Naktī daudz mākoņu saradās, ap 4.00 pat mazliet uzlija. Nekas nopietns, īsu brīdi, bet putekļus noskaloja. Rītā gan atkal sauss. Nakts kopumā silta, tāds arī rīts, kad mākoņi jau bija paklīduši un spīdēja saulīte, kas priecēja. Min.t. +18,1°C.
Dienā ātri silts, pat karsts, dienas pirmajā pusē Saulei pretinieku nebija, arī vējš šodien vājš cīnītājs, un līdz ar to ap 14.00 jau +28. Tomēr pēdējās stundas laikā no A puses vairojas mākoņi, daži pat tīri aizdomīgi izskatās, bet to ceļš pagaidām nezināms. Saulei nopietnāki pretinieki uzradušies, karstuma kāpums apstājies, pat nedaudz atlaiž. Būs jāpavēro, kurp tie dosies un vai būs spējīgi uz ko vairāk. Šobrīd +27,3°C, spiediens 764,5 mm.


Rīgai no rietumiem tuvojas nokrišņu zona, pirms tās vēl vasarīgi +27.


Kopumā šai ne visai izteiktajai aukstajai frontei ir laba pozīcija, lai maksimālajā negaisu attīstības brīdī (pēcpusdiena-pievakare) šie pērkona padebeši uznāktu pāri Rīgai.


Kartes sāk rādīt - uz R pusi vietām jau sāk zibeņot.


Darba laikā redzēju- šā gada bezdelīdzēni Rīgas Z daļā - trenējās lidojumam uz siltajām zemēm.


*17.8.2018., Rīga, neliels augsta spiediena atzars (laiks vērots 42 gadus un 163 dienas). Naktī praktiski skaidrs, rītā un dienas pirmajā pusē arīdzan. No pusdienas laika sāka rasties gubumākoņi, kas pievakarē bija visai ievērojamā skaitā. Pirms saulrieta tie izklīda, bet diennakts izskaņā pie debesīm ir neliela "spalvu" makoņainība. D vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+15; 9:00+18; 15:00+26; 21:00+21.


Tagad uz R puses no Rīgas redzami lielie gubumākoņi, kas pavisam drīz var pārvērsties kādos negaisos...


Silts vakars, mierīga nakts un jauks rīts ar nelielu piezemes migliņu. Pašlaik +15°C,pa retai, plānai mākoņu driskiņai debesīs.


Ļoti jauka un silta diena. Ja tādas būtu visā vasarā... mm, kas par jauku vasaru būtu bijusi. Zemei mitrums puslīdz, saulīte, +23°C, +24°C. Lieliski :)
Protams, ūdens vēl daudz par maz, jo dīķī izskatās vēl vairāk nosēdies. Bet, pabraukājot pa apkārtni, vietām uz ceļiem lāmas kā pērn (gan jau, kur tie gāzieni vairāk ķēruši). Mežos pa kādai sēnei var atrast. Bet tā specifiski pagaidām, pārsvarā egļu mežā ar sūnām un mellenājiem zemsedzē. Lapinieki pilnīgi tukši pagaidām, arī priežu mežos nekas dižs. Tanī pašā nabadzībā tik daudz 'tārpainu' (nu tie, kas lasa bērzlapes ar visām dzīvajām olbaltumvielām, var salasīt gana daudz :DD)
Vēl jālīst … vai kā vēl jālīst ...


Vēlākā pēcpusdienā +25...+24, vakars arī patīkami silts, vēl pēc 22.00 mazliet virs +20, šobrīd +19,5°C. Vēja praktiski nav. Spiediens 765 mm.
Toms Bricis ziņās LTV1 rādīja jaunākās prognozes rudenim, kas sola siltuma saglabāšanos, un vēl oktobrī iespējami pāri +20! Lai piepildās silta rudens scenārijs, jo īsti silts rudens sen nav bijis! :)
Te arī jaunākās prognozes rudenim no Toma video bloga: www.lsm.lv


Atkal daudz mākoņu, bet vismaz Rīgā dabūjām +25.


Šodien diezgan daudz tumšu mākoņu, no kuriem gan nekas nenopilēja. Karsta un sutīga diena.


Vēl viens pāris ar 4 mazuļiem tomēr "ganās" zilajās debesīs:) Mazuļi gan īsti neprot noķert mušu, tamdēļ tup uz antenas un skaļi čiepst. Kāds vēlīnāks metiens...bet kādu laiku atpakaļ debesīs to bija "miljons".


Rīgă bezdelīgas vĕl redz.svīres gan izskatăs ka prom


Rīts stipri vēss, min.t. +13,5°C, skaidrs. Dienā gan jauks laiks, saulīte ar laba laika gubumākoņiem un lēnu vēju, gaiss iesilis jau līdz +26°C. Pats labums! :)