M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Nav ko satraukties, pagaidām ir tipiska Latvijas ziema, atkušņiem ziemā mūsu klimatā ir jābūt. Ziema kad visu laiku ir plusos vai lielos mīnusos bez neviena atkušņa - tā gan būtu anomālija.


Šodien siltums! Vecumnieku apkaimē dienas pirmajā pusē ap +3 un smidzinošs lietus. Sniegs gan daudz, 25 - 30 cm uz netīrītiem meža ceļiem, atkusnis un lietus sniegu sablīvējis, bez auto ar 4x4 par braukšanu varētu aizmirst. Lauka darbiem patīkams laiks, labāk silts un slapjš nekā lieli mīnusi kad salst rokas un aparatūra niķojas.

Pēcpusdienā braucot uz Rīgu no Jūrmalas novēroju, ka pļavas kreisajā pusē jau gandrīz nokusušas - atkusnis tiešām aktīvs! Tagad pievakarē Rīgā joprojām +2 , pa laikam līņā, uz ielām kūstošā sniega strautiņi un lielas peļķes.
Automātiskajās stacijās sniegu mēra sensors vienā konkrētā punktā, ja vējš tur saputina kupenu iznāk biezāks sniegs, ja nopūš tad plānāks nekā vidēji.Jūrmalā tagad līča efekta putenis, vējš iegriezies no ZR brāzmās ap 10 m/s, temperatūra ap 0°C


Rīgā šorīt atkusnis, +1°C , ap 9 00 gāju no vilciena, uz ielām lielas peļķes, sniega un ūdens maisījums, netīrītās ietves arī klātas ar slapja sniega putru, no gaisa pa laikam nāk slapjš sniegs.

Šobrīd Jūrmalā arī +1 un ik pa laikam intensīvs slapjš sniegs.


Saulkrastos šorīt ap +1, snieg slapjš sniegs, bezvējš. Pa nakti sniegs saplacis par dažiem cm, palicis blīvs un smags.


Vakar dienas vidū biju Irbenes pusē, tur sniega nemaz +3°C un brīžiem diezgan stipri lija. Vakarā braucot Rīgas virzienā caur Roju sniega daudzums uz zemes arvien pieauga, Jūrmalā , Rīgā ap 10 cm. Temperatūras prognozes mazliet nokļūdījās un līdz Rīgai atkusnis nespēja atnākt.

Saulkrastos šodien arī sniegs ap 10 cm, temperatūra grozījās ap +1 - +2°C bet sniegs pakusa minimāli. No rīta arī saule paspēja uz dažām stundām uzspīdēt.

Nākošnedēļ gan izskatās, ka interesanti laikapstākļi būs ar vētriņu puteņiem un varbūt arī kāds atkusnis.Jūrmalā nupat sāka puteņot, D puses vējš līdz 10 m/s brāzmās, -5°C .


Šodien pēcpusdienā Rīgā un tās apkaimē atkalas diena, tieši pievakarē kad visi brauc no darba lija neliels lietutiņš pie -3°C , Pa radio teica, ka arī daudz avāriju un lieli sastrēgumi. Labi, ka pašam izdevās izbraukt laukā no pilsētas pirms sastrēgumu pīķa stundas.


Saulkrastos no rīta -13°C , tagad -6°C, ziema sevi piesaka arvien pamatīgāk. Sniegs apmēram 2 - 5 cm, pēc pēdējā nakts atkušņa sasalis kraukšķīgs. Ilgtermiņa prognozes bargas, GFS kopējo gaisa masu janvāra otrā pusē prognozē aukstāku par normu, ECMWF arī līdzīgi.

Jaunā gada ciklons
06.01.2019 14:24

Kuldīgas apkaimē šodien siltums atnāca jau dienas vidū, tempeeratūra pacēlās uz 0°C un sniegs kļuva lipīgs. Braucot uz Rīgu auto termometrs grādu pa grādam uz leju līdz -3°C tagad Rīgā. Pa ceļam visādi sīki snieg un lietusveida nokrišņi, bet šoseja pietiekoši nosālīta lai nebūtu slidens. Kuldīgas pusē sniegs ap 5 cm, Rīgā tagad ap 10 cm, pa nakti gan jau mazliet pakusīs. Uz nosālītām ielām jau tagad šķīdonis.

Jaunā gada ciklons
04.01.2019 19:09

Ziema atgriezusies, Rīgā daži cm sniega, kas piesalst un ir kraukšķīgs. Pēcpusdienā biju Garciemā pie jūras, vējš brāzmās ap 20 m/s, viļņi skalojās līdz priekškāpas pakājei. Krasta erozijas izraisīšanai ūdens līmenis jūrā pārāk zems.

Jaunā gada ciklons
02.01.2019 19:39

Jāapsveic somi ar jauno vēja ātruma un viļņu rekordu Botnijas līcī! Prāmju pasažieriem šodien Baltijas jūrā garlaicīgi nebūs! m.youtube.com. Rīgā tagad brīžiem slapja sniega putenis, Z vējš brāzmās līdz 15 m/s, temperatūra ap 0°C .

Jaunā gada ciklons
02.01.2019 12:06

Es tikai twiterī reizēm kaut ko iespamoju. mobile.twitter.com

Jaunā gada ciklons
02.01.2019 11:38

Vecais gads aizvadīts un jaunais sagaidīts laivojot pa Salacu no Staiceles līdz Vecsalacai. 30. decembrī Staiceles apkaimē temperatūra ap +1, sniegs upes krastos 3 - 5 cm biezs. Salacā ūdens laivošanai pietiekoši daudz. Pie Rozēniem sastapām ledu un tālāk braukt nevarēja, tur palikām pa nakti. 31. decembra rītā ledus vairāk nebija temperatūra ap -1°C.

Pēcpusdienā 1 km lejpus Sarkanajām klintīm atkal upe pilnībā ciet, Jauno gadu sagaidījām mežā pie ugunskura. Dienā bija pilnīgs bezvējš, vakarā ciklonam tuvojoties vējš pamazām pieņēmās spēkā ap pusnakti koki mežā jau dzirdami šņāca. Visstiprākais vējš bija agri no rīta brāzmās ap 18 m/s koku galotnēs.

Šodien no rīta arī ilgstoši lija, ap dienas vidu lietus brīžiem mitējās, vējš arī pierima. Interesanti, ka pa nakti Salacā ledus, kas vakarā bija ap 5 cm biezs gandrīz pilnībā izkusa un upe no rīta braucama. Pēcpusdienā Vecsalacas pusē uznāca vairākas vidēji stipras lietus brāzmas. Temperatūra jau no rīta ap +3 un tāda arī visu dienu.

Jaunā gada ciklons
01.01.2019 19:43

Vakar Vecumnieku pusē lauka darbiem ideāls laiks +3 grādi, rokas nesalst, mēraparatūra neniķojas, sūknis nesasalst kamēr to pārnes no urbuma uz urbumu. Mežā sniegs vēl ap 5 cm, uz atklātiem laukiem mazāk.

Šodien Saulkrastos ap +2, nomācies, bezvējš, sniegs pilnībā nokusis, tikai sašķipelētās čupiņas vietām vēl palikušas.


Saulkrasti šorīt ar +4°C ir viena no siltākajām vietām Latvijā, ZR vējš labi strādā nesdams siltumu no jūras. Debesis klāj gabalaini mākoņi, vējš uzpūš līdz 10 m/s, dzirdami šņāc jūra - lielisks laiks garai pastaigai gar jūru.


Saulkrastos siltums ir atnācis! Vējam pagriežoties no jūras ap 20 00 temperatūra pacēlās virs 0°C, tagad jau +3 un ārā atkusnis, no jumta notekām kūstošā sniega ūdens tek straumītēm. Man patīk šāds laiks, tie mīnusi jau bija sākuši apnikt, visu laiku -4 līdz -2, beidzot vismaz kāda pārmaiņa.