Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Novēlu Jums visus rītdienas nokrišņus :).


Ap pusnakti lija un zibeņoja pamatīgi, šorīt mērtraukā 25 mm, tad nu var teikt, ka uz kādu laiku augi padzirdīti labi. Šorīt vējš trenkā pazemus mākonīšus, brīžam iespīdas saule. Rītdienai gan lietus prognoze palielinājusies, labi, ka vismaz vējš prognozēts neliels, jāmēģina kāda nojumīte uzsliet, bet lielā vējā var sanākt, kā Pierobažā ar Baltikas pasākuma teltīm.


Negaisa mākonis pagaidīja, kamēr pie pagasta beidzas Jāņu ielīgošanas pasākumi un tad sekoja pirmais gāziens, pēc stundas - otrais, arī pašlaik līst, bet jau mierīgi. Lai tik līst visu nakti, un arī rītdien, bet nu sestdien gan varētu taisīt pauzi.


Kārtīgas namamātes un namatēva goda lieta ir labi pabarot savus Jāņabērnus, un tad var gan dziesmas dziedāt, gan daņčus vest, citādi vēders rūc... un papardes zieda meklēšanai arī spēku vajag :))).


Neņemos apgalvot simtprocentīgi, bet man šķiet, ka šogad strazdu bari, kas klejo pa dārziem, ir lielāki kā citus gadus. Ogas agrāk nogatavojas, un šie ar promlidošanu, šķiet, nesteidzas. Brīžiem kā tādi nelieli mākoņi pāri pārlaižas, ogu nosargāšanai nelīdz arī tīkli. Kaimiņa ķirsīši notīrīti, par spīti dažādiem aizsarglīdzekļiem. Man pašai nav daudz to ogu, tāpēc vēl jo vairāk žēl, ka jau pusgatavus saknābā.


Atklāti sakot, man jau visu laiku bija sajūta, ka siltuma un sausuma kvota drīz tiks izsmelta, cerēju, ka vēl līdz Jāņiem tomēr izvilks...Es saprotu, ka mitrums ļoti vajadzīgs, bet nu Līgo vakaru jau nu gan gribējās siltu, saulainu un bez trakiem vējiem. Jādomā, kā līgotājus zem kādas nojumes satilpināt un jācer, ka nojumi vējš pa gaisu neaiznesīs.Šorīt bija jauka migliņa, gaiss svaigs, smaržīgs, pēc lietus labi ravējās, agrās rīta stundas izmantoju dārza sakopšanai.


Nu tad beidzot sagaidīju! Siguldā pēc divpadsmitiem skaisti nolija, tad vēl nedaudz pēcpusdienā. Jau braucot uz Allažiem ievēroju sen nebijušu parādību - peļķes, pat uz lauku ceļiem. Mājās mērtraukā 17 mm! un tas kopā ar nakts 3 mm dod veselus 20! Super! Beidzot augiem tiks mitrums.


Pa nakti mērtraukā ielijis 3 mm, pie ilgstošā sausuma, kas valda, tāds nieks vien ir, bet nu jāprot priecāties arī par mazumiņu. No rīta nedaudz pakaplēju kartupeļus, zemes virsiņā pavisam mazliet ir mitrumiņš, tālāk viss sauss kā pulveris, jācer, ka vēl kas uzlīs.


No lietus atkal nekā. tik vien kā 10 minūšu pilināšana, kas tūdaļ iztvaikoja. Kārtējā vilšanās.


Visa pēcpusdiena šodien paiet nelielā dūmu mākonī, kas atpūsts no degošā Ādažu poligona, ap vieniem dienā bija sajūta, ka tepat kur deg, gaiss bija pilnīgi tumšs no dūmiem, patreiz labāka situācija - vai nu vējš pamainījies, vai ugunsgrēks nodzēsts.

Pāris dienu atslodze
10.06.2018 18:34


Ak, kā man apnikusi tā siltummīlošo augu segšana un atsegšana, bet salnas periodiski sola bezmaz vai līdz Jāņiem. Šonakt gan laikam par +2°C zemāk pie manis t nenoslīdēja, bet iepriekšējās salnas nedarbi tomēr pamazām atklājās, viena daļa pupiņu ir nedaudz cietušas, nekas traks, nav jau tā, ka pavisam melnas, bet tā kā drusku apsaldētas ir.

Pāris dienu atslodze
09.06.2018 08:54

Nakts pagāja bez salnām, un labi ka tā, jo es pamodos tikai sešos no rīta, kad pie loga bija +2°C. Kaimiņi stāsta, ka ap diviem naktī esot kaut kas tā kā pilinājis, bet ap četriem noskaidrojies un t pietuvojusies tuvu nullei, bet nevienam nekas nosalis nav, jo aukstums bijis īslaicīgs. Vakar sapriecājos, ka nākošnedēļ otrdien sola lietu, šodien skatos, ka lietus "noņemts", tīrās šausmas.

Pāris dienu atslodze
07.06.2018 14:42

4.45 no rīta termometra rādītājs lēkāja starp 0,5°C līdz 2°C, acīm redzot kāda knapi jūtama gaisa plūsmiņa tomēr bija, un tas šonakt vēl glāba no nosalšanas. Patreiz pilnīgi skaidras debesis, saule pamazām sāk iesildīt gaisu, bet vēl jau priekšā nākošā nakts, kad atkal būs jānervozē.

Pāris dienu atslodze
06.06.2018 07:00

T pēc saulrieta strauji krīt, nu vairs tikai 6°C pie loga, tālāk no mājas droši vien, ka zemāk. Siltumnīcā saliku sveces, kaut ko pārklāju, bet lielākā daļa atstāta Dabas mātes žēlastībai...

Pāris dienu atslodze
05.06.2018 23:24

Nupat minūtes 10 parasināja, tik vien kā skaista varavīksne uz mazu mirkli- tas viss, kas no šī mākonīša pozitīvs. Mākoņu jau gar pamalēm staigā padaudz, bet ar to uztrāpīšanu tur, kur vajag- īpaši neveicas. Mēģināju pārklāt ar agroplēvi to, ko baidos nosaldēt, bet nekas prātīgs nesanāk- vējš visu plucina nost, vienīgi kaut ko mazu nedaudz piesedzu, bet ja būs kārtīgas salnas, atliek tik smidzināt ūdeni...

Pāris dienu atslodze
05.06.2018 21:37

Ap pussešiem nokrita dažas piles, kas momentā izgaroja - un tas arī viss. Visi mākoņi, kas it kā no ZR tika pūsti šurp, tikpat ārti tika aizpūsti prom. ŽĒL...

Pāris dienu atslodze
04.06.2018 20:15

Pūš ne pa jokam! Pirmā doma, atskrienot pusdienās, pārliecinātiies, vai plēves siltumnīca vēl uz vietas, jo no rīta atstāju vaļā durvis. Nomierinājos, ka viss kārtībā un tūdaļ aizvēru, jo vējš vēl pastiprinās. Kaut kā" no viena grāvja otrā" mums šogad iet- te karsts, te gandrīz vai ziemu sola, te vējš no kājām gāž...

Pāris dienu atslodze
04.06.2018 13:22