Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Tad būs patiešām bargi, man šorīt netālu elektrības stabā tā iespēra, ka es palēcos :)) Un bija dzirdami no meža, gluži kā šāvieni...


Man pie loga pusseptiņos -21°C, tagad jau noslīdējis zem -22°C. Bet noteikti jau, ka no mājas kāds siltums lien laukā, pļavā jābūt visiem -25°C. Suņi bija ļoti aši ar savām darīšanām šorīt :))) . Putniņi sabozušies ātri paķer sēkliņu un sēž zarā kā mazas bumbiņas bez kājiņām. Uz kokiem sarma un pamale oranža, un mana ziemeļnieka sirds gavilē :) .


Interesanti, man tepat netālu pusseptiņos rādīja -16°C, tagad noslīdējis līdz -17°C. Acīmredzot ir kāda plāna mākoņkārtiņa vai kas cits. Debesis arī nav pilnīgi skaidras, pamalē ar rozumu labi redzami mākoņi. FB paziņa, kas no pieMālpils brauc uz Rīgu arī bija ierakstījusi, ka mājā -16°C, bet pie Allažmuižas -20°C.


Vakar praktiski visu dienu sīki sniga, arī naktī, spriežot pēc kārtiņas uz vakar braukta auto, vēl snidzis. Tikai nekāda lielā masa no tā klāt nav nākusi, daži centimetri. Tomēr kopumā nu jau sniegs ir biezs, mani lielie suņi riktīgi brien un arī pašam, ja bikses nav pāri garajiem zābakiem, smeļas iekšā. Tā kā mierīgs, smuki nosniguši koki. Pie loga šorīt -6°C, apmācies un ļoti kluss.


Šorīt mazliet aukstāks kā norvēģi stāsta, pie loga gandrīz -10°C, nomācies un kaut kāds mitrums gaisā, tādēļ sajūtu temperatūra vēl aukstāka.


Pie loga ap -11°C, debesis dažādās krāsās, austrumu pamalē arī oranžums vīd. Sniegs gurkst, deguns salst, baudām ziemu :)


Pie loga ap -5°C un vietām biezi baltas sniega miglas vāli. Debesis blāvas, bet saule laikam nebūs, uz to pusi mākoņpelēkuma vairāk.


Sarma šorīt vēl lielāka, visa pasaule melnbalta :) . Vakarā nenotika solītā temperatūras slīdēšana uz leju, starp astoņiem un deviņiem pie loga pat par grādu pakāpās no -6°C uz -5. Un arī šorīt nav norvēģu solītie padsmiti, tikai drusku zem -7°C. Nomācies gan pilnībā, diez vai sauli iedos arī šodien.


Pie manis pusseptiņos pie loga -16°C un dūmakains mēness, bet pusastoņos jau vairs tikai -13°C un pilnīgi nomācies. Sarma pie mājas no rīta nebija, tikai pie upes, bet tagad gan viss ir baltum balts. Mašīnā rādīja -7°C, pie loga nepilnus -6°C.


Praktiski visu laiku snieg, brīžam pa pārslai, brīžam, arī šobrīd, visai intensīvi. Uznāk pa kādai vēja pūsmai un tad pārslas sagriežas virpulī. Koki kļuvuši baltāki, tātad nekāda lielā vēja nav, nost nepūš. No rīta pie loga bija -5°C, tagad -3°C.


Pie loga -11 un pa nakti uzsnigusi svaiga, sudrabaini mirdzoša sniega kārtiņa. Žēl, ka kokos nekā nav, tomēr prieks par īstu ziemu. Beidzot :)


Šorīt pie loga ap -8, nomācies ar gaišākiem pleķiem dienvidaustrumu pusē. Vakarā mazliet sniga, uz mašīnām redzams, ka ir jauna nepilnu cm bieza sniega plūksniņa. Vējš, šķiet, pierimis, vakar tā dēļ bija ļoti auksts.


Norvēģi galīgi nav trāpījuši, vispār ir siltāks, kā visas prognozes, ko vakar redzēju un dzirdēju. Četros pie loga bija -4, septiņos -3, tagad tikai -2. Norvēģi rāda, ka šobrīd būtu jābūt -7 un jākļūst vēl aukstākam. Gaidām, varbūt aukstums atnāks, lai gan dīvaini, ka kļūst siltāks. Vienmērīgi nomācies un ar prieku šorīt konstatēju, ka mēnesgaisma pārgājusi rītausmā jau nedaudz pāri septiņiem.


Šorīt ap nulli, bet vārtiņi aizsaluši, tad jau droši vien mazliet pierauj. Šajā slapjumā pamanās aizsalt viss, kas tik var aizsalt - atslēgas, vārtiņi, aizšaujamie... Uz zemes sniegs ap 10cm, ļoti blīvs, pa virsu neliela sērsna. No gaisa nekas nenāk, naktī bija riktīgi gaišs, lai gan mēness caur mākoņiem nebija manāms. No kokiem gan vakar lielākā daļa nokususi.


Pie loga -3, sniega kārta diezgan bieza un ļoti blīva, vēlāk pamērīšu, bet, domāju, ka ap 10cm varētu arī būt. No kokiem gan lielums vakar nopūsts nost, aizvējā ābeļdārzs daiļš, arī egles tā nekas, bet, salīdzinot ar vakarrītu tomēr tāds papelēks. Bet ir ziema, tas galvenais!


Vakar visas dienas garumā sasnigusī sniega šļura pa nakti nokususi un pagalmā rēgojas lāmas pat tais vietās, kur tas galīgi nav raksturīgi. Šoreiz labi, ka nokūst, jo, ja tas, kas vakar bija uz zemes ceļa, tur sasaltu, vairs nebūtu i "jautri"... Norvēģiem nedēļas nogalē pēkšņi atgriezušies plusi, skatīsim, ko nesīs dienas updates, domāju, ka beigās tomēr būs mīnusi, jo, cik novērots, parasti piepildās viņu prognozes, kas tikko parādās uz attiecīgiem datumiem, nekā tās, kas tur karājas vēlāk. Pie loga ap +1, līst smalks smidzeklis, bet globālais slapjums jau ir tāds, ka pat tas ir par daudz...


Kāds varētu būt iemesls, ka meteolapa neuzrādās Firefox, atverot jaunu lapu pie Top Sites un arī pat ne pie Highlights? Meteolapa ir viena no manis biežāk avērtajām lapām, tā, ka teorētiski viņai tur vajadzētu būt. Citas lapas, ko veru bieži, ir.


Pie manis snidzis nav un nesnieg, vakar visu dienu lija. Sniega lielums pagalmā nokusis, vēl gan pilnīgi zaļš nav. Pa nakti, šķiet arī nav bijis piesalis, viss ir slapjš, žļurkstošs un slidens.


Ārā smaržo pēc pavasara, kūstošs sniegs un migla - patiesībā jau tā arī ir. Bet man vēl gribas vismaz vienu ziemas porciju, neesmu "sasmēlusies" gana. Lauki vēl balti, bet cauri spīd ūdens lāmas, zemē jau sen nekas vairs nevar iesūkties, pie tam virskārta taču sasalusi. Izskatās, ka zemes ceļi nokust nepaspēs līdz nākamam salam, būs "jautri". Pie loga ap +1, tas nozīmē, ka pļavā visticamāk ap nulli un nekas diži jau nekūst, tik cik izkusušais turpina pārējo kausēt.


Tikko braucu no Zaķumuižas, vietām ceļa vietā kupenas, vietām īsti nevar saprast, kur tas ceļš vispār ir. Bet skaisti gan, dievinu šo stihiju! Nenormāli žēl, ka tūlīt kusīs.
Norvēģu prognozē pēkšņi sals atgriezies no nākamās nedēļas, nākampiektdien Mālpilī -12 rāda... Būtu jau labi, bet baidos, ka tikpat ātri kā parādījies, nākamā prognozē pazudīs.