lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Pēc 0.30 sāka snigt slapjš sniegs kombinācijā ar lietu. Uz zemes gan viss uzreiz nokūst. T° pēc ilgas turēšanās pie +2 strauji nokritusies līdz +1,3°C. Šobrīd gan nokrišņi kļuvuši krietni vājāki.


Svētdien aiz loga nekā interesanta, tieši pretēji - krēslā un brīžiem arī plānā miglā iegrimusi, pelēka un bezveidīga pasaule... :( Nekādu ievērības cienīgu nokrišņu, vējš tāds pats. Sniega atliekas kūst, t° visu dienu +2...+2,5°C, vakarā sniega jau gandrīz nemaz nav, cik pa logiem var redzēt. Tomēr pagalmā vietām aizdomīgi spīdīga asfalta virsma, uz kuras palicis piebrauktais sniegledus, kas kūst negribīgi. Iet ārā un kaut ko sajust vai pārbaudīt nebija nekādas vēlēšanās. Suņa man nav. :)
Pieļauju, ka citur pilsētā, gk. nomalēs, nerunājot par laukiem, vēl varētu būt lielas problēmas ar pārvietošanos, tāpēc būtu labi, ka plusi paceltos uz augšu un ļautu visam sniegam un ledum nokust, lai pēc tam varētu piesalt un uzsnigt no jauna.
Izskatās, ka nākamajā nedēļā nekāda dižā ziemas atnākšana nespīd, tomēr, sākot ar nedēļas vidu, A pusē ir cerības uz nelielu salu, vēlāk - arī uz sniegu. Redzēsim. :) Bet šobrīd aiz loga arvien +2°C, spiediens 745 mm.


Pēc pieciem pievakarē smalkiem graudiem krītošais sniegs diezgan ātri pārgāja smidzinošā lietū. Vienubrīd, jau ejot mājās, piefiksēju, ka no līdz tam baltajiem kokiem lija lietus, turklāt jūtami stiprāks nekā no mākoņiem. Droši vien ilgi tas nebija, bet šāds interesants brīdis trāpījās.

Vakarā nokrišņi mitējās, arī vējš pierima, bet grādi uz augšu, pēdējās stundās turas mazliet virs +2°C. Aizvien vairāk kūst arī uz zemes izveidojusies pļurza, bet tomēr lēnāk nekā citreiz. Šķiet, zeme pārāk auksta, lai sasnigušais normāli kustu, toties atkalu nemanīju, lai gan vietām kūstošais sniegs nejaukas, pietiekami slidenas vietas sagādājis bija. Tagad jau derētu pēc iespējas siltāks, lai ātrāk atbrīvoties no sabojātā sniega un savestu visus ceļus kārtībā, lai viss izkūst un noskrien, un var normāli pārvietoties. Un tad varēs gaidīt ĪSTO ZIEMU. :)


Rītā vēl maķenīt zem nulles, bet pēc pusdienlaika jau mazos plusos un sīks lietus no gaisa. Par īstu atkalu pagaidām vismaz pilsētā ziņu nav, vietām gan slidens tāpat. Nesen pēcpusdienā sācies slapja sniega putenis, pūš mēreni stiprs vējš, drīz būs jāiziet pastaigā, redzēs tuvumā, kas uz zemes tagad darās. Bet vismaz uzsnigušais sniegs uzreiz nost nekūst, snigšana turpinās, kārtiņa lēnām pieaug, lai gan vietām kaut kas pļurzai līdzīgs veidojas, t. +0,6°C.


7.12. Ziemīgs laiciņš, gandrīz nekādas vainas (vien saules nav) - dienā ap -2...-2,5°C, palaikam sniga smalks sniegs, zeme pamazām atkal balta kļuva, lai gan nekas daudz nepiesniga, varbūt kādi 1-2 cm. Vismaz gaišāks. :)
Vējš dienā gan diezgan stipri pūta, uz vakaru šķiet pierimis. Spiediens pastāvīgi krīt, nu vairs 750 mm, savukārt t° vakarā un naktī pamazām kāpj, pirms dažām stundām vēl -1...-1,5°C, bet šobrīd vairs tikai -0,5°C. Vēl jau nekūst, bet prognozes... :( Atkusnis, atkala un lietus nāk, viss gaidāms slidens un slapjš - riebīgākais ziemā iespējamais laiks...


Naktī zem skaidrām debesīm līdz -3,5°C, bet rītā jau atkal svina vāks... Dienā t. jau plusos, viss atkal viegli slapjš. Kaut kad pēcpusdienā nedaudz gan uzbira balts sniedziņš, bet nu ļoti simboliski. T° pēcpusdienā ap +0,5°C. Vakarā vienubrīd migla, tagad tā paklīdusi vai nedaudz augstāk, pie zemajiem mākoņiem pacēlusies, pilsētas gaismas atspīd debesīs, padarot tās neparasti gaišas. Kopš vakara atkal piesalst, šobrīd -1,4°C. Spiediens 764,5 mm. Šūpoles ap nulli sākušās.


Un kur lietiskie pierādījumi pretējiem apgalvojumiem? Pērkons jau norādīja vienu no ceļiem. Bet informācijas apstrāde savās smadzenēs jau katra paša ziņā. Ja esi uzlicis domu filtru, kas nelaiž cauri domas, kas pašam nav tīkamas, tad ne ar ko neesi labāks par viduslaiku inkvizitoriem.
Domāt vajag pašam, nevis saukt korī kopā ar tiem, kam vairāk balsu, baidoties no tā, ka tiksi nepareizi saprasts. Tie, kas meklē taisnību un patiesību, no tā nebaidās, jo spēj pieņemt arī citus viedokļus. Fanātiķi gan ne.


Atkal viena pelēka un nomākusies diena, vien dienas vidū nedaudz mēģināja skaidroties. Daži saulstari uzspīdēja, bet tas arī viss. T. +1...+2°C, no sniega vien krikši vietām palikuši. Vismaz bez nokrišņiem, arī nekāda būtiska vēja, bet uz vakaru t. pamazām uz leju - 18.30 vēl +1,5°C, bet pēc deviņiem jau piesalst.
Vakarā kaut kad arī noskaidrojies, tagad debesis zvaigžņu pilnas. Šobrīd t° -1°C, spiediens kāpj, 765 mm. Viss būtu labi, omu bojā tikai nedēļas nogales prognozes ar kārtējā ciklona nestajiem slapjumiem un plusiem. Pirmais ziemas mēģinājums beidzies, līdz nākamajam vēl nāksies pagaidīt...


Vakarā vienubrīd nedaudz uzlija, t° sasniedza +3,6°C, tiesa, pēdējo pāris stundu laikā mazliet nokritās, šobrīd +2,8°C. Uz zemes sniega praktiski vairs nav, tikai ietvju malās vietām vīd baltas strīpas, kur sētnieki to bija biezākā kārtā saslaucījuši. Vēja nav, lietus nelīst,, arī vakara migla izklīdusi. Zvaigznes gan neredz. Viss mierīgs, bet slapjš, ziema prom... Cerams, ka drīz atgriezīsies, un uz palikšanu. :)


Atsevišķa gada meteoroloģisko apstākļu anomālijas kaut kādā salīdzinoši nelielā teritorijā (tostarp Latvijā), lai kādas tās būtu, ne uz kādām globālām klimata pārmaiņām nenorāda. Vienalga, kādas - plūdi, sausums, karstums, aukstums Latvijā ir bijuši arī citos laikos. Mēs atrodamies tādā klimata joslā, kur iespējami dažādi atsevišķa gada attīstības scenāriji.

Turklāt gads Zemes klimata mērogā ir vien zibsnis. Lai varētu spriest par kaut kādu paliekošu pārmaiņu iestāšanos, jāmēra vismaz gadu desmitos.

Treškārt, mūsdienās daudzu histēriski piesauktās "globālās sasilšanas" sakarā arī nav "akmenī iecirstu" jeb neapgāžamu pierādījumu, ka tā ir cilvēku darbības izraisīta. Zemes pagātnē ir bijuši laiki, kad vidējā planētas gaisa temperatūra ir bijusi augstāka nekā pašlaik. Un vēl pat salīdzinoši nesen, vēl 9.-10.gs., kad Grenlande bija zaļā zeme, kur vikingu priekšteči nodarbojās ar zemkopību. Bet viduslaikos iestājās "mazais ledus laikmets", un mēs esam tikai pa vidu šīm robežām... :)


Rītā mainīgā intensitātē turpināja līt līdz ~9.00, vēlāk pārstāja (vismaz nekā ievērības cienīga vairs nebija), palika tikai migla. Tā turējās visu dienu, arī vakarā netaisās izklīst. Ne pārāk bieza, bet tāpat nepatīkams mitrums. T. dienā turpināja lēnām kāpt, līdz agrā pēcpusdienā apstājās pie +3°C, un mazliet virs šīs atzīmes turas aizvien. Vēja nebija un nav joprojām.
Rītā nenormālas peļķes visapkārt, ietves daudzviet neizbrienamas, nācās lielus līkumus mest, dienā pamazām ūdens vismaz no galvenajām ietvēm noskrējās. Vakarā pastaiga pa centru jau bez problēmām, bet sniega vairs tikpat kā nav... :( Daudzviet vēl gan plāna, caurumaina sega palikusi, bet ir skaidrs, ka tās pazušana ir tikai laika jautājums, jo t° kristies negrasās, šobrīd +3,4°C, spiediens gan dienas gaitā sācis kāpt, pašlaik 754 mm.
Tagad atliek sagaidīt, lai esošā pļurza nokūst, ūdens noskrien, piesalst no jauna un uzsnieg jauns sniegs. Lai uznāk kārtīga ziema, martā varēs arī par pavasari domāt. :)


Pievakarē sniedziņš pārstāja snigt, t° lēnām kāpa, līdz ap 20.30 sasniedza nulli. Drīz arī kūstošais sniegs sāka uz palodzēm pakšķēt. Vēlākā vakarā un arī naktī grādi turpina kāpt, kopš 21.00 plusos un uz augšu, uz ielām labi sen jau žļurga, tuvējās ietves izskatās notīrītas un tāpēc vien mitras. Ārā vakarā neesmu bijis, precīzāk grūti novērtēt.
Vismaz nekādi ievērības cienīgi nokrišņi pagaidām nav bijuši, tik kaut kas miglai vai sīkam slapjumam līdzīgs. Tas pats arī tagad laternu gaismā lēni veļas, t° pakāpusies līdz +1,6°C, spiediens nokrities līdz 751 mm. Radars gan rāda tuvojošos nokrišņu zonu, redzēs, kas un cik daudz tur atnāks ciemos. Bet par to jau citureiz...

[5.25] Ap 5.00 sāka līt, tagad gāž kā vasarā, ielas pludo. Ak tu draņķis, rītā uz ielām garantēts ārprāts, un, ja vēl tā turpināsies, sniega mūžs nebūs ilgs... :( T. +1,7°C.


Svētdiena vismaz laikapstākļu ziņā pagāja bez īpašiem iespaidiem - apmācies, vairs nesniga, bez ievērības cienīga vēja, t. gandrīz nemainīga, no rīta līdz vakaram -6...-7°C robežās. Vienīgi vēlākā vakarā pamazām sāka kļūt siltāks.

Temperatūra turpināja kāpt uz augšu arī naktī, un no rīta vairs tikai nepilni -3°C. Bezvējš, apmācies, pēc pusdienlaika pamazām sāka birt sīks sniedziņš, kas turpinās joprojām. T° pēdējās stundās svārstās ap -1, šobrīd -1,2°C. Spiediens 751,5 mm.
Būtu labi, ja tā paliktu un augstāk nekāptu, piesnigtu vēl, taču prognozes tuvākajām dienām reti riebīgas - sola atkalu, A pusē pat masīvu apledojumu, vēlāk lietu un slapjdraņķi... :( Atliek cerēt, ka vismaz ekstrēmākie no solītajiem "labumiem" tomēr neatnāks.


Naktī min.t. -12,5°C, bet uz rīta pusi apmācās, ap 9.00 -10°C. Vējš minimāls, apmācies. Pēc pusdienlaika parādījās sīks sniedziņš, vēlākā pēcpusdienā un vakarpusē brīžiem uzsnieg jūtamāk, sniega sega pieaugusi par ~2-3 cm, viss daudz baltāks nekā vakar. Arī ielas un ietves baltas, skaisti. :)
T° pēcpusdienā -6...-7°C, šobrīd -7,3°C, joprojām snieg neliels sniegs, spiediens nokrities līdz 763,5 mm.


Rītā skaidrs, ap -7°C. Diena saulaina, bez mākoņiem, mērens vējš. Taču dienā arvien siltāks, pēcpusdienā ap -2°C, max.t. -1,5°C. Taču jau vēlākā pēcpusdienā atkal uz leju, un ap pieciem pievakarē jau zem -5°C. Vēlāk lēnām līdz -8, bet pēc pusnakts piesalst vairāk, šobrīd jau -11,5°C. Toties vējš pierimis, tagad pavisam lēns, debesis joprojām skaidras. Spiediens dienas gaitā palēnām uz leju, pašlaik 772 mm.
Man gan šāds laiks ziemā patīk - lai arī nav ideāls, tomēr daudz labāk nekā apnulle ar slapjdraņķi un slidenumu zem tumšām debesīm. :) Tuvākajā nedēļā prognozes gan tieši ciklonu uzbrukumus sola - lai nu būtu, ja vien nestu sniegu, nevis lietu, bet... ne mums tos stūrēt... Cerams, ka plusi nebūs ilgi.


Naktī uz ceturtdienu, 29.11., pēc 2.00 t° kritums mitējās, min.t. -13,2°C, vēlāk mazliet uz augšu. Tomēr arī agrā rītā vēl joprojām pieklājīgs sals, ap -11°C. Dienas pirmajā pusē debesis gandrīz apmākušās, vēja nebija, taču drīz pēc 14.00 ļoti ātri noskaidrojās, visi mākoņi pazuda, un turpinājumā skaidrs. T° priekšpusdienā -9...-7°C, pēcpusdienā pakāpās līdz -6...-5,5°C (max), bet vakarpusē atkal ātri -7...-8°C. Pēcpusdienā, izteiktāk vakarā, parādījās arī jūtams vējelis.

Atšķirībā no vakardienas, šovakar t° kritums neturpinās - vakarā vienubrīd noslīdēja līdz -9°C, bet tad apstājās. Šobrīd -8,3°C, debesis skaidras, taču vējš pieņēmies spēkā līdz mērenam - acīmredzot tas neļauj gaisam vairāk atdzist. Varbūt nemaz nevajag ar', jo sniega ļoti maz. Nekāds lielais pūtiens gan pagaidām nav, redzēs, kas būs rīt. Spiediens mazliet zemāks nekā pirms diennakts (max 780 mm), bet joprojām augsts, 775,5 mm. Par rīt gaidāmo sausā gaisa ieplūdi pagaidām nekas neliecina, mitrums 71%.


Vakarā skaidrs, bezvējš, sals pieņemas spēkā. Pirms 20.00 -10, pastaigas laikā deguns brīžiem kņudēja, bet bezvēja dēļ pārāk auksts nešķita. Šobrīd jau -13,1°C, arī spiediens turpina kāpt, nu jau 778,5 mm. Ja būtu vismaz 5 cm sniega, varētu teikt - riktīga Ziema! :)


Aizvadītās nakts sākumā, ap pusnakti, t. sasniedza -7°C, taču pēc tam debesis apmācās un kļuva siltāks, t° ap 2.00 pakāpās līdz -4,5°C. Tomēr agrā rītā atkal noskaidrojās, un t° strauji lejup, aukstākais ap 8.30 - 9.00, kad līdz -8°C.
Kopš rīta jauks, burvīgs ziemas laiks (vien sniega varēja būt vairāk), Saule skaidrās debesīs, bez vēja. T. pēcpusdienā -3...-4°C, vēlākā pēcpusdienā vēsāks, šobrīd jau -7°C. Spiediens visu dienu strauji kāpis, pašlaik jau 777 mm. Jauks laiks! :)


Beidzot!!! Saule un zilas debesis visas dienas garumā!!! :))
Vēl ap 6.00 gan nekas par to neliecināja, jo bija apmācies un -1, bet kaut kad vēlākā rītā strauji noskaidrojies, t. paspēja nokrist līdz -3,6°C. Dienā pēc ļoti ilga laika beidzot spoža Saule zilās debesīs, visi mākoņi prom, vējš minimāls, t. -1...-2°C. Lielās ielas gan slapjas, toties ietves sausas.
Bet pēcpusdienā t° atkal uz leju, šobrīd jau -4,2°C, kas ir jauns šī gada nogales rekords. Redzēs, cik daudz būs naktī un rītā. Sniega gan neko daudz nav, vietām pāris cm, bet citur vispār zeme cauri spīd. Spiediens kāpj, šobrīd 764,5 mm.


26.11. Rītā min.t. -3,8°C. Dienā nekā, aizvien pelēkais smogs, bet palēnām siltāks, -2...-1°C. Savukārt vakarā beidzot uzsniga, smuka kārtiņa, tiesa, tad jau t. tuvu 0°C, nakts sākumā neilgi pat virs 0, ielas slapjas, bet uz rītu atkal mazliet piesalst, šobrīd -1°C. Spiediens 759 mm.