M
Modris

Lietotāja aktivitātes


Apmācies,neliela migla,tagad pa pārslai nedaudz snieg,lēns DA.vējš.T.-0,5°C.


Šodien atkal kārtējā apmākusies diena,pa brīžam neliels smidzeklis.Pievakarē nokrita pa slapja sniega pārslai.Šorīt +1°C,bet jau pēcpusdienā 0°C.Sniega gan vēl pietiekami.Ledus biezums 30-35 cm,augsnes sasalums 10-20 cm.


Šodien atkal apmācies,bez nokrišņiem.Lēns ZR. vējš.No rīta-5,5c.No saules atkal nekā.Sniega sega 5-7 cm.Šobrīd -3,5c,lēns ZR.vējš.Apmācies,tikai vienā brītiņā palika nedaudz gaišāka debess,bet drīz jau atkal apmācies.


Šorīt -4 grādi,apmācies,bez nokrišņiem.No pusdienlaika sāka skaidroties,spoži spīdēja saule,t.-3,5 grādi.Tagad t.krīt uz leju.Sāksim salt.


Skaisti.Kur tik foršu mēnesi izdevies nobildēt.

Atpakaļ ziemā!
10.01.2018 17:58

Šodien apmācies,bez nokrišņiem,lēns,brīžiem mērens DA. vējš.T.no rīta -2,9 grādi un tā visu dienu.Sniega sega pēc vakardienas nelielā atkušņa 1,5cm.Kopumā skatoties uz tīrumiem ir balts ar daudziem plikiem zāles kušķiem.Vējš nomainījies un sāks pūst aukstumu,tā kā sniega maz tad ļoti jutīsim aukstumu,kad sāks skaidroties.


Šodien atkal silts,t.no rīta +0,9 grādi.Sniegs mīksts,no jumtiem pil,apmācies.Lēns R. vējš.


Naktī nedaudz snidzis graudains sniegs,šodien sniega sega 2 cm.No rīta -1,2 grādi,dienā 0 grādi,pašlaik -2 grādi.Šodien bija mākoņains,pēcpusdienā vienā brīdī uznāca neliels mākonis,nedaudz sniga graudains sniegs,pūta mērens,brīžiem stiprs ZR.vējš,kas tagad norimst.Aizvējā,kur piesaulīte pat ļoti nedaudz kusa.Manas prognozes par sniegu janvārī-kopumā sniega būs maz,mazliet vairāk to var gaidīt uz mēneša beigām.Tā kā slēpošanas cienītājiem būs jādodas uz slēpošanas trasēm,jo tās nu beidzot varēs stādāt ar pilnu jaudu.Slēpošanas trasēm būs jāstrādā aktīvi,jo stabila sala periods šajā ziemā nebūs ilgs.


Apmācies,neliela migla.T.0 grādi.Lēns DA.vējš.Sniegu var ieraudzīt retās vietās dziļi mežos,kā arī ziemeļu nogāzēs(retās vietās),vēl tas saglabājies,kur bija sastumts kaudzēs.Augsnes sasaluma nav.Ledus ūdenskrātuvēs 5-7cm.


Man patīk,vienīgi jaunajā versijā vairs neatrodu www.gismeteo.lv.


Veselību un laimi Jaunajā gadā.Šodien apmācies un līst jau kopš rīta,0 grādi.Uz uzsalušās augsnes lēni kūst uz rītu nedaudz uzsnigušais sniegs(bija ap 0,2 cm.).Lēns,brīžiem mērens D.vējš.Visapkārt slapjš, tek no kokiem un jumtiem.


Šodien apmākusies diena,lēns DR.vējš,t.no rīta un visu dienu 0 grādi.Bez nokrišņiem.Vakar vēlu vakarā uzsnigušais pa nakti bij gandrīz nokusis,vietams vien tā paliekas.Visapkārt slapjš un dubļains.Ap pusdienlaiku gan debess palika mazliet gaišāka.


Šodien atkal apmācies,no rīta bija uzsnidzis ap 0,5 cm.Pēc pusdienlaika sāka snigt slapjš sniegs,tagad pie stiprāka D.vēja neliels putenis,t.-1,1 grāds,bet lēni kāpj.Ziemassvētki pie manis būs balti.


Šodien migla,saule nav redzēta jau sen,vienu brīdi tā kā palika gaišāks,bet tad atkal uznāca migla.Uz kokiem sarma un atkala jau vairākas dienas.T.šodien -0,8 grādi,lēns R.vējš.Sniega sega ap 10 cm.Stabila tā ir jau no 1.decembra,pat atkušņa laikā bija 1-3 cm,mēneša sākumā bija 15-16 cm,tā kā pie manis decembrī stabila ziema ar neliela sala un atkušņu brīžiem.Uz ūdenskrātuvēm plāna ledus kārtiņa,augsne gan nav salusi.


Šorīt apmācās,pirms brīža pamatīgi nogāza baltu ūdeni,pašlaik nelīst.Šorīt +15 grādi.Mērens,brīžiem lēns DA vējš.


Tagad lietus,lietus un vējš,no pērkona ne miņas,un domāju ka pie manis arī nebūs.


Dienā saulains,uz pēcpusdienu mākoņdaudzums palielinās,pēc 16-iem apmācās,pirms 18-iem beidzot sāk līņāt,bet pavisam nedaudz.Dienā bija +17 grādi,pievakarē sāka pūst auksts ZR.vējš,t.nokritās līdz +14 grādiem,turpina kristies.Izskatās ka lietus būs neliels,kā jau prognozēju aprīlī -sausums turpināsies.Paveiksies vien tajās vietās,kur trāpīs lokāli lietus mākoņi.Beidzot visiem kokiem izplaukušas lapas.Visapkārt zaļš un plaukst.Zāle aug tur kur to īpaši nevajag,bet pļavās un tīrumos pavisam švaka zāle.


Šorīt salna neliela uz augsnes,6:00 +2 grādi,skaidrs laiks,spīd saule.No pusdienlaika parādās pa kādam gubu mākonim.Šodien dažviet sāk ziedēt pa kādai pienenei.Kā jau pirms kāda laika prognozēju manā pusē pastiprinās sausums ,pagaidām vēl augsnes virskārtā.Tikai šodien dažiem bērziem beidzot parādījies tāds vārgs zaļums.Tik plikus kokus 13.maijā savā mūžā neatceros.Runājot par sniegiem un saliem maijā,tādi ir bijuši arī senāk.Man reiz tēvs stāstīja,ka tālajos kolhozu laikos 9.maijā sējuši labību un bijis uzsnidzis sniegs.Tad vēl kāds vecāks vīrs stāstīja,ka 50ajos gados vienā pavasarī no Vestienas uz pirmā maija demonstrāciju Rīgā braukuši zirga ragavās,jo vēl bijusi pamatīga sniega sega,pēcpusdienā gan strauji sāka kust.Runājot par aukstiem pavasariem,statistika jau nav nemaz tik sena.Vai kāds var pateikt kāds pavasaris Latvijā bija piemēram 1700-ajā gadā vai vēl senāk.Cilvēku stāst… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Šodien aukstums klāt-no rīta vēl spīd saule,līdz pusdienlaikam mākoņu paliek arvien vairāk,apmācās,brīžiem pa pārslai snieg slapjš sniegs,pievakarē brīžiem nedaudz snieg slapjš sniegs.Vakarā skaidrojas,spīd mēness.No rīta uz augsnes pavisam neliela salna.T.+0,1 grāds,pēcpusdienā tikai +2 grādi,vakarā +1 grāds,turpina kristies.Lēns no rīta,dienā mērens ,brīžiem stiprāks,auksts ZA,Z. vējš.Šodien biju Cēsīs,tur tiešām pamatīgi sniga slapjš sniegs,dažviet pat īslaicīgi veidojās plāna sniega kārtiņa,atbraucu mājās,te gan nekā tāda.


Vakardien un šodien pēcpusdienā +18 grādi,vien šodien bija nejaukāks vējš.Šorīt atkal bija salna.Pie manis gan bērzi vēl bez zaļuma,arī lakstīgalu vēl nav.Spoža saule gan vakar,gan šodien,vakaros paliek dzestrs.Tulpes šopavasar pavisam švakas,pēc trakajiem saliem daudzām izsaluši pumpuri,kas tagad nokalst.Un jau atkal prognozē aukstumu.