Rīgā pie Mangaļu stacijas- arī īss, bet mērens gāziens bija no paplāna cb mākoņa...


Ventspilī šodien dienas lielāko daļu spoža saule, mākoņi vien DA un ZA pamalē. Vakar dienas pirmajā pusē ik pa laikam bija mērenas lietusgāzes un krasas vēja brāzmas. Pēc LVĢMC datiem gan iepriekšējās dienās nokrišņu summa varētu būt ap 20 mm, kas nav daudz. Bet vismaz kaut kas. Vai tas līdzēs kaut nedaudz atkopties saules izdegušajām platībām - laiks rādīs.


Rīts skaidrs, dzestrs, min.t. +9°C. Dienā saule un mākoņi, dienas gaitā to daudzums pieauga, taču lietus nav bijis. Pūta neliels vējelis, kā veldze pēc nedēļas vidus aukām. Laiks patīkams, viegli silts, t. pārsvarā +20...+21, max.t. +21,8°C. Pēcpusdienā no D puses nāk vienlaidu biezāku mākoņu slānis, pagaidām vēl paplāns, bet Saule jau tagad vairs knapi redzama.
Acīmredzot nāk solītā DA ciklona avangards, bet līdz lietus zonai vēl patālu, leišu modelis rāda, ka dziļākā Latgalē varētu sākt līņāt vakarā, bet Līvānu apkārtnē - naktī. www.meteo.lt
Vējš pirms brīža bija pavisam norimis, bet tagad atkal nedaudz uzpūš. T. šobrīd +20,8°C, spiediens 758,5 mm.

Visiem veiksmīgu un lustīgu līgošanu, un lai nāk tāds laiks, kādu viņš/viņa vēlas! :)


Imantā laikam nolijis stiprāk un ilgāk nekā Zolitūdē, jo mākonis bijis tālāk uz ziemeļiem.

Lustīgus Jāņus!


Rīgā, Pārdaugavā tikko nolijā mērens gāziens 10 min garumā no lokāla CB tipa mākoņa, tā ka Līgo diena man bez lietus neizpalika, par ko ir prieks :)


*22.6.2018., Rīga, ciklona DR malā (laiks vērots 42 gadus un 107 dienas). Naktī slāņu mākoņainība 6-10 ballēs, rītā skaidrojas. Jau priekšpusdienā sarodas visai izteikti gubumākoņi, kam seko reizēm visai fotogeniski gubu-lietus padebeši. Tie bija vērojami līdz vēlai pēcpusdienai, bet lietus "uz galvas" tā arī neuznāca. Vakarā atkal parastie gubumākoņi, līdz debesis pirms nākamās pusnakts noskaidrojās gandrīz pavisam. DR vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+11; 9:00+14; 15:00+17; 21:00+14.


Mēreni silts, saule mijas ar mākoņiem, daži no šiem uzsmidzina. Tipisks Jāņu laiks:)Vien ar Jāņu zālēm problēmas.....


Ļoti skaisti!
Vakar skatījos "dzīvajā":)Nezinu, ka citur, bet Rīga no soļīta lietus atkal šodien tikpat ka nekā, dažas reizes neliels slapinatājs, kas pat ietves nespēja tā īsti saslapēt, visādi mākoņi staigāja apkārt, bet virsū nekas nopietns nav uznācis.Vakarā noskaidrojās un nakts sākumā visai krāšņi sudrabainie mākoni bija....


Plusā šie redzami šajā webkamerā: www.lsm.lv


Tieši tagad no Rīgas redzami sudrabainie mākoņi.


Pēcpusdienā mainīgi mākoņains, bet nemainīgi stiprs vējš. Lietus šodien ne piles. T. pēc 15.30 nokrita līdz +16, saulainākajā pievakarē pakāpās līdz +19, bet uz vakaru atkal auksts, +16...+15, šobrīd vairs tikai +13,1°C. Vismaz vējš rimst, bet spiediens kāpj, 762 mm, ir cerības uz puslīdz labu laiku Līgo dienā. :)
Jāsāk ielīgot! :))


Šodien Somijas piekraastē Raumas apkaimē no rīta DR vējš līdz 10 m/s, kurš uz brīdi pierima un ap 14 00 atnāca fronte ar vēja maiņu uz ZR un pstiprināšnos līdz 20 m/s brāzmās. Fronte atnesa zemus ātri skreošus mākoņus un ilgstošu smidzinošu lietu kas joprojām turpinās. Temperatūra nokrita no 15°C uz 12°C. Vakrdienas pēcpusdiena un nakts arī lietaina ar 15°C. Sausums šajā Somijas pusē ir beidzies.

Šobrīd vējš pagriezies vairāk uz R pusi un pūš brāzmās līdz 15 m/s, temperatūra 12°C.