Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Nu gan aukstumiņš! Pie loga -26.5°C, uz notīrītajām taciņām mirguļo lielas, caurspīdīga sniegpārslas apmēra 2-3 cm lielumā ar skaisti redzamu zīmējumu. Neatceros. kad tik skaistus dabas veidojumus vēl būtu novērojusi. Mēģināju fotografēt, bet ne īpaši izdodas. Ivo Dinsbergam gan būtu izdevies! Lauskis ārdās kā traks- ik pa brīdi m var dzirdēt spakšķus, jau no vakara spēra kūts stūrī, tagad visos elektrības stabos.

Sala nedēļa
Vakar 07:29

Saule norietējusi, skaidras, zvaigžņotas debesis, t slīd lejup. Jau -13,3°C. Salti, īpaši to jūt klajumā, kas nav aizsargāts pret ziemeļvējiem. Nav jau arī vēl pierasts pie mīnusiem, fotografējot sala rokas caur visiem siltajiem pirkstainīšiem, arī seja vējelī kļuvusi sarkana kā bietei. Ziema pēc pilnas programmas!

Sala nedēļa
05.12.2021 17:48


Palēnām sāk skaidroties, jācer, ka sniega maisam galu beidzot aiztaisīs ciet. Sniega kaudzes izrakto taciņu malās aug, arvien augstāk jācilā lāpsta, arvien grūtāka tīrīšana. Gaidu saulīti, kas sniega baltumam piedos mirdzumu.


-8.5°C, laukā viss balts- smagi nosnigušie koki, balta, bieza migla, un balts klusums, jo skaņas, šķiet, sasalušas un slāpējas pienveidīgajā miglā. Tāda nedaudz nereāla sajūta laukā, bet gan jau ar saullēktu modīsies putniņi un sāksies rīta rosība ap barotavām.


Laukā arvien skaistāka ziemas pasaka un proporcionāli- arvien smagāka sniega tīrīšanas proza. Tā ir sagadījies, ka pašlaik nav neviena papildus darbaspēka, ko pielikt pie kādiem nebūt mehanizētiem sniega tīrīšanas darbiem, tāpēc nākas ar lāpstu tā pavairāk pastrādāt. Šorīt sniegs likās smagāks kā citus rītus, jo vakar tas bija tuvu kušanas t. Šorīt -2°C, joprojām birst un birst. Katru nakti lapsa ir apstaigājusi kūtiņu, cerībā uz kādu peli, bet arī tās noslēpušās aliņā un ārā nerādās. Sabēru putniņiem pilnu barotavu sēkliņām, pa dienu izēd visas līdz pēdējam, arī speķītis pazudis no zara, žagatas aiznesušas.


+0, uz robežas ar atkusni. Sniegs ļoti mitrs, ideāls sniega vīru celšanai. Pieblietētās sniega risas uz ceļiem sāk palikt slidens, būs atkal daudz negadījumu, jo laika apstākļi mainās ļoti dinamiski.


T grozās ap nulli, snieg lielām, pūkainām pārslām. Skaisti, tik nezin, kādi būs ceļi pēc 2,5 diennakšu nepārtraukta sniega.


Nu gan saputināts! Stundu tīrīju pagalmu, un tad tik tādas taciņas uz "stratēģiski svarīgiem objektiem" iztīrītas, bet "mugura putās". Mēģināju aizvēja vietiņā pamērīt sniega kārtas biezumu- sanāca 15 cm, bet brīžiem sapūstas pamatīgas kupenas. Laukos sniega laikā par fizisku aktivitāšu trūkumu grēks žēloties! -2,2°C.


Pie loga -0,8°C, automašīnas grādrādī -2°C. Visu dienu snieg dažādā intensitātē, neliels jumta putenis. Uz zemes sakritušais sniegs mitrāks kā vakar, bērni veļ sniega bumbas un pikojas. Arī ragavas jau izvilktas no šķūnīšiem un pagrabiem un vietējais pauguriņš noslidināts. Var manīt, ka bērni pēc šādām āra aktivitātēm ir nocietušies. Barotavā visādu izmēru un krāsu putniņi, žēl, ka nebija laika pavērot, kas jauns šodien salidojis. Nedaudz uztrauc naktī solītais putenis, jo zinu paziņas, kam rīt agri no rīta jānokļūst lidostā. Cerams, ka vismaz lielos ceļus tīra arī naktī.


Pirmā Adventes svētdiena ieradās baltā sniegā tērpta, sniega biezums - 5 cm. Pirmais darbs no rīta- iztīrīt celiņus uz kūti, šķūni un pagrabu, ja piestaigās sniegu un tas piesals- vēlāk būs grūta tīrīšana. Zeme zem sniega gan vēl nav salusi, bet tā kā prognozes tuvākam laikam rāda samērā noturīgus mīnusus, tad labs darbiņš, kas izdarīts. Vakar pielikām arī barotavu putniņiem, šorīt pirmie lidoņi uz kopgaldu ieradās jau ar pirmo gaismiņu. Pašlaik -1°C, turpinās "pulverveidīgais birdeklis" :).


Pirmais sniegs noturējās veselu diennakti, jo vakar praktiski neatkusa, vakarā pat vēl piesniga klāt. Vēl šorīt no rīta zeme bija balta un sniegs skrapstēja, bet nu jau gandrīz viss nokusis.


Naktī ieradās ziema! Un lai arī pirmajam sniegam ir lemts nokust, šorīt zeme klāta ar vienlaidus sniega kārtiņu. Turpina snigt un ir neliels jumta putenītis, vējš griež sniega pārslas virpuļos ap jumta kori un manu pagalma prožektoriņu.-3°C.


Nakts no svētdienas uz pirmdienu nu jau tradicionāli auksta- pie loga -6,8°C, debesis skaidras, zvaigžņotas. Mēness ripulis sāk lēnām dilt, ap to redzams neizteikts "dārziņš". Sarmas nav tik daudz kā pagājušās nedēļas pirmdienā, bet vakarā izžautā veļa apsarmojusi un spīd mēness gaismā. Kaķene pabāza purniņu pa durvīm un tūdaļ pārdomāja savus šī rīta plānus par ārā iešanu.Pēdējā svētku nedēļas brīvdiena pavisam nomākusies, istabās tumšs, bez lampu gaišuma neiztikt. Izvilku no skapja Led gaismiņu virtenīti, ar ko parasti eglīti rotāju un prātoju, vai nevajadzētu istabas stūrīti izveidot kādu gaismas instalācijas objektu, lai ar priecīgāku prātu varētu pavadīt pēdējo tumšo mēnesi pirms ziemas saulgriežiem. Man parasti šis ir visgrūtāk pārdzīvojamais laiks, tāpēc saprotu tos, kas cenšas vēlajā rudens pusē aizceļot uz kādu siltāku un saulaināku vietu.+ 4.5°C, nedaudz smidzina.


Es arī neesmu šāda laika fane, t turas tuvu nullei tā pozitīvajā pusē, smidzina. Kārtējā tumšā diena, tagad būtu laiks "aizlaist" kaut kur pie siltās Vidusjūras, kur vairāk saules un mazāk slimības perēkļu. Bet nu...kaut kad citu reizi...


No rīta pie loga bija -6,8°C, pašlaik -1,8°C, pamatīga sarma. No pelēkajām debesīm brīžiem birst tādi kā mazi sniega graudiņi, kurmja rakumi sasaluši kramā, par kāju atsitu, galvu apkārt grozīdama un uz baltajiem kokiem skatīdamās. Piekrītu Laumai- šodien ļoti ziemīgs skats- zilgani pelēcīgs.


Skaidras debesis, mēness, kas uzblīdis jau pāri pusei un saliņš. Pāris stundās kopš saulrieta jau -2,8°C, mašīnai stikli jau leduspuķēs un aizmugurējās durvis "aizrautas". Es parasti vakaros mēdzu uz mirkli atvērt mašīnas durvis, lai gaiss izlīdzinās, tad ir cerība, ka tik ātri durvis neaizsals, šovakar nedaudz nokavēju.


Nedaudz virs nulles, mierīgs, vēju tikpat kā nejūt, vien viegla vēsmiņa. Nomācies, bet nelīst, arī miglas nav. Ikgadējais vēla rudens pelēkums, krāsas pazudušas, putnu dziesmas arī. Vien pa kādai zīlītei un dzilnītim apkārt lidinās, meža strazdu pulki no dārza aizmigrējuši. Gan jau pa retam kāds atlidos, kas piesals, jo pa kādam kritušam ābolam vēl zālē sameklēt var. Vienīgais, kas gaisu" iekustina" ir mans gailis, kurš sacenšas dziedāšanā ar pārupes vistu pavēlnieku. Kā viens vienā upes pusē iesāk, tā otrs turpina :).

Starp sniegu un siltumu
14.11.2021 09:16