Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Ja rīta puse vēl puslīdz ciešama, tad pusdienlaikā kā sākās smidzeklis, tā turpinās. Un tāds intensīvs, mitrums iespiežas katrā šķirbā un apģērba gabalā. Ja naktī piesals, tad rīt mašīnām durvis būs iesalušas.


Novembris pelēkais turpina uzdarboties. +9,3°C, ik pa brīdim kaut kas nopil. Pie barotavas sarodas aizvien vairāk putniņu. Šogad nopirku jaunu- tādu, kur sēkliņām var piekļūt tikai mazie putni, jo apkārt nelielā attālumā tāds kā stiepļu žodziņš. Bet žagatas izdomājuša, kā tikt pie sēkliņām - uzlido, pieķeras pie pinuma un sāk šūpoties- sēkliņa pabirst zemē un tad jau nav liela māka izbirušo salasīt. Gudrinieces!


Putns ir apodziņš, bet ziediņš uzplaucis forsītijai.Arī es šodien izliku zīlītēm graudiņus, jo nu jau naktīs parādās sals. Uz visiem jumtiem pamatīga ledus kārta, kas saulītē sākusi kust un tagad slīd nost ar lielākiem vai mazākiem blīkšķiem. Ja vakardienas sniedziņš ātri izkusa, tad šīs nakts ledus tik ātri nekūst, naktī paspējis labi piesalt. Bet nu priecājamies paar saulīti, vismaz kaut kas labs!


Šorīt pie loga nepilns grāds mīnusā un sniega mākoņa paliekas uz jumtiem un citām vēsām virsmām. Parādoties saulītei viss nokusa un dienas pirmā puse bija tīri jauka, bet pēcpusdienā tumšo mākoņu josla sasniedza arī šo pusi, ik pa laikam atnesot kādu sniega vai krusas graudiņu, bet tā kā grādi plusos, tad viss ātri pazuda.


Tumšais, mitrais laiks turpinās, gaisma telpās jātur visu dienu, māja jākurina katru vakaru, lai stūros nesāk sēnes augt. Un tad vēl vējš, kas nu šodien izpūš istabu aukstu. Nevar saprast, kādus apavus kājās vilkt, ar gumijniekiem par vēsu, bet ziemas zābakus tādos dubļos grēks valkāt. Tad nu metu kautrību pie malas un staigāju ar saviem vissezonas "nedāmu" apaviem no kaut kāda poliestera ar ievelkamu silto iekšu, ko var iegādāt saimniecības preču veikalos. Pilsētas dāmas gan noskatās, bet laukos gana labi, galvenais, lai nesalst. Man kā zaķītim - kā kājas aukstas, tā otrā dienā jāmeklē miltenāju tēja vai Fitolizīna pasta.


Valsts dzimšanas diena atausa pelēka, ar smidzinošu lietu. Naktī klausījos, kā lietus grabinās pa palodzi, šorīt skatos, ka slīpais lietus ticis arī vistu pastaigu laukumā, kas ir nosegts ar jumtiņu un nu tur dubļu jūra. Priecājos, ka šodien nekur nav jāiet, arī karavīriem nav jānīkst krastmalā, lai stātos uz parādi, kā citus gadus. Izmantosim brīvdienu, lai pabūtu mājās ar siltu tējas krūzi, labu grāmatu un galvenais- lai viesiem veselība turas! Omulīgus svētkus ģimenes lokā!


Laiks ieciklējies- +2,2°C, nomācies, pagaidām vēl nelīst, bet mitrums visos pakšos, māja jākurina katru dienu, lai kaut cik necik izdzenātu to drēgnumu. Palaidu vistu baru izskraidīties, kamēr vēl nav sācies slapjdraņķa periods, bet nevarētu teikt, ka viņas būtu sajūsmā par laiku, līkumu apstaigā un atpakaļ uz māju. Mazos putniņus vēl neesmu iesākusi barot, kamēr grādi plusos, lai palasa ko no zemes un augļu kokiem. Tuvējā bērzā jau vairākas dienas pēc kārtas esmu novērojusi mazāko Latvijas pūcīti- apodziņu, tagad, kad lapas nobirušas, putni vieglāk pamanāmi. Ceriņu krūmos bariņš svilpju, šogad gan mazāk sēkliņu, jo ceriņi švakāk ziedēja, kā iepriekšējos gadus. Dārzā vēl tīri lietojamas skābenes, tie pāris aukstie rīti neko daudz tām nav skādējuši, skābeņu zupai labi noderēs.

Rudens anticiklons
14.11.2020 09:11


Mans termometrs arī "iestrēdzis" pie plus piecu grādu atzīmes un augstāk nekāpj. Vakar bija saulaināks un siltāks, Lāčplēša dienai sadegtās svecītes dega līdz pat rītam. Nu vismaz tur dabas māte par mums apžēlojās...

Rudens anticiklons
12.11.2020 13:22

Sešos pie loga -2,6°C, zeme balta, zāle čaukst. Jau no vakara varēja just ziemīgi vēso anticiklona elpu- debesis noskaidrojās, zvaigznes spoži spīdēja un termometra stabiņš uzrādīja stabilu tendenci slīdēt negatīvās vērtībās. Toties vēsais gaiss šķiet tik atspirdzinoši svaigs!

Rudens anticiklons
09.11.2020 07:01


Šorīt bieza migla un smidzeklis, nevar saprast, vai tā ir migla, kas izkrīt lejā mazu pilienu veidā, vai kas vairāk. Vakar bija burvīgs vakars, silts un bez vēja, iznesu izmazgāto veļu, lai pavējojas svaigā gaisā, šorīt tā divreiz mirtāka, kā pēc mazgāšanas un kas to zina, kad izžūs.


+9°C, nepatīkams, pastiprs vējš. Pēc nedēļas šķitīs, ka šodiena bija silta, bet tas būs pēc nedēļas...


Vējš pieņemas spēkā, zem ābelēm atkal lapu jūra, nevar pateikt, ka vakar vakarā grābts. Rietumu pusē mākoņu vāks arvien biezāks, šķiet, ka nokrišņi kuru katru brīdi būs klāt. Šorīt bija skaists saullēkts, vairāki lieli gulbju kāši jau kuro dienu lidinās atkārt, kopumā varētu būt tuvu simtam putnu, laikam gaida labvēlīgāku vēju, lai dotos tālāk. Vakar arī pa kādam zosu kāsim manīju, izskatījās, ka meklē vietu, kur atpūsties, laikam jau ziemeļos paliek aukstāk, ja tik daudz pārceļotāju parādās.


Tās ir vēršmēlenes, jau nedaudz pāraugušas.

Siltā oktobra izskaņa
01.11.2020 06:29

Pie loga apaļa nulle, migla un pilnmēness...tik raganiņas trūkst, kas apkārt lidinās :)Man ar šodien te smidzina, te stiprāk palīst. Kolēģi sāk šķaudīt, viens jau šodien paņēma brīvdienu, cerams, ka nekas nopietns. Kaut nu atkal saulīte ātrāk uzspīdētu, vismaz garastāvoklis uzlabotos!