M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien arī jauka diena Rīgas apkaimē, no rīta uznāca dažas lietus un slapja sniega brāzmas ar vēja brāzmām ap 20 m/s. Vēlāk dienā pa laikam saule, tagad pievakarē vairāk mākoņu, vējš brāzmās ap 20 m/s, bet tāds silts un patīkams, braucot ar velo pa Daugavas krastmalu pret vēju auksti nebija nemaz. Ķengaraga virzienā ar vēju mugurā ar šosejnieku šodien varētu izspiest ap 60 - 70 km/h.


Šodien Tukuma apkaimē ļoti pavasarīgas sajūtas. Dienā saule un līdz 6°C silts. Sniegs nokusis, zaļi ziemāju lauki. Lauka darbiem perfekta ziemas diena, kad nav jāstrādā biezos cimdos viss veicas raitāk.


Šorīt neierasti bargs sals, Saulkrastos 8 00 -11°C , Braucot uz Cēsīm Braslas un Gaujas ielejā -15°C , augšā -13°C . Tagad Priekuļos -14°C , skaidras debesis, saulains un bezvējš.


Šodien braucot pa Ziemeļkurzemi sastapos ar dziļu sniegu, Puzes ezera apkaimē vietām pat 25 - 30 cm, Irbenes un Rojas apkaimē ap 15 cm. Tagad uz dažām dienām sniegotākās vietas tituls būs nevis Latgalei, bet Kurzemei. Nedēļas otrā pusē tas viss strauji kusīs un pacels ūdens līmeni Ziemeļkurzemes upēs. Irbē šodien arī bija diezgan augsts līmenis no iepriekšējā atkušņa, nedēļas nogalē varam gaidīt vairāk.


Vakar pabiju Siguldas apkaimes mežos un gravās, tur salīdzinot ar Rīgu sniega krietni vairāk, dažviet vecais sniegs līdz 15 cm , kam pavirsu daži cm svaiga sniega. Gauja par 95% aizsalusi, tikai vietām dažas neaizsaluša ūdens lāmas. Mazās gravu upītes visas vaļā, tās straujas un ar lielu silto pazemes ūdeņu pieteci.
Šodien Rīgā nekā interesanta, nomācies un uz zemes daži cm svaiga sniega. Nākošā nedēļa gan prognozēs rādās interesanta, īslaicīgs aukstuma vilnis un tad siltums ar stipriem vējiem, tieši kā ziemā vajag, lai nebūtu meteostagnācija.


Šodien Kurzemē upēs ļoti augsti ūdenslīmeņi. Ventā pie Kuldīgas caurplūdums sasniedza 400m3/s un dziļums līdz 5 m , mazās upītes arī pārplūdušas. Īstais mazo krāčupīšu laivojamais laiks.
Dienas gaitā bieži saulains un temperatūra lēnām pazeminājās, vakarā braucot atpakaļ uz Rīgu ap -3°C , Ventspils šoseja vietām apledojusi.


Šodien Skultes pusē no rīta lietus pie 0°C , vēlāk dienā tikai sīka smidzināšana, uz zemes apledojums, grants ceļi apledojuši, kur mazāka satiksme apledojis arī asfalts. Aģē ūdens vidēji daudz, straujākie posmi vaļā, lēnākās vietās pilnīgi vai daļēji aizsalis. Uz laukiem sniegs vairs tikai ap 5 cm , mežos gan vairāk.
Tagad Saulkrastos +3°C atkusnis, apledojums arī nokusis.


Veikalos ir uz zābakiem uzliekami dzelkšņi, slidenuma problēma atrisināta. Šādas atkalas laikā nav iespējams ietves uzturēt tīras, varbūt ja nu vienīgi uz katriem 100 m ietves ir pa sētniekam, kas visu laiku kaisa sāli un smiltis.


Jaunā gada brīvdienas pavadītas kopā ar draugiem Lielo Kangaru mežos. Vecais gads aizgāja ar atkusni, +4°C sniega krājumi kusa acīmredzami. Abām Juglām un Ogrei gan ledus vāks spītīgi turējās tādēļ tradicionālais Jaunā gada laivu brauciens šoreiz izpalika. Nakts uz 1. janvāri arī silta. Jaunā gada dienā temperatūra pamazām kritās un pievakarē sāka piesalt, debesis noskaidrojās un naktī uz svētdienu temperatūra nokrita līdz -9°C . Mežos sniega vēl daudz, kaut kur robežās no 10 - 20 cm, kā kurā vietā.
Šodien no rīta -5°C nomācies un sāka nedaudz snigt, piesniga kādi 2 cm , noledojušie grants ceļi viltīgi, pa virsu plāna sniega kārtiņa apakšā ledus. Izskatās, ka nav slidens, bet patiesībā ir. Šodien dienas gaitā temperatūra lēnām kāpj, tagad Rīgā jau ap 0°C , gaidām atkusni.


Saulkrastos pa nakti piesniga vēk kādi 5 - 8 cm svaiga sniega un arī no rīta uznāca vēl pa kādai līča efekta sniega brāzmai. Vēlāk gan mākoņi sadalijās, brīžiem īslaicīga saule, mērens ZR vējš, temperatūra -3°C . Kopā ar iepriekšējo dienu snigšanu uzsniguši ap 15 cm sniega.


Saulkrastos vakar pa nakti sasniga ap 10 - 15 cm sniega, kā nu kurā vietā atkarībā no vēja. Šonakt no līča efekta piesniguši vēl kādi 4 cm klāt un joprojām arī pa laikam snieg. Temperatūra -6°C neliels ZR vējš.

Tagad galvenais, lai Franču Gvajānā ar laikapstākļiem viss kārtībā.


Vakar vakarā pie Lilastes Dūņezera skaidras debesis, pilnmēness, nakts sākumā -12°C , lēns ZA vējš, sniegs ap 1 cm. Ezerā ledus 12 cm. Bija ideāls laiks lai pirtētos un plunčātos āliņģī.
No rīta braucot uz Rīgu aiz Garciema kontrasti, pēkšņi uz zemes daudz sniega, sākās arī stipra snigšana, Rīgā sniegs ap 20 cm , sastrēgumi.
Tālāk braucot Saldus virzienā pēc kādiem 40 km līča efekta zona beidzās un sniegs vien daži cm, skaidras debesis, ja zem līča efekta mākoņiem bija -6°C tad izbraucot zem skaidrām debesīm temperatūra nokrita uz -11°C neskatoties uz to, ka spīdēja saule. Dienā siltākais -9°C , lauka darbiem ne pārāk patīkama diena.
Tagad vakarā Rīgā liekas, ka sniegs ap 25 cm, bet ar ļoti mazu blīvumu.


Saulkrastos šorīt uz zemes puscentimetrs sniega, skaidras debesis,saule, lēns ZA vējš, bet nejauks aukstums -10°C , lauka darbi Cēsu pusē šodien nebūs patīkami.


Rīgā šodien brīžiem neliels līča efekts ar īslaicīgām lietus un krusas brāzmām pie dažiem grādiem plusā. Ja centrā sniegs palicis tikai sašķūrētajās cupās tad tepat netālu Baložos mežā sniega vēl diezgan daudz.
Vakar Jūrkalnē ļoti jauka diena ar mākoņainām debesīm, brīžiem sauli un 5°C siltumu. R vējš 5 - 7 m/s gādāja par ideāliem apstākļiem paraplāna treniņiem.


Šodien Kroņauces, Auces un Īles pusē laukā darbiem ļoti jauka diena, sniegs palicis tikai grāvmalās un gar ceļiem kur sašķūrēts. Mazās upītes uzplūdušas un brīvas no ledus. Pēcpusdienā noskaidrojās un uzspīdēja saule, temperatūra +4°C, darbojoties ar aparatūru rokas nesalst, dziļā ūdenī caurplūdumi ļoti raiti mērās ar akustisko iekārtu un nekādu sala izraisītu tehnisku ķibeļu.


Vakar Kuldīgas, Vānes apkaimē lauki daudzviet jau atbrīvojušies no vienlaidu sniega segas, temperatūra dienā +5°C .
Šodien Rīgā saulains un +6°C silts, ļoti jauks laiks, staigājot pa āru pietiek tikai uzvilkt džemperi, daudzviet pagalmos sniegs jau nokusis, slidenums arī daudz mazāks kā dažas dienas iepriekš.


Rīgā tagad pie -1°C līst neliels lietus, visas virsmas kur nav uzbērts sāls pārklājas ar ledus kārtiņu, nupat atbraucu ar velo no Pārdaugavas uz centru, ļoti slidens, vidējais ātrums tikai 2x labāks kā ejot kājām, ja negrib dabūt nekontrolētu kritienu.


Šodien Kurzemes pusē braucot no Rīgas uz Irbeni un atpakaļ caur Roju nomācies un miglains laiks ar temperatūru rīta pusē ap -1°C , pēcpusdienā līdz +1°C , tagad naktī Rīgā tā pati 0 , ne īsti atkusnis, ne sals. Ziemas siltums jāgaida ar trešdienu.


Šodien Rīgā atkusnis turpinājās ļoti zemā intensitātē, jo temperatūra starp 0 un +1°C . Ietves daudzviet apledojušas, laikam uzkrātais aukstums lien laukā, rīt ar velo uz darbu aizbraukt būs interesanti. Mežos Buļļu salā sniega biezums samazinājies apmēram uz pusi.

Sala nedēļa
12.12.2021 17:04

Rīgā šorīt +2°C , atkusnis, nedaudz list. Vakar tā izslavētā atkala tā arī neatnāca. Ap 23 00 braucu ar velo un nekā sevišķi slidena nekur ceļā nebija. Pirms tam mazliet uzsniga slapjš sniegs un tas arī viss.

Sala nedēļa
11.12.2021 09:30