Vēl viena dzesējoša nedēļa

Vēl viena dzesējoša nedēļa

Jūnija otrā dekāde Latvijā sāksies ar pavēsu, vējainu laiku un ik pa brīdim līs, savukārt dekādes vidū, atbilstoši jaunākajām GFS un ECMWF prognozēm, gaisa temperatūra sāks paaugstināties. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis paredz, ka jaunnedēļ vidējā temperatūra paredzama pāris grādus zem vidējiem rādītājiem, savukārt nedēļu vēlāk - virs normas. Izteikti jau atkal uz silto pusi prognozes ir nosliekušās aizvadīto 3 - 4 dienu laikā.

Pirmdien un otrdien Latvijā laika apstākļus ietekmēs vairāki cikloni, kas caur Eiropas ZR pie mums turpina ienest aukstu gaisu. Pūtīs mērens un brāzmains, pārsvarā DR puses vējš. Naktī un priekšpusdienā nokrišņi tiek prognozēti galvenokārt Kurzemē un Vidzemes ZR, bet pirmdien vakarpusē jauns ciklons, kas vēl tikai veidosies, var nest nokrišņus Latgalē. Otrdien un trešdien mūs sasniegs cita ciklona paliekas, vietām nesot lietu, bet atmosfēras spiedienam būs tendence paaugstināties.

Arī nedēļas otrā pusē visdrīzāk kaut kur līs, taču prognozes par laiku brīvdienās ir atšķirīgas. E…

[Lasīt vairāk]
Mērens jūnija sākums

Mērens jūnija sākums

Pēc trīs nedēļu siltuma ar gaisa temperatūru virs klimatiskās normas un jauniem siltuma rekordiem, jūnija sākumā Latvijā gaidāms vidējiem rādītājiem atbilstošs laiks. Subjektīvi, visdrīzāk, liksies pavēss, bet tas galvenokārt aizvadītā vasarīgā perioda ietekmē. Mūs jaunnedēļ ietekmēs kā Atlantijas ciklonu plūsma, Eiropā ienesot vēsāku gaisu, tā arī atsevišķi augsta spiediena apgabali. Nedēļas nogalē karstums no Eiropas dienvidiem pēc siltākajām prognozēm varētu izplesties arī līdz Baltkrievijai, bet mūs tas visdrīzāk neskars. Arī vidēja termiņa prognozes katru dienu ir citas - no silta līdz mērenam laikam līdz jūnija vidum.

Nereti karstumu nesošo A, DA puses vēju jau pirmdien visā valstī nomainīs rietumu puses vējš,kas vietām, it sevišķi Kurzemes piekrastē, būs mēreni stiprs, taču joprojām gaidāms vasarīgi silts laiks, izņemot piekrastes novadus. Būs mainīgs mākoņu daudzums, vairāk saules Kurzemē, bet Vidzemē un Latgalē veidosies lietus un negaisa mākoņi. Otrdiena, neliela augsta spiediena apgabala ietekmē, visdrīzāk paies bez būtiskiem nokrišņiem un kopumā nedēļas ietvaros raksturojama kā pēdējā vēl vasarīgā diena.…

[Lasīt vairāk]
Maija beigu karstums

Maija beigu karstums

Jaunnedēļ Latvijā saglabāsies silts un karsts laiks, ko palīdzēs nodrošināt anticiklons virs Krievijas rietumiem. Līdz brīvdienām pie mums saglabāsies siltā gaisa plūsma no D, DA un vidējā diennakts gaisa temperatūra 3 - 7 grādus pārsniegs šī perioda raksturīgo vidējo rādītāju. Tālākās prognozes gan ir mainīgas - jūnija pirmajās dienās iespējams kā īslaicīgi vēl karstāks, tā arī vēsāks laiks, jo Eiropai no ZR varētu ap 4.jūniju varētu pietuvoties aukstāka gaisa masa, bet vismaz šobrīd bažām par aukstumu pie mums nav pamata. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis paredz, ka pirmajā jūnija nedēļā gaisa temperatūra gaidāma ap normu vai nedaudz virs tās, bet atkārtoti siltāks laiks varētu atgriezties pēc tam.

Pirmdien valsts lielākajā daļā bez nokrišņiem, pēcpusdienā atsevišķi lietus un mākoņi gaidāmi valsts austrumos, nevar izslēgt arī pērkona negaisu. Līdzīgi arī otrdien - vasarīgs laiks, pēcpusdienā galvenokārt Vidzemē un Latgalē veidosies lietus un arī negaisa mākoņi, atsevišķi lietus mākoņi iespējami arī citviet. N…

[Lasīt vairāk]
Vasaras turpinājums maijā

Vasaras turpinājums maijā

Atbilstoši jaunākajām prognozēm, arī maija trešā dekādē Latvijā turpināsies vasarīgs laiks ar līdzšinējo situmu, proti, vidējo gaisa temperatūru vairākus grādus virs klimatiskās normas, siltākajās dienās gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz +26 C. Daudzviet, it sevišķi nedēļas sākumā valsts dienvidos, veidosies lietus un negaisa mākoņi, kopējam nedēļas nokrišņu apjomam sasniedzot 25 - 45 mm, bet citviet, it sevišķi Vidzemes ZA, līs pavisam maz. Nedēļas gaitā atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies un laika apstākļus noteiks plašs anticiklons, pie mums nodrošinot mērenu ZA, A, vēlāk DA, D puses vēju.

  20.05. 21.05. 22.05. 23.05. 24.05. 25.05.
Nakts +8 ... +14 +8 ... +14 +10 ... +15 +9 ... +16 +11 ... +18 +10 ... +17
Diena +18 ... +26 +18 ... +25 +18 ... +28 +18 ... +26 +21 ... +27 +21 ... +27

Gaisa temperatūras tendences Madonai (weather.us)

Jaukais maija laiks

Jaukais maija laiks

Maija vidū kā Latvijā, tā Skandināvijā un Krievijas rietumos, laika apstākļus noteiks augsta spiediena apgabali, līdz ar to biežāk var uzspīdēt saule, nokrišņu kopumā būs mazāk par normu, bet vējš nedēļas lielāko daļu pūtīs pavisam lēni. Arī par gaisa temperatūru šajā periodā būtiski nevarētu sūdzēties, tā nedēļas gaitā saglabāsies virs klimatiskās normas. Naktis bezvēja apstākļos nedēļas sākumā gan būs pavēsas, bet dienas - mēreni siltas līdz siltas ar gaisa temperatūru ap +20 grādiem. Vēsāks laiks saglabāsies uz DA un A no mums, tāpēc cerēsim, ka vēsāka gaisa josla virs Baltkrivijas maz ietekmēs laiku Latvijā.

Visu nedēlu Latvijā pūtīs lēns, mainīga virziena vējš. Šobrīd ir grūti precīzi noteikt, cik daudz un bieži spīdēs saule, mazkustīgā gaisa ietekmē vietām veidosies un pie mums ieceļos nelieli lietus mākoņi, bet kopējais nokrišņu apjoms valsts lielākajā daļā prognozēts no 0 līdz 3 mm, kas būtu teju nekas, vien atsevišķās vietās lokāli tiek pieļauts arī 5 - 10 mm. Pirmdien kāda lietus lāse var nokrist Kurzemē, nedēļas vidū arī citviet. O…

[Lasīt vairāk]
Caur lietu uz salnām

Caur lietu uz salnām

Pēc siltas aprīļa izskaņas un pirmajām maija dienām, jaunnedēļ laiks būs vēss ar gaisa temperatūru zem klimatiskās normas. Vairākas naktis nedēļas vidū paredzamas salnas, pēc tam nedēļas otrā pusē īslaicīgi kļūs siltāks, bet tālākās prognozes par brīvdienām vēl variē starp mēreni siltu un aukstu laiku.

Naktī uz pirmdienu galvenokārt Kurzemē, Vidzemes dienvidos un Zemgalē līs, vietām var līt stipri. Dienā debesis būs pelēkas un turpināsies lietus ar mērenu ZA puses vēju, sausāks laiks Vidzemes Z, ZA daļā un Kurzemes pašos ziemeļos. No dienvidiem ciklona nestā nokrišņu zona būtībā iestrēgs virs Latvijas vidienes un orientējoši platuma daļā no Ventspils līdz Rēzeknei, kā arī Liepājas līdz Daugavpilij līs ilgstoši, dienas pirmā pusē vairāk Kurzemē un Zemgalē, pēcpusdienā arī Sēlijā un Latgalē, kad galvenokārt līs sīki. Vakarā nokrišņi sāks atkāpties atpakaļ uz D, naktī DA, vēl pēdējos nokrišņus atstājot Latgalē.

Naktī uz otrdienu vējš iegriezīsies no Z, dienā no ZR un iezīmēs vēsāka perioda iestāšanos. A…

[Lasīt vairāk]
Vasara aprīlī

Vasara aprīlī

Aprīļa pēdējās dienas daudzviet Latvijā iezīmēs meteoroloģiskās vasaras sākumu, lai vai cik tas jocīgi neizklausītos pēc nupat piedzīvotā sniega. Laiku galvenokārt noteiks anticiklons, un, lai gan bieži spīdēs saule, galvenokārt nedēļas sākumā debesis biežāk aizklās mākoņi, vietām iespējams negaiss un stiprs lietus. Vidējā gaisa temperatūra nedēļas ietvaros gaidāma vairākus grādus virs klimatiskās normas, bet brīvdienās var kļūt vēsāks.

Pirmdien debesis daļēji aizklās mākoņi, pūtīs galvenokārt mērens DA, D, pēcpusdienā Kurzemē DR, R puses vējš (kas attiecīgi nozīmē, ka piekrastē strauji var pazemināties gaisa temperatūra). Pēcpusdienā un naktī uz otrdienu, pie mums nonākot siltākam un mitrākam gaisam, sākot no DR, galvenokārt Kurzemē, naktī Zemgalē un Vidzemē, iespējams lietus. Atsevišķas prognozes paredz, ka lokāli stipra lietus iespējamība Vidzemē var saglabāties arī vēl otrdien līdz vakaram.

Nedēļas vidū galvenokārt tikai valsts austrumos vietām var nedaudz uzlīt, taču pēc tam visā valstī pūtīs lēns austrumu puses vējš un anticiklona ietekmē cerības un bieži saulainu laiku. V…

[Lasīt vairāk]
No sniega uz pavasari

No sniega uz pavasari

Jau naktī uz pirmdienu Latgali sasniegs dienvidu ciklons. Tie nereti ir nokrišņiem bagāti, taču šoreiz, atnākot pie mums, lietum klāt pievienosies arī slapjš sniegs, temperatūru kontrasta dēļ iespējams arī pērkona negaiss. Pirmdien no ziemeļiem caur rietumiem pie mums ieplūdīs vēl vēsāks gaiss un sagaidāms, ka pirmdien gaidāma ilgstoša snigšana, it sevišķi valsts rietumu un dienvidu daļā. Valsts austrumos būs ciklona siltais sektors, tur nokrišņi sākumā lietus veidā, Vidzemes ziemeļu daļā snigšana galvenokārt vēlā pēcpusdienā un vakarā. Citviet snigt sāks jau rīta pusē, bet Latgalē nokrišņu būs mazāk un sniega sega diez vai veidosies. Pūtīs mērens līdz brāzmains, galvenokārt ziemeļu puses vējš. Otrdienas rītā sniega segas biezums prognozēs variē no aptuveni 2 cm līdz pat 15 cm vietām Kurzemē un Vidzemē.

Otrdienas pēcpusdienā pēdējie nokrišņi varētu atstāt valsts austrumu daļu, vakarā un naktī uz trešdienu debesis skaidrosies. Pēc pašreizējām prognozēm trešdienas vakarā paredzams nākamais dienvidu ciklons, vairāk nokrišņu naktī uz ceturtdienu. T…

[Lasīt vairāk]
Aprīļa otrā puse - drīzāk pavēsa

Aprīļa otrā puse - drīzāk pavēsa

Aprīļa vidū tiek prognozēts pavēss laiks ar gaisa temperatūru nedaudz zem vidējās klimatiskās normas. Kaut nedaudz siltāku laiku var gaidīt mēneša otrā pusē, taču arī tad vismaz sajūtu līmenī jārēķinās ar mērenu līdz vēsu laiku, jo iepriekš pieredzētā siltuma anomālija aprīlī ne tuvu netiek prognozēta.

Naktī uz pirmdienu ciklona ietekmē daudzviet turpināsies nokrišņi, stiprāk līs Vidzemē. Vēl priekšpusdienā valsts austrumu pusē iespējams neliels lietus, taču diena pārsvarā paies bez nokrišņiem, uzspīdēs saule. Pūtīs spēcīgs rietumu puses vējš, kas dienas gaitā pierims.

Otrdien no rietumiem Latviju sasniegs nākamais ciklons. Ar lielāku iespēju valsts dienvidos gaidāms lietus, līdz ar vēsāku laiku iespējams arī slapjš sniegs, kas šobrīd gan tiek prognozēts pārsvarā Lietuvā. Nedēļas vidū mazkustīgs laiks ar lēnu R, ZR puses vēju, Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis paredz lokālu nokrišņu veidošanos.

Piektdien kā uz austrumiem, tā arī rietumiem no mums tiek prognozēti cikloni, līdz ar to šobrīd ir grūti prognozēt, vai un cik daudz līs, atšķiras arī iespējamā gaisa temperatūra. R…

[Lasīt vairāk]
Tropisks siltums un mērenāks laiks

Tropisks siltums un mērenāks laiks

Pēc jauna siltuma uzplūda nedēļas sākumā, sākot ar nedēļas vidu gaisa temperatūra atgriezīsies ap klimatisko normu, kas nozīmē, ka kopumā kļūs par 5 - 10 grādiem vēsāks, atkarībā no reģiona. Vēsākais laiks nedēļas otrā pusē gaidāms Kurzemes jūras piekrastē, kur bieži pūtīs mērens līdz brāzmains DR puses vējš.

Pirmdienas izskaņā no dienvidiem Latviju sasniegs silta, šim periodam pat karsta gaisa masa - naktī uz otrdienu un trešdienu gaisa temperatūra vairākos novados prognozēta pat +11 ... +14 C. Netipiskais siltums pie mums gan neuzturēsies pārāk ilgi, jo jau trešdien no rietumiem to nomainīs būtiski vēsāka gaisa masa. Pirmdien ar lielāku iespēju vietām Kurzemē, bet otrdien Vidzemē var veidoties lokāli lietus mākoņi, savukārt aukstā fronte nedēļas vidū varētu pāriet pāri mierīgi, bez vai ar nelieliem nokrišņiem galvenokārt valsts austrumos. Nedēļas sākumā lēns vējš līdz bezvējš, trešdien pastiprināsies DA > DR puses vējš.

Ceturtdien, iespējams, vietām līs no izjukušu ciklonu nestiem nokrišņu mākoņiem, vietām uzspīdēs saule. K…

[Lasīt vairāk]