lightning
lightning

Lietotāja aktivitātesIzskatās, ka būs ļoti silta nakts, arī leišu modelis to paredz. Ne gluži tropiskā, bet tuvu tam. Vēl šobrīd +19,2°C, parādījies neliels vējš, debesis neviendabīgiem, nedaudz spokainiem mākoņiem klātas, kad Mēness laužas cauri tiem, pārāk biezi tie nav. Katrā ziņā nekādi lietus nesēji. Spiediens 758 mm, lēnām krīt.Rīts saulains, nedaudz spalvu mākoņu, 6.00 +15°C. Dienā saulains laiks ar MMD, pūta lēns līdz mērens DR vējš, brīžiem mēreni stiprs. Toties patīkams un silts, t. pēcpusdienā stabili +23...+24°C, brīžiem mazliet vairāk, max. +24,6°C.
Vēlākā pēcpusdienā mākoņu daudzums pieauga, un pēc 18.00 tie pārklāja praktiski visas debesis. Arī visu vakaru saglabājās pusapmācies, tomēr aizvien silts, +23...+21°C, par spīti tam, ka Saule vairs neparādījās. Turklāt norima vējš, palika tikai vāja pūsma, un tā pati paretam.
Līdzīgs laiks arī tagad - gandrīz apmācies, bez ievērības cienīga vēja, t. +20,4°C, spiediens 759 mm.

Šodien jauka vasaras diena. 😊 Rītā jūtams neliels dzestrums, kas gan ātri pazuda, min.t. +13°C, saulains, nedaudz spalvu mākoņu, ātri siltāks. Dienā vasarīgi silts, pēcpusdienā +24...+25°C, max.t. +25,4°C, lēns D-DR vējš un MMD ar Sauli.
Vēlākā pēcpusdienā un vakarā gk. mākoņains, Saule paretam, bet bez lietus. T. +23...+21°C. Pārsvarā bezvējš. Arī tagad mākoņains, Z pusē gan redzamas krietni skaidrākas debesis. Toties joprojām silts, šobrīd +17,9°C, bezvējš, spiediens 760 mm.
Rītā t. +15°C un gandrīz skaidrs. Dienā ļoti jauks un arī arī riktīgi silts laiks, saulains MMD ar lēnu līdz mērenu vēju un t. +24...+25°C, max. +25,6°C. Pats labums! 😎
Vēlākā pēcpusdienā mākoņi vairojās, un pirms 18.00 uznāca pamatīgs padebesis ar vairākiem stipra lietus gāzieniem un dažiem tāliem, neizteiksmīgiem pērkoniem. T. nokritās līdz +19,5°C, lietus laikā stipras vēja brāzmas līdz 12-15 m/s. Pēc lietus, mākonim aizejot uz A, parādījās spilgta un liela varavīksne.
Vakars atkal mierīgs, mākoņi mijās ar Sauli, vējš pazuda, t. vairs neko daudz augstāk par +20 nepacēlās.
Tagad debesīs klīst atsevišķi gubu mākoņi un to atliekas, bet pamalēs redzamas arī lielāku gubu virsotnes. Tomēr pārsvarā skaidras debesis, ja neskaita vienu nelielu, bet augstu mākoni tiešā tuvumā. Pūš tikko jūtams R puses vējš, t. +18,7°C, spiediens 757 mm.

Pēcpusdienā mākoņi, pa starpām Saule, divreiz mēreni uzlija. Vējš ļoti mainīgs - te lēns, te brāzmās jau mēreni stiprs (12-13 m/s vismaz). T. vairāk par +18...+19°C vairs nepacēlās, lietus laikā vien +16°C.
Uz vakaru vējš norima, debesis skaidrojās, bet tagad atkal mākoņains, tikai Z pusē skaidrākas debesis. Virs galvas mākoņu sega aizdomīgi līdzīga Mammatus mākoņiem, bet jau pārāk tumšs, lai apgalvotu par 100%. T. +15,7°C, spiediens 754 mm, pavisam mierīgs.


Bacilis, kas izraisa iesnas, klepu u.c. saaukstēšanās simptomus, ir gandrīz visu laiku, bet ķermeņa pretestības spējas, piemēram, pēc straujas vai ilgas atdzišanas, samazinās, un bacilim rodas iespēja vairoties, pārvarēt imūnsistēmas pretestību un uzsākt savu kaitīgo darbību. Dažādiem cilvēkiem atkarībā no viņu vecuma, veselības stāvokļa u.c. faktoriem robeža, pie kuras bacilis uzsāk savus nedarbus, mēdz būt ļoti atšķirīga. Tādēļ katram jāapzinās savas robežas, ja negribi saslimt. Arī pieredze noder.

Vējš iekšzemē un piejūrā nav mērāms pēc vienas mērauklas. Klasiskais m/s te nederēs. Iekšzemē līdzīga stipruma vējš parasti nodara postījumus arī tad, kad piejūrā nenodara. Piejūrā cits reljefs, tur stipri vēji daudz biežāk pūš, un daba (koki u.c.) tiem ir daudz labāk pielāgojusies nekā dziļāk iekšzemē, kur tādi vēji ir liels retums.
Pēdējā laikā ziņas par postījumiem arī galvenokārt pienāk no iekšzemes...Šodien mērens līdz stiprs DR vējš ārdās. Kad vēju vajadzēja, sasaukt nevarēja, bet tad, kad nevajag, tad šis klāt... Būtībā jau nekā interesanta - mākoņains ar saulainākiem brīžiem, priekšpusdienā pāris reizes uzlija. Pirms stundas Saule spīdēja, t. līdz +21°C, tagad mākoņi bez lietus, ap +19,5°C. Lietus kopējais daudzums nesalīdzināms ar centrā reģistrēto, bet pagaidām pietiek.
Pēc karstuma laba atelpa, bet ceru, ka šāds laiks neievilksies, jo dārza darbiem ārā par vēsu - kad sasvīsti, šāds vējš pie zem +20 padara sajūtas ļoti nepatīkamas un rada risku saaukstēties. Vajag +22...+23, vai arī krietni lēnāku vēju. Kas nesvīst, tam varbūt tagad pats labums.Tikko īsi, bet spēcīgi nolija.