Pierobežā
Pierobežā

Lietotāja aktivitātes


Jauki rūkuļo jau stundas četras. Arī uzlīst pa brīdim, kur vairāk ķer, kur mazāk. Šobrīd no Z tuvojas zils rūcējs.


Bija ļoti jauks, nekaitīgs negaisiņš. Gan vairāki zibeņi, gan pērkoņi, gan uzlija krietns mm. Šobrīd gaisā tāda ceriņu smarža, ka gaiss šķiet pilnīgi biezs. Patīkams vēsumiņš un spirgtums. Žēl tik, ka ābeļziedus daļēji nobirdināja, zeme un zāle - balta, bet arī ābelēs palika.


Hm, pēc radaru kartes izskatās, ka tuvākais lietus jau pārgājis pāri, kaut nav bijusi ne pile. Pēc zibeņu kartes un debesīm D, DA pusē izskstās, ka nāk ne tikai lietus, bet arī negaiss ....


Šorīts atkal saulains, t virs +20°C. Bet pirms pāris stundām savilkās mākoņi. T +19°C


Vakardienas rīts patīkami pavēss, +12°C, piemācies, migla no paša rīta. Naktī bija maķenīt palijis, rīta uz asfalta pieklājīgas peļķītes bija. Vēlāk atkal saule un karstums krietni virs +20°C.
Par sausumu pagaidām grēks sūdzēties, vēl pērnās pārpilnības sekas darbojas.

Par putniem. Nu neteiktu, ka stipri mazāk izklausītos. Dārzā strazdi pieklusuši, tik bērni brēkā. Zīlītes vēl uzdzied. Šobrīd ņemas melnais mušķērājs, erickiņš, brūnspārnu ķauķis, čuņčiņš, tālāk melngalvas/dārza ķauķis (nu neatšķiru abus), par lakstīgalām vispār nerunāsim (pašas runā), vītītis. Dzird arī dzeguzi, kārklu ķauķi u.c. bet griezi no mājas tiešām pagaidām vēl nedzird. Vakar dzirdēju pie robežas.
Kopumā teiktu - skan gana labi.


pēc ellīgi karstas dienas (ar visiem mākoņiem) šobrīd spirgts vēsumiņš, tikai +14. Tā kā gandrīz 3 stundas no karstuma iznāca pavadīt klostera (bijušā) telpās, tad šodiena likās vieglāk paciešama. Pirms pāris stundām mazliet rasināja, un liela varavīksne bija.
Šobrīd zili mella ir visa DA puse. Nez kas nu būs ...

O, jau līst ... Negaiss gan laikam nespīd.

22:56 Hm, visā pilsētā izbeidzās elektrība....


Vakar sāka plaukt ābeles un ceriņi. Ķirši pilnā ziedā. Pienenes sāk ziedēt masveidā. Vēl arī ievas un plūmes nav nobirušas. Viss reizē. Visu nedēļu skaidra debess (vai mākoņi ļoti minimāli), +20°C un vairāk. Vakar +23°C, šobrīd +25°C. Karsti. Pārāk.


Šobrīd viegli līņā, attāli R pusē zibsnī, viegli rūcinās. Nez, atnāks...
Tā kā vajadzētu būt, visriņķī ap Viļakas novadu ir...


Viss klusi un mierīgi. Diena ļoti silta, saulaina, +21°C. Šobrīd +15°C, no R sāk mākties, bet viss ļoti kluss.
O, šķiet, sāk rūcināties...


grūti pateikt, cik varens negaiss bija. 4-os, kad izdevās pamosties, bija vēl daži zibšņi, daži rūcieni, bet nekas grandiozs. Ja līdz 4-iem - tad ir izdevies visu nogulēt. Patinot atpakaļ zibeņu karti, izskatās, ka vajadzēja būt daudz nopietnāk :) Ielijuši pāris mm.
Šobrīd miglaina saule, drīzāk - apmācies, +23. Karsti....


Brīžam lietus, brīžam saule. Kopumā padrēgna diena. Siltākajā brīdī varēja būt +12. Viss pamazām zaļo, īpaši gārsa...


Vakar rītā -3. Diena gana saulaina, t-metrs rādīja kādus +12, bet silti bija.
Šorīts apmācies, līņā.


saule, +19.


Laikam nav nekādas vainas. Viss palēnām notiekas. Vakardiena nomākusies, ar nelielu slapināšanu (bet nekas dižs nepielija), t līdz +10. Vējš dziedāja ventilācijas šahtās. Šodiena arī nomākusies, vēsa, brīžam viegli uzmirdzināja. T arī līdz +9, +10. Pievakarē noskaidrojās, šobrīd skaidra debess.


Miglains rīts, saule iznira no miglas. Diena ļoti silta, +21, pat sutīga. Gar Z, ZA pamali aizgāja zili melli mākoņi. Vakarā piemācās. Ezers un visas pančkas pilnas ar migrējošām zosīm (dažādu sugu) un citiem ūdensputniem.


šorīt apmācies, viegls pavasara lietutiņš skaloja gaisu. Līņāja līdz kādiem 12-iem. Šobrīd saule caur viegliem mākoņiem, +17°C, svaigums.
Iepriekšējās naktīs un rītos mīnusi, pat -7°C bija; dienās saule un siltums līdz +17°C.
Pagalms veiksmīgi žūst, ceļi arī. Dārzs gan vēl par slapju.


Saulaina diena. Rītā -3°C, viss piesalis. Diena salīdzinoši vēsa. Bet ļoti normāla. Pavēss vējelis vilka. T gan jau kādi +10°C bija


Nu šodien tiešām normāla aprīļa pirmā puse. Naktī kāda pile bija nokritusi, bet nekas tāds ievērojams. Visa diena nomākusies, bet slapināties nemēģināja. Pašā vakarā parādījās oranža R pamale. T rītā +8°C, pamazām uz leju, līdz vakaram vairs tik knapi virs 0°C. Ja jau rīt būs saule, tad jau viss notiksies, pamazām žūs utml.


silts rīts, silta diena. Viļakas t-metrs rādīja +20°C pēc 4-iem (varbūt agrāk arī vairāk), Žīguros rādīja +21°C pēc 2-iem. Saules pietika. Interesanti skati: daži staigā īsās piedurknēs, daži - ziemas jakās, cepurēs, šallēs satinušies :)

Par negaisu: ja pieturēsies ieņemtais virziens un nekas no jauna nerodas, šķiet, var mierīgi gulēt ... Pat atblāzmu neredzēs :( Leišiem gan laikam ir diezgan 'jautri', pie tam pāri visai valstij. Cerams, nav nekādu posta darbu...


saulaina diena ar biku mākoņainām debesīm (atšķirībā no pilnīgi skaidrās vakardienas). Rītā labi piesalis, vēl deviņos ledus uz peļķēm un pagalms ciets. Dienā silti, +17°C ja arī gluži nebija, tad ļoti tuvu (ēnā). Vakarā kārklu džungļos pļavā visādu sugu strazdi ņēmās, ka skanēja vien - plukšķi, melnie meža strazdi (varbūt arī kāds sila), kāds dziedājstrazds, pelēkie, par mājas strazdiem vispār nerunāsim :) + vēl lauku balodis piebalsoja.
Iesēju redīsus. Zeme siltumnīcā vēl pilnīgi slapja. bet redīsiem jau mitrums patīk :)