lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes
D-DR vējš pūš pamatīgi, balkons brīžiem tā grab, ka pat otrā istabā var dzirdēt. Arī nosūcējs laiku pa laikam iegaudojas kā vecs, izsalcis vilks. T. pakāpusies jau līdz +7,5°C, savukārt spiediens turpina velties uz leju, pašlaik 750 mm.Netipiski siltā pirmdiena vēl nav atnākusi, bet vairs nav aiz kalniem. :) Dienā pārsvarā mākoņains laiks, bet diezgan gaišs, pēcpusdienā arī skaidrojās un cauri plānākiem mākoņiem uzspīdēja Saule. Vēlākā pēcpusdienā gan debesis apmācās. T. rītā ap +2°C, pēcpusdienā pakāpās līdz +5,5°C. Tiesa, dienas gaitā pamazām pieņēmās spēkā D vējš, pēcpusdienā brāzmās jau mēreni stiprs.
Pievakarē par kādu grādu vēsāks, līdz +4,2°C, bet kaut kad jau tumšajā laikā atnāca arī neliels lietus. Nekas daudz gan nepielija, pašlaik vispār pārstājis. Vējš joprojām mērens, brīžiem mēreni stiprs, pagaidām apmēram līdz 10-12 m/s, bet t. pēc nelielā krituma pievakarē atsākusi kāpt uz augšu, šobrīd jau gandrīz +6°C. Interesanti, cik tad beigās būs, sola jau daudz, +9...+11°C, un pūtiens arī līdz 20 m/s tiek paredzēts. Būs jāpavēro, cik daudz no šiem "priekiem" tiks arī manai pusei. :) Spiediens 753 mm, krīt.Pusapmācies, brīžiem blāva Saule caur mākoņiem laužas


Naktī pēc 2.00 uzkrita migla, kas uz rīta pusi brīžiem kļuva bieza, gandrīz vai sataustāma. T. lielākoties svārstījās ap -2...-3°C, min.t. -3,5°C. Migla saglabājās līdz 6.00 vismaz, kaut kad rītā izklīda. Taču diena visai jauka, gaiša un saulaina ar nelielu līdz mainīgu MD. Vējš dienā lēns, vakarpusē jūtamāks, brīžiem mēreni uzpūš. Dienā pavasarīgs laiks, vakarā mākoņi vairojās, pēcpusdienā t. līdz +4,5°C, vakarā pamazām vēsāks, šobrīd +1,7°C. Zvaigznes neredz, bet galīgi nomācies, šķiet, tomēr nav. Spiediens dienas laikā lēnām slīdēja lejup, no 770 mm rītā līdz 765,5 mm tagad.

Nedēļa ap nulli
15.02.2020 23:32

Vakar, 13.02., mainīgi laikapstākļi, kiš miš ar rozīnēm. Rīta pusē neliels slapjš sniegs, kas ātri pazuda, dienas vidū gaišāks, Saule izlauzās, pēcpusdienā MMD, gan Saule uzspīdēja, gan lietus tika. T. +1...+4°C, ap pusnakti līdz 0°C, bet vēlāk atkal mazos plusos.
Šodien, 14.02., beidzot atelpa, mierīgs laiks bez jebkādiem nokrišņiem, vējš minimāls. Daļēji mākoņains, dienas pirmajā pusē drīzāk nevienmērīgi apmācies, bet pēcpusdienā Saule pastāvīgi caur mākoņiem spīdēja. Vienīgi ar nepilnu jaudu, jo mākoņi vairāk vai mazāk saglabājās līdz pat vakaram. T. rīta pusē +1...+2, pēcpusdienā līdz +4°C. Vakarā skaidrojas, piesalst, nu jau -2,6°C. Spiediens 766,5 mm.

Nedēļa ap nulli
14.02.2020 23:36

12.02. Tāda diena, ka vairākām pietiktu... It kā dinamisks un mainīgs laiks, bet ne tajā patīkamākajā aspektā - nebeidzams slapjums. T. vidēji ap +2...+3°C, bet rītā vienubrīd līdz nullei, kamēr pēcpusdienā arī līdz +4°C. Rītā vienubrīd sāka skaisti, masīvi snigt, kādi 3 cm arī uzsniga, taču drīz vien atkal siltāks, lietus, un tā rezultātā sniega mūžs izrādījās gaužām īss - jau pēcpusdienā atkal viss bija pliks...un slapjš.
Lietus ik pa laikam lija arī dienas otrajā pusē, vakarā vienubrīd ar slapja sniega piejaukumiem, un arī šobrīd vēl sīks smidzeklis turpinās. T. mazliet zem +2°C. Vējš dienas garumā pārsvarā lēns līdz mērens, no DR puses. Spiediens pamazām kāpa uz augšu no dziļās bedres bet joprojām zems, pašlaik 748 mm.

Nedēļa ap nulli
13.02.2020 03:52

Lietus, brīžiem ar slapju sniegu, mērens vējš, t. +1,6°C. Izcili pretīgs laiks... :(
Vienreiz būtu tā kā jāizšķiras - vai nu ziema vēl dos kādu baltu, stindzinošu sveicienu, vai arī nāks pavasaris ar patiešām siltu laiku, Sauli un dzīvības atgriešanos!

Nedēļa ap nulli
12.02.2020 06:28

11.02. Dienas pirmajā pusē un agrā pēcpusdienā tīri labs laiks, mākoņains ar saulainākiem mirkļiem, t. pēc 14.00 virs +4°C. Taču pēcpusdienā nāca straujš kritums ar slapju sniegu, debesis apmācās, pāris stundas balts slapjums krita, nedaudz arī uz zemes palika. T. nokritās līdz +2...+1,5°C un tā turējās arī visu vakaru.
Šobrīd līdzīgi, +1,5°C, spiediens 739 mm, joprojām netiekam ārā no šī lielā ciklona bedres... Neliels baltums uz zemes (bet ne asfalta) saglabājas joprojām, bet nu šo slapjo masu par sniegu saukt būtu nekorekti. Gribas cerēt, ka šāds laiks ziemā Latvijas DA nekļūs par ikdienišķu parādību.

Nedēļa ap nulli
12.02.2020 04:35

Rītā visai agri bija visai spēcīga slapja sniega, lietus, ledus graudu u.c. nokrišņu gāze, kā arī straujš t. kritums no nepilniem +4°C līdz 0°C. Kādu laiku totāls slapjdraņķis, kas gan visai ātri nokusa, jo t° tikpat strauji pakāpās uz augšu un lielais nokrišņu mikslis pārvērtās vienā izpausmē - lietū.
Lija ilgi, bet neteikšu, ka stipri. Pēcpusdienā aizvien līņāja, un pat vakarā, kad mākoņi jau bija caurumaini, vēl epizodiski uzšpricēja. Vējš tomēr izrādījās mazāk jaudīgs, stipri uzpūta, un viss. Vairāk par 15 m/s diez vai bija. Uz vakaru jau pavisam rāms. Spiediens gan dziļā pagrabā, sen tik zems nav bijis, kopš pēcpusdienas turas ap 735 mm, īpaši nemainoties. Savukārt t° kopš pēcpusdienas arī zināmā mērā "iestrēgusi", grozās ap +4,5°C atzīmi. Šobrīd tikpat.

Nedēļa ap nulli
11.02.2020 01:04

Nakts gaitā vējš pieņēmies spēkā, tagad brāzmās jau ap 14-15 m/s pūš. Tomēr pagaidām nekas ekstrēms. Debesis daļēji mākoņainas, izplūdis Mēness vēl cauri mākoņiem spīd, t. visu nakti ap +2°C, šobrīd +2,5°C. Spiediens nokrities līdz 743 mm.


Izplūdis Mēness caur mākoņiem spīd