M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šobrīd Rīgas līcī pretī Skultei 15 km no krasta bezvējš, saule un 25°C.

Vakar pēcpusdienā pabijām Roņu salā, gaisa temperatūra ap 25°C, ūdens 22°C. Tuvojoties Roņu salai ap pulksten 16 00 piedzīvojām īslaicīgu ZR vēja pastiprināšanos brāzmās līdz 14 m/s, interesanti, jo nekādu redzamu iemeslu tam nebija, kaut kādi termālie efekti varbūt. Vispār vakar visādi mainīgie vēji bija, rīta pusē pie Ragaciema bija RZR, vēlāk pie Mērsraga tas norima un bezvējš uz pusstundu, tad iepūta lēns D vējš uz dažām stundām, tad atkal uz brīdi bezvējš pie Roņu salas un tad stiprais ZR vējš.

Šorīt pie Roņu salas D vējš līdz 4 m/s, ar to nokuģojām kādus 60 km DA virzienā, tagad motobraukšana. Jācer, ka ātrāk sāksies prognozētais ZR vējš.

Šādā laikā beidzot arī Latvijā jūrā ir silts. Piektdienas vēlā vakarā burājām uz Ragaciemu un kādu stundu pēc saulrieta joprojām tik silts, ka uz klāja vējā šortos un tkreklā ir silti.


Šodien Aglonas apkaimē līdz 14 00 ilgstoši lija, temperatūra tikai ap 20 grādiem, pēcpusdienā sāka skaidroties un iesila līdz 24, uz vakaru sāka veidoties negaisa mākoņi. Ap 18 00 pie Stirna ezera viens tāds intensīvi rūcināja, bet tieši virsū netrāpīja. Aglonā ap 20 00 nāca liels melns mākonis, bet pajuka un neko vairāk pa īslaicīgu lietus brāzmu neatnesa. Tagad vakarā +20.


Kā saka biologi tad mežu ugunsgrēki dabā arī ir vajadzīgi, jo izdegumos un degušā koksnē dzīvo dažādas retas augu un kukaiņu sugas kurām tādi apstākļi patīk.


Šorīt Aglonā vasara beigusies, +17 , apmācies zemiem mākoņiem un smidzinošs lietus. Pirms dažām nedēļām kuģojot Botnijas līcī par šādu laiku teiktu, ka neprātīgi silts, tagad liekas auksts.


Latgalā vasara uz maksimumu, dienā līdz +29, ZA vējš brāzmās līdz 10 m/s. Vējā uz ezera vispār nekādu karstumu nejūt, tikai aizvējā un saulē kaut ko smagu darot var sajust karstumu. Pēcpusdienā A pusē parādījās tālas negaisu virsotnes, paši negaisi uzdarbojās Krievijā un Baltkrievijā.


Kurā vietā tieši ir aukstais ūdens, Skultes stacija rāda +16, interesanti ja kaut kur turpat tuvumā ir stipri aukstāks.


Iekš meteo.lv hidroloģijas operatīvās informācijas datiem.


Jauks negaisiņš patrāpijies, Vakar Saulkrastos līdzīgs izveidojās, tikai ar stiprāku lietus brāzmu un intensīvāku zibeņošanu un rūcināšanu.


Šodien Latgalē Aglonas apkaimē dienā ap +30, laba laika gubumākoņi un dūmakainas debesis, vējš no ZA puses brāzmās ap 10 m/s. Ezeros ūdens ap +24. Man šonedēļ darbā ezeru apsekojums Latgalē, labāku laiku ezeru apbraukāšanai ar laivu grūti iedomāties. Pelde kaut vai 5 reiz dienā. Pēc Botnijas līča 13 grādiem peldēšanās 24 grādu ūdenī liekas pilnīga izlaidība.

Sulkrastos šodien pievakarē ap pulksten 19 00 izveidojās mazs, bet aktīvs negaisiņš, lietus pie manis nopilēja tikai dažas piles, gāziens aizgāja mazliet pa D pusi. Toties pērkons gan ņipri rūcinājās, daži zibeņi arī uz zemi, viens pavisam tuvu, lasīju ķiršus kad caur lapām redzēju spožu zibens uzplaiksnījumu un mazāk kā pēc pussekundes spalgs pērkona šāviens. Iespējams, ka iespēra kādas mājas televisora antenā vai kādā elektrības stabā, jo tajā pusē un attālumā kur trāpīja ir tikai privātmājas, nekādu lielu koku vai citu augstu objektu nav. Saulkrastos šogad labākais piedzīvotais negaiss!

Šodien Saulkrastos arī beidzot iestājusies dienvidu vasara. dienā max +29, tagad vakarā joprojām +23, jūras brīze tā arī neizveidojās. Iespējams, ka būs tropiskā nakts.


Es šodien biju piestājis krastā Zvejniekciemā un man likās ļoti silts, ūdens arī silts kā radīts peldei.


Vakar un šodien Rīgaas līcī saulains un silts ap +20°C, beidzot arī ēnā zem burām un vējā var sēdēt tikai šortos. Vakar negaisa mākoņi pietuvojoties Vidzemes piekrastei un sastopot jūras brīzi ātri izčākstēja, šodien negaisi vismaz piekrastes tuvumā neveidojās nemaz. Vējš abaas dienas no Z puses pēcpusdienā līdz 8 m/s.

Šodien kuģojām no Vitrupes uz Lielupi, pa ceļam piestājot krastā Zvejniekciemā. Burāšanai ideāli laikapstākļi silts laiks un spirgts ceļavējš līdz 8 m/s. Ūdens arī patīkami silts ap 17 grādi.


Šorīt piekrastē pie Plieņciema saulains 21 grāds, z vējš ap 4 m/s, jūrā neliela viļņošanās. Ūdens arī ļoti silts ap 20 grādiem.

Vakar pievakarē pēc negaisa Rīgas līča D galā bija burāšanai nelabvēlīgi apstākļi, vēja gandrīz nekāda un tas pats pūta pretī. Aizkuģot līdz Plieņciemam nieka 40 km prasīja 7 stundas. Ap pusnakti bija vērojami diezgan spoži sudrabainie mākoņi, vienīgi tos bieži aizsedza izlijušo gubenieku atliekas.


Priedainē tagad lietus mitējies, kopumā mēreni līstot nolija ap 8 mm, zibeņi pārsvarā pa mākoņiem, tikai daži uz zemi, vēja nekāda ar negaisu kopā nebija, tagad vispār bezvējš iestājies.


Priedainē tagad DA pusē aktīvi rūcinās no melniem mākoņiem daži zibeņi pāris km attālumā, bet no Z pūš jūras brīze, redzēs vai negaiss spēs to pārvarēt.


Jūrmalā šobrīd maazs jauks negaisiņš ar stipru lietu un pa laikam ar kādu zibeni un rūcienu.


Vakaar un šodien vasarīgs laiks Kurzemē un Zemgalē dienā ap +25, vietām no gubeniekiem kaut kas nolija, bet man braukājot pa darba lietām nekas netrāpīja. Priedainē šovakar ļoti silts vakars, bezvējš un +20.. Pēc Botnijas līcī paavadītā jūnija tagad liekas, ka esmu nonācis tropos.


Rīgas un Saulkrastu pusē gan iestājies kārtējais beznegaisu periods, normāls negaiss nav bijis kopš maija sākuma.


Šodien Zemgales pusē saule mijās ar mākoņiem, pēcpusdienā Plakanciema pusē uznāca gubenieks ar īslaicīgu lietu, temperatūra ap 20°C grozījās, līdzīgi laikapstākļi kā vakar. Priedainē Lielupes krastā pievakarē ZR vējš uz brīdi uzpūta ap 5 - 8 m/s, bet tagad tas pierimis.


Saulkrastos šodien no rīta saule mazliet paspīdēja, pēc tam nomācās ar zemiem mākoņiem kas saglabājas joprojām. Temperatūra no rīta +13, dienā vienu brīdi pakāpās līdz +18, pēc jūnija ko nodzīvoju pa Botnijas līci likās gandrīz vai svelme! Tagad vakarā +14 un pavisam lēns ZR vējš. Liekas, ka kaut kas pietrūkst, tad sapratu, ka nav vairs pēdējās dienas jūrā ierastais 10 - 15 m/s vējš.