M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien Ainažu pusei karstums izčabēja, virs 25°C tā arī neiesila. No rīta nedaudz līņāja vēlāk pārgāja, bet saglabājās mākoņi un vienā brīdī uz dažām stundām iepūta ļoti vāja jūras brīze.


Vakar Ainažu piekrastē ļoti silts vakars ar 23°C , naktī ap 20°C . Šorīt apmācies , lēns DA vējš un pa laikam nedaudz līņā tādēļ gaiss nespēj iesilt, joprokjām tiksai 22°C .


Saulkrastu piekrastē šobrīd temperatūra ap 31 - 32°C , Mērens A puses vējš, pārsvarā saulains, ūdens 21°C silts, neskatoties uz to, ka jau vairākas dienas A puses vēji, apvelings Vidzemes piekrastē kaut kā neveidojas un ūdens saglabājas ļoti silts.
Vasarā attālinātais darbs no peldošā ofisa ir ļoti labs jaunievedums.


Rīgā ar katru dienu arvien vasarīgāks. Dzīvojot pa Norvēģijas rietumkrastu jau bija aizmirsies, ka vasarā var būt arī 28 grādi un lietus nelīt nedēļu no vietas. Pilsētā naktis arī siltas, liekas , ka iekšpagalmā neatdziest zem 17°C .

Negaisu trūkums gan liek sevi manīt, šogad vispār esmu piedzīvojies tikai vienu kaut cik vērā ņemamu negaisu un tas pats bija Kategatā Anholt salā.

Augusta vidus vasara
12.08.2022 17:00

Vakar aukstā fronte atnesa ideālus apstākļus burāšanai no Kolkas uz Lielupi Norvēģijas jūras brauciena noslēgšanai. Fronte ieradās ap 6 00 no rīta ar zemajiem mākoņiem un vairākām lietus šaltim dažu stundu garumā, bet bez negaisa. Ap 9 00 lietus jau bija beidzies un vējš iegriezies no R puses pūta ap 8 m/s brāzmās līdz 12 m/s. Labākus apstākļus burāšanai grūti iedomāties. Diena pārsvarā makoņaina, saule kārtīgi sāka spīdēt pievakarē kad jau bijām pie Lielupes. Temperatūra visu dienu ap 19°C , ūdens līcī ap 20°C, pēc Norvēģijas fjordiem likās nepieklājīgi silts.

Augusta vidus vasara
07.08.2022 18:02

Šodien 3 no rīta atkuģojām uz Mazirbi pēc 450 km brauciena pāri Baltijas jūrai no Karlskronas arhipelāga Zviedrijā. Pēdējās dienas Zviedrijā saulainas un līdz 22°C siltas ar lēniem līdz mēreniem D puses vējiem . Brauciens pāri Baltijas jūrai arī bija zem skaidrām debesīm un lēniem līdz mēreniem D puses vejiem. Jūra arī rāma, viļņi līdz 0,5 m.

Šodien Mazirbes piekrastē temperatūra līdz 28°C, saule un merens vējš no D puses. Šovasar man pirmā diena ar temperatūru virs 25°C.

Tagad vakarā pie Kolkas vējš norimis, 21°C silts, R pusē redzami aukstās frontes mākoņi. Jāgaida rīts kad fronte pāries pāri un atnesīs R vēju burāšanai uz Lielupi.

Silts augusta sākums
05.08.2022 21:17

Zviedrijas piekrastē starp Norvēģijas robežu un Gēteborgu jau 5. dienā bez lietus un lielākoties saulains. Dienā līdz 22°C silts, ūdens ap 18°C , vēji pēdējās dienās lēni, vakaros arī bezvējš, šodien vējš no D puses līdz 5 m/s, jūra mierīga. Rīt arī D vēji gaidāmi, bet naktī uz pirmdienu pāries fronte un ieslēgsies R vējš, pēc tam Baltijas jūrā 3 dienas dominēs DR, D vēji, burāšanai atpakaļ uz Latviju ceļavējš kā uz pasūtījumu.


Lillesandas apkaimē vakardien no rīta saulains, bet pārējā dienas daļa lietaina, lietus beidzās pašā vakarā, temeratūra līdz 16°C . Šodien rīts un dienas sākums lietains ar nelieliem pārtraukumiem. Tagad pievakarē lietus beidzās un vienlaidus mākoņu vāks sāk sadalīties. Vējš no DR puses brāzmās 10 - 14 m/s. Temperatūra līdz 17°C.

Norvēģijas DA piekrastē līdz šim bija sausums, zāle daudzviet izkaltusi, mežā mellenes arī pakaltušas, bērziem šur un tur nodzeltējušas lapas. Tagad šķiet, ka sausums būs beidzies uz kādu brīdi.


Norvēģijas DA piekrastē Kristiansendas apkaimē šodien kādas 2 stundas uzlija, pēc tam mākoņains, brīžiem saule, Temperatūra līdz 18°C , pēcpusdienā iegriezās DR vējš līdz 6 m/s. Tagad uz naktī noskaidrojās, 14°C silts.


Šodien piedzīvojām kontrastus. Atburājām no Utsiras Norvēģijas rietumkrastā uz Kristiansandu DA piekrastē. Te tagad vakarā joprojām 20°C siltuma neprāts kamēr rietumkrastā 13°C un Z vējš brāzmās līdz 15 m/s. Lietus te arī nekāds dižais nav ilgstoši bijis, zāle vietām izkaltusi. Norvēģijas kalni te nelaiž mitrās okeāniskās gaisa masas.


Esam atkuģojušī uz Utsiru , maza saliņa pie Haugesund. Vakar rīts sākās neparasti ar sauli un 15 C siltumu. Dienas vidū Eiropas svelme atnāca arī līdz Utsirai un karstums sasniedza 18°C kopā ar DA vēju brāzmās līdz 14 m/s. Pēcpusdienā nomācās un nopilēja dažas piles lietus.

Šorīt arī saule cepina un karstums jau sasniedzis 18°C, vējš pierimis. Būs jādodas atveldzēties Ziemeljūras ūdeņos, kas arī uzkarsusi līdz 14°C . Vakarā nāks aukstā fronte ar potenciālu negaisu un vēja virzienā maiņu uz ZR ar ko būs laba burāšana.


4 aizvadītās dienas Sognefjordā bez lieliem un ilgstosiem nokrišņiem, bet pārsvarā mākoņains reizēm uzsmidzina, saule izlien uz dažām minūtēm pa mākoņi spraugām un atkal pazūd. Vēji lēni līdz mēreni un ļoti mainīgi, reizēm 5 minūšu laikā vējš uzpūš no visām pusēm. Gaisa temperatūra dienā 12 - 14°C ilgstoši sēžot uz klāja vējā ir jāsaģērbjas kā ziemā.
Vakar kuģojot uz Bergenu lēns ZR vējš, vēlāk pazuda pavisam. Naktī vairākas reizes lija, šorīt arī Bergenā reizēm smidzina, 11°C silts.


Sognefjordā bija 2 dienas bez nopietna lietus un brīžiem pat saule spīdēja un gaiss iesila līdz 16°C. Vēji pārsvarā lēni, mainīgi. Ūdens temperatūra no 11 līdz 14°C ideāli ziemeļu vasaras peldei. Vakar pēcpusdienā gan jauna nokrišņu zona klāt un vairākas stundas lija, bet saglabājās silts ap 15°C .
Šorīt nedaudz papildināja, bet tagad noskaidrojās un spīd saule. Laikapstākļi reizēm te mainās pa minūtēm, apkārt esošie līdz 1500 m augstie kalni ievieš savas lokālās izmaiņas ko modeļi bieži nespēj prognozēt.


Šodien pie ieejas Sognefjordā nomācies, pa laikam īslaicīgs lietus, ZR vējš 10 - 15m/s un 11°C silts. Naktī bija dažas lietusgāzes ar vēja brāzmām pie 20m/s. Okeāniskais klimats labākajās tradīcijās. Rīt un parīt būs 2 dienas bez lietus pēc tam virkne ar vairāk vai mazāk lietainām dienām. Nesaprotu kā var Latvijā sūdzēties par lietainām vasarām.

Atdzišanas nedēļa
09.07.2022 12:50

Šorīt mums Norvēģijas rietumkrastā 6 dienu laikā pirmais rīts kad spīd saule un nekur tuvumā nav nopietna lietus. Temperatūra jau uzkāpusi uz 14°C , mērens Z puses vējš.

Atdzišanas nedēļa
07.07.2022 10:10

Šodien Hardangerfjordā īpaši lietaina diena, ap 12 00 sāka līt un gandrīz bez pārtraukuma lija līdz 22 00 , šobrīd joprojām pa laikam uzpilina, temperatūra 12 - 14°C , vēji lēni un mainīgi, reizēm 10 minūšu laikā paspēj iepūst no visām pusēm. Nolikuši varētu būt ap 30 mm. No klintīm uz jūru gāžas daudz strautiņu veidojot skaistus ūdenskritumus. Nākošajām 10 dienām kopējais ECMWF prognozētais nokrišņu daudzums Norvēģijas rietumkrastā 100 - 150mm

Atdzišanas nedēļa
07.07.2022 01:05

Norvēģijā Hardangerfjordā jau 5. dienu kad līst vairaak nekā nelīst. Tāds nelels smidzinātājs, kas neko daudz nenolej, bet visu uztur mitru. Naktī līst mazāk, dienā parasti vairāk un biežāk. Gaisa temperatūra dienā līdz 15°C , naktī ap 10°C . Šodien uzkāpām kalnos, sākot ar apmēram 1000m augstumu daudz sniega un gaisa temperatūra ap 5°C, 1500m brīžiem no gaisa slapjš sniegs. Ziemeļu vasara kā pienākas.

Atdzišanas nedēļa
05.07.2022 21:14

Vakar Dānijai piederošajā Anhot salā piedzīvojām pirmo šīs vasaras negaisu ar zibeņošanu pat mākoņiem un mērenu lietu. Pa dienu virs Dānijas virzījās aktīva negaisu sistēma, bet nonākot virs jūras tā daļēji zaudēja spēku. Temperatūra vakarā tikai 15°C .
Šorīt Anhot salā ZR vējš brāzmās 12 m/s, daļēji mākoņains un 16°C silts.


Šorīt Kategatā daļēji mākoņains, 18°C silts, lēns DA vējš, jūra pavisam rāma, naktī virs Zviedrijas krasta zibeņoja. Iepriekšējās dienas Baltijas jūrā saulainās ar lēnu līdz mērenu DA vēju, kas vakar pēcpusdienā pie tilta starp Dāniju un Zviedriju izbeidzās. No karstuma ne smakas, pa dienu jūrā ap 20°C, naktī ap 17°C . Ideāli apstākļi nesteidzīgai burāšanai.


Kolkā šobrīd 18°C , daļēji mākoņains, R, DR puses vējš brāzmās līdz 9 m/s, gaidām kad naktī tas pagriezīsies vairāk uz D pusi, lai dotos tālāk pa Irbes šaurumu.