lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Aizvien turpinās saulains laiks, šodien dienas otrajā pusē gan nedaudz baltu mākonīšu debesīs parādās. Joprojām neliek mieru mērenais ZA vējš, lai gan nav stiprs, līdz 7-8 m/s. T. pēcpusdienā grozās ap +17,5°C, bet līdz +18 vairs nepakāpjas. Siltums pamazām aiziet, rīt manā pusē vairāk par +11...+12°C nesola... Neko darīt, pārlaidīsim aukstumu savās aliņās un gaidīsim jaunu siltuma atnākšanu. :)
Es nesaku, ka vajag uzreiz vasaru, lai vismaz stabils pavasaris iestājas! Nevis tā, ka pēc dažām siltām dienām iestājas nedēļa vai pat divas ar regulāriem mīnusiem naktīs, un pat dienās nespēj sasniegt +10°C.


Jā, prognozes nedēļas otrajai pusei nav iepriecinošas, maigi sakot. Drīzāk jau lamāties gribas, ja tiešām piepildīsies tas aukstākais scenārijs. Bet nu vēl redzēs, varbūt nebūs tik traki. Vēl laika daudz.
Bet svētdien laiks bija burvīgs - skaidrs, saulains, silts, lai gan visu laiku pūta mērens ZA vējš, kas jūtami dzesēja. Bet ar to visu t. pēcpusdienā pakāpās līdz +18,5°C. Vakarā pamazām vēsāks, bet nakts gaitā jau izteiktāk. Šobrīd skaidrs, t. noslīdējusi jau līdz +4,5°C. Vējš pavisam lēns, debesis A pusē jau pavisam gaišas. Spiediens 767 mm.
17.04. Jauks laiks. Saulains visas dienas garumā, mākoņu maz, gk. nekaitīgie augstie spalvu - slāņu, kas netraucēja Saulei spīdēt. T. pēcpusdienā pārsniedza +17 grādus, max. +17,7°C. Tomēr pūta mērens ZA vējš, kas mazliet nosita to siltuma sajūtu. Bet nu šajā lēnajā un aukstajā pavasarī arī šāda diena ir dāvana! :)


Rodas iespaids, ka nemaz vasaru negaidi.. Žēl, it sevišķi tādēļ, ka pagaidām nav pat pirmā vasarīgā siltuma, nerunājot par paliekošu vasaru. Ir tikai normāls pavasarīgs siltums, kāds citiem gadiem daudz ātrāk jau ir bijis. Un tā paša gaužām maz ir bijis, īsi siltāki brīži uz aukstuma fona.Beidzot pagrieziens uz laba laika pusi. Rīts vēl mākoņains, tomēr arī skaidrojās, Saule īsi pēc lēkta caur mākoņu kokteili liesmoja kā degoša lāpa, lai arī pārāk spoža nebija. T. +5...+6°C, jau no agra rīta mērens ZA vējš.
Pa īstam skaidrojās vēlāk, un dienā jau iestājās saulains laiks ar nelielu augsto mākoņu daudzumu. Pūta mēreni stiprs ZA vējš, bet nespēja siltumu aizpūst - t. dienas gaitā spītīgi kāpa augšup. Agrā pēcpusdienā vēl +12...+13°C, bet pēc 16.00 gaiss iesila jau līdz +15 grādiem un tā turējās apmēram līdz 19.00.
Vakarpusē mazliet vairāk mākoņu, bet ne tik daudz, lai aizklātu debesis. Vējš toties diezgan ātri norima. Un siltums saglabājas, vēl šobrīd +9,6°C. Spiediens 765 mm.
Visu dienu apmācies, tomēr joprojām bez lietus. Dienas pirmajā pusē mākoņi plānāki, vēlākā pēcpusdienā apmācās gruntīgāk, nācās jau spuldzes iekšā slēgt. T. rītā +4...+5°C, pēcpusdienā līdz +10,5°C, taču pūta neganti nejauks, mēreni stiprs ZA vējš, kura dēļ krietni vēsāks šķita. Uz vakaru tas mazliet atslābis, šobrīd t. +9,2°C, spiediens 766 mm.


Izskatās, ka prognozes galīgās auzās, kas šoreiz gan priecē - no solītā lietus un slapjdraņķa joprojām nekā (ja kas arī bija, tad vien dažas piles naktī uz rīta pusi). Debesis gan apmākušās, bet ne pārāk biezi, R pusē brīžiem pavisam gaišs. Arī t. augstāka par solītajiem +3...+5 (rītā bija +2...+3), pēdējās stundās turas ap +9°C, šobrīd +9,2°C. Vienīgi mērens ziemeļvējš izteiktu vēsumu nes. Spiediens praktiski nemainās, apstājies pie 766 mm.Vēlākā pēcpusdienā un pievakarē palēnām vēsāks, lēns līdz mērens ZR vējš, bet lietus joprojām nav atnācis. Šobrīd t. +4,7°C, aizvien sauss, spiediens 766 mm.Kopš nakts turas vairāk vai mazāk apmācies laiks, temperatūra pārsvarā ap +7...+9°C. Lietus nav bijis ne piles. Pašlaik skaidrojas, uzspīd Saule, t. pakāpusies līdz +10°C. Vējš lielākoties lēns, grozīgs, vairāk tā kā no R-ZR, tagad brīžiem arī mēreni uzpūš. Spiediens 766 mm.


Daļēji mākoņains, uzspīd Saule