M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Laikapstākļi pēdējās dienās drusku uzkārušies, ne lietus, ne saules ne vērā ņemama vēja, cerams, ka ciklons uz nedēļas beigām atnesīs ko interesantāku. Šorīt Priedainē nomācies, bezvējš , 6°C silts.


Kopā sanāca ap 30


Aizvadīts Rudens Ģeorallijs pa Gauju Lejasciema pusē. Nakts no ceturtdienas uz piektdienu ar dažiem grādiem mīnusā, guļot pļavā zem klajas debess guļammaiss no ārpuses bija apsarmojis, uz teltīm un zāles arī pamatīga sarma, dzeramais ūdens pudelēs bija ar ledus kārtu no malām.
Piektdiena saulaina un līdz 10 - 13°C silta. Kokos vēl arvien daudz dzeltenu lapu. Nakts uz sestdienu siltāka, mežā noturējās varbūt ap 5°C , dienā vairāk mākoņu un līdz 12°C silts. Svētdienas rītā neliela salna,pie zemes varēja būt ap 0 vai -1 , diena saulaina un līdz 13°C silta. Gaujā ūdens ap 6°C un radīja spirdzinošas sajūtas pēc dažu minūšu peldes.


Atvasara turpinās, šodien Lēdurgas pusē no rīta apmācies 11°C, vēlāk noskaidrojās, saule uzsildīja līdz 15°C siltu. Spirgts DA vējš bržmās līdz 15 - 17 m/s. Tagad Rīgā saulains, auto termometrs rāda 17°C , joprojām stiprs un patīkami silts vējš. Ja tagad būtu jāburā uz Igaunijas salām tad šodien ir ideāli apstākļi aizraujošai burāšanai!


Vakar un šodien atvasara, vakar Saulkrastos pēcpusdienā līdz 15°C silts, gandrīz visu dienu saule, mērens DA vējš. Šodien vēl siltāks, līdz 17°C pēcpusdienā. DA vējš iepūta brāzmās līdz ap 12 m/s, kas bija ideāli, lsi aizburātu no Saulkrastiem uz Priedaini. Tagad Priedainē 12°C , DA vējš turpina pūst, Lielupē ūeens ap 10°C , pietiekoši silts īsai vakara peldei.


Šodien dienā Tukuma apkaimē rīta pusē uz dažām stundām saule, vēlāk nomācās. Vējš no DA brāzmās līdz 10 m/s, temperatūra līdz 14°C , koki arvien vairāk rudens krāsās iekrāsojas.

Tagad vakarā jūrā pie Ragaciema DA vējš līdz 8 m/s, 11°C silts, perfekts laiks nelielam rudens burājienam pa līča aizvēja krastu.


Brīvdienās gājām no Ķeguma uz Daugmali pa Daugavas kreisā krasta mežiem. Sestdienas pirmā puse lietaina, brīžiem lija diezgan stipri, bet silts ap 14°C, vakarā noskaidrojās un vēsāks, bet salnas nebija. Svētdiena saulaina un līdz 14°C silta. Mežā atradām arī gailenes un dažas baravikas, sēņu mērcei sanāca.

Šodien Bauskas apkaimē arī lielākoties saulains un līdz 13°C silts ar lēnu līdz mērenu A, DA puses vēju.
Tagad vakarā Preidainē ap 12°C , bezvējš, debesis daļēji nomākušās. Dīvaini, ka vēl odi diezgan lielā daudzumā, dažu minūšu laikā pa kajītes ieejas lūku salidoja kādi 10 , jātur ciet, šie nesaprot, ka viņiem sen jau laiks pazust.


Šodien vakarā un nakts sākumā Rīgā beidzot kārtīgs lietus! Silts arī 12°C , pūš mērens D vējš, braucot ar velo uz Pārdaugavu lietus ar vēju tieši sejā. Atceļā ap pusnakti joprojām līst mērenā intensitātē, uz ielām daudzviet lielas peļķes un strautiņi. Atbraucām atpakaļ par 70% cauri salijuši. Laiks kā rudenī jābūt.

Salts nedēļas sākums
24.09.2021 00:32

Šodien Rīgā rudenim atbilstoša diena ar nelielu līņāšanu un 6 - 7°C siltumu. Vienīgais mīnuss, ka ar velo braucot uz stūres salst rokas, būs jāmēģina atrast nezin kur nogrūstie cimdi. Dzīvoklī gan joprojām siltums turās ap 16°C , pēc apkures pagaidām vajadzības nav.

Salts nedēļas sākums
21.09.2021 22:47

Vakardien vēju prognozes pievīla, solītā DR vēja vietā līcī pārsvarā pūta lēns D vējš, rezultātā atceļš no Kihnu salas ievilkās līdz 18 stundām. Diena silta ap 16°C , nakts sākumā jau pie Lielupes vairākas reizes uzlija rudenīgi silts lietus.

Šis rīts Priedainē arī silts 16°C . Dienā Rīgas apkaimē vairākas reizes uzlija, tagad noskidrojies un saulains. Vējš spirgti iepūš no ZR puses, vakar vajadzēja tādu vēju.

Ardievas siltumam
13.09.2021 16:08

Šonakt Kihnu salai pa Z pusi pāri Sārema salai aizgāja aktīvs negaiss ar intensīvu zibeņošanu. Sākām kuģot atpakaļ un brīžiem uz klāja likās, ka zibspuldze ieslēgta, lai gan pērkonu dzirdēt nevarēja.

Vakardien Kihnu salā no jūras uznāca piezemes migla, kas dienas vidū un agrā pēcpusdienā neļāva iesilt vairāk par 15°C . No rīta kad vēl spīdēja saule bija 17°C , vakarā kad migla pazuda tad arī palika par kādu grādu siltāks. Diena un vakars pārsvarā bez vēja. Tagad jūrā pie Kihnu 16°C , negaisi pazuduši, pamazām paliek gaišāks, D puses vējš ap 4 m/s.

Septembra siltums
12.09.2021 05:55

Šorīt Ainažu piekrastē no rīta 13°C silts, tagad jau iesilis līdz 17°C, lēns D, DR vējš, caur daļēji mākoņainām debesīm spīd saule, jūrā neliela viļņošanās. Vakarā jāburā uz Kihnu, cerams, ka vējš nepazudīs.

Septembra siltums
10.09.2021 10:27

Tagad līcī pretī Salacgrīvai debesis daļēji skaidras, ļoti daudz zvaigžņu, Piena ceļš arī labi redzams. Joprojām silts 15°C , apmēram pirms 2 stundām uzradās lēns R, DR vējš, beidzot var burāt.

Septembra siltums
09.09.2021 23:51

Šodien vasara iestājusies. Dienas vidū Bauskas pusē saule un līdz 23°C, termošoku tā var dabūt! Pēcpusdienā Rīgas pusē mākoņains, bet tāpat netipiski silts 2°C . Tagad līcī pretī Rīgas ostai daļēji nomācies, 20°C un pilnīgs bezvējš. Nejauks laiks, bez motora rūcināšanas ātrums 0 , bet brīvdienas paredzēts pavadīt Kihnu salā. Solītais DR vējš 4 - 6 m/s kaut kur izčabēja.

Septembra siltums
09.09.2021 17:02

Vakar Kauņā arī atvasara, dienā saulains un līdz 18°C , vakars arī ilgi turējās silts ap 15°C . Nemunā diezgan liela straume. Šorīt arī saulains, vēlāk pēcpusdienā braucot atpakaļ uz Rīgu palika mākoņains un tagad Rīgā joprojām mākoņi, bet ļoti silts, 20°C .

Septembra siltums
08.09.2021 17:15

Vakar un šodien pa Vidzemes augstienes ezeriem Alaukstu un Inesi ziemeļvēja dienas, no rīta saulains vēlāk daļēji mākoņains Z vējš brāzmās līdz 12 m/s vakar Alaukstā uzpūta līdz 30 cm viļņus padarot braukāšanu motorlaivā interesantāku ar palēcieniem un šļakatām. Temperatūra līdz 15°C , pēcpusdienā kad saradās vairāk mākoņu palika vēsāks.

Šodien Ineša ezerā vējš apmēram līdzīgs, tikai pēcpusdienā vēl uznāca vairākas īslaicīgas lietusbrāzmas, Diena vēsāka ar 11 - 13°C siltumu, saules arī mazāk, ūdens gan vēl saglabājis vasarīgu siltumu ap 16°C


Vakar Kuldīgas pusē dienas sākums mākoņains, brīžiem saule, mēreni stiprs Z vējš un līdz 17°C silts. Upes kurzemē patīkami uzplūdušas, Ventā un Abavā ūdens kafijas krāsā, var sākt rudens laivošanas sezonu.


Vakar un šorīt Saulkrastos iestājies vasarīgais rudens, joprojām nomācies, vakar pēcpusdienā brīžiem līņāja, bet ir silts, temperatūra grozās starp 15 un 17°C . Pūš neliels A, ZA vējš, bet jūrā ūdens joprojām rudenīgi silts ap 16 - 17°C , apvelings nav paspējis notikt.

Pirmā rudens nedēļa
28.08.2021 08:49

Vakar un šodien Limbažu un Saulkrastu pusē rudens kā pēc grāmatas. Vakar bez lietus, bet visa diena nomākusies un ap 12 - 14°C silta. Šodien rīta pusē Limbažu Lielezerā vēl nelija, bet mākoņi arvien sabiezēja un ap 12 00 sāka līņāt, ezerā arī D vējš iepūta nelielus viļņus, kas laivā reizēm iešļāca ūdeni. Lietus kā sāka līt tā nelielā intensitātē līst joprojām. Temperatūra visu dienu ap 12°C kā rudenī pienākas.
Rīt jābrauc Ungura ezerā, cerams, ka pārāk nelīs, jo lietus laikā grūti pierakstīt datus, papīri šķīst ārā kad tos aiztiek slapjām pilošām rokām.

Pirmā rudens nedēļa
25.08.2021 20:59

Šorīt no rīta Gaujas grīvā R vējš no jūras nesa siltumu tāpēc naktī nebija zem 15°C , Gaujā ūdens 17°C. Vakar Engures pusē pie krasta apvelings un ūdens 7°C , ko izmantoju spirdzinošai peldei. Tagad jāsāk gatavoties rudens peldsezonai.

Šodien pa dienu līcī kuģojot no Gaujas uz Lielupi saulains, R, ZR vējš līdz 10 m/s , viļņi līdz 1m, gaisa temperatūra 17°C, ūdens apmēram tikpat. Tagad Priedainē skaidrs un saulains, lēns ZR vējš, var just, ka vakara saulei vairs nav tā siltuma, kas bija ap saulgriežiem.