Ja augustā būtu sauss gaiss, nebūtu ikgadējās rasas, kas ir visos augustos, arī super sausajos 2002., 1997., 1996. un 1992. Kamēr kokiem ir lapas, gaiss principā nevar būt sauss. Un neaizmirsīsim max sasilušos ūdeņus augustā! Vissausākais, putekļainākais gaiss kā reiz ir pavasarī - vai nu martā, vai nu aprīlī, vai maijā.


Dievs pasarg no tik aukstas vasaras ar diennakts vidējo tālu no +15! Es saprotu, ka Jums ir ne gluži tradicionāla izpratne par siltumu un vasaru, jo biežā atrašanās polārajā jūrā dara savu. Arī man plosījās vēji un brīžiem pierima, lai gan līdz jūrai patiešām tālu. Manuprāt, tik saulainā dienā vertikāla gaisa turbulence ir pavisam normāla.


Šodien jau vasara, Vecumnieku pusē dienā līdz 20°C, pievakarē pat Saulkrastos līdz +17°C izvilka.

Vakar jūrā pie Garciema dienas vidū vienu brīdi jūras brīze cīkstējās ar dominējošo A vēju, rezultātā, vējš svaidījās brāzmās uz visām pusēm, varēja just, ka brīžiem vēja brāzmām ir arī vertikālais virziens. Vienā brīdī brāzma no bezvēja dažās sekundēs līdz 14 m/s un tūlīt atkal bezvējš. Tā turpinājās apmēram pusstundu līdz A vējš guva virsroku un nostabilizējās.Skaists vakars. Saule atkal iebrida sarkanīgos padebešos, bet to krāsu, cik nu es esmu dzirdējusi, iespaido putekļu daudzums gaisā. Tādi saulrieti parasti ir vasaras beigās, karstā, sausā laikā, kad kombaini vāc ražu un gaisā ir maz mitruma. Var jau būt, ka es kļūdos, bet tādas asociācijas man raisās. Jau tuvojas desmitiem, bet t vēl virs 10°C atzīmes, viens no siltākajiem vakariem, kādi pēdējā laikā bijuši.


Sahāra tuksneša smilktis putekļi ir redzami.


gaisa mitrums 20 %

Rīts auksts, +2°C, debesis gandrīz skaidras, Saule uzlēca, viegli ietinusies pie A pamales esošos mākoņos, kuri gan pavisam drīz pazuda. Turpmāk visu dienu skaidrs, Saulei vasaras jauda, strauji siltāks. Priekšpusdienā jau pavisam silts, 11.00 +17,5°C, pēcpusdienā +20...+21°C un vairāk, max.t. ap 15.00, +21,5°C. Vējš lēns, bieži nemaz nav jūtams, pēc sajūtām, jo sevišķi piesaulē - vasara!
Šobrīd +20,4°C, spiediens 772,5 mm. Zaļais sprādziens pieņemas spēkā, arī bērzi krāsojas zaļi, un vēl, un vēl... :)


Kārtējais saulainais rīts. Un temperatūra vairāk vasarai atbilstoša +15*C/+21*C. Un D vējš ! Rumulēties var droši! Vienīgā problēma- ūdeni jātaupa. jo tā paliek arvien mazāk. ....vakar iestādīju kartupeļus:) ...veselus 30 gab...."Solistu".....Uz Jāņiem gaidu ražu:))


gaisa mitrums 28 %

Šorīt mazliet uzsalis, bet saule sāk sildīt ļoti agri. Pie manis ir brīnišķīgs aprīlis, ar sauli un siltumu. Vakar pat neko dižs vējš nepūta, bija pavisam omulīgi. Sausums gan sāk atgriezties, izskatās, ka sēklas, sasētas zemē, tāpat kā pērn tur dzīvosies kā paciņā... Siltumnīcu vakar divreiz salējām pilnīgos dubļos, tur būs labi, vienīgi bailīgi, ka kurmji arī tā nesāk domāt :)) . Ievām jau zaļas lapiņas un šogad īpaši krāšņi zied narcises.


*22.4.2019. Rīga. Anticiklona austrumu mala. Dienā neliela "laba laika" mākoņainība. Vakarā praktiski skaidrs. D vējš 1-2m/s. Gaisā neliela dūmaka. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+5; 9:00+8; 15:00+21; 21:00+17.


Kārtējais salnainais rīts atbaidošajā aprīlī... Dienās ziemīgi apmākušās vētras plosa, naktīs sals spiež. Tundra... Jo īpaši nākamnedēļ un tā visa maija 1. dekāde aukstumā, pēc tam 2. dekāde un tad 3. - meteo revanš par pērno maiju. Tiesa, kaut kādā mērā mani tas priecē, jo šobrīd lapseņu ir tik daudz, it kā būtu augusts. Tās visas ir karalienes, kuru jaunie pūznīši aiziet bojā ar viņām pašām, kad maijā ir auksts un lietains laiks. Tieši tajā periodā, kad karaliene viena pati baro pirmās verdzenes, lapsenes ir visvārīgākās.