Rīgā +18. :)


Šorīt maza migliņa un skaists saullēkts, uz darbu braucot skatījos, kā uz ziemāju laukā atpūšas zosis. bet kad apstājos, lai nofotogrāfētu, pacēlās gaisā un prom. Man zvanīja, ka šajās dienās lieli zosu bari lidojot gar jūru, bušu makšķernieki tumsā esot dzirdējuši zosu sasaukšanos vai visas nakts garumā.


Kārtējā saulainā diena. Taču rīta gaiss jau ar ziemas elpu. Patlaban +11*C.
Koki pastiprināti nomet lapas- mežs kļūst arvien caurspīdīgāks.


Šorīt grozās ap +4 grādi,neliela migla.Vakar pabeidzu visus slapjos zemes darbus-piem.dāliju novākšanu,.Izmantoju silto un sauso laiku.Tikai žēl ka vairums lapu nāks zemē ar slapjumu,grūta grābšana.


*16.10.2018., Rīga, anticiklons (laiks vērots 42 gadus un 223 dienas). Saulains, dienas otrajā pusē no DR puses parādījās vairāk "spalvu" mākoņi. Kas pie saulrieta aizņēma 3-4 balles debesīs. DA vējš 1-2m/s, rītā un vakarā bezvējš. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+5; 9:00+6; 15:00+16; 21:00+11.


Vēl viena atvasaras diena aizvadīta! Joprojām jauks un silts laiks, ar pārsvarā lēnu, vien brīžiem jūtamāku vēju (arī tikai pēcpusdienā, siltākajā laikā). Debesis pārsvarā skaidras, vien pēcpusdienā nedaudz spalvu mākoņi parādījās.
Koki gan strauji lapas met, daudzi nesen pilni tagad jau galīgi pliki. Dārzā pēdējos darbus paveicām, arī vēl nedaudz ražojošās rudens avenes apgriezu. Ja būtu kā citiem dārzs pie mājas, vēl varētu ilgāk ķimerēties, bet nu tagad viss apdarīts līdz pat pavasarim. :)
Pēcpusdienā pavisam silts, piesaulē karsti, ko izbaudīju, autobusu gaidot; t. pēcpusdienā atkal līdz un mazliet virs +19, akurāt kā vakar, max.t. +19,5°C. Vakarā vēsāks, līdzīgi kā iepriekš, bet dziļāk naktī šoreiz vairāk krīt, jau šobrīd vairs tikai +3°C. Spiediens 767,5 mm. Rītā zāle varētu būt balta - ja ne pilsētā, tad nomalēs noteikti. Bet - tas pieder pie lietas! Burvīgais rudens/atvasara turpinās! :))


16. okt. no rīta t. bija +7°C. Spiediens 768 mm. DR pusē spalvu mākoņi. Lēns D-DA vējš. Pēcpusdienā t. pakāpās līdz +17°C. DR pusē spalvu mākoņi, ZR pusē skaidrs. Lēns D vējš. Vakarā spalvu mākoņu josla jau aizvirzījusies tālu uz ZR pusi. Pie mums spalvu mākoņi 2-4 balles. Pašlaik t. +12°C. Spiediens 768,5 mm.