V
veczirgs

Lietotāja aktivitātes


20. febr. no rīta t. bija +3°C. Spiediens 760 mm. Mākoņains, bet arī daudz saules. Priekšpusdienā vispār gandrīz noskaidrojās. Lēns līdz mērens R vējš. Ap pusdienas laiku un līdz vakaram gandrīz apmācies. T. sasniedza +7°C. Pašlaik t. +1°C. Laikam skaidrojas, jo daudz zvaigžņu redzams. Spiediens 763 mm.


19. febr. no rīta mākoņains. T. +2°C. Spiediens 756 mm, kopš vakara nav mainījies. Lēns R-DR vējš. Dienā gandrīz apmācies. Lēns līdz mērens vējš. T. līdz +6°C. Tāds pats laiks vakarā. Pašlaik t. +4°C. Spiediens sācis celties - 757 mm.


18. febr. no rīta saulains. Tikai ZR un D pusē tālumā redzami vidējās zonas gubu-slāņu mākoņi. Bet drīz no ZR puses tuvojās mākoņu lauka mala un strauji apmācās. T. no rīta +2°C. Spiediens 756 mm. Lēns līdz mērens R vējš. Dienā apmācies. Brīžiem drusku smidzina. T. līdz +6°C. Vakarā vējš drusku pagriezās vairāk no DR puses. Pašlaik t. +4°C. Spiediens bez izmaiņām - 756 mm.


17. febr. 6-os no rīta t. pakāpās līdz +11°C. Visu nakti bija mēreni stiprs vējš. Brīžiem neliels lietus. No rīta skaidrojās. T. nokrita līdz +8°C. Debesīs bija ātri skrejoši zemie gubu mākoņi. Brīžiem saule. Pēcpusdienā uznāca kāds negaisa mākonis bez pērkona. Uzpūta stipra vēja brāzma. Uzsmidzināja lietus. Vēlāk debesis skaidrojās. Un vējš sāka norimt. Pašlaik t. +6°C. Spiediens 756 mm.


16. febr. no rīta mērens D-DR vējš. T. +1°C. Spiediens 760 mm. Apmācies, bez nokrišņiem. Vidējās zonas gubu-slāņu mākoņi no R puses. Dienas laikā vējš pastiprinājās līdz mēreni stipram. T. pacēlās līdz +6°C. Vakarā vējains. T. +7°C. Spiediens 754 mm.

Nedēļa ap nulli
16.02.2020 21:11

15. febr. no rīta t. bija -3°C. Spiediens 769 mm. Saulains, bet ar augšējiem spalvu mākoņiem. Lēns D-DR vējš. Līdz pusdienas laikam spalvu mākoņi saglabājās, bet pastiprinājās vējš līdz mērenam. Pēcpusdienā daudz mākoņu. Sanākuši arī vidējās zonas gubu-slāņu mākoņi. Vējš it kā palēninājās. Pašlaik t. +3°C. Spiediens 766 mm.

Nedēļa ap nulli
15.02.2020 21:57

14. febr. no rīta mākoņains 6-8 balles. T. 0°C. Spiediens 760 mm. Lēns vējš. Spalvu mākoņu augstumā ZR vējš. Vēlāk visu dienu debesīs spalvu mākoņi. Saule ar pilnu jaudu nespēj spīdēt. Pēcpusdienā saradās arī nedaudz zemie gubu mākoņi, kas centās izspraukties virs inversijas zonas, bet nekas viņiem nesanāca. Vakarā pavisam mierīgs. Pat sīki zariņi nekustējās. Pašlaik t. -2°C. Spiediens 767 mm.

Nedēļa ap nulli
14.02.2020 22:16

13. febr. no rīta lieli gubu-negaisa mākoņi. Mērens un brāzmains R vējš. T. +2°C. Spiediens 752 mm. Viens liels gubu mākonis uznāca virsū. ZR pusē zili melns mākonis. No sākuma lietus. Beigās slapjš sniegs lielām pļeckām. Līdz pusdienas laikam lieli gubu mākoņi apkārt grozījās. Drusku arī uzlija. T. līdz +5°C. Spiediens 756 mm. Vakarā skaidrojās. Nelieli gubu mākoņi šur-tur grozījās. Vējš palika lēns un pagriezās no DR puses. Pašlaik t. ap 0°C. Spiediens 757 mm.

Nedēļa ap nulli
13.02.2020 22:01

11. febr. mākoņains 5-7 balles. T. +2°C. Spiediens 738 mm. Vējš mērens, bet mākoņi ātri skrejoši. Dienā apmācās vairāk -8-9 balles. T. pakāpās līdz +4°C. Brīžiem drusku uzlija. Spiediens lēni paaugstinājās. Vakarā atkal mākoņu mazāk. Pašlaik t. +2°C. Spiediens 740 mm.

Nedēļa ap nulli
11.02.2020 21:31

9. febr. no rīta saulains ar plāniem vidējās un augšējās zonas mākoņiem. Lēns līdz mērens D-DR vējš. Vidējo mākoņu augstumā R vējš. Dienā mākoņi 3-8 balles. Vakarā skaidrojās vairāk, bet pastiprinājās vējš. Virs jumtiem pacēlās spožs mēness. Bet ap 21-niem tas jau bija blāvs. Pašlaik t. +2°C. Spiediens strauji krīt - 754 mm. Vējš pastiprinās.


8. febr. no rīta apmācies. Plānā sniega kārtiņa nokususi. T. +1°C. Spiediens 768 mm. Pūta mērens vējš. Ap pusdienas laiku vējš norima un lietus mitējās. Mākoņi palika gaišāki, bet no saules ne miņas. Pašlaik t. +3°C. Spiediens 768 mm.


7. febr. no rīta debess pilnīgi skaidra ar lēnu Z-ZR vēju . Visi dubļi sasaluši. Var ērti staigāt pa dubļainiem ceļiem. Aizgājām paskatīties, kā veči ceļ jauno valni ap rožu dārzu. Izskatās jau labi. Tikai materiāli mūsdienīgi. Kad tos noslēps nebūs ne vainas. Vidējās zonas slāņu mākoņi parādījās vēlā pēcpusdienā. Dienā t. saglabājās ap 0°C. Pašlaik parādījies vējiņš. T. +0,8. Spiediens 770 mm, krīt. Uz zemes parādījusies plāna sniega kārtiņa.


6. febr. no rīta brāzmains vējš. Asfalts slapjš un gar malām peļķes. T. +2°C. Spiediens 759 mm. Dienā mākoņains. T. +2°C. Spiediens strauji cēlās. Vakarā vējš sāka norimt un palika aukstāks. Pašlaik t. -4°C. Spiediens 766 mm. Debesīs spožs pilnmēness.


5. febr. no rīta mākoņains. Lēns ZR vējš. T. -6°C. Spiediens 764 mm. Bieži saule spīdēja. Klusajās debesīs atskanēja kaut kādu gājputnu klaigas un pāri DR virzienā pārlidoja divi nelieli putnu kāši - pēdējie rudens gājputni - . Pēcpusdienā apmācās vairāk un nokrita dažas sniegpārslas. Vakarā atkal skaidrojās, bet pastiprinājās vējš.


26. dec. no rīta apmācies, bet silts. T. +2°C. Spiediens 760 mm. Brīžiem minimāls lietus un lēns DR vējš. Dienā tumšs un krēslains. Debesis klāja zemi mākoņi. T. pakāpās līdz +5°C. Spiediens neko nemainījās. Vakarā lietus drusku vairāk un vējš pamainījās no R puses. Pašlaik t. +3°C. Spiediens 761 mm. (Ziņas nav precīzas, jo šodien neesmu ārā bijis.).


25. janv. no rīta maz mākoņu. T. +3°C. Spiediens 759 mm. Dienas vidū zemie gubu-slāņu mākoņi 8 balles. Mērens R-DR vējš. Pievakarē skaidrojās. Vējš norima. Pašlaik t. +0°C. Spiediens 761 mm.


22. janv. no rīta gaišs un redzama saule. T. +2°C. Spiediens 760 mm. Debesīs zemie gubu mākoņi, kā arī vidējie slāņu. Veidojumi dramatiski. Jūtama spēcīga konvekcija. Vējš mērens ar brāzmām no ZZR puses. Vietām zemie gubu mākoņi iziet virs vidējās zonas. Pēcpusdienā redzami gandrīz tikai zemie gubu mākoņi. T. +4°C. Spiediens 759 mm. Brīžiem lietus un neliela krusa un sniega graudi. Vakarā daudz zemo gubu mākoņu. Paliek vēsāks. Pašlaik t. +1°C. Spiediens 764 mm.


15. janv. no rīta D-DA pusē aizejošie mākoņu lauki. T. +4°C. Spiediens 759 mm. Priekšpusdienā skaidrojās. Tomēr drīz no R puses atkal sāka nākt mākoņu vāli. Pēcpusdienā nedaudz uzlija. Vēlāk daudz mākoņu, bet palika siltāks. Vakarā pēc saulrieta t. pacēlās līdz +7°C. Vējš mērens no D puses. Vēl viens siltuma vilnis.


10. janv. no rīta apmācies. t. +2 C. Spiediens 759 mm. Lietains laiks ar lēnu vēju. Siltums turpinās. Zāle lēni turpina augt. Sevišķi izceļas sūnu laukumiņi, kas ir spilgti salātzaļi. Graudzāļu stiebri stiepjas garumā, bet ir neveselīgi dzeltenīgi, jo trūkst gaismas. Dārzā zied Mocarta rozes. To ziedi ir kroplīgi un sīki. Sniega rozes zied jau kādu pusmēnesi. Šovakar pēc tumsas iestāšanās t. sasniedza +7°C. Laiks bija miglains. Pašlaik turpinās līņāšana. T. +5°C. Spiediens 758 mm. Jaušama neliela migla.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 5. janv. naktī krita slapjš sniegs lielām pikām. Sasniga 2 cm. No rīta vidējās zonas mākoņi 4-6 balles. Lēns līdz mērens ZR vējš. Spiediens mainījās no 761 līdz 771 mm vakarā.