Vasarīgs siltums beidzot. Silts DA puses vējš.

Beidzot Nīcas pusē siltuma ieradies +21°C. Un pūšs DA puses siltais vējš. Bet agri no rīta +2°C Man maija sākumā stādītie kartupeļi ar viesu sausumu nāk augšā. Pat bietes un dzeltenās pupiņas izlīdušas.

#SlavaUkrainai


Neesmu Aglims😁 ,bet Zemgalē jau sen vairs 100 dienā nesējam ,jo mālu augsnē slapjumā un aukstumā lielais vairums zirņu sapūst.Pat maija sākumā sējam nemērcētus un tie jau sāk saķerties ar stīgām.


Pirmā atvaļinājums diena un tik burvīgs rīts! Arī pirmdienas vakars bija silts, bet nu tie odi! Nesaprotu, kur viņi visu laiku slēpušies, bet vakar to bija bezjēgā daudz, un visas odu mātes metās man virsū kā satracināts fūrijas, pēc astoņiem dārzā neko odu uzbrukuma dēl vairs padarīt nevarēju. Labi, ka izdevās izstādīt laukā kabaču un ķirbju stādus, lai tad nu aug, ilgāk siltumnīcā turēt vairs nevarēju. Šodien pa dienu, kamēr vēl nekož, jāķeras klāt ravēšanai, Zem agtotīkla augušie 17. aprīlī stādītie nedaudzie kartupeli jau 20 cm gari, bet arī nezāles tikpat garas. Zirņi sanākuši ļoti reti, tā jau otro gadu, kad uzdīgst labi ja katrs trešais. Aglim, Jūs sējāt 100. dienā, kā Jums ar zirņu dīdzību?


*23.5.2022. Rīgas ziemeļi. Augsta spiediena atzars. Maz mākoņi, ir “spalvu” 1-2 ballēs un daži plāni gubenieki DA-D pusē, kas vakarā atkal izklīda. RZR vējš 1-3m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+6; 9:00+11; 15:00+18; 21:00+11.


Pirmdien, 23.05., rīts gana auksts, līdz +3°C, bet salnu nebija. Dienā saulains laiks ar MMD, neliels vējš, pēcpusdienā jau tīri silts, mazliet virs +18°C. Vakarpusē mierīgs, mākoņu mazāk, lēnām vēsāks. Šobrīd +10°C, 760 mm.


23. maijā no rīta ZR puse skaidra, DR pusē spalvu mākoņi. T. +7°C. Spiediens 762 mm. Dienā spalvu mākoņi attālinājās. Pa starpām bija arī kādi zemie gubu mākoņi. T. +19°C. Lēns Z vējš. Vakarā sāka vairāk skaidroties. Mākoņi saglabājās ZA pusē. Ap saulrieta laiku visi mākoņi izklīda. Pūta lēns mainīgs vējš. Pašlaik t. +9°C. Spiediens 762 mm.


Šorīt t nobalansēja uz salnu robežas, pavisam maz trūka no mīnusu grādiem. Esmu tā nogurusi no aukstā pavasara, ka jau pāris dienas vairs nesedzu ne siltumnīcas, ne āra augus. Kas nu būs, tas būs. Dienas siltas (vismaz salīdzinājumā ar naktīm), arī mitruma pietiekoši, tad nu ceru, ka kaut kas tomēr izaugs. Nez, kā agrāk ko izaudzēja, kad nebija ne plēves siltumnīcu, ne agrotīklu? Cik atceros bērnību, tad gurķus un tomātus tāpat ēdām, tikai ne tik agri, kā tagad.