Saullēktā ap septiņiem pie loga -8°C, tagad spīd saulīte un pa logu izskatās dikti daiļš. Vakarā bija ļoti košs mēness sirpītis, debesis dzidras, arī zvaigznes dikti košas. Mežā vakar atradu pirmos baltos un dzeltenos vizbuļus, savukārt dobē uzziedējusi prīmuliņa. Baudām šo lēno pavasari :)


Un kā vēl augļkopjiem Nīcas pusē šis 3 naktis nopietni kaitējumi agrajām plūmēm un persikiem, kuriem ir ziedpumpuri un lapiņas.
Patreizs -6.5°C uz zāles visi -10°C vien, bezvējš, Saulīte gabalā. Gaisa spiediens 765mmHg. Veselību vēlot!!


*29.3.2020. Rīgas ziemeļi. Aukstā fronte. Jau naktī debesis pakāpeniski apmācās mērenā un lielā augstumā. Bija vērojami nelieli sniega nokrišņi laikā starp 7:30 līdz 10:00. Pārējā dienas daļā daudz mākoņi, kas līdz saulrietam pakāpeniski samazinās. Pievakarē tālu DR-R pusē redzami arī daži gubu- sniega padebeši. Pirms nākamās pusnakts mākoņi vairs 2-3 ballēs. ZR vējš- rītā brāzmās līdz 12m/s, dienas laikā tas pakāpeniski samazinājās. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+4; 9:00+1; 15:00+2; 21:00-1.


Termometrs pie loga rāda -9,5°C, pļavā droši vien vēl aukstāks. Vakar ievēroju, ka daudziem ogu krūmiem jau mazas lapiņas saplaukušas, nezinu gan, vai šis sals nebūs nodarījis neatgriezeniskus bojājumus.


Nokrišņu nebija arī vakarā, diezgan ilgi turējās mazos plusos, vējš pierima. Uz nakti debesis skaidrojās, t. noslīdēja zem 0°C, tagad jau jūtamāk piesalst, šobrīd -4,1°C. Spiediens 764,5 mm.
Manuprāt, par aukstu pavasari pagaidām pāragri uztraukties, jo nedēļas beigās atkal siltu laiku ziņo, un t. lēkāšana pavasarī īpaši raksturīga, pēdējo divu dienu kontrasts arī pamatīgs, veseli 20 grādi- no +16 vēl sestdien pēcpusdienā līdz -4 šobrīd. Bet marts vidējās t. kopējā ziņā krietni(vairāk nekā 2°C) virs normas, bet tajā pašā laikā vēsāks par janvāri - tā vismaz Bricis pēc Panorāmas rādīja, un nav iemesla neticēt, vairs tikai 2 dienas palikušas, nekas diži vairs nemainīsies. Neiebilstu, ja arī aprīlis turpinātu uzņemto kursu un būtu siltāks par normu. :)Tiešām nav tik slikti, kā bija paredzēts. Sniegu neredzēju, diena pat daļēji saulaina, toties nepatīkami aukstas vēja brāzmas gar stūriem velk. It kā vēja gandrīz nav, tiklīdz gadās būt pie stūra, tā vējš auksti uzpūš. Laikam mani speciāli vaktē. T pa dienu ap +3-4°C, tumsai iestājoties, strauji krītas, tūliņ jau būs -3.5°C, aukstas zvaigznes, spoža Venēra un islamisks mēness sirpis.
Un vispār ir tikai marta beidzamās dienas, skolas laikā 70-80 tajos gados šajā laikā vēl nopietni slēpoja.


Nu nav tik slikti, cik varēja iedomāties. Rīgā šodien pat ir uzspīdējusi saulīte, līdz 4°C.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 29. martā no rīta mākoņains. T. +2. Priekšpusdienā apmācās un sāka snigt. Sasniga apm. 1 cm. Pusdienas laikā snigšana beidzās un debesis sāka skaidroties. T. pakāpās līdz +4C. Priekšpusdienā pūta mēreni stiprs Z vējš.

29. martā no rīta mērens ZA vējš. DA pusē vēl redzami debesu laukumiņi. Starp tiem brīžiem uzspīd dzeltena saule. Tur vēl ir dūmaka, bet pie zemes tā vairs nav. T. +2°C. Spiediens 762 mm. Priekšpusdienā apmācās. ZA vējš pastiprinājās līdz mēreni stipram. Un pamazām sāka snigt. Sniga dažādā stiprumā līdz pusdienas laikam. Uz zemes sniega kārta neveidojās. Pēcpusdienā sāka skaidroties. Un vējš pierima. T. pakāpās līdz +4°C. Un spiediens pacēlās līdz 764 mm. Pašlaik turpina skaidroties no ZR puses. T. +0°C. Spiediens 765 mm.


Pēc sajūtām šodien esmu atgriezusies ziemā. Kaut arī no rīta uzsnigušais ir izkusis, ziemeļpuses vējš kniebj degunā un vaigos. Pamazām sāk piepildīties bažas par aukstu pavasari.Aukstuma periods marta izskaņā
Vakar 17:39 · meteolapa

Nākamās nedēļas laika apstākļu tendence būs spēcīgs anticiklons Eiropas centrālajā daļā, kas nedēļas sākumā vēl atradīsies uz rietumiem no Lielbritānijas, kā arī cikloniskā aktivitāte pāri Skandināvijai un Eiropas ziemeļiem. Jau šobrīd sajūtu līmenī pie mums ir ieradies cits gadalaiks, salīdzinot ar... [Lasīt vairāk]

Naktī un agrā rītā apmācies, bet vēl mierīgs un gandrīz vai silts, +7...+5°C. Dienā nevienmērīgi apmācies, mēreni stiprs ziemelis, t. tikai uz leju. Pēcpusdienā arī apmācies, jau pavisam vējains, t. šobrīd vairs tikai +1°C, bet pagaidām sauss, bez jebkādiem nokrišņiem. Spiediens 762 mm.
Nu tagad aukstuma vilnis priekšā, bet, ņemot vērā režīmu #paliecmājās, nekas traks. Šajā laikā varbūt pat noderīgi, jo piebremzēs vēlmi skraidīt apkārt. :)