Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Man bija -22°C, varbūt par ar kādu grāda desmitdaļu vairāk, bet šorīt noslinkoju,nepavēroju saullēktu, kaut kā negribējās no siltās midziņas laukā līst. Brīnos. ka vēl putnu nav barotavā, vai tik kāds kaimiņu runcis nebūs visus izbaidījis? Ā, nē, atlika uzrakstīt, kā sīlis klāt un ņemas pie speķa, būs jāpamēģina recepte ar auzu pārslām un eļļu mazputniņiem, aukstākās dienas tiem tikai priekšā, jāpalīdz pārziemot.


Putni ēd kā traki, nespēju piepirkt sēkliņas. Pa nakti kāds aizstiepis speķa ādiņu, liepai pat zars noliekts, aizdomas uz kaut ko četrkājainu. Šodien pieliku jaunu speķīti, dzenis jau klāt, arī dzilna tepat vien ir, bet nedaudz bailīgāka, apkārt trinas, bet klāt nenāk.Pelēkais un melnais strazds tos pašus sasalušos ābolus loba iekšā, mazie putni vairāk uz sēkliņām.
No rīta -18°C, it kā ne tik auksti, kā citus rītus, bet rokas pirkstaiņos pamatīgi sala, kad izgāju fotogrēfēt saullēktu, dienā ēnā ap -9°C, labi, ka ka nav solītā vēja, jo ļoti raizējos par ūdensvadu. Bet vispārīgi ņemot skaista ziemas diena ar sauli, zilām debesīm un baltu sniedziņu. Uz vakarpusi sāk rādīties pa kādam mākonim, brīžam kaut kas spīguļojošs birdinās no debesīm.Nakts bija auksta, bet rīta t nepārspēja vakardienas rādījumus (pie loga -22,9), jo debesis no rietumu puses sāk pārklāties ar dūmakainiem mākonīšiem. Kad es šorīt iznesu jaunu sēkliņu devu , pēkšņi salidoja liels bars putniņu, kaut pirms tam tos neredzēju, droši vien no kādas pažobeles vēroja "kopgaldu", arī melnajam strazdam jauns, nesasalis ābols šodien tika, tas pirmais mani jau gaidīja.


Šorīt uz darbu braucot piefiksēju -23,5°C, kas ir par diviem grādiem aukstāk kā vakar. Uz pusdienlaiku parādījušies balti mākonīši, no kuriem birdinās sniega pārsliņas, arī vējš iegriezies vairāk no rietumu puses, tāpēc līča ražojumu nes uz šo pusi.


Rudens un ziemas sākums bija mitri, un šis ir pirmais īsti nopietnais sals, tāpēc tik daudz to sprakšķu dzirdam. Sals saldē mitrumu un tas plēš koku, vismaz tā es šo procesu saprotu. Man gan labāk patīk tas romantiskais lauska apraksts, kā mazs vīriņš ar sala cirvīti apstaigā pakšus un un ik pa laikam piesit kokam :)


Sešos pie loga -22,9, tad jau uz saullēktu var sagaidīt, ka grādu vai visus divus var vēl paslīdēt uz leju.Zemākā t, ko es šorīt piefiksēju bija -21,5°C, bet kolēģi, kas no Allažiem brauca uz Siguldu, saullēktā mašinas termometrā kaut kur pusceļā konstatējuši -22°C. Bet dienā saule nu gan ir "stipra", tiešajos saules staros dienvidu puses termometrs uzkarsis uz +17°C grādiem, ēnā gan viss normāli, -4.7°C, un logu rotā skaistas leduspuķes, bet šķūņa jumtu- garas lāstekas. Tādā jaukā bezvēja dienā kā šī, dienas un nakts temperatūrai ir liela svārstību amplitūda.


Visu nakti termometra stabiņš lēnām slīdēja lejup un sešos no rīta pie loga bija -19,8°C, piecpadsmit minūtes vēlāk sasniegti mistiskie - 20°C, t turpina pazemināties.
7.00 termometrs rāda -20,3°C, aust gaisma. Laukā dīvainas sajūtas, aukstais gaiss kniebj degunā un vaigos, mazie skolas bērni droši vien ka var neiet uz skolu. Sniega pārslas vizuļo un sen nedzirdētais lausks sper visos pakšos.


Pie loga -11,4, debesis pa pusei dūmakainas, kaut arī zvaigznes caur dūkamku var manīt. Mani uztrauc, ka brīvdienās būs gana stiprs vējš, kas pie -18 radīs sajūtas, ka ir -28. Būs atkal aizsaluši ūdensvadi sliktāk izolētajās ēku vietās.


Paldies par labojumu, es tā ieciklējos uz to knābi, ka iznāca dižknābis, bet ir krustknābis.Šodien pamērīju sniegu, mājas tuvumā 13-14 cm, pļavā 18-19 cm (droši vien pieputināts).


Šorīt ap -4°C un smalks sniedziņš, kas lēnām birdinās lejup, tā kā nav vēja, koki atkal skaisti balti. Tikko paādījās rīta gaismiņa, barotava putniņu pilna, pelēkais strazds pikējošā lidojumā no āboliem cenšas aizdzīt žagatu.


Pelēkais ir agresīvāks par melnajiem, bet kad atlido sīļi, tad neviens no strazdiem pie āboliem netiek. Visu dienu snieg, sola arī rīt, interesanti, cik cm klāt piesnigs. Šodien zīlītēm izliku jaunu speķa gabaliņu, tūdaļ klāt dzenis un "loba iekšā":).Rīta pusē vienu mirkli sabiezēja migla, pa ceļu braucot vietām zonas ar ļoti sliktu redzamību, bet samērā ātri izklīda, uzradās mākoņi, kādu neilgu laiku sniga, tad atkal saulīte, tad atkal mākonītis... kā jau ziemā.


Stirnas izkasa sniegu līdz zemei un tad guļ tajā iedobītē. Man jaunums, ka viņas guļ arī pa divām kopā, tā viena otru sildot. es no sākuma pat nemanīju, ka divas saspiedušās vienā guļasvietā, jo tikai viena lūkojās laukā no sniega kupeniņas. Tikai tad, kad pienācu tuvāk, pacēlās augšup arī otra galva.

Mierīga ziemas diena.
12.02.2018 13:50