Mārča
Mārča

Lietotāja aktivitātes


Labrīt. Liepājas lidostā un Stendes LVĢMC fiksēta +0°C. Zāle ap 4.00 bija balta nedaudz. Meteostacijā uzrādīja +1°C. Noturējās "mērena salna". Ps. Pagajušo nakti varēja vērot "sudrabotos mākoņus" pirmos šai vasaras sezonā. Bija skaisti.
twitter.com


Diemžēl arī nākamajā naktī daudzviet Latvijā gaiss atkal atdzisīs līdz +2°C...+4°C. Zāles augstumā salna gaidāma lielā daļā Kurzemes, Zemgalē, Latgalē un vietām Vidzemes dienvidu daļā, taču Kurzemes dienvidos iespējams pat neliels sals, gaisam atdziestot līdz -1°C...0°C.
meteologix.com

Iešu segt dārzā tomātus un ķirbjus. Labi ka šī būs pēdējā "pavasara salnu" nakts. Un valda bezcerīgs sausums valda. Ganību lauks dzeltē. Pilsētniekiem "grūti to saprast" lauksaimnieku problēmas. Klimata izmaiņas laikmētā.


Saulaina un vējaina diena. Sausums liels. Ceriņu krūmi beidz ziedēt.

Saulaina diena. Brāzmains auksts ZR puses vējš. Sausums liels. Pa nakti bija neliela salna -0.3C.

Nīcas pusē dažiem zemniekiem kartupeļus apsāldēja. Par Talsu un Stendes apkārtni nerunāšu tur būs "neraža". Šobrīd Liepājas pusē aukstā fronte +9.6c un pūšs brāzmains auksts ZR vējš. Pēcpusdienā brāzmas sola ap 18m/s. Dulli.
Vēl nākamo nakti sola "bargu salnu" zāles augstumā 0c --3°C Kurzemes DR daļā un Vidzemes augstienē. Lūk saite:
meteologix.com


Sausums. Saulaina diena.

Jūrniek hey pierunā "vēju māti" lai ziemeli pievalda jo citādi būs "bada gads augļkopjiem". Man jau ir "piegriezies aukstais un sausais Maijs" ja godīgi. Vēl šai piektdienas agrā rita uz zemes sola pamatīgu salnu. Bezcers :(


Ojā. Vienreizējs panākums Latvijas vīriešu hokeja izlasei. Jāizbauda un jābūt vienotiem!! Ps. Dzestra nakts bija +4°C Liepājas lidostas apkārtnē. Iepriekšējo nakti Nīcas laukos pupiņas "otrreizi sētās dzeltenas lapas". Neraža.


Piekrītu Jums "par cīņu ar salnām" kuru ietekme būs "negatīva" un atsauksies uz "augļu un dārzeņu cenām" vasaras otrā pusē. Lietus (nokrišņi) būs aiznākošo nedēļu Allažu pusē (Norveiģijas meteo modelis) " ja būs" ilgtermiņa prognozēs ?!
www.yr.no
P.s Arbūzi man sadīguši uz laika zem plēves. Bet vēsums pa naktīm neļauj augus pieradināt "bez plēves" augt.
Valdošie vēji būs ZA un Z.

Saule un sausums
28.05.2023 09:09

Mani draugi ziņoja, ka Skrundā šovakar ap 18.00 pamatīgi nogāza "stiprs lietus" 10min laikā pielija pilna 30litru muca. Liepājā sausums valda +21°C mainīgs vējš.

Saule un sausums
24.05.2023 21:06

Nīcas pusē +24.6°C ēnā nost no ēkām termometrs atrodās. Šobrīd ir ieslēdzies ZA puses sausinātāja vējs. Daži cbc mākoņi un Saule cepina ;)

Saule un sausums
22.05.2023 13:37

Eij bekot "neredzamais trolli".

Saule un sausums
21.05.2023 21:06

Vasarīgi Saulaina un sausa diena. Intensīvi zied ceriņi. Un ābeles.

Nu ko lai saka "sausākais maijs" pēdējos gados turpināsies lielākā daļā Latvijas :( Tā man ir dārzs zinu ko tas nozīmē. Baudām vasarīgo Maiju 2023gadā :)

Saule un sausums
21.05.2023 13:58

Šonakt salnu sola Vidzemes augstiene un Kurzemes Z daļā. Liepājās apkārtnē ap Saulrietu šorīt bija +0.5°C 2m augstumā. Šobrīd +14.6°C neliels ZR puses vējš. Saule spid caur dūmaku. Sausums saglabājās.


Apmācies. Dzestra dūmaka no Baltijas jūras uznāca. Apmācies. Nolija diennaktī 10mm.

Nesūdzos. Kopumā Liepājas DR rajonā diennaktī nolija 10mm. Augsne mitra. Šobrīd +14.2°C un brāzmains DR puses vējš. Apmācies zemie cb mākoņi. Pusdienlaikā Ventspils rajonā esot bijis stiprs pērkona negaiss ar dažām zibens izlādēm. Stipri nogāzis lietus. Veldze zemei un dabai neliela. Pirms lielā sausuma un karstuma viļņa nākošo nedēļu.


Negaisu mākoņi ierodās no Lietuvas puses. Ar lietu sēņu. Šobrīd +22.5°C Liepājas apkārtnē. Brāzmains DA puses vējš. Kā saka, lai tik līst un zemei dot veldzi. Izskatās ka nākošo nedēļu prognozē "sausumu un +30°C".


Šobrīd no Rucavas austrumu puses ieradās pirmais vasarīgais pērkona negaiss. Divas zibens izlādēs redzēju uz Bernātu pusi. Četri rūcieni. Bet šūna izjuka. 3 piles neskaistās. Pirms tam, Nīcas laukos izspieda +25.2°C. Mainīgs vēja virzins DA vwi ZA. Gaidām lietu uz otrdienas nakti.
Zibens izlādes karte.
www.blitzortung.orgVasarīgi silta diena. Brāzmains DA puses vējš. Liels sausums. Ķirši vēlie un ābeles zied.