V
Viljams

Lietotāja aktivitātes


ZA pusē sabriedušie mākoņi tur arī palika. Žēl. Jau apnikusi tā laistīšana katru dienu.

Saule un sausums
22.05.2023 20:12

Siltums, protams, ir jauki, izskatās arī, ka visi saldie ķirši nebūs pagalam, bet... Es zinu, ka ilgtermiņa prognozes nevajag īpaši par pilnu ņemt, bet nokrišņu prognoze tuvākajai nedēļai ir bēdīga. Šodien agros kartupeļus stādot putekļi vien, tikai pašā dziļumā viegls mitrumiņš.


Piektdienas rīta temperatūras prognoze ir traka, ja piepildīsies, saldo ķiršu šogad nebūs.

Atgriežamies pavasarī
01.05.2023 19:18

Pirms stundas mazliet uzlija. Silts vēl joprojām, +13°C.


Apmākusies diena, bet bez nokrišņiem. Un laika prognoze brīvdienām priecē. Beidzot arī sulas normāli tecēs.


Šorīt slaucīju taciņas, bet laikam jau nevajadzēja, pa dienu viss nokusis. Pēcpusdien brīžiem smidzināja, tagad bez nokrišņiem, termometrā +4°C, rietumu pamale tumši zila.


Trešo dienu snieg. Vakar vakarā bija ap puscentimetru uz zemes, šorīt gan viss bija nokusis. Vēlā pēcpusdienā atkal sāka birt, bet ir +1°C, nekāda sniega kārta neveidojas.


Šorīt zeme balta, ap 2 cm, -3°C. Pa dienu drusku sakrities. Diena nomākusies, pelēka. Pašlaik Vietām debesīs gaišums parādījies. Termometrā 2°C.


Vakar mazliet pavirpuļoja sniegpārslas, uz zemes tā īsti nekas nepalika. Šorīt zeme balta apsarmojusi, pusdeviņos bija -4,5°C, cik saullēktā nezinu, termometram nav atmiņas.


No rīta un arī tagad +5°C. Kūst strauji, kur vakar bija sniega kaudzes, tagad vairs tikai nelielas sniega čupiņas.


Kopš pusdienām ap 5 cm ir sasniguši. Sniegs viegls, kas priecē. Tagad caur dūmaku sāk saule spīdēt, tad jau laikam vairs ilgi nesnigs.


Pie manis šorīt tikai -16°C, bet kolēģis teica, ka pie viņa (tas ir ap 20km uz dienvidu pusi) bijuši -22°C. Dienā, kā tas martā pierasts, saulīte ar zobiem, kūst katrā vietā, kur kāds tumšumiņš parādījies.


Lielākais pūtiens ir cauri, vēl mazliet snieg, termometrā -1,5°C.


Šitāds putenis šoziem vēl nav bijis, tas nu ir skaidrs. Pašlaik zeme ar debesīm griežas kopā, laika ziņu brīdinājums, lai labāk ar auto nekur nebrauc, bija īsti vietā


Nupat gan putina nopietni, ceļi daudzviet aizvilkti, redzamība švaka. Bija posmi, kuros knapi var saprast vai priekšā ceļš, jeb jau grāvis.


Naktī vēl bija mazliet snidzis, šodien vairs nē. Sniega nav īpaši daudz, ja neskaita atsevišķas kupenas. Rīta pusē labu brīdi spīdēja saule, tagad visu laiku apmācies. Termometrā -1°C, neliels vējiņš.


Putenis faktiski cauri, vēl gan mērens vējš un arī nedaudz snieg. Saputināts smuki, sniegs mitrs un smags. Ceļi diezgan grūti braucami, vietām ceļam pārvilktas kupenas, pat pilnpiedziņas auto iet smagi. Dienā bija ap nulli, tagad -1°C.Kopš nakts puteņo, vējš ļoti nevienmērīgs, brāzmās reizēm nokrakšķ logu rāmji.


No rīta -15°C, miglā pilsēta pavisam pārvērtusies, likās, ka neviena māja nav augstāka par 2 stāviem. Dienā pamazām sals atlaidās, tagad -3,5°C.