Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Šogad ļoti vēlu ielejas plavas tiek pļautas sienam, un lai cik dīvaini, bet neredz nevienu stārķi sekojam traktoram. Laikam jau būs aizlidojuši. Parasti ap augusta divdesmitajiem datumiem tie devās prom, bet šogad tik silts, ka domāju, varbūt nekur nesteigsies. Bet nekā - laikam barības bāze nav tik laba, lai pie mums pakavētos. Notiek arī intensīva labības vākšana, laikam jau labāku laiku nevar vēlēties, mitruma procents zems.
P.s. Atlika uzrakstī, ka stārķu nav tā atlidoja viens "pēdējais mohikānis", acī redzot visi vienlaicīgi prom nelido.


Karstais laiks veicinājis strauju augšanu visam, kas mīl siltumu un kam pietiek mitruma. Vakar vakarā laistot dārzu konstatēju,ka pusdemitos jau tumšs un āra darbi jābeidz. Tad nu vēl ķēros pie gurķu spaiņa un plūmēm, kas pa dienu sagatavojušās un jāpārstrādā, tāpēc šorīt nāk miegs . Debesīs cerīgi mākoņi, bet vai kas izpilēs, tas ir jautājums. Pašlaik viena pēc otras plaukst gladiolas, saziedējušas asteres, visi gaida mitrumiņu. Dienā karstumu izturēt grūti, bet naktī iznākot dārzā ir silti un patīkami, un tad var ilgi skatīties zvaigžnotajās debesīs... ja vien nenāktu miegs...


Vakar vakarā bija lielā dārza laistīšana, jo karstajā saulē ne tikai gurķi un kabači, bet pat bietes bija lapas nolaidušas. Vārot plūmju ievārījumu, istabās bija samērā karsti, bet tā kā naktī t turējās ap 18°C, izdevās ar caurvēju telpas izvēdināt, uz rīta pusi jau tīri komfortabli gulēt. Šorīt debesīs dūmakaini mākonīši, līdz ar ko saule savu svelmes gājienu nav uzsākusi, zālē tikpat kā nejūt rasu, varbūt, ka savelkas kāds negaisa mākonis pa dienu.


+23,5°C. Būs karsta diena, to jau jūt no rīta. Vakar pēcpusdienā aizbraucu līdz Saulkrastiem, cilvēku pilns liedags, pat pēc saulrieta, ūdens silts, peldētāju arī daudz. Šorīt cenšos apdarīt darbus, lai var nolīst ēnā un pārlaist svelmi. Noņēmu daļu sīpolu, tagad jāsalasa plūmes un tad var domāt ko darīt- likt žāvēties vai vārīt ievārījumu.

Augusta vidus vasara
14.08.2022 09:52


Šī nakts bija vēl vēsāka par iepriekšējo, to sapratu, kad ap pieciem kaķene ielīda pie manis gultā sildīties, jo pa nakti bijusi ārā peļot, iekšā ienāca mitrām ķepām. Termometrs pie loga tad rādīja +7°C. Pa nakti pļavā atkal bija migla, rīts ar aukstu rasu, zirnekļu tīklu pieausts. Ap sešiem vēroju gaisa balona pacelšanos rīta lidojumam, skaisti jau ir tie lidojumi pāri miglas pielietiem laukiem, bet ņemot vērā to, ka gāze kļūst dārgāka, tad tāds prieks droši vien drīz maksās milzīgas summas.

Augusta vidus vasara
11.08.2022 10:52

Sešos no rīta pie loga bija tikai +8°C un pļavā paliela migla. Vakarā noslinkoju un neaizvēru siltumnīcas durvis, zinu, ka tomātiem tāda vēsa migla un aplam nepatīk. Jācer, ka nekas neatgriezenisks nebūs noticis, kaut arī uz lapām jau brūni pleķi parādās. Bet diena jauka, silts un saulains. Jāsāk liet dārzs, jo nekas nopietns pēdējā laikā nav lijis.

Augusta vidus vasara
10.08.2022 14:51

Aizvadīta silta, tropiska nakts, par ko esmu priecīga. Vakar no meža pārrados ar ar pilnu groziņu gaileņu, pārējās sēnes gan vēl joprojām kavējas ar augšanu. Dzeru ārā rīta kafiju un baudu +21°C siltumu jau septiņos no rīta. Man jau nu šāda kombinācija ļoti patīk! Viegls, silts vējiņš.

Silts augusta sākums
06.08.2022 07:26

Pamazām izklīst nakts migla, pļavā atmirdz rasas pielietie zirnekļu tīkli. Arvien ruudenīgāki skati...+15.5°C.

Silts augusta sākums
03.08.2022 07:17

Augusta pirmā diena atnesusi apmēram 60 mm slapjuma, nu vairs sēnēm nav nekāda attaisnojuma neaugt. Arī siltums vēl turas, tā kā nedaudz pacietības un trinam nažus sēņošanai!

Silts augusta sākums
02.08.2022 07:19

Pēdējā jūlija diena sākās ar drēgnu rītu, bet diena iesila un kopumā bija silta un patīkama. Savukārt augusts ieradās ar lietus mākoņiem un līdz septiņiem no rīta ielijušii jau 40 mm un turpina līt. Jācer, ka vismaz tagad sāksies kārtīga sēņu sezona, jo līdz šim tik pa kādai gailenei un sviestenei spraucās no zemes laukā.+14.5°C

Silts augusta sākums
01.08.2022 07:01

Vakar pašā vakarpusē tīri jauki nolija, vismaz dārza laistīšana atkrita un varēja pievērsties gurķu marinēšanai. Nakts vēl samērā silta, bet nākošās sola vēsas, tā kā tie, kam nepatīk karstums, varēsēs justies labi. Mežā pamazām atdzīvojas sēņotnes, bet pagaidām ļoti lēnu, tikai gailenes un sviesta beciņas, un arī nebūt ne lielos daudzumos. Nu ko, vasara "mērenā" ir iestājusies, gaidīsim, ko nesīs augusts.


Vakar laiks patiešām bija tik karsts, ka burtiski "spieda pie zemes", cerēju uz lietu naktī, bet tāda rasiņa tik bija. Šodien jau normāli, silts, bet ne neciešams. Siltumnīcā pa pāris dienām gurķi saauguši resni kā sivēni, lauka gurķi arī drīz būs, ja siltums pieturēsies. Vakar novācu pirmos kabačus, šogad ļoti vēlu sākuši ražot, jo junija sākums bija par vēsu. Visumā grēks žēloties, ar nobīdi, bet dārzs pamazām sāk priecēt.


Melnā zīdkoka oga. Šogad kokam pirmās gardās ogas.

Vasaras vidus
18.07.2022 15:14


Šodien ik pa laikam ierodas kāds mākonis, kas atnes pa nelielai lietus porcijai. Pret nokrošņiem man nav pretenziju, jo lietu vajadzēja, bet vēsās naktis man galīgi nepatīk. Šonakt kādā mirklī bija tikai +6°C, tas jau ir kritiski siltummīlošiem augiem. Ceru, ka solītais siltuma vilnis nākošnedēl atnāks, jo pretējā gadījumā āra gurķi, kabači un citi siltummīļi "pieteiks streiku".


Pa vakardienu traukā sakrājusies 1 cm nokrišņu, pēc tā lielā sausuma perioda tas nekas nav, bet tomēr vairāk, kā nekas. Ceru, ka nākošās dienas tomēr atnesīs kādu lietus mākoni, mums vēl tā kā derētu.


Šorīt migla, vakar pa dienu nedaudz pilināja, bet par lietu to nosaukt nevar. Tumši mākoņi visapkārt , bet mums kā par spīti, joprojām valda sausums, pēdējais nopietnais lietus bija pirms Jāņiem. Traki, kad par mitru, slikti, kad par sausu. Tas tāpat kā ar to karsto laiku, kad vieni priecājās, bet citi nīka ārā.

Atdzišanas nedēļa
10.07.2022 07:53

Kamēr Liepājā +19°C un lietus, pie mums +29,6°C un saule. No rīta ravēju lauka gurķus, pēdējos dobes metrus, kas tuvāk gravai, jau ar sakostiem zobiem, jo domāju, ka dunduri dzīvu noēdīs. Pa 5-6 vienlaikus virsū, tad vēl raibas mušas, kas kož trakāk par odiem un dunduriem kopā ņemot. Jācer, ka rīt būs vēsāks un tās radības mierīgākas, jo ķirbju dobi ravēt šodien vairs negribu.


" Piecas piles astoņās rindās" - tā pārfrāzējot varētu raksturot vakardienas vārgo mākoņa maliņu, kas mūs aplaimoja. Vienīgais labums no tās pilināšanas- palika vēsāks un nedaudz svaigāka sajūta. Biju cerējusi vienu vakaru nelaistīt, bet nekā, nācās vien vakarā pastrādāt. Runā, ka 10 km tālāk -Inčukalnā, esot kārtīgi nolijis. U-ū, inčukalnieši, vai tā bija?