1. 26.01.2022 09:34 Skatīt

  Portugālē Lisabonas apkaimē jau 3. dienu pēc kārtas saule bez neviena mākonīša, pa dienu līdz 17°C silts, naktī ap 10°C , okeānā ūdens ap 12°C , naktī lēni A puses vēji, pēcpusdienā brīze no ZR puses līdz 10. m/s, kas nedaudz par stipru paraplāna treniņiem. Pie Latvijas bargās ziemas pieradušajiem te liekas īsta vasara. Vietējie gan pat dienas siltākajā brīdī reizēm redzami tādās jakās, kādas es vilktu pie -15°C . Telpās gan ir salīdzinoši pavēss 12 - 14°C , jo apkures nav , tikai elektriskie sildītāji.

  Ielādē...
 2. 21.01.2022 22:25 Skatīt

  Es gan teiktu, ka janvāris mūs lutina ar dinamiskiem laikapstākļiem, Sen tā nav bijis kad tik daudz iespēju pie jūras izbaudīt vēju un viļņus. Tikpat labi varēja gadīties ilgstošs stagnējošs anticiklons ar nežēlīgu salu un laikapstākļu uzkāršanos vairāku nedēļu garumā.
  Ilgstoši mierīgs un auksts laiks nozīmētu vēl augstākas elektrības cenas, jo Zviedrijā un Somijā ir diezgan lielas vēja parku jaudas, kas tad stāvētu dīkā. Jau tā kosmiskie rēķini par apkuri un elektrību ietu vēl lielākā kosmosā.

  Ielādē...
 3. 21.01.2022 22:13 Skatīt

  Šodien Rīgas apkaimē arī izdevusies dinamiska meteodiena ar vēja brāzmām pie 20m/s, sniega virpuļiem pa gaisu un vakarā vēl uzbirdināja sniega graudus, pārāk auksts nav temperatūra ap 0°C . No rīta Daugavā un savienotajos ezeros augsts ūdens līmenis, piekrastes vietām applūdušas.

  Rīt lidoju uz Portugāli, tur gaidāms jau gandrīz vai vasarīgs laiks, dienās stabili ap 15°C .

  Ielādē...
 4. 20.01.2022 19:19 Skatīt

  Skaistas bildes iznākušas. Beidzot arī pludmale nedaudz patīrīta no aizauguma un vasarā būs platāka un atpūtniekiem labāka. Kad es tiku uz Daugavgrīvu pēc pulksten 19 00 tad jau vējš bija aprimis līdz 20 m/s brāzmās un ūdenslīmenis nokrities par kādu pusmetru. Pa pludmali jau varēja staigāt tikai brīžiem pamūkot no kāda lielāka viļņa, kas draudēja piesmelt gumijas zābakus.

  Ielādē...
 5. 19.01.2022 21:21 Skatīt

  Šodien Kuldīgas apkaimē ļoti pavasarīga diena. Saulains, +5°C , zaļi ziemāju lauki, upēs palu ūdeņi. Ja ne zemā saule tad mierīgi varētu domāt, ka ir marts vai aprīļa sākums. Rīt gaidam stipru vēju, puteni un nelielu ziemas atgriešanos. Aktīvu laikapstākļu cienītājiem šis janvāris ir tiešām izdevies!

  Ielādē...
 6. 17.01.2022 23:04 Skatīt

  Šodien pēcpusdienā braucot no Jelgavas uz Rīgu Jelgavas šoseja bija izcili slidena, avārija pēc avārijas, lieli sastrēgumi, uzbrauktuvi uz Rīgas apvadceļa bija nobloķējusi saslīdējusi smagā mašīna, kas vairs nespēja izkustēties. Ceļš no Jelgavas līdz Rīgai prasīja pusotru stundu.
  Uz Daugavgrīvu pa gaismu vairs nesanāca tikt. Labi, ka pilnmēness tad arī pa tumsu varēja pastaigāt gar jūru un diezgan labi visu redzēt. Krasts visvairāk paskalots apmēram 1 km garā posmā pie ostas, kur vietām izveidojusies 3 m augsta krauja, tālāk uz R pusi pretī 3. autobusa galapunktam krasta izskalojumi vairāk nebija. Būs vismaz pludmale mazliet patīrīta no krūmiem un zālēm. Cerams, ka kaut kas tika arī līča Kurzemes pusei kur pludmale daudzviet bija katastrofāli aizaugusi ar niedrēm un krūmiem.

  Ielādē...
 7. 17.01.2022 14:48 Skatīt

  Auces apkaimē šodien ļoti skaisti, vējš brāzmās ap 20 m/s, tagad saule , pirms brīža bija putenis, tagad no gaisa nekas nenāk, bet par laukiem vējš no zemes rauj gaisā sniega mākoņus, tā, ka reizēm redzamība uz ceļa ap 50 m un pēc pārdesmit sekundēm brāzma pāriet un viss atkal ir skaidrs. Pievakarē mēģināšu aizbraukt uz Daugavgrīvu apskatīties, kas pie jūras radās. Šodien ir patiesi izdevusies meteodiena.

  Ielādē...
 8. 14.01.2022 16:18 Skatīt

  Šodien arī jauka diena Rīgas apkaimē, no rīta uznāca dažas lietus un slapja sniega brāzmas ar vēja brāzmām ap 20 m/s. Vēlāk dienā pa laikam saule, tagad pievakarē vairāk mākoņu, vējš brāzmās ap 20 m/s, bet tāds silts un patīkams, braucot ar velo pa Daugavas krastmalu pret vēju auksti nebija nemaz. Ķengaraga virzienā ar vēju mugurā ar šosejnieku šodien varētu izspiest ap 60 - 70 km/h.

  Ielādē...