lightning
lightning

Lietotāja aktivitātesGaisma svīst, debesīs parādījušies bezformīgi mākoņi, kas klāj gan tikai nelielu daļu debesjuma. Ir saglabājies vējiņš no DA puses, kas palīdz mazliet dzesēt telpas. Bet aiz loga +22,2°C, un jau tagad skaidrs, ka diži vēsāks vairs nekļūs, jo pēc nepilnas pusstundas lēks Saule, un līdz ar to var iegrāmatot pirmo tropisko nakti - vismaz pilsētā.

Pirmssvētku svelme
Šodien 04:10


Svētdienu var labi raksturot ar vienu vārdu - svelme. Lielāko dienas daļu, jo sevišķi pēcpusdienā, kad t. sasniedza un pārsniedza +31...+32°C (max +32,5°C). Pūta lēns līdz mērens D-DA vējš, bet izbaudīt to nesanāca. Šādā laikā visi logi ciet, lai mazāk karstuma iekšā tiek, vien ap deviņiem vakarā, kad t. nokritās zem +29°C (20.30 pie vēsākā - A puses - loga vēl +30,1°C), rāvu visas malas vaļā, lai pūš cauri un dzesē, cik nu var.
Bet iet ar to grūti, jo šovakar/šonakt gaiss nepavisam negrib atdzist, un, vērojot t. krišanās ātrumus, tā vien izskatās, ka pirmā tropiskā nakts būs tapusi. Vismaz pilsētā. Jo šobrīd vēl +23,3°C, spiediens 763 mm.
Prieks par to, ka šonakt ir saglabājies vējiņš, kas rada nelielu caurvēju, taču ar visu to t. istabā joprojām turas ap +26°C. Kas būs nākamajās naktīs, bailes pat apjaust. Žēl, ka nevar kondicionieri iznomāt. Mūsu platuma grādos ar īpašo klimatu tāds pakalpojums lieti noderētu... ;)

Pirmssvētku svelme
Šodien 02:50

19.06. Dienā līdz +30,6°C, vakarā ilgi "vienkārši" karsts, +28...+26°C, turklāt, dienas vējam pierimstot, necik vēsāks nelikās. Vēl pusnaktī pāri +23°C, un pat šobrīd pie loga apaļi +20°C. Gan jau līdz rītam temperatūra vēl pāris grādus nokritīsies, bet fakts paliek fakts, ka pat pie līdz kājai atvērta loga nekādu vēsumu nejūt, tāpat kā vēju, kas pat nelielu caurvēju nespēj radīt. Istabā +25°C, vismaz pāris grādus vēsāks nekā dienā, bet tik un tā... Lauku mājās šādā laikā daudz labāk, bet kur tu spruksi, ja lauku nav un sava transporta ar?! Atliek... aukstā zupa, saldējums, dažreiz vakarā auksts alus un... ventilators. 😁
Karstums pieņemas spēkā, un izskatās, ka tas ir vēl tikai ievads. Tomēr nav arī tik traki, pēdējos gados esam aizmirsuši, ko nozīmē īsti karsts laiks. ;) Tiesa, tuvāko dienu prognozes jau kļūst ekstremālas, un ja tiešām tas turpināsies līdz nākamās nedēļas beigām, tad maz neliksies nevienam.
Ja nakts sākumā likās, ka būs tropiskā nakts, jo gaiss ne par ko negribēja atdzist, vēl pusnaktī bija +22 un bezvējš, tomēr pēc 2.00 t. noslīdēja zem +20 un līdz rītam, paldies Dievam, arī līdz +16°C, ļaujot vismaz rīta pusē telpās ieplūst dzīvinošam, svaigam gaisam.
Līdz 8.00 rītā vēl tīri patīkams, bet pēc tam gaiss sāka strauji sakarst, 12.00 +28,5°C, bet šobrīd jau kādu laiciņu turas mazliet virs +30°C. Debesis skaidras, pozitīvu efektu dod lēns līdz mērens dienvidu vējš, kas īpaši nedzesē, bet vismaz neļauj pārkarst. Spiediens 767 mm, gaisa mitrums 33%.Karstums klāt. Rīts vēl viegli vēss, +14...+15°C, bet gaiss ātri iesila, jau priekšpusdienā sasniedza +27 grādus. Visu dienu skaidrs, lēns līdz mērens, pēcpusdienā brīžiem vēl mazliet jūtamāks D-DR vējš, kas gan netraucēja gaisam uzkarst pāri +29°C. Karstākais laiks no 15.00 līdz 18.00, tuvu +30 (max +29,8°C). Vēlāk ļoti lēnām karstums sāka atkāpties (+28...+26), taču pēc sajūtām tāpat tveicīgs, turklāt uz vakaru norima vējš, tagad pavisam lēns. Šobrīd t. +25,7°C, spiediens 767 mm, gaisa mitrums 41%.