lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Piekrītu, ka visvairāk patiešām alkstu pēc saules spožuma zem zilām debesīm, pat upurējot pašlaik esošos +10 pret kārtīgu ziemu ar sniegu, sauli un salu. Pie manis nekas par kaut kur esošu Sauli neliecina. Pelēcība ar katru dienu graužas arvien dziļāk, tāpēc cenšos to nelaist klāt ar mākslīgās gaismas un visu citu iespējamo līdzekļu palīdzību.Nakts laikā t° turpināja lēnām kāpt uz augšu, šobrīd +8,9°C. Citādi gan nekādu izmaiņu - apmācies, brīžiem lēns vējelis, bez lietus. Labi, ka paliek siltāks, vismaz šajā ziņā kāda odziņa, jo principā - jo ilgāk šāds pelēks laiks saglabājas, jo vairāk gribas ziemu.Šodien nemainīgi apmācies, tumšs laiks. Viss kā sastindzis bez sala, arī vēja praktiski nebija. Īstais veļu laiks. Vismaz šodien bez lietus, vienīgi brīžiem miglains. Temperatūra dienas gaitā lēnītēm kāpa uz augšu, no +4°C agrākā rītā līdz +7 un vairāk vakarā, šis kāpiens, šķiet, turpinās joprojām, jo šobrīd jau +7,8°C. Spiediens dienā nedaudz kritās, pēcpusdienā 763 mm, bet pēdējās stundās atkal kāpj, pašlaik 765 mm.


Gribam mēs ziemu vai negribam, viņa ātrāk vai vēlāk tāpat atnāks. Tādā vietā un laikā dzīvojam, kad nākas izbaudīt visus 4 gadalaikus. Jā, gadās, ka kāds no tiem nav īpaši izteiksmīgs, bet... Ir tā, kā ir.
Sibīrijas sals pie mums gan ir ļoti reta parādība, tāpat arī ziemas līdz maijam nemēdz būt (līdz aprīlim - jā, gadās).
Bet sniegu un ledu cilvēkiem gribas, viņi pie tā ir pieraduši un mīl tā sniegtās iespējas, atrakcijas un visu pārējo, ziema bez sniega un ledus radītu daudzas vilšanās... Ziema ir daļa no Latvijas būtības, un es arī to nemainītu pret virtuālu siltumu zem svina vāka.
Galu galā - nav jau mums tie sali tik lieli, lai nevarētu piemeklēt piemērotu apģērbu! Daudz labāk brīvā dabā atpūsties sniegotā laukā/kalnā ar spožu saulīti debesīs, nekā slapjā un dubļainā vietā. Arī pilsētā sajūtas nemainās. Bet mūžīgā vasara pie mums šajā laikmetā nav iespējama... :)Šodien naktī un vēl diezgan ilgi arī rītā turpinājās apnicīgs, sīks smidzeklis, tomēr ap 10.30 mitējās. Vēlāk nekas ievērības cienīgs vairs nemanījās, taču debesis gan palika zem svina vāka, mākoņi reti biezi un līdz ar to diena ļoti tumša. Vējš lēns, tā kā no Z, ZA puses, t° visu dienu grozījās ap +7°C, šobrīd +6,4°C. Spiediens 766,5 mm. Ielas beidzot sāk kaut cik žūt.

Siltais novembra vidus
15.11.2019 18:24

Pelēks un drūms, te nu piekrītu, bet citādi... Labāk lai silts, nekā knapi virs nulles un slapjdraņķis. Novembrī jau uz saulainu laiku maz cerību vienmēr bijis, tāpat arī ziemai vēl tā kā par agru. Labāk lai mazliet aizkavējas, bet tad nāk uz palikšanu. Es tām tālajām "visas ziemas" prognozēm īpaši neticu, gan jau pavisam bez ziemas nepaliksim... ;)

Siltais novembra vidus
15.11.2019 18:16Pēc 14.00 brīdi palīņāja, tad pārstāja, bet turpinājumā tāpat mākoņi sabiezēja aizvien biezāki. Nekāda nopietna lietus nav, bet krietni drēgnāks nekā dienas vidū, lai gan siltums vēl turas, šobrīd +11,2°C. Pamazām, pa desmitdaļai, gan slīd lejup. Vējš tikai epizodiski mērens, brīžiem pavisam rāms, silts, nekādas negatīvas sajūtas nerada. Ja pūstu stiprāk, droši vien būtu savādāk. Spiediens savukārt kāpj, pašlaik 760,5 mm.
Ja man jāizvēlas starp +2 un +12, es nešaubīgi dodu priekšroku +12. Šīs pāris dienas tomēr siltumu varēja labi just.

Siltais novembra vidus
14.11.2019 16:39Naktī un agrā rītā nedaudz palīņāja, priekšpusdienā skaidrojās, regulāri caur mākoņiem uzspīdēja Saule. T. +10...+11°C. Tagad debesis vairāk apmācas, paliek tumšāks un... vēl siltāks, t° pakāpusies jau līdz +11,8°C. Spiediens 758,5 mm. Pūš lēns līdz mērens, silts dienvidu puses vējš.

Siltais novembra vidus
14.11.2019 12:12


Daļēji mākoņains

Vakarā MMD ar mainīga biezuma, bet pārsvarā caurspīdīgiem augstajiem mākoņiem. Mēness gandrīz visu laiku caur tiem redzams, brīžiem tīri spožs, ar izteiktu "dārzu", citubrīd vien kā blāvs plankums vīd. Dažreiz gan uz neilgu laiku arī pazūd. Pamazām pieņemas spēkā vējš, šobrīd jau stabili, mēreni pūš, pagaidām gan bez izteiktām brāzmām. Lietus nav (un nevajag ar). :)
Temperatūra vakarā atkal ceļas, pirms stundas sasniedza +12°C, šobrīd +11,7°C. Siltāks nekā dienā - šajā rudenī šāda situācija atkārtojas jau nez kuro reizi. Spiediens stabili turas ap 756 mm.

Siltais novembra vidus
13.11.2019 22:51