M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Kategatā vakar un šodien zemie mākoņi, saule tikai brīžiem, vakar D puses vēji līdz 6 m/s, viļņi līdz 1m, šodien līdz pēcpusdienai arī D, DR puses vējš, tad bezvējš uz vairākām stundām, tagad lēns Z puses vējš ap 2 m/s, kuģošanai uz Kopenhāgenas pusi apstākļi nav pārāk labvēlīgi, daudz motobraukšana. temperatūra dienā līdz 17°C, naktī ap 14°C.


Mums saule saule un saule, vakar atkuģojām līdz Sanderfjordai Norvēģijā, saulains un silts jau 5. Dienu pēc kārtas, temperatūra dienā jūrā ap 17°C, uz sauszemes 20 - 22°C , ūdens ap 17°C silts un ļoti dzidrs, peldēties bauda kad vēl 4 m dziļumā viss apakšā redzams. Vējš vakar no R puses līdz 4m/s, šodien DR līdz 5 m/s.


Kamēr Latvijā lietains Kategatā mazajās saliņās Gēteborgas apkaimē saulains jau 3. Dienu, vējš no ZR puses, brāzmās līdz 10 m/s, ūdens ap 17°C silts, gaiss dienā apmēram tāpat. Plūdmaiņu amplitūda ap 25 cm. Vasara turpinās!


Gēteborgā šodien 20°C, saulains un neliels z vējš līdz 7 m/s. Zviedrijas DR daļa šajās dienās siltāka nekā Latvija.


Lieliski kadri trāpijušies! Pašam tik vienu reizi ko līdzīgu sanācis redzēt.


Šodien Trollhates kanālā saulains, gar pamalēm fotogēniski gubenieki ar lietu, bet neviens netrāpīja. Vējš lēns no Z puses , temperatūra līdz 18°C. Prognozes tagad Zviedrijas piekrastei Gēteborgas apkaimei rāda siltāku laiku nekā Latvijai.


Zviedrijā Vanerna ezers vakar rīta pusē sagādāja ZR vēju līdz 14 m/s un stāvus līdz 1,5 m augstus viļņus, burājot pret vēju sajūtas kā jūrā! Šļakatas pamatīgi mērcēja arī stūrmaņa vietu, kas parasti paliek sausa. Diena saulaina ap 15°C, vēlāk vējš un viļņi norima, vakarā jau pavisam lēns. Šorīt Vanerna D galā lēns vējš un blāva saule caur mākoņiem, 14°C

Tagad iestājusies ziemeļu vasara kā manos iepriekšējos jūnija braucienos uz Botnijas līča Z galu, nav vairs nekādas dienvidu siltuma izlaidības!


Vakar Veterna ezerā pēcpusdienā DR vēja brāzmas līdz 20 m/s, uz pievakari un nakti vējš pierima līdz 12 m/s brāzmās. Mēs burājām pret vēju, jo bija jātiek no ezera Z gala uz Karlsborgu, viļņi ezerā līdz 1m īsi un stāvi mētāja katamarānu vairāk kā jūrā, kur viļņi garāki. Temperatūra dienā vēl līdz 18°C, naktī ezerā 14°C, debesis daļēji mākoņainas, brīžiem mazliet uzpilināja.

Šorīt Karlsbborgā 14°C, ZR vējš brāzmās līdz 10 m/s un jau 2 stundas līst, brīžiem diezgan stipri.


Veterna ezera Z galā šodien līdz 26°C silts, saulains, pēcpusdienā DR vējš pastiprinājās brāzmās līdz 14 m/s, ūdens ļoti dzidrs, 17°C silts. Tagad 18°C, DR vējš joprojām stiprs līdz 12 m/s, skaidrs. Rīt pēdējā siltā diena.


Aha, plāns līdz Norvēģijai tikt , ja nebūs pārāk vētraini pretvēji.


Motalā pie Vaterna ezera šorīt 19°C, saulains, vēlāk sola līdz 30°C, jau tuvākajās dienās būs ap 15°C, kad izkuģosim Skagerakā un Ziemeļjūrā tad vairs nebūs nekādas siltuma izlaidības, laiks būs kā atklātā jūrā pienākas!


Izskatās, ka laikapstākļi bijuši ideāali !

Vēja varā.
29.06.2019 09:15

Zviedrijā pie Roxen ezera vakar un šodien mērena vasara ar daļēji mākoņainām debesīm , sauli Z puses vēju līdz 8 m/s, gaisa temperatūru dienā 18 - 20°C robežās. Lietus lija tikai aizvakar no rīta daži mm. Tagad vakars skaidrs un pavēss ar +14°C .


Zviedrijas pusē pie Norrkoping šorīt silts, 19°C, bezvējš un saulains, ūdens starp šērām iesilis līdz 16°C kā radīts peldei.

Ceļš pāri Baltijas jūrai prasīja 40 stundas pie R puses vēja, izbraucām no Kolkas 22. Jūnijā 11 vakarā un spiežoties pret vēju vakar dienas vidū sasniedzām Zviedriju pie Norrkoping. Tikai pašā beidzamajā posmā Zviedrijas piekrastē vējš iegriezās no A puses līdz 7 m/s un mūs palutināja ar strauju burāšanu, ceļā pāri jūrai R puses vējš pārsvarā 3 - 6 m/s, viļņi 0,5 - 0,8 m . Baltijas jūras vidienē gaisa temperatūra dienu un nakti 15 - 17°C robežās, ūdens apmēram tāpat.

Sudrabainie mākoņi tagad kļuvuši par ierastu parādību, redzami gandrīz vai katru nakti.


Šodien Kolkā vējaina diena, izmetām līkumu līdz bākai, R vējš stabili ap 10 m/s, brāzmās līdz 12 - 14 m/s, ūdens īrbes šaurumā ap 19°C, līcī aiz raga 15°C . Kuģošanai uz Zviedriju jāgaida vēja samazināšanās.


Kolkā vakar mērena vasaras diena ar temperatūru ap 18°C , sauli, un R puses vēju brāzmās līdz 10 m/s,

Šorīt arī saule R vējš līdz 10 m/s, 17°C silts. Pēcpusdienā jāsāk burāt uz Zviedrijas pusi, iizskatās, ka visu ceļu dabūsim pretvēju.


Priedainē jau pusstundu negaiss ar mērenu līšanu un zibeņošanu temperatūra no 29°C nokritusi uz 21°C, šoreiz negaiss atnāca bez vēja un bez fotogēniskiem sienas mākoņiem.


Līcī pretī Ragaciemam, tagad vasarīgi silts vakars ar 18°C, lēns A vējš 2 - 3 m/s, līdz 20 cm augsti viļņi, debesis joprojām nomākušās DR pusē redzami tumši mākoņi, kas varētu arī arnest lietu.

Vasara turpinās!
16.06.2019 23:01

Vakar un šodien Roņu salas pusē lēni vēji, mierīga jūra, ūdens pie Roņu salas no rīta +18°C. Vakar pēcpusdienā ZR vējš līdz 3 m/s, saulains, naktī sudrabainie mākoņi, laikam jau 3. Nakts ar tiem. Šodien no rīta vēl saulains dienā apmācās. A puses vējš ap 1 m/s, kas neko nepalīdz braukšanai uz Roju.

Vasara turpinās!
16.06.2019 14:44

Šodien Latvijas vasara tipiskā, līcī pie Kurzemes krasta Mērsraga un Rojas pusē no rīta nomācies ar zemajiem mākoņiem, 18°C, vēlāk dienas gaitā pamazām skaidrojas un pēcpusdienā jau pavisam saulains, vējš no Z, ZR puses pēcpusdienā īslaicīgi iepūta līdz 8 m/s, pārsvarā ap 2 - 4 m/s. Temperatūra turējās starp 18 un 20°C

Tagad vakarā saulains 18°C, lēns Z vējš, jūra viegli viļņojas, ūdens ap +12°C, piekrastē starp pirmo sēkli un krastu līdz 18°C.

Vasara turpinās!
14.06.2019 18:23