M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien atkal vasarai paredzēto siltumu tērējam. Rīgā centrā 20°C, saule cepina kā jūlijā.


Kuldīgā šodien pavasaris pēc pilnas programmas. Saule riktīgi cepina, 14°C un ZR vējš brāzmās ap 10 m/s. Šodien labi izpaužas jūras pavasara aukstuma efekts, pēc meteostaciju datien Vidzemes piekrastē vien ap +6.


Šodien Rīgas apkaimē līdz dienas vidum lietains un ap 6°C silts, pēcpusdienā lietus beidzās un iesila līdz 9°C. Vakar jau bija aprīlim nepieklšjīgi silts. Ja šitā šķiedīsimies ar siltumu tad jūlijam paliks vien +15.


Šodien Rīgā vasarīgs siltums turpinās, no rīta jau +14, tagad ap 18.

Iepriekšējās nedēļas nogalē aizvadīts viens no siltākajiem pavasara Ģeorallijiem pa Rīvas upi. Piektdien no rīta vēl bija neliela salna, bet diena saulaina un ļoti strauji iesila, dienā ap 15°C varēja būt. Sestdiena tāda pati, tikai vēl par dažiem grādiem siltāks pēcpusdeinā dažas piles lietus nopilēja. Vakars un nakts svētdienu arī silta, guļot ārā bez telts plānā guļammaisā auksti nebija. Svētdiena arī saulaina, ap pusdienu iegriezās neliela jūras brīze un temperatūra mazliet nokritās. Rīvā kopš palu maksimuma ūdens nokrities par apmēram metru, bet tāpat bija pietiekoši daudz, nekur mūsu maršrutā nebija seklāks par pusmetru, parasti ap 1 - 1,5 m
Kopumā laikapstākļi pat pārāk labi, mazliet pietrūka skarbuma. Rudens Ģeorallijā bija aukstāks, lietains un nācās pacīnīties lai iekurtu ugunskuru, Rīvā ugunskuru varēja iekurināt arī nejauši nometot degošu sērkociņu kūlas pļavā.


Vakar un šodien temperatūra atgriezusies aprīlim piemērotākā režīmā. Vakar Z Kurzemē Irbenes apkaimē dienā +4, saulains un ZA vējš brāzmās ap 10 m/s. Pie jūras līča pusē labi varēja izjust jūras ūdeņu aukstumu. Irbes upes attekās ēnainās vietās vēl saglabājies ledus, pietiekami stiprs lai staigātu.

Šodien Vecumnieku pusē spoža saule, +8 grādi un A puses vējš brāzmās ap 12 m/s.

Jau rīt startē pavasara Ģeorallijs pa Rīvas upi. Laika prognoze pat pārāk laba, daudz saules un līdz 14°C, tikai sestdien neliela lietus iespēja.


Neprātīgs siltums uznācis! Rīgā centrā ielu termometri rāda 21 - 22 grādi. Pagājušajā vasarā jūlijā bija daudzas dienas kad temperatūra neuzkāpa līdz 20°C. Šodien biju Aizkrauklē un bija interesanti paskatīties kā reizē ir 20°C un Pļaviņu ūdenskrātuvē vēl ledus, gandrīz vai jāzāģē āliņģis un jālec iekšā atklāt pavasara peldsezonu.

Zibeņu kartē redzams, ka diezgan aktīva negaisu sistēma tagad ir Lietuvas vidienē. Rīgā ir cerība uz nakts negaisu!


Šodien gan pavasaris trakoja. Laivojot pa Sviteni saule cepināja kā jūlijā, maksimālā temperatūra pēc apkārtējo meteostaciju datiem bijusi ap 17 - 20 grādiem. Svitene tāpat kā pārējās Zemgales upes joprojām bija pamatīgi uzplūdusi, daudzviet appludinājusi palienes, bija iespēja laivot pa pļavām, ziemāju laukiem un spraukties laivā caur applūdušiem krūmājiem. Straume priekš Zemgales upes diezgan ātra vidēji ap 3 km/h.


Vakar Rīgā interesanti laikapstākļi, stiprs vējš līdz 15 m/s, pa laikam lietus kopā ar sniega graudiem un temperatūra pēcpusdienā ap +2. Nākot no darba ap pulksten 14 30 tieši trāpīju uz pamatīgu sniega graudu un lietus brāzmu, sejā sitās vēja brāzmas, lietus un sniega graudi. Nākšana no darba uzreiz kļuva interesantāka.

Zemgales upēs ūdenslīmenis vēl saglabājas vidēji augsts, kas labi jo šodien paredzēts atklāt pavasara laivošanas sezonu pa Sviteni. Ziemas laivošanas sezona jau tika atklāta 1. janvārī pa Ogri.


Hehe,19 m/s par maz , uz Liepāju jādodas kad pūš ap 30 m/s.


Saulkrastos šorīt ap 9 00 atnākot tumšiem mākoņiem DR vējš dažās brāzmās uzpūta ap 15 m/s, temperatūra no rīta +6. Tagad Turkalnes apkaimē dažādi gubenieki staigā apkārt, pa laikam uzspīd saule, vējš brāzmās ap 12 m/s, +5 grādi.


Pirmais negaiss šogad sagaidīts ! Ap 16 00 braucot garām Tukumam uz Rīgu bija pirmais zibens uzplaiksnījums un tad pa ceļam vēl kādi 4, vairākas reizes arī trāpīja īslaicīga lietusgāze tā, ka uz šosejas pasliktinājās redzamība. Temperatūra nokrita no +15 uz +10. Ap 18 00 pie Saulkrastiem bija vēl viena lietusgāze, bet bez zibeņošanas. Tagad Saulkrastos +8 grādi un D pusē staigā tumši mākoņi ar lietus joslām, uz pērkonu gan cerības samazinās, jo temperatūra vairs tikai +7.

Kurzemes upēs šodien novēroju augstu ūdenslīmeni Abavā pie Kandavas palienes applūdušas, Ventā Kuldīgā ūdenskritums arī vairs tikai daļēji redzams zem lielajiem ūdeņiem. Mazās upītes arī pārplūdušas un laivojamas. No Lieldienu puteņa saglabājušies vien daži sniega lauki gar mežmalām kur vairāk saputināts.


Šodien piedzīvoju termošoku, Rīgā no rīta tik pierastie + 2 un migla, bet kad pēcpusdienā pēc lietus izgāju ārā sejā iesitās līdz līdz +12 sakarsis gaiss, plānajā jakā karsti, intensīvi staigājot arī džemperī karsti, jābrauc uz Kolku, tur joprojām +2 ! Rīt var gadīties, ka nāksies pārciest +17.


Šorīt Saulkrastos pilnīgs kontrasts vakardienai, saule bez neviena mākoņa, -2 grādi, uz zemes ap 1 cm sasaluša sniega, neliels ZR vējš.

Vakar pēcpusdienā arī Saulkrastos ZR vējš uzpūta īslaicīgu Lieldienu puteni
vimeo.com


Saulkrastos šodien pa laikam slapjš sniegs, +1 grāds. Tagad uzradies neliels ZR vējš, kas lēnām pastiprinās.

Pirms gada šajās dienās gan bija pavasarīgs laiks, 2. Aprīlī atklāju burāšanas sezonu m.youtube.com

Šogad vēl jāgaida kamēr līcī ledus izkūst.


Saulkrastos vakar interesanti laikapstākļi, jau rīta pusē diezgan stiprs ZA vējš brāzmās ap 12 - 15 m/s. Pēcpusdienā vējam pievienojās mēreni stiprs lietus, pa laikam arī dažas slapja sniega pārslas. Temperatūra +1 +2 grādu robežās tādēļ uz zemes sniegs nekrājās.

Šorīt +1, vējš norimis un pa laikam slapjš sniegs. Pēcpusdienā ir cerība uz ZR vēju līdz 15 m/s.


Saulkrastos šorīt sniegots rīts ar 1 - 3 cm sniega uz zemes un pavisam lēnu snigšanu. Temperatūra +1 un sasnigušais lēnām kūst. Vakar no rīta sniga un nedaudz paputeņoja pie -2 grādiem, bet pēcpusdienā pacēlās līdz +2 un sasnigušais daļēji nokusa, lai pa nakti piesnigtu klāt no jauna.

Tagad mākoņu sega sāk palikt arvien plānāka, var jau nojaust kur atrodas saule. Pēcpusdienā drošvien viss sniegs nokusīs.

Lieldienās izskatā, ka būs interesanti laikapstākļi ar stipriem nokrišņiem lietus vai slapja sniega veidā.


Šodien Zemgalē saulains un mazliet vējains, temperatūra dienā līdz +3. Lielupē pie Mežotnes un arī Bauskā Mēmelē un Mūsā ledus izkusis un izgājis, ūdenslīmenis pavasarim diezgan zems. Mazajās upēs, kuras vairāk noēnotas gan ledus vēl vietām saglabājies. Ja nedabūsim kādus stiprus nokrišņus tad tādi pali ar kā pavasarī pienākas ar ledus iešanu sastrēgumiem un palieņu pārplūšanu šogad izpaliks.


Saulkrastos šorīt 7 00 -10, skaidras debesis bez neviena mākoņa un bezvējš. Interesanti, ka marts ir auksta, bet neviens aukstuma rekords martā laikam nav pārspēts.


Stundu ilgāka gaisma vakarā ir nenormāli vajadzīga. Atbraucot no darba vēl var daudz ko vairāk paspēt izdarīt ja tumšs paliek 8 vakarā nevis 7. Ja pāries uz pastāvīgu ziemas laiku tas galīgi nekur neder Es būtu par to lai pulksteni vēl par vienu stundu pagriež uz priekšu.

2017. gada jūnijā savā jūras braucienā pa Botnijas līci polārā loka tuvumā izbaudīju lieliskus vakarus jūrā kad pulkstens pāri 11 un saule vēl spoži spīd un ap 3 no rīta saule jau uzlēkusi un pa atvērto lūku spiež iekšā kajītē un visus modina augšā.


Šodien arktiskais aukstums pēc pilnas programmas. Vecumnieku apkaimē no rīta -8 un dienā siltākais ap -1, spoža saule ar dažiem gubumākoņiem un reizēm uzpūta auksts Z puses vējš.

Saulkrastos tagad vakarā skaidrs un -2 grādi, no rīta gan jau ka pie -10 grozīsies.

Lieldienām prognozes interesantas, varbūt dabūsim pamatīgu puteni un būs vairāk sniega kā Jaungadā.