Silta tropiska nakts. Var novērot A debess pusē Jupiters un Saturns. Pūce kliedz.

26. jūl. no rīta gubu mākoņi 3-5 balles. T. +12°C. Spiediens 765 mm. Priekšpusdienā skaidrojās. Pusdienas laikā parādījās zemie gubu mākoņi. Sāka pūst mērens DA vējš. T. sasniedza +31°C. Tādi gubu mākoņi noturējās līdz vakaram, kad tiem piejaucās spalvu mākoņi. Vējš vakarā norima. Pašlaik t. +24°C. Spiediens 763 mm. Lēns vējš tomēr turpinās. Nelieli miglaini mākoņi un dūmaka.


Tev jau Latgalē turpināsies klimatiskā vasara bet man Kurzemes DR beigsies un iestāsies britu lietainais laiks. Kaa par daudz tas par skādi ;)


Spiedīgs karstums.Rītā skaidrs, agrumā +13°C, vēlāk jūtami siltāks. Priekšpusdienā jau palika karsti, bet tagad t. jau pāri +30°C un pamazām tuvojas +31°C atzīmei. Lēns A vējš, joprojām gandrīz skaidrs.
Šoreiz priecē tas, ka karstums nebūs ilgs. Lietu vajag, bet ilgstošu Atlantijas sūkni ar vēsumu un stipriem vējiem gan negribu. Lai uznāk, palaista, un aiziet, vismaz +22...+24°C lai visu laiku paliek. Vēl tomēr rudenim par agru, vasarai jāturpinās.Kaut arī man patīk siltie vasaras vakari, ļoti gaidu lietu, kaut tas arī nāks ar vēsāku laiku. Nupat vairs gurķu un kabaču dobes nevar saliet, pārāk ilgs tas bezlietus periods ir bijis. Arī burkāni sīki un gari kā zīmuļi, saknēm dārzā ir pēdējais laiks, lai sāktu piebriest. Sīpoliem laksti jau gandrīz sausi, lai gan pats sīpols vēl nav sasniedzis to lielumu, kādā būtu vajadzējis būt uz šo laiku. Labi augušajiem ķirbjiem vidū parādījušie caurumi, izskatās, ka putni izknābājuši. Kaut ko tādu pirms vairākiem gadiem redzēju Turcijā un brīnījos, tagad pašai Turcijas siltums, sausums un tam līdzi nākošās problēmas. Žagatas sākušas līst siltumnīcā un knābāt gatavos tomātus, arī tas agrāk nav novērots, vismaz manā dārzā. Tā nu mums, tiem lauku cilvēkiem iet- nemitīga cīņa par ražu, ko iespaido dabas apstākļi.


Svelme smuka. Gubenieki uzrodās.

+27*C, saule un vējš. Gaidu lietu.
Vakar bija ļoti skaista un vasarīga novakare. Ar baudu pasēdēju laukā. Kā jau svētdienā:)


Fēnu vējš . Karstums.

*25.7.2021. Rīgas ziemeļi. Neliels paaugstināta spiediena atzars. Vienīgā mākoņainība - daži "spalvenieki" pirms saulrieta. RZR vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+14; 9:00+21; 15:00+24; 21:00+18.