M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Saulkrastos šorīt plāni mākoņi, lēns vējš, temperatūra ap 0°C . Nākošnedēļ gan izskatās, ka trešdien un ceturtdien dabūsim bargu salu līdz pat -5°C .


Vakar dienas vidū Burtnieku ezerā uznāca īslaicīgs sniegputenis , vienā brīdī no laivas krastu nevarēja redzēt nevienā virzienā, gaisa temperatūra ap 0°C , ZR vējš līdz 10 m/s ezera DA galā uzpūta līdz 0,5 - 0,7m viļņus, piepūšamo laivu sāka pamatūgi mētāt un reizēm ūdens iešļācās arī laivā, bija aizraujoša diena ofisā!


Burtnieku ezerā vakar silta diena līdz 8°C ar lēnu vēju un bezvēju, pēcpusdienā miglveida lietus, ezerā ūdenslīmenis gandrīz par metru augstāks kā vasarā. Šorīt Burtniekos nomācies 7°C , lēns vējš viss mitrs.


Vakar no rīta Priedainē piesalis, virsmas apledojušas, spainī ap 0,5 cm ledus. Rīgas līcī pa ceļam uz Roju dienas sākums saulains, vēlāk pakēpeniski nomācās, pēcpusdienā pie Rojas jau biezi mākoņi, dienā vējš no DR puses ap 8 - 12 m/s, pievakarē palika stiprāks, naktī ap 23 00 liekas, ka bija stiprākais pūtiens kaut gan krasta aizvējā pludmalē pie Rojas tikai reizēm pa kādai 15 m/s brāzmai atnāca.

Naktī silts ap 7°C un lietains. Rīts pie Rojas atnāca ar skaidrān debesīm un 8°C siltumu, vējš bija pierimis. Dienā pa ceļam uz Lielupi sākumā saulains, ap 13 00 sāka apmākties. Vējš DR ar nelielu R piedevu ap 8 - 12 m/s gādāja par perfektiem burāšanas apstākļiem. Pēcpusdienā ap 16 00 Lielupē mazliet īslaicīgi uzlija.
Šobrīd Priedainē daļēji mākoņains, vējš pierimis, 5°C silts.


Vakar Saulkrastos vakarā aukstā fronte atnāca ar 15 minūšu krusu, lietus gāzienu un vēja brāzmām 15 - 20 m/s kā vasaras negaisā! Pietrūka tikai zibens un pērkons.

Šodien Rīgas apkaimē neparasti saulains, vietām līča efekta gubenieki, mērens R puses vējš, temperatūra ap 3°C . Pēcpusdienā Priedainē saulei norietot uz virsmām zem skaidrām debesīm sāka piesalt, bet tagad uznāca mākoņi, pa laikam uzlīst, temperatūra 3°C .


Joprojām silts, Priedainē šorīt 10°C , nomācies, mērens DR vējš. Vakar pa dienas vidu līcī novēroju nelielu temperatūras kritumu attālinoties ap 10 km no krasta, no Kurzemes puses nākošais 12°C siltais gaiss nonākot virs ap 5°C ūdens atdzisa par 1°C - 2°C . Parasti tā notiek pavasarī, bet vakar gaiss tik silts, ka arī novembrī izpaudās jūras dzesējošais efekts.


Vakar pēcpusdienā atkuģoju no Lielupes līdz Mērsragam, līcī ap 9°C silts, D, DR vējš līdz 10m/s brāzmās, brīžiem uzpilināja pa kādai lietus pilei, bet kopumā rudens burāšanai ideāli laikapstākļi.

Mērsraga piekrastē nakts arī silta un lietaina ap 9°C , no rīta jau 10°C , tagad joprojām nomācies un iesilis līdz 11°C , vējš pagriezies uz DR, R pusi krasta aizvējā pavisam neliels. Jūrā pēc prognozes jābūt ap 8 - 10 m/s, perfekti burāšanai atpakaļ uz Lielupi.


Laikapstākļi uzkārušies, visa nedēļa praktiski vienāda, jāgaida nākošā nedēļa, kas pēc prognozēm dos interesantākus laikasptākļus un siltuma rekordus dažās dienās.

Saulkrastos šorīt kārtējie +3°C , neliels D vējš, apmācies.

Rudens anticiklons
15.11.2020 10:03

Burtnieku ezerā vakar un šodien rāms laiks ar mākoņainām debesīm, bez vērā ņemama vēja, no rītiem ap +2, dienā līdz 6°C. Ezera kartēšanai piemērots laiks, jo nav viļņu.

Rudens anticiklons
11.11.2020 22:04

Siltuma vilnis turpinās! Vakar Burtnieku ezerā dienas pirmā puse saulaina saulaina un līdz 12°C silta, pēcpusdienā gan nomācās , bet aukstāks nekļuva, vējš no R puses līdz 7 m/s.

Nakts Priedainē silta ap 9°C . Šodien Ķemeru pusē pārsvarā nomācies, Zaļās kāpas virsotnē DR vējš līdz 10 m/s, joprojām silts līdz 12 C , mežos vēl var atrast gardas brūklenes un pat vietām vēl ēdamas zilenes saglabājušās.

Tagad Priedainē R puses vējš Lielupes krastā brāzmās ap 10 m/s, nomācies un 11°C silts.


Septembris novembrī turpinās, vakar Kuldīgas pusē līdz 13°C silts, brīžiem saulains. Kurzemes vidienes upēs ūdenslīmenis joprojām zems , laikam lietus trāpijis mazāk. Vidzemē mazās upītes jūtami uzplūdušas pēs septembra un oktobra sākuma sausuma perioda.

Šodiens Tukuma apkaimē arī silta, apmākusies diena ar 10°C un mērenu R puses vēju.


Nedēļas nogalē mazliet pakuģots pa līci. Piektdien vakarā pilnīgs bezvējš, jūra spogulī, ar motoru aizkuģojām līdz Garciemam, vakars un nakts silta ap 8°C . Sestdien no rīta mazliet saule uzspīdēja, bet drīz nomācās, lēns DA vējš kurš ik pa laikam pazuda pavisam, tikt no Garciema līdz Gaujai prasīja 2 stundas. Gaujā vakars un nakts arī ap 8°C , bezvējš. Pēc pēdējo nedēļu lietiem Gaujā beidzot varēja just straumi, ieteka arī izskalota platāka.

Šorīt beidzot uzradās stabils D, DA vējš ar to aizkuģojām līdz Lauču akmenim un pēcpusdienā atpakaļ uz Priedaini. Diena nomākusies un ar pēdējā laikā jau ierastajiem 8°C.


Šodien atvasara ar 14°C Rīgas apkaimē. Tagad Saulkrastos joprojām 13°C un lēns D puses vējš.


Saulkrastos šorīt neliels līča efekts, ik pa laikam mazliet uzlīst, brīžiem skaidru debesu pleķi, 8°C silts , lēns R vējš.


Vakar Jūrmalas apkaimē rudenim piemēroti laikapstākļi, Z pusē līča efekta mākoņu joslas, bet Jūrmalā bez būtiskiem nokrišņiem, brīžiem pat saule uzspīdēja. Temperatūra ap 7°C , dienas vidū ZR vējš brāzmās uzpūta ap 20 m/s , uz vakaru lēnāks, tad nakts sākumā no jauna pastiprinājās un pa nakti brāzmās ap 15 m/s.
Šorīt Priedainē daļēji mākoņains, ZR vējš 10 - 12 m/s, 7°C silts.


Šorīt Priedainē virs galvas skaidras debesis, bet Z pusē virs līča redzami līča efekta gubenieki, agri no rīta arī Priedainē daži trāpīja ar lietus un vēja brāzmām. Tagad vējš pierimis, temperatūra 2°C .


Šajā nedēļas nogalē atklājām rudens burāšanas sezonu, piektdiennas pievakarē līčī ap Mērsragu ZA vējš ap 6 - 8 m/s, temperatūra ap 8°C . Naktī uz sestdienu krastā pie Teitupes ietekas lēns R vējš, no rīta 4°C
Sestdiena diezgan saulaina un līdz 9°C silta ar lēnu DR vēju, kas vakarā sāka lēnām palikt stiprāks. Nakts sākumā krastā pie Abragciema 4°C , no rīta 3°C .
Šorīt sāka pastiprināties DR vējš un ap pulksten 10 no rīta jūrā 5 km no krasta jau brāzmās ap 15 m/s, sāka arī līt ap 12 00 vējš pie Jūrmalas frontes ietekmē nomainījās uz ZR, lietus drīz beidzās un uz brīdi vējš pierima.
Tagad Priedainē uzradušies līča efekta mākoņi, brīžiem arī skaidrs, nupat uzbira daži krusas graudi, ZR vējš līdz 12 m/s un 8°C silts.


Vakar Priedainē dienas pirmo pusi līņāja nepārtraukti, nomācies visu dienu, vakarā mākoņi sadalijās, bet pavisam neizklīda, ZA vējš līdz 10 m/s , dienas gaitā norima, vakarā gandrīz bezvējš. Temperatūra grozījās ap 8°C ,

Šorīt Priedainē jau vairākas stundas nedaudz līst, līcis sācis ražot nokrišņus, 6°C , bezvējš. Lielupē ūdenslīmenis kopš vakardienas rīta pac.ēlies par 20 cm.

Rudens aukstuma vilnis
16.10.2020 08:20

Šodien laiks kā rudenī pienākas. Dienas vidū Bēnē sāka līņāt, vējš brāzmās 12 - 13 m/s, pēcpusdienā lietus turpinājās, arī braucot atpakaļ Jūrmalas virzienā lija. Vakarā Priedainē turpināja līt, vējš pie Lielupes līdz 14 m/s, uz nakti mazliet lēnāks, temperatūra ap 9°C . Lielupē jūras vējatplūdu ietekmē ūdenslīmenis ļoti zems.

Rudens aukstuma vilnis
14.10.2020 23:12

Vakar laikam pēdējā siltā diena, Daugavgrīvā līdz 12°C , pēcpusdienā uzradās lēns Z vējš, kas vakara gaitā lēnām pastipriinājās, vakars vēl silts, ap 11°C . Naktī Priedainē ZA vējš turpināja lēnām pastiprināties, tagad no rīta nomācies 8°C ZA vējš brāzmās līdz 10 m/s, ūdenslīmenis Lielupē krītas, jūrā vējatplūdi.

Rudens aukstuma vilnis
14.10.2020 09:21