M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien aprīlis tēloja jūliju, Rīgā līdz 20°C silts, pūta silts D puses vējš brāzmās līdz 15 m/s, vienīgais mīnuss, pa gaisu arī gāja daudz putekļu. Saulkrastos siltākais līdz 16°C , pievakarē arvien vēsāks, tagad vairs tikai 7°C , skaidras debesis ar spožu pilnmēnesi.


Šodien izbaudīju pavasara kontrastus, dienas vidū Priedainē 16°C, lēns D vējš, ieburāju no Lielupes līcī, kur lēns ZA vējš ap 2 m/s un temperatūra 7°C. Tagad Priedainē 10°C, bezvējš un spīd mēness. Parādijušies pirmie odi.

Brīvdienās laivoju pa mazo Juglu, ūdens diezgan maz, krāčainajos posmos laiva strīķējās pa akmeņiem, pats minimums lai vēl varētu laivot.
2013. gadā šai laikā upes bija aizsalušas un pali vēl tik priekšā.


Šodien Rīgas apkaimē jauka diena ar dažādiem gubeniekiem, brīžiem sauli un spirdzinošu vēju, naktī Saulkrastos vējš uzpūta ap 20 m/s, dienā saglabājās ap 15 - 17 m/s brāzmas. Jūrā ūdenslīmenis šoreiz par aptuveni pusmetru zemāks kā iepriekšējos pūtienos tādēļ pludmaļu applūšana lielākoties izpalika.


Tagad atnākuši interesantāki laikapstākļi, pagājušās nedēļas nebeidzamā saule jau brīžiem mazliet apnika. pa dienu Kuldīgas pusē mazliet vējains brāzmās ap 10 - 12 m/s, no rīta mazliet uzlija, temperatūra ap +6°C . Upēs ūdens strauji krīt, Ventā vēl turās, bet mazās upītes jau diezgan tukšas.

Vakarā un nakts sākumā Saulkrastos tagad pamazām pastiprinās DR vējš, brāzmās ap 15 m/s uzpūš, jūra šņāc. Nakts ļoti silta salīdzinot ar pagājušās nedēļas sala naktīm, joprojām 6°C


Saulkrastos vakarā uznāca neliela atziema, uzsniga daži cm sniega.
Vakardiena Jūrmalā bija ļoti vējaina Z vējš visu dienu 15 - 18m/s brāzmās, pludmalē tikai pa kādam retam cilvēkam, sestdien bija pilns. Toties nakts silta, tikai ap 0°C .


Priedainē pirmās pazīmes par auksto fronti, ir sācis pūst Z vējš 5 - 7 m/s.


Rīgas līča D galā vakar un šodien lēno vēju diena. Vakardien pēcpusdienā lēns D puses vējš līdz 3 m/s. Krastā silts ap 13°C, bet iebraucot jūrā jau dažus km no krasta temperatūra vien 8°C, ūdens ap 4°C. Vakarā Klapkalnciema piekrastē strauji vēsāks, ap 23.00 jau -2°C, ar krasta vēju vēsums nāca arī jūrā. Šorīt ap saullēktu kajītē -3°C, jo bija ieejas lūka palikusi vaļā. Saulei kāpjot augstāk strauji siltāks, ap 10 00 jau 9°C , bet tad bezvēju nomainīja ļoti lēna jūras brīze un temperatūra nokrita uz 7°C un tā arī palika visu dienu.
Ūdens piekrastes seklumā iesila līdz 6°C , lai izkāptu krastā pēc geokeš slēpņiem iznāk atspirdzinošs bridiens, jo ūdenslīmenis ir nokrities un pirmajam sēklim vairs nevar pārbraukt pāri.

Tagad Priedainē joprojām skaidrs, bezvējš 5°C silts. No rīta jāgaida ciemos aukstā fronte!


Šodien Zemgalē Bauskas pusē ļoti pavasarīga diena ar 11°C , saulē pavisam silts, jau vasarīgas sajūtas grib rasties. Nekas, jau pēc dažām dienām arktiskā gaisa masa atbrauks un nākamnedēļ tādu siltumu diez vai dabūsim.


Priedainē tagad ārā uz virsmām zem skaidrāam debesīm -7°C , bezvējš, Lielupē pie krasta stāvošā ūdenī veidojas ledus.

Dienā biju Z Kurzemē, tur ēnainās vietās vēl sniega paliekas, dažviet arī uz grants ceļiem piebraaukts sniegs un ledus.


Cik lasīts par vīrusu izplatīšanos tad sausā gaisā tie ilgāk lidinās gaisā nekā lielā mitrumā kad mikropilieni ātrāk nosēžas.


Arktiskā gaisa masa izbraukusi ceļojumā. Saulkrastos no rīta -4°C , dienā uzsila līdz +1°C , lielākoties saulains, lēns ZA vējš.
Tagad jau -5°C , bargs sals, tāds pat ziemā tikai dažas reizes bija.


Šodien Rīgā siltums līdz 9°C komplektā ar smidzinošu lietu un siltu DR vēju līdz 15 m/s. Tagad vakarā Priedainē 7°C , apmācies , vairs nelīst, vējš arī samazinājies.

Mainīgais pavasaris
18.03.2020 19:30

Saulkrastos šorīt saulains, daži grādi mīnusā, uz zemes ap 4 cm sniega, dienā arī saulains, D puses istabu saule piesildīja līdz 22°C . Ārā gaiss iesila līdz 3°C , sniegs kusa ļoti negribīgi, ēnā gandrīz nemaz, tikai saulē nokusa pavisam. Vējš no DR puses vakarā palika stiprāks līdz 12 m/s brāzmās.

Mainīgais pavasaris
15.03.2020 22:30


Saulkrastos atziema, jau vakar vakarā sāka snigt lielām pārslām un ātri izveidojās ap 4cm sniega kārtiņa uz zemes, pēc pirts bija iespēja plikam pavaļāties pa sniegu! Šorīt brīžiem uzspīd saule, -2°C , ZR vējš brāzmās līdz 15 m/s , un no līča ik pa laikam atnāk kāds gubenieks un kopā ar stiprām vēja brāzmāk sagriež īslaicīgu puteni.

Vējainais pavasaris
14.03.2020 10:47

Priedainē nekas vairāk par 20 - 21 m/s tā arī nebija,pēc pusnakts vējš sāka mazināties un tagad pavisam norimis, 4°C silts un debesis mēģina skaidroties. Ūdenslīmenis Lielupē pacēlās apmēram līdz 23. Februārī sasniegtajam.

Vējainais pavasaris
13.03.2020 07:40

Priedainē pirms pusstundas vējš pagriezās vairāk uz R pusi un Lielupes krastā izmēriju dažas brāzmas 19 - 21 m/s, jahtu mastos arī pa laikam skaļi iesvilpjas . Temperatūra 4°C un līst, ūdenslīmenis sācis celties.

Vējainais pavasaris
12.03.2020 23:29

Žēl, ka Jūrmalas puse atkal būs apdalīta, te vējš būs no krasta un lielu viļņu nebūs.

Vējainais pavasaris
12.03.2020 18:50

Šodien dienas vidū Rendā gandrīz bezvējš, pēcpusdienā braucot atpakaļ Rīgas virzienā uznāca lietus un sāk palikt vējaināks, Rīgā vējš strauji pieņēmās ap 17 00 brāzmas koku galotnēs ap 15 - 18 m/s. Silts gan , ap 7°C .

Tagad Priedainē Lielupes krastā apmācies, vējš no DR puses, mežs pie upes taisa aizvēju. Reizēm uzpilina lietus, 6°C silts, ūdenslīmenis pagaidām vēl nekāpj.

Vējainais pavasaris
12.03.2020 18:40

Šodien Rīgas pusē pa nakti un rītu diezgan pielija, uz ielām daudz lielu peļķu, mazajās upēs būs straujš līmeņa kāpums. Diena silta līdz 7°C un mazliet vējaina ar R vēja brāzmām līdz 12 - 15 m/s.

Tagad Priedainē brīžiem mazliet uzlīst, 5°C silts, R vējš brāzmās līdz 10 m/s. Lielupē ūdenslīmenis kāpj

Vējainais pavasaris
11.03.2020 22:59