+14°C, starp plāniem mākoņiem spīd vēl diezgan liels un spožs Mēness. Vāja vēja pūsma te no A, te no R puses caurvēju mēģina taisīt, nekas liels gan neizdodas, tomēr iekštelpu t° izdevies nodzīt mazliet zem +24°C. Spiediens joprojām netipiski augsts, 768 mm, par tuvojošos nikno ciklonu un teju visu modeļu solītajiem "grēku plūdiem" Vidzemes A/Latgales R pusē pagaidām nekas neliecina.Jauka diena, gan ne tik silta kā iepriekšējās, jo mākoņu padaudz, T ap +22-23. Pievakarē parādījās jau diezgan draudīga izskata mākoņi, no viena pat nopilēja 5 sekundes- nebūtu kaimiņu skaļais bleķa jumts, pat nebūtu pamanījis.


Nakts uz otrdienu silta, +18...+16°C, tikai rīta pusē, kad skaidrojās, t° pazeminājās līdz +15,5°C. Bet dienvidu ciklons aizgāja garām diezgan tālu pa leišu pusi. Rītā MMD, dienā saulains ar NMD, vien brīžiem sabiezēja dūmaka, liekot Saulei mazliet piegriezt jaudas kloķi.
Bet diena super izdevusies, +24...+25°C, epizodiski tuvu +26°C, vējš minimāls, bieži bezvējš. Kartupeļi norakti, viss oki-doki, var vakaru pavadīt relax fāzē. :) Akūtie āra darbi padarīti, arī rītdienas prognozētās lietusgāzes vairs nebaida (labāk gan varēja iet tur, kur tās gaida, bet neesam supervaroņi, lai varētu to regulēt... :D ).
Šobrīd daļēji mākoņains, aizvien silts, gandrīz +17°C. Spiediens 768 mm. Istabās atkal ap +25, un, atšķirībā no āra, tas liekas par daudz, bet nevaru zemāk nodzīt. Nekas, piecietīsim, aukstumu ne tik nevajag. :)Daļēji mākoņains

20. aug. no rīta t. bija +13°C. Spiediens sasniedzis sen neredzētu augstumu - 767 mm. (tāds spiediens pēdējo reizi bijis jūnija beigās). Debesīs neliela dūmaka un maz mākoņu. Priekšpusdienā saradās zemie gubu mākoņi. Uzpūta lēns līdz mērens DR vējš. Pēcpusdienā mākoņains, bet arī saule spīdēja pietiekoši. T. sasniedza pieticīgu siltumu - līdz +23°C. Vakarā joprojām mākoņains, bet vējš norima. Pašlaik t. +18°C. Spiediens 768 mm, krīt.


To sauc par "meteorloģisko netaisnību" paraugstundu


Jā, valsts austrumos iespējama kārtējā apokalipse, ja vien prognozes nav pārspīlētas. Bet tiem, kam lietus jau tā mazāk ticis, visdrīzāk, nelīs nemaz vai arī nepaspēs pat noskalot putekļus. Liela mums tā Latvija.


Šībrīža prognozes rāda- ciklona stipro nokŗišņu zona ies garām Rīgai D, DA pusē skarot tos pašus Vidzemes un Latgales rajonus, kur ari citreiz bieži stipri lija, Līvāni var gatavoties kārtējam ēpiskām lietavām, ja paveiksies ari negaisam noslēgumā, bet Rīgā labakā gadijumā neliels rudenīgs lietutiņš piesitīs puteķļus , savukārt Kurzeme un Rucava atkal paliks bešā.... Man nav ko teikt, it īpaši, ka tam sekos kārtēja nebeidzama anticiklonu vakhanālija....


Mēreni silta vasaras diena..

Max.t°


+22°C un praktiski skaidra debess. Liela rasa ir katru rītu. Kas teica, ka kļūst vēsāk?


Pēc biezās rasas zālē var pateikt, ka nakts bijusi vēsa. Debesis ir noklātas ar plāniem mākoņiem. Saule uzspīd, bet reti. Varbūt vējš vēl padzenās tos mākoņu....spiediens it kā lēni kāpj augšā. Pagaidām +18*C.


Kurzemes DR piekrastē šorīt agri no rīta bija +14°C. Patreizs +20°C neliels DR vējelis. Atmosfēras spiediens 765mmHg. Gaidām lietu vakarā..


Šonat vairs nekādas tropiskās nakts, Saulkrastos no rīta 10°C , pilnībā skaidrs, bezvējš. Prasās lietus, dārzā un mežos sāk atgriezties sausums.


*19.8.2019. Rīgas ziemeļi. Neizteikta aukstā fronte aiziet uz austrumiem. Diennakts lielākā daļā - daudz mākoņi: dienā plāni gubenieki, pēcpusdienā - visi augstie slāņainie un augstie gubumākoņi, vakarā daudz "spalvu" padebeši, bet saulrietā rietumu pusē skaidrojās. Bez lietus. DR vējš dienā 1-2m/s, vakara DRR līdz 3m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+20; 9:00+21; 15:00+20; 21:00+17.