Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Pa nakti 8 mm nokrišņu atkal klāt! Visu rīta pusi smidzināja, tikai nupat piestājis.+14,3°C, silts un vēja arī tikpat kā nav. Tecinu plūškoka sulu, cik nu izdevies atkarot putniem. Ogas šogad ēd ne tikai strazdi, bet visai plašs mazo putniņu arsenāls, pēc lidoņu lielās apetītes jādomā, ka ziema būs barga, neatceros, kad tik agri plūškokam būtu bijis tāds putnu uzbrukums. Vakar pārbaudīju mežu, guvums 3 baravikas, čigānietes, pa kādam podiņam un gailenes. Naktis vēl nav bijušas tik ļoti aukstas, lai pilnībā apturētu sēņu augšanu, bet nu salīdzināt ar to, kā bija pirms mēneša, protams, nevar. Patreiz tas vairāk tāds kā sports - pastaiga pa mežu un prieks, ja kaut ko atrod, pat īpaši necerot uz neko īpašu.
P.s. Atlika uzrakstīt, ka smidzeklis piestājis, kad atkal atsākās nokrišņi. Ceru, ka vismaz vakarpuse būs jaukāka.

Salts nedēļas sākums
25.09.2021 11:19

Pa nakti mērtraukā ielijuši 24 mm, šorīt viss slapjš, no kokiem pil, bet ir cerība, ka saulīte uzspīdēs un nedaudz pažāvēs.

Salts nedēļas sākums
24.09.2021 09:36

Šorīt migla, t "staigāja" starp 0°C un+1°C, bet samtenes vēl zied, tā kā nekas neatgriežami nosaldēts dārzā vēl nav. Pa trim dienām, ko pavadīju ārpus mājas, manā dārzā ir strazdi ir pamatīgi patīrījuši plūškoku no ogām, visa augša tukša, tikai lejas pusē vēl ko pavākt var. Es noskatījos, ka arī piejūras dārzos ražai daudz '"noņēmēju" - ābelēs dažāda lieluma putni- sākot ar meža strazdiem, beidzot ar sīkaļām, kuri gan ļoti bailīgi un kurus piefiksēt neizdevās, tad vēl vāverītes, kuras ar lielu apetīti grauza ābolus, lapsenes un citus sīkākus lidoņus nemaz neskaitot.
Rīta pusē nedaudz iespīdējās saule, bet nu jau atkal mākoņi ir klāt. Labi, ka nelīst, var ko pa dārzu padarīt.*10°C.

Salts nedēļas sākums
23.09.2021 11:47


Man izdevās aizmukt no lietus - nepilnas trīs dienas Kurzemes pusē pie jūras! Šad, tad kāds mākonis garām nostaigāja, bet pārsvarā saulains un ne piles lietus. Naktis gan vēsas, īpaši šorīt, kāpas augšā pamatīga salna. Priecājos, ka līdzi biju paņēmusi ziemas jaciņu, cimdus un cepurīti, pretējā gadījumā naksnīgā sēdēšana pie jūras un debesu spīdekļu vērošana būtu teju vai neiespējama, vai arī beigtos ļoti ātri un ar nepatīkamām sekām.

Salts nedēļas sākums
22.09.2021 18:49

Baraviku pulveri lieku pie mērcēm, zupām un kādreiz vienkārši tāpat kādu šķipsniņu piejaucu pie kefīra un izdzeru. Žāvēšana un malšana palielinās mūsu organisma spēju uzņemt vērtīgās vielas no tām! Pētījumos noteikts, ka no baravikām, palielinās uzņemto vielu daudzums līdz pat 80%, klasiski lietojot uzturā, uzņemam tikai <20%. (Avots: AGFonds)

Ardievas siltumam
17.09.2021 21:52

Pēcpusdienā uzspīdēja saulīte, tāpēc nolēmu aizstaigāt līdz mežam. Necerēti uzdūros 4 lielām baravikām, kas pat bija veselas. Tagad ēdu ceptas sēnes un arī žāvētājs strādā uz pilnu jaudu- būs baraviku pulveris.
P.s. Birutai- dzērves lidoja samērā augstu. tad jau manīs, vai ziema būs barga, vai nē.

Ardievas siltumam
17.09.2021 19:07

Vakar beidzot "padevos" un pirmo reizi šajā rudenī iekūru krāsniņu, jo istaba palīka nemīlīgi drēgna. Kā par brīnumu, divas vēsās naktis manas ziedošās puķes ir pasaudzējušas, jo tie grādi ap nulli bija tikai saullēktā un neilgu laiciņu, īsti baltu zemi neesmu vēl manījusi, kaut arī gaiss bija auksts un mašīnas stikls noledojis. Atšķirībā no pavasara, rudenī zeme vēl ir pietiekami silta un atdod siltumu vismaz zāles augstumā. Arī saulīte pa dienu nedaudz pasilda, siltumnīcā paprika vēl tīri omulīgi jūtas, lai arī gurķi un tomāti jau praktiski ir beiguši savu šīs vasaras darbu. Pašlaik nomācies, +6,5°C, austrumu puses vējš.

Ardievas siltumam
17.09.2021 08:31

Strādāju pa dārzu un priecājos, ka nelīst. Nupat noskatījos, kā dzērvju bars ilgi riņķo debesīs, līdz izveido vairākus lielus kāšus un aizdodas prom uz dienvidu pusi. Šodien vismaz trīs tādi milzu kāši pārlidoja pāri, laikam jau ZR vējš ir labvēlīgs ceļojumam.

Ardievas siltumam
15.09.2021 16:37

Vairāk kā stundu termometrs rādīja t danci ap 0 grādu robežas, no +0,9°C līdz +0,0°C, bet nu mīnusu daļā vēl šorīt neieslīdēja. Uz auto stikla gan pabieza ledus kārtiņa, stikla kasīšanas maratons atsācies. Vakar pārlasot kartupeļus sala rokas, arī micīte bija galvā jāuzliek, jo vējelis bija nejauks. Agri gan rudens ir atsteidzies.

Ardievas siltumam
15.09.2021 07:36

Pa vakardienu mērtraukā salijuši 19 mm nokrišņu, bija pāris pamatīgu gāzienu. Tīrumiņā atkal dubļu lauks, bet tā kā tupeņi novākti, tad par to vairs nav jāuztraucas. Nakts vēl samērā silta, rīts nomācies. Rudens puķes vēl zied, bet cik ilgi tās mūs priecēs?

Ardievas siltumam
13.09.2021 07:34

Ik pa laikam nopilina, vienu brīdi pat tīri jūtami palija. Tāda pelēcīga diena, "velk uz miegošanos" un nekā nedarīšanu, varbūt tāpēc, ka vakar cītīgi pastrādāts. Turpinās ābolu un bumbieru krišana, lapsenes pa visu lietu šiverē pa kritušajiem augļiem, priecājas par katru uzplēsumu mizā un cītīgi barojas. Siltajās dienās sagatavojušās rudens avenes, ja neuznāks stipra salna, tad vēl daudz ogu būs. Dobē zied pēdējās gladiolas, asteres pašā pilnziedā. Mežā sēņu neesot daudz, vismaz tā man kaimiņiene noziņoja, palielas apšu bekas un nedaudz jaunās gailenītes. Jālasa aronijas, putni rāda, ka jau gatavas.

Septembra siltums
12.09.2021 12:01


Diena noturējās silta un bez lietus, optimāli laika apstākļi, kas ļāva norakt kartupeļus. Bet raža uz pusi mazāka, salīdzinot ar pagājušo gadu. Labāk padevušies tie, kas bija diedzēti (ar asniem), tie trāpījās vieglākā zemē un agrāk uzdīga. Tie, kas sadīga vēlāk, ar ziedēšanu uztrāpīja tieši karstuma un kolorado vaboļu uzlidojuma pīķī, un tajās vagās tādi sīciņi cūku tupenīši vien sanākuši. Mani gan mierināja, ka Islandē tādi vien tik esot, vārot un ēdot ar visu mizu un visi apmierināti. Nu nekas, šoziem "spiedīsim" uz ķirbjiem, to ir nemērs, pilni kakti ar dažāda izmēra un krāsu "ogām".

Septembra siltums
11.09.2021 20:54

+24,3°C, saulīte pa zemes virsu staigā, tauriņi lido uz nebēdu, bites apskata rudens ziedus. Atvasara! Rīt tuvākā apkaimē paredzētas kartupeļu talkas, jo nu jau zeme pietiekami pažuvusi, lai traktortehnika tiktu uz lauka. Tie, kam mazāki gabali, jau ar dakšu lielāko daļu norakuši. Lielie labības lauki jau novākti un uzarti ziemāju sējai. Cik ātri paskrējusi vasariņa...

Septembra siltums
10.09.2021 16:32

Vakar līdz ar saulrietu zem skaidrām debesīm parādījās migla, kas kļuva arvien biezāka un noturējās līdz pat saules lēktam, tikai tagad pamazām izklīstot. Cik patīkami redzēt zilas debesis un baudīt siltumiņu! Arī taureņi, lapsenes un pat odi vakar rosījās dārzā augļu kokiem - kritušie āboli un bumbieri ar savām saldajām sulām aicināt aicināja degustētājus. Ak, atvasara, pakavējies nedaudz!

Septembra siltums
10.09.2021 09:01

Ak, cik gan viegli saķert kādu vīrusu, īpaši, ja "tev jau ļoti sen vairs nav sešpadsmit", un ja lietū un krusā sanāk "skraidīt pa pasākumiem". Pēc 3 dienu piespiedu mierīga dzīvesveida, šodien jūtos jau pieņemami, lai izietu laukā un saprastu, ka laikam atvasara ir klāt. Nedaudz palocījos zem ābeles un nu esmu nosvīdusi, tikai nesaprotu, vai tas siltuma, jeb vīrusa dēļ. Saule caur mākoņiem un termometrā +20°C. Lai nu kā, par siltumu tikai priecājos.

Septembra siltums
08.09.2021 15:30


Mums šodien pagasta svētki, muzikants braukā pa lielākām apdzīvotām vietām ar nelieliem koncertiņiem. Ir pa laikam nogāž lietus, krusa, pāris pērkona spērienu, bet viss notiek. Kad stipri gāž, visi pamūk zem jumtiem vai lietussargiem, kad uzspīd saulīte - ballē tālāk :).


Saullēktā pie loga +0,8°C, uz zāles salnu nemanīju, bet mašīnai stikls ar plānu ledus garoziņu. Ielejā un pie dīķiem migla, gar pamalēm zemas mākoņu strēmeles. To, ka būs auksta nakts, varēja jau vakar vakarā manīt, līdz ar saules rietu t zem skaidrajām debesīm strauji krita lejup un nakts liekāko daļu noturējās ar +4°C. Izskatās, ka šo nakti dālijas izturējušas, bet nākošās divas tiek solītas vēl aukstākas.