Laikapstākļu satelītu tvarstīšana

Laikapstākļu satelītu tvarstīšana

Sveiki, kādreiz biju šīs vietnes aktīvs iemītnieks, šeit no pirmsākumiem. Biju no tiem, kas uz šejieni migrēja no Maikla bloga, kad tam sāka iet raibi. Tad vienā brīdī dažādas lietas sakrita un pārstāju vāvuļot ēterā. Lai nu kā, nupat "uzdūros" kādai lietai, ar kuru, domājams, būtu grēks nepadalīties ar kādreizējiem (un protams esošajiem, un nākamajiem) domu biedriem.

Drošvien visi ir dzirdējuši, ka kopš 1957. gada cilvēki diezgan naski zemes orbītā sūtījuši satelītus (pavadoņus). Tie tur nonāk dažādu iemeslu dēļ - komunikācijām, navigācijai, TV, laikapstākļu vērošanai, spiegošanai, izrādīšanās dēļ utt. Daži ir ģeostacionāri - to atrašanās vieta relatīvi pret zemi ir fiksēta, citi rotē apkārt zemei. Daži atrodas ap 800 km augstumā, citi - tālāk par 15000. Kopumā pavadoņu skaits pārsniedz 2000 un es nebūtu pārsteigts, ja lielākā daļa no tiem būtu saplīsuši (saplīsušie tiek izmantoti kā mērķi balastisko raķešu izmēģinājumos).

Kā zināms lielākā daļa pavadoņu komunicē ar zemi lietojot radio viļņus un dažus no tiem mēs varam uztvert lietojot tam piemērotas ierīces, piemēram - GPS vai TV satelītu šķīvjus. N…

[Lasīt vairāk]