Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Termometrs pie loga rāda +20°C, bet vējš tik stiprs, ka siltumu tā īsti izbaudīt nevar, ja nu vienīgi izdodas kur nolīst aizvējā.


Burvīgs vakars! Skaisti norietēja saule, tagad apaļa mēness ripa kā laterna karājas debesīs. Vēja nav, +8°C, negribas iet istabā, sēžu laukā, klausos kā upītē pīles kliedz un baudu klusos nakti. Kāds miers!Rīts bija jauks , mierīgs, ar nelielu salnu (-3,5°C), dienā arvien vairāk sāka pūst auksti vēji un nupat sagrieza nelielu putenīti. Atsevišķas sniega pārslas visu dienu pa retam birdinājās, mākoņu kalni lēnām pārtapuši vienlaidus pelēkā masā, vējš atkal sācis grabināties gar pakšiem.


Es laikam te viena pati tāda "bailule", bet ko lai dara, ja infektologiem es skaitos "riska zonā", bet valdība domā, ka pensija man vēl nepienākas. Tā nu turpinu dzīties tai pakaļ, cerībā, ka tomēr izdosies to vēl dzīvai notvert :).


Vējš turpina ārdītities, pagraba priekšnama jumtiņam norauta vesela ruberoīda sloksne, laikam ticis zem kāda stūra. Vistas izlaist neriskēju, ka neaiznes pa gaisu, arī krāsniņu iekurt neiespējami, vējš sit dūmus atpakaļ, pilna istaba pieskrēja. Jācer, ka pret vakaru tomēr mitēsies, cik ilgi gan var tā zēģelēt.


Vējš ārdās visu nakti un turpinās vēl joprojām, uz zemes mitra sniega baltums, kaut arī nav izveidojies vienlaidu baltums. Nepatīkams laiks komplektā ar ziņām par kroņa vīrusu, kas konstatēts arvien tuvāk un tuvāk mītnes vietai...


Balts sniedziņš snieg uz skujiņām...aprīlis sācies ar nelielu sniega kārtiņu uz zemes, turpina snigt, grādrādis ap nulli.


Termometrs pie loga rāda -9,5°C, pļavā droši vien vēl aukstāks. Vakar ievēroju, ka daudziem ogu krūmiem jau mazas lapiņas saplaukušas, nezinu gan, vai šis sals nebūs nodarījis neatgriezeniskus bojājumus.


Pēc sajūtām šodien esmu atgriezusies ziemā. Kaut arī no rīta uzsnigušais ir izkusis, ziemeļpuses vējš kniebj degunā un vaigos. Pamazām sāk piepildīties bažas par aukstu pavasari.Jau otro dienu zeme smaržo pēc pavasara! Izmantoju saulaino laiku, lai izmazgātu un laukā izžāvētu drēbes, īpaši tās, ar kurām iets uz sabiedriskām vietām un veikaliem, lai saulīte iznīcina pēdējos vīrusus, kuri vēl, iespējams, grib kur paslēpties. Nedaudz žēl pilsētnieku, kuriem jāsēž istabā - tad nu logus un balkonus šodien vaļā, lai svaigais gaiss izvēdina visus stūrus! Domāju, ka pēc šīs krīzes arvien vairāk pilsētnieku sāks domāt par savu zemes gabaliņu tālāk no ļaužu pūļiem, īpaši, ja varēs strādāt attalināti. Varbūt tukšās Latgales viensētas pamazām atgūs otro elpu.


Burvīga diena! +14,5°C, saule, silts, mierīgs vējiņš. Mežā zilās vizbulītes, jau garos kātos, īpaši saulainās vietās, nenopriecāties!


Ierasti aukstais rīts, sešos -4,5°C. Šodien debesīs lidmašīnas atstāta balta sliede, kura ļoti lēni sadalās un izklīst, laikam arī augstākos slāņos ir ļoti mazs vējš, pie zemes to tikpat kā nejūt. Apbrīnoju pavasara ziedus, kuri pa nakti sasalst, bet dienā atrod spēkus atdzīvoties. Graviņā saziedējuši cīrulīši, arī baltās vizbules paaugušās, bet skatoties uz prognozēm, ziedus atvērt nepaspēs. Atšķirībā no Birutas, man nātres tīri smuki paaugušās, rīt, kā pie sestdienas, būs viens kārtīgs vitamīnu kokteilis jāsataisa.


Saule, zilas debesis un dažādu krāsu tauriņi, kuri šodien lidinās krietnā skaitā. Strazds dzied uz nebēdu, viņam par mūsu vīrusiem nekas nav zināms, tāpēc nervu sistēma stabila. Man gan vakaros, saskatoties visas ziņas, brīžiem uzmācas "besis", un tad vienīgais, kas glābj no neirozēm - ir došanās dabā. Dzērves klaigā, stārķi bradā pa ūdens lāmām, kūmiņš peļo, arī vanadziņš tepat vien plivinās, vēl varēja būt laba laika prognozes ilgākam periodam, bet visu jau nevar gribēt :).


Šorīt braucot uz darbu noskatījos, kā uz lauka pirmajos saules staros sildās 3 stārķi, mašīnas termometrā tajā brīdī rādīja -5°C, bet saullēktā bija vēl par četriem grādiem aukstāks. Kolēģi stāsta, ka pirmie atlidojušie esot manīti jau pagājušā nedēļā, bet man tos izdevās piefiksēt tikai šorīt. Pievienošu foto vakar ievietotajai galerijai.


Ar katru nakti arvien aukstāks, šorīt jau -9°C.Vakar saullēktā t noslīdēja līdz -5°C, bet šorīt rāda -7°C. Jācer, ka saule dienu iesildīs, jo ir jau marts un sācies astronomiskais pavasaris, bet ja atklāti, tad mums te viss kaut kā ne tā notiek.

Mainīgais pavasaris
22.03.2020 06:31

Gravā meža ķiplokiem jau tik lielas lapiņas, ka var likt "uz zoba", pirmie pavasara vitamīni degustējami!

Mainīgais pavasaris
21.03.2020 13:52