N
Negaiss

Lietotāja aktivitātes
Rīgā mēreni spēcīgi snieg. Izveidojas neliela sniega sega.
Temperatūra ap nulli, sniegs slapjš.

Sniega nokrišņu prognoze 240 stundam.Vakarā Iļģuciemā ir 11-12 cm pūkaina sniega.


Rīgā spēcīgs līča efekts. Iļģuciemā kopejais sniega segas biezums ir jau ap 10 cm. Pašlaik arā turpina snigt smalks sniegs ar redzamību mazāku par 1km.


Visticamāk, lokāli, sniega segas biezums uz R no Rīgas, starp Olaini un Kalnciemu sasniedza 20 cm. Kalnciema meteostacija atzīmēja 17 cm biezu sniega segu, bet to mazāk skara nokrišņu joslas, nekā neapzīvotu teritoriju uz rietumiem no Olaines.

Aukstā nedēļa.
29.11.2016 16:39

Rīgā valda īsta ziema- Iļģuciemā sniega sēga vidēji ir 23-24 cm bieza. Temperatūra šodien tūrējas ap -2 grādiem. No 7 līdz 17 sniga merēni stiprs sniegs, redzamība brīžiem pasliktinājas līdz 800-1000 metriem. Tāpēc kā bija neliels piezemes pūtenis, precīzi noteikt sniga segas pieaugumu ir grūti. Vidēji iesniga kādi 5-6 cm svaiga sniega.
No masīviem sniega nokrišņiem ir postījumi. Zem sniega svara salauzta robīnija un daudzi ceriņu krūmi.Šodien Kurzemē novērota arī sniega sēga, kuru varēja rezēt Kalvenes lvceļi kamerā. Rīgā joprojām sauss, bet sausums vēl nav nopietns, ūdens līmenis parka diķī nav zems un arī vislielāka peļķe rajonā neizžuvā
Interesanti notikumi prognozēti 24.-26. oktobrīm. Bloķejošs anticiklons jau aizēj no Latvijas, līdz ar to vietām ir nokrisņi. 25 oktobrī valstī šķērsos aktīvs DR ciklons ar spēcīgiem nokrišņiem. Cklona ceļš joprojām nav skaidrs, bet austrumos noteikti būs sniegpūtenis ar biezu sniega sēgu. Prognozes Rīgai gan svārstas no 1mm nokrisņu sniega veidā, līdz 5-10 cm slapjā sniega. Pēc vienas prognozes 26. oktobri iespējams līča efekts.


Kur tas notiek? Iļģucemā ir sauss un trīs grādi virs nulles.


Laikapstakļi pedējā laika ir sausi un vēsi. Šodienas nakts, jau ka parasti šī gada septembrī bija vēsa. Vislielāki skaidrojumi tika novēroti Rigas apkartnē un tur bija dažas no aukstākām vietām . Līdostas Rīga meteostacija 2:00 bija vien 4 grādi. Lvceļi stacijā Garkalnē tika novērota tempertūra 3,7 grādi. Kaut kur pļavās varēja būt arī salna uz zāles.
Diena arī pavēsa-14,6 grādi Centrā. Mainīgs mākoņu daudzums. Ap 18:00 mākoņi sabiezēja un līdostas stacija fiksēja tūvus nokrišņus, bet Iļģuciemā lietus nebija vispār.


Jā, Maskavas apgabalā rietumos bija patiesam šausmīgi negaisi. Pašā Maskavā bija krusa maksimāli lidz 4 cm. (neoficiāli), lietus lidz 37 mm., vētra lidz 21 m/s, bet dažos rajonos vejš varētu būt stiprāks, lidz 25 m/s
Bet Možaiskas un Ruzas rajonā (uz rietumiem no Maskavas) patiešam bija F3 virpuļviesulis, krusa 7 cm lielumā!
Sinoptiska situācija bija tradicionāla spēcīgiem negaisiem, bet modeļi un sinoptiķi deva vien vājus negaisus.
Visas pazīmes liecina par to, kā šis paradības izraisīja superšuna, visretākais negaisa makoņu veids , kurš sastopāms konkrētā vietā reizē vairākos gados


Es izlasiju to, ka šeit raksta par bīstamiem, un, diemžel traģiskiem laika notikumiem Maskavas apgabalā, un pastastīšu par laika apsakļiem to notikumu dienā Maskavas apgabalā DA daļā.
Diena bija karsta un sutīga, +27. Pusdienlaikā savācas kārtīgs gāziens, ap 7-9 mm nokrišņu, bet bez negaisa. Pātīkāms mierīgs vasaras vidus laiks.
Bet tolaik Baltkrievija, uz DR no Minskas izveidojas ļoti spēcīgs negaiss kurš atnesa spēcīgu vētru,kura lauza kokus un bojāja jumtus, milzīgu krusu, gāzienus, kuri plūdoja ielas ,arī zibeņošanu lidz 100 zibeņiem minūtē.
Bet, pie manis valdēja klusums un miers, skaidrojas un pēc lietus klūva sutīgāks.
Negaiss nāca strauji un jau saulrietā debesis noklāja laktas. Jau 20:30 mākoņi iegāja Maskavas apkartne, un kļuva skaidrs, kā pie manis nekā īpaša nebūs, bet Maskavu gaida kaut kas nopietnais, jo negaiss radarā izskatījas visai br… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Nē, tas ir kļūda, virpuļviesulis bija vakar.


Karsta, nedaudz sutīga diena. Ļoti silta nakts ar minimumu ap +18. Rītā strauja sasilšana, jau pulksten desmitos gaiss sakarsa lidz 25 grādiem. Debesis skaidrās ar spalvu mākoņu švikam. Pēc 12:00 paradījas gubumakoņi, kuri ilgi nevarēja sasniegt lietus stadiju. Ap 14 paradījas izlījuši lietus-gubu mākoņi, no kuriem palika tikai lakta ar kaut ko lidzīgu tesmeņveidīgiem mākoņie. Velāk Z pusē bija redzāmi daži lietus mākoņi, kuri pilsētas ziemelos atnesa gāzienu ar pērkonu. No kaut kādas "astes" nolīja pāris lases un tas bija vienīgi šodienas nokrišņi. Pēc tā mākoņi izšķīda. Pērkonu es ta arī nesadzirdēju. Lai gan debesis bija mākoņainas, saule brīžiem spīdēja un t.max sasniedza 29 grādus. Vejš dienā brazmains A puses, vakarā pieklusa. Kopumā vilšanas diena, bet vismaz bija skaisti mākoņi.


Nolija trīs piles divās rindās, 28 grādi.


Netālu no Ķišēzera fiksēts zibens. Vai jūs dzirdējāt perkonu? Iļģuciema nekā nebija.


Karsti, +26. Paradījas nelieli gubumākoņi.


Nē, nav. Portugālijas vietnē ir apskatāmas ASV modeļa prognozes.


Jā, negaisi rīt tomēr ir iespējami.