LV
laika vērotājs

Lietotāja aktivitātes


Vakar uzpilināja, pa dienu un arī vakarā / naktī. Naktī +18°C. Mākoņaina nakts.
Šobrīd noskaidrojās, T - +21°CPērkona nav. Lietus līst. +18°C. pagaidām viss ir relatīvi mierīgi. Vakar jau zeme bija ļoti slapja, bet šķiet, ka viss atkal būs vēl lielākā peļķē!

Sveika, vasara!
10.06.2022 16:22

Šodien krass pretstats vakardienas zilajām debesīm. Bet, nakts tomēr silta rīta puse un diena pietiekami tveicīga (pie karstuma nepieradušajiem). Un ap 16-tiem Saldū, sāka arī līt. Ne pārāk stipri, bet ieslīpi līst, bez pārtraukuma. Vējš lēns no DR puses.
Pirms frontē uzkāpa līdz +21°C, tagad nokritās līdz ar lietu.


Izņemot šodienas maksimums, caurmērā šī diena ir ar "jūlija vidējās klimatiskās normas temperatūru" (+16°C )
Gluži neierasti, pēc ieilgušās ziemas!
Šādos apstākļos arī zāle un nezāle ir pamodusies no pavasara snaudas. Būs jākurbulē pļāvējs!

Gaidot pirmos +20
11.05.2022 18:44

Dienā apmācies, neliels sniegs. -4....-5C Ap 16-tiem no R puses noskaidrojās. Drīz no pļavām sāka pacelties sala migla, kas nakts gaitā veidos sarmu vietām redzamība 50...100 m. Mežos un apdzīvotās vietās migla atkāpjas augstāk.

Pēkšņa strauja t pazemināšanās diennakts laikā. Bezvējš.

Pēkšņa strauja un īslaicīga temperatūras pazemināšanās vienas diennakts laikā. Dienā dūmi kāpa stāvus debesīs. Bezvējš.


"Daugava tak ir Vidzemes dienvidu robeža"- varbūt mūsdienās ir kas mainījies...
Bet vispār... arī Jūrmala un Jaunolaine esot Vidzemē.


Pēc vakarvakara lokālajiem -18°C, šonakt atkal straujš kāpums uz -3°C. Tas spiež aukstumam no sienām iekļūt telpās. Šķiet, ka šoreiz nebūs tik traki, kā iepriekšējā aukstuma vilnī , kurš noslēdzās ar brāzmainu DA vēju, pie temperatūras -12°C.
Šodien dienā caur miglas vāliem izspraucās oranžīgas gaismas joslas, tomēr mitruma pārāk daudz un skaidrošanās nenotika. Bezvējš. Bez nokrišniem.


Vakarnakt -17C līdz -18C šorīt. Dienā 13:30 vēl vietām saglabājās -15C. Citviet, piem Zirņos bija -12C. 21:20 Saldū, atkarībā no lokācijas temperatūra svārstījas no -16...-13C. Bet, tai pat laikā pie manis nedaudz zem -18C.

" Latvijai tuvojas jauns aukstuma vilnis"
Vēl aizvakar, tas neprognozējās tik auksts un ilgstošs (vismaz 10...14 dienas). Varbūt, arī parīt, tas izskatīsies ne tik draudīgs, kas daudziem būtu kā liels atvieglojums. Jo -10...-22°C temperatūra ilgā periodā ir diezgan paskarba.
Šodien piezemes slāni +2°C, gaisā ap+4°C. Grunts ceļi, kuri bija laicīgi notīrīti , jau met dubļus uz auto logiem, citviet vēl ir spoži un īpaši slīdīgi ar mitru apledojumu.
P.S. Jā, un pie +4°C arī saledojušais sniegs (beidzot) kūst strauji. Cerams, ka aukstuma vilnis ar līča nokrišņiem atnesīs jaunu un pūkainu seģeni.

Sala nedēļa
15.12.2021 16:34

Vakar pēcpusdienā -16°C, šorīt -14°C.
Tagad -10°C, bet ir mitrums un DA vējš, kurš "izkož" miesu līdz kaulam!

P.S. Tas ka uz nesasalušas zemes uzkritušais sniegs ātri kusīs, tas nu ir skaidrs... ja vēl piepildīsies GFS prognozes par lieliem plusiem līdz astronomiskās ziemas sākumam, tad varbūt pat apžūs...

www.tropicaltidbits.com

Sala nedēļa
09.12.2021 18:16

+11°C, nedaudz , bet ilgstoši līst. Vienā brīdī caur mākoņiem izspraucās saule, bet pārsvarā pelēks.


Vakarnakt, debesīm skaidrojoties, vietām temperatūra kritās līdz +6°C. Uznākot līča efekta mākoņainībai, tā pacēlās līdz +9,4°C.
Priekšpusdienā skaidras debesis +12°C.
Pusdienlaikā pāris līča efekta lietusšaltis.
Pēc tam atkal, bez nokrišņiem. Pārsvarā maz-mākoņainas debesis. +14°C

P.s. Škiet, ka AC ietekmē turpmāko 10 dienu laikā, pakāpeniski kļūs sausāks, un temperatūra dienās kāps uz augšu.


Jāā, nu beidzot, ļoti rudenīgi līst. Izžuvušajā dīķī pat ūdens līmenis beidzot pacēlies, sūknis nonācis zem ūdens līmeņa. Augsnes virskārtā viss slapjš, un peļķes pļavās. Piesaulītē, jāsaka ka patīkami silts, aizvējā protams.
...bet uzlīst, ar' ik pa brīdim, ar lielām pilēm. Tādi rudenīgi mākoņi ar nesaturēšanas pazīmēm. ;)
+15°C


Jauna galerija, ar tumšiem negaisa mākoņiem virs Saldus, šovakar:
www.meteolapa.lv


Šodien, kā prognozēts, Saldū savilkās negaiss un atkal sāka visai stipri līt. Daži spilgti zibeņu zemējumi pār pilsētas debesīm. Ap 18:30, no Lietuvas puses nāca kārtējais ciklona centrs, ap kuru arī visas lietas notikās. Zibeņi nedaudz, bet vairāki spēcīgi un bīstami.
Temperatūras aizfrontē +15°C.
Pa dienu saulains. Mākoņi saradās līdz 15tiem, līdz tam arī +23°C grādus silts