Pelēki mākoņaina diena, pa laikam saules cenšoties atgādināt par sevi aiz mākoņu aizkariem. T vidēji ap +12-13, max +15°C, tagad ap +10°C. Jau no priekšpusdienas mitrums, nu tāds smidzeklis- light, kas īpaši netraucē uzturēties un darboties ārā. No apt.plkst.16iem jau nopietns intensīvs smidzeklis vai līņāšana, tiesa ar pārtraukumiem. Tas ir, kad tu cilvēks konstatē, ka ārā darboties kļūst nepatīkami, ieej iekšā, uzlej kafiju. Kafeja vēl nav ievilkusies, kad jau gandrīz saule spīd. Tad pamet kafeju uz galda un dodies laukā, lai pēc 15 minūtēm atgrieztos pie padzisušās kafejas, jo atkal līņā. Kad kādi 3-4 šitādi cikli ir izieti, tad nolem, ka vairāk tevis ārā vis neredzēs. Sāc darboties pa iekšu un pēc brīža konstatē, ka jau labu brīdi nelīst. Bet jau gandrīz vakars un visam jāmet miers, joprojām nelīst. :)


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 24. maijā no rīta apmācies. Priekšpusdienā sāka līt. Lija līdz pievakarei. Nolija 3 mm. Pievakarē skaidrojās. Tomēr vēl uznāca frontes tipa lietus mākonis un uzlija vēl. Vējš visu dienu lēns un grozīgs. Spiediens mainījās no 765 līdz 764 mm.

24. maijā no rīta apmācies. Lēns vējš. Debesīs dīvaini lietussargu mākoņi, kuru virsotnes pazuda nokrišņu miglā. Priekšpusdienā mākoņi palika vienmuļi un sāka pamazām līņāt. T. no sākuma +9°C. Spiediens 765 mm. Dienā lietus turpinājās. Brīžiem t. +13°C. Pēcpusdienā bija stiprāks lietus, pēc kura debesis sāka skaidroties. Nolija 3,5 mm. Pievakarē t. sasniedza +16°C. Tomēr no ZR puses uznāca lietus fronte bez kāda stiprāka vēja. Nolija atkal mēreni. Pēc tam atkal skaidrojās. Pašlaik t. +11°C. Spiediens 764 mm. Skaidrojās no Z puses.
Neraža sausums turpināsies un vēsums Kurzemes DR piekrastes daļā no Rucavas līdz Nīcai par siltumu varu aizmirst virs +22°C līdz jūnija sākumam. Labi ka nedaudz uzlija :). Patreizs +15.8°C.


Tiecoties pēc siltuma
Vakar 16:24 · meteolapa

Maija nogalē gaisa temperatūra nedaudz paaugstināsies un mēneša pēdējās dienās visdrīzāk sasniegsim ilggadējo vidējo temperatūru, proti, aukstuma periods vismaz uz kādu laiku būs noslēdzies. Diemžēl saglabāsies saltais ziemeļu vējš, kas piekrastē nesīs par aptuveni 5 gādiem vēsāku gaisu, salīdzinot ... [Lasīt vairāk]

*23.5.2020. Rīgas ziemeļi. Pirms nākamā ciklona. Nakts skaidra, bet jau no rīta pakāpeniski debesis sāk nomākties. Daudz saules vēl ir priekšpusdienā, bet agrā pēcpusdienā no DR-R puses nākošie "spalvu" un visi augstākie slāņu padebeši sāk nomākt debesis. Līdz vakaram saule jau tajos ir paslēpusies. DDR vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+7; 9:00+14; 15:00+19; 21:00+12.


Gribējās jau vairāk no lietus zonas saņem Nīcas un Rucavas pusē kopējā nokrišņu summa knapi sasniedz 4mm :( Zeme ir vismazs ielijusi kaut nedaudz un veldzēta. Patreizs no DR puses skaidrojās. Cerams ka pa dienu izveidosies kāds smuks negaiss Kurzemes DR daļa. Pēc EstoFex spriežot Kurzemes vidiene tiks. Patreizs +10°C , neliels DR puses vējš 761.3 Hgmm.