E
Evelīna

Lietotāja aktivitātes


Arī pie jūras rudens noskaņas - burvīgais rudens dzidrums un miers. Un ūdens vēl gluži peldams pat salīgajai man. Taču cilvēku tik maz kā dziļi septembrī darbdienā. Vai tiešām laužiem jau pietiek vasaras... Jā, jauka, mierīga silta diena.


Vakar vakarā draudīgi apmaacaas un pat mazliet uzpūta, tak tas atkal izrādījās tukšpuutis. Toties kādu brīdi bija tāds burvīgs mitrs tropu gaiss; šķita, ka lietus ir vienkārši iztvaikojis pa ceļam. Jā, tādam karstumam būtu piestāveejis iespaidīgāks fināls.

Sveiciens no Ibērijas
11.08.2018 21:34

Garlaicīgi laika apstākļi (kā jebkurš ilgstošs sausums) pēdējās dienas - tikai cepina un pūš. Sabiris pamatīgs sausu lapu klājiens, ezītis vakaros tagad pa gabalu dzirdams. Bet silta jūra un silti vakari. Ir jau, par ko sūdzēties, tak vērtīgāk ir izbaudīt izbaudāmos aspektus. Bet izslāpušie augi un dzīvnieciņi... Vakar bija atlaidies putniņš padzerties no lejkannas, un tieši tobrīd tā nebija riktīgi pilna, nevarēja aizsniegt un mēģināja burtiski uzsūkt uz malas izlijushas piles, tas tā sirdī iedūra...

Sveiciens no Ibērijas
10.08.2018 15:20

Cerams, visi dabūja savu lietus devu. Mēs pimie lietus ceļaa. Pamatīgi lija naktī, flokshi izsleejaas un ceriņi atguva cerību. Bet diena mirdzoši skaidra ar baltiem mākoņu kalniem pamalēs. Tas būtu lietus nīdēju sapnis - ka nolīst pa nakti. Es gan tāda neesmu, gluži pretēji, esmu fluvofiilis, un prieks vērot, ka šī vasara iemācījusi cienīt lietu arī laužu masām (ieskaitot laika ziņu diktorus), kam parasti labs laiks nozīmē saulains laiks.

Sveiciens no Ibērijas
07.08.2018 15:25

Uzliku vēl vienu, lai nav jādzer no viena trauka ar ezīti. Un cepumu uzspraudu uz zara (riekstu nebija pa rokai).Tagad skudrām jauns maršruts un darbs ilgam laikam.

Sveiciens no Ibērijas
07.08.2018 15:17

Es arī tieši tā vakar padomāju - novembris...

Līst visur citur
07.08.2018 12:03

Rāzna jau kā jūra! Vējā viļņi traucē peldēt. Arī Lubānas ezerā. Manuprāt mazākiem ezeriņiem ir īpašs šarms. Īpaši, ja visu vasaru sānāk dzīvot pie jūras.Zvejniekciemaa atelpa no Ibeerijas elpas. Patīkama temperatūra, ap 24-26°C. Naktī mazliet klusi uzlija, bet par maz, lai atzhirgtu ljenganie flokshi un ceriņu lapas. Virs jūras abās pusēs - tāpat kā vakar- balti mākoņu kalni, Rīgas pusē ar pelēku apakshinju. Tagad tepat virs Saulkrastiem melni padebeši. Nu riktīgi melni. No rīta bija iegriezies vāvereens, varbūt dzert gribēja vai tāpat vien garām gāja.

Sveiciens no Ibērijas
06.08.2018 20:17

Esmu iemīļojusi Adamovas ezeru. Ar saliņām un skaistiem pakalniem krastā. Un klusumu vakaros:)Virs jūras gan Rīgas pusē, gan (mazākas) Ainažu pusē skaistas kārtainas mākoņu grēdas. Pa vidu skaidrs. Jūra pamatīgi viļņojas. Lai gan silta, bet pēc eleegisksajaam peldēm siltum siltajos mīlīgajos Latgales ezeriņos nevilina iespēja sariities sālsūdeni. Latgales vasara tomēr ir mazliet citādaaka kā piejūras vasara...

Ir tikai tveice
05.08.2018 18:30

Rēzeknes novadaa gan šodien tika viss solītais un pat nesolītais - gan karsts rīts, gan pēcpusdienas negaisi, gan stabils lietus, gan aukstā atmosfēras fronte. Lija visu pēcpusdienu, tagad ap 19°C, krīt milzu lāses no skaidrām debesīm caur saules stariem. Jau tagad pietrūkst siltuma...

Ir tikai tveice
03.08.2018 19:57

Beidzot Zvejniekciemā ir tā, ka nav jaadrebinaas ne ūdenī, ne krastā. Tā vismaz man šogad te ir pirmo reizi.

Ir tikai tveice
31.07.2018 19:57

Pēc vakardienas lietus no rīta burvīgs svaigums. Tā bija visu šo laiku pietrūcis. Un dārzs pilnum pilns ar taureņiem. Arī vējam pavisam citāda smarža un pieskāriens. No rīta vispār bezvējš, jūra, lai gan pavēsa, tomēr peldama.

Ir tikai tveice
31.07.2018 12:13

Īpaši skaisto mākoņu diena. Pēcpusdienā tropiskam karstumam beidzot pievienojās arī tam pienākoshamies tropisks mitrums. Un tad pēc vieglas paburkshkeeshanas un vilcināšanās godīgi un pieklājīgi nolija, bez kādaam pārmērībām. Augi un gliemeži laimīgi. Un priekšpusdienā pirmo reizi dārzā ieraudzīju pupuķi!

Ir tikai tveice
30.07.2018 22:36

Pievakarē virs sudrabainas un gludas (un protams, aukstas) jūras cēli aizpeldēja tik skaists sudrabains negaisa mākoniits ar pelēku lietus asti, pāris reizes cienīgi ieburkshkjedamies. Krastā no tā, protams, ne piles, atlika tik vizuāli izbaudīt un nosiekaloties.


Siltākās naktis, kādas te ir pieredzētas. Mēnesi nekas netraucēja vērot. Bet šodien skaisti balti mākoņi, tak nežēlīgi sausa paskata strauji lidoja pāri pamatīgā DA vējā. Likās mazliet mazāk karsts kā vakar. Līdz 30 nedavilka. Un jūra vēl aukstāka. Lauži pat vairs nebradaaja, apmierinajaas ar sēdēšanu uz akmeņiem. Vispār šādi nebeidzami anticikloni ar austrumu vēju šeit ir apnicīgi un pat nomācoshi.


Ir klāt, beidzot baltie staltie mākoņi atpeldejushi arī līdz šejienei. Bet tādi sausi un skopi izskatās, neko nesola. Vakar no daļēji apmākušamies debesīm brīžiem dvesa karstums, bet brīžiem - pārsteidzoši vēsas gaisa strāvas, dažreiz pat ar tāla lietus noskaņu. Bet jūra gan - varbūt Zvejniekciemaa kāds īpaši neveikls krasta leņķis - nu nav te ne 20 un pat ne 18. Ļaudis pārsvarā sēž uz akmeņiem vai iebridushi līdz potītēm un mēģina izlīdzināt ķermeņa temperatūru...


Līdz ar nepielūdzamo ZA vēju siltais un pat paveesais ūdens ir bezkaislīgi aiznests tālēs zilajās. (Saulkrastu glābšanas stacija apgalvo, ka pie šamējiem 20 C. Nu var jau būt, negribas domāt, ka konsekventi melo). Spriežot pēc prognozēm, uz ilgu laiku, ja ne līdz nākamgadam. Kamēr vēl tikai patīkami silts (ap 25°C), to vieglāk akceptēt. Cerams, ka kompensācijā atpūtīs vismaz majestātiskus mākoņus.