M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Sestdiena Irbes šaurumā ar pavisam lēniem mainīga virziena vējiem un bezvējiem. VIsu dienu saulains un pat Irbes šauruma vidū līdz 18°C silts. Vienīgais labums no tādiem bezvējiem, ka nebija viļņu un varēja izkāpt uz abām Latvijas jūras bākām.
Šodien kuģojot no Kolkas uz Lielupi dienas sākumā bezvējš, pēc tam lēns A puses vējš 1 - 3 m/s. Pēcpusdienā virs sauszemes visās malās sāka augt gubenieki, kas brīžiem arī ierūcās. Temperatūra līdz 18°C. ūdens jau vasarīgi silts 12 - 15°C Pievakarē daži gubenieki uzvirzījās virs līča Ragaciema pusē, nedaudz uzlija un uz pusotru stundu iepūta pilnīgi neprognozēts ZR vējs 7 - 12 m/s. Beidzot varēja burāt kā nākas!


Vakar Rīgas līcī bezvēju un lēno vēju diena, pusi ceļa līdz Rojai bija jābrauc ar motoru. Šorīt pa ceļam no Rojas līdz Kolkai arī vēja gandrīz nav, tas pats kas brīžiem uzpūš ir tieši pretī. 14°C silts un saulains, būtu labāk bijis lietus un +5, bet noturīgs ceļavējš.

Jaukais maija laiks
17.05.2024 09:42

Šorīt Rīgā bez salnas, ārpus pilsētas gan daudzviet salnas. Brivdienāks biju Sirves pussalā, tur labi jūt jūras vēsumu, no kokiem tikai ievām lapas saplaukušas un bērziem sākās lapu plaukšana , ievas vēl nezied, pārējie koki vēl pumpuros. Pavasaris tur kādas 3 nedēļas vēlāks.
Svētdienas vakarā vairākas stundas lija pie 7°C . Pirmdien burājot atpakaļ pa līcī A puses vējš 3 - 6 m/s, nomācies 6 - 7°C silts. Vēlāk pievakarē līča D galā 2 stundas bezvējš, pēc tam iepūta DA vējš 6 - 10 m/s un sāka smidzināt.

Caur lietu uz salnām
08.05.2024 08:37

Tagad pēdējās dienās tāda svelme, ka jābēg jūrā. Krastā temperatūra sasniedz un pārsniedz 20°C , otrdien pie Jēkabpils auto termometrs pat 24°C rādīja.
Šodien kuģojot uz Koku A puses vējš 3 - 6 m/s, saulains, bet gaisa temperatūra ap 7°C . Mēģinājums pasauļoties katamarāna tīklā beidzās ļoti ātri.
Šobrīd Irbes šaurumā 5 km no krasta starp Kolku un Mazirbi, saule, 7°C silts un A vējš 3 - 4 m/s.

Vasara aprīlī
03.05.2024 16:41

Rīgas apkaimē jau vakar pazuda pēdējās atziemas pēdas. Otrdien no rīta Pampāļos uz zāles 10 cm slapja sniega. Uz šosejām gan sniega nekur nebija.

Izskatās, ka nākošnedēļ sāksies priekšvasara. Ka tik maijā atkal neuznāk jauna atziema.

No sniega uz pavasari
25.04.2024 12:51

Rīgā slapjš sniegs snieg arvien stiprāk, uz auto jumta jau ap 2 cm, zāle arī paliek balta un uz ielām parādās pļura.

No sniega uz pavasari
22.04.2024 10:39

Rīgā šorīt pavasarīgs sniegs, uz zemes gan nekas vēl nekrājas, temperatūra ap +1, Z vējš brāmās ap 10 - 12 m/s. Varbūt līdz vakaram kaut kas uz zemes arī sakrāsies, lai var sniega vīru uzcelt.

No sniega uz pavasari
22.04.2024 09:07

Pusnakts un Rīgā 15°C siltums. Šovakar uz naktī vispār nekāda temperatūras krituma, kā pievakarē sasniedza 15°C tā arī turās. Jūlija cienīgs siltums. Lielākajā daļā Jāņu pa nakti ir aukstāks.


Šonedēļ patīkamu kontrastu nedēļa. Vakar Riga par 20°C vēsāks kā dienu iepriekš. Sīks smidzeklis no rīta, vēlāk tam brīžiem pievienojās sīki krusas graudi. Z puses vējš brāzmās ap 12 - 15 m/s. Braucot ar velo atkal vajadzēja vilkt biezos ziemas cimdus un uz džempera vēl plāno jaku.
Šādi laikapstākļu kontrasti bieži novērojumi ASV Lielajos līdzenumos, kur nekas netraucē siltajām un aukstajām gaisa masām plūst ziemeļu un dienvidu virzienā.

No karstuma uz sniegu
04.04.2024 08:40

Saulkrastos šodien vēl paspēja uzsilt līdz 20°C un dažas piles lietus nopilināt , tagad vakarā gan lēns vējš iepūta no jūras un vairs tikai 10°C , Rīta pusē bija dūmakaina saule, tagad kārtīgi nomācies.

No karstuma uz sniegu
02.04.2024 18:29

Rīgā šobrīd blāva saule caur biezu dūmaku, laikam jau tie Sahāras putekļi uzdarbojas. Siltums gan jau 18°C , no rīta bija 12°C , normālā jūnija diena. Aizvakar Pērnavas līča Liu ostiņā vēl ledus gabalus stumdijām vakar un šodien krastā var mēģināt sauļoties, trešdien varbūt raksim sniega kupenas.

No karstuma uz sniegu
01.04.2024 13:17

Līcī šobrīd apmēram 2 km no krasta 13°C , bet Daugavgrīvas meteostacija krastā rāda 21.6°C , ūdens temperatūra 4°C .


Lieldienās atklāta burāšanas sezona. Piektdien ar spirgtu DR vēju aizburājām līdz Pērnavas līcim. No rīta līcī diezgan stipri lija vairākas stundas pie +4°C, bet toties vējš bija ideāls. Pievakarē pie Kihnu salas DR vējš brāzmās līdz 12 m/s. Liu ostiņā vēl pastumdījām ledus gabalus. Vispār pavasaris te Pērnavas līča Z piekrastē stipri vēlāks, ezeros vēl ledus pietiekoši stiprs lai uz tā uzkāptu.
Šodien atceļā uz Lielupi gar Vidzemes piekrasti bļāva saule un A puses vējš 2 - 5 m/s nodrošina pieņemamu virzīšanos uz priekšu. Ja krastā ir 17°C tad 5km jūrā ir 8°C , par termošoku nav jāsatraucas.


Rīgā ļoti silta nakts aizvadīta, ap pusnakti vēl 12°C bija, šorīt 7°C un saule. Svētdien izskatās, ka būs jāuzmanās no termošoka, tādēļ plāns no svelmes glābties vēsajā Rīgas līcī.


Rīgas apkārtnē laikam saules norma iztērēta marta sākumā, nu jau nedēļu vai ilgāk nav bijusi neviena pilnībā saulaina diena, bet nu vismaz samērā silts, dienās +3 - +7 grādu robežās. Ja ņem vērā, ka marts pēc klimatiskās normas pamatā vēl ir ziemas mēnesis tad par pavasara trūkumu nevar sūdzēties. 2013. gada martā vēl bija regulāri naktis ar -20°C.

Mainīgais pavasaris
22.03.2024 09:20

Ja lielākajā daļā Latvijas no sniega ne vēsts tad vakar braucot pa Vidzemes augstienes mazajiem ceļiem, dažviet sastapos ar sniegu un ledu. Mežmalās ēnas pusē un ziemeļu nogāzēs vietām vēl vienlaidu sniega lauki 10 - 20 cm


Rīgā šodien pavasara trakums, saule visu dienu un līdz 9°C silts pie mērena A puses vēja.


Šodien Rīgā pa ilgiem laikiem saule parādījusies un lidostā rāda 11°C , Riktīgs pavasaris. Vakar braucot caur Vidzemes augstienei iekļuvu ziemā, grants ceļi vietām ar ledu, Lauki daļēji nokusuši, bet mežos vēl lielākoties vienlaidu sniega sega. Starp Jēkabpili un Pļaviņām Daugava plaši appludinājusi palienes. Dažās mājās var ar kajaku iebraukt pa durvīm pa taisno istabā.


Vakar biju Vidzemes augstienē pie Ērgļiem, šodien pa Kurzemi un ja Kurzemē pavasaris tad Vidzemes augstienē vēl dziļi sniegi. Mežos vietām ap 20 - 30 cm ļoti blīva sniega, uz laukiem ap 10 - 15 cm. Ja Kurzemē un Zemgalē ūdens līmenis upēs krītas tad Vidzemes augstienes un Latgales upēs pali vēl priekšā.

Solis tuvāk pavasarim
23.02.2024 20:05

Rīgā šorīt ļoti pavasarīgs ar +6°C , sniegs palicis tikai sašķūrētajās čupā. Ceturtdien biju Nītaures apkaimē, tur mežos sniega gan vēl traki daudz, sniegs ļoti blīvs, bieži izdevās iet pa virsu, bet kad kāja tomēr iegrima līdz zemei tad sniegs mežmalā reizēm līdz celim, vidēji mežā ap 20 - 25 cm.