23.04. Naktī uz rīta pusi tomēr sāka snidzināt, un ap 6:00 viegls sirmums uz zemes. Taču turpinājumā snigšana pieņēmās spēkā, t. noslīdēja kripatu zem 0°C, bet ar to pietika, lai piesnigtu vismaz 5 cm slapjas pļuras. Tiesa, uz asfalta tā īpaši neturējās, taču koki bija balti, bet zālē vietām baltums noturējās līdz pašam vakaram. Tagad gan tas ir pazudis, ielas lielākoties jau sausas, tik peļķītes palikušas. T. pievakarē pakāpās līdz +3°C, tagad vien nedaudz mazāk, +2,5°C, jo apmācies, un gaiss nevar tik strauji atdzist. Tas labi, lielus mīnusus nevajag. Pietiek jau ar sniegu. Spiediens 765 mm.


Šorīt atkal snigšana, sniega kārta varbūt pat drusku vairāk kā vakar, 3-4 cm. No pusdienas vairāk nesniga, bija kaut kāds mitronis un sniegs kusa. Viss nenokusa. T +3-5°C pēcpusdienā, tagad +2.2°C. Visi āra darbi apstājušies, jāgaida, kamēr nokūst un nožūst, nu vismaz līdz jaunnedēļai.


23. apr. no rīta atkal sniga. T. +0°C. Spiediens 761 mm. Priekšpusdienā beidza snigt, palika gaišāks. Sniega nokrišņu daudzums 3,5 mm. Pēcpusdienā caur mākoņiem parādījās saules ripa. T. sasniedza +3°C. Spiediens jau pacēlies līdz 765 mm. Pūta lēns līdz mērens R vējš. Pievakarē atkal vairāk mākoņu. Uzlija neliels lietiņš ar smalkiem krusas graudiem. Vējš atkal pagriezās un tagad pūta no DR puses. Uzsnigušais sniegs gandrīz nokusis. Pašlaik t. +2°C. Spiediens 765 mm.


300 m uz R no Pilsrundāles skolas. 23. apr. no rīta apmācies. Krita sniegs. Līdz pusdienai sakrita 3,5 mm. Pēcpusdienā gaišāks. Brīžiem caur mākoņiem uzspīdēja saule. Vējš no R, vēlāk no DR. T. no +0C līdz +3C, līdz +2C. Spiediens no 761 mm līdz 765 mm.


23. aprīlis – Jurģa jeb Ūsiņa diena. Zemnieka gada sākums. Viena no Zirgu dienām. Ar Jurģi saistīts rumulēšanās paradums – trokšņaina aplaistīšanās sākot jaunus darbus. Ticējumi. Kāds vējš uzvar Jurģu dienā – tāds pārsvarā visu gadu pūš. Ja silts, kluss vakars - būs karsta vasara.


Tikko sāka Saule spīdēt +3.1°C Sniegs sāk kūst nost. R puses vējš. No Gotlandes puses skaidrojās. Gaidām salu uz nākošo nakti. Kurzemes D daļā pie Lietuvas prognozē pat -6°C Būs persikus jāiepako ar agro tīkliem jo ir ziedu pumpuri.


Snieg kopš rīta 7-iem, apmēram. Snieg un kūst, uz zemes vienlaidus sniega sega neveidojas, uz virsmām cm 2 - 3 slapja, pusšķidra sniega, uz zāles, arī uz zariem drusku turas.
Šodien Viļakā bija Jura tirgs.


Vējš - neliels. Snieg kopš rīta 7-iem, apmēram. Snieg un kūst, uz zemes vienlaidus sniega sega neveidojas, uz virsmām cm 2 - 3 slapja, pusšķidra sniega, uz zāles, arī uz zariem drusku turas.

23. aprīlis – Jurģa jeb Ūsiņa diena. Zemnieka gada sākums. Viena no Zirgu dienām. Ar Jurģi saistīts rumulēšanās paradums – trokšņaina aplaistīšanās sākot jaunus darbus. Ticējumi. Kāds vējš uzvar Jurģu dienā – tāds pārsvarā visu gadu pūš. Ja silts, kluss vakars - būs karsta vasara.

Liepājā šobrīt +1.2°C sniegs dārzā saglabājās uz zāles. Apmācies Z vējš.