M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien Valmieras un Cēsu apkaimē dienā daļēji noskaidrojās un parādījās saule, kas sen nebija redzēta. No rīta zem mākoņiem-3°C , lai dienā un pievakarē zem skaidrām debesīm temperatūra turpināja lēni pazemināties un pievakarē nokrita uz -6°C . Sniegs uz laukiem un mežos nedaudz pakusis, zemes siltuma kaudzē sniegu no apakšas. Ja ap 20. novembri bija ap 13 cm tad šodien ap 7cm vidējais sniega biezums.


Laikapstākļi ir uzkārušies, nekas nemainās, visu laiku daži grādi mīnusā, nomācies, lēns A puses vējš vai bezvējš. Un izskatās, ka nekas daudz arī nemainīsies, prognozētais atkusnis nedēļas nogalē ir atcelts. Par ātru tā ziema atnākusi, Zemgalē mazās upītes lēnajos posmos jau aizsākts. Auces upē pie Bēnes bebru uzpludinājumā ledus šodien manu svaru izturēja.


Šodien dienas vidū tikai Kolkā auto termometrs iegāja nelielos plusos līdz 1.5°C visur citur braucot Rīga - Kolka - Talsi - Rīga turējās ap -2, vakarā Rīgas apkārtnē -4°C , diena visur nomākusies ar lēnu vēju. Sniegs Kolkā ap 5 cm , Talsos ap 4 cm.


Skaistas bildes, bet nu agri šogad tā ziema mums atnākusi. Pagājušogad sākās ar decembri, šogad 2 nedēļas ātrāk.Brīvdienās bijām 2 dienu pārgājienā gar Raunis un Rauna upēm. Sestdien gar Rauni ejot sniegs ap 1 - 2 cm, temperatūra ap -5 , apmācies, vakarā sāka birt sīks putekļveida sniegs, kas turpinājās apmēram 10 - 12 stundas. pa nakti bija 3 reizes jāpurina telts citādi tas no sniega svara placinājās virsū guļammaisiem.
Svētdien no rīta bija sabiris apmēram 10 - 13 cm , temperatūra -7°C . Dienā noskaidrojās un spīdēja spoža saule, temperatūra ap -5 turējās. Likās, ka varētu būt februāris nevis novembra beigas, kad vēl vajadzēja būt stabili nelielos plusos. Nemaz neticās, ka pirms nedēļas sestdien vēl gaiss bija 15°C un ūdens temperatūra Lielupē 10°C.

Šorīt Rīgā bija uzsniguši tikai ap 4 - 5 cm sniega, bet satiksme katastrofāli lēna Šodien Priekuļos un Burtniekos samērīju vidējo sniega segas biezumu ap 13 cm . Temperatūra stabili -4 - -5°C dienas gaitā siltāks nepalika. Tagad Rīgā -3°C


Rīgā ziema gandrīz klāt, šorīt kaut kas starp -1°C un 0°C , apmācies , neliels ZA vējs. Vakar Zaķumižas pusē brīžiem no gaisa bira reti sniegveidīgi putekļi, uz zemes gan nekas nepalika.
Pirms gada ap šo laiku burājām uz Roņu salu, bija līdz +10°C silts un neliela vētriņa. Ziema atnāca ar decembra sākumu, šogad izskatās, ka atnāks 2 nedēļas ātrāk, varētu tad vismaz ātri sākties un ātri beigties.

Pirmā ziemas epizode
17.11.2022 09:26

Nu ir siltumam kaput , ja vēl vakar Rīgā līdz 10°C tad šodien ap 2°C, ar velo braucot jāvelk biezi cimdi citādi pirksti piesals pie stūres. Prognozes uz priekšu nepatīkamas ar stabilu salu. 10 grādu siltumu diez vai ātrāk par martu piedzīvosim. Izskatās, ka ar blīkšķi no rudens būsim iegājusi ziemā līdzīgi kā no vasaras pārgājām uz rudeni. Labi, ka sestdien visu dienu nodzīvoju pa āru un izbaudīju pēdējo īsti silto dienu ar 15°C .

Pirmā ziemas epizode
14.11.2022 20:31

Oktobra vidus cienīgs siltums turpinās, Vakar un aizvakar Kurzemē brīžiem līdz 12°C silts, naktīs ap +10°C , lēni, bet silti DR puses vēji. Apmācies visu laiku, bet ja nebūtu tad naktīs drošvien būtu salnas. Ik pa laikam arī nedaudz uzlīst tā , ka viss tiek uzturēts mitrs.
Mežos briežutis vēl aktīvi lido, Vakar Irbenē pat raibu taureni redzēju lidojumā. Kurzemes upēs joprojām ūdens līmeņi zemi kā vasarā. Kuldīgā pie hidroloģiskās stacijas Ventu var pārbrist.

Šorīt Rīgā +11 , DR vējš nedaudz stiprāks kā vakar, apmācies kā jau tagad pierasts.


Ja vakardiena temperatūras ziņā bija novembrīga ar 5 - 6°C Tukuma pusē, tad šodiena ir oktobrīga. Zemgalē šodien līdz 12°C silts, ik pa laikam smidzenis, pievakarē smidzenis kļuva intensīvs, bet joprojām ap 11°C silts. Lauka darbiem kopumā jauka diena , jo brīžos kad vajadzēja pierakstīt datus lietus nelija, bet siltums tāds, ka pa ūdeņiem var darboties plikām rokām un pirksti nesalst.
Šobrīd Priedainē pa laikam uzlīst joprojām 11°C, neliels DR vējš.


Vakardiena Rīgā bija 100% novembrīga ar normai atbilstošu temperatūras, vēja un nokrišņu režīmu. Braucot ar velo no centra uz Baltezeru un atpakaļ ziemas cimdi bija tieši laikā, lai rokas uz stūres nesaltu.
Šorīt jau siltāks 8°C un vējš arī norimis.


Pēdējās dienas laikapstākļi nedaudz uzkārušies, vēja nav gandriz nemaz, tikai lietus drusku pamanījies uzlīt, bet līdz upēm ūdens kaut kā negribīgi tiek, joprojām turpinās mazūdens periods.
Šorīt braucot no Rīgas uz Nīgrandi visu ceļu migla, redzamība brīžiem ap 100 - 200 m, vēlāk pēcpusdienā migla izklīda, skaidrojās un spīdēja saule, temperatūra līdz 10°C .


Vakardiena Tukuma un Ķesteciema pusē ļoti silta līdz 15°C . No rīta uzlija, pēc tam iepūta ļoti silts R vējš brāzmās līdz 12 m/s. Vakarā noskaidrojās un bija redzamas ļoti daudz zvaigznes. Šorīt Ķesterciema piekrastē 6°C , debesis daļēji mākoņainas. Dienā līcī burājot uz Lielupi ZR vējš brāzmās iepūta līdz 10 - 12 m/s un viļņi līdz 2m augsti. Lieliski apstākļi rudens burāšanai.
Tagad pievakarē Priedainē mākoņains, ZR vējš brāzmās ap 12 m/s un 9°C silts.


Šodien Kurzemē ļoti silta un mitra diena, ik pa laikam līņāja, bet silts līdz 14°C . Tagad vakarā Priedainē 13°C un lietus nupat kā mitējies. Varbūt kādreiz nākotnē kad globālā sasilšana būs ieskrējusies ka nākas tad šādu laiku mēs varēsim dabūt arī janvārī un februārī.


Šodien Rīgas un Jūrmalas apkaimē atvasara, brīžiem auto termometrs rādīja 15°C, Darbiem Lielupē un Kalnciema dīķos laiks pat pārāk labs.


Zemgalē Auces pusē šodien varēja novērot pilnīgu Saules aptumsumu, jo mākoņu vāks bija par 100 % . Dienā gan ļoti silta, ap 13°C . Pievakarē braucot uz Rīgu uznāca īsti vasarīga lietusgāze, tāda kas pat ievērojami apgrūtināja redzamību uz ceļa.


Šodien Zemgalē Dobeles apkārtnē atvasarīgi silta diena, brīžiem auto termometrs sasniedza 15°C , R puses vējš brāmās 10 - 12 m/s, pa mākoņu starpām ik pa laikam saule. Rīgā no rīta bija nedaudz uzlijis, diena bez nokrišņiem.
Zemgales mazajās upēs ūdens līmenis zems.

Tagad vakarā Priedainē apmācies, R puses vējš līdz 10 m/s un 12°C silts. Šī laikam pēdējā tik siltā diena, turpmāk iestāsies īstam rudenim atbilstoša temperatūra.


Saulkrastos vakar un šodien atvasara, vakar saule un līdz 15°C silts, pagājušā nakts arī ļoti siltā, 13°C no rita. Šodien Saulkrastos nomācies un 15°C siltums, mākoņu sega bieza, gaismas maz, bet laiks ļoti silts un patīkams ar siltu D puses vēju.


Svētdien Rīgas līcī bija atvasara, burājot no Mērsraga uz Lielupi pēcpusdienā saulē uz klāja varēja sēdēt tkreklā un bija silti. Ūdens vēl 11°C silts, labs, lai sāktu rudens peldsezonu.

Šorīt Latgalē Ezernieku apkaimē pamatīga salna, zāle gandrīz visur apsarmojusi. Rīta pusē saulains, vēlāk nomācās un ap dienas vidu uz dažām stundām uznāca neliels lietus. Temperatūra līdz 10°C , sākoties lietum nokrita uz 7°C, laivā braucot pa Drīdža ezeru sala rokas. Vakarā mākoņi izklīda un sāka spīdēt spožs Mēness, ieplakās parādījās migla, temperatrūra 6°C

Zelta rudeni gaidot
11.10.2022 22:21

Vakar Jaunjelgavas apkaimē pēcpusdienā iestājās atvasarīgi laikapstākļi, temperatūa uz brīdi sasniedza 17°C un pūta silts R vējš brāzmās līdz 15 m/s. Lai tiktu uz Daugavas salām nācās pamatīgi uzairēt, lai piepūšamā laiva virzītos tur kur vajag, nevis tur kur vējš pūš.
Šorīt Rīgā saule , 13°C un lēns DR vējš.

Raibais oktobra sākums
07.10.2022 09:54