lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes
29.09. Rīts atausa saulains, vien pavisam nedaudz spalvu mākoņu šur tur bija redzams. T. +14°C. Tiesa, jau pēc sešiem bija jūtams viegls D vējiņš. Dienā pārsvarā skaidrs, t. pēcpusdienā līdz +24°C, ļoti silts un jauks laiks. Tāds saglabājās visu dienu, vienīgi pašā vakarā R pusē parādījās biezāku spalvu un varbūt vēl kaut kādu augsto mākoņu mala, kas pēc saulrieta lēnām turpināja tuvoties. Vēlāk mainīga biezuma debesu sega, bet Mēness stabili cauri spīd, tikai gaisma izplūdusi, liela daļa debesjuma gaiša. Līdzīgi arī pašlaik, un nakts silta, pašlaik +16°C, spiediens 762 mm. Aiziet siltumiņš un vasariņa... Paldies, šogad silta, jauka un ilga bija! 🌞🤩
28.09. Vasara septembra beigās turpinās! Rītā skaidrs, t. +14°C, dienā saulains laiks, pārsvarā skaidrs, brīžiem plāni spalvu mākoņi šur tur redzami. Bet nu no tiem arī vairāk nosaukums. To pašu varēja teikt par vēju - lēns, mainīga virziena, brīžiem bezvējš. Pēcpusdienā t. sasniedza +25°C, arī vakars ilgi silts, vēl deviņos virs +20°C. Tikai tumsa lika noticēt, ka patiešām ir septembra nogale. Arī nakts silta, šobrīd t. +15°C, spiediens 767,5 mm.

26.09. Rīts skaidrs, bet auksts, +5°C. Taču pēc saullēkta diezgan strauji iesila, un pēcpusdienā Saules pavadībā jau līdz +20°C. Vējš lēns, mainīgs, brīžiem bezvējš. Debesīs mākoņu maz vai nemaz. Vakarā gan diezgan ātri nokritās līdz +14...+12°C, bet naktī apstājās pie +11°C.

27.09. Arī rītā tie paši +11°C, debesīs vien pavisam plāna dūmaka un vietām atsevišķi nelieli augstie mākoņi. Jau priekšpusdienā kļuva silts, pusdienlaikā. pakāpās līdz +20°C, pēcpusdienā vispār vasaras idille ar lēnu D vēju un t. līdz +24°C. Un, lai gan ātra vakara iestāšanās atgrieza realitātē, šoreiz arī vakars ilgi silts, gluži kā jūlijā, vēl pirms deviņiem teju +19°C, tikai tumšs. Un arī nakts šoreiz vasaras cienīga, ilgi +16...+15°C, šobrīd +14°C. Spiediens 769 mm.
25.09. Rīts skaidrs un dzestrs, agrumā vien +6...+7°C. Pēc saullēkta pamazām siltāks, un, jo augstāk Saule, jo straujāk siltums auga. Tomēr šoreiz t. kāpums piebremzēja ap pusdienlaiku pie +17°C, un arī pēcpusdienā diži augstāk par +18°C vairs nepakāpās. Toties valdīja Saule, mākoņu tikpat kā nebija, pūta lēns vējš, tā kā nekādu vēsumu īpaši nejuta, piesaulē teju vai karsts. Tāpat šim gadalaikam tas ir lielisks laiks! Vakarā gan ātri kļuva vēss, bet nakts izskatās vēsākā kopš pavasara, jo jau šobrīd vairs tikai +5,5°C, un daudz laika gaisam atdzist vēl vairāk. Spiediens reti augsts, 775 mm.24.09. Naktī apmācies, bet rītā, gaismai austot, jau skaidrojās, tikai aizejošo mākoņu blāķu arjergards A pusē rēgojās. T. aizvien +15°C. Dienā saulains laiks ar MMD un lēnu līdz mērenu R puses vēju. Vēsāks nekā iepriekš, taču šim gadalaikam tāpat ļoti pieklājīgi, pēcpusdienā t. pakāpās līdz +19°C. Vakarā debesis pavisam skaidras, tikai plāna dūmaka palika, vējš pilnībā norima, diezgan ātri kļuva jūtams rudenīgs dzestrums. Pašlaik t. +12°C, spiediens 772 mm.


Vakarā lija diezgan cītīgi, un tikai pēc vieniem naktī lietus beidzās. Nekādu negaisa pazīmju nebija. Cik skatos turpinājumā, apmācies un mierīgs, praktiski bezvējš, t. nemainīgi ap +15°C.

Teju vasara septembrī
24.09.2023 05:34

Ļoti precīzi piezīmēts. Šādi laikapstākļi kā šogad septembrī ir patiešām retums, taču tas nenozīmē, ka nekas līdzīgs nekad nav bijis. Ir, šo to pat uz sitiena atceros, ir bijis vēl salīdzinoši nesen septembrī pat +30°C, ir bijuši 90. gados vēl oktobrī ap +20°C. Tiesa, tik stabili siltu un jauku septembri kā šogad manā pusē es neatceros, bet es jau arī neesmu Metuzāls. Gan jau visādi brīnumi savulaik bijuši. :)

Teju vasara septembrī
24.09.2023 05:31

Nekā savāda. Latvija ir liela. Bet pirms neilga laika debesu slūžas atvērās arī manā pusē, un nu gāž aizgūtnēm, viss pludo. T. +16°C.

Teju vasara septembrī
23.09.2023 22:35