M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Tagad Kategata šaurumā pusceļā srarp Gēteborgu un Kopenhāgenu jūra mierīga, viļņi ap 30 cm nedaudz šūpo kuteri, lēns R puses vējš ap 4 m/s, temperatūra ap 11°C . Turpmākajās dienās gan Baltijas jūrā pastāv iespēja dabūt kādu lielāku pūtienu.


Šorīt Zviedrijā Ninashamn 7°C, lēns vējš un nomācies. Baltijas jūra naktī pavisam rāma knapi varēja sajust minimālu prāmja zvalstisanos.


Tagad uz Stena Line prāmja ceļā no Ventspils uz Zviedriju Baltijas jūrā joprojām neprātīgi silts 14°C, D puses vējš ap 5 m/s, viļņi ap pusmetru, atkal kā braukšana ar lielu kuģi tā jūra pārāk rāma.


Prieks par jauno šīs dienas siltuma rekordu! Priedainē arī atvasara šodien trakoja, iesila līdz 17°C, pūta lēns A puses vējš. Līdz ar silto laiku uzradies pa kādam odam.


Vakar Zemgalē atvasara līdz 18°C ar patīkamu siltu DR vēju brāzmās ap 15 m/s un brīžiem sauli pa mākoņu starpām, diena ļoti jauka, būtu brīvdiena noteikti vajadzētu doties burāt.

Vakars Priedainē arī silts ap 13°C, brīžiem bija smidzinošs lietus, ūdens Lielupē 11°C izmantoju silto vakaru nelielai rudens peldei.

Šorīt Priedainē vējš pārgriezies uz A pusi pūš līdz 5 m/s, 7°C silts, šī laikam būs nedēļas vēsākā diena.


Vakar un šodien laiks kā jābūt rudenī, Saulkrastos pa laikam uzlīst, šorīt sākās mēreni stiprs lietus, vējš no DR puses brāmās 12 - 13 m/s, pa gaisu lido dzeltenas lapas, debesis klāj biezi slāņmākoņi, ir diezgan patumšs, siltums gan turās gan dienu gan nakti grozās ap 10°C.

Atgriežamies oktobrī!
12.10.2019 09:24

Šodien siltums atgriezās, Jēkabpils pusē no rīta vēl 4°C, bet dienas gaitā iesila līdz 10°C, pēcpusdienā braucot motorlaivā pa Daugaavu rokas vairs nesala. Tagad Jēkabpilī 8°C, pirms stundas mazliet uzpilināja, no rīta arī mazliet līņāja. Aizvadītajā nedēļas nogalē Skrundas pusē notika rudens Ģeorallijs pa Ventu, tur visus rītus sals, teltis apledojušaas un peļķēs plāna ledus kārtiņa.

Atgriežamies oktobrī!
09.10.2019 20:46

Rudens sevi piesaka arvien vairāk, lapas kokiem krāsojas sarkanīgi dzeltenas un vējainos brīžos lido pa gaisu. Siltuma gan vēl netrūkst, vakar Rīgas pusē līdz 13°C un saulains kopā ar R vēju līdz 15 m/s. Šorīt Priedainē arī skaidrs un 5°C silts, lēns vēj.

Rīt pēcpusdienā starts rudens Ģeorallijam pa Ventu, prognozes saka, ka paliks vēsāks. Atceros pavasara Ģeorallijā aprīļa sākumā pa Iģi vienu rītu teltī pieclitrenē bija mazliet sasalis ūdens un ārā visa zāle kraukšķīga, kādi -5°C varēja būt. Varbūt šoruden būs līdzīgi!


Brīvdienās kontrasti salīdzinot ar ceturtdienu un piektdienu. Sestdien burājām no Gaujas uz Mērsraga pusi, līča vidienē D, DA puses vējš iepūta brāzmās 15 - 17 m/s, viļņi līdz 1,5 m brīžiem nedaudz lielāki stāvi un plīstošām virsotnēm. Apstākļi ideāli aizraujošai burāšanai un sērfošanai spēcīga ceļavēja un no aizmugures nākošu viļņu apstākļos. Dienas vidū sāka līņāt, lietus beidzās ap 17 00 kad bijām jau apstājušies Mērsraga aizvējā.

Nakts silta ap 10°C , šodien no rīta pie Mērsraga saulains un dienas sākumā līdz 15°C silts, ap 13 00 pie Ragaciema uznāca gubenieki nesot īslaicīgu lietu, uz vakaru mākoņi izklīda un pa laikam uzspīdēja saule. Vējš no D, DR puses līdz 8 m/s brāzmās, krasta aizvējā jūra pavisam rāma. Ūdens jūrā ap 10°C silts, ideāls īslaicīgai rudens peldei.

Tagad Priedainē joprojām diezgan silts 11°C, vējš norimis, brīžiem redzamas zvaigznes.


Šorīt Daugavpilī -2°C auto logs aizsalis, diena gan strauji iesila. Tagad Rīgas līcī 2 km no krasta pretī Buļļu salai saulains, DA vējš 1- 2 m/s, debesis pilnībā skaidras un 16°C silts, īsta atvasara!

Rīt plāns burāt no Gaujas kaut kur Kurzemes virzienā , prognozē DA vējš līdz 15 m/s un ilgstošs lietus, būs aizraujoša burāšana!


Daugavpils pusē vakardiena nomākusies līdz pēcpusdienai, ap 17 00 noskaidrojās un temperatūra no 8°C strauji krita lejā, šorīt skaidrs un saulains, ap saullēktu +1°C, ārpus pilsētas noteikti salna.

Šodiena un rītdiena izskatās, ka būs atvasarīga saulei iesildot gaisu līdz 15°C.


Vakar un šodien Kurzemē Irbenes un Rojas pusē diezgan saulains ar lēniem vējiem un līdz 13°C silts, Šorīt Priedainē bija atnākuši kaut kādi līča mākoņi un mazliet pilināja, salnas nebija, auto termometrs deva 4°C, ap 10 00 braucot Mērsraga apkaimē uz brīdi rādīja tikai 2°C . Pēcpusdiena un pievakare Priedainē pārsvarā saulaina un līdz 14°C silta ar bezvēju un brīžiem A puses vēju līdz 2 m/s. Tagad +5°C, bezvējš, daļēji apmācies.


Saulkrastos vakar piejūras rudens siltums līdz 15°C , no rīta līdz pulksten 12 00 nedaudz lija, pēc tam bez lietus R puses vējš līdz 12 m/s, vakarā un naktī arī silts ap 12 - 14°C, šorīt 10°C , tagad sāka mazliet smidzināt, vējš lēns no Z puses.


Saulkrastos šorīt 10°C silts, R puses vējš līdz 12 m//s un mērens rudens lietus jau vairākas stundas līst. Vismaz labi, ka sausums dārzā beidzies un uz ziemu zeme būs mitra.


Šodien Latvijas galējos A saule mijās ar lietu nenesošiem gubeniekiem, vējš no Z puses līdz 6 m/s, saulainos brīžos līdz 12°C silts.


Varbūt siltuma norma iztērēta un tagad mums pienākas tikai vēss laiks. Nemaz jau tik aauksts nav, vakar Lubāna ezera apkaimē saulainos brīžos līdz 12°C silts, nesot inventāru pa krūmiem pat karsti bija. Jūrā pēc novērojumu staciju datiem ūdens vēl līdz 14°C silts, peldsezona vēl iet pilnā sparā!


Vakar un šodien Bolupes apkaimē laikapstāakļi kā jābūt rudenī ar gubeniekiem no kuriem īslaicīgi uzlīst, pēc tam atkal saulaini brīži līdz nākošajai lietus kārtai , temperatūra līdz 12°C. Vakar vējš arī vairāk iepūta, koku galotnēs brāzmās 12 - 14 m/s. Tagad Ludzā 7°C silts un nupat arī uznācaa neliela lietus šalts. Meteoradars gan Latgalei neko nerāda. Vispār prasītos 2 radarus 1 Vidzemes augstienē un otru Kurzemes vidienē, tad teritorija būtu labāk nosegta un mazāka iespēja, ka abi radari reizē sabojāsies. Igauņiem jau tagad ir 2 radari.


Brīvdienās līča Kurzemes piekrastē bija lieliski apstākļi burāšanai, vējš līdz 15 m/s un krasta aizvējā rāms ūdens, tikai sestdien vējam iepūšot vairāk no ZR puses paralēļi krastam posmā no Kolkas līdz Mērsragam bija līdz 1 m lieli viļņi, kas burājot no Kolkas uz Mērsraga pusi veicināja sērfošanu. Vakar rīta pusē kuģojot no Ķesterciema uz Lielupi DR vējš brāzmās līdz 15 m/s un ik pa laikam nedaudz uzlija. Līča D galā augsts ūdenslīmenis apmēram par 1 m vairāk kā parasti. temperatūra līdz 13°C.
Šorīt Jūrmalā brīžiem saulains, R vējš līdz 10 m/s 12°C silts.


Šorīt piekrastē pie Ušiem saulains, daži nelieli gubenieki apkārt klīst, 15°C silts, R, ZR vējš līdz 6 m/s, krasta aizvējā jūra pavisam rāma.


Pie Kolkas pievakarē uznāca daži melni mākoņi un dažas reizes uzrūca, atnesa īslaicīgas lietus brāzmas kopā ar krusu un vēja brāzmām līdz 17 m/s. Kolka šodien kontrastu vieta, Irbes šaurumā lieli viļņi un stiprs vējš kamēr līcī krasta aizvējā visss mierīgi, var burāt pie kombinācijas stiprs vējš un gluds ūdens.

Tagad debesis noskaidrojušās, spīd Mēness, vējš pierimis, 12°C silts, ūdens arī 12°C līcī pie Ušiem.