Migla
Migla

Lietotāja aktivitātesT sākusi pazemināties, pašlaik -15°C. Tāpat kā no rīta, arī tagad vērojami skaisti gaismas pīlāri virs automašīnu lukturiem un apgaismes lampām, jo no it kā bezmākoņu debesīm birdinās gandrīz nemanāmi sniega kristāliņi.

Vēsts no arktikas
15.01.2021 18:32


Man arī pašlaik -17°C, kaut kur aiz mākoņiem aust saule. Debesis klāj plāni mākoņi, kaut kas smalks krīt no gaisa. Pie barotavas ieradies dižknābis.

Vēsts no arktikas
15.01.2021 08:55Sešos termometrs pie loga rādīja -15°C, pusstundu vēlāk -15,5°C. Domāju, ka nedaudz tālāk no ēkām ir par kādiem pāris grādiem vēl vēsāks. Lauskis spārda kokos un stabos, sen nedzirdēta skaņa.
P.s. Minūtes 20 vēroju skaistu dabas parādību- gaismas pīlārus virs automašīnu lukturiem, kuri brauc pa ceļu pāris km attālumā no mana skatu punkta. Arī pie manis kaut kas putekļveidīgs birdinājās, bet pārāk maz. lai veidotos gaismas stabi.

Vēsts no arktikas
15.01.2021 06:29

Pievienojos sveicējiem!

Vēsts no arktikas
14.01.2021 17:46


Šorīt pat zem mākoņu segas bija -7°C, tagad parādījusies saulīte, pie loga ēnas pusē -6,5°C. Saliņš kniebj vaigos.

Vēsts no arktikas
14.01.2021 11:57

Pie loga -1,6°C, birdinās smalks sniedziņš, plus neliels jumta putenītis. Pa diennakti kādi 5 cm sniega klāt, sniega segas biezums vidēji 10 cm, grūti izmērīt nevienmērīgi saputināto pagalmu, uz šķūni, kūti un pagrabu jau kārtīgas taciņas saraktas ar sniega valnīšiem gar malām - bija jau aizmirsies, kā izskatās ziemīgs pagalms.

Vēsts no arktikas
13.01.2021 07:35

Snieg un putina. -1,4°C, sniegs sauss, nelīp, tāpēc jauni sniga vīri pagaidām manā pusē nav gaidāmi. Braucot uz Siguldu labi varēja redzēt, kā putenis velk ciet ceļus, kur blakus lielāks lauks, tur pat mašīnas riepu nospiedumi nebija redzami, kaut arī kustība visu laiku notiek. Iznāca noskatīties, kā priekšā braucošais automobilis gandrīz neizņem pagriezienu un virpuļo pa ceļu, labi, ka viss beidzās tikai ar adrenalīna pieplūdumu. Siguldā raustījās elektrība, arī slimnīcas korpusos, darbiniekiem iekārtas nācās vairākas reizes pārstartēt. Sniega segas biezumu izmērīt pagrūti, jo vietām tik kādi 5 cm. bet tur, kur sapūstas kupena- kādi 10-15. Mazie putniņi sēkliņas ēd pilnām mutēm, bet ar speķīti lielākiem tā pagrūti- veikalā visas ādiņas izpirktas.

Vēsts no arktikas
12.01.2021 11:23

No rīta pie loga -5,5°C, visu rītu snieg, neliels jumta putenītis. Izskatās, ka ziema sākusies tā ne pa jokam.

Vēsts no arktikas
11.01.2021 11:44

Gubumākoni ,prieks redzēt Tavus komentārus, tas norāda, ka labi turies :)
Pie manis no rīta nomācies un t -6°C, bet tad vienā brīdī debesu malā tā kā pavērās gaišāka josla un t tūdaļ noslīdēja uz -7,7°C, tagad atkal mākoņu slogs atpakaļ. Un varbūt ka labi, jo sniega uz zemes tik vien, kā balta pūka, spēcīgākā salā siltummīloši augu varētu ciest, jo rudens noslēgums un ziemas sākums bija ļoti maigs. Ja nu būs tie sniegputeņi, ko sola, tad (pēc tam) arī nopietnāki sali nav tik traki.


Man arī atliek Tev vēlēt izturību un cerību, ka biežās pastaigas pa dabu Tev būs devušas kādu gramu imunitātes vairāk, lai tam draņķim spētu pretoties!


-2°C, uz zemes pūdercukura biezuma sniedziņš, vēja tikpat kā nav, tāpēc mīnusiņus praktiski nejūt. Kā jau Aglims teica- apmierinoši laika apstākļi. Pēc garajām svētku brīvdienām grūti ieiet darba režīmā, pandēmijas dēļ tas arvien vēl citādāks, kā agrāk, ar daudziem kolēģiem sazināšanās attālināta, jāpriecājas, ja veseli, jo arvien vairāk pienāk ziņas par inficētajiem. Nez, vai nopietnāku mīnusu parādīšanās stāvokli uzlabotu, vai pasliktinātu? Interesanti, vai ir pētīta laika apstākļu un pandēmijas savstarpējā atkarība?


Sveiciens Jaunajā gadā! Vecais pavadīts un jaunais sagaidīts ar nelieliem mīnusiņiem, jau ap septiņiem vakarā uz ceļa vēl nenokusušā sniega bēdīgās paliekas viegli skrapšķēja, sešos no rīta automašīnas termometrā -2°C. Arī tagad gaisā nelieli mīnusi, jo tām modernās sniega mākslas paliekām, kas saglabājušās no sniegavīriem, izkritušos burkāna degunus vairs atpakaļ ielikt nevarēja- veidojumi sasaluši kā ledus gabali. Zeme gan vēl "vaļā"- palaidu vistu saimi pakašāties pa tīrumu, jo izskatās, ka pēc pāris dienām aukstās gaisa masas šāda veida pastaigas varētu pārtraukt uz ilgāku laika periodu. Vai tiešām ziema līdz mums atnāks? Ir jau nedaudz aizmirsies, kā tas ir - ilgstoši sniegi un noturīgi sali.Labrīt šī sarežģītā gada pēdējā dienā! Ja vakar viss sniegs tikpat kā bija nokusis, tad 31. decembra rīts parūpējies par to, lai pasaule atkal iekrāsojas gaišāka, jau kopš septiņiem no rīta snieg lielām, mīkstām pikām. Neskatoties uz nelieliem plusiem, zeme un koki pamazām kļūst balti. Skaisti, tikai nezinu cik ilglaicīgi. Lai mums mierīga diena, lai mazāk nepatīkamu un uztraucošu ziņu, lai visiem veselība!


Mani sniega vīri dienas pirmajā pusē jau bija pazaudējuši degunus, nācās veikt plastisko operāciju, lai abi "atgūtu ožu" un veikt vēl dažus nelielus reanimācijas darbus, jo ceru, ka naktī varbūt piesals un ja paveiksies, varbūt abi sagaidīs gadu miju.