lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Jauka diena ar saulīti un nelielu mākoņu daudzumu. Dienā lēns līdz mērens DR-R puses vējš, kas tagad jau gandrīz pavisam norimis. Debesīs vien plāni spalvu mākonīši, kas gan vietām veido ko līdzīgu plānai dūmakai. Agrā rītā dzestrs, ap +9°C, tomēr dienā silts, pēcpusdienā virs +23°C, max.t. +23,7°C. Uz vakaru, kā allaž, pamazām vēsāks, šobrīd +20°C. Spiediens dienā turējās ap 772 mm, tagad mazliet atkāpies - 770,5 mm.


Vakars skaidrs un mierīgs, vējš norima, bet diezgan ātri vēsums klāt, +16...+14°C. Tagad arī skaidrs, vairs tikai +11,5°C. Var just, ka augusta beigas, nevis vasaras vidus, arī debesis tumšākas, "dziļākas". Mēness līdz pusei sarucis. Spiediens 772 mm.Rītā joprojām migla, vēl biezāka nekā naktī. Turējās ilgi, vien ap 9.00 sāka pamazām izklīst. Tomēr priekšpusdienā visnotaļ vēss, nemīlīgs laiks ar lēnu līdz mērenu R vēju, pagāja vairākas stundas, kamēr gaiss kaut cik iesila.
Pēcpusdienā laiks uzlabojas, 14.00 mazliet virs +20, Saule ar maziem un vidēja lieluma gubu mākoņiem, pārsvarā neliels R vējelis pūš. Šobrīd vēl mazliet siltāks, t° +21,2°C, spiediens 771 mm.
Parādījušās prognozes par krietnu siltumu un pat karstumu līdz +30°C nākamās nedēļas gaitā - interesanti, varbūt vasara taisās atvadīties līdzīgi kā atnāca jūnijā - ar kārtīgu karstuma vilni?... Ja tās piepildīsies, sanāks "abi gali karsti, viducis slapjš" - vismaz manā pusē... :))


Nu, lai pie +18 justos komfortabli, tad nedrīkst būt vējš, vismaz palaikam jābūt saulītei, plus pats nevar uz vietas sēdēt, visu laiku jākustas, bet sasvīst arī nedrīkst, jo tad auksts un liela iespēja saķert puņķus... Stipri lieli ierobežojumi, lai varētu noķert komfortu... :DVakarā vairs nelija, pirms saulrieta tālu R pamalē parādījās skaidras debess mala. Vēlāk viss mierīgs, vējš norima, ielas pamazām žūst. T° pēdējās stundās nemainīgi turas ap +12°C. Tomēr kaut kad parādījusies migla, kas arī tagad visu apkārtni ietin. Nav pārāk bieza, bet tomēr. Spiediens pakāpies līdz 769 mm. Man lietu vairāk nevajag, žēl, ka mums tā nokrišņu sadale tik nevienmērīga...Lietus... Sāka līt ap 11.00, un turpinājumā non-stop līdz pievakarei, beidza tikai nesen, ap 18.30. Ja dienas pirmajā pusē vēl salīdzinoši silts, pirms 14.00 tuvu +18°C un arī bez ievērības cienīga vēja, tad vēlāk sacēlās stiprs ziemelis, t° sāka kristies, un vēlākā pēcpusdienā jau pavisam auksts, bet šobrīd vairs vien +13°C. Pilnai "laimei" pēcpusdienā no 15.30 uz pusotru stundu pazuda elektrība (cik zinu, daudzviet pilsētā nebija, varbūt pat visā, arī tuvumā bija atslēgumi)... Šoreiz gan diezin vai laikapstākļu dēļ, jo tik stiprs tas vējš tomēr nebija, tāpat arī negaisa nebija, bet fakts paliek fakts... :(
+14°C, starp plāniem mākoņiem spīd vēl diezgan liels un spožs Mēness. Vāja vēja pūsma te no A, te no R puses caurvēju mēģina taisīt, nekas liels gan neizdodas, tomēr iekštelpu t° izdevies nodzīt mazliet zem +24°C. Spiediens joprojām netipiski augsts, 768 mm, par tuvojošos nikno ciklonu un teju visu modeļu solītajiem "grēku plūdiem" Vidzemes A/Latgales R pusē pagaidām nekas neliecina.