M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien Latvijas galējos A saule mijās ar lietu nenesošiem gubeniekiem, vējš no Z puses līdz 6 m/s, saulainos brīžos līdz 12°C silts.


Varbūt siltuma norma iztērēta un tagad mums pienākas tikai vēss laiks. Nemaz jau tik aauksts nav, vakar Lubāna ezera apkaimē saulainos brīžos līdz 12°C silts, nesot inventāru pa krūmiem pat karsti bija. Jūrā pēc novērojumu staciju datiem ūdens vēl līdz 14°C silts, peldsezona vēl iet pilnā sparā!


Vakar un šodien Bolupes apkaimē laikapstāakļi kā jābūt rudenī ar gubeniekiem no kuriem īslaicīgi uzlīst, pēc tam atkal saulaini brīži līdz nākošajai lietus kārtai , temperatūra līdz 12°C. Vakar vējš arī vairāk iepūta, koku galotnēs brāzmās 12 - 14 m/s. Tagad Ludzā 7°C silts un nupat arī uznācaa neliela lietus šalts. Meteoradars gan Latgalei neko nerāda. Vispār prasītos 2 radarus 1 Vidzemes augstienē un otru Kurzemes vidienē, tad teritorija būtu labāk nosegta un mazāka iespēja, ka abi radari reizē sabojāsies. Igauņiem jau tagad ir 2 radari.


Brīvdienās līča Kurzemes piekrastē bija lieliski apstākļi burāšanai, vējš līdz 15 m/s un krasta aizvējā rāms ūdens, tikai sestdien vējam iepūšot vairāk no ZR puses paralēļi krastam posmā no Kolkas līdz Mērsragam bija līdz 1 m lieli viļņi, kas burājot no Kolkas uz Mērsraga pusi veicināja sērfošanu. Vakar rīta pusē kuģojot no Ķesterciema uz Lielupi DR vējš brāzmās līdz 15 m/s un ik pa laikam nedaudz uzlija. Līča D galā augsts ūdenslīmenis apmēram par 1 m vairāk kā parasti. temperatūra līdz 13°C.
Šorīt Jūrmalā brīžiem saulains, R vējš līdz 10 m/s 12°C silts.


Šorīt piekrastē pie Ušiem saulains, daži nelieli gubenieki apkārt klīst, 15°C silts, R, ZR vējš līdz 6 m/s, krasta aizvējā jūra pavisam rāma.


Pie Kolkas pievakarē uznāca daži melni mākoņi un dažas reizes uzrūca, atnesa īslaicīgas lietus brāzmas kopā ar krusu un vēja brāzmām līdz 17 m/s. Kolka šodien kontrastu vieta, Irbes šaurumā lieli viļņi un stiprs vējš kamēr līcī krasta aizvējā visss mierīgi, var burāt pie kombinācijas stiprs vējš un gluds ūdens.

Tagad debesis noskaidrojušās, spīd Mēness, vējš pierimis, 12°C silts, ūdens arī 12°C līcī pie Ušiem.


Vakar pievakarē Rīgas līcī kuģojot no Lielupes Mērsraga virzienā pārsvarā saulains un līdz 17°C silts, vējš no DR, R dažā brāzmā līdz 15 m/s, viļņi līdz 1m īsi un asi tādi kas dod daudz šļakatu uz klāja, pēc saulrieta vējš pierima līdz 5 - 6 m/s. Ūdens temperatūra apvelinga ietekmē Kurzemes pusē ap 10°C

Šorīt pie Upesgrīvas brīžiem sīks sdmidzeklis, 13°C, vējš no DR pagaidām tikai līdz 7 m/s. Izskattās, ka šajā nedēļas noggalē būs sākusies rudens burāšanas sezona ar stipriem vējiem un daudz nokrišņiem.


Vakar vējaina, bet silta diena Rīgas apkaimē līdz 20°C, pēcpusdienā D vēja brāzmas līdz 15 - 17 m/s. Šorīt Priedainē 15°C, DR vējš brāzmās līdz 10 m/s, brīžiem saule paspīd.


Šodien Kuldīgas pusē dienas vidū līdz 20°C, D puses vējš uzpūta brāzmās līdz 15 m/s, daļēeji mākoņains.
Pēcpusdienā un vakarā Priedainē līdz 22°C, D vējš 12 - 14m/s brāzmās, uz nakti tagad vējš pierimis, 17°C silts. Uz priekšu prognozes interesantas, cikloni, stipri vēji, lietus - laikapstākļi kā jābūt rudenī.


Šodien neprātīgi silts, Bauskā līdz 28°C, Mūsā ūdens ap 20°C, veicot mērījumus garos makšķernieku zābakus joprojām neevajag.

Tagad Priedainē vakars joprojām ļoti silts 21°C, neliels DA vējš, Lielupē ūdens ap 20°C, būs jātaisa nakts pelde!


Saulkrastos šodien vasarīga diena ar siltumu līdz pat 22°C pat neskatoties uz to, ka saule bija aiz bieziem spalvu mākoņiem. pēcpusdienā vējš iegriezās no A puses līdz 8 m/s. Vakarā ap saulrietu no D puses nāca tumšs mākonis un atnesa dažas piles, bet lielums aizgāja pa jūru. Stāvot krastpā varēja dzirdēt kā dažus simtus metru jūrā intensīva lietusgāze kapā ūdens virsmu. Jūrā ūdens silts 18°C, A vējš vēl nebija paspējis izraisīt apvelingu.

Tagad pāri Kurzemei iet nokrišņu un vāju negaisu zona, cerams, ka atnāks arī līdz Saulkrastiem, jo sausums liels. .


Vasara turpinās un turpinās, Saulkrastos pēdējās 2 dienas diezgan saulainas un vasarīgi siltas, dienā ap 20°C, naktīs ap 12 - 14°C, jūrā ūdens 18 - 20°C . Šorīt no rīta nopilēja dažas lietus piles, sausums turpinās. Cerams ka dienā uznāks kāds negaisiņš.


Šodiena atkal vasarīgi silta, Krāslavas pusē saulains un līdz 20°C , pēcpusdienā vairāk gubenieku, bet nokrišņus neviens nedeva. Tagad Ludzā skaidrs, bezvējš un 11°C..


Vakar Ludzas pusē sāka līt ap 12 00 un liija līdz pat vakaram pārsvarā smidzeklis, bet reizēm īslaicīgi uzlija stiprāk temperattūra ap 14°C, vējš lēns. Ezeros ūdens vēl ap 20°C, likās kā siltā vannā salīdzinot ar gaisu. Kopumā diena kā rudens sākumā pienākas. Vienīgais trūkums, ka sēžot laivā grūti pierakstīt datus, jo lietū papīri šķīst ārā.

Šorīt Ludzā neliela migla un 8°C


Brīvdienās vasara mūs lutināja. Rīgas līcī naktīs bija ap 18°C silts, dienā līdz 23°C, uz klāja pie stūres pat naktī varēja sēdēet šortos un tkreklā, ūdens sestdien Kolkas pusē ap18°C, līča vidienē apmēram tāpat, svētdien Vidzemē pie Veczemju klintīm ap 20°C . Vēji pārsvarā no D, DA pusees, lai tiktu uz Lielupi no Kolkas vajadzēja burāt pāri līcim uz Vidzemes pusi un tikai tad varēja griezt uz Lielupi. Vakar nakts sākums ļoti silts, Priedainē vēl pusanaktī 20°C, Lielupē ūdens 22°C.

Šodien Latgalē Rāznas ezera apkaimē saulains, līdz 24°C silts ūdens ezeros ap 20°C , DA vējš līdz 6 m/s, Tagad vakarā Ludzā joprojām 22°C, bezvējš, debesis dūmakainas, aukstā fronte drīz būs klāt, tikai izskatās, ka bez negaisa.


Vasara turpinās! Līča piekrastē Rojas apkaimē šodieen līdz 22°C silts, pārsvarā saulains, no rīta lēns ZR vējš , pēcpusdienā tas pastiprinājās līdz 10 m/s brāzmās. Ūdens apvlinga ietekmē 14°C kā radts sprdznošai peldei. Tagad naktī pie Ģipkas bezvējš, 14°C , skaidras un tumšas debesis, var izbaudīt zvaigžņotu nakti prom no pilsētu gaismām.


Tagad Rīgas līcī pretī Jūrmmalai apmācies, 22°C , DA puses vējš 2 - 3 m/s, prognozē bija līdz 7 m/s, pievīla mazliet, biiju sapriecājies, ka būs strauja burāšana, bet iznāk vllkšanās ar 10 - 13 km/h No solītā lietus ap 15 00 tikai dažas piles nopilēja un viss, sausums turpinās.


Siltums atgriezies kā jūnijš. Vakar bijām aizburājuši pie Ragaciema, tur A vējam pūšot ūdens piekrastē starp sēkļiem iesilis līdz 24°C. Šodien arī silta un saulaina diena Saulkrastos ap 20 - 23°C, tiešā saulē un aizvējā smagus darbus strādājot pat karstuma sajūta radās.


Šonat vairs nekādas tropiskās nakts, Saulkrastos no rīta 10°C , pilnībā skaidrs, bezvējš. Prasās lietus, dārzā un mežos sāk atgriezties sausums.


Iepriekšējā nakts Priedainē bija tropiska ar 20°C ap 5 00 no rīta. Diena Rīgas apkaimē vasarīgi silta līdz 25°C .
Brīvdienas pavadīju Kihnu salā, tur arī silts ap 22°C daļēji apmācies un lēni D puses vēji, kas kuģošanai atpakaļ nebija pārāk labvēlīgi, Jūrā ūdens ap 18 - 20 C Saulkrastos šodien pēcpusdienā līdz 23°C silts, daļēji māloņains, lēns R puses vējš, tagad vakarā nokrities uz 18°C, bezvējš.