LV
laika vērotājs

Lietotāja aktivitātes


Kopējais sniega daudzums Saldus pusē, mežā, jaunaudzēs no 60....80 cm, vidēji 70cm. Zem lielajiem kokiem mazāk - ap 40cm jo daļa sniega paliek vainagos , un vējš to pārpūš citur vai tas iztvaiko, nopil u.t.t. (Sajūta ir tāda, kā tad, kad bradā pa jūru, ieejot virs ceļiem ūdenī, ;) )


Nu, tad "beidzot" trāpīja tā nokrišņu zona pēc pilnas programmas!
No rīta bija -2,2°C, un no jauna uzsniguši 22 cm, kopā ar iepriekšējo sanāca ap 42 cm, tas bija 12:00.
Bet kopš tā laika, līdz šim nav pārstājis snigt, un vēl kādi 10 ir nākuši klāt. Nosēžas jau arī. tā vienkārši brienot līdzenā vietā ir līdz ceļgaliem..., neskaitot to kas ir kupenās. Tagad -4°C

Mazliet snieg. Kopējais daudzums ap tiem pašiem 6 cm, jo vakardien paspīdēja saulīte caur mākoņu plīvuru un nemaz nesniga. T.= -3°C, pļavās, mežos zeme zem sniega kārtiņas ir nesasalusi. Uz grants ceļiem paspēja nedaudz uzsalt.


Vakar, vēl ap +8°C, saulains ar dažāda augstuma spalvu spalvu-slāņu mākoņiem, un novembrim raksturīgo piezemes migliņu. Pie manis nakts noturējās ar temperatūrām virs nulles 1 m augstumā, un ar mīnusiem uz zemes un virsmām (apsarme). Patreiz nedaudz temperatūra kāpj +2°C

Pirmā ziemas epizode
14.11.2022 11:52

Vakar uzpilināja, pa dienu un arī vakarā / naktī. Naktī +18°C. Mākoņaina nakts.
Šobrīd noskaidrojās, T - +21°CPērkona nav. Lietus līst. +18°C. pagaidām viss ir relatīvi mierīgi. Vakar jau zeme bija ļoti slapja, bet šķiet, ka viss atkal būs vēl lielākā peļķē!

Sveika, vasara!
10.06.2022 16:22

Šodien krass pretstats vakardienas zilajām debesīm. Bet, nakts tomēr silta rīta puse un diena pietiekami tveicīga (pie karstuma nepieradušajiem). Un ap 16-tiem Saldū, sāka arī līt. Ne pārāk stipri, bet ieslīpi līst, bez pārtraukuma. Vējš lēns no DR puses.
Pirms frontē uzkāpa līdz +21°C, tagad nokritās līdz ar lietu.


Izņemot šodienas maksimums, caurmērā šī diena ir ar "jūlija vidējās klimatiskās normas temperatūru" (+16°C )
Gluži neierasti, pēc ieilgušās ziemas!
Šādos apstākļos arī zāle un nezāle ir pamodusies no pavasara snaudas. Būs jākurbulē pļāvējs!

Gaidot pirmos +20
11.05.2022 18:44

Dienā apmācies, neliels sniegs. -4....-5C Ap 16-tiem no R puses noskaidrojās. Drīz no pļavām sāka pacelties sala migla, kas nakts gaitā veidos sarmu vietām redzamība 50...100 m. Mežos un apdzīvotās vietās migla atkāpjas augstāk.

Pēkšņa strauja t pazemināšanās diennakts laikā. Bezvējš.

Pēkšņa strauja un īslaicīga temperatūras pazemināšanās vienas diennakts laikā. Dienā dūmi kāpa stāvus debesīs. Bezvējš.


"Daugava tak ir Vidzemes dienvidu robeža"- varbūt mūsdienās ir kas mainījies...
Bet vispār... arī Jūrmala un Jaunolaine esot Vidzemē.


Pēc vakarvakara lokālajiem -18°C, šonakt atkal straujš kāpums uz -3°C. Tas spiež aukstumam no sienām iekļūt telpās. Šķiet, ka šoreiz nebūs tik traki, kā iepriekšējā aukstuma vilnī , kurš noslēdzās ar brāzmainu DA vēju, pie temperatūras -12°C.
Šodien dienā caur miglas vāliem izspraucās oranžīgas gaismas joslas, tomēr mitruma pārāk daudz un skaidrošanās nenotika. Bezvējš. Bez nokrišniem.


Vakarnakt -17C līdz -18C šorīt. Dienā 13:30 vēl vietām saglabājās -15C. Citviet, piem Zirņos bija -12C. 21:20 Saldū, atkarībā no lokācijas temperatūra svārstījas no -16...-13C. Bet, tai pat laikā pie manis nedaudz zem -18C.

" Latvijai tuvojas jauns aukstuma vilnis"
Vēl aizvakar, tas neprognozējās tik auksts un ilgstošs (vismaz 10...14 dienas). Varbūt, arī parīt, tas izskatīsies ne tik draudīgs, kas daudziem būtu kā liels atvieglojums. Jo -10...-22°C temperatūra ilgā periodā ir diezgan paskarba.
Šodien piezemes slāni +2°C, gaisā ap+4°C. Grunts ceļi, kuri bija laicīgi notīrīti , jau met dubļus uz auto logiem, citviet vēl ir spoži un īpaši slīdīgi ar mitru apledojumu.
P.S. Jā, un pie +4°C arī saledojušais sniegs (beidzot) kūst strauji. Cerams, ka aukstuma vilnis ar līča nokrišņiem atnesīs jaunu un pūkainu seģeni.

Sala nedēļa
15.12.2021 16:34