M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Siltā gaisa masa brauc un rekordi lūst! Nez kad bija iepriekšējā reize kad ar vienu siltās gaisa masas uzbraucienu krīt tik daudz rekordi? Vakar Saulkrastos termometrs līdz +8°C izspieda kopā ar siltu DR vēju. Šorīt Saulkrastos no rīta +5°C, debesis daļēji noskaidrojušās mērens DR vējš.
Varētu februārī arī šādas dienas būt. Februāris ir vienīgais mēnesis kurā es neesmu burājis, gribās šo problēmu atrisināt!


Ziemeļkurzemē šodien ap 4°C silts, nomācies, D vējš pamazām pieņēmās līdz 10 - 12 m/s, mazajās upēs ūdens daudz, vietām tuvu palieņu applūšanai
Tagad Priedaine koku galotnēs brīžiem uzpūš ap 15 m/s brāzmās. Siltā gaisa masa brauc šurp, rīt gaidām siltumu līdz 7°C


Vakar un šodien izbaudījām globālo sasailšanu un aizburājām līdz Bērzciemam un atpakaļ. Vakar dienas sākumā līča D galā lēns mainīga virziena vējš 0 - 2 m/s, temperatūra ap 2°C, pēcpusadienā sākās stabils vējš no DR puses, ar to līdz 17 00 tikām līdz Bērzcieemam.

Pa nakti vējš kāpu priežu galotnēs pastiprinājās brāzmās līdz 18 m/s, jūrā ūdenslīmenis pacēlās par 0,5 m. Šodien no rīta Bērzciemā 5°C silts , DR vējš brāzmās līdz 12 m/s. Kuģošanai uz Lielupi apstākļi ideāli, 6°C silts, DR vējš jūrā 10 -14 m/s, no aizmugurees nākoši līdz 0,8 m augsti viļņi, brīžiem smidzinošs lietus, tikām atpakaļ pa 3 stundām. Lielupes grīvā ūdenslīmenis augsts, ūdens turpina izskalot Buļļusalas krastu.

Tagad Priedainē lietus mitējies , 5°C silts, vējš pierimis.


Rīgā tagad daļēji noskaidrojies, spīd pilns mēness, vējš norimis 4°C silts, jauks Atlantiskas ziemas vakars.

Vakar Strenčos pēcpusdienā vairākas stundas lija, brīžiem mēreni, laivā pēc 3 stundu braukšanas pa Gauju ap 20 l ūdens. Temperatūra ap 3°C. Laukā darbiem laiks labs, kad jāložņā pa krūmiem un jākāpj pa stāviem bebru izalotiem upju krastiem sniegu un slidenumu negribas nemaz.


Saulkrastos pa nakti uzsnidzis slapjš sniegs apmēraam 2 cm, tagad jau +1 un viss kūst, mežā no kokiem pil tā itkā lietus lītu.


Tur tā regulāri notiek, tas krasts taču no smiltīm sastāv. Pie Gaujas arī ir līdzīgi izskalojumi. Ja negrib lai izskalojas tad vajag krastu veidotu no kristāliskā pamatklintāja!

1.janvāris 2020 gada.
04.01.2020 20:05

Dažādām aktivitātēm dabā daži grādi plusā ir daudz patīkamāk nekā bargs sals. Jaungada laivu braucieu arī nevarētu sarīkot ja upes būtu aizsalušas. Relatīvi nesenā pagātnē Atlantiskā klimata laikā Latvijā bija līdzīgi apstākļi dažu tūkstošu gadu garumā ar vēl siltāku klimatu kā šobrīd. Ja piepildīsies prognozes par globālo sasilšanu tad pie mums varētu atjaunoties līdzīgi klimatiskie apstākļi kādi jau reiz pie mums bijuši un šobrīd vērojami Polijas DR daļā un Vācijā, kur ziemas ar ilgstošu salu un sniega segu nepastāv.


Pēdējās 4 dienas pavadīju mūsu nu jau tradicionālajā Jaungada laivu braucienā, šoreiz pa Ogri no Ērgļiem līdz Meņģelei. 30. decembris Ērgļos no rīta sākās ar apledojumu uz kokiem un ceļiem, dienas gaitā tas nokusa, vakarā sāka līņāt, siltums līdz 7°C , vējš brāzmās koku galotnēs ap 12 - 14 m/s. 31. decembrī mazliet vēsāks, vakarā sāka skaidroties, 2020. gads atnāca ar skaidrām debesīm un dažiem grādiem mīnusā. Vakarā īslaicīgas sniega graudu brāzmas, Jaungada diena atnāca ar skaidrām debesīm, -3°C un sauli, uz zemes daži mm sniega graudu, kas nokusa tikai pašā vakarā. nakts no 1. uz 2. janvāri jau plusos, 2. Janvārī ap +3°C , apmācies.

Ogrē ūdens daudzums pietiekams laivošanai, tikai Bražu krācēs prasījās vismaz par 10 cm vairāk, jo seklākās vietās iznāca šļūkt pa akmeņiem.

Tagad Saulkrastos apmācies, DR vējš brāzmās līdz 14 m/s un +5 C silts.


Saulkrastos temperatūra ap 19 00 pārvarēja nulles barjeru un nu jau ir +2°C, sākumā bija neliela atkala, tagad jau mazliet līņā, apledojums tā arī īsti neizveidojās. Vējš no DR puses brāzmās 10 - 12 m/s.


Saulkrastos šorīt bargs ziemas sals -4°C, lēns DA vējš, debesis brīžiem mēģina skaidroties. Rīt došos 3 dienu laivu braucienā pa Ogri, šādām aktivitātēm laika apstākļi būs perfekti ar siltumu līdz 7°C .


21. Decembrī es arī kuģojot pa Lielupi ievēroju, ka vētriņa mazliet patrādājusi. Būs daudz malkas ugunskuriem. Pie Gaujas arī krasts bija līdzīgi paskalots un izveidojies līdz 5 m augsts smilšu stāvkrasts. Smiltis atgriežas apritē.


Ģeologi parasti pārāk nesatraucas par klimata pārmaiņām , jo daži grādi vairāk vai mazāk gadsimta laikā vai jūras līmeņa svārstības par dažiem metriem nav nekas jauns - tas viss ir bijis un būs.
Bet toties ieguvums no cīņas ar klimata pārmaiņām ir neatjaunojamo resursu patēriņa samazināšana, tā ka varbūt visa šī jezga nav nemaz tik slikti.


Ziemassvētku rīts Saulkrastos atnācis ar miglu un nelielu smidzināšanu, ārā viss ļoti mitrs, bezvējš, +4°C silts.


Lauka darbiem ideāls laiks turpinās, vakar Rīgas apkaimē +6°C visu dienu, bezvējš. Saulkrastos šorīt +5°C, neliela dūmaka un bezvējš. Vakar bija jāveic mērijumi Mazajā Juglā, labāks laiks, lai ziemā darbotos pa ūdeņiem pie mums nav iespējams.


Priedainē šorīt ļotti mitrs, bet silts +5°C, bezvējš, apmācies, neliela dūmaka. Pēdējās dienās temperatūra ļoti stabila 3 - 5°C robežās dienu un nakti.


Burāšanai labvēlīgi laikapstākļi turpinās! Izbraucu mazu līkumiņu līdz Lilastei un atpakaļ uz Lielupi. dienā vējš no DA brāzmās līddz 12 m/s, krasta aizsegā viļņi minimāli, apstākļi ideāli straujai burāšanai. Nomācies visu dienu, bet siltts +5°C. Tagad vakarā Priedainē brīžiem smidzinošs lietus, vējš pierimis.


Šodien izcila diena ar siltuma rekordu un vēju pēcpusdienā. Saulkrastos gan uzpūta mazāk kā gaidīts, pie jūras varbūt arī bija pie 20 m/s brāzmas, bet aiz kāpas jau parasts pastiprs vējš vien bija. Pēc meteostaciju datiem vienīgā vieta kur bija vētra ir Sirves pussalas gals kur vidējais vēja ātrums 14 00 sasniefza 21,1 m/s un brāzmas līdz 28,8 m/s.

Tagad Saulkrastos vējš jau pierimis, tikai jūras šņākoņu vēl var dzirdēt. Temperatūra nokritusies līdz 5°C.


Siltums turpinās! Šodien Vecumnieku pusē 4 - 5°C silts, bezvējš, nomācies. Lauka darbiem ideāls ziemas laiks, rokas nesalst, aparatūra neniķojas, nekas nav jāmeklē zem biezas sniega segas. Tagad Priedainē sācis līņāt, 5°C silts, vēja joprojām nav. Cerams,ka rīt uzpūtīs kā solīts!


Geokešings ir spēle kur jāmeklē dažādās vietās noslēpti slēpņi, treils ir lineāri izvietota slēpņu sērija parasti gar kādu taku, ceļu vai upi, reeizēm arī vienkārši pa mežu. Lāčupītes gadījumā tie ir 44 slēpņi visā upītes garumā no Sēkļa ezera līdz jūrai.

www.geocaching.com


Vakardienu un šodienu pavadījām pārgājienā pa Lāčupītes geokeša treilu. Aktivitātēm dabā ar nakšņošanu mežā laikapstākļi lieliski, vakar pēcpusdienā gan nedaudz sāka pilināt, kas turpinājās visu vakaaru un nakti, bet tas nekādi netraucēja mūsu pasākumam. Šodien no rīta vietām manījām sniega paliekas, tā ka naktī pa kādai sniega pārslai arī bija pievienojusies lietum. Dienā mākoņi paklīda un brīžiem saule paspīdēja, vējš kas vakar brāzmās ap 10 m/s uzpūta šodien bija norimis. Temperatūra vakar un šodien daži grādi plusā.

Tagad Priedainē +3°C, D puses vējš līdz 6 m/s, brīžiem mazliet līņā.