Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Kūst, bet ļoti lēnām. Zinot, ka taciņas apledojušas un jāiet prātīgi, šorīt vienalga nogāzos. Esiet dubultā piesardzīgi!

Neliels atkusnis
24.01.2024 10:55

-2,7°C, rīts sagaidīja ar aizputinātām taciņām, bet to jau varēja paredzēt, jo vējš gaudoja visu nakti. Putenītis turpinās.
P.s.Dienas vidus - viss noledojis, uz stikla un citām virsmām pamatīga ledus kārta, sapūstās sniega kupenas spīd. Kaut nu ātrāk tas viss nokustu!

Neliels atkusnis
22.01.2024 07:03

Skaidras debeis un -17,4°C, vienīgais labums, ka diena paliek par mazu brītiņu garāka. Tas priecē.


Man arī vakardiena patika ievērojami labāk. Šorīt atkal poblēmas ar aizsalušām durvīm, izbraukšanu pa netīrītu ceļu utt., kas jau no pēc straujām t svārstībām un snigšanas piedienas. Pa nakti putināts neslikti, vieglais sniedziņš sapresēts un sadzīts viļņveida "kāpās", ziemeļu vējš saldē vaigus, ilgi laukā uzturēties negribas.


No rīta pavirši pametu skatu uz termometru un saskatu-10,6°C, pēc brīža ieskatos vērīgāk, nu tak atkal tuvojas otrajam desmitam -18,6°C. Vakar sasnigušā sniega biezums ap 9 cm, un kā raksta Aglims, ļoti slidens, jo zems sniega ir ledus, bet kur- to vairs neredz. Sniegs tīrās viegli, jo sauss un pūkains. Jānogaida dienas iesilšana un jāķeras pie darba, jo platība, ko tīrīt, pietiekoši liela.

No sala līdz salam
13.01.2024 07:58

-27°C, ceru, ka tik zemu t šoziem vairs neredzēšu. Māju iekūru jau pustrijos naktī, jo zem divām segām sāka palikt vēsi, pat atturīgā kaķene līda gultā sildīties. Gaidu siltā gaisa atnākšanu.

No sala līdz salam
08.01.2024 07:09


-25,7°C, ledus puķes pat uz jaunajiem plastmasas logiem, vecie koka logi "aizauguši" līdz pat augšai. Varat saukt mani kādos vārdos gribat, bet man ši ziema jau līdz...malkas krājumi krītas fantastiskos ātrumos, bet māju piekurināt grūti. Debesis visu nakti skaidras, bet zvaignes iet skatīt nu nemaz nenesās prāts, lauski dzirdēt varēja arī iekštelpās. Vakar mēģināju sniegā ierušināt jaunos kociņus (persiku un aprikozi), ar agrotīklu sasedzu jau sen. Vai izdosies nosargāt, to rādīs vien pavasaris.Saullēktā t noslīdēja uz -22,8°C, bet kolēģe atsūtīja termometra rādījumu -25,7°C, tas kādus 5 km tālāk no manis. Putni līdz ar pirmajiem saules stariem pie barotavas, ēd kā traki, nespēju papildināt. Kamēr apkopu saimniecību, rokas kā ledus un kājas tāpat, par spīti termozeķēm. Šodien Zvaignes diena, krievu pareizticīgo Ziemassvētku laiks, nez, vai kāds āliņģī arī līdīs?


-17°C, neliels sniedziņš. Šķiet, vakar bija nepatīkamākā šīs ziemas diena, vismaz man tā likās, jo no rīta -20°C, ļoti ass austrumu puses vējš, kas pret vakaru tikai pieņēmās spēkā. Māju piekurināt bija grūti, pa āru darbojoties šķita, ka dvēseli izpūtīs no kauliem, rokas sala pat caur dūraiņiem. Šodien sniedziņš tā kā mīkstina izjūtas, arī sals nedaudz mazāks. Sniega kārtiņa gan nekāda lielā, labi ja pāris cm, bet tā kā snieg, tad ir cerības, ka to, kas vēl nav izsalis, nedaudz pasiltinās.


Par kuru fotoattēlu ir jautājums? Ja par Nr.11 - tā ir putnu barotava.


-16,3°C, ļoti ass, auksts austrumu puses vējelis. Visu nakti plosījās lauskis, arī šorīt ir pa laikam dzirdams spalgs koku sasalšanas troksnis. Šorīt vienai pamitrai telpai durvis atvēt nevarēju, pa naksti sasalusi slēdzene, labi, ka ir cita alternetīva problēmas risināšanai. Nezinu, vai ziemojošiem augiem uzsegtā skuju kārtiņa daudz ko palīdzēs, būtu kaut nedaudz sniega, tad varbūt.Labrīt jaunajā gadā! Rīts sācies ar -7°C salinu, ūdens līmenis upītē krities, seklākās ūdens lāmas sākušas pārklāties ar ledu. Kailsals pieņemas spēkā. Lai visiem šis būtu veiksmīgs gads, interesants, bet ne postošs meteo notikumu ziņā!
Otro dienu līst un kūst. Grāvis pilns ar ūdeni, Tumšupīte nespēj ņemt pretīm visu kūstošā ūdens masu un kāpj ārā no krastiem. Tādas ielejas pļavas, kā pašlaik, sen neatceros redzējusi, par upes vietu liecina vien meldri, kas palikuši virs ūdens klaja. Arī pagrabā ūdens, bet tur man jau laicīgi viss pacelts nedaudz augstāk. Visi 14-15 cm, kas bija uzsniguši, tikpat kā izkusuši. Ja rīt strauji sāks piesalt, tad bērniem dabas veidotās slidotavas nodrošinātas.


Labrīt 1.Ziemsvētku dienā, kas pie manis atbridusi pa 13 cm dziļu sniegu. Sniegs nu ļoti smags, patīrīju tikai šauras taciņa uz "stratēģiski svarīgiem objektiem" un jūtos nopietni pastrādājusi. Naktī ir arī putināts, tādēļ patieso sniega biezumu grūti noteikt, t ap 0°C, kaut kas sīks un mitrs birst no gaisa, brīžiem kā sniegs, brīžiem kā migla. Sniegs pielīp pie lāpstas un nost nekrīt, ir pēc pāris vēziediem darba rīks jātīra. Lai visiem jauka diena!


24. decembris atnācis ar baltu sniegu, nupat pamērīju - 7 cm, bet līdz vakaram gan jau būs vēl vairāk, jo ik pa laikam uznāk nākošais sniega mākonis un tad birst kā no pārpilnības raga. Ap desmitiem uz mirkli iespīdējās saulīte, apbraucu nelielu līkumiņu, lai pafotogrēfētu, auto termometrs rādīja -3°C. Lai visiem labs prāts un veselība! Priecīgus svētkus!

Ciklonu nedēļa
24.12.2023 12:00