Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Ai, nu nekas diži jau nebija, bet laikam esam kļuvuši pieticīgi. Zeme puscentimetra dziļumā mitra bija. Tas ir vairāk kā nemaz. Bet nu jau atkal kādu brīdi bez variantiem saule un karstums...


Acīmredzamais - neticamais! Līst! Nu tad kaut vai iesētās sēklas samērcēs, ja neko vairāk, vismaz. Ducināja pirm laiciņa gar austrumu malu, bet nelikās, ka uznāks. Tomēr kāds mākoņstūris ir trāpījies.


Jā, man arī gar Suntažu pusi kaut kas tumšs staigā, bet, pat, ja būs -tās būs dažas piles. Izskatās, ka globāli mūs sagaida lielas nepatikšanas, jau tagad, lai arī gruntsūdeņi vēl puslīdz turas, augstāk ir nenormāli sauss. No vienas galējības otrā...


Mans mākonis aizmaldījās kaut kur citur un mums burtiski vēl mazliet nopilēja... Tas arī viss, sēžam sausumā :( . Vakarā braucu no Rīgas caur Ikšķili, tur viss pludo, vēl Tīnūžos arī, Ropažos jau mazāk un kilometrus 5 no mājām ceļš put uz nebēdu. Šodien jau spoži spīd saule, pavēss, trīs mājas pusēs kūko dzeguze, dūdo balodis un vītina vālodze. Ir jau skaisti, bet dārza putekļi diez ko neiepriecina...


Njā, ar katru brīdi mazinās iespēja, ka būs tik daudz lietus, lai kāda jēga. Zem lielākiem kokiem zeme sausa un citur slapji labi, ja daži cm... Ik pa brīdim spīd saule un tai brīdī ir riktīgi karsts, šobrīd tā kā mazliet satumsa, bet nekas nopietns apkārt nav manāms. Ja līdz pēcpusdienai kāds mākonis netrāpīsies, cerības aizpeldēs pavisam...


Vakarā vēlu braucot no Saldus, pa ceļam pāris vietās uzlija un bija ļoti izteiksmīgs oranži lillā saulriets. Manā pusē arī vietām lijis, ceļš sāka putēt 2km no mājām un te lietus nebija bijis. Pa nakti gan, šķiet, kaut kas mazliet zemē nonācis, no paša rīta bija skaidras debesis, bet sāka veidoties migla un tai uzrāpjoties augšā, tagad ir vienmērīgi pelēki nomācies un pie loga rāda drusku zem +15°C. Tāds pavisam savādāks, norvēģi šito nav trāpījuši, tātad arī tālākās prognozes jau var neņemt vērā. Gaidīsim, vai mākoņi atkal izšķīdīs un gaiss uzsils, vai laiks tomēr nomainīsies.


Man dzeguze jau no 24.aprīļa kūko, bet šodien pirmo dienu "labā laika" dziesmu tepat tuvajos bērzos vītero vālodze. Vēl neesmu ieraudzījusi, man tas katru gadu izaicinājums, mēģināt viņu saskatīt - lai arī koša, viņa tomēr ielejas tajos zaros un tik viegli tas nemaz nenākas.
Karsts ir, bet pagalmā vējelis pāri mežam kāpj lejā. Dārzā gan tāds, ka pusdivpadsmitos aizlaidos...


Pusseptiņos pie loga pussaulē rādīja zem +10°C, tā, ka neko silti naktī nav bijis. Bet tagad saulē ļoti strauji silst, vēja arī nav un pilnīgi jūt, kā gaisā karājas siltums :))) . Ziemas ābeles man vēl nav vaļā, toties agrās vakarā smaržo pa visu pagastu. Mitruma vēl pietiek, viss aug griezdamies :) .


Lielisks laiks, ko citu lai saka :))) . Veras vaļā ābeles, plūmes jau birst un pļavas tūliņ būs koši dzeltenas. Un pat liepu aleja jau zaļa.


Pie manis vietām bija neliela salna vēl pusseptiņos. Pie loga gan jau tad stabilus plusus rādīja arī ēnas pusē. Bet izskatās, ka šī tad arī pēdējā, ja neuznāks kaut kas maija beigās vai jūnijā, ir jau bijis visādi...


Šī vasara būšot siltāka par iepriekšējo. Ha, nevienai vasarai nebūtu grūti būt siltākai par iepriekšējo, tur jau ne sevišķi jāpiepūlās :))) . Atliek cerēt, ka vasara nepapūlēsies pierādīt, ka var būt arī aukstāka par iepriekšējo...
Šodien ļoti nejauks, auksts vējš, it kā rāda +16°C, bet sajūtas, ja nav aizvējš, diez ko vasarīgas nav. Ātri aug zāle.


Nupat sāk smidzināt, zem +10 grādiem. Patiešām vasarīgais siltums ir noslēdzies. Patiesībā man pat nav sajūtas, ka bija kaut kāds īpašs siltums, karstuma vilnis pie manis katrā ziņā noteikti nebija. Atliek cerēt, ka nākamnedēļ patiešām būs vismaz tik silts, kā sola šobrīd. Vienīgais labums, ka pie šāda nekāda laika pavasars lēnāk iet uz priekšu, nav "žvikt" un viss uzplaucis un noziedējis. Priecīgus svētkus visiem!


Pie manis "maijs" ieradās pirms trijiem, bet nevarētu teikt, ka būtu baigi ārdījies. Pamatīgi nogāza un arī paspārdījās, bet ir bijis krietni trakāk. Pa nakti viss dubulti zaļš kļuvis, nu bet silts jau arī - vakarā vēl +17°C pirms desmitiem rādīja un no rīta ap pusseptiņiem +13°C. Un smaržīgs!!! - šorīt tik gaisu uz iekšu vien gribas vilkt :) .


Tikko norībēja pērkons, pie tam diezgan pamatīgs. Te lv.blitzortung.org parādījās ar apmēram pusminūtes nobīdi. Šobrīd nelīst, brīžam uzspīd arī saule, bet auksts gan, pie loga tādi knapi +10°C.

20 minūtes vēlāk kārtīgi nodod krusa.


Pagaidām visai smuks rīts, saulīte spīd, ap pusseptiņiem pie loga bija gandrīz +8 grādi. Un šorīt dzirdēju dzeguzi! Šķita, ka baigi agri, bet paskatījos, ka iepriekšējos gados ir bijis 26. un 28.aprīlī, tad jau nemaz tik traki agri nav. Kā vienmēr, kabatā sīknaudas vietā bija suņu našķi, bet vismaz sunīšiem bads nebūs :))) . Tā, ka tie, kas nav dzirdējuši - ātri naudu pa kabatām, viņa ir klāt :) .


Šorīt ap saullēktu pie loga -2°C, tas nozīmē, ka tālāk no mājas vairāk. Citādi jauks rīts, vēja nav un ar to jau vien pietiek. Balodene pagalma dzīvības kokā čakli sēž uz olām, būs mums mazi balodēni :) .


Vējš atkal negants, pa logu tik smuki, bet kā ver durvis vaļā, tā sit pa seju... Nez, nav Latvijā veikti mērījumi un salīdzināts, vai vidējais vēja ātrums nav pieaudzis? Man kaut kā liekas, ka pirms gadiem 15-20 nebija tik vējains, tagad pūš ļoti bieži un stipri un tādu vidēji stipru vēju jau vispār vairs neviens neņem par pilnu.


Šorīt bija bieza migla, kas nupat jau izplēn, dodot vietu zilām debesīm. Saule gan vēl ļoti dūmakaina. Pie loga gandrīz +2, bet uz plastmasas trubām, kas stāv uz kastes apmēram metra augstumā no zemes, ledus. Pēc vakardienas negantā vēja šķiet neticami mierīgs :) .


Šorīt ap pusseptiņiem bija galīgi nomācies un pie loga drusku virs +4°C. Tagad strauji noskaidrojies un spīd saulīte. Lauku balodis izdomājis, ka noteikti grib vīt ligzdu dzīvības kokā, kas metrus 3-4 no mājas. Lauž zariņus blakus esošajā ķirsī un ir visai neapmierināts, ka pa viņa pagalmu kaut kādi cilvēki un suņi klīst :)))). Redzēs, pērn arī vienu brīdi tā kā gribēja, bet tad izdomāja, ka tomēr citur būs mierīgāk...

Fui, kāds vējš sacēlies :( . Mākoņu arī atkal vairāk, pa logu smuks, bet ārā diez kas nav...


Pie manis gan jau no sešiem pa logu grabināja, pēc pusseptiņiem sāka līt jūtamāk. Pa vakardienu un nakti redzamāk zaļāks kļuvis.