lightning
lightning

Lietotāja aktivitātesJau kādu nedēļu vismaz, pēc savas it kā aiziešanas, viņš "nomainīja dzīvesvietu"... :D Lai tak raksta, ko grib, tāpat vairums šejieniešu pazīst viņu kā kaķi bez astes. Tikai, no otras puses, ja šāds trollis te gaisu visu laiku bojās, daudzi potenciāli Meteolapas apmeklētāji var novērsties. Par to gan lai lemj tās vadītāji.
Par patriotismu runājot, tādi kā viņš ir lielākie savas tautas ienaidnieki, lai ko rakstītu. Neviens ĪSTS Latvijas patriots šādas naida runas nerakstītu. To esmu sapratis sen un neņemu par pilnu, tomēr tāda tipa īgnie troļļi spēj arī ļaunu nodarīt, tāpēc būtu laikus jānoliek pie ratiem. Bet tas jau nav manā vai Tavā pārvaldījumā, vismaz šajā portālā. Pagaidīsim, pavērosim... ;)


Ap 17.00 sāka piesalt, bija interesants skats uz ietvēm, kur vietām peļķes jau pārvilkušās ar ledutiņu, bet citas, turpat netālu, bez salšanas pazīmēm. Drīzumā gan jau sasala viss, t° noslīdēja vairāk zem 0°C, vēlāk -1...-1,5°C. Taču vējš vakarā pavisam aptraka, koki locījās kā pamatīgā negaisā, balkons vairākas stundas rībēja kā kosmodroms, nosūcējs regulāri gaudoja kā vilku bars, vismaz 15-17 m/s brāzmās noteikti bija, varbūt arī vairāk. Vakarā brīžiem arī pavisam sīks snieģelis bija manāms, un vēl joprojām atsevišķas pārslas lielajā vējā zem laternu gaismām pazib. Uz zemes, protams, nekas nepaliek. Lielajam vējam tomēr arī savs labums - vēl pirms riktīgākās piesalšanas tas bija pacenties ietves nosusināt. :)
Šobrīd aizvien stiprs, brāzmains vējš pūš, bet rodas sajūtas, ka tomēr nav tik stiprs - vai vienkārši vairāk no Z puses iegriezies, jo tā radītās skaņas pieklusušas. Tumsā grūti pateikt precīzāk. T° -2°C, spiediens 758 mm, kāpj.


Es teicu, ka agrāk vai vēlāk tā būs...Visu dienas pirmo pusi un arī daļā pēcpusdienas lija, pārsvarā neliels smidzeklis, brīžiem nedaudz stiprāk. Pēcpusdienā pēc 14.30 mēģina skaidroties, pirms neilga laika arī izdevās, kādu brīdi spoža Saule uzspīdēja, bet tagad atkal mākoņi vācas. Pūš mēreni stiprs līdz stiprs R puses vējš, brāzmās varētu būt līdz 12-13 m/s, un dienas laikā tas pieņēmās spēkā. Redzēs, vai šī tendence turpināsies.
T° līdz pat pēcpusdienai turējās diezgan konstanti +3,5...+4°C robežās, bet pirms 15.00 sāka kristies, un turpina joprojām, šobrīd vairs tikai +0,8°C, acīmredzot arktiskā gaisa plūsma sasniedz arī manu pusi, un drīz sāks piesalt. Sniega gan praktiski vairs nav - tikai kaudžu atlikumi un vēl nedaudz sniegledus atsevišķās vietās. Nu un lai! :) Vienīgi nav labi tas, ka diezgan daudz pielijis, viss slapjš, ka tik tagad slidotavas nesarodas... Jāskrien fiksi pastaigā, kamēr vēl nav piesalis - ja paspēšu. ;)
Viņš jau izmanto katru iespēju, lai sev netīkamam cilvēkam ieriebtu, un neizvēlas līdzekļus (izmanto visus pieejamos). Patiesība viņam pie kājas, jo viņam eksistē tikai viena patiesība - viņš pats. Un par pretējo tādus nepārliecināsi - ja tāds ieņēmis galvā, ka, piemēram, Zeme ir plakana, tad viņš paliks pie savām domām, neraugoties uz pārliecinošiem pretējiem pierādījumiem. Žēl, bet tādi arī mūsdienās sastopami...
Kad tādi indivīdi nonāk pie varas, tad ir lielas ziepes - totāli meli, izkompostrētas smadzenes, izkropļotas cilvēku dzīves un pat paaudzes, iznīcības laikmets. Vēsture pilna ar tādām liecībām - no inkvizīcijas līdz Ziemeļkorejas režīmam, un daudz kur vēl. Arī abās mūsdienu lielvalstīs situācija nav laba - Putins grib rakstīt vēsturi pa savam, Tramps arī spītīgi negrib daudzas lietas atzīt un pieņemt... Brīžiem šķiet, ka informācijas laikmeta iespējas un vārda brīvība ir ļāvusi tikt pie vārda daudziem, kas to nav pelnījuši, jo tādi rada un pavairo tikai negatīvas lietas. :(


Vakara gaitā debesis apmācās, kaut kad nesen arī nedaudz uzlijis, jo lejā viss slapjš. Taču necik daudz pielijis nav. T. kopš pievakares turas ap +4°C, lēns vējš brīžiem uzpūš. Tagad, skatos, atkal daļēji skaidrojas, zemie mākoņi ātri skrien, bet caur un starp tiem ik pa laikam Mēness parādās. Spiediens 754 mm.


Nesen ir lijis, ielas viegli slapjas
Lai arī vēl rītā bija apmācies, vēlāk noskaidrojās, un ir izdevusies vēl viena pavasara cienīga diena ar gandrīz skaidrām debesīm (vien nedaudz spalvu mākoņu) un lēnu līdz mērenu vēju (pēdējās stundās gan brīžiem arī stiprāk uzpūš). Turklāt arī līdz šim siltākais laiks, ap 14.00-15.00 t° grozījās ap +8°C, max. +8,1°C, pēc tam pamazām uz leju. Tagad spalvu mākoņi sāk vairoties un sabiezēt, parādās kaut kas līdzīgs nelielai dūmakai, Saule kļuvusi "izplūdusi", bet joprojām ļoti spoža. Šobrīd T° +6,7°C, spiediens 755,5 mm. Skaists laiks! :)


Laikam acis galīgi greizi rāda, ja Līvānus no Nīcgales vairs neatšķir. Šī komentāra rakstīšanas laikā es savus novērojumus nemaz nebiju iesniedzis. Kārtējais pierādījums tam, ka šā subjekta komentārus nevar ņemt nopietni.
Nezinu, kāds laiks valda Dieva aizmirstajā nostūrī Vaiņodes pusē, kur esi ieriktējies, un arī netaisos minēt, lai gan varētu. Netaisos nodarboties ar dezinformāciju, atšķirībā no tevis. Ja škrobojies, ka laiks par sliktu vai siltums aizgājis uz citu pusi, tad nu vari pukoties, cik vien tīk, sēžot savā aliņā kalna nogāzē. Labāk i ragus ārā nebāz, ka sliktais sals nenosaldē. :D


Spiediens strauji krīt, vējš ceļas

"A es visu atceros un visu zinu"... - šāds teikums jebkurā tekstā uzreiz parāda, ka ar to autoriem kaut kas nav kārtībā, un svarīgi neuzķerties uz āķa, lai par ko un cik saldi vai rupji tur būtu rakstīts. Pret šādu "viedokļu" paudējiem, kas atzīst tikai savas domas, bet visu citu noliedz, cieņas nebūs. Tāpat kā pret visiem citiem feikotājiem jeb apzināti nepatiesu ziņu ("fake news") autoriem, lai par ko tur runa iet - no laikapstākļiem līdz politikai.


Plāni spalvu mākoņi, spoža Saule

Jāpiekrīt vien ir, lai kā negribētos... :)) Man šāds laiks patīk, tāpēc nebūtu iebildumu, ja tagad februāris šogad pārņemtu marta lomu, un katrs nākamais mēnesis - līdzīgi, siltums nāktu mēnesi ātrāk, taču šāda anomālija nesaglabāsies, agrāk vai vēlāk zobrati iekritīs savās vietās.
Laikam savs ritums, gadās lielākas vai mazākas nobīdes, bet kopumā Zeme riņķo ap Sauli kā senāk, un nekas kardināli nemainīsies. Vismaz tik drīz ne. Un līdz ar to arī mūsu gadalaiki saglabāsies. Par īslaicīgām nobīdēm nerunāsim - tādas bijušas kopš aizseniem laikiem - siltas vasaras, aukstas ziemas, agri pavasari, vēli rudeņi, un otrādi... :)