lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Svētdien nakts sākumā NMD, gandrīz skaidrs, taču vēlāk bija savākušies mākoņi, un 6.00 debesis apmākušās, t. -1,5°C. Kaut kad vēlākā rītā gan tie bija izklīduši, un dienā visu laiku skaidrs, jauks laiks ar noslieci uz siltumu, t. pēcpusdienā mazliet virs +10 grādiem, max. +10,7°C. Vējš lēns līdz mērens, stiprāks agrā pēcpusdienā.
Tagad jau gaiss dziest, debesis joprojām skaidras, vējš lēns, t. +7,7°C, spiediens 775 mm.

Pievakarē pāris reizes uznāca mākoņi ar nokrišņiem, bet daudzuma ziņā minimāli - nekas vairāk kā mitrs asfalts nesanāca, lai gan otrajā reizē uz neilgu laiku pamatīgs cīruļputenis sagriezās. Uz zemes nekāds baltums nepalika. T. +4...+2°C. Vakarā mākoņi pamazām prom, viss mierīgs, debesis noskaidrojās, arvien vēsāks, pašlaik jau tuvu 0°C (+0,4°C), un drīz nešaubīgi būs arī mīnusos. Spožs, jau pavisam liels, Mēness spīd, vējš minimāls, toties spiediens pakāpies līdz 769 mm.Rītā skaidrs, visi mākoņi jau naktī bija izklīduši, t. noturējās virs nulles, min.t. +0,4°C. Dienas pirmajā pusē saulains, mākoņu daudzums minimāls, vēlāk parādījās laba laika gubumākoņi, kas gan netraucēja gaisam iesilt, ap pusdienlaiku jau tuvu +8°C. Vējš lēns līdz mērens, no R-DR puses. Ap 14.00 - 15.00 ļoti patīkams laiks, silts, t. pakāpās līdz +10°C (aizvēja pusē). Mākoņu daudzums pamazām pieauga, bet visi gāja patālu garām.
Drīz pēc tam gan no R-ZR puses sāka nākt lielāki un tumšāki mākoņi, arī vējš stiprāk uzpūta, kļuva par 2-3 grādiem vēsāks. Jaukās sajūtas bija prom, kļuva netīkami vēss. Daži mākoņi R pusē ar garām nokrišņu bārdām lepojās, bet visi aizgāja garām pa R.
Pēc tam uz kādu nepilnu stundu atkal saulains MMD, vēl līdz +7,7°C, taču tagad nāk otra mākoņu tūre, izskatās nopietnāk, t. krīt vēl zemāk, šobrīd +6,2°C, no gaisa kopā ar nelielu slapjumu arī kaut kas cietam sniegam/ledus graudiem līdzīgs sāk birt. Pagaidām gan tikai asfalts viegli mitrs. Spiediens 765 mm.


No ZR mākoņi nāk, daži ar garām bārdām, bet vēl nelīst


Rīta pusē pāris reizes nodeva krusa, taču ne pārāk daudz, un uzreiz pazuda. No lietus ne tik nebija, ielas gandrīz sausas. Vējš gan ārdās visu dienu, brīžiem brāzmās tuvu 20 m/s varēja būt, bet kopumā tik stipri pūta reti. 12-15 m/s gan regulāri dod vaļā.
Tomēr, ja neskaita vēju, citādi laiks tīri labs, jo jau kopš dienas pirmās puses regulāri uzspīd Saule, vairāk tagad, pēcpusdienā, kad mākoņu daudzums sarūk. Arī visai silts, pēdējās stundās t. turas ap +9°C. Spiediens rāpjas ārā no bedres, pastāvīgi kāpj, pašlaik 748,5 mm.Spiediens krīt, vējš gaudo un ņemas spēkā, lietus gan pagaidām nav lijis. Tomēr radars uzrāda šauru joslu, kas tuvojas no ZR. Vienīgi t. turas līmenī. Šobrīd +5,6°C, 743,5 mm, mitrums 53%.Vakarā kādu laiku pūta stiprs, brāzmains vējš, balkons grabēja vienā grabēšanā, tad pāris stundas mazliet mierīgāks, brāzmas retākas un vājākas, bet tagad atkal, šķiet, niknāk uzpūš. Nekas traks jau pagaidām nav, un arī lielāko vēju iekšzemē sola tikai dienā - tad jau redzēsim, ko šis Atlantijas radījums, ko Raitis par Sedi nosaucis, mums atnesīs. :))
Ja neskaita vēju, pagaidām nekā cita nav - sauss, salīdzinājumā ar citām pēdējā laika naktīm arī silts, šobrīd +5,8°C. Spiediens 746 mm.Naktī uz rīta pusi un rītā nedaudz lija, bet nekādas peļķes nesakrājās. T. rītā ap +3°C. Dienā apmācies, bez ievērojamiem nokrišņiem, diezgan vējains, īpaši pēcpusdienā, kad DR vējš pieņemas spēkā un brāzmās jau mauc pāri 10-12 m/s. Savs labums - mākoņus izdzenāja, pēcpusdienā regulāri uzspīd Saule, kļūst siltāks - pusdienlaikā ap +6, pēdējās 3 stundās +7...+8,5°C. Tiesa, bija arī neliels slapjums pamanījies uznākt.
Šobrīd atkal vairāk mākoņu, vējš stiprumā ļoti mainīgs, t. +8,1°C, spiediens 749,5 mm.