M
Mohikanis81

Lietotāja aktivitātes


Zveijnieks atkal murgo par aukstu ziemu !! Vai esi gatavs nomaksāt man apkures parādu uz trim mēnešiem :D !! Zveijniekam ir īsa atmiņa.. pirms gada taču šajā laikā pusē Latvijas bija pamatīgs sniegs..


Man škiet Tu Līvanu pašpuika nedaudz maldini cilvēkus.. Plānētas un zvaizgnes nav viens un tas pats..
Venēra ir spožākā planēta , ko mēs redzam no Zemes, bet kas attiecās uz zvaizgņu spožumu pēc Saules, mūsu dabīgā pavadoņa Mēness, tad nākamā spožākā zvaizgne is Sirius pēc zvaigņu lieluma koeficienta. Tātad spožākā zvaizgne pēc Vēnēras (pavasarī ) un Jupītera (rudens periodā) ir Sirius mirdzošā zvaigzne no Grieķu valodas -1.46 magnitūdas spožums.

Šeit būs īsais kurss par zvaizgņu raksturojumu.

Bet visas zvaigznes iespējams raksturot ar diviem galvenajiem raksturlielumiem - starjaudu un spektra klasi. Zvaigznes atšķiras pēc redzamā spožuma, taču tas nedod priekšstatu par patieso enerģijas daudzumu, ko zvaigzne ik sekundi izstaro kosmiskajā telpā - starjaudu. Zvaigzne, kas izstaro spēcīgi, bet atrodas tālu, var pie debess izskatīties mazāk spoža nekā tuva zvaigzne, kas staro pavisam vāji.
Ko sēsi to pļausi !!

Austrumu vēju nedēļa
11.02.2017 01:35

Nesaprotu Traļa "vīterošanu jeb riešanu" Jo Maikls apgalvo, ka meteorloģiskais pavasaris ir iestājies teju visā Kurzeme !! Bet pat man merkantālistam amatierim paskatoties LVĢMC pēdējās diennakts temperatūras datus ir saprotams, ka termins meteorloģijā "meteorloģiskais pavasaris"' tiek uzskatīts, , kad diennakts vidējā gaisa temperatūra teritorijas lielākajā daļā paaugstinājās virs 0 grādu atzīmes – pozitīvās gaisa temperatūras diennakts gaitā dominēja pār negatīvajām. Tātad var secināt, ka pozitīvā temperatūra pēdējo 24 h stundu laikā ir fiksēta Kurzemes Dienvidrietumu piekrastē sākot no Rucavas, Liepājas, Pāvilostas līdz Ventpils novērošanas stacijas, kā piemēram Stendē un Saldus pusē gaisa temperatūra pacēlas virs 0 grādu atzīmes vakardien 18.janvāŗi ap 11:00 un 12:00 , tātad Maikls nedaudz pasteidzās ar savu "meteorloģiskā pavasara"' fiksēšanu visā Kurzemes ģeogrāfiskajā novietojuma robežās.. !!


Sasodīti pietrūkst Lāsmiņas viedums par gaidāmo salu mēnesi februāri.. Es kā Bernātu ķinģeļa puikaam sāk jau tas piekrastes slapdranķis "mīkstā ziema" jau sāk nepatīk. Neviens te ne pūšpleštu vardu min "lielos temperatūras kontrastus" Latvijas ģeogrāfiskajiem platumiem.. Kas tiešam nav normāli, tik krasas temperatūras maiņas.. Skatoties uz ECMWF modeli tuvākai nedeļai no Atlantijas puses ienāk anomālisks siltums noturīgu siltuma līdz februāra sākumam.. Man šķiet ka Andreijam patīk sevi celt augstāk par citiem, un parā'dit savu IQ... pāri visam.. brīvība balstās uz atbildību...