E
Edvards

Lietotāja aktivitātes


Pēdējo reizi tik spēcīgs negaiss ar intensīvu zibeņošanu bija Jāņos 2021.gadā. Šodienas negaiss protams bija viens no spēcīgākajiem, nepārtraukta ducināšana un zibeņošana. Šobrīd izskatās, ka ir neliela pauze.


Iļģuciemā pagaidām ir 10cm bieza sniega sega. Turpina ik pa laikam snigt. Pēc prognozēm izskatās, ka līča efekta nokrišņi turpināsies arī šovakar, naktī un rīt vēl. Pilsētā pūš stiprs vējš, pie jūras plosās vētra.


Neskatoties uz +10 grādiem Jaungada dienā un siltumu Janvāra sākumā, šī ziema diezvai būs tik silta kā 2019/2020. gadā, jo Decembra vidējā gaisa temperatūra kopumā ir gandrīz 3 grādus zem klimatiskās normas. Bet, aukstuma vilnis vēl atgriezīsies, ja ne Janvārī, ko gan es stipri šaubos, tad Februārī. Jebkurā gadījumā siltums arī ir labi, var ilgāk pavadīt laiku ārā, pastaigāties pa Vecrīgu. Lai labs noskaņojums visiem pirms Jaunā gada !

Slapjā gada nogale
30.12.2022 00:33

Pēc prognozēm izskatās, ka Ziemassvētki Rīgā būs daļēji balti, bet noskaņojums tik un tā ir. Kas attiecas uz tālāko, tad Jaunais gads var atnākt ar neierasti siltu laiku, vietām var būt pat +10 grādi, bet atkal tas ir atkarīgs no ciklona darbības. Kopumā izskatās, ka ziema pagaidām iet nelielā atvaļinājumā. Visiem jaukus Ziemassvētkus !

Pirmssvētku atkusnis
23.12.2022 16:35


Kāpēc ne zaļi franču Ziemassvētki ? )


Atkusnis galīgi nav vajadzīgs, nenormāls apledojums būs. Būtu tāds laiks ar salu un sauli visu ziemu.


Vai tad mēs, "sniega
mīļi", vai kā tur, esam vainīgi pie tā, ka Kuldīgā uzsniga pusmetru dziļš sniegs ?!? Kur problēma paņemt lāpstu un nošķūrēt to sniegu. Vai tad mēs dzīvojam Buffalo pie lielajiem ezeriem, kur līča jeb ezera efekta dēļ, uzsnieg pat metru dziļš sniegs. Nē, nav problēma, pie tam sniegs nav smags, viņš ir "pūkains". Tāpēc nevajag mums morāles lasīt, kurp jādodas, utt ( Tas adresēts Mārča no Liepājas). Saprotu, ka ļaudīm no Kuldīgas tagad nav visai komfortabli. Tāpēc novēlu izturību ! Un uz ziemas priekiem jāskatās no citas malas, no tās pozitīvās !


Liela ažiotāža no LVĢMC puses. Nekas neiet pēc plāna. Vismaz tagad ir sākusies snigšana, pēc radara var arī to redzēt, tāpēc tuvākajās stundās arī Rīgā palielināsies sniega sega. Par Kuldīgu man prieks, ziemas prieki.


Cik ātri sākās snigšana, tik ātri beidzās. Pa naktī nekādas snigšanas tā arī nebija. Laikam ciklons ir mainījis trajektoriju. Bet tagad snigšana ir atsākusies.


Rīgā snigs jau tuvākajā stundas laikā un tā līdz otrdienas vēlam vakaram, tikai mazākā intensitātē, stiprāk snigs šonakt. Tāpēc no rīta atkal būs ziepes ar tiem sastrēgumiem. Visstiprāko snigšanu tuvākajās diennaktīs dabūs Engure, Kolka un Saulkrasti, Ainaži, līča efekta dēļ. Šobrīd ārā -6 grādi, sniega segas biezums ir ap 20-25cm.


Pēdējā diennaktī krietni sasnidzis. Sniega segas biezums ir ~ 18-20cm. Šobrīd Pārdaugavā darbojas līča efekts, intensīvi snieg, gaisa t -0,5.


Pārdaugavā, Iļģuciems, Dzirciems un Imanta, intensīvi smalki snieg, sāk veidoties neliela sniega kārta, uz ceļiem ātri veidojas apledojums. Ārā aptuveni -6 grādi.


A ko tad tu nesameti viņam benzīnam, a pats sēdēji un blenzi kā negaiss ārdās pa tavu nokaltušo dārzu.


Skatoties ventusky kartē, GFS ap 21 un 22. jūliju, Eiropā prognozē karstumu līdz +40 +45 grādiem, vietām prognozē pat +48 +50 grādus ?!? Kaut kā too much. Latviju iespējams neskars šāda svelme, bet vasarīgs siltums līdz +26 +28 grādiem gan varētu būt.

Atdzišanas nedēļa
09.07.2022 22:35

Un ar to viss ir beidzies, nekāda super spēcīga negaisa ar visām tām krusām nebija. Izskatās, ka tomēr kāds negaiss vēl atnāks, bet par to man ir šaubas. Ehh


Manā pusē no lietus un negaisa ne smakas. Rīgas dienvidos gan notiek jautrība.


Negaisi iet garām Rīgai, jo pirmkārt, jūras brīze neļauj mākoņiem uzņemt potenciālo enerģiju vai kā viņu tur sauc es nezinu, otrkārt, lidmašīnas, kuras izlido un ielido Rīgas lidostā, ar saviem reaktīviem izmešiem maina mākoņu struktūru. Pēdējos gados esmu ievērojis, ka negaisa mākoņi, kuri nāk no rietumu puses zaudē spēku vai izsīkst, vēlāk, uz austrumiem no Rīgas tie no jauna uzņem spēku un atnes negaisu. Tas ne tikai attiecas uz negaisiem, bet arī uz sniegputeņiem ziemā.

Sveika, vasara!
10.06.2022 18:28

Mārča, labāk ej zvaigznes skaitīt !


Gatavojam kameras, negaiss tuvojas Rīgai!