Migla
Migla

Lietotāja aktivitātesKāds burvīgs vakars- silts, bez vēja, varēja jauki da dārzu parosīties. Vienīgi odi un knišļi nedaudz traucēja. Līdz ar tumsiņu sāka lidot maijvaboles, tāda kustība gaisā, kādu mūsu lidsabiedrība varētu tikai vēlēties :).

Tiecoties pēc siltuma
26.05.2020 22:50

Manas ābeles arī šogad tā savādi zied - pret dienvidiem vērstā puse ir izplaukusi, pret ziemeļiem- vēl pumpuros. Arī liepai lapiņas vēl nav atvērušās, pumpuri lieli, gaidu, kad beidzot sprāgs vaļā. Man gan liepa no vēlīnajām- arī ziedēt sāk, kad citas jau beigušas.

Tiecoties pēc siltuma
26.05.2020 16:09

Skaists rīts. Saule un neliela migliņa, mierīgs, bez vēja. Vakardien lietutiņa samitrinātā zeme izgaro, pilnīgi var redzēt, kā saules staros kūp. Tik jauka diena, labprāt parušinātos pa mitro zemīti...bet atvaļinājums jau sen kā beidzies, neko darīt.

Tiecoties pēc siltuma
25.05.2020 07:26

Diena izvērtusies ļoti skaista, termometrs ēnā rāda +20,5°C. Šodien ravēju mazo dārzu, tas, kas zem agrotīkliem, ir jau izlīdis no zemes, tiesa gan, kopā ar nezālēm. Bija tik silti, ka dienas vidū pirmo reizi šogad atļāvos uzvilkt sauļošanās kostīmu, tagad jūtu, ka pleci sūrst, laikam bija nedaudz par ilgu stiprajā saulē. Visu dienu gaiņāju žagatas un vārnas, kas mēģina izvilkt no būriem mazos putnēnus, zilzīlīti un strazdu ģimeni izdevās nosargāt, diemžēl mušķērājam bēdas - bērnu vairs nav. Daba ir nežēlīga - izdzīvo stiprākais.


Kārtējā nakts ar salnām pārlaista, sešos no rīta pie loga bija -1,5°C, jumti un zeme balta, īpaši jau tajās vietās, kur nesen pļauts. Nu jau saule būs lielāko sarmas baltumu nokausējusi, ceru, ka šis bija pēdējais salnas uznāciens šajā pavasarī, tā apnicis katru nakti apklāt un atklāt siltum mīlošos augus, cerams, ka tas murgs būs beidzies.


Debesis nomākušās, vējš gaudo ap mājas pakšiem, ābeles joprojām nezied. Ļoti gaidu siltumu!!! Vienīgais prieks par lakstīgalu, kas vakaros, kad norist vēji, pogo krūmājā pie pašas māja, vismaz kaut kas jauks.Šodien dārzā rosība- lielos baros izlidojuši melnie resnkāju odi, parasti tie pavasaros spieto ap ziedošām ābelēm, jo barojas ar nektāru, bet tā kā šogad man ābeles tā pa īstam ziedēt nav sākušas, tad melno lidoņu bari apsēduši ogulājus. Toties strazdiem tā ir varena maltīte- vairāk kā desmit dārza sanitāru šiverē ap krūmiem un lasa pilnus knābjus šo kukaiņu - mazuļiem labu labā maltīte un arī man labi- kaut nedaudz mazāk kaitēkļu.


Aglim, Tev bija taisnība! Vējš vakarā nostājās un jau ap pusnakti t noslīdēja mīnusos, tāda tā noturējās visu nakti. Tikai uzlecot saulei pamazām sāka pazust sarmas baltums uz zāles. Saule jau nu protams iesilda dienu, bet tās svārstības augiem nepatīk. Siltumnīca pa nakti jāsilda, bet dienā tur tāds karstums, ka bail, ka mazie tomātiņi nenobirst, tad nu dodoties uz darbu jāzīlē- vērt vaļā, vai nē, vai tikai mazā spraudziņā atstāt.. Ja uznāk lieli vēji un vēl ar tumšu mākoni, tad arī nav labi, ja durvis vaļā palikušas.


Nu zāle, šķiet, ir vienīgā, kas labi aug. Riskēju laukā izstādīt kāpostus, zeme mitra un jācer, ka arī kaitēkļiem tas aukstais vējš nepatīk. Plēves mājā tomātiem aizmetušies mazi bumbulīši, bet gurķi gan nīkuļo, izskatās, ka šos nāksies norakstīt. Šogad arī ar sēklām neveicas, vairāk kā puse vispār nedīgst, kaut par bargu naudu pirktas.


Manas tulpes arī aplauztas, es gan visu vainu novēlu uz vēju, bet gan jau abi strādājuši tandēmā. Vakar vakarā tā lijis, ka pa nokalnīti tecējušas lietus straumītes, žēl, ka nokrišņu mērāmajā traukā ir plaisa, nevaru nokonstatēt kopējo lietus daudzumu.


Šodien manus dārza darbus jauc lietus šaltis, kas ik pa laikam uznāk ar vēja brāzmām, nupat arī krusa nobira, labi, ka ne daudz, bet t tūdaļ nokrita uz +7°C. Izskatās, ka visa diena būs tāda, un arī rītdienai nekās labās prognozes nav.


Pie manis pamatīga salna, vēl tagad zeme balta un t nesteidzas paaugstināties, jo uzpeldējuši pašķidri mākoņi. Kā man apnicis šis aukstais laiks!


Mani arī šādas sajūtas vajāja visu ziemu, jo kaut kad tā gada vidējā t tomēr izlīdzinās, var jau būt kāda grāda desmitdaļa uz silto vai auksto pusi, bet tik nenormāli silta ziema, kā aizvadītā, neko labu nesolīja. Un galvenais, ka malka nemaz diži neietaupījās, vēl tagad ik pa brīdim nākas iekurt krāsniņu.


Pie manis ap diviem naktī t nokrita uz -1,9°C, bet pret rītu saradās mākoņi un grādi atgriezās nedaudz virs 0. Tomātiem plēves mājā sāk čokuroties lapas, gurķi stāv uz vietas, bet izskatās stipri aizdomīgi. Āra dobēs sadīguši zirņi un cūku pupas, kurus apsedzu ar agroplēvi, ziedošos krūmus un augļu kociņus gan glābt vairs nejaudāju, kas nu būs, tas būs. Pētot prognozes, kaut cik pieklājīgu siltumu var gaidīt tikai pēc nedēļas, bet lai nu tas vispār atnāk, jo kā teica Bricis, arī prognozētajiem matemātiskajiem modeļiem vairs ticēt nevar. Patreiz it kā rāda +11°C, bet vējš ir tik nepatīkams, ka jāvelk atkal siltā jaka, lai neapsaldētos. Vēl jau tas kroņa vīruss ar nekur nav pazudis, plus vēl laika apstākļi nekādi...būsim mēs to Pēteri tur augšā ne pa jokam nokaitinājuši...:).


Janvārī un februārī tas tiešām nebija traki, bet maijā, kad sākusies augu veģetācija, tas jau ir traki.
Šorīt vistām zāli pļāvu ģērbusies siltajā jakā, cimdos un cepurē, bet rītdienas prognozēs vēl joprojām parādās sniegs, būs jāmeklē arī siltie zābaki, ko vilkt kājās.


Pie loga vairs knapi +3°C, līst, pūš...vakardienas saulainā pēcpusdiena, kad varēja pat sauļoties šķiet kā tāds sapnis. Istabā iekūru krāsniņu, par to , kā jūtas augi plēves mājā pat domāt smagi. Ja tiem jāpārlaiž kāda aukstāka nakts, vēl nekas, bet ja priekšā nožēlojami zemas t gandrīz 2 nedēļu garumā, tad nu gan nezinu, kā tur būs ar to izdzīvošanu. Skarbi.Nakts migla uzkāpusi augšup, veidojot blīvu mākoņu segu. Vēja nav, kas to varētu papūst malā, tāpēc t apstājusies pie +7,5°C, pagaidām augstāk neceļas.