M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Saulkrastos šorīt -20, dienā saule iesildīja līdz -10 grādiem. Biju aizgājis līdz jūrai, www.meteolapa.lv Ledus josla vismaz dažus km plata, pie krasta ledus ap 10 cm biezs, pietiekami lai staigātu. Tālāk virs līča vaļējiem ūdeņiem intensīvi veidojas mākoņi nesot sniegu Kurzemes piekrastē.

Tagad vakarā joprojām skaidras debesis un termometrs jau rāda -15, priekšā kārtējā aukstā nakts.Rīgā centrā šorīt minimums -15, aukstāks kā vakar. Saule spīd caur dūmakainiem mākoņiem un telpās nedod tādu siltumu kā vakar. Tagad arī vējš sacēlies brāzmās ap 5 m/s tādēļ liekas stipri aukstāks pie tiem pašiem -9 grādiem.


Upju noteces aprēķināšanai. Tādus mērījumus parasti veicam reizi mēnesī.


Šodien pabiju Jēkaabpilī Daugavā caurplūdumu mērīt. mobile.twitter.com Diena izvērtāas diezgaan patīkama, spoža saaule , temperatūra ap -10, bezvējš, Daugavā uz ledus aktīvi darbojoties pietika ar džemperi mugurā lai būtu silti. Ledus kopš pēdējās ledus iešaanas salauzīts un saasalis kukuržņains. Ledus biezums ap 20 cm, bet zem ledus vēl 2 - 3 m biezs vižņu slānis, straume tikai paašā apakšā.


Šorīt arī lēna vēja apstākļos labi izpaužas pilsētas siltuma salas efekts. Rīgā centrā -13 kamēr pierīgā -20 - -22.

Vakar Rīgā pa ilgiem laikiem bija pirmā diena ar sauli no rīta līdz vakaram, sen tā nebija bijis, šodien arī izskatās, ka ziemas saule kārtīgi cepinās,


Rīgā centrā šorīt neskatoties uz skaidrām debesīm vien -10 grādi kamēr Rīgas apkaimē līdz pat -17. Urbānais siltuma efekts drošvien labi darbojas bezvēja apstākļos.

Prognozes gan trakas, nākošnedēļ izskatās, ka dabūsim Sibīrijas salu.


Šodien Ogres apkaimē rīta pusē pa laikaam uzspīdēja saaule, temperatūra grozījās ap -5, bezvējš. Sniega biezums pļavā ap 15 cm, mežā 3 - 10 cm. Pēcpusdienā Jelgavas pusē zemie mākoņi no kuriem nedaudz birdināja sniegs. Ledus biezums Lielupē pie Pils salas no 16 - 22 cm. Sniegs pļavā pie Kalnciema 10 - 13 cm biezs , ledus Daugavā pretī tirdzniecības centram Dole gan tikai 7 cm jau 15 m attāalumā no krasta.

Ilgtermiņaa prognozes gan pavisaam trakas, laikā kad vajaadzētu atklāat laivošanas un burāšanas sezonu mums draud ar Rīgas līča aizsalšanu.Rīgā vakar un šodien turpināas mērena ziema ar dažiem grādiem mīnusā, bez vēja un ar nelielu snigšaanu. Pavisaam uzsniguši apmēram 3 - 4 cm svaigaa sniega.

No aukstuma gan laikam neizbēgsim, jaautājums tikai cik ilgi būs bargs sals. Par burāšanas un laivošanas sezonaas laicīgu sākšanu laikaam vaar aizmirst.


Rīgā šorīt vidēji auksts -8 un apmācies, lēns vējš un no gaisa birst pa kādai sniega pārslai. Prognozes gan mums februāra beigās un martā nez kādu arktisko ziemu grib iesolīt. Pamatīgi aizsals Lielupes grīva un varbūt arī līcī kāds ledus izveidosies. Ar burāšamas sezonas laicīgu atklāšanu būs švaki.

Draugs kurš piedalās Latvijas pirmajā Antarktīdas ekspedīcijā atrakstīja, ka braucot ar kuģi pāri Dreika šaurumam bijuši ap 6 - 7 m viļņi un kuģis pamatīgi šūpojies. Laikapstākļi kā pienākas Dienvidu okeānam!


Šodien Zemgalē gaiss iesila līdz +1 un sniegs palika lipīgs, caur plāniem mākoņiem saule mazliet paspīdēja, vēja gandrīz nekāda. Mazās upes pavisam ciet salt netaisās, ledus tikai gar krastiem, vidus daudzviet vaļā.


Rīgā aukstums uzdarbojas, nu jau centrā -11, debesis daļēji noskaidrojušās, vēja nav. Nācu 3 km no koncerta, sals jūtami knieba degunā.


Šorīt aukstums uzdarbojas, pat Rīgas centrā pie apmākušām debesīm joprojām -10 grādi.


Saulkrastos šorīt -2 un nomācies, vēlāk noskaidrojās un uzpūta Z puses vējš brāzmās ap 10 m/s. Temperatūra dienas gaitā lēnām kritās un tagad vakarā -7 zem skaidrām debesīm. Rīt no rīta būs diezgan auksts. Sniegs uz zemes kaut kur starp 5 un 10 cm biezumā, mežā mazāk.


Rīgā šorīt mazliet piesalis, viss slidens un kraukšķīgs.

Uz priekšu gan tagad visas prognozes dod noturīgu salu, kas sāksies jau rīt un parīt. Ziemas gaidītāji arī Rīgā varēs priecāties par salu vismaz 2 nedēļu garumā.


Šodien Rīgā rīta pusē no gaisa slapja sniega un lietus maisījums, kas uz zemes neko daudz klāt nedeva. Dienas visū pabiju pa Saldus un Tukuma apkaimi, tur vietām lauki nokusuši, vietām kādi 1 - 3 cm slapja sniega, reizēm īslaicīgi uzspīdēja saule radot pavasarīgas sajūtas. Ciecerē, Abavā, Imulā un Amulā ledus izgājis, ūdens ir daudz, var baudīt laivošanas priekus.


Šodien Vecumnieku pusē ap 0 grādiem, īslaicīgi uzspīdēja saule, bezvējš. Sniegs meža ceļa malās vietām ap 10 cm, mežā zem kokiem mazāk Mazās upītes diezgan uzplūdušas, ledus uzlūzis.


Šodien pabraukāju pa Tukuma apkaimi. Brīžiem uzspīdēja saule +3 grādi, silts R puses vējš, zaļi ziemāju lauki, lielas peļķes. Man radās sajūtas, ka ir jau marta vidus nevis janvāra beigas. Varētu sākties pavasaris nevis ziema nākt. Babītes un Valguma ezerā gan ledus vēl turās ap 15 cm biezs.


Šorīt rīta pusē Bērzkrogā sniga, zeme balta ar kādu cm sniega, temperatūra ap 0. Braucot uz Rīgu aiz Siguldas sniegs pārgāja lietū un slapjā sniegā, Rīgā uz zemes nekas jauns klāt nekrājas.

Nākamnedēļ gan prognozes dod pamatīgu ziemas spērienu ar sniegu un salu.