Migla
Migla

Lietotāja aktivitātesŠorīt maza migliņa un skaists saullēkts, uz darbu braucot skatījos, kā uz ziemāju laukā atpūšas zosis. bet kad apstājos, lai nofotogrāfētu, pacēlās gaisā un prom. Man zvanīja, ka šajās dienās lieli zosu bari lidojot gar jūru, bušu makšķernieki tumsā esot dzirdējuši zosu sasaukšanos vai visas nakts garumā.


Es šorīt salnu nemanīju, arī mašīnas stikls nebija salis. Kartējā skaistā, siltā diena, pilnīgi žēl, ka diena jāpavada telpās, tik vien, cik pusdienas laikā varēju degunu ārā pabāzt. Arī pašlaik vēl +14,5, kaut saule jau uz rietu iet. Vēja nav nemaz, zīlītes vēl kaut ko čabina pa ķaņepēm, debesmala dzeltenīgi iesārta.


Nupat dienas vidū arī viens ļoti liels zosu kāsis pārlidoja pāri rietumu virzienā. Aizlidojošās zosis redzu (vai dzirdu) katru dienu, tā kā nevarētu teikt, ka migrācija nav sākusies. Pieļauju, ka lielākā daļa tomēr gaida iepūšam ziemeļu vējus, tā kā tas bija ar dzērvēm, pret vēju tomēr ir grūtāks lidojums.


Man tieši tādas pat izjūtas- sēdējām jaukā kompānijā dārzā un saulē bija karsti...t-kreklos, iešļūcenēs uz basajām kājām... un prātojām, ka nu šis gan varētu būt pēdējais tik burvīgais pikniks šajā garajā, saulainajā un siltajā vasarā, kādu savā mūžā vēl nebijām baudījuši. Kā maija pirmajā pusē sākās siltais laiks, tā līdz oktobra vidum - super!Ēnā +18,5, saulē karsti, pa dārzu staigāju t-kreklā. Samtenēs dūc bites, grāvmalā zied zilie pļavas zvaniņi, gar komposta kaudzes bojātajiem āboliem lidinās raibs tauriņš un zemnieks lielās pļavas zaļājā attālā taisa skābbarības ruļļus- uzminiet nu kāds pašlaik mēnesis? Kaimiņi solījās nākt pie manis dārzā nosvinēt pēdējos silto dienu, es gan smējos, kā šī jau nu laikam būs 5 vai 6 reize, kad to daram.

Klāt zelta rudens!
14.10.2018 16:07

Migla parādījās jau vakar vakarā, ap pusnakti Allažmuižā dīķu rajonā bija tik liela, ka pavisam lēni braucot ar pūlēm varēja redzēt ceļa malu, lai saprastu, kur nogriesties. Naktī labi varēja dzirdēt arī pāri lidojošos zosu klaigas. Migla no rīta vēl sabiezēja, daļa pacēlās gaisā plānu mākonīšu veidā, bet nu jau būs vējeļa iztrenkāta.

Klāt zelta rudens!
14.10.2018 10:37

Nesen norietēja saule, atstādama debesīm sārtu nokrāsu, kaut kur no netāliem laukiem pacēlās zosu bars, sakārtojās kāsī un aidā uz dienvidiem. Šorīt zālē liela rasa, kas ēnā ilgi noturējās, pēcpusdienā aizvējā gan bija silts, mašīnas termometrs rādīja+18. Siguldā pašlaik zelta rudens kulminācija, bet sācies arī lapbiris, kā vējš stiprāk uzpūš, tā lapas pa gaisu, domāju, ka pēc nedēļas koki būs pustukši, tā kā iesaku skaistā rudens krāsas izbaudīt jau šajās brīvdienās.

Klāt zelta rudens!
12.10.2018 18:55Saullēkts bija skaists, braucot uz darbu pat paspēju nofotogrāfēt, bet ļoti ātri nomācās. Cerēju vismaz pusdienlaikā pafotogrāfēt lapu zeltu saules staros, bet nekā, un arvien vairāk lapu jau ir sabiris zemē. Meža strazdi ir pilnībā notīrījuši aroniju krūmu, tagad apritē nonākuši pēdējie āboli un bumbieri.

Klāt zelta rudens!
11.10.2018 13:37

Vakar pēc darba pārlūkoju tuvējo mežiņu, mušmires spīdēja ik pa gabalam, bet ar tām bekām pašvaki- vienu baraviku dabūju, pāris priežu bekas un saujiņu gaileņu salasīju, mazai mērcītei vienam cilvēkam sanāca. Varbūt jādodas uz citiem mežiem kur tālāk, jo meži vēl kopumā ņemot ir sausi. Arī tumsa agri uznāk, pēc sešiem mežā jau paliek grūti ko saskatīt, jāņem talkā kabatas lukturītis, bet septiņos jau ir melna nakts.

Klāt zelta rudens!
11.10.2018 07:42

Man spīd saulīte, t ēnā +10,8. Dārzā uzziedējis viens cidonijas zars, dobē- rudzupuķe, bet pļavā- lupīna. Ja fonā nebūt dzelteni koki, varētu domāt, ka ir jūnijs. Pilns dārzs meža strazdu, cītīgi novāc pēdējās aronijas.

Klāt zelta rudens!
08.10.2018 14:18

Vēss rīts ar apledojušu automašinas priekšējo stiklu un miglu ielejā. Uz zemes salnu neredzu, tiesa gan - lielus gabalus nenogāju, tikai līdz mašīnai, bet dārzā neko nemanīju. Arī termometrs pie loga rāda +0,6.

Klāt zelta rudens!
08.10.2018 07:30

Burvīga rudens diena, silts un saulains, nu visādā ziņā neviens nebalsotājs ar laika apstākļiem šodien aizbildināties nevarēs.


Allažos arī bez salnām, tas labi, ceru, ka nākošnedēļ vēl varbūt varēs pa mežu pastaigāt, ja nu kāda rudens sēne tomēr pabāž degunu no zemes, jo šodien visu dienu cītīgi līst smidzinošs lietus.


Jā, mums nakts pagāja mierīgi, no vētras ne miņas. Šodien spīd saule, piesaulē vēl grādi tīri neko, bet vakarā jāsanes pilnas vāzes mārtiņrožu jo man ir aizdomas, ka šonakt varētu būt īsti noturīgi mīnusi.


Es arī ar interesi vēroju debesis (kad nu sanāk), bet lielus migrantu barus vēl nemana. 24. septembrī, kad aizlidoja prāvie dzērvju bari (domāju, ka vietējie), kas pāris nedēļas vācās kopā un ganījās ziemāju laukos, esmu redzējusi vēl pavisam nedaudz kāšu. Laikam jau ziemeļos vēl nav tik auksts, jo lielākie pārlidotāji jau nāk no turienes.