Neož ne pēc kāda ledus laikmeta - ir tikai parasts aukstuma vilnis. Tādi līdz ziemas sākumam šajā rudenī gaidāmi 2-3-4... kas mīsies ar siltākām dienām.


Vakarā jau īsta ziemas elpa jūtama. Debesis gandrīz skaidras (cik nu iespējams novērtēt), vēja nav, un t° vairs tikai +1,5°C... Spiediens 763,5 mm, kāpj.
Bricis LTV 1 vakara laika ziņās stāstīja, ka nākamnedēļ varētu beigties veģetācijas sezona - apmēram mēnesi ātrāk nekā parasti... Pasaule, kurp ej? Kāda sasilšana? Te jau pēc ledus laikmeta ož!Priekšpusdienā pasilts, ap +12°C, līņāja, dienas vidus apmācies, ap plkst.16iem parādījās spoža saule, kura galīgi nesildīja, jo pat pie grila un āra zupas katla sāka kājas salt. Tagad skaidrs, T+5,3°C, gandrīz garantēta salna.
Prognoze Jaunnedēļai vispār iespārda, šitā sacūkot rudens sākumu un septembra mēnesi! Gribu elektroniski iesniegt sūdzību Debesu kancelejā, kāds nezin viņu e-pasta adresi?


Lija mierīgi un ilgi, likās- tas nekad nebeigsies. Bet tomēr beidzās. Jo vējš iegriezās no A puses ( tur , pavisam netālu, jau ir pirmais sniegs).Grādi no +7*C pa dienu ir nokritušies līdz +3*C. Bet vēl nav saullēkta laiks. Sākusies apkures sezona.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 22. sept. no rīta apmācies. Neliels lietus. T. +10C. Spiediens 763 mm. Pēcpusdienā apmācies. Vakarā lēns ZA vējš. Lietus. T. +6C. Spiediens 767 mm. No rīta līdz vakaram nolijuši 4 mm. Vēlāk skaidrojās no Z puses.

22. sept. no rīta debesis apmākušās, drusku smidzina. Pūta lēns R vējš. T. +10°C. Spiediens 763 mm. Dienā apmācies un t. neko daudz nepacēlās. Tikai līdz +11°C. Vakarā sāka pūst lēns Z vējš un līt stiprāk. T. pazeminājās līdz +6°C. Ap saulrieta laiku sāka skaidroties no Z puses. No rīta līdz vakaram nolija 4 mm. Pašlaik t. +2°C. Spiediens 767 mm. Migla vēl nav manāma.


Gaisā jau ziemas dvaša

Pilnībā aizvēru 2. ciklonu un anticiklonu nosaukumu riņķi: ciklons4.blogspot.com
3šais riņķis ieskrējies šeit: ciklons4.blogspot.com


Kāds rudens, šis drīzāk velk uz ziemas pusi!


Pēcpusdien līņāšana mitējās, paliek vēsāks, pašlaik 4°C.Naktī dažas stundas uzlija, arī rītā ap 7.00 lietus, viss slapjš. T. konstanti ap +11,5°C, vēl arī agrā rītā tikpat, bet vēlāk arvien vēsāks. Aukstā fronte "parūpējās" par anti-dienas iestāšanos. Debesis mākoņainas, mērens ZR vējš, vēl pēcpusdienā nedaudz uzlija, vēlāk vietām mazliet sāka skaidroties.
Pēdējās stundas laikā no ZA-A puses tuvojās skaidras debess josla, tagad jau lielākā debesu daļa skaidra, pēdējie mākoņi aiziet uz R-DR pusi. T° pēcpusdienā turējās ap +7...+7,5°C, tagad atsākusi kristies, šobrīd +6,2°C. Vējš lēns, uzspīd vakara saulīte, bet tuvojas nakts aukstums - un šoreiz, droši vien, ne tikai salna uz augsnes, bet arī sals gaisā. Nu daudz par agru, bet ko padarīsi... Vismaz tuvākajā laikā apkure tiks pieslēgta - rīkojums jau vakar dots. :)


No A-ZA tuvojas skaidras debesis

Sasodots, kāds ieslēdza ledusskapi pirms stundas nokritās no +17°C līdz +12°C. Bet jūrā ūdens ap 13.00 bija silts ap +15°C..nopeldējos fiksi.. ardievu siltumam
:( iegriezies asais ziemeļu austrenis..


Pāragri atnākušā rudens turpinājums
Vakar 15:46 · meteolapa

Nākamajā nedēļā laika apstākļu jomā turpināsies vēla rudens noskaņas. Lielāko nedēļas daļu būtiski nokrišņi nav gaidāmi, laika apstākļus ietekmēs virs Skandināvijas un Krievijas rietumiem esoši augsta spiediena apgabali. Diemžēl to ietekmē no ziemeļiem līdz mums jau ir nonācis salts gaiss, kas vairā... [Lasīt vairāk]

Visu rīta pusi līņā. Aizstaigāju līdz mežam - guvums - viena apšu beka, saujas 3-4 gailenītes un pāris bērzlapes, mežs slapjš, bet sēnēm par aukstu, ja nenotiks brīnumi, var teikt, ka sēņu sezona beigusies. T +9,1°C.


Šodien bez lietus, ar katru stundu temperatūra krītas, rīts vēl bija rudenīgi silts.

Un atkal lietaina diena Rīgā! Vēss, dienas vidū 7°C. Tagad radarā redzams stiprs lietus uz ziemeļausturmiem no pilsētas uz Vidzemes pusi.


Kļūst vēsāks

*21.9.2019. Rigas ziemeļi un centrs. Neliela ciklona siltā fronte. Naktī no jauna apmācās, nakts otrajā pusē - rītā un priekšpusdienā nedaudz uzlija no mākoņiem visos augstumos. Pēcpusdienā skaidrojās- lai gan saglabājās spalvu mākoņi un daži gubenieki. R vējš priekšpusdienā 1-2m/s, dienas otrajā pusē brāzmās līdz 5-7m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+9; 9:00+12; 15:00+16; 21:00+14.


Jauka atvasaras diena. Sauke spīd un iesilda gaisu.

Saulkrastos vakar piejūras rudens siltums līdz 15°C , no rīta līdz pulksten 12 00 nedaudz lija, pēc tam bez lietus R puses vējš līdz 12 m/s, vakarā un naktī arī silts ap 12 - 14°C, šorīt 10°C , tagad sāka mazliet smidzināt, vējš lēns no Z puses.


Rietumkrasta krasi temperatūras kontrasti patreizs man +10°C. Bezvējš. Saulains un skaids. Būs jābauda pēdējos +19°C septembrī. Jāatzīmē ar peldēšanos jūrā !!


Lielajā lietū gadījās šķirba no 14iem līdz 20iem, kad reizēm tikai nebūtiski smidzināja, varēju vismas stādu gadatirgu apmeklēt un šo to padarīt. T +12-14°C, siltuma vilnis laikam kā nekā. Pēc 20iem atkal kādus pusotru stundi lija smalks un ļoti intensīvs lietus, tagad nelīst. Rīt arī nekas spožs nerādās, bet vajadzētu vismaz pa dienu bez lietus, jo neliels pikniks paredzēts.