lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Rītā sešos vēl mākoņi un -13,5°C, bet vēlāk debesis skaidrojās, un sals pieņēmās spēkā, pēc 9.00 nokritās līdz -16,5°C. Turpinājumā pāris stundas beidzot saulainas, bet uz pēcpusdienu atkal apmācās. T. pakāpās līdz -10...-11°C. Pievakarē arī ilgi turējās ap -11...-12°C, lēnām laidās uz leju, bet pēc 21.00 sāka kristies strauji, jo debesis skaidrojās. Tagad liela daļa debesjuma brīva no mākoņiem, sals strauji pieņemas spēkā, šobrīd jau tuvojas -19 grādiem. Spiediens 766 mm.

Sala nedēļa
Vakar 23:53

Visa diena apmākusies, un nekas netaisās mainīties. Dienas pirmajā pusē arī mazliet uzsniga, pēcpusdienā vienubrīd mākoņi it kā mēģināja dalīties - bet savilkās atkal visapkārt. Kamēr citur Saule spīd, man atkal neveicas... :( Citādi jau ziema skaista, sals normāls, nekāda ekstra, turklāt mākoņu dēļ visu dienu (diennakti!) apbrīnojami līdzsvarots, tuvu 100% laika -13...-14°C robežās. Varbūt naktī kaut cik zemāk noslīdēs, bet maz ticams, jo vēl šobrīd tikai -14,4°C, kamēr no citurienes (gk. Vidzemes) nāk ziņas par -20 grādiem un vairāk. Citādi - nekā sevišķa. Bezvējš, apmācies, bez nokrišņiem, spiediens 763 mm.

Sala nedēļa
Vakar 00:41


Šodien aizvien apmācies, epizodiski mazītiņš sniegs. Saule gan ļoti sen nav redzēta. Lēns līdz mērens ZA vējš. T. dienā -6...-7°C, vakarpusē sāka strauji kristies, līdz sasniedza apmēram -11 grādus. Debesis necik būtiski skaidrākas nekļuva, vismaz zvaigznes nevarēja saskatīt. Vēlākā vakarā brīžiem retas sniegpārslas birst, arī šobrīd, t. lēnām turpina pazemināties, pašlaik nokritusies līdz -13,5°C. Joprojām mākoņi debesis sedz, vienīgais, ko var nojaust, ka nav gluži zemie, biezie, bet kādi savādāki. Tumsā neko vairāk nepateikt. Spiediens 763,5 mm.

Sala nedēļa
06.12.2021 00:22


Piektdien, 3.12., dienas pirmajā pusē diezgan ņipri sniga,pūta stiprs vējš, kas gan pēcpusdienā rimās, un tad arī uzsniga vairs tikai brīžiem un nedaudz. T. no +0,5°C rītā līdz -2...-4°C pēcpusdienā un vakarā.

Sestdien, 4.12., nakts vidū skaidrojās un t. nokritās līdz -6°C, bet uz rītu atkal apmācās un attiecīgi pāris grādus siltāks. Dienā joprojām apmācies, bet sniegs vēl mazāks kā dienu iepriekš, vien paretam un nedaudz. Vējš lēns, laiks patīkams, jauka ziema bez lieliem saliem un bez slapjuma. Šobrīd -4°C, spiediens 755,5 mm.


Snieg, bet logos viss slapjš. Slapjš sniegs.

Dienas pirmajā pusē sniga, brīžiem diezgan stipri. T. mazos mīnusos, bet pamazām kāpa uz augšu. Pēcpusdienā saglabājās apmācies laiks, snigšana dienas vidū uz dažām stundām pārstāja, bet sākās atkusnis, t. pakāpās līdz +1°C, tuvāk vakaram apstājās pie +0,5°C. No jumtiem tecēja, bagātīgi apsnigušās palodzes pilnībā nokusa.
Vakarpusē brīžiem atkal uzsniga, vēlākā vakarā snieg jau intensīvāk. Pūš mērens D puses vējš, tagad brīžiem uzpūš arī spēcīgāk un uzsit nelielu puteni. T. joprojām +0,5°C, pārāk daudz nekūst, tomēr slapjums parādās. Sniega daudzums atkal pieaug, bet ne tik izteikti kā pirms pāris dienām, jo sniegs tomēr mitrs, blīvāks, vairāk sasēžas. Arī šobrīd mēreni snieg un pūš, t. +0,4°C, spiediens 740 mm.


1. decembrī laiks lielākoties mākoņains un bez ievērības cienīgiem nokrišņiem (ja tādi vispār bija). Gaišajā dienas laikā debesis apmākušās, vien vēlākā pēcpusdienā sāka skaidroties. Pēc saulrieta dažas stundas vismaz daļēji skaidrs, t. noslīdēja līdz -6°C, bet vēlākā vakarā un naktī atkal apmācās un kļuva par pāris grādiem siltāks.
Nakts otrajā pusē arī sāka snigt, pēc 3.00 vienubrīd smukām, lielām pārslām, vēlāk un arī tagad nelielā intensitātē snieg smalkais sniedziņš. T. pacēlusies līdz -3,5°C, spiediens 740 mm. Cerams, ka dienā gaidāmais atkusnis nebūs ilgs un solītais lietus daudz posta nenodarīs. Jo tagad ir skaista, idilliska ziema. :)


30.11. Rītā turpināja snigt, arī krietns ZR vējš pūta, pārstāja priekšpusdienā. T. -3...-2°C. Sniega daudz, vēl pēcpusdienā vietām bija jābrien. 20-25 cm vismaz, kupenas neskaitot, tuvējā Sīļu stacija dienas vidū rādīja 28 cm. Pilsētā vietām pamatīgi kalni sastumti.
Dienas vidū un pēcpusdienā vairs nesniga, vējš pierima un iegriezās no R. Gaišāks nekā iepriekšējās dienās, kādu brīdi pat mēģināja skaidroties, tomēr Saule līdz rietam tā arī neparādījās. Vakarā t. nokritās līdz -4,5°C, bet vēlākā vakarā un naktī nedaudz uz augšu, līdz -3°C, šobrīd tikpat. Spiediens 742 mm, parādījies sīks sniedziņš. Bet nu ļoti simbolisks.


Snieg un putina. Kupenas lielas. Tuvākā stacija šobrīd rāda 22 cm. T. -3,3°C. Lai tik snieg... :)Visu dienu sniga sniegs un turpina joprojām. Dienas pirmajā pusē vēl uz ielām vietām slapjš un slidens, jo daudz iepriekšējā slapjuma bija palicis, bet sals vēl pavisam neliels, ap -1...-1,5°C. Pēcpusdienā gan snigšana pieņēmās spēkā, gan t. sāka jūtamāk braukt uz leju, noslīdot jau zem -2°C, bet pievakarē arī zem -3°C. Laikā starp 18.00 un 20.00 arī kādu laiku sniga biezs, masīvs sniegs.
Dziļākā vakarā pieņēmās spēkā vējš, kas sniegu brīžiem sagriež putenī. Arī šobrīd pūš mērens, brāzmās mēreni stiprs ZR puses vējš, snigšanas intensitāte mainīga, bet kupenas acīmredzami aug. Grūti pa 4. stāva logu precīzi novērtēt, bet ir labi daudz. Tuvākā LVĢMC stacija - Sīļi - rāda, ka 23.00 samērīts jau 17 cm, tad jau kaut kur tuvu tam varētu būt arī Līvānos. T. turpina lēnām kristies, šobrīd -4,6°C, spiediens reti zems, 738 mm.


Nu snieg intensīvi, t. krītas, -0,7°C. Cik pa logiem redzams, visa zeme un ielas baltas, tikai lielās peļķes vēl izceļas. Viss notiek, ziema klāt! :)


Nesen sācis nedaudz snigt, t. 0°C. Uz mazākajām ielām, kas nakts sākumā vēl bija slapjas, sāk veidoties plāns baltums. Spiediens 749,5 mm. Cerams, ka siltais sektors paliks austrumos.


Naktī uz svētdienu beidzot nedaudz piesala, līdz -1°C. Rita agrumā arī vēl mazliet mīnusos, smalks sniedziņš bira, kopā 1-2 cm, bet jau priekšpusdienā viss sāka kust. Dienas turpinājumā un pēcpusdienā t. +0,5...+1°C, totāli nomācies, bet bez nokrišņiem, līdz vakaram no jau tā plānā sniega palika vien 0-1 cm caurumaina sedziņa. Vietām pilsētā nav pat tās.
Vakarā joprojām nomācies, mierīgs un slapjš, t. aizvien nedaudz virs nulles. Spiediens 752 mm.


No cerētā baltuma nekā, tā vietā slapjdraņķis. Visu dienu sniga slapjš sniegs, bet lielākā daļa uzreiz nokusa. Tikai pavisam plāns, caurspīdīgs un slapjš šķidrauts uz zemes manījās. Peļķes gan pamatīgas. Nav brīnums, jo t. konstanti turējās ap +0,4...+0,7°C. Tikai pēdējo pāris stundu laikā t. pa desmitdaļai sāk tuvoties nullei, un tagad vismaz kaut cik baltuma parādās, vietām ~1 cm sniega. Bet viss joprojām ļoti slapjš. Šobrīd +0,1°C, spiediens 745,5 mm.
Jaunākās prognozes vairs nepriecē tā kā iepriekš, turklāt nākošā ciklona laikā Latgalei sola silto sektoru un lietu sniega vietā, vismaz sākumā. Atliek apbruņoties ar pacietību...+0,4°C, bezvējš, sīks sniedziņš rāmi birst no debesīm. Uz zemes gan pagaidām nekas nepaliek, tikai slapjums. Spiediens 747 mm.


Pēdējās pāris dienas teju identiskas - tumši pelēkas un slapjas. T. praktiski visu laiku +3...+5°C robežās, šodien +2...+3°C. Lietus tikai pa laikam, un pārsvarā neliels, taču visa pasaule tāpat ūdens pārsūkusies. Izejot ārā, drēgnums uzreiz ķeras klāt, tāpēc praktiski tikai pa mājām. Labi, ka arī darba specifika to ļauj, jo visi darbi pie datora. Spuldzes iekšā, logiem aizkarus priekšā, un dzīvo gaišā un siltā pasaulē. Ja tā nevarētu, tad būtu ļoti grūti, un daudziem droši vien tā arī ir. Protams, neskaitot krēslas, vēlā rudens un jebkāda laika mīļus. Katram savs.
Toties, ieraugot šodien jaunākās prognozes, liekas, ka Saule uzspīdēja. Vismaz dvēselē noteikti. Izskatās, ka beidzot pelēcība būs prom, un, ja ne Saule, tad vismaz sniega baltums tuvākajās priecēs. Pirmais īstais ziemas sveiciens gaidāms. :)