V
Viljams

Lietotāja aktivitātesLīst un pūš, +9°C, normāls oktobris :)Visu dienu lija un pūta, ap četriem lietus pārstāja. Vienā brīdī pat saule uzspīdēja.. Nupat norībēja pērkons un sāka atkal gāzt.

18:55: Gāž un rībina, riktīgs negaiss ne no kurienes.


Zibeņoja ne tikai virs līča. Pašlaik kādu brīdi nav bijis, laikam viss.


Pāri diezgan ātrā tempā iet riktīgi melns un liels negaisa mākonis, lietus gandrīz nekāds, zibeņo un rūc ik pa laikam.


Līņāja visu dienu, bet vakarā vairākas reizes gāza baltu kopā ar spēcīgām vēja brāzmām, un nupat arī divi zibeņi bija. Jācer, ka krusa tomēr izpaliks.


Vējainas dienas, sīkie zari pa zemi mētājas, šur tur kāds lielāks sausais zars arī aplauzts. Pirms brīža sīki uzsmidzināja.


Vakar vakarā lietus bija, bet ļoti īss. Šorīt vēl bija peļķes uz ceļa, vakarā jau viss kūp. Burkāni no dobes bez dakšām nav izvelkami.


Līst! Kārtīgi, līst. Man jau likās ka ar to uzsmidzināšanu deviņos viss būs beidzies.


Priekšpusdien vairākkārt uzlija, pūta brāzmains vējš, pēcpusdiena bez nokrišņiem, vējš mierīgāks.


Nu jau līst kārtīgi.


Sāka līņāt. Vismaz kaut kas.


Rudenīgi vēss rīts, diena arī ne visai silta. Nokrišņu nebija. Vakar pa pēcpusdienu un vakaru mucā zem notekas sasmidzināja kādus trīs spaiņus, ne vairāk.


Pēc 17iem sāka līņāt un turpina. Mēreni stipras vēja brāzmas. Biju cerējis uz stiprāku lietu, zemei ļoti vajag.


Visu dienu pārsvarā sīki līņāja. Tagad pārstājis.


Naktī bija mazliet lijis, zāle slapja. Dienas sākums vējains, bet pēc lietus, kas atnāca ap trijiem, vējš palika mazāks un noskaidrojās. Pašlaik spīd saule, neliels vējiņš, jauki.


Vakardiena bez lietus, šodiena arī... gandrīz, pirms brīža kādas 15 min. lija.


Piecos atnāca lietus, ik pa brīdim arī uzrūca. Sākumā minūtes piecas gāza baltu, vēlāk intensīvi lija. Tagad pārstājis. Pagalms pludo. Ne riekstos, ne sēnēs šovakar neiesim. Tik daudz riekstu, starp citu, sen neatceros redzējis.


Pirms apmēram stundas no rietumiem apmācās, uznāca lietus gāziens kopā ar pērkonu, lija kādu pusstundu, lēnām aizvilkās uz austrumu pusi. Tagad atkal spīd saule, Valmieras virzienā daudz mākoņu, arī viena skaista lakta, ka tik nav tas pats negaiss.