Pierobežā
Pierobežā

Lietotāja aktivitātes


Arīdzan pierobežā migla kā piens jau kopš vakarvakara. T ap 0°C vai kāds grāds virs. Slapjums visur. Sniega pļurza uz ceļiem un ielām, pagalmā. Gumijnieki - labākais apavs. Nezinu, kā izskatās lauku ceļi. Bet sasnigušais šodien vēl nenokusa, tā ka baltums ir :)


šodien (sorry, vakar) rīta pusē sniga, gana ilgi, kā bieza balta siena.... Pēc tam lija un šķīda. Mazs pluss un liels slapjums. Tumsa visu dienu.


vakar kādu brīdi lija ledains lietus, viss noklājās ar ledus kārtiņu. Pēc 4-iem sāka snigt, sniga līdz kādiem 8-iem. Savi cm 4. varbūt vairāk sasniga. Bet prognozētās šausmas par laimi tik trakas nebija. Ceļi, prātīgi, tomēr bija braucami. Vakardiena ellīgi tumša.
Šodien kusa, +1°C. Nenokusa. Viļakā sniegs ir. Šodiena gaišāka, par saule gandrīz parādījās.


pēdējās dienās daži mīnusi gan dienu, gan nakti. Vakar arī saule. Mazāki ceļi un ieliņas - ledū kaltas. Šodien Viļakā cītīgi pastrādājuši - ielas nokaisītas, visu cieņu. Lielākie ceļi braucami. Atlikušais sniegs sasalis un saledojies. Rītdienas prognozes gana biedējošas, jo plānots brauciens uz Rēzekni.
Pagaidām viss mierīgi, no sniegšanas ne miņas.


Ja vēl pirmdienas (3.dec.) vakarā pamatīgi un skaisti sniga (savi 4 - 5 cm klāt sestdienas un svētdienas snigumam), tad jau otrdien (4.dec.) lija kā 'pa Jāņiem'... Gan lija, gan sniga, gan atkala utt. Šodien ceļi, ielas - slidotavas. Pagaidām vēl īsti ne atkusa un ne nokusa. Pievakarē atkal piesalst.
Žīguru ceļam mainīta uzturēšanas klase: reizēm notīrīšot, bet kaisīt gan nekaisīšot … Kamēr kāds Nordekas autobuss kaut kur neiebrauks vai vispār atteiksies braukt, vai vēl kas ….


vakar vakarā, kamēr GORĀ brāļi Ziemeļi Mikrofona jubilejas koncertā dziedāja: Uzsniga sniedziņš balts … , tiešām sāka snigt (nu labi, pamazām sāka jau no kādiem pieciem :) Bet sniga visu nakti un šodienas rīta pusi. Šodien -7°C un 7 cm sniega. Kaut arī tie paši mīnusi, tomēr kā iepriekš minētajā dziesmā, šķiet kļuvis siltāk. Zeme vietām esot sasalusi divu lāpstu dziļumā. Tā ka, ja arī kusīs, nekas daudz nevarēs iesūkties dziļāk... Uz dīķiem jaunatne jau dzenā hokeja ripas. Arī uz ezera jau manījās makšķernieki (runā tad jau drīz būšot arī ledus :)


-10°C, diena diezgan saulaina. Auksti...
Praktiski kailsals. Tā sniega kārtiņa ir tik plāna, plāna.
Šitādā sausā anticiklonā viss elektrizējas, nagi šķeļas un lūst, āda sasprēgā. Nepatīk.


Ziemīgi baltas un ziemīgi aukstas bildes :) LV ZA ir auksti, bet skati galīgi nav tik ziemīgi.

Ziema Rīgas pusē...
30.11.2018 21:01

rītā spoža Venēra, pusmēness, -14°C, -15°C, tad arī saule. Vēlāk samācās, un parādījās ass vējelis, t -7°C. Vēsi...


jau otrā diena ar sauli un krietnu salu. Vakar vēl neko: kādi -6°C, -7°C. Šodien jau padsmitos. Rītā -10°C, dienā virs -10°C, tagad pirms stundas -13°C. Šobrīd netīkas iet skatīties... Baltums ir, pēc pasakas gan neizskatās. Kāds cm, varbūt divi. Sajūtas ziemīgas arī bez diža sniega. Nav ne snigšanas, ne pērkoņu, ne zibeņu :)
Vakar vakarā no Rīgas pienāca info par "pērkona skaņām ar visu zibspuldzi" (citēju) un snigšanu. Šodien lasu šeit arī :)


Dienā kādu laiciņu ļoti skaisti sniga. Sametās bail, ka tik nesasnieg par daudz, jo riepu maiņai rinda tik rītvakar. Beidzās viss labi, tik daudz nesanāca :) Nu, vēl jau rītdiena priekšā :)
T -4, -2°C. Rīts ap saules lēktu pavisam rozā. Bija cerība uz sauli, bet palika tikai cerība...


ož pēc ziemas.... Baltumiņš un saliņš turas jau kuro dienu. Pirms stundas -4°C un joprojām apmākusies debess.


šobrīd mazliet snieg. T ap nulli. Diena tumša, bez nokrišņiem; mazliet sāka smidzināt ap četriem.


noturējās mazs mīnuss bez saules. Baltumiņš saglabājas.
Jā, ar ūdeni situācija arī te pārsvarā ir drūma.


Rītā pārsteigums: viss nokaisīts ar pūdercukuru, t.i. smalka sniega kārtiņu. Mazi mīnusi noturējās visu dienu, un baltums arī, tikai vietām izgaisa. Saule neparādījās.


Šodien beidzot saule, pie tam no rīta līdz vakaram ! ! ! Toties vēsāk: Rītā -6°C, uz ūdeņiem ledus. Dienā mīnusi noturējās, vakarā -4°C. Šobrīd, šķiet, piemācies.


saule nav manīta jau divas nedēļas (kopš 5. nov.). Vakar un šodien uz pāris mirkļiem varēja nojaust, kur atrodas, bet - ne redzēt...
Pēdējās pāris nedēļās nolijuši 20 - 25 mm lietus (tas praktiski 13. nov., kad lija veselu diennakti). Sniegs nav manīts. Arī būtiski mīnusi ne. Dažbrīd ap nulli, arī šodien. Dažu dienu bieza migla, dažu - pastiprāks vējš. Augstākā t ~ +6, +7, ne vairāk. Kopumā - nekas ekstrā … Šodien kārtējais groziņš sekstaino gaileņu, gan jau pēdējais šogad : )
Vakar pāris lietus brāzmiņas, bet kopumā tīri laba svētku diena : )


Foto trešdien, bet pirmdien esot bijuši 8 cm sniega ...

Sniega bumbas Rēzeknē
07.11.2018 00:03


no saules ne stariņa. Lija sākot no pus-9-iem (Viļakā) līdz 11-iem Rēzeknē. Viļakā ielijuši ~ 4 - 5 mm. T šobrīd +7°C. No gaisa visu laiku nāk miklums, kas nav lietus, pat ne smidzeklis un arī ne īsti migla. Rēzeknē laikam ir bijis krietns sniegs: kādā dārzā vēl manījās neizkusušas saveltas sniega bumbas :) www.meteolapa.lv