Pierobežā
Pierobežā

Lietotāja aktivitātes


Viļakā sausums un karstums turpinās, +28°C šodien. Uz lietu pat netaisījās. Toties mežā (~5 km no pilsētas) patīkams mitrumiņš no vakardienas līšanas. Uz Kupravas ceļa vēl pusdienlaikā laba peļķe. Dažviet veicas... Šobrīd +17°C.


Viļaka šodien sausā. Bet dažus km (~5) uz R pusi mežā lija pavisam labi, pat pa divi lāgi, varbūt vēl vairāk. Pa to pašu pusi arī labs negaiss aizpeldēja. Līdz Viļakai tikai ducināšana atnāca. Viss aiziet garām. Arī ezers nelīdz. Tas postītājs 7-tajā laikam bija izņēmums no likumsakarības... Nu bet tādu īsti arī nevajaga.


Vakar dienas turpinājumā klīda resni gubmākoņi, uzšāva dažas īsa šaltis, viens vakarpusē pat uzrūca. Slapjuma tikai tik, cik caur lapām palaistīja.
Dīvaini, bet zem apvītušajiem kartupeļu lakstiem gana labi bumbuļi. Tak jau pērnā gada pārlieko slapjumu būs izmatojuši augdami ātri. Iestādīti tika gana vēlu, jo zeme ilgi bija slapja.

Šodien piemācies, saule caur mākoņiem pārsvarā. +25°C


Vakar c/p no 17.jūlija.
Vakarā A pusē parādījāsa mākņu gubas, vējš, pašā vakarā blīvāka mākoņu siena A pusē, bet pārējā debess skaidra ar pusmēnesi.
Šorīt patīkams pārsteigums - apmākusies debess un sīka līšana. Ielijis kāds mm, zeme mitra 1 cm dziļumā.
Šobrīd sutoņa atjaunojas, saule caur in starp mākoņiem.
Mājā pazudis nets. Lattelekoms sola labošanu tik uz pirmdienu. Nets pazudis arī telefonā, atbraucu pie lmt torņa, te ir.
Vasaru tiešām varēs atcerēties, tikai - cik pozitīvi ... Tas nu katram individuāli ...


dienā +30°C, murgains laiks. Labi, ka kaut kāds vējelis. Istabā karstums, mašīnā karstums, Ja uztaisa caurvēju, kaut kā var izdzīvot. Jautājums, kādas sekas būs tam caurvējam.
Dārzā sausums. Kartupeļi vīst. Flokši vīst. Cukuriņābelei aboltēni krīt nost klājienā sīki, un jau pa gabalu smaržo pēc ceptiem āboliem. Dzidrie arī krīt nost un ripo kaudzēm.
Šobrīd +21°C.


dienā turpinājās nežēlīgs karstums, vismaz +29°C ēnā. Vējelis, kas tā kā drusku mazināja to cepoņu. Uz līšanu pat netaisījās, negaisus vispār var nepieminēt. Dārzā atgriežas tuksnesis.
Pirms pusstundas +21°C.


atkal nežēlīgs karstums (laikam jau šitā varēs ilgi rakstīt). Atkal mazliet uzrasināja un maliet uzrūca (atkal tikai mazliet), kas slapjumu nedeva, bet sutoņu - gan. Vakarā beidzot varēja sākt elpot.
Tik iedvesmojošas prognozes! +32, kas nepavisam nebūšot stiprs karstums. Ka tik nenosalstam :(


nežēlīgs karstums un sutoņa kopš paša rīta. Bet klusums un miers, kamēr pusLatvija negaisojās. Ducināšana tapa dzirdama tikai ap 5-iem. Tad gan ducinājās nepārtraukti, bet tālumā. Līdz Viļakai kaut kas tika tikai ap 8-iem. No A pietuvojās tik daudz, ka zibeņi tapa redzami un pērkoni gana paskaļi. Arī uzlija kāds 1 mm, varbūt pat ne tik. Bet viss lielums kā parasti aizvilka garām. Šoreiz daži km uz D.


Sudrabainie …... izskatās būt gana spoži un skaisti. Diemžēl tos pamatīgi aizsedz tumšas gubas. Savukārt DA pusē manās pa kādai zibeņu atblāzmai un dzirdama klusa ducināšana no Pitalovas (Abrenes). Sisinātāji pilnā skaļumā.


vēlā pēcpusdienā varēja sākt elpot. Divreiz uzrasināja: ap 5-iem un 7-iem. Otrajā piegājienā arī rūkuļoja ZA un A malā, pārsvarā viņpus robežai. Kaut kur, protams, arī lija. Ir aizdoma, ka Žīguru galam tika vairāk. Bet viss mierīgi šoreiz, bez vējiem.


Viss klusi un mierīgi, … un neģēlīgi karsti, +29°C :( Sāk gan vilkties mākoņi. Varbūt kas cerīgs savilksies ? … :)


Viļakas mājas lapā apkopojums par postījumiem
vilaka.lv


Pilnīga vasaras paradīze. Tik par karstu +27, pat +28°C. Lietus pat netaisījās, nevainīgi balti mākonīši. Tādā stilā sēnēm nespīd :(


Silta, +22°C, +23°C, diena. Daļēji piemākusies, daļēji saulaina. Bez lietus. Vakars siltāks nekā vakarvakarā, +17°C.
Bet no sēnēm nekā, mežs par sausu. Jābrīnās par labo melleņu un aveņu ražu. Vietām gan izskatījās puskaltētas, bet kopumā, cik paklaiņoju, ļoti labi.


Šodien rāmi saulaina, vasarīga diena, 22°C. Beidzot bez bezjēdzīgās (ne ta līst, ne ta nelīst) slapināšanās. Vai tas uz labu vai sliktu, bet Viļakā tie 7 brāļi / gulētāji iztika bez lietus šogad :)


Arī šodien neiztika bez slapinātāja, kas atkal drusku uz.... Zāle slapja. Gaisā liels mitrums.


Šodiena totāli nomākusies, vismaz pagaidām. Ja godīgi, arī man šitas Fab… kā viņu tur sauca, sāk jau apnikt. Pārfrāzējot: ne līst, ne dziest... Izņēmums - sestdiena, protams :)
Starp citu, motokross pēc tā gāziena ticis pārtraukts, jo braucēji nevarējuši tikt augšā kalnos. Tur arī viss esot lidojis pa gaisu, gan šašliku nojumes, gan mazmājiņas...


Paldies :)


Atkal rīta puse saulaina, sutīgi karsta, +25°C. Pēcpusdienā atkal vairāki slapinātāji, no kuriem tikai rasa un nekā vairāk. Tad jau labāk tā, kā vakar: ja ir - tad ir pa īstam. Kaut arī viss pa gaisu. Nu, jā. Pils iela un Ķiras dārzs izskatās padrūmi.
Šobrīd joprojām piemācies.


4.attēlam nez kāpēc nepievienojas pilns teksts: Pils iela, SIA "Ķira" (Marienhauzenas muižas) dārza žogs. Savā profilā redzu visu tekstu.