Es noteikti izvēlētos Norvēģijas grādus.


Svelme. Tropisks sils fēnu vējš no DA. Gaisa mitrums 39%.Nu, jau sāku pierast, ka priekšpusdienā grādrādis ir sasniedzis +28°C..+29°C, un dienā līdz +32°C, bet tik un tā ilgāk par 1 h vai 1,5 h saulē uzturēties negribu un netaisos.. ja nu vienīgi kādi ārēji apstākļi piespiedīs...
Starp citu pavakarēs, ik pa brīdim, šur un tur kaut kas aizdegas, un tad dzēsējiem ļoti grūts darbs stāv priekšā.
Šorīt, naktī 2:30 gaiss atdzisa līdz +19°C . Tas bija patīkami.


Manā pusē arī siena talcinieki izmanto sentēvu metodes. Dulli cilvēki šai tveicē. Patreizs +30°C D vējš pastiprina D Eiropas tveici.


Vakar bija īpaša diena: Āfrikas karstums līdz +33*C, tropiskā nakts, pusnaktī 3 varžu trio (katra ar savu dziesmu:), gribēju rakstīt "koris", bet priekš kora pamaz:)), un sudrabainie mākoņi, gandrīz ar roku sasniedzami, gandrīz virs galvas. Tie mākoņi- tas bija burvīgi.....
Šorīt līdz kādiem 9-iem saule bija aiz dūmakas+ atspirdzinošs vējiņš. Vismaz izvēdinājām to tropu dvaku no telpām. Vējš ir joprojām, taču jau stipri silts. Arī gaiss jau sakarsis līdz +30*C. Vakar pētīju prognožu karti, pamanīju, ka Norvēģijas R krastā temperatūra nokritusies līdz +11*C, tur gājis pāri kāds cikloniņš. Sēdēju un domāju, kas ir labāk: Norvēģijas+11*C vai Latvijas+31*C. Joprojām nevaru izlemt:))


Šonakt gulēšana bija grūtāka, jo arī caurvējš telpas vairs neatsvaidzina, toties ķirbveidīgie jūtas kā paradīzē. Vakarā labi salaistīti, no rīta tie pastiepušies atkal par sprīdi garāki, viss, kas tika iekavēts vēsajā pavasarī, nu tiek atgūts ar uzviju. Zālē rasas tikpat kā nebija, siena vācēji jau no agra rīta pļavās. Neapskaužu, īpaši tos, kuriem vecā padomju tehnika, tikpat kā uz cepešpannas...


*20.6.2021. Rīgas ziemeļi. Anticiklons. Rītā daži augstie gubu padebeši. Dienā mēreni gubu mākoņi, kas atkal pie saulrieta izklīda. Neliela dūmaka. D vējš 1-2-3m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+18; 9:00+24; 15:00+33; 21:00+26. Nākamajā pusnaktī- šajā vasarā 3šo reizi sudrabainie mākoņi redzēti.


Gaisma svīst, debesīs parādījušies bezformīgi mākoņi, kas klāj gan tikai nelielu daļu debesjuma. Ir saglabājies vējiņš no DA puses, kas palīdz mazliet dzesēt telpas. Bet aiz loga +22,2°C, un jau tagad skaidrs, ka diži vēsāks vairs nekļūs, jo pēc nepilnas pusstundas lēks Saule, un līdz ar to var iegrāmatot pirmo tropisko nakti - vismaz pilsētā.
Svētdienu var labi raksturot ar vienu vārdu - svelme. Lielāko dienas daļu, jo sevišķi pēcpusdienā, kad t. sasniedza un pārsniedza +31...+32°C (max +32,5°C). Pūta lēns līdz mērens D-DA vējš, bet izbaudīt to nesanāca. Šādā laikā visi logi ciet, lai mazāk karstuma iekšā tiek, vien ap deviņiem vakarā, kad t. nokritās zem +29°C (20.30 pie vēsākā - A puses - loga vēl +30,1°C), rāvu visas malas vaļā, lai pūš cauri un dzesē, cik nu var.
Bet iet ar to grūti, jo šovakar/šonakt gaiss nepavisam negrib atdzist, un, vērojot t. krišanās ātrumus, tā vien izskatās, ka pirmā tropiskā nakts būs tapusi. Vismaz pilsētā. Jo šobrīd vēl +23,3°C, spiediens 763 mm.
Prieks par to, ka šonakt ir saglabājies vējiņš, kas rada nelielu caurvēju, taču ar visu to t. istabā joprojām turas ap +26°C. Kas būs nākamajās naktīs, bailes pat apjaust. Žēl, ka nevar kondicionieri iznomāt. Mūsu platuma grādos ar īpašo klimatu tāds pakalpojums lieti noderētu... ;)


Jā, arī virs Rīgas tie labi redzami....


Mulkari es redzu spēcīgus sudrabotos mākoņus šonakt. Iespaidīgi!!


Priedaines jahtu piestātnes līcī ūdens iesilis līdz 26°C , pēcpusdienā gaiss iesila līdz 32°C, tagad joprojām turās 24°C, bet ārā vairs uzturēties nevar, odi ēd nost. Siltais laiks veicinājis to savairošanos.


20. jūl. no rīta virs mums kādi nelieli vidējās zonas mākonīši. T. +18°C. Spiediens 763,5 mm. Pēcpusdienā R-ZR pamalē zemie gubu mākoņi. Pievakarē tie pazuda. T. +31°C. Vēlu vakarā gājām uz dārzu kaut ko palaistīt. Kad gājām mājā tālu Lietuvas pusē ieraudzījām iespaidīgu negaisa mākoni. Līdz mums tas, protams, neatnāks, tomēr patīkama parādība. Pašlaik t. +23°C. Spiediens 761,5 mm.


Sveiks! Ko Tu zini par Aronas pilskalnu?Tiek uzkrata liela energija.Var but daba paradis.


Neliels negaiss patreiz ir Lietuvas DR daļā, tas mums šodien tas tuvākais. Bricis ziņās šodien runāja- uzlijis šodien bija rietumu piekrastē - šur tur.Atklāta peldsezona Saulkrastos, viena no visu laiku agrākajām. Ūdentiņš silts, pludmalē man ir pa karstu, nesaprotu, ko tie cilvēki tur stundām kaltējas. Es tik drusku atpūšos, apžāvējos un jūrā atpakaļ.Svelme. Gaisa mitrums 48%.

c/p Nezinu, varbūt vēl kaut kas uzsilda grādrādi,+33*C!


Nezinu, varbūt vēl kaut kas uzsilda grādrādi,+33*C!Pirmssvētku svelme
Vakar 15:35 · meteolapa

Līgo svētku nedēļas pirmajā pusē anticiklona ietekmē turpināsies karsts un ļoti karsts laiks ar gaisa plūsmu no D, DA, taču sākot ar nedēļas vidu tā iegriezīsies no rietumiem un sākot ar Kurzemi no 23., 24.jūnija karstums mazināsies un atkāpsies, tikmēr valsta austrumu pierobežā gan svētku laiks, ga... [Lasīt vairāk]

Izskrienu ko padarīt saulē, tad vēsa duša un atpūta ēnā, kur vējiņš vējo. Labi ka ir vējiņš, citādi tiešām būtu neizturami, arī mākonīši pa brīdim aizsedz sauli. Visi nopietnie darbi agri no rīta vai vēlu vakaros, pusdienlaikā -siesta!+31,4°C