M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Vakar pēcpusdienā Rīgas līča vidienē bija perfekti burāšanas apstākļi, pūta stabils Z puses vējš 5 - 8 m/s. Daudz saules, gaisa temperatūra ap +10°C , ūdens +8°C . Rīta pusē kad vēl biju Vidzemes krastā tuvumā ZA vējš nesa virs sauszemes sasilušo gaisu un tad bija pat +16°C.


Šodien pēcpusdienā Rīgas līcī Vidzemes piekrastē sīks smidzenis, vakarā pie Svētciema kādu stundu lija nedaudz nopietnāk. Vējš no A, ZA puses 6-7 m/s, brīžiem brāzmās līdz 12 m/s gādāja par labiem burāšanas apstākļiem. Temperatūra līdz 12°C, tagad 9°C . ZA pusē debesis sāk skaidroties.

Joprojām par pavasari
21.05.2022 23:45

Šodien Babītes ezerā ZR vējš brāzmās iepūta 14 - 17 m/s, gaiss 8°C , braucot motorlaivā jāsaģērbjas apmēram tā itkā būtu -15°C . Ziemeļvēji šopavasar parāda, ka mēs esam ziemeļu zeme, nav te nekādas izlaidības pie +25°C maijā.

Joprojām par pavasari
17.05.2022 14:48

Šodien Bauskas apkaimē saulains un līdz 14°C silts un spirgts ZR vējš brāzmās 10 - 12 m/s.
Tagad nakts sākumā Priedainē 7°C un ZR vējš līdz 10 m/s, ja naktī vējš nenorims tad pie jūras salna nebūs.

Joprojām par pavasari
17.05.2022 00:01

Šodien Klapkalnciema pusē dienas vidū sākās aktīvi laikapstākļi, virs Kurzemes intensīvi veidojās gubenieku, kas daudzas reizes atnesa īslaicīgas lietusbrāzmas un 3 reizes lietum pievienojās ari krusa. Pēcpusdienā burājot uz Lielupi Z vējš pastiprinājās 10 - 14 m/s, mākoņi palika virs Kurzemes, spoži spīdēja saule, temperatūra ap 10°C , ūdens ap 8°C daudz baltu viļņu galotņu un ideāli burāšanas apstākļi.

Joprojām par pavasari
15.05.2022 22:40

Saulkrastos sestdien vakarā bija sen neredzēta parādība - lietus. nolija gan pa visai maz, labi ja 1 mm iznāca. Saulkrastos šogad izteikti vēji pūš no jūras, pagaidām tikai 2 vai 3 dienas bijušas kad temperatūra uzkāpj līdz +15 vai nedaudz virs. Koku zaļums no Rīgas centra atpaliek par apmēram 2 nedēļām.

Gaidot pirmos +20
09.05.2022 08:20

Ziemeļu pavasaris turpinās, vakardiena Rūjienas pusē līdz 14°C silta, šodien Valkas pusē no rīta apmācies, vēlāk daļēji mākoņains, līdz 11°C silts, iegriezās ZR vējš un pastiprinājās brāzmās kaut kur ap 15 m/s, mežā koki pamatīgi locījās un šņāca. Mazajās upītēs jau gandrīz vai vasaras ūdenslīmenis iestājies, no apartajiem laikiem vējš rāva gaisā putekļu vērpetes, ir iestājies sausums, vajag nopietnāku lietu.

Tagad vakarā Rīgā 7°C , skaidras debesis un mērens ZR vējš, braucot ar velo prasījās cimdi.


Rīgas līča D pusē Jūrmalā šīs nedēļas dienas iet jūras brīzes zīmē. Lielākoties skaidras debesis, saule, pēcpusdienā brīze no Z puses brāzmās ap 10 m/s, temperatūra ap 5 - 6°C . Biju aizmirsis cimdus un pēc pusstundas rokas knapi varēja dabūt nost no velo stūres.
Pavasaris tāds kā pienākas ziemeļu zemē.


Vakar un šodien pavasaris trako, šodien Jelgavas apkaimē līdz 18°C silts. ZA vējš brāzmās ap 12 m/s un debesīs neviena mākoņa, saule pamatīgi cepina un kaltē. Atbraucot uz Priedaini kontrasts, vējš no līča un 10°C . pievakarē braucot pa veloceliņu uz Rīgu varēja just kā ar katru km attālinoties no jūras palika par dažiem grādiem siltāks, līdz centrā jau 18°C . Labi, ka nedēļas nogalē prognozēs parādās lietus, būs vismaz kāda pārmaiņa pēc ilgstošās saules.


Pēdējās dienās var izbaudīt temperatūras kontrastus starp iekšzemē un piekrasti. Vakar dienā Jelgavas pusē 16°C , bet Priedainē 7°C un jūras brīze ap 6m/s. Pirmdien Rīgā 12°C, Priedainē 6°C un brīze no jūras.
Ūdens temperatūra vakar Lielupē sasniedza 10°C, jāsāk vasaras peldsezona.


Šodien neparasti silta dienā, Rīgas apkaimē līdz 14°C, pat neskatoties uz to, ka nomācās. Vakar un aizvakar Priedainē varēja izjust jūras dzesējošo efektu, pūta neliela jūras brīze un temperatūra ne vairāk par 5°C kamēr tālāk no jūras bija 12°C.

Mainīgais aprīlis
14.04.2022 20:42

Nedēļas nogalē aizvadīts pavasara Ģeorallijs pa Stendi. Ceturtdienas vakars silts ap +8°C ar nelielu īslaicīgu līņāšanu. Piektdiena ar dažādiem gubumākoņiem no kuriem daži atnesa nelielas sniega un sniega graudu brāzmas, temperatūra līdz +4°C , dažreiz arī ilgāki saulaini brīži. Pievakarē vēja brāzmas 15 - 18 m/s. Upes posms pilns ar iepriekšējo vētru izgāztajiem kokiem, kādas 10 - 12 reizes vilkām laivas apkārt pa krastu, krasti dubļaini un slideni. Daudz arī mazāku koku sagāzumu kuriem varēja tikt pāri pa taisno.
Sestdienas rīts atnāca ar pārsteigumu, uzsnidzis ap 5 cm sniega, teltis apsnigušas kā sniega kupenas, dienā tas nokusa. Upē ūdens turpināja celties, dziļums ap 2m , tiem kas pamanījās kaut kur ievelties spirdzinoša pelde par 100%. Diena vējaina, 10 - 15 m/s brāzmas, siltums līdz +4°C brīžiem saule.
Svētdiena ar nedaudz lēnāku vēju bez nokrišņiem, vairāk saulaino brīžu, +5°C , Ūdens līmenis par kādiem 30 cm pacēlies, vietām applūdušas palieņu pļavas.

Mainīgais aprīlis
11.04.2022 09:05

Šonedēļ beidzot interesanti laikapstākļi kā pavasarī jābūt, nebeidzamo anticiklons uzkāršanās beigusies. Otrdien Bauskas apkaimē daudz skaistu gubenieku, kas ik pa laikam atnesa sniega graudu brāzmas un arī vēja brāzmas pie 20m/s, mākonis pārskrien, atkal uz nelielu brīdi saule un tad jau drīz nākamais ir klāt.
Trešdien Rīgā no rīta paskatoties pa logu pārsteigums, viss piesnidzis balts , ap 7cm sniega, kas līdz vakaram lielākoties nokusa.
Šodien siltās frontes dienā, Tukuma apkaimē līdz 8°C silts un ik pa laikam pavasarīgs lietus uzlīst. Tagad Rīgā arī brīžiem līst.
Šodien sākas pavasara Ģeorallijs pa Stendes upi un arī izskatās, ka dinamiski laikapstākļi turpināsies, naktī uz piektdienu stipri līs, piektdien un sestdien lietus un slapja sniega iespējamība un upē ūdens līmenis noteikti kāps.


Vakar ejot pa Strīķupes krastiem vietām mežmalās vēl pamatīgi sniegi. Vaidavas ezers arī vēl aizsalis tā, ka cilvēka svaru iztur, upē ūdens vidēji daudz, ar kajaku varētu pabraukt.

Nākošnedēļ gan beidzot pārmaiņas uz dinamiskāku laikapstākļu pusi, jau šovakar Rīgā debesis nomācās tuvojošās frontes ietekmē. Lielais nokrišņu daudzums kā radīts pavasara Ģeorallija pa Stendes upi veiksmīgākai norisei.


Atnākusi atziema, vakar Sabiles pusē dienas gaitā uznāca vairākas intensīvas sniega graudu brāzmas, temperatūra ap 0°C līdz daži grādi plusā.
Šorīt Rīgā zeme baltā, ap puscentimetru sniega un -5°C .

Pavasari nomaina ziema
30.03.2022 07:44

Šodien Kurzemē Auces pusē silta un mēreni vējaina dienā. Iesila līdz 11°C, no rīta arī saule, vēlāk nomācās un par dažiem grādiem vēsāks kļuva. Mazajās upēs ūdens turpina iet mazumā, tā kā tuvākajā laikā nekādi nopietnie nokrišņi netiek prognozēti tad drīz var sākties sausums.

Pavasari nomaina ziema
28.03.2022 23:40

Skaisti kadri padevušies.


Vakar izdevusies meteodiena. Rīgā pēcpusdienā ZR vējš brāzmās kaut kur starp 20 - 25 m/s, pa gaisu gāja smiltis, lapas un visādas drazas. Aizbraucu ar velo līdz Jūrmalai, turpceļā pretvējš, brīžiem bija kārtīgi jādod pa pedāļiem, lai brāzmu laikā neapstātos, toties atpakaļceļā pavējā varēja nesties 2x ātrāk kā parasti. Pie jūras vējš pa gaisu nesa smiltis un jūra skaisti viļņojās. Vakarā RĪgā uznāca vairākas sniega graudu brāzmas, nakts sākumā vējš sāka lēnām pierimt un temperatūra nokrita nedaudz mīnusā.

Šodien Rīgā no rīta vēl saglabājās mērens ZR vējš, kas dienas gaitā norima un pievakarē iestājās bezvējš.

Pavasari nomaina ziema
27.03.2022 22:14

Šodien Rīgā beidzot pārmaiņas, apmācies, ZR vējš brāmās 15 - 18 m/s, brīžiem pa gaisu rauj nelielus smilšu mākoņus un vecās lapas. Iepriekš nedēļas sākumā prognozēs figurējušie nokrišņi gan kaut kur pačibēja. Pēcpusdienā jāizbrauc līdz jūrai, kopš janvāra nav sanācis izbaudīt kārtīgu vēju.


Anticiklons totāli uzkāries, visas dienas vienādas. Vienīgā pārmaiņa Saulkrastos bija sestdien, kad no jūras uznāca bieza migla. Šodien Kuldīgas pusē dienā līdz 14°C silts, mazajās upītes jau parādās ūdens trūkums. Kur pirms mēneša vajadzēja laivu, tagad var parbrist ar mazajiem gumijas zābakiem.
Nedēļas nogalē, gan izskatās, ka beidzot būs pārmaiņas, stipri vēji, lietus un sniegputeņi. Cerams, ka līdz 7. - 10. aprīlim būs daudz nokrišņu jo tad būs pavasara Ģeorallijs un Stendes upē vajag ūdeni.