Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Vakarā braucot no darba auto termometrs rādīja +6, it kā jau var saprast, ka ir tikai aprīļa vidus, bet pēc siltajām brīvdienām ar +20, tā negribas atgriezties ziemīgos apstākļos. Dienas 4 iztiku bez kurinššanas, bet šovakar iekūru kamīnu, salst...


Silta, mierīga, nomākusies bezvēja nakts, no rīta +11, bet sešos vēl nelija. Pusseptiņos sāka pilināt, pašlaik mierīgi līst.Burvīga, gandrīz vai gribas teikt- vasaras diena! No rīta ap +7, tagad jau 20. Man kalna gals skaisti apžuvis, varējām uzfrēzēt mazo dārzu un es sasēju zirņus un iestādīju tradicionālos aprīļa vidus kartupeļus. Tā kā gabaliņš neliels, var sasegt ar agrotīklu un uz Jāņiem jaunie kartupelīši ēdami. Skatījos, ka vakar mans pārupes kaimiņš ar lielo traktoru ara savu kalna galu, tā kā augstākajās vietās lauksaimniecības darbi var sākties. Lejas pļava gan vēl slapja, tai jāžūst.


+13,6, saulītē un aizvējā silti, sulas tek, plēves mājā redīsi jau degunus pabāzuši, arī dilles bariem spraucas laukā. Jauki!


Šorīt atkal mazi mīnusiņi un sastingusi zeme, bet putnu dziesmas tāpēc nav apklusušas. Toms Bricis LR1 šorīt stāstīja par vakarlēpi, ko medīja polārpūce. Savukārt man vakar tika atstāstīts, kā kaķis no rīta ienesis istabā strazdu, ko saimniece izglābusi no asajiem zobiem, un kad nabags atguvies, iznesusi ārā, bet gaidīto citu strazdu sajūsmas vietā sagaidījusi pilnīgu noliegumu- veselie strazdi šo knābuši, situši un dzinuši prom. Tāda jau laikam ir tā daba- izdzīvo stiprākais.


Pa šīm 2 dienām pagalms jauki apžuvis, šodien ar grābekli metos virsū kurmju rakumiem, strādājot karsti, pa vienai vien metu nost visus sapģērba gabalus. Ielejas pļava gan vēl slapja, arī upītē augsts līmenis, vēl jau kūst mežmalas sniega paliekas, arī dīķos vēl tik gar malām pakusis ledus.Toties putniem labi, viens strazds lasa kukaiņus pa zemi, otrs iesēdies priedes zarā un rauj vaļā treļļus. Abi āra termometri rāda +20, bet t īsti precīzi nevaru pateikt, jo viens nesen vēl bija saulē, bet otam jau nupat saule sāk virsū spīdēt. Plēves mājā sadīguši pirms 2 nedēlām sētie redīsi, salātus gan vēl nemana, jācer, ka nebūs veca sēkla, jo to sēju no senākiem krājumiem.Ja no rīta vēl tīri jauks, tad tagad zeme ar debesīm griežas kopā - sākās ar krusu, tagad slapjš sniegs ar lietu, pamatīgu vēju. Nu jau laikam var teikt, ka cīruļputenis, cīruļi gan visi kaut kur nobēguši, lai paslēptos.


Allažos tuvojošos negaisu varēja jau saklausīt pirms sešiem vakarā, nedaudz pēc sešiem ne pārāk izteikts sienas mākonītis, un pēc laika arī lietus, zibens un pērkons. Nebija tā, ka tieši virs galvas un pamatīgi stipri, bet nu pirmais negaiss piedzīvots. Pašlaik ielejas pļavās migla (cik nu tumsā daudz var redzēt, vēl pirms pusstundas varēja manīt tālu zibeņu atblāzmu tumšajās debesīs.)


Silts rīts (+7,7) bez vēja un ar strazda dziesmām. Mēness nupat ieslīga dūmakainu mākoņu joslā, zosis meklē labākās atpūtas vietas, lido no vienas puses uz otru (vienas uz ziemeļiem, citas uz dienvidiem, pilnīgs haoss debesīs).


It kā jau silts, +8.4 grādus rāda termometrs pie loga, bet drēgnais mitrums tā īsti neļauj izbaudīt pavasarīgās sajūtas. Zemes ceļi rūgst, visur dubļu jūras.


Šie, domāju, ir migrējošie pārlidotāji, kas viens otru atbalsta pārlidojuma laikā, gan jau nokļūstot galamērķī pāri pašķirsies. Vismaz tie, kas perē bērnus šeit uz vietas, izvēlas dzīvot savrupi.

Lieldienas gaidot.
02.04.2018 18:51

Smidzeklis, peļķes un dubļi...tāds patlaban skats uz pasauli manā pusē, prognozes vēl rāda sniegu vakarpusē, negribas gan vairs. Pirms gada šai datumā esmu bijusi vizbulītēs, šogad viss vēl sasalis.
Ap četriem sāka snigt, pastiprinās vējš, zeme atkal pamazām kļūst balta.


Saullēkts mazos mīnusiņos, cīrulis tricina gaisu ar treļļiem, aiz kalna sasaucas dzērves. Priecīgas Lieldienas!


Šorīt skats uz pasauli tāds, kādu gribetu redzēt Ziemassvētku rītā - viss balts, koki nosniguši, un vēl balta migla turklāt.
P.s. kopā ar mazdēlu uzcēlām Lieldienu sniegavīru, jādomā, ka pēdējos šī gada pirmajā pusē (skatīt galerijā).Stundas piecas sniga, nupat snigšana apstājusies, lēnām sāk kust.


Mums vakar cīruļi trillināja gaisu, šodien gan nedzird.


Šodien darba darīšanās iznāca daudz būt ārpus biroja, tāpēc dažadu iespaidu gūzma. Vispirms par meža ceļiem- kur visu dienu pārsvarā ēna, ceļi vēl kā slidotava, ar kārtīgu ledus kārtu. Arī dīķi ar biezu ledu, dienas vidū, kad saule zenītā, ledus sila un dīķi dobji brakšķēja, droši vien tāpat brakšk naktīs, kad sals atkal piekniebj. Redzēju 2 dzērves un 4 gulbjus. Gulbji atraduši vietiņu, kur upīte ietek dīķī, ir mazs pleķītis neaizsaluša ūdens, kur tad tie arī atpūtās.