lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes
Rīts auksts, +2°C, debesis gandrīz skaidras, Saule uzlēca, viegli ietinusies pie A pamales esošos mākoņos, kuri gan pavisam drīz pazuda. Turpmāk visu dienu skaidrs, Saulei vasaras jauda, strauji siltāks. Priekšpusdienā jau pavisam silts, 11.00 +17,5°C, pēcpusdienā +20...+21°C un vairāk, max.t. ap 15.00, +21,5°C. Vējš lēns, bieži nemaz nav jūtams, pēc sajūtām, jo sevišķi piesaulē - vasara!
Šobrīd +20,4°C, spiediens 772,5 mm. Zaļais sprādziens pieņemas spēkā, arī bērzi krāsojas zaļi, un vēl, un vēl... :)

Vēlākā pēcpusdienā +19...+18°C, max.t. palika pie iepriekš minēto +19,5°C atzīmes. Laiks burvīgs, vējš lēns, jau pievakarē iestājās bezvējš. Vakarā pamazām vēsāks, nu vairs +10, bet auksts nešķiet.
Zaļums dienas laikā, šķiet, vairojies vairākkārtīgi, vakara pastaigas laikā ievēroju, ka daudzi vakar vēl bijušie pumpuri uzplaukuši, arī tuvējam kastanim daudz lapu vaļā, mazais pīlādzis pavisam zaļš ar jau krietni lielām lapām. Zaļais sprādziens, kas tuvākajās dienās tikai pieņemsies spēkā! :) Šis pavasara periods katru gadu mani fascinē un apbur, it sevišķi, ja ir tik silts un saulains laiks, kas šo "sprādzienu" padara sevišķi iespaidīgu. Pozitīvi arī tas, ka turpmāk arī naktis pamazām kļūs siltākas - vismaz prognozes to sola.


Ņemot vērā, ka siltums nav nemaz tik ilgi, nav nekāds brīnums, ka pat mūsu mazo kalnu nogāzēs, kur saule neiespīd, šāda aina vēl redzama.

Gaiziņš 19.04.
22.04.2019 22:08Zaļums patiešām vairojas arvien straujāk. Un kādēļ gan ne, ja laiks ir tik jauks - skaidras debesis, lēns līdz mērens vējš no DA puses, un t° ap +20°C?! :)
Rīts gan bija auksts, vien knapi +2°C, bet šoreiz nekur nebija jāiet, lai to justu uz savas ādas. Dārzā, par spīti ilgajam bezlietus periodam, mitruma vēl pietiek, ja neskaita redīsus siltumnīcā, kas regulāri prasa savu slapjuma devu.
Šobrīd vasarīgs laiks, t° +19,5°C, dominē lēns DA vējš, spiediens 774 mm.
Lieldienu naktī MMD, uz rītu apmācās, ap 7.00 un arī vēlāk pāris reizes sīks smidzeklis, kas gan pat asfaltu lāgā nesamērcēja. Vēlāk mākoņains, bet Saule regulāri caur mākoņiem izlauzās, vējš lēns līdz mērens. T° dienas vidū +11.+13°C. Pēcpusdienā sacēlās jūtamāks, mēreni stiprs vējš, un arvien vairāk skaidrojās. Kļuva jūtami siltāks, ap 16.00 jau krietni pāri +16 (max.t. +16,8°C), mākoņi izšķīda, pēc 17.00 debesis skaidras. Arī vējš pēc mākoņu izdzenāšanas strauji norima līdz lēnam, un tagad vien epizodiski mērens. Patīkami silts, šobrīd +15,6°C, spiediens 768 mm.
Visiem priecīgu Lieldienu vakaru, kā arī siltas un saulainas Otrās Lieldienas!
3 piles 5 rindās

Dienas otrajā pusē nekādu būtisku pārmaiņu, aizvien MMD ar Sauli. Siltākais līdz 15.00, kad t° pakāpās līdz +18°C, vēlākā pēcpusdienā +17...+16°C, vakarā +15...+11°C. Vējš norima, debesīs nedaudz mākoņu, liels Mēness un daudz zvaigžņu. Uz nakti gaiss sāk vairāk atdzist, bet vēl gluži auksts nav, šobrīd +8°C. Spiediens dienas gaitā palēnām krīt, pašlaik 769 mm.