M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Priedainē šorīt piesalis, spainī 2 cm ledus kārta un zemes virskārta sasalusi, auto logs aizsalis. Nakts bija skaidra, bet no rīta sāka pamazām apmākties, vējš vakar vakarā norima un pa naktī bezvējš. Lielupē pie krasta stāvošā ūdenī vižņi.

Tagad Rīgā nomācies, ap 0°C , peļķes pa nakti aizsalušas.


Šovasar Jāņu svinētājiem būs iespēja Lielupes grīvā uzkurt milzu ugunskuru no visiem šiem izskalotajiem kokiem.

Ķerot vētru...
23.02.2020 14:31

Šajā ziemā tas kaut kā īpaši izteikti, ka vētrainie vēji no DR puses, liekas, ka neviena ZR vētra vispār šajā sezonā nav bijusi. Līča D galā lielus viļņus tā arī neesam dabūjuši.


Saulkrastos no vētras atkal nekā, vien mazliet vējaināks kā parasti, pie jūras vakar pievakarē varbūt daža brāzma līdz 20 m/s izspieda. Lietus gan lija ilgstoši, bet kopumā nekas daudz nenolija, temperatūra grozijās ap 3°C.

Šodien DR vējš Saulkrastos jūras krastā brāzmās ap 15 m/s, brīžiem uzpilina lietus, temperatūra ap 4°C, ūdenslīmenis jūrā diezgan augsts, pie Baltās kāpas viļņi skalojas līdz kāpas pamatnei.


Šodien Kurzemē Saldus apkaimē ļoti pavasarīga diena, saule, zaļi ziemāju lauki temperatūra ap 5°C , bet tā kā nebija vēja tad likās siltāks. 2013. Gadā šādus skatus varēja ieraaudzīt tikaai aprīļaa vidū.

Tagad Priedainē daļēji mākoņains, +5°C, Lielupes grīvā ūdenslīmenis joprojām augsts. Kad atbraaucu un nonācu Lielupes krastā bija sajūta, ka kaut kas pietrūkst un tad sapratu, ka nav vēja nemaz, Lielupe gluda kā spogulis. Tagad pie stiprajiem vējiem tā pierasts, ka bezvēja dienā sajūta, ka kaut kas pietrūkst.


Saulkrasti vēja jomā šodien apdalīti, nekas vairāk par 12 - 15 m/s brāzmās nav bijis kamēr Rīgā nesen uzpūta līdz 24 m/s un pat iekšzemē Cēsu pusē brāzmas līdz 23 m/s. Temperatūra no rīta izspieda +9°C , tagad vairs tikai +5°C . Pēc aukstās frontes debesis noskaidrojās un tagad pārsvarā saulains un pēc sajūtām ļoti pavasarīgs.


Saulkrastos vakar no rīta bija piesalis -2°C, un saulains dienā nomācās gršadi līdz +3, pēcpusdienā uznāca īslaicīga lietus un slapja sniega brāzma, vējš no D puse brāzmās līdz 10 m/s.

Šorīt +2°C nomācies, D vējš brāzmās ap 10 m/s. Rīt izskatās, ka būs vējainākā diena, Vidzemes piekrastē ap 20 m/s brāzmas un vēja virziens DR, R tā, ka jūra dabūs paviļņoties pret krastu, Z Vidzemes piekrastē viļņi varbūt uzpucēs smilšakmens atsegumus.

Nedēļa ap nulli
16.02.2020 10:03

Šodien Z Kurzemē pārsvarā apmācies, bet reizēm pa kādu mākoņu šķirbu saule īslaicīgi paarādijās, temperatūra ap +4°C, vējš no DR puses brāzmās aap 12 - 14 m/s. Reizēm uznāca pa kādai īslaicīgai lietusbrāzmai, Upes pēc iepriekšējo dienu lietiem uzplūdušas, mazās upes laivojamas.

Tagad Priedainē ap 3°C , neliels DR vējš , brīžiem atnāk pa kādam nokrišņu mākonim ar īslaicīgu lietu.

Nedēļa ap nulli
12.02.2020 21:50

Lielā ciklonu sistēma beidzot atbraukusi arī līdz mums. Šodien Saulkrastos no rīta vēl ap 0°C un saulains, dienas gaitā temperatūra kāpa uz augšu, mākoņu palika arvien vairāk un pēcpusdienā sāka pastiprināties D puses vējš, kas tagad brāzmās pūš ap 12 - 14 m/s, temperatūra sasniegusi 4°C . Izskatās, ka no vētras čiks vien būs, D vējš pie mums pūš gar krastu vai no krasta tādēļ uz lieliem viļņiem un augstiem ūdenslīmeņiem velti cerēt, Līcī tagad vējš ūdeni izpūtis ārā un tas viens no zemākajiem pēdējā mēneša laikā.


Man arī lietus laikā uz Ragakāpas dēļu takas ir sanācis pamatīgs kritiens ar velo, mazliet saslīdēja, aizķēra margas un tad jau inerce un gravitācija visu ņēma savā kontrolē. Par laimi inekas nopietnāks par zilumu uz kājas nebija.


Šodien Latgales A pusē dienas gaitā temperatūra lēnām pazeminājās un pēcpudienā jau ap -3, no rīta īslaicīgi uzputeņoja, uz zemes gan nekas daudz nesakrājās Ludzas pusē ap 2 cm, Daugavpilī sniega nemaz nebija. Saules diezgan daudz starp mākoņiem, pastiprs vējš no Z puses aukstumu padarīja jūtamāku.

Šobrīd Saulkrastos Z vējš līdz 10 m/s, -3°C un skaidrajās debesīs spīd gandrīz pilns Mēness.


Ludzā šorīt atkusnis, +1°C, pa nakti uzsniguši 2cm sniega, kas tagad lēnām kūst.


Izskatās kā marta beigas vai aprīļa sākums.

Zaļā ziema turpinās
06.02.2020 08:02

Šorīt bargs sals! Saulkrastos no rīta 6 00 -7°C, skaidras debesis, bezvējš. Vēlāk pa ceļam uz Rēzeknes pusi žilbinoša saule tieši acīs, braukt grūti. Dienā Rēzeknes pusē saulains, uz pēcpusdienu apmācās, pa kādai retai sniega pārslai pavirpuļoja. Temperatūra arī dienā saglabājās nelielos mmīnusos, vējš auksts no Z puses 4 - 8 m/s. Uz ezeriem pie krasta ledus 4 cm, ļoti uzmanīgi var uzkāpt un neielūst. Bļiotkotājiem laiks sasparoties!

Tagad Ludzā skaidras debesis un jau --3°C sals.


Šodien Zeemgalē līča efekts darbojās, Z puses vējš 10 - 12 m/s, ik pa laikam lietus, sniega graudu un slapja sniega brāzmas, brīžiem arī saule paspīdēja. Tagad Priedainē joprojām Z puses vējš brāzmās līdz 10 m/s un pa laikam kāds mākonis no līča atnes nelielu sniega graudu brāzmu, tempratūra ap +1°C .


Brīvdienas aizvadītas ļoti siltas un mitras, Izbaudot globālo sasilšanu aizburājām no Lielupes līdz Upesgrīvai un atpakaļ. Sestdien vējš no DDR līdz 10 m/s, dienas vidū ap 2 stundām mēreni lija, temperatūra cēlās, vakarā Upesgrīvas piekrastē līdz 6°C. Jūrā ūdens ap 4°C .

Svētdien vējš sākumā no DR puses 4 - 8 m/s, no rīta temperatūra vēl 6°C. Ūdenslīmenis augsts, piekrastē daudzviet neliela krasta erozija, pludmale zem ūdens viļņi skalo priekškāpas. Pēcpusdeinā atnāca fronte un sāka mēreni līt, ap pulksten 16 00 kad bijām jau iebraukuši Lielupē vējš strauji iegriezās no ZR un brāzmās īslaicīgi pastiprinājās līdz 15 - 18 m/s. Vēlāk nakts sākumā debesis noskaidrojās un temperatūra nokrita uz 2°C , vējš pierima līdz 5 -10 m/s .


Dāņi laikam skaitās viena no laimīgākajām nācijām pasaulē un viņiem šādas ziemas ir norma nevis izņēmums tā ka nezinu vai laimīguma sajūta ir atkarīga no saules spīdēšanas ilguma vai sniega esamības/neesamības.


Saulkrastos vakar un šodien Atlantiskā ziema pilnā sparā. Vienīgi vakar vairāk līņāja, šodien vairāk miglināja, temperatūra ap +4°C vējš no DR puses pārsvarā lēns.


Šodien Atlantiskā ziema atgriezusies Saulkrastos ar +5°C, mākoņainām debesīm un mērenu R vēju. Vakar Rūjienas pusē no rīta bija mazliet Arktiskā ziema ar -4°C, ar ledu pārvilktām peļķēm, sasalušu zemes virskārtu un spožu sauli.


Es šo ziemu saucu par Atlantisko, jo šādas ziemas pie mums bija Atlantiska klimata optimuma laikā kad Baltijas jūrā piedzīvoja Litorinas jūras stadiju. Es par šo ziemu priecājos, jo ir iespēja piedzīvot ko tādu, kas mūsu reģionā varbūt nav bijis vairākus tūkstošus gadu. Un papildus tam laivošana un burāšanas sezona turpinās visu ziemu.