V
veczirgs

Lietotāja aktivitātes


26. maijā no rīta zema migla. T. +7°C. Spiediens 774 mm. Lēns, grozīgs vējš. Migla izklīda ap 9-ņiem. Debesis ātri noskaidrojās. Pusdienas laikā saulains. Mākoņu maz. Pēcpusdienā t. līdz +19°C. Lēns līdz mērens Z vējš. Vakarā daži nelieli gubu mākoņi redzami DA pamalē. Pašlaik t. +12°C. Spiediens 774,5 mm.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 24. maija vakarā īslaicīgs lietus. Nolija 3 mm. 25. maijā no rīta bieza migla, kas izklīda pirms pusdienām. Dienas laikā mākoņains. ZA, D un DR pusē tāli negaisa mākoņi. T. No +6 līdz +18. Spiediens no 767 līdz 772 mm.

25. maijā no rīta t. bija +6°C. Spiediens 767 mm. Iepriekšējā vakarā uznāca mērens lietus. Nolija 3 mm. No rīta zāle slapja. No krūmiem izlīduši gliemežu bari un sukā nost zaļumus. Debesis klāja bieza migla kas izklīda tikai īsi pirms pusdienām. Dienā mākoņains. Pūta lēns ZR vējš. T. līdz apm. +18°C. Pēcpusdienā ZA un tālu DR pusē gubu-lietus mākoņi. Vakarā vēss Z vējš. Pašlaik t. +9°C. Spiediens 772 mm.

Tiecoties pēc siltuma
25.05.2020 23:04

300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 24. maijā no rīta apmācies. Priekšpusdienā sāka līt. Lija līdz pievakarei. Nolija 3 mm. Pievakarē skaidrojās. Tomēr vēl uznāca frontes tipa lietus mākonis un uzlija vēl. Vējš visu dienu lēns un grozīgs. Spiediens mainījās no 765 līdz 764 mm.

24. maijā no rīta apmācies. Lēns vējš. Debesīs dīvaini lietussargu mākoņi, kuru virsotnes pazuda nokrišņu miglā. Priekšpusdienā mākoņi palika vienmuļi un sāka pamazām līņāt. T. no sākuma +9°C. Spiediens 765 mm. Dienā lietus turpinājās. Brīžiem t. +13°C. Pēcpusdienā bija stiprāks lietus, pēc kura debesis sāka skaidroties. Nolija 3,5 mm. Pievakarē t. sasniedza +16°C. Tomēr no ZR puses uznāca lietus fronte bez kāda stiprāka vēja. Nolija atkal mēreni. Pēc tam atkal skaidrojās. Pašlaik t. +11°C. Spiediens 764 mm. Skaidrojās no Z puses.


22. maijā no rīta t. +5°C. Spiediens 768 mm. Lēns Z vējš turpinājās kopš vakardienas. Dienas laikā parādījās nedaudz zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā t. sasniedza + 15°C. Spiediens 769 mm. Vakarā visi mākoņi izklīda. Vienīgi DA pamalē kāds gubu mākonis kavējās. Vējš gandrīz norimis. Pašlaik t. +10°C. Spiediens 769 mm.


21. maijā no rīta debesis dalījās uz pusi - D-DA-A-ZA pusē spalvu mākoņi. Tālāk pie apvāršņa zemāki slāņu mākoņi. T. +2°C. Dažām mašīnām jumti sirmi, dažām rasas klāti. Pūta lēns līdz mērens ZR vējš. Spiediens 766 mm. Dienas laikā mākoņi pamazām pārņēma gandrīz visu debesi. Vējš pastiprinājās līdz mēreni stipram. A pusē mākoņi ar nokrišņu aizkariem. T. paaugstinājās līdz +13°C. Tomēr drīz gaiss palika vēsāks. Pievakarē vējš palika lēnāks. Tuvāk saulrieta laikam saule izlauzās no mākoņu apakšas. Pašlaik t. +8°C. Spiediens 766 mm. Vējš pavisam lēns.


20. maijā naktī debesis bija skaidras. T. ap 2 naktī noslīdēja līdz +2°C, bet uz rīta pusi savairojās mākoņi un t. nedaudz paaugstinājās. No rīta +3°C. Spiediens 764 mm. Pūta mērens ZR vējš. Debesis uz īsu brīdi noskaidrojās. Priekšpusdienā savairojās zemie gubu mākoņi un pēcpusdienā parādījās gubu lietus mākoņi. Mūs arī daži mākoņi trāpīja. Lietus gan bija tik daudz ka asfalts raibs palika. T. nepacēlās augstāk par +13°C. Mērens Z vējš turpinājās. Vakarā skaidrojās no Z puses. Pašlaik t. +7°C. Spiediens 766 mm. Z vējš pavisam lēns palicis.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 19. maijā no rīta skaidrs. T. +0C. Dienā zemie gubu mākoņi. T. +14C. Pēcpusdienā lietus. Nolija 1 mm. Vakarā skaidrojās no ZA puses. Spiediens no 762, pusdienā 761, vakarā 762 mm.

19. maijā no rīta saulains. T. +1°C. Mašīnu jumti sirmi apsarmojuši. Uz zāles nekādu sirmumu nemana. Spiediens 762 mm. Lēns, grozīgs DR vējš. Priekšpusdienā saradās zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā daudz mākoņi no visiem slāņiem. T. sasniedza +14°C. Pievakarē neliels lietus. Nolija 1,5 mm. Vakarā skaidrojas no ZA puses. Pūta auksts vējš no ZA puses. Saulrieta laikā mākoņi aizvirzījās uz DR pusi. Pašlaik t. +5°C. Spiediens 762 mm.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 18. maija naktī bija neliels lietus. Nolija 2 mm. No rīta skaidrs laiks. T. +3C. Dienā zemie gubu mākoņi ar nokrišņu aizkariem. T. līdz +14C. Neliels lietus vairākas reizes. Vakarā skaidrojās. Spiediens mainījās no 759 līdz 762 mm.

18. maija naktī bija neliels lietus. Nolija 2 mm. No rīta mākoņu maz. Visi tie zemie gubu mākoņi. T. +3°C. Spiediens 759 mm. Priekšpusdienā debesīs daudz zemo gubu mākoņu. Vējš lēns līdz mērens no ZR puses. Pēcpusdienā daži no tiem, kas ZR pusē, ar nokrišņu joslām. T. saulainā laikā līdz +14°C. Pievakarē arī mums uznāca daži nelieli lietus mākoņi. Tik vien bija, kā asfaltu samitrināja. Tādi nelieli lietus mākoņi pie mums grozījās līdz vakaram. Vakarā tie bija sevišķi gleznaini. Vējš pavisam norimis. Uzpūš tikai lēnas vēsmas no dažādām pusēm. Vēl saulrietā viens nograbināja rupjas lietus lāses. Pašlaik t. +6°C. Spiediens 762,5 mm.


17. maija naktī nolijuši 3 mm. No rīta t. bija +6°C. Spiediens 759 mm. Daudz mākoņu. Zemie gubu mākoņi jau bija agri ieradušies. Pusdienas laikā jau bija arī gubu lietus mākoņi saradušies. Pēcpusdienā gaišā laikā t. bija līdz +12°C. Kad tumši mākoņi bija - vien +8°C. Vakarā lietus mākoņi arvien biežāk. Pašlaik t. +5°C. Spiediens 758 mm. Atkal drusku uzlijis. Uz asfalta mazas peļķītes.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 17. maija naktī bija lietus. Nolija 3 mm. No rīta t. bija +6C. Debesis mākoņainas. Diena mākoņaina. Pēcpusdienā īslaicīgs lietus. T. līdz +12C. Spiediens no 759 līdz 758 mm vakarā.

16. maijā no rīta mākoņains. T. +5°C. Spiediens 758 mm. Mērens R vējš. Priekšpusdienā zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā sāka nākt lietus brāzmas. Vējš pastiprinājās līdz mēreni stipram. No sākuma lietus bija maz, tikvien, kā asfaltu samitrināja. Stiprāks lietus izveidojās pievakarē. Pēc lietus vējš pierima. T. svārstījās no +13 līdz +8°C. Pašlaik mākoņains ar mērenu R-ZR vēju. T. +6°C. Spiediens 758,5 mm.


15. maijā no rīta T. +0°C. Zāle un automašīnu jumti sirmi. Debesīs vidējās zonas gubu-slāņu mākoņu lauki. Spiediens 761 mm. Priekšpusdienā saradās zemie gubu mākoņi. Un pusdienas laikā parādījās pirmie lietus mākoņi. Pēcpusdienā lietus mākoņi nāca viens pēc otra. Lietus gan no tiem maz lija. Vienu brīdi arī krusa pa palodzi grabinājās. T. gaišākos periodos līdz +12°C. Vakarā mākoņi plānāki, bet aizņēma lielāku platību. Vējš, kas dienas vidū mēreni stipri pūta, vakarā norima. Pašlaik t. +5°C. Spiediens 760 mm.


14. maijā aukstums turpinās. No rīta t. +1°C. Spiediens 760 mm. Saulains, pilnīgi bez mākoņiem. Zemie gubu mākoņi saradās priekšpusdienā. Pēcpusdienā jau ZR un Z pusē gubu mākoņi ar nokrišņu bārdām. Vēlāk dažs gubu mākonis uznāca un nobirdināja ļoti nelielu lietiņu. T. sasniedza +11°C. Vējš neliels, bet lietus laikā brāzmas no dažādām pusēm. Vakarā līdzīgi. Pašlaik t. +4°C. Spiediens 761 mm.


13. maijā no rīta debesīs spalvu mākoņi. T. +2°C. Spiediens 758 mm. Drīz saradās zemie gubu mākoņi. R-DR vējš pastiprinājās līdz mēreni stipram. Pēcpusdienā debesīs lielie gubu-lietus mākoņi. T. starp lietus tūrēm +12°C. Mēreni stiprs vējš saglabājās. Vakarā mākoņu mazāk un vējš lēnāks. Pašlaik t. +4°C. Spiediens 758,5 mm. Nolijuši kādi 0,5 mm.


12. maijā no rīta mākoņains. Uz mašīnu jumtiem un, vietām zālē, redzamas sniega paliekas. Nokrišņu daudzums 2,5 mm T. +1°C. Spiediens 756 mm. Lēns, grozīgs vējš. Ap pusdienas laiku debesis skaidrojās, bet parādījās zemie gubu mākoņi. Drīz tie sabiezēja un zem tiem parādījās nokrišņu aizkari. Pēcpusdienā brīžiem nokrišņu mākoņi uzbirdināja lietu. T. pacēlās līdz +11°C. Gubu mākoņu augstums reti pacēlās augstāk par inversijas slāni. Vakarā mākoņu mazāk, bet lietus mākoņi turpināja veidoties. Vējš joprojām lēns un grozīgs, bet lietus laikā mērenas brāzmas. Pašlaik t. +6°C. Spiediens 758,5 mm.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 12. maijā naktī krita slapjš sniegs. No rīta apmācies. T. +1C. Nokrišņu daudzums 2 mm. Priekšpusdienā skaidrojās. Dienā veidojās lielie gubu mākoņi ar nokrišņu brāzmām. Vējš lēns un grozīgs. Vakarā skaidrojās no ZR puses. Spiediens mainījās no 756 līdz 758 mm.