Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


+21°C, dienvidu pusē biezē mākoņi, nokrišņi tuvojas. Ceru, ka nebūs nekas traks, man jau pietika ar 8. jūnija plūdiem. Zeme mitrumu jau labi saņēmusi, tā kā pašlaik varētu iztikt arī bez lietus, bet lietus mākoņi jau nav krāns, ko var atvērt un aizvērt pēc vajadzības. Dārzā kabači sākuši labi ražot un pirmie šķiet tik gardi, kad jau nāks lielā vairumā, tad vairs tik garšīgi nešķitīs.


No rīta mērtraukā bija 15 mm, vakarā - jau 30 mm nokrišņu. Nav slikti!


Cikos atnāca lietus - nezinu, jo šonakt labi gulējās, bet no rīta mērtraukā jau sakrājušies 15 mm nokrišņu, turpina līt. +15,5°C.


Vakar ap četriem pēcpusdienā viens rūcošs mākonis nopilināja pāris piles, apmeta loku un aizdevās prom, arī šorīt mākoņi grozās apkārt, bet saule tāpat vēl spīd un termometrs pie mājas sienas ēnā rāda +31,5°C. Vakar vakarā dārzu nelēju cerībā, ka ap dienas vidu jau tiek prognozēti nokrišņi, bet šķiet, ka pieņēmu pārtsteidzīgus lēmumus. Gaidu lietu.Svelme atpakaļ ar pilnu sparu, dunduri kož kā traki, laikam jūt, ka rīt mainīsies laiks un steidz pieēsties. Turpinu cīņu ar kolorado vabolēm pagaidām nesekmīgi, mazdārziņu īpašniekiem pārdodamā ķīmija ir neefektīva, smidzini vai nesmidzini, kāpuri mierīgi turpina nograuzt lapas. Jācer, ka nākošnedēļ solītie nokrišņi tiem nepatiks, jo karstumā un saulītē tie jūtas kā kūrortā. Pašlaik labs siena laiks, zemnieki steidz rullēt nopļautās pļavas. Šodien vēl jāsavāc ārstniecības augi tējām un tad jau droši var gaidīt lietu, dārzs tā izkaltis, ka bail skatīties, tā liešana pa vakariem ir kā kaķa šķaudiens, no rīta pat redzēt nevar, ka būtu laistīts. Ja par kaķiem, tad kaķene nupat no grāvja nes vienu ūdensžurku pēc otras, tās arī savairojušās siltajās saulītē.

Līgo prognoze 2020
28.06.2020 10:27

Rīts atspirdzinoši vēss, pirms pieciem t nebija augstāka par +14°C, ielejā maza migliņa, kas ātri nozuda. Varēju labi saliet dārzu un apdarīt citus mazos saimniecības darbiņus pirms darba dienas un lielās svelmes, ko atkal šodien sola.

Līgo prognoze 2020
26.06.2020 07:49

Mūsu pusē šogad uzradušās mušas, kas sāpīgi kož, un pie tam lielos daudzumos, citus gadus tādas tik rudenī parādījās. Toties odu maz, Līgo vakarā pat nevajadzēja pielietot pretodu līdzekļus, tik pa retam kāds parādījās, nevar ne salīdzināt ar to odu daudzumu, kas pirms nedēļām divām bija, laikam jau sausums nedod iespēju tiem vairoties.

Līgo prognoze 2020
25.06.2020 12:03

Nu šogad par svētku dienām sūdzēties būtu grēks, Līgo vakars izcils- silts, bez nokrišņiem, bez vēja, reti kad tāds iegadās. Jāņu diena gan pakarsta, bet ar visiem jāņabērniem devāmies uz tuvāko ūdenstilpni un no sirds izpeldējāmies- ūdens kā piens. Kad nu viesu bariņš aizvadīts, jāsāk domāt par ikdienišķākām lietām, kā saliet dārzu, kas cepas laukā.

Līgo prognoze 2020
24.06.2020 16:36

Labrīt! Otrā nakts, kad var labi izgulēties, jo vēsums ( sešos bija +14,5°C) ļauj izvēdināt dienā sakarsušās telpas. Vakar pēcpusdienā saule jau bija pamatīgi uzkarsējusi gaisu un kļuva pat spiedīgs, bet nakts visu jauki izlīdzina. Jālej gan tagad visu vakaru, jo kā jau Aglims raksta, mūsu pusē paliek par sausu. Skaisti uzziedējis plūškoks, kā tāda balta kupena, jāvāc ziedi tējai. Vispār tēju vākšanai pats labākais laiks, tik jānogaida, kad nokrīt rasa, groziņš rokā un aidā- uz pļavu vai mežu!Lai visiem jauka līgošana!

Līgo prognoze 2020
23.06.2020 06:38

Šodien jau vieglāk elpojas, no rīta bija +18°C, pašlaik +24°C, bet saule aiz mākoņiem un nav tā spiedīgā karstuma. Pat vistas jūtas žirgtāk, karstajās dienās tik gulēja ēnā, meta nost spalvas un pieteica boikotu ar olu nedēšanu. Arī vējiņš nedaudz jūtams, bet ir gana silts, kaut arī no austrumu puses. Lai jauka saulgriežu diena!


Vakar visi lietus mākoņi rūkdami nostaigāja garām, bija vien jāķeras pie laistīšanas. Šodien spiedīgs jau no paša rīta, saule caur plāniem mākonīšiem, te parādās, te aizklājas. Laukā sviedri tek pie mazākās kustības, bet jāparavē vismaz puķu dobes, lai neaplīgo. Kartupeļos uzdzīvo kolorado vaboles, tām gan vienalga, vai saule spīd, vai lietus līst. Jau vairākas reizes nolasīju, bet tās uzrodas atkal un atkal, kā svītrainas ordas, jāķeras pie indes, nekādas ekoloģiskās nolasīšanas metodes nepalīdz.


Nu gan karstumiņš! Es pat vairs nezinu, cik īsti karsts, jo visi termometri rāda pāri 30°C ārā un 28°C istabā, atvēsināties jādodas uz pagrabu. Kaut ko ārā darīt var tikai agri no rīta vai vēlu vakarā, bet tad kož odi. Visu laiku gaidīju siltumu, bet nupat jau paliek par grūtu, arī tas trakais lietus, kas mums nogāza pirms dienām 10, jau pazudis bez pēdām, rabarberam pat lapas šodien noļekušas, jo aizmirsu vakar apliet. Gurķi un kabači, kas tiek regulāri lieti, gan priecājas un aug griezdamies. Katru vakaru apkārt redzu veidojamies pērkongalvas jeb laktas, bet visas kaut kur aizslīd garām. Jasmīni trakajā karstumā jau pārziedējuši un sāk birdināt ziedlapiņas, toties margrietiņu pilnas pļavas. Jāsāk gatavoties līgošanai!


Par nezālēm labāk nerunāt - knapi pabeidzu kartupeļus kaplēt, kad jāsāk ravēšana no otra gala, bietes un burkāni jau atkal aug ciet...Divos dienā termometrs rādīja +30, gandrīz vai jāpriecājas, ka darbs telpās, kas vēl nav sakarsušas.+22,9°C, nomācies, no rīta nedaudz uzpilēja, bet visumā bez nokrišņiem. Šodien jau var ieiet lielajā dārzā, tur valda "bardaks", krustu šķērsu augšup nāk gan otro, gan pirmo (nospriedu, ka pirmās sēklas sapuvušas) reizi sētie kabači, ķirbji un viss pārējais, nezāles stiepjas tādā ātrumā, ka man būtu dārzā jāpavada 7x24 stundas, un tad vēl nevarētu zināt, kurš kuru...pupiņas arī vairs nav vagās, bet starpvagu "brīvajā ekonomiskajā zonā", kā ar šo visu lai pienācīgi tiek galā...Trakākais, ka nākošajā nedēļā atkal sola lietu...

Un vasara var sākties!
12.06.2020 13:52

+22°C, nomācies, brīžam nokrīt pa retai pilītei. Klusi var dzirdēt attālu ducināšanu, bet skaņa nav stipra. Kaut nu aizietu garām! Vakar nedaudz jau mazo dārzu paravēju, uz tīruma gan vēl ar kapli nebija ko darīt. Ja vēl šodien neuzlīs, tad varbūt, varbūt...

Un vasara var sākties!
11.06.2020 13:34

Caur mākoņiem mēģina izspraukties saule, paliek sutīgs. Mūsu pusē arvien jaunas ziņas par lauztiem kokiem un izskalotām caurtekām, uz laukiem vēl stāv ūdens lāmas. Kaut nu vēl vismaz šodien noturētos bez lietus, varbūt tad vakarā varētu uz tīrumiņa tikt.

Un vasara var sākties!
10.06.2020 13:51

Piloši jumti, nestrādājošas kanalizācijas sistēmas, lauzti koki, elektrības pārrāvumi...tāds šodien nemierīgs rīts. Vēl visam klāt smidzeklis, kas sākās ap deviņiem un nav beidzies. Uz tīruma pusi pat skatīties negribas, tāpat jau uz lauka vēl virsū nevar tikt, un ja šitā turpinās, tad nezinu, kad varēšu konstatēt patiesos zaudējuma apmērus. Tagad galvenais, lai vēl kāds līdzīgs negaisa veidojums rīt neizveidojas un šo pusi neapciemo, tad gan vairs nebūtu ko glābt...

Un vasara var sākties!
09.06.2020 13:23

Tas trakums ir pāri, var aprēķināt zaudējumus. Sākšu ar to, ka mērtrauks pielijis līdz augšai, 50-55 mm, tīrums, kas slīpumā pret kalnu, pamatīgi izskalots, tur nu ilgi virsū netikšu, lai saprastu, kas vēl dzīvs pēc tiem grēku plūdiem. Plūmei nolauzta puse, ābelei zars, bet tas ir sīkums. Pie skolas nolauzta liepa un pretējā ceļa pusē bērzs, pilnībā nosprostojot piebraukšanu mājai. Stipri paskalots piebraucamais ceļš uz māju, jumtam atrauts gabals ruberoīda...nu tas, laikam, viss. Ieliku galeriju, kurā var apskatīt negaisa posta darbus.

Un vasara var sākties!
08.06.2020 21:52