lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Pēc 6.00 joprojām debesīs mākoņu maz, t° ap +10°C. Turpinājumā veidojas skaista, saulaina un silta diena. Lai arī pūš lēns līdz mērens dienvidu vējš, debesis skaidras, Saule spoži spīd, un kļūst arvien siltāks, šobrīd t° jau +17,2°C. Spiediens 757,5 mm.
Skaisti! Drīz pēcpusdienā būs jābrauc uz dārzu pēdējie darbi apdarīt, šādu burvīgu atvasaras buču nedrīkst neizmantot un vienkārši mājās nosēdēt! Jo šī, visticamāk, būs pēdējā tik siltā diena šogad. Vēl jau arī brīvdienās labu laiku sola, bet jau mazliet vēsāku. Bet pēc tam jau vairs nav ko gaidīt, iestāsies pelēkais laiks...Iepriekšējā naktī diezgan ilgi turējās silts laiks, taču kaut kad rīta pusē jau bija parādījies sīks slapjums, un arī vēlākā rītā brīžiem neliels lietus uzsmidzināja. Pēc 8.00 t. vairs knapi +8°C. Vēlākā rītā lietus pārstāja, taču debesis palika apmākušās līdz pat vakaram, kad beidzot sāka mazliet skaidroties. No siltuma dienā arī vairs nekā, t. vien ap +9...+10°C.
Savukārt vēlākā vakarā, jau tumšajā laikā, ir noskaidrojies, tagad spīd spožs Mēness, debesīs vien atsevišķās vietās vīd nelielas mākoņu atliekas. Taču pūš diezgan spirgts, mērens A puses vējš. T. +8,5°C, spiediens 763,5 mm.Sīks slapjums no gaisa

Vēlākā pēcpusdienā un vakarā atgriezās mākoņi, skaidras debesis pavīdēja vien epizodiski. Arī pašlaik līdzīgi, pa skrejošo mākoņu spraugām dažubrīd Mēness gaisma izlaužas, bet nekas vairāk. Vējš vakara gaitā pamazām pierimst, bet joprojām mērens, vairāk no R iegriezies. T. pamazām slīd uz leju, no +17°C sešos vakarā līdz +13,5°C šobrīd. Spiediens, tieši otrādi, kopš pēcpusdienas kāpj, pašlaik 760 mm.


Rietumkrastā arī agrākā rudenī, kamēr citur bija jūtami vēsāks, vairākas reizes kaut neilgi bija vismaz +18. Un arī vasarā regulāri bija siltāks nekā citur, tā kā neredzu iemeslu skaust un žēloties. Citiem arī siltumu gribas!Nu jau debesis pārsvarā skaidras, mākoņu pavisam maz palicis. Vējš gan pūš stipri, brāzmās varētu būt līdz 12-13 m/s. Tomēr joprojām silts, lai arī t° vairāk uz augšu nekāpj, drīzāk lēnītēm uz leju - pārāk vēls, jo diena īsa, jau uz vakaru slīd. Bet tāpat forši, šobrīd +18°C. Beidzot atvasaras noskaņas! :)Līdz rītam bija atkal apmācies, rītā arī uzlija, vienubrīd, ap 6.30, pat diezgan stipri. Tiesa, tas nebija ilgi, un vēlākā rītā vairs nelija. Debesis gan saglabājās apmākušās, taču mēreni stiprais vējš pūta šurp siltumu, un, ja ap 8.00 rītā vēl bija +11°C, tad pusdienlaikā t° jau sasniedza +18°C.
Pirms 15.00 mazliet skaidrojās un uzspīdēja Saule, t° pakāpās mazliet virs +19°C, bet tagad debesu spīdeklis pazudis atkal aiz mākoņiem. Joprojām pūš mēreni stiprs, brāzmains DR vējš, taču tāpat silts! Pat neticami silts, ņemot vērā tos grādus, kādi valdīja kopš septembra otrās dekādes sākuma! Šobrīd +18,7°C, spiediens 755,5 mm.
Svētdien, 13.10., gandrīz visu dienu apmācies laiks, vien vēlākā pēcpusdienā mākoņi sāka nedaudz dalīties, taču Saule tā arī neparādījās. Labi vismaz tas, ka lietus krājumi debesīs bija izbeigušies, nelija nemaz. Bet jau vakarā, kaut kad tumšajā laikā, debesis tomēr noskaidrojās, lai arī ne līdz galam - plānas mākoņu atliekas joprojām pa debesīm peld un skrien. Spīd visai spožs un pilns Mēness, dūmaka un plānie mākoņi veido tam apkārt visnotaļ lielu un krāšņu dārzu, lai arī nedaudz notušē spozmi. Toties gaismas pilnas teju visas debesis. Ja ne dienā, tad naktī! :)
Dienā pūta mērens līdz mēreni stiprs DR puses vējš, uz vakaru gan tas norimis, tikai lēna pūsma vēl jūtama. Par spīti biezajiem mākoņiem un saules trūkumam, dienā silts, agrā pēcpusdienā līdz pat +14,5°C, vēlāk lēnītēm vēsāks. Šobrīd +9,3°C, spiediens 762 mm, visu dienu kāpj, vakarā lēnāk.
Nākamās nedēļas prognozes... Patīk! It sevišķi uz pēdējā mēneša fona. Lai piepildās!


Spožs, pilns Mēness ar lielu un krāšņu dārzu spīd.Vēlā pēcpusdienā lietus beidzās, bet skaidroties netaisījās. Varbūt vien jau pēc Saules rieta bija, to nu nezinu. Vismaz lietus vairāk nemanījās. T. dienas otrajā pusē un vakarā +11...+10°C. Šobrīd nelīst, bet izskatās apmācies, t° +10,2°C, spiediens 755 mm, kāpj.

Atgriežamies oktobrī!
12.10.2019 23:28