lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Šodien skaidrs, lēns līdz mērens vējš, jauks laiks. Rītā auksts, vien +3, bet diena silta, pēcpusdienā t. grozās ap +19°C. Patīkama atslodze pēc vakardienas un pirms rītdienas trakajiem vējiem. Līdz jūlija cepieniem gan vēl tālu, un pavasarī nevar iztērēt vasaras siltumu... :)


Šodien pārsvarā mākoņains, vien paretam skaidrojas, mazliet biežāk Saule uzspīdēja tikai vēlākā pēcpusdienā. Tad arī vissiltākais, mazliet virs +12, bet pirms tam, lielāko dienas daļu, vien +9...+10 grādi, un kombinācijā ar mežonīgu vēju auksts pēc vella. Labi vēl, ka nelīst.
Tagad vējš nedaudz rāmāks kļuvis, bet joprojām mēreni stipri pūš, debesis brīžiem mazliet vairāk skaidrojas, spiediens 766,5 mm, t. +12,1°C. Pēc grādiem aprīlim it kā normāli, taču vējš... Sajūtas kā piekrastē, tikai jūras nav. :D Gaidu rītdienu un siltumu. :)


Rīts vēl apmācies, bet pamazām skaidrojās, un dienā valda saulains MMD. T. rītā ap +8, vēlāk pakāpeniski siltāks, dienas vidū +11...+12, bet pēcpusdienā lēnītēm kļūst vēl siltāks, šobrīd t. pakāpusies līdz +14,6°C. Spiediens 766 mm.
It kā jābūt siltam, taču šodien visu siltumu aizpūš ļoti stiprs vējš. Un pat saulīte nepaspēj tik daudz sasildīt. Bet kopumā laiks priekš pavasara labs, un šoreiz vējš varbūt arī savu labumu dos - ātrāk žūs liekais slapjums laukos. :)


Nav teikts, ka siltums var atnākt par agru un pirms laika izšaut visu pulveri. :) Pagājušajā gadā siltuma nebija ne pavasarī, ne vasarā... Cerams, ka šim gadam pietiks jaudas gan siltam pavasarim, gan karstai vasarai, gan siltam, skaistam rudenim.


Nakts otrajā pusē bija nedaudz uzrasinājis, asfalts rītā viegli mitrs, bet vairs nelija. Mierīgs, bez vēja, apmācies laiks visu rītu, joprojām silts (agrā rītā +12) un bez lietus. Tas atnāca priekšpusdienā, drīz pēc 11.00, 2-3 stundas mierīgi uzlija. Veselīgs pavasara lietutiņš, nekādu lielu gāzienu, par laimi, nebija, un nekas daudz arī nepielija. T. dienas vidū +13...+14°C.
Šis lietus vēl nebija kopā ar auksto fronti, jo agrā pēcpusdienā t. vēl nedaudz pakāpās, pirms 14.00 sasniedzot +14,9°C. Bet pēc diviem gan diezgan strauji vēsāks, pēc neliela pārtraukuma vēl nedaudz uzlija, sacēlās mērens līdz mēreni stiprs vējš, un siltums bija prom...
Vēlākā pēcpusdienā un vakarā t. lēnām turpināja slīdēt uz leju, lietus vairs nelija, arī vējš uz vakaru pierima. Pirms 20.00 R pusē mēģināja skaidroties, bet Saule nepaspēja parādīties.
Šobrīd zvaigznes neredz, no vēja vien vāja pūsma, t. +7°C, spiediens 763,5 mm, kāpj. Mierīgs, labi smaržojošs pavasara vakars. :)


Pēcpusdienā saule vēl ik pa laikam uzspīdēja, tomēr tuvāk vakaram pamazām apmācās, taču palika silts - 18.30 +20,2°C, 20.40 +18,2°C, 23.30 +16°C, turklāt iestājās pilnīgs bezvējš. Arī naktī nekas būtiski nemainās, t. gan ļoti lēnām slīd lejup, bet neko daudz, aprīļa vidus naktij ļoti silts laiks turas, šobrīd +13,9°C. Logs vaļā, bet nekādu iekšā nākošu vēsumu istabā praktiski nejūt, vien tiešā loga tuvumā. Radari rāda lietu teju vai visā Latvijā, bet manā pusē pagaidām sauss. Spiediens 759 mm.


Rīts dzestrs, nepilni +6, taču drīz pēc saullēkta strauji siltāks. Visu rītu, arī priekšpusdienā saulains, ap 12.00 jau +19°C. Lēns vējš. Pēc pusdienlaika gan debesīm pāri pārvilkās mainīga biezuma dūmaka, līdz ar to t. kāpums piebremzēja un līdz vakar leišu solītajiem +24 grādiem DA pusē un pie jauniem rekordiem, izskatās, netiksim. Tomēr maķenīt siltāks kļūst, kopš 13.30 t. turas virs +21°C un brīžiem tuvojas +22 grādiem. :) Jauks laiciņš, vēl viens silts vasaras sveiciens!
Šobrīd joprojām debesīs Saule cīnās ar mākoņiem, brīžiem blāvāka, brīžiem spožāk uzspīd. Regulāri uzpūš neliels, bet patīkams vējelis, t. +21,8°C, spiediens 760,5 mm, lēnām krīt.


Naktī nedaudz uzlija, bet viss mierīgi. Rītā ap +7, mākoņi jau prom, priekšpusdienā jūtami siltāks. Kopš rīta saulains laiks ar MMD un lēnu vēju, bieži bezvējš. Ļoti silts, pavisam vasarīgas sajūtas, pēcpusdienā t. stabili virs +20, pārsvarā grozās ap +21°C. Šobrīd mākoņu maz, spoži spīd saule, R pusē debesis blāvi zilas, A virzienā "sulīgākas". Vēja tikpat kā nav, +21,2°C, 764,5 mm. Superlaiciņš! :)


Rīgā varbūt arī viss sauss, taču Latvija nav tikai Rīga! Daudzviet laukos zeme nav atkususi, ceļi izšķīst, ko pēdējās dienās pa TV atkal un atkal rāda... Tur visam ir jāžūst, nevajag nekādu jaunu lietu! Vēl pagājušā gada nedarbi nav likvidēti! Par to spilgti pārliecinājos arī savā dārzā, kas pilsētas nomalē atrodas. Pilsētas centrā viss patiešām sauss, un lietus nekādu skādi nenodarītu, manam dārzam varbūt arī vairs ne, bet ko lai dara tie cilvēki, kurus dubļi ir nogriezuši no pasaules?
Arī vēsumu nevajag. Tā bijis jau atliku likām. Lai ir pavasarī tuvu +20 un vasarā pie +30 - starpība būs jūtama! ;)


Vēl viena jauka, skaidra aprīļa diena! :) Visu dienu neviena mākoņa, lai gan debesis nebija spilgti zilas. Tikai jau pēc saulrieta R pusē parādījās tālu mākoņu malas.
Rīts jau bez mīnusiem, +3...+4°C, dienas vidū +15...+17, pēcpusdienā iesila līdz +19 grādiem. Bet līdz dullumam no siltuma tālu. :)
Riktīgi karsti bija piesaulē un aizvējā, bet kopumā visu dienu pūta mērens vējš, kas brīžiem pierima. It kā ne auksts, bet sakarsušam ne visai tīkams. Biju izlūkošanas braucienā uz dārzu - tur neko nopietnu vēl uzsākt nevar, viss pārmērīgi slapjš, lai gan žūst, kaimiņiene teica, ka pirms neilga laika vēl ūdens bijis vagās. Pēdas varēja manīt arī šodien, un dziļumā zeme vēl nav atkususi. Tāpēc lietu nevajag nemaz, vēl bijušais ūdens nav aizskrējis, un siltuma nebūt nav par daudz! Tādēļ šāds laiks varētu turpināties vēl pāris nedēļas! :)
Vakars silts, mierīgs, šobrīd +13,1°C, spiediens 766 mm. Par lietu vai negaisu nekas neliecina.


Rītos vēl t. mazliet zem nulles (šorīt min.t. -0,4°C, bet no tuvējiem laukiem ir ziņas par krietnu salnu ap -2...-3°C), bet dienā ar katru dienu mazliet siltāks, kas komplektā ar nemainīgi saulainu laiku tikai priecē. :) Šodien pēcpusdienā +15...+16°C, max.t. +16,2°C.
Vējš mērens, un, lai gan kopumā rāmāks nekā iepriekš, tomēr, uzpūšot ņiprāk, vēl diezgan vēsīgu sajūtu rada. It sevišķi, ja esi ģērbies gandrīz vai vasaras drēbēs. :))
Šobrīd +14,8°C, diena pamazām iet uz vakarpusi, mākoņu nav, arī vējš rāmāks kļūst, spiediens 768 mm.

Tagad vajadzētu vēl ilgāku sausa un silta laika periodu, lai trakais slapjums izžūst - paraugoties TV ekrānā un ieraugot, kādas problēmas ir ar lauku ceļiem, nelabi metas... Neapskaužama situācija, arī vietējos laukos droši vien ir līdzīgas problēmas. Un citu ātras iedarbības zāļu pret to nav - tikai Saule, siltums, vējš un sauss laiks.


Rītā mazliet zem nulles, min.t. -0,6°C. Skaidrs visu dienu, vējš mazliet rāmāks, bet tāpat krietni jūtams. T. pēcpusdienā ap +13 grādiem. It kā viegli silts, bet reāli - vēja dēļ - tomēr vēsīgs laiks. Taču aprīlim piestāv. Piesaulē un aizvējā pavisam idille. :)
Šobrīd joprojām skaidrs, +12,4°C, spiediens 767,5 mm.


Skaidrs, gaišs un skaists, bet vējains laiks. Tiesa, diezgan silts, jo dienā vējš jau arī mazliet iesilis. :D Piesaulē un aizvējā pat karsti.
T. pēdējās stundās turas mazliet virs +10 grādiem. Pavasarim atbilstoši laikapstākļi, bet siltummīlim jau gandrīz vienmēr gribas vismaz maķenīt vairāk siltuma... Kad ir +10, gribas +15, kad ir +15, gribas +20, utt. :)) Spiediens bez lielām svārstībām, 768 mm.


10.04. Nekā sevišķa, nerunājot par salīdzināšanu ar iepriekšējo dienu. Rīta pusē saulaināks, bet no pusdienlaika vairāk vai mazāk apmācies. T. dienā vēl +10...+8°C, bet pievakarē diezgan ātri uz leju, vēlākā vakarā vairs tikai +2...+1°C. Naktī arī zem nulles ir noslīdējis, un šobrīd zem skaidrām debesīm pie loga -1°C. Spiediens kāpj uz augšu, 768 mm. Vējš diezgan redzami koku zarus purina. Ārā droši vien drebeklis...


Pēcpusdienā max.t. +22,5°C, saulains, gandrīz skaidrs, sajūtas kā īstā vasarā, arī apģērbam vasaras sezonu atklāju. :) Pievakarē arī dienas ņiprais vējš kļuva rāmāks, vēlāk norima pavisam. Ilgi silts arī vakarā - 19.10 +20,1°C, 21.15 +17,2°C, 23.00 +15,2°C. Vakarā pēc saulrieta R pusē parādījās tālu mākoņu mala, kas, kamēr bija redzams, pārsvarā virzījās paralēli, bet tomēr lēnām tuvojās. Taču lietus ilgi nebija, līt sāka tikai nepilnu pusstundu atpakaļ, un arī mierīgi, bez vēja un negaisa pazīmēm. Izskatās, ka negaisi aizies pa Lietuvu...
Bet šobrīd +13°C, ne pārāk stipri līst. Viss mierīgs. Spiediens pēc konsekventa krituma visas dienas garumā uzrāda nelielas kāpšanas tendences, pašlaik 757 mm.

Lietus nelija pārāk ilgi, ap 2.00 beidzās, vien ap 1.00 kādu brīdi gan mazliet niknāk uzšļāca, bet negaisa tā arī nebija, pat atspulgu ne. Vēlāk mierīgs, bet aizvien silts, pirms 4.00 +11, spiediens atkal krīt, 754,5 mm.


Saule, vējš un +22 - teju kā īstā vasarā! Tikai koki pliki, tie nodod šo "sazvērestību"… ;)


Pēcpusdienā un pievakarē aizvien saulains, vējš palēnām sāka pierimt, pēc 20.00 jau pavisam norimaz vēlāk bezvējš. T.max. vēlākā pēcpusdienā sasniedza +19,5°C - jauns rekords! Līdz pirmdienai? ;) Spriežot pēc prognozēm, jākrīt arī +20! :)
Sen kas tāds nav bijis, un, atšķirībā no iepriekšējā gada, beidzot varu to teikt pozitīvā nozīmē! Un ceru, ka šis gads vēl nesīs daudz patīkamu pārsteigumu! :)
Vakars arī ļoti patīkams, gandrīz skaidrs, bet silts, nu gandrīz kā vasarā - 21.00 +14,5°C, 22.20 +13,4°C, 0.10 +11,7°C, šobrīd apaļi +10 grādi. Spiediens 762 mm.


Rīts daļēji mākoņains, min.t. +2,5°C. Toties diena skaidra, saulaina, un, par spīti diezgan stiprajam vējam, arī silta, pēcpusdienā jau teju vasarīgs siltums! 14.00 +18°C, šobrīd +18,8°C - līdz šim viennozīmīgi siltākā diena, rīt gaidāms vēl siltāks laiks! Baudām, kamēr ir! :) Spiediens gan jau kopš nakts lēnām krīt, pašlaik 764 mm.


Piekrītu Raitim! Es arī esmu daudz interesējies par šo lietu, un esmu nonācis pie līdzīgiem secinājumiem.
Runājot par izglītību - kāda tad ir Tev pašam, lai spriestu "dziļāk"? Vai tikai mūsdienu "cilvēka radītās globālās sasilšanas" teorija, ko kultivē mediju vairums, nav pašam pārāk daudz prātu uzkarsējusi? Tur dziļu spriestspēju nevajag... Par Bukšu piekrītu, bet ne vairāk.


Agrā rītā +2, debesis vēl daļēji apmākušās - caurumains pelēks deķis ar daudziem ziliem ielāpiņiem. Taču diezgan drīz tas izira pa visām vīlēm un izšķīda debesu zilgmē. :) Līdz ar to diena saulaina, debesis pārsvarā skaidras, arī vējš norimis, un t. pēcpusdienā stabili turējās ap +11 grādiem. Pavasaris pēc 1 dienas pārtraukuma atgriezies! :)
Šobrīd +10,1°C, debesīs tikai pavisam plāni spalvu mākoņi, vējš tikpat kā nesajūtams. Spiediens pēc kāpuma dienas pirmajā pusē pēcpusdienā piebremzējis, pašlaik 769,5 mm.