Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Pa diennakti ielijuši 12 mm, pašlaik bieza migla. Viss mitruma pievilcies, zemniekiem būs grūti nopļauto pļavas zāli dabūt līdz sausai kondīcijai.


+20°C, lēnām līst. Neskatoties uz lietu, vairāki traktori vienlaicīgi pļauj lielus pļavu gabalus, paļaujoties uz prognozi par saulainu un siltu laiku tuvākajās dienās. Cerams, ka tā arī būs, citādi zāle nežūs un no cerētā siena pūdeklis vien sanāks.


Nakts bija vēsa un ar miglu, bet diena silta, +23,7°C. Pāris dienu nebiju vākusi gurķus, šodien lasu- spainis un vēl ar kaudzi. Visa pēcpusdiena atkal aizies ziemas krājumu veidošanai. Esmu vēl no tās paaudzes, kas komfortabli jūtas tad, kad pagrabs piepildīts burciņām. Tad neviens vīruss nevar piespiest mani izpirkt griķus veikalā, zinu , ka savs kartupelis un marinēts gurķītis vienmēr atradīsies :).Lai arī jums krājas depozīts ziemai!

Te silts, te auksts
02.08.2020 13:40


Pa nakti ielijis 8 mm, vēl no rīta brīžiem rasināja, bet nu jau noskaidrojies, saule caur mākoņiem, +22°C. Šovakar jālasa gurķi, pēdējās naktis bija siltas, tad jau atkal būs saauguši.

Te silts, te auksts
29.07.2020 13:27

Mums vakar brieda, brieda, pamalēs drusku ducināja un ap astoņiem vakarā nopilināja pāris piles. Arī šodien sutīgs, mašīnas t rādīja +27,5°C, pie mājas sienas par grādu vairāk. Ja atklāti, tad mitruma zemei pietiek, tā kā es novēlu visus mākoņus pierobežai :).

Te silts, te auksts
28.07.2020 13:52

Nupat ārā paliek riktīgi sutīgs, termometra rādītājs pakāpies līdz +29°C, šitāds var saveidot negaisiņu uz līdzenas vietas, jo mitruma pietiek.

Te silts, te auksts
27.07.2020 13:56

Jauka diena- saule spīd, +20°C, spirgts vējelis, strādāšanai pa dārzu labs laiks. Uz tīruma gan uziet vēl normāli nevar, jo mitrs (kopējais nokrišņu skaits pēdējās 2 diennaktīs -33 mm), bet jāņogu lasīšanai laiks labs. Nevar jau sūdzēties, mitrumu dārzam vajadzēja, agro kāpostu galviņas labi piebriedušas. Naktī bija bieza migla, arī t tikai +7°C, labi, ka plēves mājai durvis aizvēru uz nakti, tomātiem tā aukstā migla ļoti nepatīk. Bumbuļi lieli, bet slinki sārtojas, tik pa kādam gatavam tomātam no katra krūma novākts.

Tik mainīgā vasara
26.07.2020 11:16

Naktī ir pamatīgi lijis, jo mērtraukā (gan kopā ar dienas nokrišņiem) 25 mm, viss slapjš, drēgns. Arī istabā jau jūtams drēgnums, kāda siltāka diena derētu. Vakar biju aizstaigājusi līdz mežam, ielasīju nedaudz gaileņu, pa kādai apšu bekai un baravikai. Baraviku bums jau beidzies, tik kāda aizkavējusies vēl manāma, jādomā, ka nākamais vilnis būs apmēram pēc mēneša, vismaz tā bija pagājušajā gadā. Bet nevarētu teikt, ka mežā sēņu būtu ļoti daudz, sāk augt podiņi, bet tipiskās rudens sēnes vēl nesteidzas.

Tik mainīgā vasara
25.07.2020 09:19

Šodien lielo mākoņu diena, pēcpusdienā gar pamalēm staigāja rūcoši padebeši, bet lielums nogāja garām, tik nedaudz paslapināja un nobēra kādu sauju krusas. Gaidu ziņas no Aglima, šķiet ka Siguldai trāpīja pamatīgāk.

Tik mainīgā vasara
23.07.2020 22:16

Šodien atkal mākoņu diena, ik pa laikam uzlīst. Arī pašlaik no rietumu puses tuvojas melni padebeši, dzirdama patālu pērkonu duna. +20°C, kad uzspīd saule, t paceļas vēl par kādu grādu augstāk. Šonakt bija silta nakts, gurķiem un kabačiem tādas patīk.

Tik mainīgā vasara
21.07.2020 13:27

Kopējais nokrišņu pienesums līdz šim rītam 18 mm, arī pašlaik pilina, vēja nav, t +16.9°C. Ja tā turpināsies, tad ļoti labi, pietiekami silts, mitrs un galvenais- bez vēja. Vakardienas negaisa ierašanās ar lielām vēja brāzmām šo to dārzā atkal pagāza, arī puķes paguldītas pie zemes.

Tik mainīgā vasara
21.07.2020 07:32


Nedaudz pēc astoņiem ieradās pirmie tumšie mākoņi, šķita, ka aizies garām, bet sagriezās un klāt bija. Ar vēju, stipru lietu un brīžiem arī krusu. Iesākumā nekāds nopietnais pērkons nebija, bet vēlāk gan bija vairāki tuvi spērieni. Pusstundas laikā ielijuši 15 mm, lietiņš turpinās, gan ne pārāk stiprs. Pirms lietus ienesu istabā vienu lilijas ziedu, jo negribēju, ka vējš nolauž, nu visa māja reibinoši smaržo. Zinu, ka daudziem tā smarža nepatīk, bet man gan tā asociējas ar bērnības atmiņām par karstajām jūlija dienām pie krustmātes Gulbenes pusē un ziedošām baltajām "baznīcas" lilijām, man gan balto nav, bet ir skaista, dzeltena trompetniece, kas smaržo tāpat kā tās bērnībā, .

Tik mainīgā vasara
20.07.2020 21:09

Kad māja smaržo pēc kaltētām baravikām un mazsālītiem gurķīšiem, bet pagalma liepa skan kā bišu strops, tad varu droši teikt, ka vasaras pilnbrieds ir iestājies. Vakar vēl pavēlu aizdevos uz mežu, jo dienā visādi citādi darbi bija sakrājušies, pielasīju atkal baraviku groziņu, un tad nu tagad tiek kaltēti ziemas krājumi. Vēl vakarā ap astoņiem mašīnas termometrs meža stigā rādīja +22°C, dunduri koda kā traki, bet tas jau ar nav nekas traks, paciešams sīkums.


Vēl pirms pāris dienām draudzenei klāstīju, ka mūsu pusē sēņu nav, jo sen nav lijis. Šodien pēc darba aizdevos uz mežu, jo pilns internets ar baravikām, un ko jūs domājat- salasīju veselu groziņu! Un nebiju es vienīgā sēņotāja - vēl vismaz 3 cilvēki turpat vien apkārt staigāja, arī griezts bija daudz, bet baravikas aug! Gan lielas, gan mazas, arī pa kādai apšu bekai pa vidu gadījās. Tad nu pirmā īstā baraviku mērce pie agrajiem kartupeļiem ir nobaudīta, īsta vasaras vidus sajūta!Es jau vairs necīnos, kas nu būs, tas būs...ir izmēģināta gan lasīšana, gan indēšana (ar 3 veidu līdzekļiem), rezultāta gandrīz nekāda...Domāju, ka pie vainas siltā ziema, kas ļāva tiem mošķiem ideāli pārziemot. Klausos, ka citi cīnās ar kailgliemežiem, kas arī esot savairojušies pamatīgā daudzumā, veikalniece teica, ka katrs trešais prasot stipro alu, lai varētu salikt dārzā traukus ar dzērienu, kuros tad nu tie lien iekšā, piedzeras un noslīkt. Man vēl nav tik traki, bet kas to zina, kā būs uz priekšdienām.


+20°C, apkārt "ganās" formīgas mākoņu aitiņas. Nevarētu teikt, ka būtu pārāk silts laiks pašā vasaras viducī, bet vismaz nelīst un nav trako vēju, tā kā ir par ko priecāties. Mana vēlīnā liepa beidzot pilnos ziedos, šovakar jāsavāc tējai. Tie, kas nav savākuši sienu, steidz nopļaut pļavas.


Te gan ir daudz neticīgo un tautas ticējumu noliedzēju, kas saka, ka tie nepiepildoties, un lai nu tā būtu, jo negribētos līdz augusta beigām "baudīt" rudenīgu lietu.