22.01. vakarā jau vismaz pirms 19.00 sāka piesalt, ielas vietām jau bija klātas ar neredzamu melno ledu. Tiesa, pārsvarā bija sauss un līdz ar to bez ledus. Nakts pirmajā pusē debesis turējās vismaz daļēji skaidras, bet pārāk dziļi t° nenokrita, vien līdz -1,6°C, turklāt uz rītu atkal pacēlās nedaudz virs nulles (+0,5...+1°C).
23.01. rīts atausa skaidrs un saulains, t° atkal mīnusiņos (līdz -1°C), dienas lielākajā daļā arī gaišs un skaists laiks, priekšpusdienā vēl maķenīt zem nulles, bet pēcpusdienā jau līdz +2°C. Vēlākā pēcpusdienā debesis gan apmācās, bet palika mierīgs un sauss, ar t° mazliet virs +2°C.
Tomēr kaut kad vēlā vakarā vai naktī situācija mainījusies, jo ir uzlijis, atkal viss slapjš, šobrīd gan nelīst, t. +2,5°C, spiediens 758,5 mm. Vējš dienā lēns, arī tagad neko liels pagaidām nav. Slapjums gan nemaz nebija vajadzīgs...
Runājot par aukstuma prognozēm, man nebūtu iebildumu, ja es kļūdītos, un ziema vēl atnāktu. Ziemas prieki daudziem būtu laba dāvana. :)


Bāc, pats tu esi trollis, ķēms !


Nav vērts diskutēt ar trolli!!


Jā, es izlasīju visu tekstu un sapratu to, ka aukstuma periods Februārī būs. Starpcitu, 2018.gada Janvārī ilgtermiņa modeļi arī rādīja siltu Februāri un Martu, bet sanāca pavisam otrādi, auksta ziema no Februāra līdz Martam. Tāpēc tie long-range models ir pilnīgs fufelis.


Kur Tu rāvi ka februāra vidū polārā virtuļa ietekmē troposfēras indikācijas ietēkmē nevar balstīties uz to ka Baltijas platuma grādos ieplūdīs aukstās gaisa masas? Tā ir spekulācija? Vai izlasiji visu tekstu? "it depends. Currently any large disruption looks unlikely during the next two weeks, and impacts at surface may take even longer time. Long-range models do not have any cold signal (yet)."...


Šorīt -3°C un saule. Arī diena gana saulaina. Vakarā -0,5, ļoti neliela snigšana.
Tā kā jau vakar maķenīt piesala, vietām minimāls sniega baltums un ledus uz ūdeņiem saglabājās visu šo dienu.
Šobrīd tāds pūdercukurs ir uzbārstījies pa visu.
Jaunākajā GFS izlaidumā tiem prognozēts, ka, mazliet mazinoties ciklonu aktivitātei, virs Ziemeļeiropas spēs izveidoties anticiklons, kas arī pie mums iepumpēs auksto gaisu jau februāra sākumā. Bet kādam te jau visa ziema beigusies, nemaz nesākusies, kamēr vidēji aukstākais Latvijas ziemas periods pat nav pārvarēts... Siltākās ziemas titulu var viegli zaudēt, ja februāra vidējā temperatūra Latvijā būs apmēram -3.5 vai zemāka. (atbilstoša normai)


www.severe-weather.eu
Izskatās, ka Februārī tomēr dabūsim aukstumu, aukstums var ievilkties līdz pavasara sākumam.


Vakar pēc saulrieta t noslīdēja zem nulles un ceļš tūdaļ palika slidens, tie, kas ap septiņiem vakarā brauca no Siguldas, teica, ka jābrauc ļoti prātīgi, izkāpjot no auto katra kāja slīdējusi uz savu pusi. Šorīt pie loga -2,5°C, bet ceļš jau bija apstrādāts ar pret slīdes preparātiem. Šorīt saule mijas mākoņiem, brīžiem pat putenīti sagriež. T ap +2°C.


Trakais vakardienas(-nakts) vējš ir aizdzinis mākoņus, pats, piekusis pūst, norimies. Caur "vates" mākoņiem redzama koši zila debess un saule, visas mākoņgubas ir tālu dienvidos. Pie virtuves loga šorīt noklausījos svilpja solo:) Kā lai nedzied, ja diena kļūst garāka, saule siltāka, pavasaris gaisā jau jūtams....+3*C, zem kailās ābeles saulītē gandrīz+6*C. Sajūti atšķirību:)!


Tikko pamatīgi nosniga, sākumā krusveidīgs, bet pēc tam kārtīgas lielas pārslas. Uz zemes gan baltums ļoti minimāls, jo, lai arī šodien drusku piesalis, zeme tak viscaur silta. Pēc vakardienas vējainuma šķiet pavisam mierīgs.


Es šo ziemu saucu par Atlantisko, jo šādas ziemas pie mums bija Atlantiska klimata optimuma laikā kad Baltijas jūrā piedzīvoja Litorinas jūras stadiju. Es par šo ziemu priecājos, jo ir iespēja piedzīvot ko tādu, kas mūsu reģionā varbūt nav bijis vairākus tūkstošus gadu. Un papildus tam laivošana un burāšanas sezona turpinās visu ziemu.


Neko nesaprotu - kā maksimālā temperatūra var pazemināties? Rīgā un arī Latvijā jau bijušas vairākas dienas šajā ziemā ar maksimālo temperatūru nedaudz zem 0. Februārī pie mums var gadīties kā daudzviet Eiropā šoziem - naktī sals, dienā plusi. Tādā gadījumā diennakts temperatūra var būt arī zem 0. Un tomēr vidējā temperatūra ir ziemas rādītājs, nevis maksimālā. Ja maijā vairākās dienās ir +20, neviens taču nesaka, ka ir vasara, ja naktīs ir 0..


*22.1.2020. Rīgas ziemeļi. Tāla ciklona aizmugure. Naktī daļēji skaidrs, dienas laikā - mainīga līdz ievērojamai mākoņainībai. Dienā- daža neliela krusas brāzma, pievakarē - arī pāris mākoņi ar īslaicigām slapja sniega brāzmām. Pēc saulrieta: aizvien mainīga gubu mākoņainība. ZRZ vējš dienā 2-5m/s, pievakarē reizē ar sniega brāzmām līdz 12-15m/s. Pēc tam tas atkal ir mazāks. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+2; 9:00+3; 15:00+3; 21:00+2.