lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Nu, šādas muļķības gan nevajadzētu tiražēt, lai cik drūms noskaņojums būtu! Tas jau sit pušu daudzas zaļo radikāļu "vīzijas". Tiesa, šito pašu nesen pamanīju Facebook, tā kā acīmredzot šādas "sensācijas" daudz apkārt klejo. Neesi lētticīgs!


Naktī uz sestdienu ap 2.30 t° noslīdēja līdz -2°C, bet uz rīta pusi apmācās un pamazām siltāks, lai gan turējās mazliet zem nulles. Rītā ap 10.00 totāls svina vāks un dažas desmitdaļas jau plusos. Dienas turpinājumā nekas būtiski nemainījās, gaisma palika aiz mākoņiem, totāli drūma un drēgna diena ar t. +0,5...+1°C. Uz vakaru vairojās mitrums, parādījās krītoša migla, tiesa, kļuva par kādu grādu siltāks, t° pakāpjoties līdz +2°C. Uz bodi gan aizgāju, bet vakara pastaigu pārcēlu uz labāku laiku...
Naktī saglabājas status quo, asfalts viscaur mitrs, kaut lijis nav. T. pakāpusies līdz +2,8°C. Vējš lēns, spiediens 766,5 mm.Vakarā debesis saglabājās daļēji skaidras ar nelielu mākoņu daudzumu, un t° diezgan ātri sāka ripot lejā. Un tagad, pēc ilgiem laikiem, ir noslīdējusi zem nulles, šobrīd -0,8°C. No slapjuma laikiem pāri palikušās nelielās peļķes pārvilkušās ar ledus kārtiņu, kas zaigo laternu gaismā. Vējš pavisam lēns, spiediens sāk lēnām kristies, 769 mm.Rītā debesis aiz mākoņiem, vēlāk skaidrojās, un pēcpusdienā jau pavisam saulains laiks ar nelielu augsto mākoņu daudzumu. Vējš pārsvarā lēns, t° diezgan konstanti visu dienu turas ap +5°C, šobrīd tikpat. Spiediens 771 mm.Vakarā un naktī aizvien sauss un šim laikam silts, vējš lēns līdz mērens. T. necik daudz kopš pēcpusdienas nav kritusies, pēdējās stundās svārstās ap +5,5°C. Spiediens 770,5 mm.

Man nebūtu iebildumu, ja piepildītos Rūdolfa minētā prognoze janvāra beigām, tomēr pagaidām nav pārliecības, ka tā piepildīsies. Pārāk skaisti, lai būtu patiesi... :) Kaut gan - reizēm arī brīnumi notiek. Dzīvosim, gaidīsim, redzēsim. :)


15.01. apmācies laiks visu dienu, pārsvarā mērens D vējš, vakarpusē gan brāzmās stipri pūta, toties bez ievērības cienīga lietus. Silts, jo sevišķi pēcpusdienā un vakarā - ja dienas pirmajā pusē +3...+4°C, tad vēlāk t° +5...+6,5°C, max.t. +6,6°C. Pirms pusnakts nedaudz vēsāks.
Savukārt šodien, 16.01., laiks jau pavisam pavasarīgs - ja rīts vēl apmācies, tad priekšpusdienā skaidrojās, turpinājumā MMD ar Sauli, tikai vēlā pēcpusdienā debesis atkal apmācās. T. jau rīta pusē ap +7°C, dienas vidū/agrā pēcpusdienā pakāpās līdz +8°C. Pēc sajūtām - ne janvāris, bet riktīgs marts/aprīlis, tikai zemā saule atgriež īstenībā, sakot: "Pagaidi, vecīt, nesteidzies!" :))
Lietus pagaidām nav bijis, vējš gan pēcpusdienā pieņēmies spēkā, mēreni stipri pūš. T. pamazām slīd uz leju, bet aizvien šim gadalaikam 3 stāvus par augstu, šobrīd +6,1°C. Kaut gan pret tādu laiku kā šodien man nekādu pretenziju - silts, sauss, Saule ripo debesīs... Nu nav sala, iztiks, vismaz nav krēsla un slapjums. Pavasaris man patīk. :)


Vakardiena atkal apmākusies, vien pēcpusdienā nedaudz skaidrojās, taču Saule tā arī neparādījās. Bez jūtamiem nokrišņiem, vienkārša pelēcība, t. rītā vēl +4,4°C, dienā un vakarā gk. +2,5...+3,5°C.
Šodien nekas nemainās, lai arī kopš dienas vidus palaikam mēģina skaidroties. Taču bez īpašiem panākumiem, vien neilgi gaišāks kļuva, kad dūmakaina Saule parādījās. Bet vismaz bez lietus un stipra vēja, pārsvarā pūš lēns līdz mērens dienvidu vējš. T. rītā +2,5°C, vēlāk pakāpās virs +3, šobrīd +3,7°C, spiediens 763,5 mm.
Secinājums viens un ilgstoši nemainīgs: turpinās starpsezona - ne rudens, ne ziema, ne pavasaris. Kaut kāda pelēkā ziema, rudeņziemis vai kā nu vēl to saukt - katrs var izvēlēties savu nosaukumu. :) Jauns gadalaiks būs, vai?Vakarā laiks beidzot mierīgāks paliek. Pēcpusdienas murgs ar brāzmaino vēju un sīkā lietus šļakatām beidzies. Gan vējš pierimis (tagad pārsvarā mērens), gan lietus beidzies, bet t° pamazām kāpj, šobrīd +3,8°C. Spiediens aizvien 757 mm.


Es arī nesaprotu, bet visi jau nekad nebūs vienādi... Reāli ir tikai 2 labumi - lētāka apkure plus nav slidens. Bet, ja otrā svaru kausā ieliekam visu to negatīvo, kas šādu laiku nodrošina - pastāvīgi apmākušās debesis un sekojošu krēslu dienas vietā, regulāru lietu un viscaur lienošu mitrumu, dubļus visur, kur tiem iespēja rasties, slimību ierosinātājiem labvēlīgu vidi, neiespējamību nodarboties ar ziemas sporta veidiem, dažādas nelabvēlīgas nobīdes dzīvās dabas ritmos, kas var atstāt nelabvēlīgu iespaidu uz visa sekojošo gadu (it sevišķi - uz veģetācijas augšanu); - šķiet acīmredzami, ka ieguvumu no šāda laika ir daudz mazāk nekā zaudējumu.
Protams, katrs visu mēra pēc savas vērtību skalas, kas nu kuram svarīgāks. Tāpēc arī rodas savstarpēja nesapratne. To visu nosaka vērtību sadursme - pat šādās it kā ikdienišķās lietās. Tādi mums laiki pienākuši.


Sīkas ūdens šļakatas vējš pa gaisu nes. Ārā neejams laiks.

Pēcpusdienā laiks pavisam aptracis, nejaucība augstākajā pakāpē... Fui! :( Ja dienas pirmajā pusē tikai pūta spēcīgs vējš, tad ap trijiem sāka arī līt, vējš vēl stiprāk pūš, brāzmās 12-14 m/s droši. Tagad pa gaisu vēja vērpetēs iet vienas vienīgas sīkas ūdens šļakatas. Bezmaz vai kā pie jūras vētras laikā. Labi, ka nekur nav jāiet. T. +3,2°C, spiediens 757 mm. Gaidām labākus laikus...


Arī man iekšēji gribas ticēt un cerēt, ka ziema ar jauku laiku vēl būs, ka visa šī nejaucība reiz beigsies, bet, jo biežāk šādās cerībās nākas aplauzties, jo sāpīgāk tas viss kļūst, tāpēc es vairs šādas cerības neloloju. Ja notiks labākais scenārijs, ļoti labi, būs patīkams pārsteigums, ja ne - vismaz nebūs kārtējais sāpīgais aplauziens. Jo šoziem piepildās tikai nejaukā laika prognozes... Vismaz pagaidām. Un citu jau arī tikpat kā nav.


Pēc ilga pārtraukuma sestdien beidzot valdīja jauks, saulains laiks! :) Dienas otrajā pusē gan pamazām vairojās mākoņi - vispirms no R parādījās spalvinieki, kam pirms saulrieta sekoja arī biezāki mākoņi. T. dienā ap +1...+2°C, pievakarē neilgi piesala (gandrīz -1°C), bet vēlākā vakarā, kad jau bija apmācies, t° atgriezās pie "iesildītās" +2 grādu atzīmes.
Šobrīd +2,2°C, spiediens 763 mm, kaut kad vēlā vakarā ir strauji pieņēmies spēkā vējš, kas tagad jau mēreni stipri pūš no DR, brāzmās vēl jaudīgāks, velk līdz 11-12 m/s vismaz. Ielas vēl sausas, bet peļķēs brīžiem atsevišķas lietus piles manāmas.
Ceru, ka Rūdolfam izrādīsies taisnība par GFS prognozi ar ziemu janvāra trešajai dekādei, kaut gan, zinot vēl nesen medijos skanējušajām ziņām par siltumu līdz februārim, šķiet neticami... Savukārt siltais līcis jau vairumā gadījumu spējīgs aplaimot tikai pavisam nelielu tuvāko apkārtni, tā kā man no tā, visdrīzāk, ne čiku, ne grabu. Varbūt vien tad, ja tobrīd pūtīs kārtīgs ziemeļrietenis...
Migla praktiski izklīdusi, tās vietā nācis pilinošs lietelis. Parādījies neliels vējelis. T. lēnām krīt, +4,1°C.