lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Šodien rīts apmācies, vēlāk arī nedaudz uzlija. Vēss, netīkams laiks. Dienā saglabājās apmācies, bet vairs nelija. Tomēr tāpat palika vēss, tikai pēcpusdienā, kad nedaudz skaidrojās, t. pacēlās līdz +16°C. Tiesa, tad sacēlās ne pārāk spēcīgs, bet visai kodīgs vējš. Vakarā tas vismaz mākoņus izdzenāja, pēdējās pāris stundas pirms saulrieta saulainas, tagad pilnīgi skaidrs. T. pamazām slīd uz leju, pašlaik +10,2°C, spiediens 755,5 mm, lēnām krīt.
Ceru, ka rīt būs siltāks, un arī prognozes beidzot cerīgas. Jo īpaši par nākamo nedēļu. 🌞 Bija laiks! Citiem gadiem jau kopš aprīļa šortos staigāju, šogad pa īstam nav sanācis uzvilkt. Nāc šurp, karstā vasara! 😉Siltums joprojām kavējas... Rīts skaidrs un vēss, +6...+7°C, dienā MMD ar Sauli un līdz kliņķim apnikušo bada vēju no Z-ZA. Arī šodien vējš dienā brāzmās līdz 10-13 m/s, neliek mierā, labāk būtu jūrā pūtis, kur to vairāk gaida un kur tas arī iederas!
Uz vakarpusi tas gan pierima, bet sāka vākties mākoņi, un Saule tikai brīžiem pa mākoņu starpām uzspīdēja. Lietus gan nebija un nav joprojām. T. dienā līdz +16...+17°C, vēlākā pēcpusdienā tuvāk +18°C, bet tas arī viss. Nu vismaz nakts siltāka nekā pēdējā laikā, vēl šobrīd +10,5°C, spiediens 758,5 mm.


Par siltuma trūkumu nav vārdam vietas. Tik auksts pavasaris sen nav bijis. Lai arī vidējais, pēc ziņu joslā minētajiem aprēķiniem, uz marta rēķina tāds nav, taču divi svarīgākie pavasara mēneši bija auksti ar īsiem un ne visai siltiem siltuma ieplūdumiem... Lietus manā pusē vismaz akūti neprasās, dārza zemē mitruma joprojām gana, taču neaug tāpat, jo nesen sastādīts - sabojātais maija vidus kombinācijā ar pilsētas autobusu atcelšanu visus plānus izjauca, visu stādīšanu atliekot uz mēneša beigām, un, vai kas paspēs izaugt, paliek jautājums. Vajag patiešām ļoti daudz siltuma gan dienās, gan naktīs.
Pēdējās stundas laikā jau pusapmācies, vējš mazliet rāmāks, bet t. vairs tikai +14,7°C. Rītdienu gan sola atkal tuvu +20, tā kā piecietīsim. :)
Vēl vairāk - pēcpusdienā informatīvajā telpā parādījās ziņas, ka nākamnedēļ Latvijā temperatūra varētu sasniegt +30°C. 😁 Nezinu gan, kas šo prognozi uzcepis un no kādiem miltiem, bet būtu jau labi. Tikai ticības pagaidām gaužām maz. It sevišķi, zinot visu tālo labo prognožu likteni...Rītā debesis kā stikls, vēja, kā par brīnumu, nebija, taču līdz ar to ļoti dzestrs, pēc 5.00 rītā vien +5°C. Savukārt vēlākā rītā jau diezgan ātri atkal vējš klāt, vēlāk arī šādi tādi mākoneļi, aiz kuriem Saule slēpās, un no vasaras siltuma ne smakas. :( Vējš varbūt mazliet rāmāks nekā vakar, bet tāpat brāzmās 10-12 m/s dod, toties t. zemāka, nevelk pat līdz +17°C... Un kombinācijā ar šādu vēju tas nozīmē tikai vienu - ārā ir auksti. Labi, ka darbi pa mājām. Pirmais jūnijs neattaisno vasaras dienas statusu, siltums atkal palika tepat netālu, bet aiz strīpas... :(
Šobrīd +16,7°C, joprojām pūš mērens/mēreni stiprs Z vējš, spiediens 765 mm.
Maija pēdējā nakts šim gadam neparasti silta, min.t. +12,4°C. Par dienu, diemžēl, to nevar teikt, jo, lai gan Saule skaidrās debesīs spīd kopš paša rīta, visu iespējamo siltumu prom aizpūš stiprs, brāzmains ZA vējš. Diezgan spēcīgs tas bija jau agrā rītā, bet dienā brāzmās uz aci līdz 12-16 m/s. Uz vakarpusi brāzmas retākas, bet tāpat gana stipras. Auksti jau nav, taču vējš gan galīgi apriebies. T. dienas otrajā pusē nemainīgi turas mazliet virs +19°C, spiediens pašlaik 764,5 mm.
Prognozes nākamajai nedēļai... Neko izcili labu nesola, ja nemainīsies. Un arī pārāk neskaidras, jo ir milzīga starpība starp +13 un +23°C. Ja būs +23, varēs priecāties, ja +13 - neatliks nekas cits kā lamāties par kārtējo nozagto siltumu...Pēc 19.00 skaidrojās, tagad MMD ar Sauli. Vējš arī nedaudz rāmāks kļuvis. T. ap 20.00 vēl pakāpās līdz +20°C, šobrīd +19, Saule spīd caur plāniem mākoņiem, pamazām sliecas uz rietu.

Tiecoties pēc siltuma
30.05.2020 20:40


Mākoņi izklīst, pēdējās stundas laikā dominē Saule


Šodien dienas pirmajā pusē saulains, bet pēc pusdienlaika apmācās. Tiesa, ne pārāk blīvi, drīzāk pusapmācies, diezgan gaišs, brīžiem arī Saule izlauzās. Pēdējās stundās gan praktiski neredz. Vējš arī traks, īpaši pēcpusdienā, stiprākajās brāzmās pūš vismaz 15 m/s. Un pūš jau kopš agra rīta, tad gan vēl bija kaut cik pieklājīgāks. Bažas, ka dārzā apsegtās teritorijas nenoplēš, bet nu tur jau neko padarīt, kā būs, tā būs. Labi, ka vismaz nelīst, un arī siltuma it kā gana, pēcpusdienā t. stabili turas ap +20°C (max. +20,9°C). Ja ne vēja, būtu silts, bet tā - vismaz auksti nav. Šobrīd +19,6°C, nevienmērīgi apmācies, Z-ZA pūtiens brāzmās 12-16 m/s turpinās, spiediens 762 mm.

Tiecoties pēc siltuma
30.05.2020 18:18


Pēcpusdienā joprojām mēreni stiprs, brāzmās stiprs Z vējš, bet mazāk mākoņu un vairāk Saules. T. pārsvarā +18...+19°C, max. +19,5°C. Vakarā visi mākoņi pazuda, bet tagad atkal kaut kas debesis vietām sedz, kaut gan Z virzienā skaidrs. Vējš pierima jau vakarā, bet ne līdz galam, vēl tagad brīžiem mēreni uzpūš. T. šobrīd +11,6°C, spiediens 766,5 mm.

Pērkon, vasara neatceļas, tikai vēl sākas. Jā, prognozes ir pamainījušās, bet ne tik dramatiski (vismaz tās, ko skatījos), turklāt var atkal atgriezties pie siltākiem grādiem. Mēs būsim tuvu robežai, bet jācer, ka siltajā pusē. :)

Tiecoties pēc siltuma
30.05.2020 01:23