M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Saulkrastos pilnīgs atvasaras trakums, tagad 11 vakarā 19°C silts, pat jūlijā šī skaitītos ļoti silta nakts.

Atvasaras noskaņas
24.09.2020 23:16

Šodien atvasara trakoja, pēcpusdienā Rīgas apkaimē auto termometrs rādija 20 - 21°C , saule visu dienu, vējš pavisam lēns.

Atvasaras noskaņas
22.09.2020 23:56

Šorīt Priedainē 12°C silts, pa mākoņu šķirbām uzspīd saule, vējš naktī kādā brīdī norimis, tagad vairs tikai ap 10 - 12 m/s brāzmās, ūdenslīmenis Lielupē pazeminājies par 30 cm. Pie Priedaines laivu garāžām vējš nolauzis priedei galotni, kas nokritusi vietā kur parasti stāv kāda mašīna, bet šoreiz Mērfija likums kaut kā neizpildījās, jo nevienas mašīnas tai vietā nebija.


Skaisti viļņi jūrā bijuši. Šādā laikā gar jūru var staigāt stundām un garlaicīgi nepaliek. Agrā rudens vētru priekšrocība, ka ūdens un gaiss vēl silts , var arī pa viļņiem palēkāt.


Šodien laiks kā jābūt rudenī! Vējš, jūrā balti viļņi, līča efekta lietusbrāzmas , pa gaisu lidojošas lapas un skujas, rudens pēc pilnas programmas. Pēcpusdienā un pievakarā Priedainē Lielupes krastā vēja brāzmas brīžiem 18 - 20 m/s, ūdens līmenis apmēram par metru augstāks nekā parasti, reizēm jahtu vantīs vējš spalgi iegaudojas, pa laikam līča efekta nokrišņi, temperatūra ap 12°C .


Šodien Jelgavas apkaimē ZR vējš brāzmās 15 - 18 m/s, no līča nāk gubenieki, kas pa laikam atnes īslaicīgu lietusbrāzmu, brīžiem saule uzspīd, temperatūra ap 13°C . Jūras ūdenslīmenim ceļoties arī Lielupē pie Jelgavas ūdens pacēlies par 40 cm. Zemgale ir tik plakana, ka Lielupē jūra ietekmē ūdenslīmeni līdz pat Staļģenei. Kritums no Staļģenes līdz jūrai tikai aptuveni 50 cm.


Šodien pilnīgs vasaras neprāts! Kursemē Saldus un Tukuma apkaimē dienā saulains un līdz 25°C , septembris tēloja jūliju . Tagad vakarā Priedainē nomācies, pirms stundas vējš iegriezās no ZR un lēnām pastiprinās, tagad brāzmas ap 10 m/s, 17°C silts.

Rīt gan mūs priecēs laikapstākļi kādiem rudenī jābūt! Ja nebūtu darba diena tad aizdotos garā pārgājienā gar jūru izbaudīt vēju un viļņus.


Skaisti viļņi jūrā bijuši, tā vien prasās iebrist un kārtīgi izlēkāties pa rudenīgi silto ūdeni.


Šodien Kurzemes pusē pēcpusdienā atgriezās vasara, saulei spīdot un pie lēna vēja gaiss iesila līdz 22°C . Rīt izskatās, ka Zemgales pusē kur man jābrauc būs īsts vasaras trakums, pēc tam gan nāks interesantāki laikapstākļi.

Saulkrastos arī šovakar silts 15°C , skaidrs un bezvējš.


Delfīni ir redzēti Kategatā un Skagerakā, Rīgas līcī un mums tuvējā Baltijas jūras daļā nav gadījies redzēt.


Šodien Rīgas līcī izcili laba burāšanas diena. Dienas pirmajā pusē atkuģojām no Ģipkas atpakaļ uz Lielupi, ceļš , kas parasti prasa 7 - 8 stundas šodien paņēma tikai 4 stundas 30 min. R vējš pūta brāzmās līdz 15 m/s, posmā no Ģipkas līdz Mērsragam vējš vēl bija nestabils, brīžiem 4- 6 m/s, bet tad pēkšņas brāzmas līdz 15 m/s , bet pabraucot garām Mērsragam un attālinoties no krasta R vējš nostabilizējās 10 - 15 m/s robežās un saglabājās līdz pat Lielupes grīvai. Viļņi līdz 1,5 m labvēlīgā virzienā veicināja sērfošanu. Diena silta jūrā līdz 17°C , brīžiem arī saule.

Tagad priedainē joprojām silts ap 16°C , apmācies, vējš norimis.


Šodien Mērsragā diena izvērtās saulaina ar atsevišķiem gubeniekiem, kas tikai rīta pusē mazliet uzpilināja. Temperatūra līdz 16°C , dienā ZR vējš brāzmās pat pie paša krasta koku aizsegā iepūta līdz 15 m/s, tālāk no krasta noteikti, ka bija vairāk. Tagad uz nakti vējš norimis un pagriezeies no DR, R puses pavisam lēns ap 3 m/s, temperatūra zem skaidrām debesīm krītas , tagad 12°C


Vakar pievakarē atburāju no Lielupes līdz Mērsragam, līcī DR vējš 7 - 10 brāmzās brīžiem līdz 14 m/s, viļņi līdz 1m brīžiem haotiski no vairākām pusēm. Vairākas reizes uzlija, vakars ļoti silts ap 17°C, lietus arī vasarīgi silts. Ūdens pie Mērsraga apvelinga ietekmē 14°C , silto ūdeni tagad jāmeklē Vidzemes piekrastē.
Naktī pie Mērsraga debesis daļēji noskaidrojās , temperatūra pazeminājās līdz 13°C . No rīta Z pusē aizgāja negaisa mākoņu grēda ar dažiem zibeņiem. Tagad brīžīem saule, brīžiem mazliet uzpilina , vējš iegriezies no R puses, 15°C silts. Mērsraga seklajā randu pļavu līcī krasta aizvējā ūdens pavisam rāms, tik reizēm kāda vēja brāzma uzpūš līdz 8 m/s.


Saulkrastos nupat bija intensīvs 10 minūšu gāziens kopā ar krusu, bet bez pērkona. Uz īsu brīdi siltumnīcas jumts palika balts no krusas, uz zemes gan nekas neuzkrājās, krusa apmēram 5 - 8 mm diametrā.

Šī diena jau bija mazliet ar rudenīgu piedevu. Saulkrastos divas reizes uznāca lietusbrāzmas, temperatūra nepacēlās virs 17°C , saulainos brīžos gan likās silts.


Saulkrastos šodien dienas pirmā puse vasarīgi silta līdz 20°C pat neskatoties uz to, ka bija pārsvarā nomācies. Pēcpusdienā atnāca fronte un ap 17 30 sāka līņāt, kas ar dažāda ilguma pārtraukumiem turpinās joprojām. Silts gan tagad 15°C .


Saulkrastos šorīt no līča nāk dažādi gubenieki, pagaidām neviens vēl nelīst, rīts silts 15°C , brīžiem saule, lēns R puses vējš.

Brīvdienās naktī no sestdienas uz svētdienu un svētdien kuģojām no Vilsandi salas atpakaļ uz Lielupi. Naktī Sāmsalas A pusē šķērsojām ciklona centru, apmēram stundas laikā vējš nomainījās no A uz DR , vajadzēja izplānot savu kursu lai maksimāli izmantotu vēja maiņu un nebūtu kādā brīdī jābrauc pārāk cieši pret vēju. Līdz ar vēja maiņu jūrā haotiski viļņi līdz 1,5m no dažādām pusēm mūs pamatīgi izmētāja, vējš brāzmās 12 - 14 m/s, mierīgāks palika tikai Irbes šaurumā. Svētdien līcī stabils 7 - 12 m/s DR vējš mūs 8 stundās aizvizināja no Kolkas līdz Lieupei.


Pēdējās dienas Alandu salās arvien vairāk var izjust rudens tuvošanos, bērziem lapas sāk palikt dzeltenakas, vakari tumšāki, brīžiem kāds gubenieks atnes lietus brāzmu, dienā temperatūra vairs nepaceļas virs 20°C , ūdens gan vēl silts, ap 17 - 20°C tā, ka peldēties var uz nebēdu.


Šorīt Stokholmas arhipelāga ārējā daļā joprojām silts 19°C , daļēji nomācies, vējš no D puses 7 - 9 m/s, ūdens ap 18 - 20°C. Naktī nedaudz uzlija, bet nu tik vien, ka uz klāja mazliet slapjš. Frontes tuvošanos jau vakar varēja manīt kā D vēja pastiprināšanos un debesu pakāpenisku nomākšanos ar blīviem spalvu mākoņiem.


Zviedrijas mazajās saliņās uz A no Stokholmas uz robežas ar atklāto jūru turpinās dienvidu vasara. Šodien gan vairāk spalvu mākoņu, rīta pusē pat bija pārsvarā apmācies, pēcpusdiena gan saulaina. Vējš no D puses 2 - 4 m/s , jūra pavisam rāma. Gaisa temperatūra dienā līdz 24°C , tagad joprojām 20°C . Sajūtas kā pie Vidusjūras.


Zviedrijā mazajās klinšu saliņās uz austrumiem no Stoholmas neprātīga vasara, vakar līdz 25°C silts, saule visu dienu, ūdens ap 20 - 22°C . Baltijas jūru šķērsojām pirmdien, atklātajā jūrā arī saule, dienā līdz 23°C , naktī nenokrita zem 19°C , gandrīz vai tropiskā nakts , jūras vidienē ūdens ap 18 - 20°C silts, izmantojām nelielu bezvēja brīdi , lai izpeldētos Baltijas jūras vidū.
Svētdienas vēlā vakarā Irbes šaurumā vējš no Z, ZR puses, nakts gaitā tas pagriezās uz ZA, dienā jūras vidienē uz brīdi piierima un tad pagriezās no D puses un tāds visu pirmdienu. Vējš pavisam lēns 2 - 4 m/s , viļņi 0,2 - 0,4 m.

Naktī debesis zvaigžņu pilnas, redzēju arī 6 meteorītus, perfekts laiks nakts debesu vērošanai prom no pilsētu gaismām.

Šorīt arī saulains, 19°C silts , lēns D vējš ap 2 m/s.