lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Rīts skaidrs, dzestrs, min.t. +9°C. Dienā saule un mākoņi, dienas gaitā to daudzums pieauga, taču lietus nav bijis. Pūta neliels vējelis, kā veldze pēc nedēļas vidus aukām. Laiks patīkams, viegli silts, t. pārsvarā +20...+21, max.t. +21,8°C. Pēcpusdienā no D puses nāk vienlaidu biezāku mākoņu slānis, pagaidām vēl paplāns, bet Saule jau tagad vairs knapi redzama.
Acīmredzot nāk solītā DA ciklona avangards, bet līdz lietus zonai vēl patālu, leišu modelis rāda, ka dziļākā Latgalē varētu sākt līņāt vakarā, bet Līvānu apkārtnē - naktī. www.meteo.lt
Vējš pirms brīža bija pavisam norimis, bet tagad atkal nedaudz uzpūš. T. šobrīd +20,8°C, spiediens 758,5 mm.

Visiem veiksmīgu un lustīgu līgošanu, un lai nāk tāds laiks, kādu viņš/viņa vēlas! :)


Pēcpusdienā mainīgi mākoņains, bet nemainīgi stiprs vējš. Lietus šodien ne piles. T. pēc 15.30 nokrita līdz +16, saulainākajā pievakarē pakāpās līdz +19, bet uz vakaru atkal auksts, +16...+15, šobrīd vairs tikai +13,1°C. Vismaz vējš rimst, bet spiediens kāpj, 762 mm, ir cerības uz puslīdz labu laiku Līgo dienā. :)
Jāsāk ielīgot! :))


Pēc plkst. 1.00 vēl pāris reizes ar pārtraukumiem uzlija, bet jau mazākā intensitātē, beigās vēl kādu pusstundu slinki palīņāja, un ar to arī viss jau ap 3.00 bija beidzies. Pateicoties pirmajām lietusgāzēm, tomēr summā tīri smuki. Bet neviena pērkona, vējš arī ilgi bija visai rāms.
Nakts turpinājumā, jau pēc lietus, atkal sāka pūst mēreni stiprs vējš, t. pamazām nokritās (3.00 +17,6°C, 5.00 +14,3°C, min.t. +12,7°C). Gaisma ausa vēl mākoņainās debesīs, bet vietām jau skaidrojās.
Savukārt dienā mākoņains, epizodiski skaidrojas, arī saulīte degunu pabāž cauri mākoņu deķim. Taču auksts, gk. jau straujās maiņas un arī stiprā vēja dēļ - tas pūš tikpat neganti kā vakar dienā. Un, ja vakar pie +28 tāds vējš tikai patīkami dzesēja, tad šodien pie +18 vasaras drēbēs jau ir reāli auksti... :( Ceru, ka vēlākā pēcpusdienā pūteklis pierims un arī grādi vismaz līdz +20 pakāpsies. Nemīlu straujus temperatūras kritumus vasarā. Brrr...


Tev beidzot paveicies! :) Bet pie manis neviena pērkona, tikai pāris īsas lietusgāzes, un čau. Fronte jau bija izšāvusi pulveri... :( Kaut gan kopumā uzlijis smuki, dārzs palaistīts, bet nekas vairāk.
Laiku pa laikam šādu lietu vajag, bet kaut kādu lietaināku PERIODU nu gan negribu. Pārāk spilgti atmiņā vēl pagājušā gada ārprāts... Lai uzlīst ik pēc pāris dienām, kamēr mitruma būs gana, bet ne vairāk.


Nu beidzot līst! Negaisa pazīmju gan pagaidām nav. T. sāk krist, bet joprojām augsta, šobrīd +21,5°C.

0.45 Pirmais lietus beidzies, nekas daudz pagaidām nav pielijis, mazas peļķītes šur tur. T. +19,7°C. Vai turpinājums būs? Gaidām...

1.00 Nu ir arī otrā lietus tūre. Tikko sirsnīgi nolija, bet izskatās, ka atkal sāk pārstāt. Vējš pavisam norimis, kas mazliet dīvaini. Klusums pirms vētras? Vētru labāk nevajag... Joprojām ļoti silts, +19,4°C.


Pie manis vēl nekā interesanta, vienīgi daži mazliet lielāki mākoņi parādījās, bet pašlaik tālu R pamalē kaut kas dūmakai līdzīgs rādās. T. pēcpusdienā sasniedza +28,7°C, bet karstums neatslābst joprojām, vēl šobrīd +27,5°C. Vējš vienīgi rāmāks kļuvis, tagad pārsvarā mērens. Par gaidāmo laika maiņu signalizē vien krītošais spiediens, kas nule vairs 752,5 mm.

23.15 Vējš atkal arvien biežāk stiprāk pūš, bet lietus pagaidām nav bijis ne piles. Joprojām ļoti silts, +23,9°C.


Saulains MMD ar laba laika gubumākoņiem, no rīta bija pavisam skaidrs. Vējš gan neliek mieru, jau agrā rītā mēreni pūta, tagad stiprs, brāzmains, brīžiem tikai atslābst. Toties siltums gan kā nākas, no +15,5°C rīta 6.00 līdz +24,9°C ap 13.00 un +27,2°C šobrīd. Iespējams, ka vēl kāps. Tikai kārtīgu lietu vēl vajag, spiediens jau krīt, pašlaik 756 mm.


Alus dzeršanu un šašliku cepšanu Līgo vakarā tu sauc par alkoholismu un gastronomiskām izvirtībām?!! :D


Šodien saulains, taču pūš stiprs vējš. Rīts ilgi negribēja iesilt, vēja dēļ stipri vēss, tomēr pēcpusdienā, par spīti vējam, patīkami silts, t. pārsvarā turas +22...+23 grādu robežās. Šobrīd +23,1°C, spiediens 761,5 mm.
Lietu patiešām vajag, bet pēc pagājušā gada nogales plūdiem, un pat vēl šogad aprīlī, redzot situāciju dārzā, kad slapjuma dēļ ilgi neko nebija iespējams iesākt, nevarēju iedomāties, ka tik ātri viss var izžūt... Dārzā vēl var iztikt, pateicoties tā salīdzinoši zemajai atrašanās vietai, bet citur ir traki, citiem augsnes vietā vieni pelni. Mežā visi grāvji sausi, ar saplaisājušiem dibeniem, zāle izdegusi... Kaut kāds trakums pēdējos divos gados ar laikapstākļiem - no viena grāvja otrā... Principā jau šogad laiks būtu labs, bet - ja ik pa laikam arī uzlītu. Lai netrūktu ūdens, viss varētu augt un attīstīties. Pie pietiekama mitruma daudzuma šāds siltums jau būtu Dieva dāvana, bet ir tā, kā ir... Tagad cerības uz tuvāko ciklonu.


Vakar vēlākā pēcpusdienā otro reizi šogad t. sasniedza +30 grādu atzīmi (pirmā reize bija +30,2°C 29.05.), šoreiz apstājoties pie +30,1°C. Karstums turējās gandrīz līdz 18.00. Pievakarē parādījās un sāka drasēt apkārt dažādi cerīgi mākoņi, taču visi aizgāja garām vai izkūpēja pa ceļam, no lietus ne piles. Karstums gan atslāba, jo Saule paslēpās, ap 19.00 vairs tikai +24 ar vēsinošu vējeli. Vēlākā vakarā MMD, lēnām vēsāks, taču vakars ilgi silts, vēl 1.00 +18,2°C, bet cita nekā interesanta.

Šodien mākoņains, dienas vidū un agrā pēcpusdienā palaikam skaidrojās, uzspīdēja mainīga spožuma Saule. Visu dienu pūš stiprs, brāzmains vējš, taču silts, agrā pēcpusdienā +23...+24, max.t. +24,2°C. Pirms 17.00 nāca pamatīgi mākoņi ar stiprām vēja brāzmām, bet no lietus vien 3 piles 5 rindās... T. gan nokritās par vairākiem grādiem, šobrīd vairs tikai +19, un vējā jau vēsīgi. Nevienmērīgi apmācies, vējš mazliet rāmāks, mērens. Spiediens 759 mm.


Agrā rītā skaidrs, bezvējš, +13°C. Bet Saulei šodien sevišķi karsta elpa, jau pirms 11.00 +25, 13.00 +27. Pēcpusdienā karstums turpina pieņemties spēkā, pie debesīm vien daži balti mākonīši, pamatīga svelme, kas pēdējās stundas laikā brīžiem tuvojas +30 grādiem, šobrīd +29,7°C. Vienīgi dienā sacēlies mērens vējš, kas mazliet dzesē. :)


Man gan to lietu tik ļoti nevajag, lai lītu kad var, it sevišķi Līgo vakarā bez pārtraukuma. Labāk lai uzlīst pirms un pēc svētkiem. Līgo vakars ir tikai reizi gadā, tas ir īpašs laiks, un tad lietu es negaidu, bet siltu, sausu un mierīgu laiku, lai varētu izbaudīt īpašo šī vakara burvību. Kāds, izskatās, šogad laikam nebūs... :(


Tur jau tā sāls, ka Līgo dienā un vakarā sola aukstumu un stiprus vējus, un tieši tas NEpriecē. Un, ja vēl lietus Līgo vakarā (kaut gan pie solītajiem grādiem un m/s jau gandrīz vienalga, līst vai nelīst), tad no līgošanas nekā, atliks vien cept šašliku pannā, ēst un dzert alu pie TV, skatoties futbolu un visu ko citu.


Šodien mākoņains, Saule tikai paretam caur mākoņu spraugām izspiežas, reāli tikai dažās pēdējās stundās, kad debesis vairāk skaidrojas. Tomēr patīkami silts, t. pēcpusdienā turas ap +24 grādiem. Vējš tikai paretam viegli uzpūš. Šobrīd vairāk skaidrojas, Saule spožāka, bet tāpat visādu mākoņu papilnam. Tikai jēgas no tiem nekādas. T. +24,5°C, spiediens 762 mm, krīt, bezvējš. Labi, ka laika bojātājs aizgāja pa A, taču neiepriecina Jāņu prognozes...


Pēcpusdienā uz robežas starp mākoņiem A un skaidrākām debesīm R pusē. Brīžiem interesanta sajūta - pa A logiem redzams viens, bet pretējās puses logiem - pavisam cits laiks. :) Siltākais ap 15.00, kad t. pakāpās līdz +24,1°C, bet vēlākā pēcpusdienā uzpūta mērens vējelis, un pamazām vēsāks, +23...+21°C. Vakarā noskaidrojās arī A pusē, diezgan ātri gaiss atdzisa līdz +16, bet pēc tam piebremzēja, jo atkal uzradās mākoņu cepure. Šobrīd daļēji mākoņains, bezvējš, +15,7°C, 762 mm.


Šodien līdz šim viegli apmācies, Saule kopš rīta nebija redzēta, tomēr pēdējās pusstundas laikā beidzot skaidrojas, un arī debesu spīdeklis uzspīd. Pūš neliels vējelis, patīkami silts jau kopš rīta, par spīti mākoņu segai - 5.40 +16, priekšpusdienā ilgi turējās ap +20, pēc 12.00 siltāks, šobrīd +23,4°C. Spiediens 763 mm.
Satelīts gan netālu DA-A pusē uzrāda mazkustīgu lielu mākoņu zonu, zem kuras Latgales dziļumā jau tagad Faktisko apstākļu karte rāda nepatīkamu vēsumu, piemēram, Zilupē šobrīd vien +14 ar kapeikām... Un leiši rāda, ka tas sīkais ciklonelis kustēsies mūsu virzienā... :( Jācer, ka apstāsies vai izčākstēs. No tāda veidojuma nekādas jēgas, jo normālu lietu tāds neatnesīs, tikai laika bojātājs. Kārtīgs D ciklons ar negaisiem un krietnu lietu gan nenāktu par skādi, ar vienu piebildi - TIKAI NE JĀŅOS!!! :)


Mākoņu pavisam maz, tikai atsevišķas spalvu švīkas šur tur vīd un dažas mazas gubu aitiņas pamalēs ganās, Saule pilnā spozmē spīd. Lēns vējelis brīžiem uzpūš. T. pašlaik grozās ap +26 grādiem, vasarīga tveice valda. Spiediens 762 mm. Drīz jau būs jālasa nost jāņogas, kuru šogad varen daudz padevies. Arī ērkšķogu būs daudz, tāpat kā cidoniju. Ogas sauli un siltumu mīl, tām šāds laiks kā Dieva dāvana. :)


Šodien saulains MMD, rīta mākoņi ātri izklīda. Dienas pirmajā pusē viegli silts, gandrīz skaidrs. Vēlāk nedaudz vairāk mākoņu, taču Saule turpina strādāt, un pēcpusdienā jau kļūst karsts - ja dienas vidū +22...+23, tad pēdējās stundas laikā jau sāk cepināt, šobrīd +25,4°C. Pirms pāris stundām pūta mērens Z vējš, kas tagad kļuvis rāmāks, pārsvarā lēns. Debesīs daudz laba laika gubumākoņu, taču tādu, kas varētu nest lietu, nemana. Spiediens pakāpies līdz 759 mm.
Foršs laiks, teju ideāls, nesenais lietus dārzu labi padzirdījis, mums mitruma pagaidām pietiek. :) Taču citiem, kur smilšaināks vai augstākās vietās, situācija nav tik optimistiska. Turklāt, izrādās, pat tuvējā apkārtnē lietus lijis ļoti nevienmērīgi... Lai lietus iet turp, kur to visvairāk gaida! :)


13.06. rīts apmācies, +12, lēns vējš. Dienā MMD, gana saulains, vien vēlākā pēcpusdienā mākoņi vairojās un sabiezēja, pievakarē pavisam apmācās. Taču tāpat patīkami silts, dienā +22...+23, max.t. +23,5°C, pievakarē +22...+21, vēl 20.30 +20. Lietus neatnāca ne vakarā, ne naktī, kad mierīgs, +16...+14°C.
Šobrīd jau sākas jauna diena, debesis joprojām mākoņiem klātas, taču tie ne pārāk biezi, turklāt vietām skaidrojas. Bezvējš, t. +13,3°C, spiediens 757,5 mm.


Rīts apmācies, stipri vējains, sauss un auksts, t. ap +15 pie mēreni stipra, brāzmaina vēja turējās līdz pat pusdienlaikam. Tikai tad pamazām kļuva siltāks, brīžiem uzspīdēja saulīte. Pirms 14.00 jau gandrīz +20, bet tad no ZR nāca melns mākonis, kas īsi pēc diviem atnesa kārtīgu lietusgāzi kopā ar dažiem, gan visai attāliem, pērkoniem. :)
T. gan ātri nogāzās līdz +14, toties nepilnas pusstundas laikā nolija varen labi, vairāk nekā vakar visas pēcpusdienas laikā. :) Turklāt vēlāk pēcpusdienā nāca vēl pāris lietus tūres, gan vairs bez negaisa izpausmēm, toties vēl papildināja ūdens krājumus. Nu vismaz uz kādu laiku akūtais sausums likvidēts. :))
Lietus beidzās ap 17.00, vēlāk skaidrojās, pievakarē pastaigas laikā varēja vērot sen neredzēta apjoma peļķes uz ielām. Vējš pēcpusdienā pierima, arī šobrīd lēns. Mākoņains, bet brīžiem Saule uzspīd, t. pēdējās stundās turas ap +17...+18,5°C. Šobrīd +18,3°C, spiediens 751,5 mm.