Vasarīgi silts arī septembra izskaņā
Šodien 13:59 · meteolapa

Arī septembra pēdējā nedēļā kopumā turpināsies teju vai vasarīgs laiks. Anticiklons līdz piektdienai gādās par sausu, daļēji saulainu laiku un D, DR puses vējiem, kas mūsu virzienā nesīs siltu gaisu no Eiropas dienvidiem. Pirmdien un otrdien, virs Baltijas nonākot un pastiprinoties augsta spiediena... [Lasīt vairāk]


*23.09.2023. Rīgas ziemeļi. Ciklons no DR puses. Apmācies, dienas lielakā daļā- līst, agrā pēcpusdienā dažus brīžus – mēreni stipri. Vakarā DR pusē ir skaidra debesu mala redzama. DDR vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+11; 9:00+13; 15:00+18; 21:00+15.


Vakarā lija diezgan cītīgi, un tikai pēc vieniem naktī lietus beidzās. Nekādu negaisa pazīmju nebija. Cik skatos turpinājumā, apmācies un mierīgs, praktiski bezvējš, t. nemainīgi ap +15°C.


Ļoti precīzi piezīmēts. Šādi laikapstākļi kā šogad septembrī ir patiešām retums, taču tas nenozīmē, ka nekas līdzīgs nekad nav bijis. Ir, šo to pat uz sitiena atceros, ir bijis vēl salīdzinoši nesen septembrī pat +30°C, ir bijuši 90. gados vēl oktobrī ap +20°C. Tiesa, tik stabili siltu un jauku septembri kā šogad manā pusē es neatceros, bet es jau arī neesmu Metuzāls. Gan jau visādi brīnumi savulaik bijuši. :)


Ļoti pelēka, tumša un lietaina diena. Pēc plkst.18iem telpās nevarēja iztikt bez elektriskā apgaismojuma. Vismaz labi, ka silts bija, ap dienas vidu pat lietum līstot, nebija mazāk kā +18-19°C. Pēcpusdienā lietus pārstāja uz pāris stundām, tagad līst atkal, ne tik spēcīgi kā pa dienu. Patlaban T +15°C.
Septembris lutina ar siltiem laika apstākļiem, ir iespēja ražu novākt, kura visumā padevusies laba. Arī agrāk ir bijuši silti septembri un man negribētos šābrīža laika apstākļus saistīt ar kādām tur baigām klimatiskajām pārmaiņām. Arī agrāk ir kartupeļi rakti kā basām kājām un sauļošanās kostīmos, tā arī gumijas zābakos, vilnas zeķēs un pufaikās. Kaut kad 90tajos esmu peldējies ezerā septembra beigās un es galīgi neesmu vēsā ūdens cienītājs, ne tagad, ne agrāk pirms gadiem 30-40. Tā ka rudeņi ir bijuši dažādi, tikai atmiņa mums paīsa.


Nekā savāda. Latvija ir liela. Bet pirms neilga laika debesu slūžas atvērās arī manā pusē, un nu gāž aizgūtnēm, viss pludo. T. +16°C.Savādi gan. Rīgā šodien ir pilnīgi pretēji laika apstākļi.
Vasara turpinās arī šodien. Rītā gandrīz skaidrs, debesis gan bāli zilas, neliela dūmaka. T. +16°C. Dienā ilgi saulains laiks ar NMD, t. pamazām kāpa uz augšu, pēc trijiem pēcpusdienā sasniedzot jau +24°C. Pūta mērens D-DA vējš, kas pēdējās stundās pierimis līdz lēnam. Pēc 16:30 debesis pamazām apmācās, bet arī šobrīd joprojām sauss un silts, +23°C. Spiediens 759 mm.


Lietaina diena. Rīgā nolijuši 14 mm. Rīt fronte jau būs virs Baltkrievijas un Krievijas, ir cerības uz gaišāku dienu.