V
veczirgs

Lietotāja aktivitātes


22. jūl. no rīta mākoņains Z-ZA pusē. T. +10°C. Spiediens 765 mm. Mērens ZR vējš. Dienā vējš pastiprinājās līdz mēreni stipram. Debesīs daudz mākoņu. T. +26°C. Pēcpusdienā gubu mākoņiem pievienojās spalvu mākoņi. Vakarā vējš pierima un debesis skaidrojās no ZR puses. Pašlaik t. +17°C. Spiediens 762 mm.


21. jūl. no rīta saulains. T. +14°C. Spiediens 762 mm. Dienā zemie gubu mākoņi. Mērens Z vējš. T. sasniedza +24°C. Pievakarē vējš pierima. No ZR puses skaidrojās. Vēlāk gandrīz visa debess skaidra un gaiss neparasti auksts. Pašlaik t. +14°C. Spiediens 764 mm.


20. jūl. no rīta saulains, bez mākoņiem. T. +11°C. Spiediens 762 mm. Ap 10.00 parādījās pirmie zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā to jau bija 7 balles. Tiem pievienojās vidējās zonas gubu-slāņu mākoņi. T. sasniedza +26°C. Brīžiem mērens R vējš. Vakarā mākoņu arvien mazāk. Saule norietēja skaidrās debesīs. Pašlaik t. +17°C. Spiediens 760 mm. Debesīs sudrabainie mākoņi.


19. jūl. no rīta t. bija +16°C. Debesīs daudz gubu mākoņu. Spiediens 759 mm. Priekšpusdienā maz mākoņu. Pūta mērens Z vējš. Pēcpusdienā gubu mākoņi 3-5 balles. T. +24°C. Vakarā skaidrojās. Vējš norima. Debesīs kārtaina dūmaka. Pašlaik t. +15°C. Spiediens 761 mm.


18. jūl. no rīta t. bija +14°C. Spiediens 760 mm. Vietām gubu mākoņi. Līdz pusdienas laikam saulains. Vēlāk zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā t. sasniedza +30°C. Mēreni stiprs R vējš. Vakarā gubu-lietus mākoņi tālu D-DA pusē. Gubu- varbūt arī lietus mākoņi gar Z-ZA pusi. Tie jau diezgan tuvu. Pašlaik zemie gubu mākoņi saglabājās gar Z-ZA pusi. T. +20°C. Spiediens 758 mm.


17. jūl. no rīta mākoņains DR pusē. T. +18°C. Spiediens 762 mm. Cilv. stāstījuši, ka DR puses mākoņos bijusi dzirdama klusa ducināšana. Gar Lietuvas pusi garām gāja negaisu virkne. Pēcpusdienā t. sasniedza +30°C. Mākoņi DR pusē palikuši gaišāki. Un rībināšana beigusies. Pastiprinājās ZA vējš. Uz vakaru mākoņi DR pusē saglabājušies, bet tie ir tikai spalvu mākoņi. Pašlaik t. +21°C. Spiediens 761 mm.


16. jūl. no rīta t. bija +21°C. Spiediens 761 mm. Debesīs gubu mākoņi. Tādi dažreiz redzami pirms dienām ar augstu temperatūru. Lēns DA vējš. Pēcpusdienā parādījās zemie gubu mākoņi. Drīz tie sapulcējās gar D-DR pamali. Debesis joprojām blāvas un gubu mākoņi izskatījās kā klimpas piena ķīselī. T. sasniedza +33°C. Izdomājām jaunu paņēmienu kā pārciest karstumu - ieejam dušās ar visām drēbēm un tad dzīvojam pa virtuvi. Ļoti spirgta un patīkama sajūta. Bet mākoņi brieda un brieda un drīz jau parādījās blāvas pērkongalvas. Un sākās tāla rībināšana. Un tādi mākoņi ik pa laikam garām gāja. Un mums ne piles. Vakara krēslā vēl kāds mākonis centās izveidoties, bet nekas neiznāca. Pašlaik t. +21°C. Spiediens 761 mm.


15. jūl. no rīta saulainas un blāvas debesis, bez ziluma. T. +17°C. Spiediens 761 mm. Lēns, mainīgs vējš. Pusdienas laikā sāka rasties gubu mākoņi. Pēcpusdienā gubu mākoņu maz, bet vidējās zonas gubu-slāņu mākoņi savairojās. Gaiss ļoti sutīgs. T. līdz +33°C. Vakarā līdzīgi, bet vidējās zonas gubu-slāņu mākoņi redzami pārvietojās no ZR puses. Pašlaik t. +27°C. Spiediens 760 mm. Dūmaka saglabājās, bet mazāka nekā no rīta.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 13. jūl. vakarā un naktī nolijuši 3 mm. 14. jūl. no rīta mākoņains. Priekšpusdienā skaidrojās. Pēcpusdienā no D puses nāca gubu-negaisa mākoņi. Vēlāk zibeņi un pērkoni. Lietus mazāk par 1 mm. Vakarā lietus mākoņi izklīda. No rīta D-DA vējš. Vakarā ZR vējš. T. no +19C līdz +32C. Spiediens no 762 mm līdz 760 mm.

13. jūl. no rīta saulains neskaidrās debesīs. T. +20°C. Spiediens 763 mm. Dienā lēns DA vējš. Neskaidra Saule. T. līdz +32°C. Pievakarē sāka veidoties lielie gubu-lietus mākoņi. Pirmie pērkoni bija dzirdami jau ap 16.00. Gar R pusi garām gāja lietus mākonis. Mums pa sauso. Vējš arī neko nemainījās. Vēlāk arī mums uznāca gubu-lietus mākoņi ar pērkonu un lietu. Pērkons vairāk pa mākoņiem ducināja. Nolija kādus 4 mm. Pastiprinājās mērenas D vēja brāzmas. Vēlāk uz nakti debesis nomierinājās. Pašlaik t. +20°C. Spiediens 761 mm.


12. jūl. no rīta t. bija +17°C. Spiediens 766 mm. Debesis DA pusē ar gubu mākoņiem, ZR pusē skaidras. Priekšpusdienā skaidrojas. Gubu mākoņi DA pusē negribīgi atkāpās. Dienā nedaudz mākoņains. T sasniedza +31°C. Vakarā nedaudz mākoņains. Dūmaka. ZR-Z pusē redzami kādi lielāki gubu mākoņu veidojumi. Pašlaik t. +24°C. Spiediens 763 mm.


11. jūl. no rīta saulains zilās debesīs. T. +15°C. Spiediens 765 mm. Lēns līdz mērens R vējš. Dienā saulains ar nelieliem laba laika gubu mākonīšiem. T. sasniedza +28°C. Tomēr drusku vēsāks. Pēcpusdienā vējš pavisam lēns. Gaiss atkal sutīgs. Vakarā atkal sāka vilkties dūmaka. Pašlaik t. +20°C. Spiediens 765 mm.


10. jūl. no rīta nedaudz viegli mākonīši. T. +19°C. Spiediens 764 mm. Lēns D-DA vējš. Zemie gubu mākoņi tikai pēcpusdienā parādījās. Un tādi laba laika mākonīši saglabājās līdz vakaram. T. sasniedza +32°C. Vakarā laba laika mākonīši sāka pārvērsties citādos mākonīšos, solot laika maiņu. Un tā arī bija: pēkšņi sāka pūst mērens R vējš. Un bez lietus! Bet ilgi jau nepūta. Pirms pusnakts tas norima un iestājās parasti sutīgā nakts. Pašlaik t. +20°C (iekšā +27°C). Spiediens 762 mm, bet jau ceļas.


9. jūl. no rīta t. bija +18°C. Spiediens 767 mm. Saulains, bet jau drīz no ZR puses tuvojās vidējās zonas gubu-slāņu mākoņi. Līdz mums gan tie atnāca, bet tālāk izčākstēja. Virs mums izveidojās dalīšanas zona starp mākoņainu un skaidru laiku. T. pēcpusdienā sasniedza +32°C. Pūta lēns D-DA vējš. Vakarā līdzīgi, vienīgi mākoņu ZR pusē mazāk. Vērojama arī neliela dūmaka. Pašlaik t. +23°C. Spiediens 765 mm. Labi, labi, tā turpināt.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 8. jūl. no rīta saulains, dūmaka. Priekšpusdienā apmācās. Ap pusdienas laiku tāls pērkons un retas, lielas lietus lāses. Pēcpusdienā ļoti sutīgs. Pievakarē neliels lietus 1 mm. T. no +19C līdz +31C. Spiediens no 766 līdz 767 mm. Vējš lēns un grozīgs.

8. jūl. no rīta debess skaidra. Neliela dūmaka. T. +19°C. Spiediens 766 mm. Priekšpusdienā saradās vidējās zonas gubu un gubu-slāņu mākoņi. Ap pusdienas laiku birušas retas, lielas lietus lāses kā pupas. Bijis dzirdams attāls pērkons. Vēlāk nedaudz skaidrojās. T. pacēlās līdz +31°C. Pievakarē neliels īslaicīgs lietus. Vakarā mākoņains, dūmakains ar lietus pazīmēm. Vējš visu dienu lēns un grozīgs. Pašlaik t. +21°C. Spiediens 767 mm. Zemie mākoņi lien no DA puses.


7. jūl. no rīta viegli spalvu mākoņi. T. +17°C. Spiediens 764 mm. Nu, palieciet sveiki, lietus mākoņi, spiediens aug un lietu neredzēt kā savas ausis. Dienā saradās nedaudz zemie gubu mākoņi un arī spalvu mākoņi nepazuda. Pēcpusdienā t. sasniedza +30°C. Un lēns D vējiņš nekādu vēsumu nedeva. Vakarā pavisam lēns un grozīgs vējiņš. Debesīs neliela dūmaka. Pašlaik t. +21°C. Spiediens 765 mm. Spalvu un zemie gubu mākoņi saglabājās niecīgos daudzumos.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 6.jūl. no rīta mākoņains. Neliels lietus 1 mm. Vēlāk skaidrojās. Pēcpusdienā negaisa mākoņi gar R pusi. Vakarā skaidrojās. Pamalēs negaisa mākoņi. T. no +18C līdz +27C. Spiediens no 761 mm līdz 762 mm.

6. jūl. no rīta daudz vidējās zonas mākoņu. T. +18°C. Priekšpusdienā drusku uzlija. Pēcpusdienā skaidrojās no DR puses. Pūta lēns līdz mērens DA vējš. T. līdz +27°C. Vēlāk DR pusē parādījās tumši negaisa mākoņi. Bet ... aizgāja garām gar R pusi. Pievakarē skaidrojās. D-DA un R-ZR pamalēs mazskaitlīgi negaisa mākoņi. Pašlaik t. +20°C. Spiediens 762 mm.


5. jūl. no rīta maz spalvu mākoņu. Pusdienas laikā zemie gubu mākoņi kopā ar spalvu mākoņiem. Pēcpusdienā mērens A vējš. T. līdz +27°C. Spalvu mākoņi klāj visu debesi. Brīžiem Saule nedod ēnu. Tuvāk vakaram spalvu mākoņi sāka sairt. Vējš norima. Pašlaik t. +22°C. Spiediens 760 mm.