Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Joprojām drēgnums, nelieli mīnusiņi, tumšs, slapjš. Ledus lēnām kūst, bet ir vēl gana daudz slidenu vietu. Mana kolēģe, tumsā ejot uz darbu, paslīdēja un nokrita, lūzuma laikam nav, bet kāja satriekta nopietni.Tā kā esiet ļoti uzmanīgi- gan ejot, gan braucot!


Nu meža ceļi arī vēl šodien nav īpaši labāki, nedaudz vairāk pakusis ir, bet tās joprojām ir bezmaksas slidotavas ;(.
Sociālos tīklos lasu, ka Vidzemes augstienē šodien atkalas dēļ esot atcelti maršruta autobusu reisi, jo nevarot pabraukt pa slidenajiem ceļiem un pakalniem.


Gaisā plusi, uz zemes mīnusi un visam klāt lietus - grants ceļus tas padara par slidotavu. Neapskaužu tos, kam šodien pa tādiem jābrauc.


Turpinās šūpošanās starp plusiem un mīnusiem, agrā rītā termometrs vienā mirklī rādīja -7°C, nu jau atkal uz nulles. Pirms laiciņa jauki sniga, padarot skatu aiz loga atkal patīkami baltu, bet aplūkojot laika prognozi paliek skaidrs, ka arī šim sniedziņam ilgs mūžs nav paredzēts.


Kā man tā šļura uz ceļiem nepatīk! Lielie asfaltētie vēl nekas- ķīmija tiem tik daudz sabērta, ka tie jau nokusuši, nepatīkama braukšana ir pa mazajiem, jācer, ka līdz ceturtdienas mīnusiem būs stipri vairāk pakusuši, jo ja šitas sasalst- labāk neizteikšos. Šodien sāp galva, vai nu laika apstākļi iespaido, vai kas cits, kaķeni arī no mājas ārā dabūt neiespējami, tikai līdz durvīm, un tad apmetas riņķī un atpakaļ.


Vakar arī uz Allažu dīķiem parādījušies makšķernieki, ledus biezums esot 14 cm, labi ķeroties līdakas.


Man prieks! It kā mani tas tieši neskāra, bet es bieži par Jums iedomāju. Trakākais, ka ir vēl daudz cilvēku, kam visu ziemu būs jāmocās ar ūdens trūkumu un vēl nav zināms, kāds būs nākošais pavasaris un vasara.


-12, aizvadīta skaidra, auksta nakts, labi, ka vējš pierimis. Rīts sācies ar krāsns kuršanu, labi ka ūdensvadu "neaizrāva" ciet.


Ļoti ass vējš, jumta putenis un slideni ceļi- tas īsumā par laika apstākļiem šodien.


Šodien ārā vairs nav skaistā ziemas pasaka, bet gan mazais spelgonītis, vējš ir tik nepatīkams, ka negribas nevienu lieku mirkli uzkavēties laukā. Šis ir tas no vējiem, kurš man ātri izpūš guļamistabu un aizsaldē ūdensvadu, jācer, ka līdz vakaram vēl viss būs labi un tad pa nakti cītīgi kurināšu.


Auksta nakts aizvadīta, vienu brīdi t rādīja -14,9°C, bet pašlaik ir -11°C. Toties sāk celties vējš un tas saldēs stiprāk par salu. Šodien ģērbjamies silti!


Jau piecos braucot no darba termometrs rādīja -9,5, nepilnu stundu vēlāk termometrs pie loga jau -11. Ja pēkšņi neuznāks migla vai dūmaka, šonakt varētu būt ļoti auksta nakts.
Manā barotavā šodien pusdienlaikā bija uzradies jauns viesis- dižknābis ar ļoti privātīpašnieciskām tieksmēm, vienīgā priekšrocība zīlītēm bija to lielais daudzums - viens pret baru nav karotājs!


Arī pie manis šis rīts nedaudz siltāks, jo debesis ik pa laikam aizsedza tāda kā dūmaka. Diena gan saulaina, bet migla tik daudz, kā vakar, neveidojas. Sarma vietām vēl lielāka, kā vakar, bet saulīte šodien šķiet siltāka, vietām sarmas ziedi jau pakausēti.No rīta bija jābūt Siguldā, speciāli izbraucu pusstundu agrāk, lai varu pa ceļam papriecāties par ziemas skatiem. Vispirms jau krāsainās debesis, tad migla un baltā sarma uz zilo debesu fona, vēl no Siguldas atpakaļ braucot ik pa laikam vēlās miglas vāli. Mašīnas stājās ceļa malā un cilvēki fotogrāfēja skatus, es arī vakarā ielikšu kādu galeriju Meteolapā. Uz Rīgas pusi var saskatīt mākoņu kalnus, brīžam tie tā kā pietuvinās, brīžam - attālinās. Mums joprojām saule un zilas debesis.


-8,3, spoža mēnesnīca, lielas zvaigznes, nosniguši koki, sniega segas biezums 5 cm - tāda ziemas pasaka pašlaik pie mums laukā.
P.s. tuvojoties saullēktam turpinās t pazemināšanās, jau -10.


Ataustot gaismai, atklājās skaisti sarmas skati uz kokiem un ciām virsmām, līdz pusdienas laikam vairākas reizes intensīvi sniga, pamērīju sniega segas biezumu - 1,5 cm, bet grādi pašlaik pie nulles, vai pat nedaudz virs, sniegs kļūst mitrs, saplok, toties bērni pikojas uz nebēdu.


Zemākā t bija ap desmitiem vakarā, bet līdz mīnus deviņiem tomēr nenoslīdēja, laikam sāka celties migla un t lēnām cēlās. Interesanti, ka termometra rādītāji lēkāja, brīžiem pat vairāku grādu amplitūdā, laikam uztvēra gaisa masas, kas virzījās garām. Pašlaik -4 un pamatīgi bieza , auksta migla, ielejas otras puses māju lodziņos gaismu nevar saskatīt.


Skaidra debess, mēnesnīca un t strauji krīt, termometrs pie loga rāda -8,2. Lauma, lai tev izturība pārdzīvot šo sala nakti. Es zinu, ko nozīmē, ja aizsalt ūdensvads...


Mierīga diena, bez vēja, nelieli mīnusiņi visas dienas garumā, laba diena pastaigām svaigā gaisā. Ūdens tilpnēs, kurās nav lielas caurteces, sāk veidoties vižņi un sākas aizsalšana. Vakar pēcpusdienā sabēru putniem barotavu ar sēkliņām un uzkāru tauku bumbu. Šorīt skats - kā pēc trakulīga tusiņa, barotava zemē, vāks pazudis, tauku bumba aiznesta ar visu strikīti. Vēlāk gan vāciņu atradu metrus 10 tālāk, bet ar diviem lieliem caurumiem, domāju, ka pie vainas dzenis, kas gribējis tikt sēklām klāt un tādēļ ar knābi cirtis caurumus "pa taisno".