Vakardienas vēja gaudošana ir atnesusi gana aukstas gaisa masas, šorīt -7,4, skaidrajās debesīs nedaudz dilt sākusi mēness ripa dodas pretī savam norietam. Viss sasalis, ziemas sajūta atgriezusies.


*20.2.2019. Rīga. Atkal aukstā fronte. Visas dienas garumā - mainīga gubu mākoņainība. Agrā rītā - dažas lietus brāzmas, sākot ar pusdienas laiku- nelielas slapja sniega un pēc tam sniega brāzmiņas, uz zemes gan nekāda jauna sniega kārta neradās. Redzams ap 15% zemes pārklājuma iepriekš pakusušais sniegs. Līdz pusdienām DDR vējš 2-3m/s, pievakarē un vakarā ir brāzmains līdz 20-22m/s RZR vējš, kas lauž sīkus koku zarus. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+2; 9:00+4; 15:00+1; 21:00-1.Jau kādu nedēļu vismaz, pēc savas it kā aiziešanas, viņš "nomainīja dzīvesvietu"... :D Lai tak raksta, ko grib, tāpat vairums šejieniešu pazīst viņu kā kaķi bez astes. Tikai, no otras puses, ja šāds trollis te gaisu visu laiku bojās, daudzi potenciāli Meteolapas apmeklētāji var novērsties. Par to gan lai lemj tās vadītāji.
Par patriotismu runājot, tādi kā viņš ir lielākie savas tautas ienaidnieki, lai ko rakstītu. Neviens ĪSTS Latvijas patriots šādas naida runas nerakstītu. To esmu sapratis sen un neņemu par pilnu, tomēr tāda tipa īgnie troļļi spēj arī ļaunu nodarīt, tāpēc būtu laikus jānoliek pie ratiem. Bet tas jau nav manā vai Tavā pārvaldījumā, vismaz šajā portālā. Pagaidīsim, pavērosim... ;)


Ap 17.00 sāka piesalt, bija interesants skats uz ietvēm, kur vietām peļķes jau pārvilkušās ar ledutiņu, bet citas, turpat netālu, bez salšanas pazīmēm. Drīzumā gan jau sasala viss, t° noslīdēja vairāk zem 0°C, vēlāk -1...-1,5°C. Taču vējš vakarā pavisam aptraka, koki locījās kā pamatīgā negaisā, balkons vairākas stundas rībēja kā kosmodroms, nosūcējs regulāri gaudoja kā vilku bars, vismaz 15-17 m/s brāzmās noteikti bija, varbūt arī vairāk. Vakarā brīžiem arī pavisam sīks snieģelis bija manāms, un vēl joprojām atsevišķas pārslas lielajā vējā zem laternu gaismām pazib. Uz zemes, protams, nekas nepaliek. Lielajam vējam tomēr arī savs labums - vēl pirms riktīgākās piesalšanas tas bija pacenties ietves nosusināt. :)
Šobrīd aizvien stiprs, brāzmains vējš pūš, bet rodas sajūtas, ka tomēr nav tik stiprs - vai vienkārši vairāk no Z puses iegriezies, jo tā radītās skaņas pieklusušas. Tumsā grūti pateikt precīzāk. T° -2°C, spiediens 758 mm, kāpj.


Nu tad vainojiet mūsu atpalikušo LVGMC vietni un ja nav grūti, tad lūdzu norādiet saiti uz tādu vietni, kur varētu redzēt tas jaunās un modernas normas LV kopumā un Rīgai...


Spēcīgas vēja brāzmas un gaudas daudzstāvu bloka māju sarežģitajā kabeļu sistemā, kas karājas starp mājām... Pa reizei retas sniega pārslas un graudi kas tiek aizpūsti nebūtībā un pazūd... piesalst, sauss, peļķes aizsalst, vejš dzenā pērnas lapas un lauž zarus kokiem, tumšs bez sniega un kā rudens vētrā... Vismaz 2 dienas ziemas, bet bez sniega... to var atrast dziļak mežā un plavās.


Ha, kad visi legālie un oficialie argumenti ir beigušies, trollis ķerās pie sitieniem zem jostasvietas un kurina nacionalos jautajumus ))) Nu baigais meteovecis :) Un kas tava izpratnē ir tie okupanti, visi, kam patīk normāla ziema ziemā un neatbalsta rudeni nelaikā, nepiekrīt Jūsu iemiļotiem temperatūras režīmiem un nepiekrīt jūsu viedoklim? Da nospļauties man, es pilnīgi ignoreji jus un vairs neuztveru nopietni ... godigi sakot kopš ta brīža, kad aizsutijat mani meklet lāpstu, kad man grūtais brīdis bija, ak vai kāda izpratne un iejutība... Tai vietā lai dotu kādu pienesumu šai vietnei ar savām zināšanam un pieredzi jus šķiežat laiku, lai labotu citus un aizskartu ar saviem pratojumiem par citu dzivem un tikumiem. Pilnīgi pofig, rakstišu un gaudošu cik būs patikas! Baigais patriots te pēkšņi atradies, kaut ka pirms gadiem jums tie teksti atšķirās :) Un aicinu ari Lightningam pilnīfgi ignorēt šo pilsoni un nevesties uz viņakairinājumiem... Redz šis pat par līvanieti pēkšni uzdevās


Es teicu, ka agrāk vai vēlāk tā būs...


Jūsu komentāru var traktēt kā naida kurināšanu. Aicinu ievērot noteikumus un diskutēt atbilstoši meteolapa.lv tematikai.


Nu, tik pasakains tas klimats nav, nevajag pārspīlēt. Un es nedomāju, ka visas liktas Latvijā ir saistītas ar krieviem. Tomēr pēdējos 30 gadus dzīvojam neatkarīgā valstī.Tāds sakars, ka ar LV klimatu pārsvarā nav apmierināti nelegālie civilokupanti. Ja ne Krievijas armija šeit līdz 1994. LV varēja iesniegt prasību ANO, lai atrisinātu šo nelegāļu atgriešanu to izcelsmes zemēs. Tad nebūtu nepilsoņu jautājuma, nebūtu referenduma par krievu valodu, nebūtu Ušakova mēra krēslā, nebūtu bedraino ielu Rīgā. Un nebūtu mūžam gaudojošo par it kā pretīgo Rīgas klimatu, kas patiesībā ir pasakains. Diemžēl 90-to vidū jau bija par vēlu to darīt. Tā nu LV turpina ciest nevis no laikapstākļiem, bet no šiem svešzemniekiem, kuriem LV nu nekas nepatīk, izņemot patīkamās bedres Rīgā.


20. febr. no rīta apmācies. T. +4°C. Spiediens 752 mm. Priekšpusdienā R vējš pastiprinājās. Debesis mēģināja skaidroties. Brīžiem pat Saule gandrīz uzspīdēja. Pēcpusdienā atkal apmācās un uzlija neliels lietus. Pēc lietus vējš jau ievērojami pastiprinājās un debesis nopietni skaidrojās. Iešana pret vēju sagādāja grūtības. Vējš pagriezās no ZR puses. Vakara tumsā mākoņu daudzums bija svārstīgs. T. pazeminājās. Pašlaik t. -1°C. Spiediens 759 mm. Brīžiem starp mākoņiem parādās mēness.


Nu vispār anomāliju kartes ik mēnesi tiek veidotas pret aktuālo normu 1981.-2010. Jaunāku pagaidām nav nekur pasaulē.Traks vējš šovakar Rīgā! Uz Vanšu tilta spēcīgas brāzmas.


Es par tām "normām" tomēr atbildēšu. LVĢMC mājaslapā vispār ir novecojusi informācija. Normu gadi pat nav norādīti. Tāpēc nevajag to pasniegt kā vienīgo patiesību.


Pagājušās nakts lietus sniegu padarījis visai strīpainu un plankumainu, bet caurmērā vēl 3-8 cm ir, vietām arī vairāk, vietām galīgi nemaz nav. Pa dienu biju Rīgā, t.s. Anniņmuižas parka rajonā, tur siltāks un sausāks kā Siguldā pierasts, brīžam nokrišņi - lietus ar nelielu sniega piejaukumu. Atgriežoties Siguldā ap plkst.17-30, nevarēja no autobusa izkāpt, jo vējš pūta atpakaļ iekšā. Brāzmas tā uz 12-15 m/s ja ne vēl vairāk, viss sāk sasalt, birst pa retai sniegpārslai, tagad T-1.6°C, joprojām pūš.


Rīgas Z daļā - daža vēja RZR vēja brāzma sasniedz 20m/s... ir dažas sīkas sniega brāzmas, kas uz zemes nekādu kārtu nerada.No rīta lija, uz pusdienlaiku parādījās sīks sniegs. Pēcpusdien pastiprinājās vējš, nikni pūš vēl tagad. Sniegavīrs palicis bez galvas :(


brāzmains vējš

Pievakarē T. noslīdēja līdz 0°C.
Vējš patiesi nešpetns,- acu priekšā nogāza vismaz 20 metrus augstu egli. Nepaspēju, pat acis pamirkškināt.
Pēcpusdienā laiks skaidrojās, un tad arī pastiprinājās vēja brāzmas.
Šobrīd neliels makoņu daudzums. Vējš mainīgas intensitātes.


Rīgā tagad vējš patīkami uzpūš brāzmās līdz 20 m/s, ejot pa vēja virzienam paralēlām ielām var labi izjust pretestību. Temperatūra krītas, ja no rīta bija +4 tad nu jau ap 0°C .

Mēmelē un Mūsā ledus izgājis , Lielupē pie Mežotnes arī, tikai gar krastiem vēl ledus krāvumi palikuši, ūdens diezgan daudz, pie Mežotnes nepilni 300 m3/s. Zemgales upju laivošanai apstākļi ideāli.


Vēja brāzmas

Visu dienas pirmo pusi un arī daļā pēcpusdienas lija, pārsvarā neliels smidzeklis, brīžiem nedaudz stiprāk. Pēcpusdienā pēc 14.30 mēģina skaidroties, pirms neilga laika arī izdevās, kādu brīdi spoža Saule uzspīdēja, bet tagad atkal mākoņi vācas. Pūš mēreni stiprs līdz stiprs R puses vējš, brāzmās varētu būt līdz 12-13 m/s, un dienas laikā tas pieņēmās spēkā. Redzēs, vai šī tendence turpināsies.
T° līdz pat pēcpusdienai turējās diezgan konstanti +3,5...+4°C robežās, bet pirms 15.00 sāka kristies, un turpina joprojām, šobrīd vairs tikai +0,8°C, acīmredzot arktiskā gaisa plūsma sasniedz arī manu pusi, un drīz sāks piesalt. Sniega gan praktiski vairs nav - tikai kaudžu atlikumi un vēl nedaudz sniegledus atsevišķās vietās. Nu un lai! :) Vienīgi nav labi tas, ka diezgan daudz pielijis, viss slapjš, ka tik tagad slidotavas nesarodas... Jāskrien fiksi pastaigā, kamēr vēl nav piesalis - ja paspēšu. ;)
Sauss un mākoņains laiks, šodien no rīta saule pat uzspīdējusi. Šobrīd ārā kopā ar vēju ir palicis aukstāks, pa retam krīt dažas sniegpārslas, winter is coming. Anyway, accuweather tomēr prognozē aukstu un sniegotu Martu un Aprīli, par Maiju tekas nav teikts.


Nejauks neziemas rudenigais laiks pagaidām turpinās, palaikam uzlist, vējš sāk pastiprināties, bet temperatūra beidzot sāk pamazam ktisties. Dubļains, drēgns un nepatīkams laiks pastaigām, bet gaidu piesalsānu vakarā un ir neliela cerība, ka pirms tam vismaz mazliet simboliski uzsnigs.... Jebkura gadijumā turpmākas 2 dienas priekš manis būs labāks laiks nekā aizvadītas 2 dienas.


vid. stiprs vējš

Ik pa brīdim uzlīst, patlaban diezgan stipri. Bet no rīta bija saulīte! Paspējām līdz tirdziņam aizbraukt... kļavu sulas nopirku:). Vējš naktī pūta, tagad pūš. +2*C.
Silts un patīkams rīts,smidzina.Un kur nu vēl tās cerības ,ka pēcpusdienā piesals un snigs!