Man gan pozitīvs vērtējums, uzzināju, kāda ir tā žagatas dziesma. Biju to dzirdējis bet nezināju kam tā pieder, padomāju ka ložmetējniekputns kaut kāds.


19. apr. no rīta debesis bez mākoņiem. T. +2°C. Spiediens 768 mm. Lēns, grozīgs vējš. Līdz pusdienām debesis skaidras. Vējš lēns no A-ZA puses. Pēcpusdienā silts līdz + 18 C. Vēlāk parādījās nedaudz zemo gubu mākoņu. Vakarā mākoņi pavisam nepazuda. Tiem pievienojās nedaudz spalvu mākoņu. Pašlaik t. +7°C. Spiediens 766 mm.


Sausums turpinās.

Paldies par mīnusiem!! :) demokrātija.Aizvien turpinās saulains laiks, šodien dienas otrajā pusē gan nedaudz baltu mākonīšu debesīs parādās. Joprojām neliek mieru mērenais ZA vējš, lai gan nav stiprs, līdz 7-8 m/s. T. pēcpusdienā grozās ap +17,5°C, bet līdz +18 vairs nepakāpjas. Siltums pamazām aiziet, rīt manā pusē vairāk par +11...+12°C nesola... Neko darīt, pārlaidīsim aukstumu savās aliņās un gaidīsim jaunu siltuma atnākšanu. :)Birutas kundze manuprāt Žagata Pica Pica latīniskais nosaukums nu nekādi nedzied melodiski, bet gan žvadzina histēriski. www.putni.lv
Pilsētniekiem grūtāk putnus pilsētas vidē novērot.
Runājot par aukstumu vilni tas jau katru gadu aprīļa beigās uznāk kad sāk ziedēt Ievas koki. Raksturīga iezīme. Šogad būs ilgstošāk uz 2 nedēļām :( jāpieņem meteorloģiskos apstākļus un prognozes kādas tās ir.
Dzestrs brāzmains ZA puses vējš. Aizvējā Saules pusē +25C.

Sauļojamies un uzņemam D vitamīnu, kamēr ir iespēja:)! Diez, kad tāda radīsies vēl.....:) Vakar, aerējot savu zālāju, pat seja apdega saulē un vējā. Nav tas labākais variants( tik strauji), bet ko lai dara, toties visu varēs viegli izžāvēt un novākt.
Arī šodien anticiklons turpinās, laukā +15*C, tas pats mērens bada vējš. Toties parādījušies pirmie mākonīši.
Gribu padalīties ar savu prieku: es vakar pirmo reizi dzirdēju žagatu dziedam. Kā var nodzīvot tik ilgi un nezināt, ka žagata prot ne tikai žadzināt, bet arī nodziedāt īsas, bet tīri melodiskas solo partijas savā īpašajā stilā, nu kā R .Stjuarts ("I am sailing"):))!!


Cik burvīgas brīvdienas aizvadītas, vakar piesaulē un aizvējā pat sauļoties varēja! No rīta gan tikai +1,7°C, bet saule spīd un diena strauji iesilt. Zeme sastrādāta, arī agrie burkāni un bietes jau iesēti, bet veroties uz biedējošām prognozēm, veselais saprāts saka- nesteidzies! Bet nu tā gribas pa zemi rosīties! Nez kur tā patika pret zemes darbiem uz rudens pusi paliek, vismaz man tā kaut kur pazūd. Bet nu baudām vēl vismaz šodienu- cik nu kuram tas iespējams.


*18.4.2021. Rīgas ziemeļi. Anticiklona dienvidu mala. Naktī un no rīta - neliela augsto gubu mākoņainība, pēc tam minimāli "spalvu" padebeši. Dūmaka no debesīm dienas laikā pakāpeniski izzūd. ZZA vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+5; 9:00+11; 15:00+19; 21:00+12.


Es nesaku, ka vajag uzreiz vasaru, lai vismaz stabils pavasaris iestājas! Nevis tā, ka pēc dažām siltām dienām iestājas nedēļa vai pat divas ar regulāriem mīnusiem naktīs, un pat dienās nespēj sasniegt +10°C.


Jā, prognozes nedēļas otrajai pusei nav iepriecinošas, maigi sakot. Drīzāk jau lamāties gribas, ja tiešām piepildīsies tas aukstākais scenārijs. Bet nu vēl redzēs, varbūt nebūs tik traki. Vēl laika daudz.
Bet svētdien laiks bija burvīgs - skaidrs, saulains, silts, lai gan visu laiku pūta mērens ZA vējš, kas jūtami dzesēja. Bet ar to visu t. pēcpusdienā pakāpās līdz +18,5°C. Vakarā pamazām vēsāks, bet nakts gaitā jau izteiktāk. Šobrīd skaidrs, t. noslīdējusi jau līdz +4,5°C. Vējš pavisam lēns, debesis A pusē jau pavisam gaišas. Spiediens 767 mm.