Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Vakar pēc saulrieta t noslīdēja zem nulles un ceļš tūdaļ palika slidens, tie, kas ap septiņiem vakarā brauca no Siguldas, teica, ka jābrauc ļoti prātīgi, izkāpjot no auto katra kāja slīdējusi uz savu pusi. Šorīt pie loga -2,5°C, bet ceļš jau bija apstrādāts ar pret slīdes preparātiem. Šorīt saule mijas mākoņiem, brīžiem pat putenīti sagriež. T ap +2°C.


Ik pa laikam ātri skrienošie mākoņi nogāž pa krusas devai, bet uz zemes nekas nepaliek, jo ir plusi un arī zeme nav salusi. Jau kuro dienu pastiprs vējš, īpaši brāzmās, cerams ka nebūs tik liels, lai ko gāztu, to, ka pa pagalmu iznēsā vieglākās lietas, jau esmu pieradusi.


Šodiena mitrums tāds "visās spraugās ielienošs"- smalks, brīžam par aerosolveidīgs mitrums, ko palielais vējš iepūš visos stūros. Ļoti nepatīkams.


Šodien spīd saule un sajūtas kā martā, pat kaimiņu runči sākuši piestaigāt pie manas Mīces ciemos :). Kurmji sarakuši jaunas mājas, zeme mīksta, var rakt uz nebēdu.


T visu rīta pusi staigā ap nulli, ļoti nepatīkams vējš, brīžiem arī kas mitrs nāk no debesīm. Ledutiņš , kas uzsalis ārā stāvošam traukam tā arī nav atlaidies, izlaidu paskraidīt laukā mājputnus, tie kādu zāles stiebru ieknābāja un aizgāja meklēt aizvēju, nāksies vien saukt savu saimi mājās. Kas to zin, kā būs pavasarī, droši vien laukā laist nevarēs, jo Polijā un vēl dažās apkārtnes valstīs atkal uzliesmojusi putnu gripa. Kaut kā mistiski mums tās saslimšanas uzrodas, negribas atbalstīt sazvērestības teorijas, bet ja infekcija uzrodas lielos uzņēmumus, kuros tiek ievēroti visi biodrošības pasākumi un kuros vistas pat nezin, ka kaut kur ir saule un zaļa zāle, tad domā, ko gribi...


Grādrādis pie loga rāda -2,8°C, uz zemes mazs baltumiņš, nevaru saprast, vai tā sarma, jeb kas balts no mākoņiem birdinājies. Nepatīkams, auks vējš, debesis klāj mākoņi.


Laika prognozes mainās tikpat strauji kā gražīgas jaunkundzes iegribas- te sola mīnusus, pēc dienas jau plusus, vakar vakarā rādīja biezu sniega kārtu, šorīt tikpat kā nekādu, nu jau vairs bites nav vienīgās, par kurām neko nevar zināt...Kā kompensācija šodien bija skaists saules riets krāsainās debesīs. Tā kā praktiski nav mākoņu, t slīd lejup.Šorīt ap nulli, zvaigžnota debess, skaisti norietēja apaļa mēness bumba. Automašīnas stikli ar ledus kārtiņu, bet uz zemes tā kā neko nopietnu nemanīju. Gaiss gan uzreiz sausāks un patīkamāks, kā vakardienas smidzeklī.


+1,1°C, līst. Kopā ar jau praktiski izkusušo sniegu, ir ļoti daudz mitruma - gan uz ceļiem, gan grāvjos, gan upītē, mitrums atkal parādās pagrabā. Ja pirms pāris dienām bija jāuzmanās no ledus zem sniedziņa kārtas, tad šodien gandrīz nogāzos uz dubļainas virsmas . Vēss, mitrs... drēgnums burtiski lien pa visiem stūriem ...nepatīkami.


+2,5°C, smidzinošais lietus kausē sniega kārtiņu, vēl gan uz laukiem ir baltums, bet parādās jau lieli izkusuši zemes pleķi. Kurmis saracis jaunus mājokļus, laikam sliekas vēl aktīvas, zemes virskārta sasalst tikai uz pāris dienām, neviens tā kārtīgi ziemas miegā aiziet nevar, tad jau nav brīnums arī par ezīšiem. Es gan kopš 1. janvāra to čāpotāju vairs neesmu satikusi, gan jau vēsās dienas kaut kur pārlaida, bet laikam par siltu, lai liktos uz guļu.


Šonakt t noslīdēja līdz -6°C, no rīta sniegas segas biezums 5 cm. Ilgi gan šis ziemas skats nenoturēsies, jo t jau virs nulles un smidzinošais lietus sācis kausēt sniega segu.


Vienu dienu papriecājamies, un pietiek :(. Šodien esam atpakaļ tumši pelēkajā laikā ar smidzinošiem nokrišņiem. Vienīgais mierinājums, ka šī jau ir darba diena. Tiem, kam darbs iekštelpās, šie laika apstākļi nav tik nozīmīgi - lampas ieslēgtas, apkure darbojas...ja nu vienīgi garastāvoklis vairs nav tik saulains.


Man šodien negaidīta tikšanās - ar ezīti, kurš bija devies pastaigā. Lai nu ko, bet šādu jaungada ciemiņu es gan nebiju gaidījusi.Mums gan šorīt skaidras debesis, mazi mīnusiņi un sniega putraimiņi uz zemes, pēcpusdienā gan nelieli dūmakaini mākonīši un nedaudz virs nulles, bet gaišumiņu var manīt un garastāvoklis uzreiz saulaināks :)


Apsveicu visus ar jauna gada sākumu! Uz pusnakti vējš norimis, zvaigžņota debess un -1,9°C. Lai veiksmīgs gads!Gada pēdējās dienas rīta puse bija tīri jauka, pat saulīte iespīdējās. Pāris stundas paganīju pa lauku vistas, mēģināju skaidrot, ka viņām ļoti paveicies, ka vēl gadu mijā var izskraidīties un pa sliekai sameklēt. Gailis atbildēja ar dziesmu, laikam saprata :). Pēcpusdienā nomācās un ik pa brīdim uznāk neliels lietutiņš. Pārskatīju bilžu krājumu, būs laikam man arī kāda galerija par aizejošo gadu jāpievieno. Lai visiem šovakar silti un droši, lai nākošajā gadā laba veselība un interesanti laika vērojumi! Laimīgu Jauno gadu!


Šodien grādi plusos, bet sajūtas daudz nepatīkamākas kā vakar, aukstais drēgnums spiežās pa visām vīlēm. Pie tam vēl slidens, divas dienas salusī zeme tik ātri nesasilst, kā gaiss. Šorīt jau " nodancoju" uz vienas slidenas virsmas, esiet uzmanīgi!