Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Vakardienas vēja gaudošana ir atnesusi gana aukstas gaisa masas, šorīt -7,4, skaidrajās debesīs nedaudz dilt sākusi mēness ripa dodas pretī savam norietam. Viss sasalis, ziemas sajūta atgriezusies.


Pa nakti pļava iespaidīgi pakususi, arī patreiz pilina sīks lietutiņš, kas grāvīti piepildījis ar kūstoša sniega ūdeni, bet ilgi jau tā vairs nebūs, pēcpusdienā viss atkal apledos. Vakar satecēja pusotrs litrs kļavu sulu, šodien pirms sala jācenšas noliet pēdējās, citādi būs viens vienīgs ledus klucis.


Šis rīts pilnīgi atšķirīgs no iepriekšējiem ar miglu, maziem plusiņiem un pamatīgu drēgnumu. Kaut nu šodien pakustu pēc iespējas vairāk apledojušo celiņu, pirms vēl sals atkal nav visu sastindzinājis ledū!


Tiešajos saules staros sniedziņš plok, bet ēnā viss vēl sasalis. Arī pie manis miglas nebija, +4,4.


Pie loga -8°C, koki atkal nosarmojuši balti.


Ja viņa tepat pļavā turpinās medīt, tad varēšu pavērot, vai spalva ataug, vai nē.

Februāra saulītē
17.02.2019 19:46


Pa logu laukā skatoties šķiet, ka pavasaris jau klāt, bet laukā izejot saproti, cik viss mānīgi. Ziemeļu puses vējelis ir ļoti nepatīkams, bet ja izdodas atrast saulainu vietiņu aizvējā, tad pavisam cita jušanās. Vakar ieurbām kļavā, kāds puslitrs pirmās saldās sulas jau satecējis. Arī sniegs ir pakusis, pļavā arvien vairāk pakusušu pleķīšu rēgojas. Divus rītus vēroju, kā kūmiņš nāk brokastot, palecas un ar purnu cauri sniegam, un skat- paliela pele zobos. Tikai vārnas gan mieru neliek, lido apkārt un cenšas atņemt medījumu. Toties mazputniņu ir krietni mazāk, pa kādai zīlītei apkārt lidinās, bet to daudzums stipri sarucis.


Sniega sega rūk, bet bez saulītes ne tik ātri, ka gribētos, takas un celiņi gan pārvērtušies par slidotavām- apakšā ledus, pa virsu ūdens kārta.Saullēktā -4°C un skaistas, sārtas debesis, diemžēl pavisam īsu brīdi, jo ātri nomācās. Uz sniega pamatīga sērsna, lapsas un zaķi pa nakti cilpojuši uz nebēdu. Upītē paaugts ūdens līmenis, un tas vēl tad, kad tā īsti sniega kušana nav vēl sākusies.Gripa 4 dienas nolika mani gultas režīmā, šodien pirmo dienu jūtos puslīdz normāli, lai saprastu, kas notiek ārā. Jāsāk ar to, ka pie loga nelieli pusi (+0,8°C), bet nokrišņi turpinās slapja sniega veidā. Dārzā ir kusis, īpaši zem ābelēm, arī pļavā sāk parādīties pa pērnās zāles kumšķiem, kas jau paspējuši izcelties vienveidīgajā baltumā, tomēr kopumā vienlaidus sniega sega vēl saglabājusies. Arī meliorācijas novadgrāvis pakusis, ja pēc puteņa vispār nevarēja redzēt, kur pļava, kur grāvis, jo sniegs bija aizpildījis visu līdz augšai, tad tagad grāvī līdz padusēm vairs neiekritīsi. Zem sniega grāvja dibenā sāk krāties ūdens, bet pavasarīgās ūdeņu čalošanas vēl nav. Toties dodoties uz šķūni pēc malkas, dzirdēju zīlītes pavasara dziesmu, un tas iepriecina. Turieties pretī vīrusiem!Man arī izveidojusies jauna sērsnas kārtiņa, auto pusdienas laikā jau apledojis. Ap astoņiem smidzināja, tad vienu mirkli krita lielas, mitras sniega pikas, un nu jau aiziet mīnusos. Kur no rīta nepaspēju iztīrīt, vairs nav nozīmes pūlēties, tāpat brīvdienās kusīs nost.


T ap nulli, sniegs sablīvējies un mitrs, vakar saputināto taciņu tīrīšana šorīt bija smags process.


Nopietns sniegvilksnis, ceļi līdzenu lauku vai kalnu tuvumā paliek necaurbraucami. Pat es pusdienlaikā līdz savai mājai paris desmit metrus dabūju parakties, kupenas vietām pāri ceļiem, taku gandrīz neredz. Labi, ka mašīnā stāvēja sniega lāpsta, tagad bez tās ne soli. -1,5.


Šorīt pamatīgi pūš, vakardienas uzsnigušais sniegs smuki paputināts. Pie loga -3,2°C


Nezinu cikos sāka snigt, bet nu jau 4-5 cm jauna sniega ir klāt, pašlaik pie loga -1,8, snigšana turpinās.


Esmu atpakaļ civilizācijā! Vakarvakara elektrības atslēgums ilga četras stundas, šodienas- trīs. Neskatoties uz to, ka esmu gatava šādiem brīžiem, tomēr patīkami ar slēdža nospiešanu atgriezties gaismas pasaulē. Sniega kušana turpinās, arī visas sniega pārkares no mazāk slīpiem jumtiem vēl nav nobraukušas lejā. Bet sniega vēl ir gana daudz, ja rīt lejā nonāks tie solītie 10-15 cm, atkal sāksies putra uz ceļiem un problēmas ar elektroapgādi.