M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien Rīgā pa ilgiem laikiem saule parādījusies un lidostā rāda 11°C , Riktīgs pavasaris. Vakar braucot caur Vidzemes augstienei iekļuvu ziemā, grants ceļi vietām ar ledu, Lauki daļēji nokusuši, bet mežos vēl lielākoties vienlaidu sniega sega. Starp Jēkabpili un Pļaviņām Daugava plaši appludinājusi palienes. Dažās mājās var ar kajaku iebraukt pa durvīm pa taisno istabā.


Vakar biju Vidzemes augstienē pie Ērgļiem, šodien pa Kurzemi un ja Kurzemē pavasaris tad Vidzemes augstienē vēl dziļi sniegi. Mežos vietām ap 20 - 30 cm ļoti blīva sniega, uz laukiem ap 10 - 15 cm. Ja Kurzemē un Zemgalē ūdens līmenis upēs krītas tad Vidzemes augstienes un Latgales upēs pali vēl priekšā.

Solis tuvāk pavasarim
23.02.2024 20:05

Rīgā šorīt ļoti pavasarīgs ar +6°C , sniegs palicis tikai sašķūrētajās čupā. Ceturtdien biju Nītaures apkaimē, tur mežos sniega gan vēl traki daudz, sniegs ļoti blīvs, bieži izdevās iet pa virsu, bet kad kāja tomēr iegrima līdz zemei tad sniegs mežmalā reizēm līdz celim, vidēji mežā ap 20 - 25 cm.


Šodien Bauskas un Jelgavas pusē neliels smidzinošs lioetus, temperatūra ap +1°C tādēļ nopietns apledojums neveidojās, šosejas iesālītas, tur atkalai nebija nekādu izredžu, grants ceļi gan vietām slideni. Bauskā Mēmele un Mūsa atkusušas, Jelgavā Lielupei vēl turās ap 10 cm biezs ledus vāks. Mazās upītes augšpus Jelgavas kur beidzas sāvošais ūdens un sākas straume, pārsvarā vaļā.


Aukstums atkal klāt, Saulkrastos šorīt -8°C , dienā Burtnieku ezera apkaimē ap -7°C , brīžiem saule. Interesanti, ka tai pusei sniega mākoņi gājuši garām, uzsnidzis tikai ap 2 cm. Ja lauki pēdējā atkusnī bija nokusuši pilnībā tad mežos vietām saglabājies 15 - 20 cm vecais sniegs. Burtnieku ezerā ledus 20 - 30 cm biezs.

Auksts nedēļas vidus
09.02.2024 20:24

Šodien Burtnieku ezera apkaimē nomācies un pa laikam nedaudz lija un pēcpusdienā arī uznāca migla, temperatūra ap +2°C . Ledus biezums ezerā 20 - 25 cm. Interesanti, ka lauki par 90% nokusuši, bet mežos sniegs vēl ap 15 - 20 cm.

Nedēļa ap nulli
31.01.2024 21:36

Šodien Rīgā snieg slapjš sniegs un uz ielām veidojas neliela pļura, ar velo braucot šķīst uz visām pusēm. Patīkami, ka ilgtermiņa prognozēs vairs nefigurē bargs sals.
Vakar Lielupē pie Mežotnes ledus ap 20 cm, mazajām upītēm arī sals uzlicis vāku. Jā labi kusīs tad Kurzemē drīz varētu sākties ledus iešana.

Neliels atkusnis
24.01.2024 14:56

Rīgā šorīt līča efekts aktīvi darbojas pie -6°C , Pa nakti piesniguši kādi 7 - 10 cm, brīžiem arī puteņo.
Sestdien biju Engures ezerā, interesanti, ka pat neskatoties uz nežēlīgo janvāra sākuma salu, ezera Z daļā ledus daudzviet plāns, ar caurumiem kamēr ezera vidusdaļā tas ir 20 - 25 cm biezs.


Pēdējās 3 dienas ar patīkamu ziemas siltumu Rīgas apkaimē pārsvarā 0 - +2°C , sniegs daudzviet nokusis pilnībā, lai rīt no jauna uzsnigtu. Šodien pēcpusdienā temperatūra sāka kristies un tagad Saulkrastos -5°C . Ap pusdienlaiku uznāca īslaicīgs sniega graudu putenis pie diezgan stipra Z puses vēja.

Mazās upītes pat bargais sals nespēja kārtīgi aizsaldēt. Ūdens līmenim krītoties ledus daudzviet salūzis, izveidojušās plaisas un izkusumi un vižņu sablīvējumu sasalumi.

No sala līdz salam
11.01.2024 21:05

Šorīt pat RĪgas centrā ap -20°C , dzīvoklī vecā koka mājā siltumsūknim pa nakti bija izdevies noturēt 13°C , tagad siltumsūknis un krāsns kopā strādājot ir dabūjuši 14°C , ja temperatūra pazeminātos zem -25 tad siltumsūknis izslēgtos. Ja ilgi kaut kas jādara pie datora prasās apsildāmu peli, jo labā roka nosalst, kamēr kreisā ir silta.

Cerams, ka šodien solītā siltā gaisa masa tiešām ieradīsies.

No sala līdz salam
08.01.2024 09:20

Rīgā centrā šorīt saule un ap -20°C , bet tā kā nav vējš, tad liekas siltāks nekā iepriekšējās darba dienās kad pie -15 bija jāstaigā pāri klajumiem pie 5 - 8 m/s vēja.

Labi strādā pilsētas siltuma efekts, jo centrā ir par apmēram 5°C siltāks nekā Rīgas apkaimē.
Nākošā nedēļa gan izskatās ar daudz patīkamākām temperatūrām.


Pēc pirts āliņģis tagad pašā labumā.


Rīgā šorīt tikai ap -13°C , plāni mākoņi kopā ar skaidrām debesīm un nedaudz birst sniegs.


Saulkrastos šorīt siltāks kā iepriekšējās dienas, tikai -14°C , vējš arī pazudis, birst sīks sniedziņš, pa vakardienas vakaru un nakti piesniguši kādi 7 cm ļoti irdena sniega.


Šodien Vidrižu pusē no rīta -17 un dienā tikai par 2 grādiem siltāks. Apmācies un brīžiem nedaudz sniga, klajumos ļoti riebīgs vējš, rokas salst pat biezos slēpošanas cimdos. Aparatūra, kā to izņem no ūdens uzreiz apledo, beigās visam ledus slānis virsū. Vajadzēja brist Aģē, kur apmēram metru dziļs, kā izkāpu krastā tā makšķernieku neoprēna zābaki pārvērtās par ko līdzīgu Viduslaiku bruņām. Sanāca arī autopiedzīvojums, uz meža ceļa zem 3 cm sniega līkumā negaidīti ledus rezultātā auto grāvī, labi, ka netālu bija kolēģi ar 4x4.
Ziemeļeiropa piedzīvojusi uzmetienu no globālās sasilšanas!


Rīgā vakar vakarā uzsniga apmēram 1 cm sniega, šorīt nomācies, bet tāpat -14°C . Vakar braukājot pa Tukuma pusi siltākais bija -13°C , bet klajumos mērenais A puses vējš radīja vismaz -25°C sajūtu. Lauka darbiem izcili riebīgs laiks, gribu atkusni.


Saulkrastos šorīt skaidrs -17°C un riebīgs A puses vējš. Lauka darbiem sliktākie Latvijā iespējamie ilgstošie laikapstākļi.


2024. gads sācies ar negantu aukstumu. Vecgada dienā vēl laivojām pa Mazo Juglu baudot augsto ūdens līmeni un ātro straumi, bet Jaungada dienā jau -5 un pārplūdušā pļavā atstātā laiva jau bija paspējusi mazliet iesalt.
Šodien braucot uz Burtniekiem no rīta auto termometrs brīžiem rādīja -17°C . Burtniekos nebija siltāks par -15°C , ezers paspējis jau pilnībā aizsalt, ledus pie krasta 7cm. A puses vējš atrašanos klajumā padarīja īpaši nejauku,

Pievakarē Saulkrastos -14°C , tagad vakarā skaidrs un -16°C , no rīta drošvien būs ap -20°C .


Aizvadīti ideāli Ziemassvētki, jo kopā ar draugiem laivoju pa Iecavu posmā no Tenteņiem līdz Penderiem, kur baudījām augsto ūdens līmeni, kas bija pārpludinājis palieni tā, ka brīžiem pazaudējām upi un aizbraucām pa pļavu un krūmiem. Tagad ik pa laikam uzsniegošais un kūstošais sniegs un brīžiem arī lietus gādā, lai upēs būtu augsts ūdens līmenis.

Šodien Misā pie Plakanciema arī daudz ūdens, caurplūdums ap 25 m3/s, palienes vietām pārplūdušas, Dzērumos drošvien applūst vasarnīcas.


Šorīt Saulkrastos atkusnis pilnā sparā, +5°C, skaidras debesis, neliels R vējš. Ja vakar no rīta sniega biezums vēl bija ap 30 - 35 cm tad tagad tas saplacis uz 15 - 20 cm, uz jumtiem palikuši tikai ap 10 cm.
Ja drīz nesaradīsies mākoņi tad kādu brīdi pat varētu būt saulains.
Vakar no rīta Saulkrastos vēl bija ap 0°C , atkusnis ieradās dienas vidū ar nelielu miglveida smidzekli, vakarā jau +4 un viss strauji kusa.