Daļēji mākoņains

Ar tiem vampīriem ir tā, kā ir... Gribas ārā pasēdēt, bieži jārēķinās ar šo neganto lidoņu klātbūtni. Man vismaz mājās tie iekšā nelien (4. stāvs tomēr laikam kādu efektu dod, kaut gan citos laikos ir bijuši nikni kari; gaišajā istabā vaļējam logam priekšā spectīkls, taču, kad ir daudz, tad visādus ceļus atrod), bet, kas ir lejā, nav ne jausmas... Un negribu pārbaudīt! :))


Jā un vēl izteikti daudz izsalkušu odu, ēd nost dzīvu un bez sāls!


25. jūn. no rīta t. bija +13°C. Spiediens 763 mm. Debesīs spalvu un augšējie gubu mākoņi 1-3 balles. Dienā lēns, mainīga virziena vējš. T. uzkāpa līdz +25°C. Vakarā līdzīgi. Pašlaik t. +19°C. Spiediens 771 mm.


Vakars ļoti silts, ar nelielu mākoņu daudzumu, ātri iestājās bezvējš. Pēcpusdienas dūmaka izklīda, palikuši tikai spalvu mākoņi, un arī to salīdzinoši maz. T. vēl pirms 23.00 +20°C, tagad pamazām kļūst vēsāks, +18°C, bet nekādu vēsumu vēl nejūt. Spiediens 770,5 mm.Minētais kritizētājs ar īpašu kultūras līmeni neizceļas, bieži mēdz kritizēt citus, viņu viedokļus, komentārus, mērījumus utt. bez pamata un vajadzības. Par viņa tekstu valodu, gramatiku un milzīgo drukas kļūdu skaitu labāk pat neizteikšos.
Taču tas nenozīmē, ka līdzīgi rīkojas arī pārējie, un ka Meteolapas kultūra būtu mainījusies uz slikto pusi. :)
Manuprāt, bildes ir ļoti labas, un skaidrojums atbilstošs.Kādu laiku šeit nebiju. Šķiet kultūra ir pamainījusies. Vienīgā mana kļūda, bija netīšām mozosfēru/mezopauzi nosaucot par stratosfēru. Bet to tu laikam nepamanīji.
Un ne jau es esmu eksperts. Man lauciņš ir cits. Experta loma lai paliek tev.

Par NCLs mehānismu ( atmosfēras mitruma kondensēšanās uz meteoru putekliem) jau kādu laiku tākā būtu zināms. Par kondesācijas temperatūru zem -120°C ar tākā būtu zināms.
Saistība ar saules aktivitāti arī jau kādu laiku tiek pētīta Piem (vecs bet tomēr). www.sciencedirect.com
Bez meteoru putekļiem (kristalizācijas centri) mitruman ir ļoti grūti kondesēties.

Tas, ka tev nav zināmi akadēmiski darbi, nenozīmē, ka to nav. Kaut vai darbs ko augstāk minēju, parāda būtisku korelāciju starp saules aktivitāti un NLCs.

Nedaudz tā kā mulsina apgalvojums "neapstiprina bet izskaidro". Tad kāds ir tev zināmais oficiāli akadēmiskais skaidrojums ? Vai ir arī neoficāli akadēmiskais ?Baigais ekperts atradies :) Tie visi ir teorētiski minējumi neviens pētījums oficiāls akadēmiski zinātniskais pētījums vidē neapstiprina un izskaidro šīs sezonas "Noctulucent Cloud"" intensititāti un novērojuma amplitūta pie debesīm iemeslus..!!
Rīts skaidrs un dzestrs, ap 5.00 +11,5°C, bezvējš. Taču vēlāk ātri siltāks, dienā saulains un karsts. Lēns līdz mērens mainīga virziena vējš. Vēlākā pēcpusdienā sabiezēja dūmaka, vējš kļuva pavisam lēns, bet t° pakāpās virs +27°C, max. +27,6°C.
Šobrīd joprojām matēta Saule caur dūmaku spīd, brīžiem neliels vējelis uzpūš, joprojām karsts, +27°C, spiediens 771 mm.
Rīt ziņo līdz +31, bet ceturtdien jau zem +20... :( No viena grāvja otrā, bet ko padarīsi...Ūdens temperatūra Liepājas pludmalē +17C.


Neliela tveice.

Vasarīga diena.

Zviedrijas pusē pie Norrkoping šorīt silts, 19°C, bezvējš un saulains, ūdens starp šērām iesilis līdz 16°C kā radīts peldei.

Ceļš pāri Baltijas jūrai prasīja 40 stundas pie R puses vēja, izbraucām no Kolkas 22. Jūnijā 11 vakarā un spiežoties pret vēju vakar dienas vidū sasniedzām Zviedriju pie Norrkoping. Tikai pašā beidzamajā posmā Zviedrijas piekrastē vējš iegriezās no A puses līdz 7 m/s un mūs palutināja ar strauju burāšanu, ceļā pāri jūrai R puses vējš pārsvarā 3 - 6 m/s, viļņi 0,5 - 0,8 m . Baltijas jūras vidienē gaisa temperatūra dienu un nakti 15 - 17°C robežās, ūdens apmēram tāpat.

Sudrabainie mākoņi tagad kļuvuši par ierastu parādību, redzami gandrīz vai katru nakti.


Aizdomas, ka rīt 26. jūn. ESTOFEX mums dos vismaz 1 līmeni. Vairāk pat sliecos uz 2 līmeni galvenokārt "wind shear" dēļ.
* 0-6 km wind shear - virs 20 m/s (palielinās superšūnu iespējamība)
* 0-1 km wind shear virs 8 m/s - palielinās tornado iespeējamība ja ir izveidosjusies superšūna.
* CAPE var sasniegt 2000 J/kg -spēcīgtam negaisam pie 0-6 km wind shear 20 m/s pietiktu pat uz pusi mazāk.


*24.6.2019. Rīga. Paaugstināta spiediena apgabals. Visas diennakts garumā ir 3-4 balles "spalvu" mākoņainība, agrā rītā un pirms saulrieta arī augstie slāņainie tādā pašā intensitātē. DRR vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+14; 9:00+17; 15:00+23; 21:00+18.