Vējains, auksts un sauss vasaras sākums

Vējains, auksts un sauss vasaras sākums

Maija pēdējās dienās un jūnija sākumā Latvijā tiek prognozēti mainīgi laika apstākļi. Pūtīs mērens, arī brāzmains mainīga, bet pārsvarā ziemeļu puses vējš, gaisa temperatūra kopumā zem klimatiskās normas, tostarp ar salnām un salu pat gaisā, it sevišķi nedēļas nogalē, kad ticami var palikt vēl nedaudz aukstāks. Lai gan brīžam debesis aizklās mākoņi, kas vietām pirmdien - otrdien un nedēļas otrajā pusē var nest arī nelielu lietu, joprojām saglabāsies izteikti sauss laiks, jo kopējā nokrišņu daudzuma prognozes nepārsniedz 5 - 10 mm, turklāt tikai lokāli, daudzviet nelīs nemaz.

  29.05. 30.05. 31.05. 01.06. 02.06. 03.06.
Nakts 0 ... +8 -2 ... +8 0 ... +6 +2 ... +8 -2 ... +8 -2 ... +6
Diena +14 ... +22 +14 ... +19 +16 ... +23 +15 ... +24 +11 ... +17 +12 ... +17

Kopējā nokrišņu daudzuma prognozes līdz svētdienai (weather.us)

Gaisa temperatūras prognožu tendences Saldum (weather.us)

Saule un sausums

Saule un sausums

Maija trešās dekādes sākumā turpināsies mēreni silts laiks, nedēļas nogalē kļūs vēsāks (visdrīzāk īslaicīgi). Anticiklona ietekmē pūtīs lēns mainīga virziena vējš. Nokrišņu būs maz, lai neteiktu, ka daudzviet nemaz, turpināsies sausums. Gaisa temperatūra nakts laikā vidēji +7 ... +12 C, brīvdienās sākot ar Kurzemi pietuvojoties nullei, bet dienā valsts lielākajā daļā +21 ... +24 C.

No pirmdienas līdz trešdienai mainīgs mākoņu daudzums, vietām, galvenokārt valsts austrumos, iespējams neliels lietus kā arī pērkona negaiss. Lēns, mainīga virziena vējš, gaisa temperatūra mēreni līdz vasarīgi silta.

Ceturtdiena varētu būt nedēļas siltākā diena, pēc ECMWF prognozēm Zemgalē pat līdz +25 ... +27 C, taču arī pēdējā siltā diena šajā nedēļā. Pat, ja piepildīies GFS prognoze un diena nebūs siltāka par +24 C, pēc aukstās frontes, kas varētu ierasties ar brāzainu vēju ceturtdien dienas otrajā pusē vai starplaikā līdz piektdienai, jau piektdien valsts lielākajā daļā gaiss būs par 3 - 10 grādiem vēsāks, dažvien tikai +12 ... +…

[Lasīt vairāk]
Īslaicīgs vēsums un lietus

Īslaicīgs vēsums un lietus

Maija vidū gaisa temperatūra būs mērena, pēc aizvadītajām brīvdienām varētu likties pat salīdzinoši vēss, taču beidzot pēc ilgāka pārtraukuma īslaicīgi sagaidāms lietus, kas gan nekompensēs ieilgušo sausumu. Nedēļas otrā puse anticiklona ietekmē visdrīzāk saulaina un sākot ar nedēļas nogali gaisa temperatūra jau atkal pakāpsies kā virs klimatiskās normas, tā arī virs +22 ... +24 grādu atzīmes.

Nakts uz otrdienu un otrdienu iezīmēs laika apstākļu maiņu. Anticiklons, kas iepriekš gādāja par siltu, saulainu un vasarīgu laiku, atkāpjas un no DR mūs sasniegs ciklons, nesot lietu, vietām spēcīgu. Ņemot vērā niecīgo nokrišņu daudzumu pēdējās 40 dienās (10 - 15 mm kopsummā no 01.04. līdz 15.05.), šobrīd prognozētie 15 - 20 mm sausumu kompensēs tikai pavisam īslaicīgi. Kurzemes DR līt sāks jau vēlā pirmdienas vakarā, nakts otrajā pusē tas sasniegs valsts vidieni, bet rīta pusē arī valsts ZA, kur gan līs vismazāk. Sākot ar priekšpusdienu, lokāli stiprs lietus galvenokārt iespējams Kurzemē, Zemgalē, pēcpusdienā arī vietām Vidzemē.…

[Lasīt vairāk]
Gaidot maija vidus siltumu

Gaidot maija vidus siltumu

Maija pirmās dekādes pēdējās dienās un otrās dekādes pirmajā pusē Latvijā saglabāsies pavēss līdz mēreni silts laiks, laika apstākļus ietekmējot anticiklonam, kas gādās par bieži saulainu laiku. Gaisa temperatūra ar katru dienu paaugstināsies, un ticams, ka nedēļas beigās atgriezīsies gaisa temperatūra ap klimatisko normu. Diemžēl turpināsies sausums.

Anticiklons, kas sākotnēji atrodas ar centru uz DA no mums, pakāpeniski pārvietosies mūsu virzienā - tā kā būsim tā centrā, visu nedēļu gaidāms pārsvarā lēns DA, nedēļas otrajā pusē arī ZR puses vējš, kas ļaus baudīt pavasara siltuma atgriešanos, vismaz saulainajās dienās, kad gaiss var iesilt līdz +18 ... +21 C, izņemot piekrasti.

  09.05. 10.05. 11.05. 12.05. 13.05. 14.05.
Nakts -1 ... +4 0 ... +7 0 ... +8 0 ... +8 +4 ... +10 +4 ... +11
Diena +12 ... +18 +13 ... +19 +13 ... +19 +13 ... +21 +13 ... +21 +13 ... +21

Ilgtermiņa gaisa temperatūras tendences Ogres pilsētai (weather.us)

Auksts maija sākums

Auksts maija sākums

Maija pirmajās dienās Latvijā no Skandināvijas ieplūst auksts gaiss, turklāt nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra turpinās pazemināties, it īpaši nakts stundās, kad teju visā valstī gaidāms sals. Sākot ar svētdienu ir cerības uz siltāku laiku.

Otrdien debesis apmākušās, daudzviet galvenokārt īslaicīgs lietus, komplektā ar brāzmainu DR puses vēju. Nākamajās dienās mākoņu būs mazāk, daudzviet iespējams īslaicīgs lietus. Pūtīs lēns līdz mērens R, ZR, vēlāk arī ziemeļu puses vējš, ceturtdien un piektdien pat dienas laikā lietum var pievienoties slapjš sniegs.

Piektdien no ziemeļiem pie mums ieplūdīs vēl aukstāks gaiss, kas varētu nest saulainu, taču maija sākumam aukstu, lai neteiktu ļoti aukstu laiku. Anticiklona centrs Baltijā saglabāsies visdrīzāk visas brīvdienas, pēc tam virzoties tālāk un pamazām pie mums iepludinot arī siltāku gaisu.

  03.05. 04.05. 05.05. 06.05. 07.05.
Nakts -1 ... +4 -3 ... +2 -6 ... +2 -6 ... +1 -4 ... +1
Diena +8 ... +13 +6 ... +11 +4 ... +7 +4 ... +9 +8 ... +12

Ilgtermiņa gaisa temperatūras prognozes Talsiem (weather.us)

Atgriežamies pavasarī

Atgriežamies pavasarī

Aprīļa pēdējā nedēļā prognozēts mainīgs mākoņu daudzums un teju katru dienu vismaz kaut kur iespējams lietus, nedēļas sākumā arī pērkona negaiss. Lai gan prognozes par nokrišņu virzību ir mainīgas, laika apstākļus ietekmēs cikloni Eiropas ZR, kas, lēnām izjukdami, griezīsies uz vietas un gādās par DR puses vējiem un lietu arī pie mums. Gaisa temperatūra no nedēļas vidus būs par 5 - 10 grādiem zemāka, salīdzinot ar šīm brīvdienām, vienīgi pretvēja jūras piekrastē kritums būs niecīgs.

Naktī uz pimdienu galvenokārt Kurzemē vietām uzlīs, bet pirmdien pēcpusdienā ne vien Kurzemē, bet arī valsts centrālajos novados un Vidzemes rietumos iespējams lietus, vietām spēcīgs, kopā ar pērkona negaisu. Ticams, ka arī otrdien daudzviet līs, vietām ar pērkona negaisu.

No trešdienas līdz piekdienai daudzviet izjutīsim iepriekš pieminēto temperatūras kritumu, vietām līs, pūtīs mērens līdz brāzmains DR puses vējš. Mazāk nokrišņu varētu būt nedēļas nogalē, taču šobrīd tā ir tikai varbūtība, jo prognozes par iespējamā anticiklona novietojumu vēl ir atšķirīgas. N…

[Lasīt vairāk]