M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien Zemgalē Bauskas pusē silts un daļēji mākoņains, temperatūra līdz 17°C Lielupē pie Mežotnes ūdens sasilis līdz 19°C .

Pēcpusdienā Priedainē vēsāks , Z vējš brāzmās līdz 12 m/s, temperatūra ap 14°C un saulains. Tagad vējš norimis pilnībā un temperatūra pacēlusies uz 15°C ,.


Šodien vasarīgi silta diena, dienā Kuldīgas pusē līdz 18°C , brīžiem mākoņi, ZA vējš līdz 10 m/s brāzmās. Pēcpusdienā Saulkrastos arī silts un saulains, 15°C - 17°C , Vasara ir sākusies!


Šajās dienās interesanti ar vējiem, jūrā tie ir lēnāki nekā uz sauszemes, kur saules ietekmē nevienmērīgi sasilstot gaisam roda stipras vēja brāzmas, bet aukstā jūra gaisa masu stabilizē un vēji vienmērīgi bez krasām brāzmām. Šodien līča vidienē vējš bija tikai 4 - 8 m/s, stiprākās brāzmas līdz 12 m/s bija Roņu salā un līdz 1km jūrā ap to un pēcpusdienā līča DA galā līdz 3 km attālumā no krasta.


Šodien Rīgas līcī perfekta diena burāšanai no Roņu salas uz Lielupi, Z, ZA vējš gan izrādījās lēnāks nekā prognozēts, pēc prognozes bija jābūt 10 - 13 m/s, bet reāli pūta ap 4 - 8 m/s, bet tāpat labi gāja uz priekšu. Gaisa temperatūra līdz 13°C, ūdens līča vidienē 8 - 9°C , Gaujā 16°C

Tagad Priedainē lēns ZA vējš, skaidrs, spīd Mēness, 12°C silts.

Tiecoties pēc siltuma
31.05.2020 23:28

Šorīt Roņu salā saulains, 11°C silts un ZA vējš ap 10 m/s pūš kā prognozēts. Briest perfekta burāšanas diena!

Tiecoties pēc siltuma
31.05.2020 08:17

Pagājušajā naktī kuģojām no Gaujas uz Roņu salu, līcī vējš no Z puses brīžiem ar nelielu ZA piedevu , naktī līdz 8 m/s, dienas pirmajā pusē Roņu salas tuvumā brāzmas līdz 12 m/s, kurss cieši pie vēja, viļņi reizēm pamatīgi mētāja katamarānu. Temperatūra naktī ap 10°C , dienā Roņu salā līdz vasarīgiem 15°C, vējš dienā uz salas brāzmās līdz 14 m/s, lielākoties saulains.
Rīt liekas, ka būs perfekti laikapstākļi atceļam ar spirgtu Z, ZA vēju 10 - 12 m/s. Kad jātiek atpakaļ uz Lielupi no līča Z puses tad spirgts ziemelis ir ideālie laikapstākļi.

Tiecoties pēc siltuma
30.05.2020 21:30

Gaujas grīvā šodien skaidras debesis, spoža saule, Z vējš koku galotnēs brāzmās ap 12 - 14 m/s, temperatūra ēnā līdz 14°C ,pludmalē vējš nes smiltis pa gaisu, jūra tumši zila ar baltām viļņu galotnēm.

Gaujas vecupēs ūdens iesilis līdz 20°C, šodien noslēdzu ziemas un atklāju vasaras peldsezonu!

Tiecoties pēc siltuma
29.05.2020 20:19

Rīgas apkaimē vakar no rīta mākoņains, dienā skaidrojās, pēcpusdienā pavisam saulains, Z puses vējš uzpūta līdz 12 - 15 m/s, temperatūra līdz 15°C .
Vakarā burāju no Lielupes uz Gauju, līcī arī Z , ZR puses vējš ap 10 - 13 m/s un viļņi līdz 1,5 m, temperatūra 12°C . Iznāca kuģot pret vēju un pret viļņiem tā , ka ik pa laikam iebraucot kādā lielākā vilnī varēja sejā dabūt spirdzinošu ūdens šalti.

Tagad Gaujas grīvā saulains 10°C silts, Z vējš līdz 5 m/s. Krūmājos visādi putni jau ar pirmo gaismu taisa rīta koncertu.

Tiecoties pēc siltuma
29.05.2020 07:58

Šorīt Priedainē migla, viss mitrs un 9°C silts, dienā Rīgas apkārtnē mākoņains , temperatūra līdz 12°C, lēns vējš. Pēcpusdienā Saulkrastos joprojām apmācies, vakarā mākoņi sāka dalīties , bet tad jau saule par zemu , lai uzsildītu gaisu, tem[eratūra dienā Saulkrastos līdz 10°C , tagad pašā vakarā 9°C .

Šonedēļ vējus sola pārsvarā no ZR puses tā , ka jūras piekrastē nebūs nekādi 20°C , kas te reizēm parādās prognozēs.

Tiecoties pēc siltuma
25.05.2020 21:50

Šodien rīta pusē Kurzemes DR daļā gar Lietuvas robežu saulains un līdz pat 11°C silts.

Dienā braucot Rīgas virzienā mākoņu arvien vairāk un saule pazuda pavisam, Rigas apkaimē Z puses vējš brāmās ap 15 m/s . Vakarā Saulkrastos arī nomācies un nopilēja dažas piles, vējš pazuda un tagad iestājies bezvējš, ja pazudīs mākoņi tad liela iespēja salnai ja nebūs jūras vēja.


Šorīt Saulkrastos agri no rīta jūras siltums 6°C pie mērena ZR vēja.

Dienā pabiju Rucavas pusē, tur saulains, dzidri zilas debesis un spirgts Z puses vējš līdz 12 m/s nesa svaigu ziemeļu gaisu.

Vakarā pastaigāju pa Liepājas kāpām un pludmali, biju pārsteigts, ka jūra tik rāma, viļņi vien ap 0,5 m kaut gan Z vējš jūras krastā ap 8 - 10 m/s, temperatūra ap 8°C, bet gaiss patīkami svaigs.


Mākoņi kun krusa kā jūlija negaisā!

16.05.2020.
19.05.2020 20:05

Sestdienu un svētdienas rīta pusi pavadīju Engures un Mērsraga pusē. Ik pa laikam no R puses nāca gubenieki ar īslaicīgām lietus brāzmām , bija arī pa kādam krusas graudam. Sestdienas pēcpusdienā pretī Mērsraga ostai aptuveni 2 km no krasta nonācām ļoti stiprās vēja brāzmās izdevās izmērīt 18 - 20 m/s. Temperatūra saulainākos brīžos līdz 10°C, lietusbrāzmu brīžos 8°C, naktis gan siltas ap 5 - 6°C . Ūdens temperatūra ap 8°C

Šodien pēcpusdienā burāšanai no Mērsraga puses uz Lielupi laikapstākļi ideāli. DR, R vējš ap 8 - 10 m/s brīžiem 12 - 15 m/s gubumākoņu ietekmē, viļņi līdz 1 m , brīžiem saule un ap 10°C silts. Tagad Priedainē brīžiem uzpilina, 8°C , vējš pierimis uz nakti tāpat kā iepriekšējās dienās.


Karstumu iztērējām ziemā, tagad jūniijā pa Jāņiem velsim sniegavīrus!


Šodien pēcpusdienā Jūrmalā mēģināja uznākt lietus mākoņi, bet nekas nesanāca, kā pietuvojās līcim tā viss pačibēja un nekas vairāk par dažām pilēm nenokrita vismaz Priedaines pusē, tikai vējus sabojāja. Tagad līča piekrastē pretī Vaivariem noskaidrojies, 4°C , lēns D vējš ap 2 m/s.

Šī gada burāšanas sezonas laikā, kas sākās ar 1. Janvāri temperatūra nemainās , kā janvārī un februārī bija naktī +2 - +4°C tā maijā tas pats, tikai gaismas daudz vairāk. Nav jau īsti par ko sūdzēties, jūra aizsalusi nav tā, ka viss kārtībā.Šodien Kurzems rietumos pie Baltijas jūras lieliski laikapstākļi, jūras krastā vējš ap 15 m/s, saulainos brīžos jūra skaisti zaļgana ar baltām viļņu galotnēm. Temperatūra ap 6 - 7°C, bet saulainos brīžos likās pavisam silts. Vienā brīdī uznāca gubenieks ar lietus, krusas, slapja sniega un sniegas graudu maisījumu, vējš uzleca īslaicīgā brāzmā kaut kur ap 20 m/s, pa gaisu smiltis, sejā sitās krusas graudi, koki šņāc un lokās. Sādā laikā var stundām staigāt gar jūru un garlaicīgi nebūs!

Arī braucot atpakaļ uz Rīgu pa ceļam daudz aktīvu gubenieku ar krusu un sniega graudu maisījumu dažādās proporcijās, mākoņu ātrums līdzīgs ar auto ātrumu, ja trāpa mākonī tad krusa ir ilgstoša, ja saulainā brīdī tad saule spīd ilgi.

Tagad Saulkrastos R vējš līdz 10 m/s, nomācies, brīžiem uzpilina lietus un pabirst krusa, par salnas iespējamību jāuztraucas nav.


Priedainē tagad skaidras debesis, pavisam lēns D vējš, gaisā temperatūra ap +1°C , bet uz klāja virsmas termometrs deva -4 .
Šodien pa dienu Kuldīgas pusē daļēji mākoņains, brīžiem saule, ZR vējš brāzmās ap 10 m/s, temperatūra līdz 10°C , saulainos brīžos aizvējā nekas neliecināja par to , ka uznācis aukstuma vilnis.


Atziema atnākusi pēc pilnas programmas.


Saulkrastos no sniega ne miņas, nomācies, temperatūra +3, Nav jau tik traki, janvārī un februārī šāds laiks bija vairākumā dienu.

Vakar rīta pusē temperatūra vēl izspieda 15°C , bet tad ieradās aukstā fronte ar mērenu lietu 3 stundu garumā un temperatūra tik uz leju, vakarā vairs tikai +4 . Aiz frontes ZR vējš pie jūras uzpūta brāmās 12 - 15 m/s, lielais lietus beidzās, tikai reizēm uzpilināja.