M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Nolijis smuki, Vidzemes piekrastē līcis nokauj konvekciju un par tādiem lietiem varam tikai sapņot.


Priedainē D pusē sāk rūcināt, redzēs vai kas arī atnāks vai arī nelielā jūras brīze nelaidīs tuvāk.


Priedainē šorīt ap 8 00 uznāca īslaicīgs lietus ar lielām lāsēm atsvaidzinot gaisu. nolija apmēram 1 mm. Rīts vasarīgs ar +18°C, lēnu vēju.


Es šos mākoņus no Priedaines skatu, kā negrib tā negrib nākt tuvāk.


Uz D no Priedaines kādu stundu rūcinās, bet tuvāk nenāk, mākonis izauga un izlīst uz vietas.


Šodien Kurzemē Talsu un Dundagas pusē laiks kā jūlijā, līdz +28°C, Talsos ap 17 00 auto termometrs pat +30°C rādīja, bet tas drošvien uz sakarsušā asfalta un auto rēķina, izbraucot uz šosejas temperatūra nostabilizējās uz 27 - 28°C, tikai pie Ķemeru nacionālā parka sāka pazemināties.
Priedainē tagad neliela jūras brīze un +22°C silts, ZA virzienā smukas negaisa mākoņa virsotnes, pats negaiss pa Vangažu un Raganas pusi.
Iepriekšējā naktī Priedaine arī ir dabūjusi lietus šalti, uz ielām joprojām pa kādai peļķei ir.


Saulkrastos tagad tropiskais vakars ar 22°C, vienīgi odi masveidā parādijušies. Dienā temperatūra uzkāpa līdz 28°C, bet stiprais vējš neļāva rasties karstuma sajūtām pat saulē aktīvi strādājot.

Cerams, ka Zemgales negaiss atnāks arī līdz Saulkrastiem uzzibeņot un uzlīt.


Šodien Carnikavas pusē pludmalē līdz 27°C, ūdens Gaujā +17°C, jūrā pie krasta +9°C, ap 200m tālāk +6°C, attālinoties no krasta gaiss liekas ka paliek par grādu vēsāks uz 200 m attāluma. Vējš no DA dažas brāzmas līdz 10 m/s, uz vakaru vējš nomierinājās, brāzmas pazuda, ap 21 00 pie Lielupes grīvas pūta vairs tikai ap 3 -5 m/s. Tagad Priedainē bezvējš, +18°C un skaidrs.


Šobrīd krastā pie Svētciema +24°C, DA vējš brāzmās līdz 8 m/s, saulains. Salīdzinot ar vakardienu šodien A puses vējš līča Vidzemes piekrastē rāmāks, brāzmas kuģojot no Gaujas tikai līdz 10 m/s max. Šodien pirmā diena kad var burāt ģērbies tikai šortos pie nosacījuma, ka nebrauc tālāk no krasta par 2 - 3 km, tālāk aukstais ūdens sauszemes silto gaisu pārāk atdzesē. Ūdens apvelinga ietekmē +5°C .


Vakardiena Rīgas līča DA piekrastē silta un vējaina, pat jūrā daži km no krasta +13 - +15 C, ar vējiem interesanti, piekrastē ap 3 km platā joslā A vējš brāzmains un nestabils, no gandrīz bezvēja līdz brāzmām 12 - 14 m/s, iebraucor jūrā ap 5 km un tālāk vējš nostabilizējas uz 5 m/s, brāzmas pazūd. Aukstais ūdens efektīvi stabilizē turbulento uz sauszemes sakarsušo gaisa masu. Ūdens temperatūra A vēju ietekmē Vidzemes pusē ziemas cienīga, +5°C.

Pēcpusdienā iebraucot Gaujā temperatūra uzkāpa uz +22°C , vakars arī silts ap 17°C .

Šorīt 7 00 14°C , tagad jau 18°C, saulains, A vējš pamazām pieņemas spēkā.


Vakar Ludzas pusē daži gubenieki izauga un mazliet uzrūca. Vakarā un nakts sākumā arī pamatīgāk uzlija. Dienā silts līdz 20°C . Šodien nomācies un nedaudz pavēss līdz +13°C. Vakardienas lietus sekas redzamas, grants ceļi ar lielām peļķēm, tīrumi arī salijuši, grāvjos vietām ūdens pacēlies, vismaz Ludzas un Zilupes pusē sausums šobrīd mitējies.


Šodien esmu Latvijas siltajā pusē, Rēzeknē tagad +19°C, pēc pierastajiem piejūras +10 jābaidās no termošoka! Apkārt staigā dažādi gubenieki, no dažiem arī nelielas lietus šaltis. Ir cerības uz negaisu vēlāk!


Šorīt Bērzciema piekrastē +11°C, saulains un DA vējš ap 4 m/s, ūdens arī +11°C .


Līča piekrastē pie Bērzciema tagad +8, vējš nesen nomainijās no ZR uz R pusi ap 3 -5 m/s. Dienā līča D galā Z puses vējš līdz 6 m/s, nomācies un ik pa laikam mazliet pilināja, temperatūra ap +11°C. Burāšanai laikapstākļi labi.


Lilastes piekrastē šorīt +10°C , nomācies plāniem mākoņiem, lēns DA vējš ap 2 m/s, nakts arī bija silta, ap +9 grozijās. Vakar pievakarē no jūras virs Vidzemes varēja novērot tālas gubenieku grēdas, kas tur atnesa lietu.


Nu ja šortos un tkreklā pie nelielas fiziskas aktivitātes diezgan vējainā un pa pusei noēnotā vietā nesalst tad ir silts!


Šodien siltums atgriezies. Bauskas pusē ap 13 00 līdz +16°C, saulains un DA vējš brāzmās 10 -12 m/s. Lielupē pie Mežotnes ūdens galīgi maz , dziļākā vieta ap 90 cm.

Tagad Priedainē arī silts +16°C un mazliet vējains līdz 12 m/s.


Brīvdienas pavadīju laivojot pa Gaujas augšteci, svētdiena izvērtās līdzīga 1. janvārim Jaungada laivu braucienā pa Salacu, arī visu dienas pirmo pusi lija un temperatūra ap +4°C Gaujā ūdens maz lēnajos posmos var iztikt, bet krācēs prasījās vismaz 10 cm vairāk, jo bieži nācās stumt un vilkt laivu pāri akmeņiem.

Saulkrastos būs jau kārtējā salnas nakts, tagad vairs tikai +3°C, bezvējš, skaidras debesis. Dārzā par ķiršiem un plūmēm šogad varēs aizmirst. Naktī no svētdienas uz pirmdienu līdz ar saullēktu pat pie loga ir bijuši -3°C . Kartupeļi mazliet apsala pat zem 2 burbuļplēves kārtām.


Saulkrastos naktī noskaidrojās, vējš norima un pusnaktī 0°C, 6 no rīta -2°C, Skultes meteostacijā arī ap -1°C grozijies.

Vēsais ievziedu laiks
04.05.2019 08:34

Saulkrastos šorīt uzlijis, Skultē rāda ap 4 mm nokrišņu, mucas pie jumta notekām pielijušas. No rīta +7°C Salnas vēl pagaidām nav bijušas, bet gan jau, ka kādā brīdī šajā aukstuma vilnī trāpīs, Ķirši pašreiz pilnos ziedos, ja gaisā būs mīnusi tad apsals. Cerams, ka vējš pītīs no siltās jūras.

Vēsais ievziedu laiks
02.05.2019 11:22