Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Paldies Saksijai par laba vēlējumiem, jo šo pavasari izturība tik tiešām nepieciešama. Šonakt atkal pamatīga salna, nakts lielāko daļu t bija mīnusos, ap pieciem -1,7°C. Dārzā, kur vakar vakarā lēju, baltumu neredz, bet nesalietā dārza daļa salna skarta ne pa jokam. Cūku pupas lakstus noliekušas, ceru, ka izturēs un spēs piecelties. Redzēs, kā mazās bietītes un burkāniņi uz salu reaģēs. Ķirbjiem un kabačiem agrotīkla pārsegums, bet izskatās, ka visa nākošā nedēļa naktīs būs tikpat auksta, ja ne vēl aukstāka, tā kā "deķus" nost vēl nevarēs ņemt. Brīžiem rokas nolaižas, pārāk ilgi šogad cīņa ar nakts saliem ieilgst.

Saule un sausums
28.05.2023 06:36

No rīta dažās vietās uz zāles neliela salniņa, bet kopumā šo nakti par kritiski aukstu nosaukt nevar. Lai gan Latvijā karstuma rekordi krīt viens pēc otra, augi nejūtas komfortabli, jo bijušas vien pāris siltas naktis. Mitruma nav, līdz ar to dienas un nakts t neizlīdzinās. Vakardienas aukstas ziemeļu vējš virs laukiem grieza putekļu mākoņus, lietus no prognozēm pazudis. +12 C.

Saule un sausums
27.05.2023 09:45

Sešos +2,2°C un šī bija siltākā no prognozētajām aukstajām naktīm. Vai tiešām atkal rīt un parīt būs salna?

Saule un sausums
26.05.2023 07:00

Burvīga vasaras diena, nelieli gubu mākonīši ar tendenci veidot torņus. Strazds savus bērnus izvedis dzīvē, es jau skatījos, ka iepriekšejās dienas tie no būra burtiski līdz pusei jau izliecās, barību gaidīdami. Sausums gan briesmīgs, cik nu iespējams, vakaros leju, bet visu nav ne spēka, ne iespēju apliet. +23°C.

Saule un sausums
24.05.2023 11:37

Pāris piles arī Allažiem tika, bet nu simboliski.

Saule un sausums
23.05.2023 09:32


Nakts uz 19. maiju pie manis atkal ar salnām, nu jau tā šis process - vakaros apsegšana un atsegšana no rīta ir apnicis, ka brīžiem gribas visam atmest ar roku - kas nu salst, lai salst, jo visu tāpat apklāt vairs nevar. Šorīt skatos uz zemenēm un saprotu, ka ogas būs tikai no tiem 4 stādiņiem, kas aug siltumnīcas vienā stūrī. Gribētos cerēt, ka pēdējā salnu nakts, bet bail prognozēt, jo pirms neilga laika jau tā rakstīju, bet nekā...


Vienreizēji silta nakts! No rīta neliels mitrumiņš uz zemes, bet zem lielajām ābelēm gandrīz sauss. Ceru, ka pa dienu vēl nedaudz uzlīs.


Beidzot ir pietiekami silts, lai varētu izstādīt stādiņus no siltumnīcas un sasētu pārējo dārzu, tikai tā trakā laistīšana pa vakariem, jo zeme ir ļoti sausa. Vakar mani tā sakoda odi un knišli, ka puse nakts pagāja kasoties. Šogad krūmājā ļoti izteikti dzirdama cikāžu sisināsana, laikam kāds bariņš savairojies tuvumā. Skaņa nedaudz spalgāka par sienāža cirkstiem rudens pusē. Siltam laikam iestājoties tā pa riktīgam var novērtēt sala nakšu pastrādāto - vīteņaugi, kam bija mazas lapiņas- gandrīz visi apsaluši, par ozoliņam lapas brūnas un čaukstošas. Jācer, ka atradīs spēku izdzīt jaunas.


Beidzot pirmā nakts bez mīnusiem! Esmu ievērojusi sakarību, ja deviņos vakarā termometrs rāda vismaz +10°C, tad salnu, visdrīzāk, nebūs. Vakar vakarā ilgi termometra stabiņš noturējās virs "kritiskā"desmitnieka un tā arī zemāk par +2,5°C naktī nenoslīdēja.


Joprojām gaidu savu pirmo bezsalnas nakti, vēl nav izdevies sagaidīt. Varbūt rīt.
P.s. Bēdīgas ziņas no augļudārzu īpašniekiem. Apsekojot pumpurus redzams, ka ziedu drīksnas brūnas vai pat melnas, gaidāmais ražas zudums ap 90% . Vismaz 4 naktis bija sals ap 5°C 1,8 m augstumā, jācer, ka vismaz kādā pazarē kāds ziedpumpurs būs izdzīvojis.


8. maijā sešos no rīta -1,7°C, uz zemes salna, tiesa gan, samērā neliela, ja salīdzina ar iepriekšējām. Ceru, ka pēdējā šopavasar, gaidu siltumu!

Auksts maija sākums
08.05.2023 08:04


Aizvadītā nakts bija tikpat auksta, ja vēl ne aukstāka par iepriekšējo. Dārzā visvairāk cietušas rudens avenes, lupstājs, kazbārdis un ziedošais ķirsis, tam ziediņi kā novārīti. Siguldas stādu parādē arī daudz apsalušu augu, īpaši tie, kas siltumnīcās salapojuši. Zemnieks, kam Siguldas pagastā ir augļu dārzi un maza vietējā meteostacija, stāstīja, ka augļukoku vainagu augstumā bija -4°C, tā kā arī par neizplaukušajiem ziedpumpuriem neko tā droši nevar zināt. Prognozes nākošai nedēlai iepriecinošas, cerams, ka beidzot varēs tā pa īstam sākt sēt un stādīt.

Auksts maija sākums
06.05.2023 17:10

Pussešos pie loga -6,3°C, septiņos auto rādīja -5°C. Ūdens trauki ar ledus vākiem un ēnā vēl tagad zāle balta. Polikarbonāta siltumnīcā zem vairākām agrotīkla kārtām un ar elektriskā sildītāja piepalīdzību viss izdzīvojis. Pa nakti ieradies mušķērājs, jau agri no rīta izdzirdu jaunu skaņu, jā, vecajā bumbierē sēž un dzied. Strazdi jau 3. dienu baro mazuļus, pilns dārzs gaiši zilu oliņu čaumalu piemētāts. Zālājā no visām malām spraucas laukā mazas kļaviņas, pagājušais gads nogatavinājis daudz sēklu, kas veiksmīgi pārziemojušas.
P.s. par ātru sapriecājos, gurķu stādiņiem nakts bijusi par aukstu, lapiņas paliek ļenganas.

Auksts maija sākums
05.05.2023 09:57


Es būšu priecīga, ja realitāte izrādīsies ne tik auksta. Sildītājus izmanto siltumnīcās, jo dūmu sveces drīkst izmantot tikai ārā. Pirms vairākiem gadiem viens kaimiņš ar dūmu sveci siltumnīcā visus tomātus nobendēja. Rīgā droši vien ka būs siltāk, bet pie manis sākas pacēlums uz Vidzemes augstieni, mums parasti ir tie paši grādi, kas Zosēnos. Mana pagalma specifika ir tā, ka tas atrodas ielejā, tās lejasdaļā, viss vēsums saplūst lejā. Tad, kad maniem augšas kaimiņiem ir 0°C, man par pāris grādiem vēsāks.
P.s. Palasiet FB dārzkopju forumus, kuros tauta dalās ar idejām, kā nosargāt augus no nosalšanas, tie paši varianti vien tiek pieminēti.

Auksts maija sākums
04.05.2023 10:12

Vēl viena salnas nakts pavadīta. Pie loga sešos -1,7°C, bet automašina rādīja -3°C. Ja vakarā vēl apkārt klejoja lietus mākoņi, tad vienos naktī jau bija pilnīgi skaidras debesis un mīnusi. Manā apkārtnē visi spriež, kā pārdzīvot aukstās naktis, jo ja prognozēs sola -3°C, tad mums būs visi seši. Lielākā daļa uz siltumnīcām pārstiepusi silldītājus un agroplēves, citi veido konstrukcijas un sedz ar vilnas segām. Daļai ziedošie ogu krūmi satīti agrotīklos, citi gatavojas kurināt ugunskurus, bet daži atmetuši ar roku, jo tās sala naktis esot par daudz ilgu laiku, kas nu būs, tas būs.

Auksts maija sākums
03.05.2023 07:24


Maijs ieradās ar sala nakti. T uz nulli noslīdēja jau vienpadsmitos vakarā un visu nakti bija mīnusos. Sešos no rīta -3,1°C , zeme balta. Skatoties prognozēs, siltuma atgriešanos tuvākā laikā nemana. Bēdīgi.
P.s. ūdens spainīšiem ledus vāciņi, bet āra izlietnē no krāna pilošais ūdens izveidojos pamatīgu lāsteku.

Atgriežamies pavasarī
01.05.2023 07:34