M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien burājot no Mērrsraga uz Roņu salu piedzīvojām nelielu vētriņu. Pusceļā ap 13 00 DR vējš pastiprinājās brāzmās līdz 20 m/s, lielākie viļņi līdz 2,5m reizēm stāvi un plīstoši, ūdens gan vēl silts ap +16. Gaiss ļīdz +17.

Piektdienas vakas gan kaut kas unikāls, tik vēlu septembrī jūrā pēc saules rieta +20°C pie D vēja līdz 12 m/s, sēdi uz klāja puspliks un nav auksti! Pagājušajā gadā jūlijā tādi vakari nebija.


Aukstā fronte atnākusi! Nupat Mērsraga piekrastē vējš iegriezās no R puses un pastiprinājās līdz 12 m/s. Joprojām silts +19, bet nakts gaitā temperatūrai jākrīt. Šī diena vispār septembra otrai pusei ekstrēmi silta, visi rekordi salauzti!


Visi iepējāmie siltuma rekordi salauzti! Priedainē 28°C, saule un patīkams D vējš līdz 10 m/s. Pievakarē burāsim uz Igaunijas pusi, brīvdienās gan būs iespēja izbaudīt arī skarbākus rudenim atbilstošus laikapstākļus.


Neprātīgais siltums turpinās! Šorīt rīta pusē Vecumnieku apkaimē gan zem mākoņainām debesīm vien +14, bet ap 12 00 noskaidrojās un strauji iesila līdz +24°C. Pēcpusdienā Rīgā auto termometrs brīžiem rādīja +28. Tagad Priedainē +22, nedaudz sāk DR pusē sabiezēt spalvu mākoņi . Lielupē ūdens +18, būs jātaisa plunkšķis.

Brīvdienās gan laikapstākļi kļūs interesanti ar stipriem vējiem un iespējams stipru lietu pirmdien.


Siltā gaisa masa atbraukusi! Dienas gaitā mākoņi pamazām paklīda un palika arvien saulaināks, pēcpusdienā Rīgas centrā auto termometrs rādīja +23°C. Tagad vakarā Saulkrastos skaidras debesis, spīd mēness, gandrīz bezvējš un +19°C, Jūlija cienīgs vakars.


Pagājušajā gadā pārtērējām nokrišņu normu tādēļ šogad tik maz.


Brīvdienās pabiju Roņu salā, tur labi varēja sajust rudens jūras siltumu, temperatūra dienā ap 16°C un naktī 13 - 15°C. Vēji gan šoreiz labvēlīgi no DR, R puses līdz 10 m/s. Maršrutā Lielupe - Roņu sala piektdienas vakarā ar DR vēju uztaisījām savu laika rekordu 6 stundas. Būs jāmēģina pārspēt!

Šorīt Priedainē apmācies, lēns vējš un 12°C .


Šodien vasarīgi rudenīgi vējaina diena, Kuldigas apkaimē dienas vidū uzpūta līdz 15 m/s brāzmās, vēlāk Jūrmalā arī visai vējains, pa gaisu gāja daudz lapu, temperatūra līdz +20°C, Vakarā Priedainē uznāca īslaicīga lietusbrāzma pēc kuras vējš sāka pierimt. Joprojām silts ap +15°C.


Kurzemē šorīt negaisiņš! Jūrmalā gan no lietus nekā, tikai caur mākoņiem vāja saule spīd, temperatūra ap 13°C. Vakar arī kamēr Vidzemē negaisi uzdarbojās Jūrmalā saulains ar lēnu vēju un līdz 22°C silts.


Neprātīgs siltums! LVĢMC stacija Siguldā rāda 29,4°C, cerams, ka kāds rekords būs salauzts. Jūrmalā zem mākoņainām debesīm gan ar siltumu švakāk, tikai ap 22 - 23 grozās.


Naktis joprojām vasarīgi siltas, Priedainē vakar un šorīt no rīta ap +15°C


Vasara turpinās, šodien Jelgavas apkaimē saulains un līdz 23°C ar lēnu vēju. Lielupē ūdens ar vēl turās ap 20°C.

Brīvdienās biju laivot pa Rindu un Irbi, abas dienas siltas ap +20, ūdens upē ap +15. Ūdens daudzums arī pietiekams. Interesanti, ka Rinda un Engure ir laivojama visu sezonu, jo tās baro Usmas un Puzes ezeri samazinot ūdenslīmeņa svārstības.


Šodien Daugavpils apkaimē rīta pusē nomācies un ap 13°C, dienas vidū parādījās saule un iesila līdz 18°C, ezeros ūdens apmēram tādā pašā temperatūrā.

Brīvdienās līcī šoreiz bija burāšanai labvēlīgi apstākļi, sestdien ar R puses vēju līdz 7 m/s un svētdien ar D, DR vēju līdz 10 m/s, Lāčupītes dendrārija teritorijā arī salasījām pietiekoši daudz sviesta beku, lai pusdienās iznāktu šogad pirmā sēņu mērce.

Iesoļojam septembrī
27.08.2018 18:53

Mākoņi iespaidīgi, Ainažu pusē arī kas līdzīgs bija.


Vakar Ainažos negaiss beidzās ap pusnakti, kopumā tuvāk un tālāk zibeņoja apmēram 3 stundas, lietus gan neko daudz netika, intensīvākie nokrišņi un zibeņi virzījās virs jūras apmēram 5 km no krasta. Šogad labākais un ilgākais negaiss, intensīva zibeņošana naktī, kas skaisti izgaismoja jūru un piekrasti.

Šorīt Ainažos apmācies, R vējš līdz 6 m/s un 18°C silts.


O, tad jau neliels negaisa piedzīvojums , cerams, ka izdevās degošo stabu nofilmēt.


Šobrīd no Ainažu piekrastes vēroju aktīvu zibeņošanu virs jūras apmēram 5 km attālumā, liekas, ka aktīvākais negaiss kāds redzēts šogad.


Ainažos negaiss klāt ar dažiem zibeņiem pa mākoņiem un DR vēja vēja brāzmām līdz 15 m/s. Līdz ar vēja virziena maiņu notika arī jūras līmeņa pacelšanās par apmēram 15 cm.


No Ainažu piekrastes tagad redzams kā DR pusē arvien tumšāki mākoņi sabiezē un tālumā dzirdama klusa pērkona rūcināšana. Joprojām ļoti silts +23°C, vējš norimis.


Šodien līcī Vidzemes piekrastē saulains un neprātīgi silts līdz +27°C. Vējš no D puses brāzmās līdz 8 m/s, bet burājot pa vējam uz klāja gandrīz bezvējš, kas ļauj kārtīgi izbaudīt pēdējo īsti vasarīgo dienu. Drīz jau pienāks laiks kad burājot būs jāsaģērbjas kā bļitkotājam.