E
Edvards

Lietotāja aktivitātes


Rīgā ir nepilni +25


Kur siltums līdz +16 ?

No karstuma uz sniegu
07.04.2024 12:25

Meteolapā ir pieejamas vairākas laika prognožu saites. Vislabākais no tiem ir ventusky, tur var apskatīties gan prognozētas temperatūras, gan nokrišņus no dažādiem ārvalstu skaitliskiem prognožu modeļiem, GFS, ICON, ECMWF, pat jaunākais MEPS (NO). Jau vakar pēc prognozēm bija skaidrs, ka aiz šī ciklona būs līča efekts piekrastes rajonos, kā piemēram tas notika šodien Rīgā, bet mūsu LSM neiedziļinās šādās konkrētībās. Pie manis pārdaugavā ir aptuveni 10-20cm dziļš sniegs.


3500 kelvini


2019/2020.gada ziemas sezonā bija kaut kas līdzīgs, kad Eiropas dienvidos bija bloķējošs anticiklons un spēcīgs ciklons ziemeļos, kas izraisīja stipru reaktīvo gaisa plūsmu no rietumiem.


Ārā 0 grādi, apmācies. No prognozētā sniega nekas tā arī neuzsniga. Visi tie sniega mākoņi iet gar Rīgas austrumdaļu. Tagad atliek gaidīt atkusni ar siltumu.


Man pret Mulkari dzīves hobiju nav nekas. Malacis, ka viņš nodarbojās ar to, kas viņam patīk. Man piemēram pie jūras patīk pastaigāties. Bet par atkusni sakot, būs un būs tas atkusnis, vēlāk vēl uzsnigs.


Papētot, kādas tika reģistrētas gaisa temperatūras pagātnē, var secināt, ka pat aukstākajās ziemās mēdz būt atkušņi.


Nesaprotu, kā var priecēt atkusnis. Nu būs tas atkusnis un kas tālāk, viss plūdos, būs slidens, kāds no tā prieks. Saprotu, ja būtu 0 grādi, tad okei, bet uznākot tam siltumam līdz +5 grādiem vairāku dienu garumā, kas tur labs sanāks, pilnīgi nekas.


Nezinu kas tur atkārtojas no 2022.gada Decembra, kaut kas līdzīgs gan jau ir, bet tomēr meteoroloģiskie cikli nevar atkārtoties, tomēr pastāv nianses. Laika apstākļus virs Eiropas nosaka gaisa masu cirkulācija virs Ziemeļatlantijas '' North Atlantic Oscillation'' un tā var mainīties atkarībā no Islandes ciklona un Azoras anticiklona izvietojuma un spēka. Un vēl neaizmirstam, ka laika apstākļus Eiropā nosaka arī Grenlandes anticiklons, spiediena svārstības virs Arktikas ''Arctic Oscillation'' un Āzijas anticiklons. Ar to gribu pateikt, ka Eiropā laika apstākļi ir dažādi un neprognozējami, jo var būt gan silti, gan auksti, dēļ šiem atmosfēras procesiem, ko es nosaucu. Kā piemēram, 2019/2020.gada ziemas sezonā bija rekordaugsts NAO un AO indekss, bet 2009/2010.gada ziemas sezonā rekordzems indekss. Ja klimatoloģi vairāk un dziļāk izpētītu šīs tēmas, tad veidotos skaidrs priekšstats par ilgtermiņa prognožu sastādīšanu.


Ja Katrīnas dienā sals un sniegs, tad visu ziemu būs sals un sniegs 😅


Runājot par sniega segas biezumu Rīgā, diez vai tur ir tie 21cm, pat ne tuvu patiesībai. Minimums 25cm uz līdzenas vietas. Ceļi nav pārbraucāmi, kādi vēl 21cm. Tur vispār pēc acu skatiena ir kupenas līdz ausīm un pa šodienu un rītdienu piesnigs vēl klāt.

Sniegi sniga, putināja
30.11.2023 08:40

Latvijā oficiālo meteostaciju ir krietni par maz, lai reģistrētu laikā apstākļus. Arī Rīgā ir tikai divas meteostacijas, viens centrā, otrs daugavgrīvā. Ar to es gribu pateikt, ka LVĢMC trūkst datu, lai apkopotu informāciju par temperatūrām utt. Pēc tam galu galā arī sanāk visādas domstarpības.

Sniegi sniga, putināja
29.11.2023 17:56

Ir kas dzirdēts par ziemeļblāzmu pagājušajā naktī, Latvijā bija redzama ?

Pelēcīgi siltais
06.11.2023 17:16

Ietekmē uz klimatu Saules enerģija, magnētiskā vētra pēc idejas arī ir vismaz daļa no saules enerģijas. No kā tad šie cikloni un anticikloni ņem enerģiju pasaki lūdzu Mārča, no kā veidojas zonālie vēji ? Visdrīzāk, magnētiskā vētra un saules enerģija ir kā komponents kas veido klimatu un atmosfēras procesus.
P.S. Mārča, NASA visu teorētiski pieļauj, nekas nevar būt noliegts.

Rudens vēji
07.10.2023 23:24

Pēdējo reizi tik spēcīgs negaiss ar intensīvu zibeņošanu bija Jāņos 2021.gadā. Šodienas negaiss protams bija viens no spēcīgākajiem, nepārtraukta ducināšana un zibeņošana. Šobrīd izskatās, ka ir neliela pauze.


Iļģuciemā pagaidām ir 10cm bieza sniega sega. Turpina ik pa laikam snigt. Pēc prognozēm izskatās, ka līča efekta nokrišņi turpināsies arī šovakar, naktī un rīt vēl. Pilsētā pūš stiprs vējš, pie jūras plosās vētra.


Neskatoties uz +10 grādiem Jaungada dienā un siltumu Janvāra sākumā, šī ziema diezvai būs tik silta kā 2019/2020. gadā, jo Decembra vidējā gaisa temperatūra kopumā ir gandrīz 3 grādus zem klimatiskās normas. Bet, aukstuma vilnis vēl atgriezīsies, ja ne Janvārī, ko gan es stipri šaubos, tad Februārī. Jebkurā gadījumā siltums arī ir labi, var ilgāk pavadīt laiku ārā, pastaigāties pa Vecrīgu. Lai labs noskaņojums visiem pirms Jaunā gada !

Slapjā gada nogale
30.12.2022 00:33

Pēc prognozēm izskatās, ka Ziemassvētki Rīgā būs daļēji balti, bet noskaņojums tik un tā ir. Kas attiecas uz tālāko, tad Jaunais gads var atnākt ar neierasti siltu laiku, vietām var būt pat +10 grādi, bet atkal tas ir atkarīgs no ciklona darbības. Kopumā izskatās, ka ziema pagaidām iet nelielā atvaļinājumā. Visiem jaukus Ziemassvētkus !

Pirmssvētku atkusnis
23.12.2022 16:35