M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien Rīgas apkaimē no rīta saulains bez neviena mākoņa, uz auto loga apledojums. Dienas vidū saradās mākoņi un tagad vakarā Saulkrastos dažas stundas līņāja.

Lielās Juglas lejtecē šodien novēroju augstu ūdenslīmenis, upe gandrīz pilna līdz malām, vēl paceltos par pusmetru un sāktos normāla palieņu applūšana.


Vecumnieku apkaimē šodien ļoti pavasarīga diena, silts vējš, +8°C, brīžiem uzspīd saule. Mazajās upītēs ūdens joprojām daudz. Uz Staņķu ezera ledus novēroju 2 makšķerniekus, tiem siltums un sačākstējušais ledus nav šķērslis!


Hehe, bez mums Ogrē sastapām vēl kādas 8 laivas. Galvenais silti un ūdensdroši saģērbties un tad nekas netraucē baudīt straujos pavasara ūdeņus. Pavasaris ir īstais laiks laivošanai, vasarā mūsu straujajās upēs ūdens ir daudz par maz.Šodien laivojām pa Ogres Bražu krācēm. Laiks labs, dienā ap +4°C, pēcpusdienā brīžiem mazliet uzpilināja. Upē pēc lietainajām dienām ūdens daudz, straujai laivošanai pa krācēm apstākļi ideāli, krastos vēl arī daudz sniega kam kust un papildināt ūdens daudzumu upē. Ērgļu HES un Vecogres HES ūdenskrātuvēs vēl gar krastiem saglabājusies ledus sega kurai laivu nācās pārvilkt.

Tagad Saulkrastos līst, bet ļoti silts +7°C.


Vakar Rīgā siltums un lietus čakli pastrādāja, smiegs saglabājies vairs tikai sašķūrētajās kaudzēs.

Šodien Jūrmalā pa mākoņu spraugām saule brīžiem mēģina uzspīdēt, temperatūra +5°C


Vakar Rīgā piesniga pamatīgi, vietām līdz 15 cm. braucot ar auto redzemība brīžiem ap 50 m. Šodien Jūrmalā no rīta uz zemes ap 8 cm, tagad saulē jau tas viss strauji kūst.


Šorīt Rīgā centrā vēl lielāka atziema nekā vakar, sniegs ap 5 cm un turpina snigt klāt. Temperatūra -2°C.


Rīgā šorīt atziema, centrā ap 1 - 2 cm sniega, -2°C un brīžiem vēl kaut kas piesnieg klāt.


Šodien Mazajā Juglā noķērām labu ūdeni, iepriekšējo dienu lietus bija pastrādājis kā nākas! No Turkalnes līdz Tīnūžiem straume mūs aizrāva divarpus stundās.

Krastos vēl joprojām vietām turas sniegs un vecupēs ledus dienas vidū nedaudz lija, pecpusdienā lietus beidzās. Rīgā pievakarē sniga slapjš sniegs, tagad aiz loga koki un auto nedaudz apsniguši.


Reizēm ir pa kādam skaļākam blīkšķim, bet pie tā jau pierasts, ja speciāli neieklausās tad gandrīz nemaz nedzird. Ja sāktu lidot B 52 eskadriļas un trenēties masveida bombardēšanā ar 10 tonnu aviobumbām tad drošvien pamanītu ka poligonā notiek kaut kas iepriekš nebijis.


Stiprais vējš Saulkrastu pusē kaut kur pa ceļam izputēja, Skultes meteostacijā stiprākās brāzmas tikai 16 m/s, arī man aiz loga vakar nelikās, ka pūstu vairāk par 15 m/s. Daudzviet iekšzemē pat uzpūta līdz 20 m/s, netaisnība kaut kāda.

Pa nakti Saulkrastos uzsnidzis apmēram 1 cm sniega, kas tagad brīžiem parādoties saulei jau ir mazliet pakusis, temperatūra +1, no R puses sarodas arvien vairāk mākoņu.


Saulkrastos šodien šī gada siltuma rekords +10°C , brīžiem uzspīd saule un silts D vējš brāzmās līdz 12 m/s


Jūrmalā jau dažas stundas līst, +4°C , D vējš brāzmās 10 - 12 m/s.

Marta sākums laikapstākļu jomā padevies interesants ir gan sniegs, gan lietus, gan stipri vēji - tā kā pavasarī jābūt, vienīgais trūkums upēs zemi ūdenslīmeņi, bet to vēl lietus kādā brīdī var vērst par labu.


Šodien no rīta braucot uz Irbeni visu ceļu lija dažāadā intensitātē. Z Kurzemes upēs ūdenslīmenis no jaunaa kāpj! Dienas vidū lietus mitējās un vējš iegriezās no ZR un koku galotnēs iepūta 15 - 20 m/s brāzmās. Rīgas līča Kurzemes piekrastē ūdenslīmeņa kāpuma un viļņu dēļ pludmale daļēji zem ūdens. Pēcpusdienā sāka piesalt, tagad Rīgā -1, un vējš pamazām aprimst.


Šodien lietus un slapjā sniega diena. No 11 00 līdz 14 30 nolaivojām Lielo Juglu no Ropažiem līdz Zaķumuižai. Smidzenis sākās jau pašā sākumā un tuvojoties Zaķumuižai pamazām pieauga intensitātē un tam pievienojās arī slapja sniega pārslas. Ūdens upē minimāli braucamais, lai krācēs vēl tiktu pāri akmeņiem bez izkāpšanas un laivas vilkšanas. Temperatūra ap +1°C , vējš pavisam minimāls.

Tagad Rīgā turpinās lietus un slapja sniega maisījums dažādās kombinācijās pie +1°C. Ja nākošā nedēļa izrādīsies tik nokrišņiem bagāta kā prognozēts tad brīvdienās jāmet acs uz Amatu!


Elektrības ražošanu vairāk ietekmē kopējais nokrišņu daudzums, Nav jau būtiski vai Daugavas baseinā nokrišņi izkrīt sniega vai lietus veidā, tāpat tas ūdens izplūdīs caur turbīnām. Silta atkušņaina, lietaina ziema ar daudz nokrišņiem var dot vairāk elektrības nekā barga ar maz nokrišņiem.

Sagaidot martu
02.03.2019 18:29

Tādas ziemas masveidā pēdējoreiz bija Mazajā leduslaikmetā. Jaunākos laikos mūsu klimatā dominē mērenas ziemas ar atkušņiem. Reizēm gadās vairāki gadi pēc kārtas ar aukstām ziemām, bet tas ir izņēmums nevis norma.

Ja kāds no pasaules lielajiem vulkāniem izdomātu eksplodēt tad gan mēs varētu dabūt ziemu no oktobra līdz maijam un pa kādam cīruļputenim jūlijā.

Sagaidot martu
02.03.2019 18:24

Palu trūkums ir gandrīz vai vienīgais šādas siltas ziemas ar lēnu pavasara nākšanu mīnuss. Iet garām Latvijas mazo un straujo upju laivošanas prieki. Upju ekoloģiskajam stāvoklim arī lieli plūdi ar masīvu ledus iešanu nāk par labu, jo iztīra krastus no krūmiem, gultni no ūdensaugu saknēm samazinot aizaugšanu vasarā.

Sagaidot martu
02.03.2019 18:18

Saulkrastos šodien vējains, R puses vējš visu dienu brāmās līdz 12 m/s, saule un mākoņi, bet bez nokrišņiem, temperatūra grozijās ap +1°C

Sagaidot martu
02.03.2019 18:11