Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Jā, grants ceļi nupat ir ļoti slideni, un Tev mežā varētu būt pavisam traki. Brauc prātīgi un ņem līdzi smilšu maisu, ko pabārstīt :).


Nedaudz zem nulles, lēnām birdinās sīks sniedziņš. Tumšs.


-5,2°C, apaļš mēness slīd uz rietu. Jau vakar vakarā t noslīdēja uz mīnusiem, uz ceļa veidojās ledutiņš. Piesalst.Tumšupīte pilna līdz malām, novadgrāvis arī, jādomā, ka arī Lielajā Juglā ūdens gana augstā līmenī. Šodien beidzot nelija, pat saule iespīdējās, visumā silta diena, bet pēc decembra jau nu nekādi neizskatījās.


Pie manis kā agrā pavasarī, grāvji pilni gan ar kūstošā sniega, gan lietus ūdeni, pļavā milzu lāmas, šķiet, ka zeme kustas, kad pa pļavu staigāju. Rīta puse noturējās bez nokrišņiem, lietus sākās ap diviem, joprojām kaut kas mitrs nāk lejā, arī vējš pieņēmies spēkā.


Pēcpusdienā krita lielas slapja sniega pārslas, tagad piestājis, bet t pazeminājusies līdz -0,2°C. Pēc saulainās Tenerifes visvairāk kaitina tumšais laiks.


Man bija iespēja pabaudīt 4 dienas skaistajā Tenerifē, dienvidu piekrastē silts, dienā +24°C, naktīs ap 18°C. Divas no četrām dienām, ko tur pavadīju, ar īrētu auto braucām kalnos, tur gan varēja sastapt visas sezonas, pie vulkāna Teides ceļš bija apledojis, kamēr atkusa, gvardi ceļu slēdza. Mākoņi vēlās vāliem un varavīksne- brīžam uz pašas zemes, jo mēs braucām pa mākoņu zonu. Esmu sajūsmā par Tenerifes dabu, noteikti kaut kad gribētu tur atgriezties un uz ilgāku laiku.


Sniega segas biezums 10 cm! Dabūju krietni iesvīst, kamēr iztīrīju taciņas. Nākošnedēļ gan plānojas, ka viss nokusīs, bet nu pirmā sniega tīrīšana ir notikusi. Papildināju galeriju vēl ar pāris sniegotām bildēm. Droši vien, ka skaistākie skati būtu rīt, bet rītdienai man citi plāni, nebūs laika fotografēt.Sniega mākoņi ir klāt, birst kā no pārpilnības raga.


Rīts atnāca ar nelieliem mīnusiņiem (saullēktā -4°C), jau naktī, kad laidu laukā kaķi, ievēroju, ka uz zemes neliels baltums un pie debesīm spožas zvaigznes. Sniega pagaidām vēl pavisam nedaudz, bet pasaulei krāsas atgriezušās, īpaši, kad iespīdas saulīte. Sniega mākoņi vairāk slīd gar DR pusi, mani aizķer tikai kāda maliņa ar pāris sniegpārslām. Toties mazo putniņu pilns pagalms, zīlītes tās drošākas, zaļžubītes bailīgākas, svilpīši vēl vēro no malas.


It kā siltākā nedēļas diena, bet termometrs pie loga rāda +2°C, līst, vējelis, kas vakarā, kā tiek solīts, tikai pieaugs spēkā. Meteolapā komentāru maz, jo nekas jauns pagaidām nenotiek, un vienu un to pašu rakstīt nav jēgas. Meteoroloģiskās pārmaiņas sāksies ar rītdienu, tad jau manīs, cik līcis mums saražos sniega...


Tumšs, drēgns, pašlaik līst, +1.4°C, pat vistas negrib izskraidīties pa lauku, pabāž galvu laukā un tūdaļ atpakaļ. Mēģinu iestāstīt, ka zālīti jau vēl varētu paknābāt un ka pēc pāris dienām būs sniegs, bet neviens mani neklausa. Es gan laikam pati arī bez vajadzības ārā neietu...


Migla, migla...vēl nav izklīdusi kopš rīta. Braucot no Siguldas vēroju, kā lēnām sāk sarmot koki, bet tā kā t danco ap nulli, tad nekāda lielā jau nu nebūs, tikko būs lielāki plusi, viss tas smukums nokusīs.


Mitrumu ne tikai jūt, bet arī redz- uz auto priekšējā stikla kā sīkus pilienus. Ceļš vēl it kā neslīdēja, bet visas mašīnas brauc ļoti uzmanīgi.


Aizvadīta pagaidām aukstākā nakts ar -7°C, visu nakti nomocījos ar "tekošu degunu", citas iesnu pazīmes nav, tikai deguns pil kā no krāna, kas liek domāt par alerģiju uz salu, jo vakar arī sejas āda interesanti reaģēja uz auksto laiku, mainot krāsu uz intensīvu apsārtumu. Interesanti, vai vēl kāds ir novērojis līdzīgu reakciju? Ja es tā paanalizēju, tad pirmais sals man bieži asociējas ar iesnām, bet tik izteiktu reakciju, kā šajā gadā - piedzīvoju pirmo reizi. Jācer, ka tā tomēr ir pārejoša reakcija, jo ziema, kā tāda, man pa tīk, protams, ja nav kādas galējības.Man arī ir sajūta, ka sals kaut kā stiprāk "kož", kā citus gadus, stundu pabiju laukā un ienācu istabā ar pilnīgi sarkanu seju, es gan to norakstu uz "lēnu adaptāciju" aukstajiem laika apstākļiem.


Šorīt septiņos t noslīdējusi uz -5,2°C, var redzēt nu jau pavisam šauru mēness sirpīti. Vakar dīķmalā vēl redzēju gārņu pāri, ja sals tik neatlaidīgi turpinās saldēt, tad tiem te drīz vairs nebūs brīva ūdens klajumiņu, sāk aizsalt ūdeņi.