M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Pēdējās dienas baudam Baltijas jūras vasaru. Piektdien kuģojām no Bengtskar bākas salas Somijā uz Abruku Igaunijā. Somu līcī naktī no ceturtdienas uz piektdienu DR, R vējš līdz 10 m/s, temperatūra ap 15°C , viļņi līdz 1,5m. Dienā jūras šaurumos starp Hījumā salu, Sāmsalu un Igaunijas kontinentālo daļu R, DR vējš līdz 15 m/s brāzmās, reizēm atkal pavisam lēns.
Pēcpusdienā ieburājot Rīgas līcī DR vējš 10 - 12 m/s, tālāk līdz Abrukai 70 km pret vēju ar pamatīgu lēkāšanu pret viļņiem 10 stundu garumā.

Vakardiena Abrukā ar ilgstošu smidzinošu lietu un DR vēju līdz 18 m/s pavadīta apstaigājot salu, silts, ap 17°C , pat pilnībā salijušam auksti nebija.

Šī diena pavadīta burājot no Abrukas uz Priedaini. No rīta prognozes par 17 m/s DR vēju kaut kur izčabēja, bija labi ja 7 m/s, vēlāk ap pulksten 11 vējš saņēmās un iepūta ap 5- 10 m/s, pievakarē tuvojoties Lielupei jau DR vēja brāzmas līdz 15 m/s . Gaiss jūrā ap 17°C , ik pa laikam smidzinošs lietus.


Naktī no 30. Jūnija uz 1. jūliju atkuģojām uz Somijas salām Hanko apkaimē. Somu līcī naktī DR vējš ap 10 - 12 m/s , temperatūra ap 14°C un lielākie viļņi ap 2,5 m , no rīta jau braucot iekšā šērās uznāca vairākas lietus brāzmas. 1. Jūlijs daļēji mākoņains , brīžiem saule, R vējš līdz 15 m/s brāzmās. Ūdens starp saliņām ļoti silts 20°C .

Šorīt apmācies , bezvējš, mazliet līņā un 15°C silts.


Igaunijā Prangli salā visu nakti līņāja dažādā intensitātē , apmēram 15 mm salijuši uz klāja atstātā katlā. Tagad rīta pusē lietus arvien pastiprinās, šobrīd jau intensīvi līst, vējš iegriezies no ZR puses un lēnām pastiprinās. Temperatūra 17°C .


Igaunijā Somu līcī pie Prangli salas šodien Vidusjūras vasara beidzās un sākās Baltijas jūras vasara. Jau rīta pusē D pamale arvien vairāk nomācās, pūta A, ZA puses vējš līdz 12 m/s. Pēcpusdienā ar sienas mākoni atnāca fronte , vējš iegriezās no DR uzpūta līdz 7 m/s un pazuda. Tagad jau vairākas stundas bezvējš un neliela līņāšana. No negaisiem nekas vairāk par attālu ducināšanu nebija, līdz mums atnākot jau viss bija izputējis.

Rīt interesanta prognoze Somu līcim vairāk uz A pusi, ECMWF modelis dod vēja brāzmas līdz 25 m/s.

Tālākās prognozes gan nejaukas , dominē DR vēji kad mums jākuģo atpakaļ, tieši pretvējš kad visvairāk vajag ceļavēju. Varēja jau uz diennakti iepūst ziemelis ap 10 m/s.


Igaunijas salās Tallinas apkaimē pēdējās dienas neprātīgi labs laiks atpūtai uz ūdeņiem, visu laiku saulains, ūdens kā kurā vietā no 13°C līdz 20°C , gaiss līdz 27°C , peldamies daudzas reizes dienā, ejam pārgājienos pa salām. Vienīgi vēja praktiski nav, nevar burāt, bet attālumi starp salām nav lieli, var arī aizbraukt ar motoru.

Šobrīd esam pie Keri saliņas, D pusē redzams negaisa mākonis, kurš dažas reizes uzzibeņoja, vēja nav , 20°C silts.

Līgo prognoze 2020
28.06.2020 00:16

Vakar vakarā kuģojām no Saulkrastiem uz Salacgrīvu, vienā brīdī mums no aizmugures pietuvojās negaiss un mazliet parūca un pazibeņoja 10 km attālumā, nonākot virs jūras negaiss apmēram stundas laikā sabruka. Vakars ļoti silts, nakts arī. Vējš vakar 2 stundas pūta no A, ZA puses ar ko labi tikām uz priekšu. Uz nakti norima.

Šorīt Salacgrīvā saulains, A vējš līdz 5 m/s, ūdens 17°C , gaiss 20°C , perfekts laiks lai dotos tālāk Pērnavas virzienā.


12°C ūdenī arī var labi izpeldēties.


Saulkrastos neprātīga vasara! 28°C , šī gada rekords Saulkrastiem, vējš pavisam lēns, bet jūras brīze vēl nav izveidojusies. Debesis skaidras ar nelielu dūmaku, saule riktīgi cepina.

Vakar no jūras mazliet pafilmēju negaisa mākoni, filmēts ar pavecu planšetdatoru tāpēc video kvalitāte pustumsā nav tā labākā, bet par zibeņošanas intensitāti spriest var.

www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com


2 stundu garumā kuģojot no Lielupes uz Gauju vēroju fantastisku negaisa izrādi, zibeņoja gandrīz nepārtraukti, daži zibeņi spilgti no laktas virsotnes uz zemi. Nebija arī zemo mākoņu, kas aizsegtu galveno negaisu līdz ar to viss bija perfekti redzams. Noteikti šis negaiss būs šī gada top meteonotikumos.

Tagad Gaujā lēns ZA vējš, 16°C silts, virs galvas skaidras debesis, ZA virzienā vēl pa retam uzzibeņo, izskatās, ka negaiss izauga un izlija gandrīz uz vietas.


No jūras tagad perfekta izrāde, zibeņo gandrīz vai ik sekundi.


Tagad no Mangaļsalas piekrastes skatoties Siguldas virzienā redzams aktīvs negaisa mākonis, kas ap 5 x minūtē uzzibeņo.


Priedainē jūras brīze šodien ap 4 m/s , temperatūra 20°C , ūdens Lielupē 22°C , Rīt būšu Saulkrastos būs iespēja nopeldēties 10°C ūdenī.


Gulbenes pusē pe Kaļņa ezera jau 2 stundas rūc un pa mākoņiem zibeņo, negaiss liekas, ka ir uzkāries, nekur nevirzās tik rūc un pa laikam uzlej lietu. Īsts pērkonfestivāls. Perfekts laiks ezera piekrastes apsekošanai, silts ap 22°C, papēju arī nopeldēties, ūdens apmēram gaisa temperatūrā.

Un vasara var sākties!
11.06.2020 16:03

Neprātīga vasara! Ludzā šorīt saulains un jau ap 20°C silts.

Un vasara var sākties!
11.06.2020 07:53

Latgalē pašos austrumos starp Dagdu un Zilupi šodien jau sākot ar 11 00 sāka ducināt pērkons pa pamalēm un tā visu dienu, virsū gan nekas netrāpīja, varbūt 5 km attālumā bija tuvākā zibeņošana, ik pa laikam uzlija, temperatūra max 25 C izspieda šodien, jo saules gandrīz nebija. Vējš ļēns un maainīgs
Tagad vakarā Ludzā nomācies un ļoti silts 20°C un bezvējš.

Un vasara var sākties!
10.06.2020 21:35

Ludzā jau ap 4 00 sākās slinks negaiss ar mērenu zibeņošanu mākoņos un nelielu lietu, kas turpinājās apmēram 2 stundas, tagad ar vēl reizēm klusa ducināšana dzirdama.

Un vasara var sākties!
10.06.2020 06:35

Latgalē pie Lielā Gusena ezera šodien dienas vidū līdz 27°C , ūdens kaut kur ap 22°C , pilnīga vasaras izlaidība iestājusies.

Un vasara var sākties!
09.06.2020 22:30

LAtgalē pašos austrumos Zilupes pusē vakarā vairākas stundas zibeņoja pa mākoņiem un lēni līņāja. Tāds ilgais un slinkais negaiss bija uznācis. Tagad Ludzā nomācies, bezvējš un 16°C .

Un vasara var sākties!
09.06.2020 22:28

Zibens čakli pastrādājis. Būs labs malkas koks, tādiem kam zibens iespēris parasti visādas plaisas un viegli saskaldīt pagalēs.


Negaiss pēc pilnas programmas kā tam vasarā jābūt! Rīgā tāds laikam vairāk kā gadu nebija bijis.