Migla
Migla

Lietotāja aktivitātesRīta scenārijs ar 0 grādiem un aizsalušiem auto loga stikliem atkārtojas. Rīta puse saulaina, bet nu jau atkal līņā. Aizmirsu no nokrišņu mērāmā trauka izliet lietus ūdeni, un nu jau trauks pilns un iet pāri malām, tas nozīmē, ka kopš svētdienas nolijis vairāk par 50 mm. Uz tīrumiem sāk veidoties lāmas, tiem, kam ziemā aktualitāte ir ūdens līmenis akā, vajadzētu priecāties. Lauma, nez, ka tur ir ar tām akām šoruden?


Manas puķes cieta salnās, kas bija naktī uz svētdienu ,,, neko darīt. Arī šonakt bija salti, t staigāja ap 0, te pazeminoties, te paaugstinoties. Mašīnas stikli vienā ledū, bet sniegu vēl neesmu manījusi. Vējš arī pūš ne pa jokam, pa dienu manu namiņu būs izpūtis aukstu, vakarā atkal jākurina krāsniņa.


Ja rīta pusē nedaudz pilināja, tad pēcpusdienā jau kārtīgi lija. Nupat atkal viens pamatīgs gāziens ar palieliem krusas graudiem. Aizgāju apskatīt mērtrauku- 32 mm pa šodienu vien. Rakstīšanas brīdī spīd saule, bet nākošie tumšie gubu mākoņi jau tuvojas. Lai ar man nepatīk tas vēsais slapjums, bet augiem pirms ziemas miera jāpadzeras, tā kā - neko darīt.


Ļoti nepatīkams laiks - līņā, +6°C. Ap pusnakti uz neilgu laiku t ieslīdēja mīnusos, bet atkārtojās iepriekšējais scenārijs un mākoņi nobremzēja sala invāziju.

Rudens aukstuma vilnis
18.10.2020 11:34

Naktī termometrs tuvojās nullei, bet mākoņi izglāba no salnām un nakts lielāko daļu noturējās ap +2°C. No rīta mākoņu vāks uz pāris stundām pavērās, iespīdējās saule, bet nu jau atkal nākošie pelēkie ir klāt, t +8°C.

Rudens aukstuma vilnis
17.10.2020 11:58

Auksti! Saule gan uz brīdi uzspīdēja, bet nu jau atkal mākoņi klāt. +8°C. No vakara zvaigžņota nakts un straujš t kritums, labi, ka uznāca mākoņi un apstājā pie +1,5°C, paspēšu vēl šodien pēdējās puķes sastiept istabā. Mērtraukā pa 2 pēdējām diennaktīm 30 mm nokrišņu, nemaz nelikās, ka tik stipri lija, varbūt vairāk naktīs, kad tā īsti vizuāli redzēt nevar.

Rudens aukstuma vilnis
16.10.2020 14:04

Nupat redzēju gulbju kāsi, kas, ik pa reizei žēli ietaurējoties, aizlidoja uz dienvidu pusi. Pēc ticējuma, pēc 3 dienām snigs.

Rudens aukstuma vilnis
15.10.2020 17:56

Ārā 8°C, istabā 16°C, nu ko, sācies tas rudens posms, kad māja jākurina katru vakaru. Skumji, bet fakts. Ņemot vērā visādu vīrusu aktivizēšanos, jāsargājas saslapināt kājas un visādi citādi nepiemēroti ģērbties, no skapja esmu izvilkusi gan cepurīti, gan cimdiņus. Arī medus ar propolisu izkāpis no pieliekamā, plūškoka sīrups arī tepat vien grozās, lai vakaros pievienotos siltai zāļu tējai. Neko darīt, jāsargā sevi un citi, īpaši tad, ja darbs saistīts ar regulāru kontaktēšanos ar " ne sava burbuļa" cilvēkiem. Būsim veseli!

Rudens aukstuma vilnis
15.10.2020 13:20

Filtru veidoja dabiskais gaisa piesārņojums, nekādus citus palīglīdzekļus nelietoju.

Oktobra pirmā dekāde
10.10.2020 15:14


Sešos no rīta +6°C un pamatīga migla, kas jau stundas četras nevar izklīst, arī t tikai +9°C, bet jācer, ka saule tomēr atspīdēs. Laikam beidzot dārzā jānovāc pēdējie dārzeņi un jāsagriež skābenes saldēšanai, jo prognozes turpmākam laikam nav sevišķi optimistiskas.


No diviem dienā sākās pilināšana, kas pārgājusi lēnā līšanā, tumšs. Istabā nepatīkams drēgnums, jāiekur krāsniņa.+11,5°C


+14,6°C, nomācies. Vēl jau pietiekami silts, varēja tik tās saules būt nedaudz vairāk, jo tā jau dienas raujas. Bet nu kādos platuma grādos dzīvojam, tādu gaismas un siltuma daudzumu saņemam. Dālijas vēl zied uz nebēdu, Mārtiņrozes un Miķelīši tāpat. Dadzīši izēd vēl negatavās saulespuķu sēklas. Šodien gan lielākais putnu daudzums pa krūmiem, jo pastiprs vējš.


Atkal sāk biezēt dūmaka. Vēl gan nav tik traki, kā vakar, bet saule jau sāk tīties miglainā mantijā. Diena gan nedaudz jau paspējusi iesilt, cerams, ka vakars būs siltāks par iepriekšējo.


Tāda apokaliptiska sajūta valda ārā- pelēcīgi dzeltena gaisma un saule kā mēness ripulis, arī vēss palicis, kādi grādi 13, ne vairāk. Brr... varu iedomāties, kā mēs justos, ja kāds vulkāns tā pa īstam satrakotos ...Man dārzā "dabiskās barotavas"- saulespuķes, plūškoks, kaņepes...aronijas noēda visas, es neko nepaspēju salasīt. Man ir sajūta, ka putnu šogad vairāk kā citus gadus, nekad tik badīgi strazdu bari nav sirojuši pa manu dārzu, vai nu paredz bargu ziemu, vai tāpēc, ka šogad nav pīlādžu. Ābolu man šogad nav pārāk daudz, Dzidro tikpat kā vispār nebija, nedaudz Rīgas rožu un nedaudz ziemas ābelei, kam nosaukumu nezinu. Un cenas āboliem turas, gadatirgū ap 2 eiro kilogramā grozījās.
Šorīt pie loga ap saullēktu +3,5°C, ielejā migla. Labi, ka dienas vidū spīd saulīte, kaut cik jau sasilda gaisu. Ātri uznākošā tumsa visvairāk nepatīk manām vistām, pavisam mazs laiciņš, kurā palaižu "brīvsolī" pēc darba, jo līdz ar saulrietu gailis visas sauc gulēt. Pēc tumšās pirmdienas pat izdēto olu daudzums strauji saruka, laikam pieteica streiku...:).


Sveiciens Miķeļdienā! Veļu laiks ir klāt, laikam tāpēc saule nekādi nevar izvīkstīties no mākoņu segas. Lapas paliek aizvien dzeltenākas, kaut tādu īstu salnu nav bijis, ja neskaita pāris rītus, kad auto stikls bija nosarmojis, lai arī uz zemes baltumu neredzēju. Mājai tuvākais bērzs pusi lapas jau nometis, visi apakšējie zari kaili, arī ievu krūms tāds pats. Plūškoka apmeklētāju skaits palielinājies, dārzā uzradies vesels bariņš dzeņu, kas arī nesmādē ogas. Agrāk nebiju tā ievērojusi, ka arī dzeņi pārvietojas bariņos pa 5-6.


Pusastoņos jau pamatīga krēsla, termometrs rāda +17°C, varētu vēl ko parosīties pa dārzu, bet ir pārāk tumšs. Taisni vai žēl, ka dienas tik ātri raujas, ja ir vēss, tad tas šķiet tā vairāk pieņemami, ka jādzīvojas pa iekštelpām, bet nu tik skaistās atvasaras dienās kā šīs...Lai ar statistiski šī bijusi silta vasara, aukstais maijs dārzkopjiem pamatīgi "iezāģējis", rudens avenes ražot sāka vismaz ar 2 nedēļu nokavēšanos, it kā jau siltais rudens sākuma laiciņš tām patīk, bet tas tomēr neesot tas, kas pavasara siltums.