Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Man zem nulles t noslīdēja nakts pirmajā pusē, bet tad sāka celties bieza migla un t atkal pakāpās pozitīvajā pusē. Mājputni turpina skraidīt pa lauku un priecāties pa silto rudeni, nez, kā man izdosies viņus pieradināt ziemas režīmam, droši vien būs "olu boikots".

Siltais novembra vidus
12.11.2019 13:08

Sveiciens Lāčplēša dienā! Tā atnākusi pelēcīgi mitra, kā jau tas pārsvarā ierasts. Ir gan bijuši pāris gadu ar mīnusiņiem un sniedziņu, bet pārsvarā jau tomēr dominē "latviski pelēkais". Galvenais, lai pēcpusdienā un vakarā, kad paredzēti piemiņas pasākumi, noturas bez lietiem, pārējais jau vairs nav tik svarīgi.

Siltais novembra vidus
11.11.2019 13:17

Ik pa laikam caur pašķidriem mākoņiem parādās blāva saulīte, un galvenais - nekas mitrs nenāk no gaisa. +9°C, vējelis, bet tas nav tik stiprs, lai tas traucētu darbus ārpus telpām. Ceriņu krūmos pie sēkliņām paliels svilpīšu bars, domāju, ka tas no ziemeļiem atlidojis, vasarā vien tik pa kādam īpatnim varēja manīt.


Vakardienas pāris saules stundiņas krietni uzlaboja garastāvokli, žēl, ka tik maz paspīdēja. Vispār jau pret silto novembri lielu iebildumu nav - ietaupās malka, ir laiks pabeigt kūtiņas siltināšanu, arī vistas var izskraidīties pa dārzu un salasīt sev vajadzīgos augus un minerālvielas, tikai tie nokrišņi varētu beigties, jo gan vakar vakarā, gan šorīt atkal kaut kas mirgojas no gaisa. Upītē ūdens līmenis pamazām atgriezies normas robežas, bet pļavā vēl lielas lāmas. T starp +7 līdz +9°C.


Man gan ik pa laiciņam kas nosmidzina, bet tik traki, kā iepriekšējās dienās nav. Pagrabā vēl joprojām mitrums turpina sūkties, jācer, ka arī tas pierims.


Pa divām dienām mērtraukā sakrājušies 40 mm nokrišņu, bet lietus turpinās. Ielejas pļavas visas milzu peļķēs, kas pamazām saplūst kopā, veidojot mazus dīķīšus, pagrabā parādās mitrums no gruntsūdeņiem. Prieks, ka citiem pildās akas, bet man šķiet, ka nu jau tā kā būtu pietiekami lijis.


Paldies par komentāru, mizložņu līdz šim pie sevis nebiju redzējusi, sākumā noturēju par dzilnīti, tikai citādais krāsojums lika pievērst uzmanību putniņam.

No oktobra uz novembri
04.11.2019 06:43


Dienas pirmā puse pagāja bez nokrišņiem, bet nu jau atkal smidzeklis klāt. Tumšs, drēgns, vēss...kā jau vēls rudens.Vēja pusē termometrs tikai +3,7°C, aizvējā divus grādus siltāks.


Vakar gāza, šorīt spēcīgi lija, Siguldā ap desmitiem arī pamatīgs krusas gāziens, tā kā mitruma mums vairāk kā vajag. Labi, ka pa dienas vidu nedaudz uzspīdēja saulīte, bet visapkārt tumši mākoņi," līča fabrika" darbojas.


Lielām pārslām krīt slapjš sniegs, t pāris grāda desmitdaļu virs nulles, tāpēc lielāka daļa uzreiz nokūst, baltums tikai uz arumiem, kas nav paspējuši atsilt pēc nakts mīnusiem.


T grozās no 2 līdz 4°C grādiem plusā, bet ēnā zeme vēl balta un tur, kur nav uzspīdējusi saule, arī peļķēm ledus kārtiņa virsū. Labi, ka vismaz uzspīd saulīte, bet ja arī nakts būs bez mākoņiem, t slīdēs lejā vēl ātrāk kā vakar.


-4,8°C, zem nulles jau t pazeminājās pirms pusnakts un visu nakti sala, šodien uz zemes salnas baltums, skaidras debesis, uz ūdens traukiem ledus kārta.


Man šorīt uz auto stikla bija neliela slapja sniega kārtiņa, acīm redzot kaut kad naktī snidzis, bet uz zemes viss bija nokusis.


+3,3°C, līst, tumšs...no rīta pamodos vēl pēc vasaras laika, bet ko tu tumsā daudz padarīsi... nu nepatīk man tā laika grozīšana uz priekšu un atpakaļ, tā kā esmu "cīrulis", tad tie tumšie rīti man šķiet depresīvi.Pūš ne pa jokam, arī elektrība sāk raustīties. Kaut kas pirms mirkļa krakšķēja graviņā, vai nu koks, vai koka zars, bet tagad skatīties neiešu, jo atkal uznāca mākonis, kas atnesis lietu, kopā ar vēju tas īpaši nepatīkams. Arī kaimiņi ziņo par lauztiem kokiem un sētiņām, kas aizpūstas. Turamies!


Līst. Rīta pusē vēl paspēju sabāzt zemē ķiplokus, bet no lapu grābšanas nekas vairs prātīgs nesanāca. Vakar draudzene pierunāja pēdējo reizi aizdoties uz mežu, tādai plānai mērcītei jau kaut ko vēl salasīju, bet nu jāatzīst, ka staigāt pa mežu var vairāk sporta pēc.


Ap sešiem no rīta lija, tad nedaudz piestāja, sacēlās bieza migla, kas nu nāk lejā kā sīks smidzeklis. Lielajos laukos intensīvi tiek vākti burkāni, kolrābji un pārējie dārzeņi, traktori brauc pa laukiem, ka dubļi vien šķīst. Salijis mūsu pusē ir krietni, nu jau vajadzētu arī akās pacelties gruntsūdens līmenim. Jācer, ka Lauma mums dod kādu ziņu par stāvokli akā.


Diena silta, bez vēja. Tas kompensēja to, ka saulīte parādījās tikai uz minūtēm 10 pirms paša rieta. Tūlīt būs deviņi vakarā, bet t vēl +13.3°C, burvīgi!