Sniegi sniga, putināja

Sniegi sniga, putināja

Novembra pēdējā nedēļā Latvijā turpināsies ziemai raksturīgi laika apstākļi ar lēnu, brīžam mērenu, mainīga virziena vēju. Debesis bieži var aizklāt mākoņu sega, katru dienu vismaz kaut kur Latvijā snigs, bet, debesīm skaidrojoties, pastiprināsies sals.

Pirmdien mākoņains laiks, līča un vēlāk jūras ietekmē snigs galvenokārt Tukuma un Jelgavas apkārtnē, vakarā un naktī arī jūras piekrastē Kurzemē. Tikmēr no dienvidiem mūs sasniegs pirmais ciklons, kas zaudēs savu spēku un būtībā izsnigs tepat pie mums. Daudzviet ar pārtraukumiem snigs no pirmdienas vakara līdz otrdienas pēcpusdienai.

Trešdien tuvosies nākamais ciklons, kas no dienvidu puses nesīs daudz nokrišņu, bet arī tas, pēc pašreizējām prognozēm, pie mums zaudēs savu spēku. Snigšana Latvijā gaidāma no trešdienas rīta līdz ceturtdienas pēcpusdienai, kas var nest būtisku sniega krājumu papildinājumu.

Paredzams, ka arī nedēļas nogalē ik pa laikam snigs mazkustīgu vai jau izjukušu ciklonu ietekmē, taču provizoriski mazāk kā nedēļas vidū. P…

[Lasīt vairāk]
Veidosies sniega sega

Veidosies sniega sega

Pirmdien un otrdien mierīgs laiks ar mainīgu mākoņu daudzumu un lēnu DA, A, ZA puses vēju. Vietām, ar lielāku iespējamību otrdien Kurzemē, un ap Rīgu, lokāli no gubu mākoņiem gaidāms sniegs, vietām spēcīgs.

Vietām pierastē var nedaudz uzsnigt arī trešdien, debesis dienas gaitā apmāksies, lai jau vakarā mūs sasniegtu aktīvs ciklons, nesot mērenu līdz brāzmainu vēju, kas pēc pašeizējām prognozēm naktī uz ceturtdienu Kurzemes piekrastē var sasniegt 30 m/s. Naktī uz ceturtdienu gaidāms sniegputenis, ceturtdien siltā sektora ietekmē arī lietus, ko noslēgs putenis.

Nedēļas nogalē tiek prognozēts Z un A puses vējš, kā arī vairāki nelieli cikloni, kas vietām nesīs sniegu. Prognozes par sniega segas biezumu nedēļas izskaņā, tik tālu pirms ciklona, ir krasi atšķirīgas, dažviet tā var nebūt nemaz, citviet 15 cm.

  21.11. 22.11. 23.11. 24.11. 25.11. 26.11.
Nakts -8 ... -2 -11 ... -4 -6 ... +4 -2 ... +4 -10 ... -1 -12 ... -2
Diena -4 ... +2 -4 ... 0 -2 ... +8 -1 ... +4 -6 ... 0 -8 ... -2

Gaisa temperatūras tendences Jelgavai (weather.us…

[Lasīt vairāk]
Ap nulli

Ap nulli

Novembra vidus, atbilstoši prognozēm, kopumā būs pelēcīgs, ik pa laikam gaidāmi galvenokārt nelieli nokrišņi, kā arī neliels līdz mērens, mainīga virziena vējš. Gaisa temperatūra variēs ap nulli, no pārsvarā nelieliem mīnusiem līdz nelieliem plusiem.

No pirmdienas līdz trešdienai ik pa laikam līs, Vidzemē iespējams arī slapjš sniegs. Dienvidu ciklons dosies pāri Baltkrievijai, atnesot nokrišņus plašā teritorijā, bet jau otrdien un trešdien cits, neliels un izzūdošs ciklons virzīsies no Dānijas uz A, DA. Vairāk nokrišņu pirmdien, it sevišķi Vidzemē un Latgalē, otrdien un trešdien līs tikai vietām. Kā pirmais ciklons, tā arī aiz otrā ciklona pie mums ieplūdīs vēsāks gaiss. Temperatūra svārstīsies ap nulli, bet, pie nosacījuma, ja debesis skaidrosies, kādas naktis iespējams sals arī līdz -4 ... -6 grādiem.

Ceturtdien, piektdien un sestdien mierīgs laiks, vietām nedaudz uzlīs, iespējams arī slapjš sniegs, savukārt nedēļas izskaņā paredzams, ka anticiklons atkāpsies un no rietumiem mūs sasniegs nākamā ciklona nestā nokrišņu zona.…

[Lasīt vairāk]
Pelēcīgi siltais

Pelēcīgi siltais

Novembra otrā nedēļā turpināsies rudenīgi pelēcīgie toņi un katru dienu vismaz kaut kur Latvijā gaidāms lietus, turpināsies D, DR puses gaisa plūsma, savukārt nedēļas nogalē gaisa temperatūra visdrīzāk pazemināsies.

Naktī uz pirmdienu un pirmdien plašāks lietus dienvidu ciklona ietekmē gaidāms valsts austrumos, bet pēcpusdienā jaunas nokrišņu zonas šķērsos valsti no rietumiem uz austrumiem, pūtīs pārsvarā lēns vējš. Arī otrdien daudzviet līs, vietām stipri, pastiprināsies DR puses vējš, kas šāds saglabāsies vairākas turpmākās dienas.

Visdrīzāk arī trešdien un ceturtdien ik pa laikam līs nākamā ciklona ietekmē. Brīvdienās mūsu tuvumā prognozē dienvidu ciklonu, kas varētu nest jaunus, intensīvus nokrišņus, taču prognozes par tā spēku un virzību ir krasi atšķirīgas. Ja GFS paredz rudenīgi silta laika turpināšanos, tad ECMWF pēc ciklona prognozē anticiklona ietekmi, kas no ziemeļiem ienestu aukstu gaisa masu. Kā tur būs īstenībā - rādīs laiks.

 

[Lasīt vairāk]
Brīdis rudenīga siltuma

Brīdis rudenīga siltuma

Oktobra pēdējās dienās un novembra sākumā Latvijā kopumā gaidāms rudenīgi silts laiks ar pāris vēsākām dienām nedēļas vidū. Nedēļas sākums būs nokrišņiem bagāts, un ticams, ka arī brīvdienās mūs ietekmēs ciklonu darbība.

Pirmdien un otrdien Latviju šķērsos vairāki cikloni. Līs un snigs jau naktī uz pirmdienu, dienā nokrišņi pakāpeniski mitēsies, lai jau otrdien atsāktos ar jaunu sparu.

Nedēļas vidū īslaicīgi iespējama anticiklona ietekme un vēsāks gaiss bez ilgstošiem nokrišņiem, savukārt pēc tam visdrīzāk būsim starp anticiklonu austrumos un mainīgu laiku Eiropas rietumos. Šobrīd prognozes paredz, ka piektdien vai sestdien ciklona ietekmē mūs varētu šķērsot nākamā nokrišņu zona, atnesot lietu. Ar mērenu D, DA puses vēju pie mums ieplūdīs siltāks gaiss, kas varētu saglabāties vēl vairākas dienas. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis paredz, ka šāds vai līdzīgs laiks ar mēreni siltu laiku saglabāsies arī turpmāk, tiesa, mēs varētu būt uz robežas starp mēreni siltu un ilggadējiem rādītājiem atbilstošu laiku.…

[Lasīt vairāk]
Pelēcīgā oktobra izskaņa

Pelēcīgā oktobra izskaņa

Oktobra pēdējā pilnā nedēļa Latvijā visdrīzāk būs rudenīgi pelēcīga ar mainīgiem laika apstākļiem. Nedēļas sākums būs slapjš, bet pārsvarā ar lēnu vēju, daudzviet iespējams lietus, vairāk līs naktī uz pirmdienu Zemgalē, Latgalē, bet pirmdien un otrdien dienā jau daudzviet iespējama pilināšana. Pūtīs lēns Z, ZA, otrdien A puses vējš.

Būtībā jau no otrdienas būsim uz robežas starp aukstu gaisu Skandināvijā un siltāku gaisu citviet Eiropā, sākot ar trešdienu jūtamāk pastiprināsies vējš no A, DA puses. Skandināvijā un Krievijas ZR anticiklons gādās par aukstu laiku, bet pie mums jau atkal gaidāmi bieži nokrišņi līdz piektdienai ieskaitot. Pašreizējās prognozes paredz lietu trešdien valsts lielākajā daļā, vakarā un naktī valsts austrumos iespējams arī sniegs, nokrišņi burtiski izbirs virs mums, cikloniem izjūkot. Klimatiskie modeļi šobrīd ir pārliecināti, ka nakts laikā sals gaidāms Vidzemē, taču Kurzemē tās svārstās no +3 līdz pat +9 grādiem, tāpat arī dienas laikā, kur iespējama kā 0 C, tā arī +13 C.

Arī nedēļas nogalē iespējami vairāki scenāriji, no maziem mīnusiem līdz +13 grādiem, taču paredzams, ka ja ne brīvdienās, tad mēneša pēdējās dienās gaisa plūsma no D, DR tomēr atnesīs arī rudenīgu siltumu līdz mums.…

[Lasīt vairāk]