LVĢMC vispār ne uz ko nav spējīgi. Pirmkārt, nevar beidzot salabot to radaru, jo radars stihijas laikā uzkāras, kamēr Igaunijas vai Lietuvas radars strādā. Otrkārt, brīdinājumi oficiālajā mājaslapā parādās pa vēlu. Treškārt, faktiskie novērojumi nesakrīt ar realitāti, tie mēdz arī vispār nestrādāt, piemēram, nokrišņu daudzuma mērījumi. Un pēdējais, LVĢMC kopē prognozi no norvēģiem yr.no. Un tu vēl te Mārci gribi iestāstīt, ka LVĢMC ko fiksē, tā ir patiesība. Lightning ir pašam sava meteostacija un savs mikroklimats, kur apstākļi ir pavisam citi nekā tajā vietā, kur atrodas Līvānu meteoroloģiskā stacija.


*05.08.2020. Rīgas ziemeļi. Neliels ciklons aiziet ZA virzienā, kam seko neizteikta siltā oklūzijas fronte. Naktī vēl uzlīst, un ir daudz mākoņi. Dienā priekšpusdienā daļēji saulains, bet ir daudz pabiezi gubumākoņi. Pēcpusdienā debesis atkal nomācas ar augstiem slāņainajiem un "spalveniekiem", bet pašā vakarā atkal skaidrojas. Lai gan plāni "spalvu" padebeši saglabājas līdz dienas izskaņai. DRR vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+12; 9:00+16; 15:00+19; 21:00+15.


300 m uz R no Pilsrundāles vidusskolas. 5. aug. naktī nolijuši 4 mm. No rīta skaidrojās. Dienā zemie gubu mākoņi. Lēns līdz mērens R vējš. Vakarā arī spalvu mākoņi. T. no +16C līdz +23C. Spiediens no 763 līdz 766 mm.

5. aug. naktī nolija 4 mm. No rīta skaidrojās. T. +16°C. Spiediens 763 mm. Priekšpusdienā zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā t. līdz +23°C. Lēns līdz mērens R vējš. Vakarā virs mums izveidojās DR-ZA virziena spalvu mākoņu zona. Aiz tās ZR pusē dažas slāņu mākoņu joslas un tīras debesis. Visi gubu mākoņi palika DA pusē. Pašlaik t. +16°C. Spiediens 766 mm. Debesīs nedaudz vidējās zonas un augšējie spalvu mākoņi.


04.08. Diena bez vērā ņemamiem nokrišņiem (dažas reuzes uzmirgoja) līdz kādiem 7-iem vakarā, kad sāka līt. Lija visu nakti, 14 mm.
Šobrīd +21°C, mmd, karsti

Jādodas uz mežu, a ja nu kāda sēne beidzot... :D