Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Vakar atgriezos no siltās Turcijas, kur nedēļu pavadīju t starp +20°C naktī un +30°C dienā, šķiet, ka esmu atbraukusi uz ziemeļiem, auksti!!! Sāku saprast ārzemniekus, kuri brīnās, kā šeit var dzīvot gadalaikos, kas nav vasara :(


Brāzmainais vējš turpinās, pa gaisu lido koku zaru atlūzas, vasaras nojumei vējš norāva auduma jumtiņu, vieglākie spaiņi arī pasvaidīti. Nu ko, jāsaka vien ardievas vasarai...


Pēc burvīgi siltās nakts turpinās silta diena, bet nu jau ar spēcīgām vēja brāzmām. Cik vakar ābolus nolasīju, tik divtik daudz vējš tos atkal notriecis zemē . Dienvidu pusē sāk drūzmēties tumši padebeši, jāsteidz pa dārzu salasīt dilles un mārrutki, jo kaimiņiene atstiepa spaini gurķu, teica, ka pašai vairs nevajagot, esot jau pilns pagrabs samarinētu , bet tā kā tie, iespējams, pēdējie šajā sezonā, tad būs vien jāpadarbojas.
p.s. Gurķi jau burkās un pagrabā, bet lietu tā arī nesagaidīju. Toties sākušas kost mušas - droša rudens pazīme.


Šorīt skaista piezemes migliņa, kas satecēja ielejā un ar pirmajiem saules stariem ātri vien pazuda. Man pirmā atvaļinājuma diena, laiks tik burvīgi silts, kāds nebūt nebija tiem, kam atvaļinājums bija jūlijā. Ilgi gan tā tas neturpināsies, bet esmu iemācījusies priecāties par katru jauko dienu. Vācu ābolus sulai, ābele tik pilna, bail, ka nenolūzt zari.Saule caur lielu dūmaku, bet kompektā ar silo vējiņu nupat ārā (23,7°C) ir siltāk kā istabā (21°C). Jauki!


Pēc vēsas nakts, kad t bija tikai +5°C, diena izvērtusies tīri jauka, neliels vējiņš, apkārt klīstoši mākoņi, ap +20°C. Dienas pirmo pusi apzinīgi nodarbojos ar to, kam darbdienās pietrūkst laika - "vasaras ieslodzīšanu burciņās". Šogad interesanti burkāni- tievi, bet gari, tad nu šķērēju kopā ar bietēm, kabačiem un tomātiem, būs ziemā gan salātiem, gan zupu sagatavēm. Mūsu pusē turpinās kartupeļu talkas, arī ābolu spiešanas tūre ir sākusies, tā kā rudens visā savā krāšņumā. Dzērves pulcējas lielos baros, man atsūtīja foto, kur to ap simtu vai vairāk salasījies, gan jau ar pirmo ziemeļvēju dosies uz dienvidiem, bet pagaidām vēl barojas un atpūšas.Es joprojām lietu neesmu sagaidījusi, mākoņi aizslīd garām, tās pāris piles, kas šodien pusdienlaikā nopilēja, par lietu uzskatīt nevar. Kur zemnieki ar lauku vai sēj ziemājus- putekļu mākonis aiz traktora kā tuksnesī. Aizvien lielākos baros pulcējas dzērves, drīz sāksies lielā aizdidošana.


Rīts silts, mierīgs, bez vēja, laikam jau pēdējais tik jaukais šajā sezonā, taisni kā radīts pirmās mācību dienas pasākumiem. Lai labs noskaņojums pedagogiem un mācīties griba jaunajiem censoņiem! Lai veicas visiem, kuriem šodiena ir jauna atskaites posma sākums!


Laiks skolēnus lutina ar siltu laiku, lai vēl pēdējās brīvās dienas var izskraidīties pēc sirds patikas. Arī pa dārzu laba darbošanās, novācu pupiņas, šodien visi mājinieki mielojās ar sautējumu. Bet nu sausums ir pamatīgs, nopļautajām zemenēm likām laistītāju, lai neizdeg, bet līdz saliem paspēj sadzīt jaunas lapas. Droši vien, ka tā bija kļūda, ka nopļāvām, bet citus gadus bija izdevies labi ataudzēt. Gladiolas jau pārziedējušas, nesagaidot pirmo skolas dienu, būs mazbērnam uz dārziņu līdzi jādod saules puķu pušķis, tās ir vienīgās, kas jūtas labi šai sausumā.
P.s. Neizdodas ievietot galeriju, dators izmet HTTP kļūdu.


Rudens lielākais darbs - kartupeļu talka- sekmīgi realizēta! Rīts bija ar lielu miglu, kas ilgi neizklīda, bet ap pusdienlaiku saulīte beidzot uzspīdēja. Jau otro gadu pēc kārtas kartupeļi tik sausi, ka var tūdaļ šķirot pēc lielumiem un nest iekšā pagrabā. Man bija čakli talcinieki, tāpēc ap vieniem, kad palika karsts, lasīšana jau bija pabeigta, bet ap sešiem vakarā raža jau sanesta pagrabā. Nu vairs nākošās nedēļas prognozes vairs nešķiet tik dramatiskas, jo "otrā maize" novākta.


Silts, bet tumšs rīts. Sešos vēl pamatīga krēsla, bet priecē, ka jau +17°C. Nevaru saprast, vai tā migla, vai dūmaka, bet debesis klāj vāks, kas neļauj saulei uzspīdēt. Gailis dzied kā traks, bet vistas mostas negribīgi, arī nesaprot, cik īsti pulkstenis. Toms Bricis vakar stāstīja par iespējamo ziemeļblāzmu, papētīju prognozes, bet to redzēs ne tālāk, kā pie pašas igauņu robežas, ja nu pēkšņi kas nemainās.


No gaidītā lieta nekas prātīgs netika, pēcpusdienā tā kā sāka pilināt, bet viss iztvaikoja zemi nesasniedzis, mākoņi tukši pāri vien pārstaigāja. Joprojām silts, tas priecē, nākošās nedēļas scenāriji gan nav tik patīkami, jācer, ka prognozes kaut nedaudz uzlabosies.


Šovakar silts vējš, kas neaprima pat pēc saulrieta, pēc desmitiem vakarā vēl +20, arī rasas zālē ne grama. Labības vācēji priecājas, graudi tik sausi, ka pat kaltēt nevajagot, dārzeņu audzētāji bēdājas, ka atkal sausums iestājies, biešu laukā laksti gar zemi guļas. Grāvmalas gārsa saulē sakaltusi. Mūsu pusē sākusies kartupeļu novākšana, jau pagājušajās brīvdienās traktori ar kratīkļiem un spārdekļiem rūca pa lielākiem un mazākiem dārziem, šajās brīvdienās mēs arī gatavojamies uz kartupeļu talku, nav ko gaidīt, jālasa, kamēr nav sākušās lietavas un dubļi.


Šodien patiešām žēl, ka darbs telpās- pusdienlaikā izgāju laukā un konstatēju, ka ir ļoooti silts, ar steigu jāver vaļā kabineta logi, lai siltumiņš sanāk iekšā, pirms vēl sākušās mitrās rudens dienas.


Šorīt migla kā bieza vate, saule nevar izspraukties cauri. Vakar vakarā iespīdējās saulīte, un tad jau migla sāka pamazām celties, šodien visa apkārtne tinas miglas plīvuros.


Man mērtraukā ielijuši 8 mm nokrišņu, zemes virskārta samitrināta, varbūt rudens sējuma redīsi uzdīgs, nu jau nedēļu guļ zemē, bet visu laiku bija par sausu.


Jā, kombaini rūc visos stūros, labības pļaujai ideāls laiks.


Sen nav tik silta nakts bijusi - nedaudz pirms sešiem rītā termometrs pie loga rāda +18°C! Vienīgais mīnuss- ir patumšs, mākoņu sega vēl pastiprina tumsas efektu. Rudens nepielūdzami tuvojas, tāpēc priecājos par katru silto dienu (vai nakti), kas mums tiek dāvināta.