lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Naktī daudz mākoņu saradās, ap 4.00 pat mazliet uzlija. Nekas nopietns, īsu brīdi, bet putekļus noskaloja. Rītā gan atkal sauss. Nakts kopumā silta, tāds arī rīts, kad mākoņi jau bija paklīduši un spīdēja saulīte, kas priecēja. Min.t. +18,1°C.
Dienā ātri silts, pat karsts, dienas pirmajā pusē Saulei pretinieku nebija, arī vējš šodien vājš cīnītājs, un līdz ar to ap 14.00 jau +28. Tomēr pēdējās stundas laikā no A puses vairojas mākoņi, daži pat tīri aizdomīgi izskatās, bet to ceļš pagaidām nezināms. Saulei nopietnāki pretinieki uzradušies, karstuma kāpums apstājies, pat nedaudz atlaiž. Būs jāpavēro, kurp tie dosies un vai būs spējīgi uz ko vairāk. Šobrīd +27,3°C, spiediens 764,5 mm.


Vēlākā pēcpusdienā +25...+24, vakars arī patīkami silts, vēl pēc 22.00 mazliet virs +20, šobrīd +19,5°C. Vēja praktiski nav. Spiediens 765 mm.
Toms Bricis ziņās LTV1 rādīja jaunākās prognozes rudenim, kas sola siltuma saglabāšanos, un vēl oktobrī iespējami pāri +20! Lai piepildās silta rudens scenārijs, jo īsti silts rudens sen nav bijis! :)
Te arī jaunākās prognozes rudenim no Toma video bloga: www.lsm.lv


Rīts stipri vēss, min.t. +13,5°C, skaidrs. Dienā gan jauks laiks, saulīte ar laba laika gubumākoņiem un lēnu vēju, gaiss iesilis jau līdz +26°C. Pats labums! :)


Ceturtdien pārsvarā mākoņains, Saule tik paretam uzspīdēja. Tiesa, nebija arī nomācies, gaismas daudzums bija puslīdz OK. Vējš lēns, bieži bezvējš, it kā pietiekami silts, pēcpusdienā ap/virs +23, max.t. +23,8°C, tomēr gribējās saulaināku un siltāku laiku. Karstums jau aizmirsies, derētu vēl kāds vasarīgāks sveiciens. :)
Vakarā salīdzinoši ātri vēsāks, naktī jau izteikti vēss kļūst, šobrīd vairs tikai +14,5°C. Līdz rītam var nogāzties rudens līmenī... Spiediens sasniedzis 766,5 mm, kāpj vēl augstāk.


Rīts apmācies, drēgns, lai gan ne pārāk auksts, min.t. +16,7°C. Dienas gaitā skaidrojās un kļuva siltāks, bet silšanu uz kādu laiku apturēja īss, bet spēcīgs gāziens agrā pēcpusdienā, kas "nosita" grādus atkal zem +20. Tiesa, drīz Saules ietekmē siltums atkal atgriezās, vēlākā pēcpusdienā sasniedzot +24,1°C. Vējš pārsvarā lēns, tagad vispār bezvējš. Nedaudz mākoņu, pagaidām tīri silts, +20,1°C. Spiediens 759 mm.


Izskatās, ka viss cauri. Vakarā vēl A pusē tālumā parībēja, bet vēlāk beidzās, un arī lietus pārstāja. Tagad jau kādu laiku viss mierīgs, radars neko interesantu arī vairs nerāda, acīmredzot var beigt aktīvākus vērojumus. :) T. +18°C, spiediens 755,5 mm.


Pēcpusdienā dārzā pie minimāla vēja un +24 gandrīz karsts, taču šis karstumiņš patīkams, nebija pār strīpu. Vēlāk no R-DR sāka celties un biezēt mākoņi, Saule brīžiem paslēpās, tomēr caur dūmaku spīdēja līdz apmēram sešiem. Tad gan kļuva baigi sutīgs, jo iestājās totāls bezvējš, lai gan pamazām vēsāks, 18.15 +22,7°C. Vakarā arī bezvējš, līdz pirms 21.00 sāka pilināt lietus, tad atkal neliels vējelis parādījās.
Tagad jau līst krietni sirsnīgāk, bet nekāda īsta gāziena vēl nav bijis. Prieks par to, ka pēcpusdienā neuznāca nekāds pilinātājs, par kuru citi raksta, un neizbojāja dārza darbus, īpaši apiņu "kampaņu". :) Toties viens spilgts zibens un sekojošs skaļš, ilgs pērkondārds (~3 sek.) gan pirms pāris minūtēm nožilbināja un atskanēja. :) Izskatās, ka vakara turpinājumā un naktī varētu sekot vēl kas interesants. Rīt var ilgi gulēt, būs jāpavēro, kas notiks (ja notiks). :) Šobrīd +19,6°C, spiediens 757,5 mm.


Pateicoties biezajai miglai, pārāk auksts rīts nebija, min.t. +11,5°C. Dienā saulains laiks ar lēnu vēju, nedaudz augsto, plāno mākonīšu. Gaiss iesilis jau līdz +23,4°C. Pats labums. :) Būs jābrauc uz dārzu, jānovāc apiņi, kamēr vēl lietus nav atnācis. Spiediens 760 mm.


Pirmdien rītā pirms saullēkta skaistas, liesmojošās debesis. :) Auksts gan, +14,5°C ar krietnu vēju. Dienā saulains, viegli silts, +20...+21°C, max.t. +21,9°C, uz vakaru ātri vēsāks. Tad vismaz vējš norima, bet jau drēgns, +16...+14. Naktī bezvējš, bet uz rīta pusi sabiezējusi bieza migla, kas arī joprojām visu apkārtni ietin. T. vairākas stundas turas ap +12°C, šobrīd +11,9°C, mitrums 91%, spiediens 760 mm. Rītdienu gan gribas siltāku.
Dārzā rokam nost kartupeļus, tie šogad, pateicoties siltumam un atsevišķiem negaisiem, kas slapjumu atnesa, labi padevušies. :) Gurķu pieaugums, "pateicoties" vēsumam, krietni piebremzējis, taču tos jau tāpat nebija kur likt, ķirbji turpina augt, tāpat kā tomāti siltumnīcā. Cidonijas dzeltenas kļūst, šodien pirmās rudens avenes ēdām - gardas! Ja kas nepatraucēs, būs varens daudzums! :)
Un vasarai nav tālu līdz absolūtajam garuma rekordam, vairs tikai 8 dienas trūkst. Lai izdodas labot to ar krietnu uzviju! Augustam spēka jāpietiek! :)


Nē, agrāk nekā līdzīga nebija, pamanīju tikai pēdējās dienās.

Sveiciens no Ibērijas
12.08.2018 20:03

Līdzīga situācija arī man (skatos caur Google Chrome planšetē) - pirmoreiz atverot radaru, parādās visi komplektā, kaut esmu uzlicis ķeksīti tikai pie LV radara, tādēļ, lai noņemtu pārējos, jāieliek un jānoņem ķekši par jaunu. Pie faktiskajiem apstākļiem gan neesmu tādu lietu pagaidām manījis.

Sveiciens no Ibērijas
12.08.2018 19:28

Nezin kur tad negaisu laikā salijušais lietus ūdens paliek? Uzreiz iztvaiko, iztek zemei cauri, vai? Ja runājam par to no prāta, nevis emociju viedokļa? Te neiet runa par mīnusiem, bet par sava viedokļa pamatojumu.

Sveiciens no Ibērijas
12.08.2018 19:18

Vakarvakara stiprais gāziens nebija ilgs, bet pielija krietni. Tuvāk naktij vairs tikai nedaudz uzlija, nakts sākumā pārstāja pavisam, un vairs nekas nebija lijis. T. turējās mazliet virs +15, kaut kad rīta pusē min.t. +14,9°C.
Šodien rīts vēl mierīgs, lai arī vēss, bet jau priekšpusdienā cēlās stiprs, brāzmains vējš, kas pūta visu dienu, tikai pēdējās stundas laikā bija pierimis, bet tagad atkal sāk stiprāk pūst. Mākoņu daudz, bet arī saules netrūkst, taču pēcpusdienā divreiz nikni nogāza lietus. Īsi, bet spēcīgi, otrajā reizē arī dažu pērkonu pavadībā. Bet jau negaisa beigās no R sāka Saule spīdēt, un pār visu A padebesi spilgts varavīksnes loks pārklājās. :)
Tagad atkal vairāk saules, bet kopumā jau pie manis tā slapjuma par daudz kļūst. Dārzā noteikti kādu brīdi ūdens vagās būs. T. šodien gk. +18...+19, pāris reizes līdz +20, bet lietus laikā zem +16, un vējā vēsīgi, kad stiprāk uzpūš, pavisam nepatīkami. Pēc otrā gāziena vairs virs +18 nekāpj, šobrīd +17,5°C. Spiediens 758,5 mm.

Sveiciens no Ibērijas
12.08.2018 19:03

Vakarā vismaz kārtīgs lietus atnāca. Jau ap 20.30 kādu brīdi mēreni palija, pēc kāda laiciņa apstājās, bet tagad kārtīga lietusgāze! Gāž baltām strūklām, vējš minimāls. Ielas pludo, mašīnas brauc,, šļakatas šķīst. T.+15,4°C. Kamēr dzīvoklī silti, tikmēr labi. :) Mitruma dārzā, tiesa, jau no rīta bija gana, ceru, ka pārmērīgi daudz nepielīs.

Sveiciens no Ibērijas
11.08.2018 22:09

Starp šādu laiku un karstumu ir ļoooti liela plaisa. :) Man pietiktu arī ar +23...+26 un dažiem negaisiem nedēļā pietiekamai mitruma nodrošināšanai. :) Galvenais, lai neieslēdzas Atlantijas ciklonu aukstuma un slapjuma nešanas mehānisms. Rudeni negaidu.

Sveiciens no Ibērijas
11.08.2018 21:47

Šodien nekā interesanta, viena pelēcība. Vienīgais labums - atelpa no karstuma un iespējas vēdināt dzīvokli. :) Citādi - pēc ļoti siltas nakts (min.t. +19,1°C) jau agrā rītā apmācās, 7.00 +20°C. Dienā necik daudz siltāks nekļuva, pārsvarā +20...+21, agrā pēcpusdienā līdz +22 grādiem.
Pēc 15.00 īsu brīdi mazliet uzlija, vēlāk atkal sauss un knapi +20. Nevienmērīgi, bet nemainīgi nomācies, vēlākā pēcpusdienā jau kļuva pavisam tumšs. Lielāko dienas daļu praktiski bezvējš, vien ap 19.00 kādu laiku jūtamāk uzpūta. Drīz pēc tam sāka līņāt, t. nokritās zem +19, kļuva vēsāks nekā naktī.
Šobrīd turpinās sīks slapinātājs, ne līst, ne atsakās. T. vairs tikai +16,8°C. Labi, ka šovakar nebiju ieplānojis nekādas āra aktivitātes. Sēdēt mājās pie TV siltumā un baudīt aukstu alu var arī šādā laikā. :)) Galvenais - lai tas neievelkas. Rudenim vēl daudz par agru nākt. :) Spiediens pamazām krīt, pašlaik 763 mm.

Sveiciens no Ibērijas
11.08.2018 20:05

Radarā redzētie mākoņi izkūpēja pa ceļam, tagad vairs nekas nav palicis. Vējš tikai norima, bet tropiskā nakts turpinās, joprojām +20,7°C. Spiediens sācis kristies, 765 mm.

Sveiciens no Ibērijas
11.08.2018 02:26

Nu, nu, šeit, šķiet, ka gan stipri pārspīlē. Laikam galīgi saules nogurdināts. :) Mašīnas termometrs jau nav tas uzticamākais rādītājs (ja nu vienīgi par iekšas grādiem iet runa). Līvānos nekādi +34, tik biškiņ virs +29, un arī tas pašā maxā, tā kā... Arī vietējā stacija nepilnus +29 rāda... www.meteo.lv
5 grādi šādos apstākļos ir ļoti daudz, bet vējam vajadzēja izpūst arī karstuma kabatas... visdrīzāk, ja vaina nav mašīnas termometrā, tad piesaules un aizvēja efekts (kaut gan vējš bija krietns, vismaz Līvānos!). Tiešā Saulē un aizvējā - cita lieta, tur gan ne tikai +34, tur i visi 40 ar kapeikām bija...

Sveiciens no Ibērijas
11.08.2018 02:17

Rīts skaidrs, silts, min.t. +19°C. Bet jau rītausmā pūta mērens vējš. Dienā skaidrs, mēreni karsts, t. +28...+29°C, max.t. +29,2°C. Turklāt visu dienu pūta mēreni stiprs, brīžiem vēl stiprāks vējš, un tādēļ nekāds ekstrēms karstums nebija, bet vienkārši kārtīgas vasaras cienīga diena. :)
Vakarā no R puses sāka celties tāli padebeši, redzēs, vai tie ko naktī atnesīs. Vakarā patīkams siltums, ne svelme, ne sutoņa, 20.40 +25,1°C, šobrīd +22,3°C. Gaisa mitrums 50 %. Joprojām neliels vējelis palīdz istabas vēdināt. Spiediens 766 mm. Radarā pašlaik redzama interesanta mainīga stipruma nokrišņu siena, kas tuvojas Jēkabpilij. Būs jāpavēro, vai arī līdz Līvāniem kaut kas atnāks. ;)

Sveiciens no Ibērijas
10.08.2018 23:20

Ceturtdien karsta diena, vasaras elpa kā nākas! :) Saulains, mākoņu daudzums neliels, vējš lēns līdz mērens, vakarā knapi jūtams. Tomēr naktī neliels caurvējš palīdz dzīvokli atdzesēt, arī dienā iekšā nebija tik traki, līdz +26,5°C. Ārā gan toties krietni karsts, pēcpusdienā +30...+31, max.t. +31,5°C, uz vakaru pamazām vēsāks, taču nakts ilgi turējās "tropiskā" līmenī, 0.20 +22,4°C, vēl īsi pirms 4.00 +20°C, bet pašlaik +19,7°C. Pirms saulrieta debesīs bija savairojušies spalvu mākoņi, bet tagad gandrīz skaidrs. Spiediens 767,5 mm.

Sveiciens no Ibērijas
10.08.2018 04:23