Svētdienas vakarā pamazām kļuva arvien vēsāks, jo debesis bija gana skaidras, lai gan Mēness regulāri dūmakā un plānos mākoņos tinās. Ap pusnakti t. sasniedza -19 grādus. Tomēr jaunās nedēļas pirmajās stundās debesis arvien vairāk apmācās, sāka nedaudz snigt, un kļuva par dažiem grādiem siltāks, ap 3.00 vairs tikai -15. Vēlāk nelielas svārstības -15...-17°C robežās, izskatās, ka -20 nebūs. Arī šobrīd krīt sīksīks sniedziņš, visu nakti bezvējš, -16,5°C. Spiediens 770 mm.


Paldies, jā, šis atvērās un varēja labi apskatīt.


Par agru sapriecājos, ... par spelgoņa nomierināšanos.
Šodien visu dienu temperatūra grozījās zem -10*C, bija mainīgs makoņu daudzums ar sniega nokrišniem. pēcpusdienā noskaidrojās un stundu pirms Saulei bij laiks laisties rietā, spirta termometrs jau rādīja -17*C. Vēlāk pēc rieta temp. pasvārstījās ap -15..-16*C.
Bet, tagad elektroniskais atkal nokritis uz -20*C pie sienas, kas nozīmē, ka vismaz -22..23*C pagalmā un tālāk klajumā.


diene pietiekoši gaiša, bet ne tik saulaina kā pāris iepriekšējās. Rītā -21°C. Vēlāk -15°C, bet neģēlīgi auksts vējš. Pēcpusdienā -13°C, Šobrīd -14, mēness aizplīvurots ar viegliem mākoņiem, apkārt krāsains 'riņķis'.


25. febr. no rīta t. bija -18°C. Spiediens 776,5 mm. Saulains, bez mākoņiem. Lēns Z-ZA vējš. Pēc pusdienas no Z-ZA puses sāka nākt plāni gubu un slāņu mākoņi līdz 3 baļļu intensitātei. T. pacēlās līdz -10°C. Vēja virziens nemainīgs. Vakarā nedaudz slāņu mākoņu saglabājās. Pašlaik t. -16,5°C. Spiediens 775,5 mm, krīt. Mēnesis atrodas aiz mājas un nav redzams.


Iepriekš bija jautājums par to, vai vispār tāda prognoze eksistē? Es parādīju, ka tā eksistē. Par aukstās prognozes īpašu izcelšanu ir Jūsu ļoti subjektīvs spriedums, jo tieši tajā pašā tvītā, tieši tajā pašā teikumā, turklāt teikuma sākumā, Maikls rakstīja par ECMWF prognozi 4. martam, kas paredz +3 grādus. Vienā teikumā pieminētas abas galējās prognozes - siltā un aukstā. Objektīvāk grūti iedomāties :)


Es saprotu, ka lightning neatveras Saksijas ieliktais links, jo atbilde ir veltīta tam komentāram. Turklāt, tur saites galā ir punkts, tāpēc arī lapa atveras kā neeksistējoša. Ar Jūsu failu attēliem viss ir kārtībā. :)


Marta sākumā sals mazināsies
Vakar 20:16 · meteolapa

Klāt ziemīgā februāra pēdējās dienas. Mēnesis šogad tiešām aizvadīts ziemas zīmē, jo esam piedzīvojuši vairākus aukstuma viļņus, un tikai atsevišķās dienās gaisa temperatūra paaugstinājusies nedaudz virs nulles. Atlikušajās dienās atmosfēras spiediens sasniegs šī aukstuma viļņa maksimumu, virs mums ... [Lasīt vairāk]

Saulkrastos šorīt -20, dienā saule iesildīja līdz -10 grādiem. Biju aizgājis līdz jūrai, www.meteolapa.lv Ledus josla vismaz dažus km plata, pie krasta ledus ap 10 cm biezs, pietiekami lai staigātu. Tālāk virs līča vaļējiem ūdeņiem intensīvi veidojas mākoņi nesot sniegu Kurzemes piekrastē.

Tagad vakarā joprojām skaidras debesis un termometrs jau rāda -15, priekšā kārtējā aukstā nakts.


Līča mākonis sāk atdot pa dienu saražoto- snieg, diezgan stipri.Jautājums tāds, kāpēc tiek īpaši izcelta šī versija ? Ir galvenā prognozē un modeļa vidējais, bet nez kāpēc jāstāsta par visaukstāko variantu visaukstākajai Latvijas pilsētai 13. martam. Lūk, tas ir neobjektīvi.


Es domāju, ka Latvijā daudzi žurnālisti un amatieri, kas skaļi "publiskajos mēdijos" pamatinformāciju no Boms Triča rakstiem LSM.lv un tad neveicot pamatīgāku meteoorloģisko datu prognožu izpēti, interneta publiskajā telpā pasniedz "patērētājiem" maldinošu informāciju .

Kā, piemēram viena žurnāliste žurnālā "Ieva" burtiski paņēma izvilkumu no vikepēdijas pārtulkojot tekstu uz latviešu valodu, par "Polāro Virpuļu" izveidošanās procesu. Ļoti virspusēji atsaucoties un zinātniskaavotiem.
Akmens, žurnālistiskas sfērā strādājošiem cilvēkiem.

Nu piemēram Maikls šo pēcpusdien pārtvītoja "Washigton Post" ziņojumu par anomālisko temperatūras siltuma temperatūr virs Artikas , tajā teritorijā uz zemes , kur augšējo atmosfēras gaisu masu slāņos ir noticis ""SSW " process..
Lūk te ir pirmavots :

www.washingtonpost.com


Cerams šis strādās. Jaunajā lapas versijā šķiet kaut kādas tehniskas problēmas drive.google.com

Šobrīd vairums prognožu sliecas domāt, ka marta sākumā sals atkāpsies. Un kaut nu tā būtu.


Šorīt Rīgā gandrīz -19 grādi. Kopumā lielisks skaists īstais ziemas laiks 4seasonsinfoto.wordpress.com, daudz saules, kārtigs sals un sniega baltums :) Atkusni negaidu, un ceru, ka vismaz marta pirmā puse būs ziemīga ar sniega segas papildinājumiem, varetu būt marts 2013 gada stilā, kam sekotu straujš pavasaris, tas būtu laba kompensācija par neizdevūšos brāķa ziemas pirmo pusi :)
Pagaidām mūsu pusē nemaz tik traki nav, kādreiz bija arī krietni lielāki aukstumi un spēcigāks sals. Un dienās saule jau krietni silda. Taksim varbūt šāds laiks ir par aukstu, bet sniega suņiem šāds laiks ir 4seasonsinfoto.wordpress.comDiemžēl norādītais avots neveras vaļā... Un, pirms kaut ko saukt par blēņām, lūdzams to pierādīt. Es arī nebūtu sajūsmā par -25 marta vidū, bet ir teikts: nekad nesaki nekad. Lai gan arī mana GFS prognoze ŠOBRĪD rāda, ka marta sākumā aukstums atkāpsies un paliks jūtami siltāks, pavasaris vēl neiestāsies... Un ej nu sazini, kas būs marta vidū. Var būt dažādi varianti, un neviens automātiski vismaz pagaidām nav blēņas.


Rīts skaidrs un saulains, min.t. -20,5°C. Vēlāk MMD, brīžiem vairāk mākoņu, bet pārsvarā saulains, tomēr diezgan auksts - 11.00 -15°C, un pat pēcpusdienā tikai līdz -12 grādiem pakāpās. Plus vēl neliels, taču reizē diezgan jūtams, vējelis. Kā tam ziemā arī jābūt, nekādas anomālijas. :) Šobrīd -13°C, spiediens 772 mm.
Aukstums pats par sevi nav nekas slikts, un nav jau tas tik traks (vismaz līdz šim), lai te varētu sākt lamāties. :) Bet, ja nu gribas, tad acīmredzot ir radušās līdzīgas sajūtas, kā daudziem citiem bija ziemas sākumā zem svina vāka bez sniega mūžīgā slapjumā. Un atkusni es negaidu, es dodu priekšroku kārtīgam pavasarim, - kad tas būs gatavs ierasties. Man nevajag pusfabrikātus, es mīlu kvalitatīvus produktus. :))


Pat tik neliels vējiņš kā šodien, jau saldē vaigus, kaut gan pēc grādiem nekā īpaša. Kas vēl būs nākamnedēļ, bail iedomāties :(


Par šo aukstumu varētu izteikties tikai ar rupjiem vārdiem. Šorīt divas stirnas centās atlapot manu rododendru. Aizdzinu. Žēl gan stirnas, gan rododendru. Saglābu, kas vēl atlicis, ietinot agrotīklā. Ne man, ne manam taksim, negribas ārā uzturēties ilgāk par pašu nepieciešamāko. Gaidu atkusni.