brīžiem blāva saule, bet biežāk apmācies. No gaisa vairs nekas nekrita. Lēns R vējš. T. -3°C. Vakarā pilnīgi apmācies, bez nokrišņiem. Pašlaik t. -3°C. Spiediens 761 mm.


5. febr. naktī t. bija -6°C. Bieži mākoņains. No rīta apmācies. T. -5°C. Spiediens 770 mm. Ap 9-ņiem skaidrojās no ZR puses. Tomēr bieži Sauli aizklāja plāni gubu mākoņi. Priekšpusdienā no mākoņiem sāka birdināties vieglas sniegpārsliņas. Lēns vējš no ZR puses. Pēcpusdienā brīžiem viegli snieg pūkains sniedziņš. Sasnidzuši kādi 2 cm. T. -3°C. Vakarā vēl uzsniga. Pašlaik t. -5°C. Spiediens 766 mm.


4. febr. no rīta apmācies, bet mākoņu kārta plāna. T. -1°C. Spiediens 763 mm. Lēns A vējš. Līdz pusdienām pavisam apmācies. Priekšpusdienā vispār bija stipri tumšs. Varēja padomāt, ka tūlīt sāksies stipra snigšana. Nekādi nokrišņi tomēr nebija. Tikai vējš pagriezās no A uz Z-ZA. Pēcpusdienā jau bija gaišāks, bet t. sāka pazemināties. Ap 16-tiem parādījās pirmie debesu laukumi un drusku vēlāk uzspīdēja Saule. Z-ZA vējš uzpūta mēreni. Līdz vakaram debesis pamazām noskaidrojās un palika aukstāks. Pašlaik t. -6°C. Spiediens 769 mm.


3. febr. no rīta apmācies. T. 0°C. Spiediens 757 mm. Pēcpusdienā līdzīgi. T. +0,5°C. Lēns DA vējš. Dzirnavu ūdenskrātuvē ledus upes vidusdaļā izkusis. Tuvāk malām vēl daži bļitkotāji cīnās ar zivtiņām. Pašlaik t. +0,5°C. Spiediens 759 mm.


2. febr. no rīta apmācies un miglains. T. -1°C. Spiediens 755 mm. Priekšpusdienā palika gaišāks un miglā brīžiem parādījās Saules ripa. T. pacēlās līdz +0°C. Pēcpusdienā līdzīgi. T. +0,5°C. Saules gaisma ne reizi nebija tik stipra lai radītu ēnas. Vakarā atkal apmācās pilnīgi. Pašlaik t. +0,5°C. Spiediens 756 mm, nemainās. Migla izklīdusi.


Pēdējā ziemas mēneša 1. dienā no rīta zemi un zāli klāja plāna slapja sniega kārtiņa. T. +1°C. Spiediens 751 mm. Priekšpusdienā neliels sniegs vai lietus. Pēcpusdienā apmācies. Mākoņi vairs nebija tik bezveidīgi. T. drusku pakāpās līdz +2°C. Vakarā līdzīgi. Pašlaik t. +1°C. Spiediens 753 mm. Pirms kādas stundas mēness bija tikko redzams bāls plankums, bet tagad jau tas ir spožs, bet vēl miglains. Uz asfaltētā ceļa jau uzmirdz ledus kristāli.


31. janv. no rīta t. +0°C. Spiediens 761,5 mm. Apmācies, bet mākoņu kārta plāna. Priekšpusdienā nedaudz skaidrojās līdz 8 ballēm. Brīžiem starp mākoņiem bija redzama Saules ripa. Pēcpusdienā atkal mākoņu vairāk. T. +2°C. Sniegs pa logu redzams kādās 3 vietās, kā pelēkbaltas, nelielas nelaimes čupiņas. Vakarā pilnīgi apmācās. Spiediens krita. Pašlaik t. +1,5°C. Spiediens 757,5 mm. Lēns līdz mērens vējš.