M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Burāšanas sezona turpinās arī decembrī! Pirktdien pēcpusdienā un vakarā līcī pa ceļam no Lielupes uz Plieņciema pusi DR vējš brāzmās līdz 15 m/s, uz vakaru tas pierima, viļņi krasta aizvējā līdz 0,8m reizēm pamanijās pār klāju pāršļākt kādu atsvaidzinošu šļakatu. temperatūra ap 4°C, nakts gaiša, aiz mākoņiem spīdošais mēness un pamalē spīdošās Rīgas gaismas ļāva visas svarīgās lietas uz klāja redzēt bez luktura lietošanas. Temperatūra ap 4°C . Naktī uz sestdienu silts ap 5°C.
Sestdien arī silts ap 5°C, pēcpusdienā sāka nedaudz līņāt vējš no D puses līdz 12 - 14 m/s. Vēlā vakarā kad jau bijām atpakaļ Priedainē vējš iegriezās no R puses un uz dažām stundām pastiprinājās līdz 15 - 17 m/s un vairākas reizes uzlija.
Šorīt Priedainē debesis noskaidrojušās, lēns vējš, ap 0°C un uz virsmām apledojums.


Valmieras pusē pa nakti atnāca siltā gaisa masa, no rīta +1, dienā un šobrīd ap +4°C, nomācies visu dienu, sniegs vakar ap 5 cm, šodien tas strauji kusa, vakarā jau vairs tikai 1 - 2 cm. Vakardiena gan bija ziemīga, temperatūra pat dienā ap -2 - -4°C. Lauka darbiem šodiena patīkamāka, laiva neapledo, rokas nesalst, aparatūrai baterijas darbojas ilgāk.


Rīgā Maskavas forštatē nupat sākās stipra snigšana.


Saulkrastos šorīt -1°C, apmācies, lēns R puses vējš, vakar pakusušais sniegs piesalis, viss ļoti slidens. Tagad braucot vilcienā cik nu var pustumsā redzēt pa logu Rīgas virzienā sniega daudzums tie paši daži cm vien ir. Līcis lielāko sniega devu nobēris vairāk iekšzemē. Šādās situācijās prasās kāda meteostacija Suntažu, Mālpils pusē, nav jau pirmā reize kad līča efekta mākoņi izvairās no esošajām stacijām.


Ziema tiešām mazliet satrakojusies, toties priecē, ka šīs nedēļas otrā pusē tam visam kūstot abās Juglās būs daudz ūdens!


Saulkrastos, vakar pēcpusdienā un vakarā līcis mazliet pastrādāja saražojot ap 2 cm sniega un sniega graudu maisījuma, šodien temperatūra ap 0 - +2°C un sasnigušais pamazām kūst. Saule gandrīz visu dienu , tikai brīžiem pa kādam gubeniekam īslaicīgi aiziet priekšā. Vējš no R puses brāzmās ap 10 - 12 m/s, jūra patīkami šņāc.


Šodien patīkami silta un drūma diena kā jābūt vēlā rudenī. Pļaviņu pusē līdz 5°C silts un pa laikam mazliet uzlija, silts D puses vējš, mežā visi koki un krūmi slapji tā, ka visu laiku pil. Mākoņu sega bieza, pat atklātā vietā puskrēsla, blīvā egļu mežā apakšā pustumsa dienas vidū. Kaut kā patīk rudenī un ziemā šāds laiks silts mitrs un tumšs, varētu stundām staigāt apkārt pa mežiem un purviem. Pietrūkst vēl melnu bazalta šķembu lauki un melnas bazalta klintis kā Islandē.

Pēcpusdienā iebraucot Rīgā pirms saulrieta mākoņi paklīda un pie pašā horizonta parādijās saule izgaismojot debesis dzeltenos krāsu toņos, sākumā gandrīz vai likās, ka kaut kāds prožektors ieslēgts.


Šonakt mainoties vēja virzienam aizbēgusī jūra atbēgs atpakaļ savā vietā.

Aizbēgusī jūra
29.11.2019 16:21

Tagad laikapstākļi uzkārušies, Rīgas pusē jau vairākas dienas ap 0°C vai mazliet mīnusā grozās, vakar sīks smidzeklis vietām izraisīja minimālu apledojumu, šorīt Rīgā arī ap 0°C, nomācies un neliels D puses vējš.. Uz nedēļas beigām gan izskatās, ka būs interesantāk, sākumā siltums un pēc tam stipri vēji un jūrā lieli viļņi.


Aukstums atnācis, pēc siltās iepriekšējās nedēļas nogales tagad kopā aar vēju liekas, ka ir bargs sals, lai gan tikai daži grādi mīnusā. Vakar Rīgas pusē ap 0°C, Uz vakaru ap -1°C, vējš brāzmās ap 10 - 14 m/s. Šorīt Priedainē -2°C, vējš mazliet pierimis, ārā spainī ūdens sasalis, Lielupē līčos kur stāvošs ūdens ledus gan vēl nav.


Siltums sāk iet mazumā, vakar Bauskas pusē vairs tikai ap 6°C - 7°C, šodien Rīgā ap 5°C, var just, ka ienāk sausāks gaiss, jo mitrums no ielām un dažādām virsmām ir pazudis. Maķoņu sega gan stabili turās un netaisās izklīst.


Saulkrastos šodien siltums 10°C, no rīta pat mazliet saule uzspīdēja, tagad atkal nomācies, D puses vējš pie jūras ap 4 - 6 m/s, laiks ļoti jauks, var izbaudīt novembra burāšanu pēc pilnas programmas. Dažkārt gadās, ka jūnijā uz jūras ir vēsāks nekā šobrīd novembra vidū.

Siltais novembra vidus
17.11.2019 13:29

Vakar jauka novembra diena līdz 12°C Vidzemes pusē ap Limbažiem un Salacgrīvu. Lauka darbiem laiks izcils, pa ūdeņiem ņemoties rokas nesalst, ja strādātu kādu fiziski aktīvu darbu, raktu zemi vai skaldītu malku tad pilnīgi pietiktu ar šortiem un tkreklu.

Siltais novembra vidus
15.11.2019 09:43

Vidzemē Limbažu pusē šodien ideāls vēla rudens laiks, ik pa laikam smidzināja lietus, biezi mākoņi un silts, ap 10°C , ar aparatūrām ņemoties pie Vidzemes mazajām upītēm rokas nesala nemaz, pat bez jakas varēja tīri labi pa āru dzīvoties.

Tagad Saulkrastos joprojām 10°C , nomācies, smidzinošs lietus, silts D puses vējš.

Siltais novembra vidus
13.11.2019 21:44

Brīvdienas siltas, bijām līcī burāt, sestdein DA vējš līdz 6 m/s, svētdien no D, DR puses. dienas vidū līča D galā uzpūta līdz 14 m/s brāzmās, temperatūra ap 9°C, brīžiem īslaicīgi pat saule jūrā uzspīdēja, ideāls laiks novembra burāšanai.
Šodien Rīgā vēsāks, 6°C stacijas termometrs rādīja, debesis apmākušās vēja nav.

Siltais novembra vidus
11.11.2019 09:59

Vakar Kurzemē dienā smidzināja miglveida smidzenis dažādā intensitātē, ap 5°C silts bez vēja, vakarā un nakts sākumā Jūrmalā uznāca stiprāks lietus, no rīta vēl nedaudz smidzināja, temperatūra ap 5°C. Visur lielas peļķes uz ielām. Kopumā novembra sākums izdevies labi, nokrišņu tik daudz, ka prieks, pārplūdušās mazās upes tā vien aicina laivot, lielākie ūdeņi kopš 2017.gada.


Rīgas pusē šodien solītais lietus kaut kur izčabēja,nekas vairāk par parastu rudens līņātāju nebija. No rīta vēl silts ap 9°C, bet dienas gaitā temperatūra pamazām kritās, tagad Saulkrastos 4°C , iegriezies ZA vējš brāzmās līdz 12 m/s, mazliet smidzina.

Interesanti, ka Daugavpils meteostacijā tagad gandrīz 13°C, tur temperatūra visu dienu ir kāpusi.


Vakardienas pēcpusdienu, nakti un šodienas pirmo pusi pavadīju kuģojot no Pāvilostas uz Lielupi. Vakar pēcpusdienā Baltijas jūras Kurzemes piekrastē DA vējš ap 10 m/s brāzmās līdz 14 m/s, apmācies un līdz 4°C silts, viļņi jūrāalīdz 1,5 m. Nakts sākumā iebraucot Irbes šaurumāa vējš un viļņi pamaazām pierima un paagriezās uz D pusi. Pēc pusnakts apbraucot Kolku vējš lēns no D puses. Šodien dienā kuģojot gar līča Kurzemes piekrasti diena apmākusies, bet silta līdz 11°C . Tagad Priedainē joprojāam silts, 10°C bezvējš un nupat sāka līt, būs nokrišņu zona no Kurzemes atnākusi.

Nākošnedēļ prognozes interesaantas, pie solītā nokrišņu daudzuma jāseko ūdenslīmenim mazajās upēs, varbūt varēs kādu rudens laivu braucienu sarīkot!


Siltā fronte atbraukusi, šodien dienas gaitā Rīgas pusē arvien siltāks, Skultes meteostacijā tagad temperatūra jau 8°C. Priedainē ap 6°C tagad grozās. Nupat jau 2 reizes likās, ka dzirdēju pērkonu, zibeņu karte gan neko nerāda un radarā arī intensīvu nokrišņu Jūrmalas apkaimē nav.


Priedainē šorīt arī pa nakti bija uzsniguši ap 2 cm sniega, Vecumnieku pusē dienā uz zemes bija saglabājies ap cm sniega, saulē no kokiem intensīvi kusa un pilēja, mežā likās ka lietus līst. Tagad vakarā Saulkratos ap 0°C, debesis daļēji apmākušās, un uz zemes ap 1 - 2 cm sniega un bezvējš.