Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Kā vakar lija un kusa sniegs! Virs sniega kalniņiem pat izveidojās miglas slānītis, tik straujš iztvaikošanas process notika. Šodien vēl sniega paliekas vietām redzamas, bet ceru, ka līdz nedēļas beigām arī tās izkusīs. Spīd saule un prāts priecīgs. Ja atklāti, tad nākošās nedēļas aukstuma vilnis nu galīgi nav ne gribēts, ne vajadzīgs, bet kas tad mums padomu parasa.


Kā jums šķiet, kas sagaidīja mani no rīta izejot laukā? "Mans" strazds atlidojis mājās un pie būrīša dzied ar tādu prieku un sajūsmu, ka es tūdaļ skrietu pie viņa, ja vien būtu strazdu dāma :). Otrā nakts bez sala un sniegs kūst acīm redzami. Vakar purvā kliedza dzērves, nelieli zosu bari migrē apkārt, gribas jau kaut ko pa zemi rušināties, bet ar prātu saprotu, ka vēl par agru. Vienkārši ziema bija tik gara, ka esmu pēc pavasara pilnīgi izslāpusi!


Šonakt t palika pozitīvajā pusē un no rīta jau pavisam pavasarīgas sajūtas, pat gaiss smaržo pēc pavasara. Kur nokusis sniegs, tur tūdaļ spraucas laukā sniegpulksteņi, kur jau pāris dienas bez sniega, trauslie zvaniņi jau ziedos. Lielā zīle cītīgi dzied pavasara dziesmu, šorīt liels gulbju kāsis pārlidoja skaļi taurējot. Viss notiek!


Saule spīd, laiks plusos, bet tas vējš, kas visu plēš...Nu nekas, varbūt ātrāk sadeldēs sniega kārtu.


Vakar no rīta -10°C, šorīt +5°C, laukos sācies šķīdonis, kad ne pa taciņām normāli paiet, ne pa ceļiem izbraukt, kājas krīt cauri uzburbušajai sniega kārtiņai un mašīnas muļlājas pa sniega putru. Drīz tam visam pievienosies dubļu kārta. Kaut nu ātrāk viss nokustu!Septiņos no rīta vēl sniga, bet astoņos jau uzspīdēja saule un var doties laukā sauļoties ar sniega lāpstu rokā.


Sniega maisam atkal gals vaļā! Jālūdz cienījamajam lapas administratoram vairs nelikt nedēļas rakstiem tik zīmīgus nosaukumus, jo nav to sniegu vairs kur likt! :)))


Sešos pie loga -22,3°C, debess skaidra, mēness slīd uz rietu. Pirksti salst pat caur biezajiem cimdiem. Katru rītu kaut kas jauns, ja ne putenis, tad sals. Par stagnējošiem laika apstākļiem sūdzēties nevaram.


Šorīt cēlos stundu agrāk, lai paspētu iztītīt pagalmā taciņas. Jau vakar, nākot no darba, bija saputinātas tādas kupenas, kādas šogad vē lpie manis nebija bijušas. Ne tik daudz sniega daudzums, kas nācis klāt, cik sniega blīvums kupenās, kas asajā vējā sablietētas. Tiem, kam majās nav tehnikas, šodien ar izbraukšanu no piebraucamajiem ceļiem dabūs nopietni pacīnīties. Lai veiksme visiem cīņā ar sniegu!


-1,5°C, putenītis turpinās. Pa nakti klāt nākuši 5-6 cm jauna sniega, bet atkal jau grūti nomērīt, jo veidojas kupenas, šoreiz jau jaunās vietās, jo vējš pūš no dienvidiem. Tiem, kuriem sniegs jātīra pašiem, viss sen jau ir apnicis, kam par to parūpējas sētnieki, varētu būt citāds viedoklis. Par pašiem sētniekiem šoreiz nerunāsim, tiem darba "pāri galvai", īpaši Vidzemes pusē.


Sešos -12,5°C, pilnmēness, neliela piezemes migliņa.


Ap sešiem pie loga termometrs rādīja -9,3°C, pašlaik -6°C, atsākusies snigšana.Mēģināju izmērīt sniega daudzumu, vidējais apmēram 22-25 cm. Tur, kur vējš nopūtis ~ 13 cm, kur kupena, tur pat visi 40. Bet ja gadās ieslīdēt sniega piepūstā grāvī, tad var līdz viduklim iestigt :). Šodien daudz svilpīšu pa ceriņu krūmiem loba sēkliņas, gan sarkalkrūtainie puiši, gan mazāk košās meitenes - uz baltā sniega fona labi var redzēt.


Nupat pabeidzām tīrīt pagalmu un nu klāt ir nākošie mākoņi un birst atkal. Brīdī, kad uzspīd saule, paveras skaista ziemas pasaka, bet kā atsākas snigšana, tā no visām kaimiņu mājām atskan dusmīga bubināšana, ka nu jau gan esot par daudz tā skaistuma. Pa mazo saulaino brīdi starp snigšanām, palaidu pīles nelielā pastaigā, tūdaļ šīs aizskrēja uz grāvi nopeldēties. Tā kā t tuvu nullei, tad grāvītī ūdens nav sasalis un pa meliorācijas trubām visu laiku papildinās, jo zeme zem sniega kārtas arī nav salusi.


Marta sniegputenis ārdās uz "vella paraušanu", elektrība raustās jau kopš septiņiem rītā, bet tā pillnībā izslēgusies vēl nav. Brīžiem šķiet, ka zeme ar debesīm kopā sagriezusies, aizgāju apraudzīt kaimiņus, pēc 15 minūtēm atpakaļ nākot, pēdas jau aizpūstas.


Zila debess un saulīte " ar zobiem". Aizvējā un piesaulē kūst, bet ēnā viss sasalis, arī vējš nepatīkami auksts. Bet vienalga priecīgs prāts- ar katru dienu vairāk gaismas un tuvāk pavasarim!


Vidzemes rietumos ziema turpinās ar pilnu jaudu, nepietiek, ka divas dienas gandrīz visu laiku birdinājās sniegs, šorīt arī vēl pamatīgs sals, septiņos pie loga termometrs rādīja -16,3°C, saullēkta debesis iesārtas, neliela piezemes migliņa, koki nosarmojuši. Februāris vēl pēdējās dienas grib sevi pierādīt kā ziemas mēnesis.