Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Silts vakars, mierīga nakts un jauks rīts ar nelielu piezemes migliņu. Pašlaik +15°C,pa retai, plānai mākoņu driskiņai debesīs.


+14,6 un bieza migla, vēl pirms pāris stundām tās nebija, sabiezējusi tagad ap saullēkta laiku. Dārzs smatžo pēc rudens- kritušiem āboliem, karupeļu lakstiem un vēl kādām rudens nezālēm, mitrā migla to visu padara vēl koncentrētāku. Un tad vēl dzērvu klaigas tālumā,,,


Šorīt mērtraukā 16 mm nokrišņu, rīts mierīgs, ar pavisam nelielu migliņu, viss mitrs, vēl lietus lāšu pilns.


Nu var jau būt, ka pārskatījos, bet bija neierasti auksti...


Naktī vienā mirklī izgāju laukā apskatīties krītošās zvaigznes, bet bija tik auksts, ka ātri iespruku atpakaļ siltā istabā (nevienu tā arī neredzēju), paskatījos termometrā, tikai +4, tad nu ātri siltā gultiņā, ļoti labi gulēju, karsti nebija.


Šovakar secināju, ka vakarā pazudušas visas lapsenes, laikam jau tām par vēsu škiet. Paskatījos termometrā, tikai +14°C, ātri vēru ciet siltumnīcas durvis, tomātiem nepatīk drēgnās naktis ar auksto miglu.


Vakar garām staigāja draudoši mākoņi, bet kaut kā tā gadījās, ka mani ķēra tik atsevišķi mākoņu stūri, kopā 2 dienās ielijis 9 mm. Kad vakar gribēju kādu burkānu no zemes laukā dabūt, domāju, ka dakšas salauzīšu, mans māla kalns pilnīgi iebetonējies.


Viegli nomākusies un silta diena, t +24, labs laiks strādāšanai dārzā. Rīta pusē nolasīju pēdējos jāņogu krūmus un satīrīju kritušos un bojātos ābolus zem 3 ābelēm, visu laiku atgaiņājoties no lapseņu bariem, kas šogad uzkrītoši daudz. Neskatoties uz mitruma trūkumu, dārza veltes ne sliktākas, kā citus gadus, vēl pat vairāk, jo pavasarī nebija tādu salnu, kas visu nokož.
P.s. lietus arī pie manis, patreiz nekas traks, lēnām un bez vēja mierīgi čabina.

Sveiciens no Ibērijas
11.08.2018 12:48

Jūtos vīlusies vakardienā, domāju, nupat būs mākoņu šovi un dramatiskas gaisa masu satikšānās, bet no tā visa nekā. Tik vien bija, kā nedaudz spēcīgākas siltā vēja brāzmas vakar pēcpusdienā, bet vakarā viss noklusa, tikai pašķidri mākonīši atnāca, un tas viss. Lietus ne piles, tā kā šodien jādomā, vai laistīt dārzu, vai vēl cerēt uz vakara prognozi, kad kaut ko drusku sola. Ņemot vērā, ka šovakar visā Latvijā notiek zaļumballes, tad nu lietus gan nav vajadzīgs.,

Sveiciens no Ibērijas
11.08.2018 06:28

Vējš bez žēlastības no krata ābolus no kokiem, arī siltumnīca krakšķ un brakšķ, jācer, ka plēvi nesaplēsīs.

Sveiciens no Ibērijas
10.08.2018 16:03

Termometrs pie mājas ēnā +29,8, bet mašīnas grādrādis jau pāri +30. Ir samērā jūtams vējelis, kas ēnā rada ne tik liela karstuma sajūtas. Domājot par rītdienas ciklona un anticiklona satikšanos, noņēmu āra nojumes drēbes sieniņu, lai vējam būtu kur mazāk aizķerties, jo, satiekoties šīm divām gaisa masām, var pieredzēt visādus brīnumus.
Šogad netieku pie normāliem vasaras āboliem, jo manu Konfetnaju ir apsēduši lapseņu bari, kur kāds ābols kokā jau gatavāks, tam lapsenes izkodušās robu, un tas, dabiski, bojājas, reti kuru ābolu var dabūt veselu bez kodumiem vai citādiem bojājumiem.

Sveiciens no Ibērijas
09.08.2018 13:33

Ap sešiem no rīta vairs tikai +11, toties istaba labi izvēdināta, pāris karstās dienas vairs nebiedē. Vakar vakarā redzēju lielu dzērvju baru, kas aizlidoja uz tālajām pļavām pie meža, droši vien, ka uz naktsguļu, arī šie putni jau gatavojas promlidošanai. Viss notiek. Kaimiņiene bija aizdevusies apskatīt priežu mežus, kas vairāk uz Ropažu pusi, pārradās bēdīga - mellenāji sakaltuši brūni, arī brūklenītes, ja kur ir, sīkas un maz, par sēnēm vispār var aizmirst. Gailenes, ja var kur salasīt, tad tikai zemās vietās mitrās sūniņās. Ja nesāksies lieli lieti, šogad sēņu nebūs. Man, ka kaislīgai sēņotājai, par to ir ļoti žēl.

Sveiciens no Ibērijas
08.08.2018 07:20

Šorīt mākoņi aizklājuši debesis un rīts ir ļoti tumšs, gandrīz vai lampas jāslēdz, tā nepierasti, pēc gaišajiem rītiem. Mērtraukā pa nakti ielijuši 13 mm nokrišņu, arī grādrādis pie loga rāda +13, nu ko, jāizvēdina telpas pirms solītās tveices.

Sveiciens no Ibērijas
07.08.2018 06:36

Visu dienu apkārt grozījās mākoņi, bet tā arī nekas neuzlija, tāpēc nemaz nepievērsu uzmanību tam, kas nāca. Pašlaik gāž ne pa jokam, ak mani jau gandrīz sausie apģērba gabali uz veļas šņores, pa šo sauso laiku jau atrasts, ka jāvaktē lietus...

Sveiciens no Ibērijas
06.08.2018 19:53

Vakar t noslīdēja uz +15°C, varēju labi izvēdināt māju un līdz ar to labi gulēt, nedzirdēju pat pusnakts lietiņu, kas 1 mm iepilnājis. Rīts mierīgs un rāms, uz zemes no lietus silta rasa, elpot viegli. Kamēr pētīju, kāds laiks, garām pa nopļauto pļavu aizciploja lapsiņa, droši vien ka bijusi peļot pie siena ruļļiem, pašlaik +16°C.

Sveiciens no Ibērijas
06.08.2018 06:48

Gar DR malu var redzēt garām virzoties izteiksmīgas mākoņu gubas, neizskatās, ka kaut kas no tā visa varētu skart arī mani.

Ir tikai tveice
05.08.2018 22:05


Vakar izdevās izbēgt no svelmes, aizmūkot pie ūdeņiem, netālu no Zvejniekciema. Ūdens ļoti silts, peldējos vai reizes 5. Pēcpusdienā brieda skaisti negaisi, kas gan virsū neuznāca, bet noslīdēja gar malu un devās uz Siguldas pusi, arī šorīt līcis skaisti ražoja mākoņus. Mājās pārbraucot nokonstatēju, ka ielijuši 14 mm nokrišņu, nav slikti, vispārējā sausuma apstākļos. Siguldas mākonis, par kuru Aglims raksta, līdz manīm netika, dzirdēju tik pāris rūcienus pamalē.

Ir tikai tveice
05.08.2018 12:25

Ak, šis mūzīgais strīds par laika apstākļiem - kas vienam labi, tas otram slikti. Kā vecajā anekdotē- vienam patīk māte, otram -meita, trešam - kleita. Es arī negribu pagājušā gada vasaras atkārtojumu, bet ja atklāti, tad arī man pastrādāt pašlaik ir grūti, kaut darbs nav tiešos saules staros. Mājās kondicioniera nav, darba telpās - izņemot dažas, arī nav. Bet skatoties, kā mazbērni plikiņi ņemas pa baseinu un vannīti, cik viņiem labi un kā var kailām kājelēm skraidīt pa lauku, ir prieks. Arī es, kad varu, cenšos izbaudīt, īpaši siltos tropiskos vakarus, ak, kā mēs ziemā tos atcerēsimies!

Ir tikai tveice
02.08.2018 15:03

Nakts bija atspirdzinoša, kaut kad uz rīta pusi t ārā bija ap 15°C, pat aizvēru logu, jo caurvēju vairs nevajadzēja, bet deķīti gan. Par ravēšanu labāk aizmirst, jo mana draudzene, ciemojoties nolēma izrādīt labo gribu un iniciatīvu - kamēr es pusdienas gatavoju -nedaudz biešu vagu paravējot, es pēc tam knapi tās bietes atdzīvināju, vai tonnu ūdeni nācās uzliet, lai noļekušās lapas atkal saceltos augšup. Toties pirmie stādītie sīpoli gan jau tūdaļ vācami nost, kamēr vecs mēness un lieti nav sākušies. Vakar izlases kārtībā jau pavācu nost tos, kam sausāki laksti, domāju, ka arī pārējie ilgi vairs nebūs jāgaida.

Ir tikai tveice
02.08.2018 11:01