Mainīgais pirmsjāņu laiks

Mainīgais pirmsjāņu laiks

Nedēļā pirms Jāņiem Latvijā gaidāms mainīgs laiks, gan ar spēcīgu lietu un ļoti siltu laiku, gan vēsākām dienām. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis šobrīd paredz, ka gaisa temperatūra tuvākajās 10 dienās mainīsies pat par 8 - 10 grādiem, ik pa laikam no Eiropas dienvidiem ieplūstot siltam vai karstam gaisam, ko nomainītu vēsāka gaisa masa.

Naktī uz pirmdienu Kurzemes piekrastē neliels lietus, nakts laikā lokāli lietus mākoņi veidosies arī Vidzemē un Latgalē. Dienā Kurzemē pārsvarā saulains laiks, bet nosacīgi uz austrumiem no Tukuma veidosies gubu mākoņi, kas valsts centrālajos un austrumu novados nesīs lokālu spēcīgu lietu un pērkona negaisu.

Otrdien vējš iegriezīsies no rietumiem, vietām nedaudz līs. Paredzams, ka trešdien Latviju no DR sasniegs nokrišņiem bagāts ciklons, kas tikai attīstīsies. Būsim uz robežas starp karsto gaisu Eiropas DA un vēsāku gaisa masu otrā pusē, attiecīgi iespējami spēcīgi nokrišņi, diennaktī ap 10 - 30 mm. Pašreizējās prognozes paredz, ka maz līs Kurzemes ZR, bet trajektorija vēl var mainīties. P…

[Lasīt vairāk]
Vēl viena dzesējoša nedēļa

Vēl viena dzesējoša nedēļa

Jūnija otrā dekāde Latvijā sāksies ar pavēsu, vējainu laiku un ik pa brīdim līs, savukārt dekādes vidū, atbilstoši jaunākajām GFS un ECMWF prognozēm, gaisa temperatūra sāks paaugstināties. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis paredz, ka jaunnedēļ vidējā temperatūra paredzama pāris grādus zem vidējiem rādītājiem, savukārt nedēļu vēlāk - virs normas. Izteikti jau atkal uz silto pusi prognozes ir nosliekušās aizvadīto 3 - 4 dienu laikā.

Pirmdien un otrdien Latvijā laika apstākļus ietekmēs vairāki cikloni, kas caur Eiropas ZR pie mums turpina ienest aukstu gaisu. Pūtīs mērens un brāzmains, pārsvarā DR puses vējš. Naktī un priekšpusdienā nokrišņi tiek prognozēti galvenokārt Kurzemē un Vidzemes ZR, bet pirmdien vakarpusē jauns ciklons, kas vēl tikai veidosies, var nest nokrišņus Latgalē. Otrdien un trešdien mūs sasniegs cita ciklona paliekas, vietām nesot lietu, bet atmosfēras spiedienam būs tendence paaugstināties.

Arī nedēļas otrā pusē visdrīzāk kaut kur līs, taču prognozes par laiku brīvdienās ir atšķirīgas. E…

[Lasīt vairāk]
Mērens jūnija sākums

Mērens jūnija sākums

Pēc trīs nedēļu siltuma ar gaisa temperatūru virs klimatiskās normas un jauniem siltuma rekordiem, jūnija sākumā Latvijā gaidāms vidējiem rādītājiem atbilstošs laiks. Subjektīvi, visdrīzāk, liksies pavēss, bet tas galvenokārt aizvadītā vasarīgā perioda ietekmē. Mūs jaunnedēļ ietekmēs kā Atlantijas ciklonu plūsma, Eiropā ienesot vēsāku gaisu, tā arī atsevišķi augsta spiediena apgabali. Nedēļas nogalē karstums no Eiropas dienvidiem pēc siltākajām prognozēm varētu izplesties arī līdz Baltkrievijai, bet mūs tas visdrīzāk neskars. Arī vidēja termiņa prognozes katru dienu ir citas - no silta līdz mērenam laikam līdz jūnija vidum.

Nereti karstumu nesošo A, DA puses vēju jau pirmdien visā valstī nomainīs rietumu puses vējš,kas vietām, it sevišķi Kurzemes piekrastē, būs mēreni stiprs, taču joprojām gaidāms vasarīgi silts laiks, izņemot piekrastes novadus. Būs mainīgs mākoņu daudzums, vairāk saules Kurzemē, bet Vidzemē un Latgalē veidosies lietus un negaisa mākoņi. Otrdiena, neliela augsta spiediena apgabala ietekmē, visdrīzāk paies bez būtiskiem nokrišņiem un kopumā nedēļas ietvaros raksturojama kā pēdējā vēl vasarīgā diena.…

[Lasīt vairāk]
Maija beigu karstums

Maija beigu karstums

Jaunnedēļ Latvijā saglabāsies silts un karsts laiks, ko palīdzēs nodrošināt anticiklons virs Krievijas rietumiem. Līdz brīvdienām pie mums saglabāsies siltā gaisa plūsma no D, DA un vidējā diennakts gaisa temperatūra 3 - 7 grādus pārsniegs šī perioda raksturīgo vidējo rādītāju. Tālākās prognozes gan ir mainīgas - jūnija pirmajās dienās iespējams kā īslaicīgi vēl karstāks, tā arī vēsāks laiks, jo Eiropai no ZR varētu ap 4.jūniju varētu pietuvoties aukstāka gaisa masa, bet vismaz šobrīd bažām par aukstumu pie mums nav pamata. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis paredz, ka pirmajā jūnija nedēļā gaisa temperatūra gaidāma ap normu vai nedaudz virs tās, bet atkārtoti siltāks laiks varētu atgriezties pēc tam.

Pirmdien valsts lielākajā daļā bez nokrišņiem, pēcpusdienā atsevišķi lietus un mākoņi gaidāmi valsts austrumos, nevar izslēgt arī pērkona negaisu. Līdzīgi arī otrdien - vasarīgs laiks, pēcpusdienā galvenokārt Vidzemē un Latgalē veidosies lietus un arī negaisa mākoņi, atsevišķi lietus mākoņi iespējami arī citviet. N…

[Lasīt vairāk]
Vasaras turpinājums maijā

Vasaras turpinājums maijā

Atbilstoši jaunākajām prognozēm, arī maija trešā dekādē Latvijā turpināsies vasarīgs laiks ar līdzšinējo situmu, proti, vidējo gaisa temperatūru vairākus grādus virs klimatiskās normas, siltākajās dienās gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz +26 C. Daudzviet, it sevišķi nedēļas sākumā valsts dienvidos, veidosies lietus un negaisa mākoņi, kopējam nedēļas nokrišņu apjomam sasniedzot 25 - 45 mm, bet citviet, it sevišķi Vidzemes ZA, līs pavisam maz. Nedēļas gaitā atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies un laika apstākļus noteiks plašs anticiklons, pie mums nodrošinot mērenu ZA, A, vēlāk DA, D puses vēju.

  20.05. 21.05. 22.05. 23.05. 24.05. 25.05.
Nakts +8 ... +14 +8 ... +14 +10 ... +15 +9 ... +16 +11 ... +18 +10 ... +17
Diena +18 ... +26 +18 ... +25 +18 ... +28 +18 ... +26 +21 ... +27 +21 ... +27

Gaisa temperatūras tendences Madonai (weather.us)

Jaukais maija laiks

Jaukais maija laiks

Maija vidū kā Latvijā, tā Skandināvijā un Krievijas rietumos, laika apstākļus noteiks augsta spiediena apgabali, līdz ar to biežāk var uzspīdēt saule, nokrišņu kopumā būs mazāk par normu, bet vējš nedēļas lielāko daļu pūtīs pavisam lēni. Arī par gaisa temperatūru šajā periodā būtiski nevarētu sūdzēties, tā nedēļas gaitā saglabāsies virs klimatiskās normas. Naktis bezvēja apstākļos nedēļas sākumā gan būs pavēsas, bet dienas - mēreni siltas līdz siltas ar gaisa temperatūru ap +20 grādiem. Vēsāks laiks saglabāsies uz DA un A no mums, tāpēc cerēsim, ka vēsāka gaisa josla virs Baltkrivijas maz ietekmēs laiku Latvijā.

Visu nedēlu Latvijā pūtīs lēns, mainīga virziena vējš. Šobrīd ir grūti precīzi noteikt, cik daudz un bieži spīdēs saule, mazkustīgā gaisa ietekmē vietām veidosies un pie mums ieceļos nelieli lietus mākoņi, bet kopējais nokrišņu apjoms valsts lielākajā daļā prognozēts no 0 līdz 3 mm, kas būtu teju nekas, vien atsevišķās vietās lokāli tiek pieļauts arī 5 - 10 mm. Pirmdien kāda lietus lāse var nokrist Kurzemē, nedēļas vidū arī citviet. O…

[Lasīt vairāk]