*29.9.2022. Rīgas ziemeļi. Nāk siltā fronte no dienvidiem. Jau naktī apmācās, neliels lietus agrā rītā, kā arī pa reizei uzlīņā arī līdz pēcpusdienai. Ap saulrietu daļēji skaidrojas. Padebeši dažādos augstumos. DDR vējš 1m/s. Gaisa temperatūra: plksr. 3:00+7; 9:00+11; 15:00+14; 21:00+10.


Miglains rīts, bet samērā silts, +8°C. Dārzā palikušas saknes, kurām pēdējais laiks pārcelties uz pagrabu, bet mans nu jau hroniskais bronhīts šo procesu piebremzējis. Rīgas rožābele šogad aplaimoja mūs ar 200 litriem saldas sulas, pārējās ābeles gan vai nu nemaz, vai pa kādam ābolēnam uzbriedināja. Sēnes tā pa īstam tikai Kurzemes jūrmalā sasēņoju, jāpriecājas par to pašu. Plūškokam ogas jau gatavas, par to ziņo strazdi, kas tā vien ganās pa kupli saaugušo krūmu. Visumā pret septembra noslēgumu lielu pretenziju nav, būtu mēneša sākums bijis siltāks, tad vispār nebūtu par ko žēloties.


Pavadīta beidzamā laika drēgnākā diena. Jau nakts bija pavēsa, ap +5-6°C, dienā vidēji ap +7°C, vakaram tuvojoties pacēlās gandrīz līdz +9°C. Lai gan viss ir ļoti izžuvis un lietus ir ļoti nepieciešams, tomēr šāsdienas smidzeklis un līņātājs man likās vairāk kā nepatīkams. Visumā man pret lietu nav izteiktas nepatikas, laikam vainīga temperatūras un mitruma kombinācija, jā, un pieradums pie sausām kājām.
Pirms tam ilgstošs laika apstākļu iesprūdums temperatūru koridorā +11-14°C. Gurķi beigušies, tomāti iet uz beigām (kurus nepagūst apēst, tie sabojājās), turpina ziedēt puķes. Jāatzīmē šīgada ilgā gladiolu sezona. Tā sākas agri, jo augusta karstums ziedus izdzina. Tad bija lietus, kas izdzītos ziedus salauza. Tagad stingri turās ziedi skaistās vārpās. Vīnogas man šogad galīgi nebija, citiem atkal bagātīgi. Āboliem nevajadzēja būt šogad, bet tomēr dažas šķirnes dod labu ražu. Par sēnēm laikam var pat nesapņot.... Nu tā...


300 m uz R no Pilsrundāles skolas. 29. sept. naktī bija neliels lietus. Nolija 2,5 mm. No rīta apmācies un miglains. Pēcpusdienā nedaudz skaidrojās. Pievakarē gar ZR pusi garām gāja tumši lietus mākoņi. Vējš no rīta lēns un grozīgs. Pievakarē lēns no R-ZR puses. T. no +7C līdz +16C, līdz +8C. Spiediens no 754 mm līdz 755 mm.

29. sept. naktī apmācies, migla un lietus. T. no rīta +7°C. Spiediens 754 mm. Apmācies un miglains. Lietus beidzies. Lēna ZA virziena vēsma. Priekšpusdienā migla beidzās, bet debesis tāpat apmākušās. Pēcpusdienā palika gaišāks. Pat zilas debesis vietām parādījās. T. pakāpās līdz +16°C. Pievakarē gar ZR pusi garām gāja tumši lietus mākoņi, kas mūs neskāra. Vēlāk bija vēl viena vājāka lietus mākoņu fronte un atkal mūs neskāra, tikai ZR vējš pastiprinājās. Saulrieta laikā vietām bija redzami lietus un negaisa mākoņi. Pašlaik t. +8°C. Spiediens 755 mm.


Pamatīgi nogāzā lietus tikko 12mm. Ilgi lija 45min


Otrdien pēcpusdienā vēl diezgan silts laiks, saulains ar MMD, t. līdz +15...+16°C, bet mērens DA-A vējš, un pievakarē jau agri sāka kļūt vēsāks.

Trešdien aizvien daudz saules, bet grādu jūtami mazāk, pat pēcpusdienas siltākajās stundās vien +12...+13°C, ap 18:00 vairs tikai +10°C. Mērens vējš, kas vakarā rimās. Vakarā nokritās līdz +7°C un apstājās, jo apmācās.

Šodien jau naktī ap 3:00 sāka līt, un vēlāk vēl palīņāja, bet necik daudz. Rīts apmācies, +6...+7°C, dienā arī pārsvarā nomācies, brīžiem pat galīgi tumšs, ap 16:00 uznāca stiprāks lietus. T. vien +9...+11°C, un arī Saule pēc lietus vairāk nesildīja. Pašlaik daļēji mākoņains, +10,6°C, slapjš, bet vējš minimāls - vismaz šobrīd.


Rudens, kā rudens šodien. Saslapināja nedaudz zemi tikai 3mm. Patreizs +11.6°C no DR puses sāk skaidroties. Vēl strazdi vīnogas un bumbierus rudens nav noēduši. Mērens vējš 5m/s.. Vairāk Saules gribētu :)