M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Saulkrastos šorīt 6 no rīta -1°C pie loga. Dienā pārsvarā saulains, brīžiem D puses vēja brāzmas ap 10 m/s, uz pēcpusdienu nomācās, diena silta līdz 14°C . Vēl tagad ārā 11°C , siltā fronte ir klāt.
Rīt jāuzmanās no termošoka! Pierasts pie temperatūras +5 - +10°C robežās, bet nu pēkšņi būs virs 20°C , Var nākties bēgt uz Roņu salu, tur neprognozē vairāk par 10 - 12°C


Vakar pie Tīnūžiem atklāju savu šī gada negaisu sezonu, no tumša gubenieka 3 reizes norūcās un uzlija īslaicīga lietusbrāzma nesot arī dažus krusas graudus. Vakar vispār dinamiska meteodiena ar skaistiem gubeniekiem visās malās.

Šodien Lēdurgas apkaimē dienas sākums saulains un līdz 10°C silts, bet vēlāk saradās arvien vairāk gubenieku un drīz uznāca krusas brāzma, temperatūra nokrita uz +5°C un vēlāk arī neko daudz siltāks nepalika, ik pa laikam uzlija. Aģes upē ūdens cēlies tikai nedaudz, lielās lietavas Vidzemes R pusei gājušas secen.

Ciklonu nedēļa
06.05.2021 22:22

Skaisti viļņi, Es šai laikā biju Gotska Sandon salā, tur lēni vēji un mierīga jūra.


Esmu atpakaļ no neliela brīvdienu jūrasbrauciena uz Gotska Sandon un Faro salu apkaimi. Mums tur visas Latvijas meteojautrības gājušas secen. Piektdiena 30. aprīlis Baltijas jūrā saulaina ar spirgtu ZA vēju brāzmās 12 - 15 m/s, uz pēcpusdienu tas pierima. Sestdiena, svētdiena lielākoties saulaina ar lēniem vējiem. Gaisa temperatūra visas dienas jūrā pa nakti +4°C , dienā līdz +8°C , ūdens +6°C . Pirmdien dienas vidū sākām ceļu atpakaļ. Ciklons ,kas Latvijā nesa lietu un slapju sniegu mums gādāja par Z , ZR ceļavēju visu 3. maija pēcpusdienu, nakti un 4. maija rītu. Tikai šodien kad līdz Lielupei bija palikuši ap 50 km ZR vējš norima un sākās lēni mainīgi vēji ar kuriem kaut kā tikām līdz galam.

Ciklonu nedēļa
04.05.2021 22:12

Šodien Kuldīgas apkaimē varēja izbaudīt visas pavasara izpausmes, gan spoža saule, gan lietus, slapjš sniegs un sniega graudu brāzieni no gubumākoņiem. Saulainos brīžos temperatūra līdz +5°C , nokrišņu laikā ap +1 - +2°C . Vējš brīžiem brāzmains klajumos 12 - 14m/s.
Mazajās upēs ūdenslīmenis pazeminājies, drīz jau sāksies mazūdens periods, ja nebūs stiprāku nokrišņu.

Cerot uz siltumu maijā
26.04.2021 23:10

Šogad aprīļa vidējā temperatūra, visticamāk, ka būs tuvu normai. Viss ir kā pavasarī jābūt ar siltuma un aukstuma periodu miju.


Saulkrastos vakar agra pavasara laikapstākļi ar +3°C , rīta pusē līņāja kopā ar R, ZR vēja brāzmām līdz 15 m/s, pēcpusdienā un vakarā nokrišņi mitējās, vējš gan saglabājās. Labs laiks garai pastaigai gar jūru, varēja izbaudīt vēju, lietu un viļņus.

Šodien jau Saulkrastos daudz siltāks +7°C , brīžiem caur mākoņiem uzspīd saule, vējš mazliet lēnāks.


Vakar un šodien Burtniekos vasarīgs siltums līdz 16°C un saule, šodien tikai mazliet vairāk gubu mākoņu, ZA vējš vakar brāzmās līdz 10 m/s ezerā izraisīja mērenu viļņošanos, šodien vējš mazliet lēnāks, pēcpusdienā gandrīz pavisam norima. Vērojama arī lokāla ezera ietekme, krastā kur vējš pūš no ezera ir par dažiem grādiem vēsāks. Bezvēja apstākļos vsrbūt varētu novērot ezera efekta brīzes. Ūdens temperatūra pēcpusdienā virskārtā jau 12°C.

Tagad jāgaida nedēļas nogale , kad pārmaiņas pēc varēs izbaudīt dinamiskus laikapstākļus ar stipru vēju, lietu un varbūt krusu un slapju sniegu un kādu zibeni un pērkona rūcienu.


Šodien Rīgas apkaimē vasara, dienā 20°C , spoža saule visu dienu. Braucot ar velo pa Baložu apkaimes purvu neceļiem pat karsti palika.


Vēl vasarai par ātru nākt, saplauks augļu koki un tad maijā -7°C salā nosals, kā tas diiezgan bieži mēdz notikt. Par siltumu pavasarī šogad sūdzēties galīgi nevar , marts bija 1,5°C siltāks par normu.


Šodien Jelgavas apkaimē vasarīgs siltums līdz 19°C , saule un ZA vējš brāzmās līdz 10 m/s.

Rīgā šobrīd joproojām silts 13°C , vējš norimis. Prognozes uz aprīļa beigām rāda atdzišanu, tā ka vēl nekāda paliekoša vasara nebūs!


Šodien īslaicīgi jūlijs iestājies. Likās, ka auto termometrs melo rādot 19°C pēcpusdienā Rīgas apkaimē, bet meteostacijas rādīja to pašu un arī pēc sajūtas likās vasarīgi silts.

Tagad Saulkrastos joprojām 12°C ,bet tūlīt aukstai frontei jābūt klāt, Kurzemē piekrastē jau vairs tikai +4°C


Brīvdienās atklājām burāšanas sezonu. Sestdien līča DA pusē no rīta mākoņains, vēlāk noskaidrojās, DR, R vējš brāzmās līdz 8 m/s, ūdens +5°C , gaiss 7°C , viļņi līdz 70cm . Nakts Gaujas grīvā skaidra, zvaigžņota, no rīta piesalis -3°C , peļķes ar ledu pārvilktas. Svētdiena no rīta saulaina, vēlāk nomācās, vējš mainīgs, dienā izveidojās jūras brīze no Z puses līdz 7 m/s. Daugavā apmēram 3 km no jūras beidzās brīzes ietekme un vējš dažu simtu m platā joslā nomainījās uz A pusi, temperatūra no +4 uz +10°C. Pavasara piejūras kontrasti. Vakarā Priedainē A vējš , 11°C . Braucot ar velo uz Rīgu varēja iztikt bez cimdiem.


Šodien Rīgā vējains, brāzmās uzpūš ap 15 - 18 m/s, pa ielām lido putekļi un atkritumi, bet toties silts +8°C .


Darbā bija jāmēra caurplūdums Liepājas kanālā automātiskās stacijas kailbrēšanai.


Vakar dienas vidū Liepājā saulains, neliels R puses vējš un ap 6°C silts. No rīta Rīgā gan nomācies un mazliet līņāja, bet brauzot Liepājas virzienā mākoņi izklīda. Tagad pavasarī izteikts piejūras anti mākoņu efekts kamēr jūra auksta.

Šorīt Rīgā nomācies un arvien stiprāks DR vējš, 4°C silts.


Saulkrastos šorīt spoža saule, dzidri zilas debesis +1°C , naktī mazliet piesalis.

Vakar no dažiem gubeniekiem uzbira sniega graudi, A pusē grozijās vasarīgi potenciāli negaisu gubenieki, kas dažviet Vidzemē arī uzzibeņoja.


Saulkrastos no rīta bija saulains, -1°C , bet drīz nomācās un un tagad snieg, uz zemes apmēram 1cm.


Vakar un šodien laivojām Svētupi, Jaunupi un mazliet Salacu. Vakardien pēcpusdienā Svētupē saulains un līdz 8°C silts, vējš no DR pakāpeniski arvien stiprāks. Nakts sākumā skaidras zvaigžņotas debesis un vēja brāzmas kokos kaut kur 15 - 17 m/s, guļot dzirdēju kā netālu nogāžas nokaltis koks, labi, ka tur nebija mūsu telts.
No rīta apmācies, vējš joprojām stiprs +4°C , upē ūdens pietiekoši daudz, lai krāčainās vietas izbrauktu. Svētupei krastos daudz smilšakmens atsegumu.
Pēcpusdienā, jau laivojot pa Jaunupi, sāka smidzināt, kad finišējām Salacgrīvā vējš iegriezās no R puses un sākās spēcīgs putenis, redzamība ap 100 m , uz zemes drīz izveidojād dažu cm sniega kārtiņa.
Tagad Saulkrastos arī snieg, 0°C , zeme paliek balta.


Saulkrastos vakar pēcpusdiena saulaina, bet vēsa, tikai ap +3°C , šorīt nomācies plāniem mākoņiem caur kuriem spīd saule, +2°C , vēlāk gaidam nelielu lietu.

Lieldienu vēsums
02.04.2021 09:23