Pierobežā
Pierobežā

Lietotāja aktivitātes


Foto trešdien, bet pirmdien esot bijuši 8 cm sniega ...

Sniega bumbas Rēzeknē
07.11.2018 00:03


no saules ne stariņa. Lija sākot no pus-9-iem (Viļakā) līdz 11-iem Rēzeknē. Viļakā ielijuši ~ 4 - 5 mm. T šobrīd +7°C. No gaisa visu laiku nāk miklums, kas nav lietus, pat ne smidzeklis un arī ne īsti migla. Rēzeknē laikam ir bijis krietns sniegs: kādā dārzā vēl manījās neizkusušas saveltas sniega bumbas :) www.meteolapa.lv


No rīta joprojām viss piesalis, bet debess nomākusies, un no gaisa nāca kas līdzīgs atkalai. Autiņš slapji apledojis, arī šur tur citur biku apledojušas virsmas. Visu dienu vējelis un miklums, kas summējās krietnā vēsumā, kaut arī pāris grādi virs nulles bija. Šobrīd vējš svilpo gar pakšiem, +1 un tas pats aukstais miklums.


teiktu - ne vairs salna, bet - saliņš. Rītā gan tikai -3°C, bet naktī gan jau bijis zemāk, jo visam krietna ledus kārtiņa virsū. Jau rītā piemācies, diena tumša, samākusies, bet mīnuss un piesalums noturējās visu dienu. Ja Viļakā vakarvakarā tikai pāris minūtes bira sniegpārsliņas, tad, jo tuvāk Žīguriem, jo vairāk baltuma šur tur rēgojās gar ceļmalām. Mašīnas Žīguros ar baltiem jumtiem :)
Ak, jā: autiņam rītā atslēgas aizsalušas, atvēršana gana jautra, caur bagāžnieku, to kaut kā izdevās atslēgt :( Ar steigu iegādājos un salēju bremžu šķidrumu slēdzenēs :)) būs labi.
Šobrīd -2°C, auksts vējelis turpina pūst kā dienā, pa kādai pārslai izlido no tumsas. Bet kaut cik nopietna sniega nav. un nav bijis.
Cik patīkami bija šorīt pamosties u viegli piecelties sešos mazā, tomēr - gaismiņā :) Nu jā, toties atgriešanās no darba tumsiņā - ne gluži patīkama. Tas par pulksteņlaika maiņu...

O, nupat jau diezgan daudz to pārslu saradies ...


šodiena apmākusies, mitra, bez būtiskiem nokrišņiem. T +2°C.
Vakar (kopā ar aizvakarvakaru) pielijuši kādi 15 mm, diez vai stipri vairāk.
Šodien pievakarē sāka skaidroties, šobrīd mēness, zvaigznes, -2°C, piesalst.
Jā bija pirmais sniegs !! Šķiet, tas bija ap 7-iem. Pāris minūtes tiešām sniga, bet tik īsu brīdi, ka pat nepaspēju nobildēt. Bet šur tur pārslas vēl saglabājušās šobrīd. Ja tanī mirklī nejauši nebūtu ieraudzīts, tad teiktu - muļķības :) … Un ja nu līdz rītam vēl snieg … hm, var iznākt "jautra" braukšana uz darbu...


Nu tas jau izskatās pieklājīgi :)


līņāja dažādās intensitātēs no rīta līdz vakaram. No saules ne mazākās miņas. Diemžēl nekas liels nepielija, mērīs rītā. Ja nu naktī vēl ielīst :) Vēsi, tikai kādi +3°C visu dienu.
Vakarvakara mīnusi pa nakti bija tapuši par plusiem un slapjumiem.


joprojām sniegs nav bijis (ja nu kādā nepamanītā brīdī kopā ar lietu). Diena pirmā puse pārsvarā apmākusies, ar saules brīžiem, pēcpusdiena saulaināka ar krāsainiem mākoņiem. Dažas nenopietnas lietus brāzmas. Īsi pēc saulrieta t jau zem nulles, viss sāka apledot. Šobrīd spožs mēness.


Ne lietus, ne sniega, ne krusas, ne vēja, pat ne lāga mākoņu :) Rītā arī mīnusu vairs nebija. Dienas pirmā puse saulaina, pēcpusdienā piemācās. Kaut kāds slapjums uzkrita tikai nupat, ap pus-9-iem. Šobrīd +3°C un samērā spožs mēness aiz dažiem mākoņiem.


Auksts, slapjš, tumšs. Īsts oktobris. Līst jau trešo dienu, bet pielijis maz: ne stipri vairāk par mm 10 - 12, nu varbūt 13. Pārsvarā tāda smidzināšana vien. Šodien t līdz +4°C. Šobrīd spožs pilnmēness, +1°C. Vējš šodien pavisam rāms, vakar un aizvakar drusku spēcīgāk pūta.

p.s. Meteolapa uz pāris stundām bija pazudusi.


21.10. saulaina, bet salīdzinoši vēsa diena pēc krietnas salnas. Ap pusdesmitiem vēl -2°C. Kastaņkokam lapas nobruka lejā pārdesmit minūšu laikā. Dienā ap +8, +9°C.
Vakarā joprojām skaidras debesis, t pie nulles, un apledojis autiņa jumts.


Līīīīst! Precīzāk - dažādā intensitātē smidzina kopš ~11-iem . Kopš rīta nomācies un vējains. Saullēktā gan vēl bija redzama arī krāsaina debess.


šorīt viss apsarmojis, apledojis, uz ūdeņiem traukos pat ledus. T metrs 7-os rādīja -3°C. Tas jau priekš šīs vasaras / rudens ir gana daudz :) Diena saulaina, bet jūtami vēsāka par iepriekšējām. Miķelītes nav nosalušas, arī mārtiņrozes zem apsega pavisam dzīvas.


Istabā +15°C ir daudz labāk nekā +25°C. Nu, zem +15 gan vairs nav īsti labi... Nu, jā ap +18, +20°C - ideāli. Par slimošanu: tieši otrādi - manējie iekšā sakurina +25°C un vairāk. Un nepārtraukti puņķojas. Loģiski: iekšā karsti, sasvīst, iet ārā - uzreiz aukstumā - un rezultāts. A, ja istabā t mērenāka, ejot ārā nav tā briesmīgā t šoka. Vēsumā dzīvojot organisms spiests arī norūdīties :). Man iesnas piemetas ne biežāk kā reizi pāris gados (ja pagadās kāds sevišķi riebīgs vīruss … riebīgāks par pašu … :DD )


:)) Es sabildēju tikai miķelītes ar bitēm. Nez kā būs rīt... Bet tik koša ziedēšana vairs nebija tik un tā, jo jau vairākus rītus tomēr bija salnas. Mārtiņrozēm uzsedzu 6-kārtīgu agroplēvi :)

Atvadas no siltuma.
19.10.2018 22:42

šodien salīdzinoši silts rīts, +8°C. Mākoņi atkāpās. Miglas nebija. Diena saulaina, bet maķenīt vēsāka nekā iepriekš. Vien kādi +12°C. Šobrīd - brr, jau vairs tikai 0°C.


Arī šorīt salna un apledojis autiņš, migla un silta saulaina diena. Varbūt kādam grādam zemāka t, par +15°C ēnā augstāk nebija. Vējelis nenozīmīgs. Debesīs parādījās augstie mākoņi.
Gruntsūdeņi uz augšu nekāpj, jo nav jau no kā. Akā viens grods pie taupīgas lietošanas. Nu šodien patērējos, kaut kas jau reizēm jāizmazgā arī … Laukos aka joprojām sausa, ūdeni veļas mašīnai ved no avota.


no rīta apledojis autiņš un citi priekšmeti. Migla. Diena saulaina un silta.
Tā kā apkure pieslēgta, darbā telpās saules pusē pilnīgs bezgaiss. Nez kāpēc tie apkurinātāji nespēj samazināt kurināšanas jaudu atbilstoši āra temperatūrai :( un pietaupīties aukstākam laikam ….


Šorīt krietna salna un skaista migla. Tāda slāņaina, pūkaina un zilgana, vietām pie zemes, vietām virs zemes. T rītā +2°C (ap 7-iem), dienā ap +17°C.
Vakarrīts, šķiet, bez miglas. Toties dienā zilgana dūmaka. Dienā līdz +18°C.
Pa kādam zosu kāsim ir gan manīts.