M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Pavasaris turpinās! vakar Zemgalē ap Auci līdz +4°C silts, apmācies un brīžiem uzpilināja lietus. Sniegs turpina kust, upēs gan vēl ūdens līmenis neceļas. Uz laukiem vietām kur vējš bija sniegu nopūtis tas jau nokusis pilnībā. Citur pie mežiem vēl 30 cm.

Šodien Rīgā apmācies un ap +1°C , vietām sniegs nokusis un zaļa zāle pa ilgiem laikiem redzama. Gaidām rīt un parīt pavasara eksploziju ar +10°C ! Brīvdienā varbūt kāda no mazajām Kurzemes upītēm būs braucama!


Kurzemes pusē gar līča piekrasti šodien pavasaris pilnā sparā, saulains un līdz 8°C silts. Tikai Kolkā ap 12 00 jau bija migla, bet aizbraucot apmēram 10 km Rojas virzienā jau bija pavasarīga saule un siltums. Kolkas pusē vienlaidu sniega sega jau nokususi un sniegs palicis tikai gar ceļiem, viietām mežos, mežu un lauku malās. Līcū gar krastu ledus josla, tālāk atklāts ūdens ar peldošiem ledus gabaliem.
Ap pulksten 17 00 braucot uz Saulkrastiem pie Juglas sākās bieza migla un saglabājās visu ceļu. Saulkrastos tā izklīda tikai vēlu vakarā. Piebraucu Zvejniekvciemā pie jūras cerībā kādu leduskrāvumu ieraudzūt, bet redzamība labi ja 100 m.Vakar pirmā pavasara diena. Dienā un pēcpusdiienā Mangaļsalā ap +5°C , caur plāniem mākoņiem spīdēja saule, sniegs jau manāmi saplacis, uz ielām veidojas peļķes. Pie jūras pludmale brīva no sniega, jūras piekrastē vēl vižņu sasalumi, jūrā peldoši ledus gabali.


Nākamnedēļ prognozēs pat līdz +10°C , tas jau vairs nav nekāds pseidosiltums!


Pavasaris ir klāt! Rīgā vakar vēlu vakarā temperatūra pārvarēja 0°C barjeru un iegāja plusos. Šorīt jau +3 , sniegs pamazām sāk kust, pagaidām vēl diezgan negribīgi.
Vakar bijām nelielā slēpņošanas bridienā no Saulkalnes līdz Baldonei. Daugavu varēja pāriet pa ledu un savākt salu slēpņus pa sliņķu metotodei. Baldones apkaimē mežos sniegi dziļi, vietām izcirtumu malās kur sapūsts iegrimu līdz celim. Sniegs blīvs ar lielu ūdens krājumu. Ir visi priekšnosacījumi lieliem paliem un pavasara laivošanai!


Saulkrastos šorīt gan no siltuma ne smakas. Skaidras debesis un -22°C , Auto knapi pieleca ar kādu sesto mēģinājumu. Ap puksten 10 braucot pa Liepājas šoseju Saldus virzienā brīžiem gaisā virpuļoja pa kādai sniegpārslai. Dienā Saldus pusē saulains un ap -12°C auksts. Lauka darbiem izcili riebīgs laiks, viss apledo, pirksti salst, ar biezajiem gumijas cimdiem atkal grūti ko izdarīt. Ciecerē ledus sasalumi zem ūdens kur mazie HES čakarē ūdens līmeni. Ar nepacietību gaidu pavasari nākošnedēļ.


Šodien arī mērena ziemas diena bez Sibīrijas aukstuma. Rīgā dienā temperatūra ap 0°C, rīta pusē saulains, vēlāk nomācās, tagad jau esot saulē var sajust, ka tā dod arī siltumu. Ir laiks nākt pavasarim!


Vakar un šodien jau siltāks. Naktī no sestdienas uz svētdienu palikām mežā Ogres apkaimē un salīdzinot ar iepriekšējo nedēļas nogali kad temperatūra nokrita līdz -23°C likās vasarīga gulēšana pie -3°C , dienā arī aktīvi staigājot pa dziļiem sniegiem pietiek ar džemperi mugurā.

Šodien Baldones un Ķekavas apkaimē dienā saulains un ap -5°C , sniegs Ķekavas upes krastos vietām ap 40 cm, ledus pamatā ap 10 - 20 cm.
Vēl jāpārdzīvo viens aukstuma vilnis un tad jau cerams nedēļas nogalē atnāks pavasaris, pietiek tai ziemai mūs mocīt. Gribu pavasari ar milzu paliem, lai var Amatā pie 2,5 m līmeņa iemēģināt drauga straujūdens katamarānu!


Ziema turpina plosīties. Šodien Mērstaga un Kolkas pusē dienā sāka snigt, vējš no A puses Kolkasragā jūras krastā līdz 10 m/s pie -8°C , novelkot cimdus pirksti pusminūtē nosalst nejūtīgi. Līča pusē viļņi līdz 1,5 m, gar krastu sasalušu vižņu sanesumi. Pie Bērzciema likās, ka līcis jau aizsalis apmēram km platumā.

Pievakarē Rīgā turpinās neliela snigšana pie -10°C .

Februāra spelgonis
10.02.2021 19:35

Pamatīga ziema iestājusies, ziemas sākuma prognozes par siltu februāri izčabēja, ka maz neliekas. Vakar gājām slēpņot pa Zaķumuižas apkaimes mežiem, dienā ap -10°C , brīžiem nedaudz sniga. Sniegs mežā ap 20 - 25 cm, izcirtumos vietām pat līdz 50cm.
Palikām nakšņot teltī Lielās Juglas krastā izmēģināt kā ir tik aukstā laikā gulēt ārā un nekāda vaina ja guļammaiss pietiekoši stiprs. Šorīt no rīta skaidrs un pēc apkārtējo Latvijas ceļu meteostaciju datiem temperatūra apkaimē ap -23°C . Diena arī saulaina un iesila līdz -10°C , aktīvi staigājot pat karsti. Kamēr nav jādara nekādi sīkumi kur jāvelk nost cimdi šitāds laiks ir pieņemams, bet kad jādarbojas ar mēraparātiem tad gan gribu atpakaļ pagājušo zaļo ziemu.

Februāra spelgonis
07.02.2021 19:41

Šodien Aģes upes apkaimē ziemīga diena, pēc grādiem diezgan silts, ap -2, bet nu sniegs pamatīgs mežmalās 30 - 40 cm, ir ko nobristies ejot uz mērījumu punktiem Aģes upei un tās pietekām . Sniegs arī nomaskējis bebru alas, šaubīgas vietas jābaksta ar mietu , lai pārliecinātos, ka tur var droši likt kāju citādi var sanākt pēkšņi pazust līdz ausīm sniega, ūdens un dubļu zampā. Nav tie labākie apstākļi lauka darbiem.


Sajaucu, nevis Aizkrauklē, bet Lielvārdē. Taka iet pa veco dzelzceļa līniju no stacijas Lielvārde uz Lielvārdes militāro lidlauku. Vairāk info var atrast iekš geocaching.com


Ziema pavisam satrakojusies. Vakar bridām Aizkrauklē pa akaNATO geotaku, sniegs sniga visu dienu ar nelieliem pārtraukumiem, temperatūra ap -2°C . Mežmalās pie izcirtumiem vietām sniegs ap 35 cm, uz lauka nedaudz mazāk, sanāca bridiens ap 10 km garumā pa veco dzelzceļa stigu un mežu.

Šodien Rīgā no rīta mākoņains, pēcpusdienā saulains, brīžiem vēja brāzmas sagrieza puteni no jumtiem un kokiem. Uz zemes ap 20 cm pa vakardienu un nakti piesnidzis klāt.

Ziemas sākuma ilgtermiņa prognozes par silto februāri būs pievīlušas, tagad izskatās, ka uz agru pavasari februārī nav ko cerēt.


Šodien Vidzemē mērena ziemas diena ar temperatūru 0 - -2°C . Ogres pusē Lielpēčos sniega biezums pļavā vidēji 24 cm, sniegs blīvs ar lielu ūdens krājumu sniega segā. Cēsu pusē sniega mazāk ap 13 cm vidēji uz lauka, mežā zem blīvām egļu audzēm sniega tikai 1 - 2 cm.

Tagad Rīgā jau vairākas stundas līča efekta ietekmē snieg, redzēs kas būs rīt, varētu pamosties pie iesnigušas Rīgas 30 cm sniega kārtā.


Šodien braucot no Rīgas Siguldas virzienā varēja novērot kā ainava kļūst arvien ziemīgāka, Rīgā kokos sniega nemaz , bet braucot pa Vidzemes šoseju koki arvien sniegaināki un uz zemes arī sniega arvien vairāk. Siguldā un Nītaurē jau pamatīgi piesnidzis, sniegs mitrs un blīvs ar lielu ūdens saturu, uz šaura ceļa vajadzēja apgriezties un iebraucot atpakaļģaitā pļavā izdevās mazliet iesēsties un vajadzēja pakārpīties ar 4x4 līdz izdevās izbraukt. Ja vajadzētu braukt lielākus gabalus pa netīrītiem lauku un meža celiņiem tad autopiedzīvojumi garantēti!
Tagad jāgaida kāds liels atkusnis kopā ar intensīvu lietu. Sniega segā jau tagad ir daudz ūdens un tam strauji kūstot un vēl lietum līstot klāt varētu uzbrūvēt perfektos palus mazo krāčupīšu laivošanai


Vakar un šodien pabiju pa Aizkraukles purvu. Vakar no rīta Skrīveros uz ielām melnais ledus, vēlāk tas nokusa. Ejot gar Daugavu Aizkraukles virzienā sniegs laukos ap 5 - 10 cm. Temperatūra ap +2 , Vakarā Aizkraukles purvā sāka nedaudz smidzināt, purvs lielākoties sasalis, akači aizsaluši ar purva klabatām var pa virsu iet. Naktī arī pieturējās plusos, no rīta koki pielijuši, pilēja. Dienā arī mazos plusos, pēcpusdienā sāka smidzināt, nesen atbraucām atpakaļ uz Rīgu, arī te līst, uz ielām peļķes kā pavasarī.


Šodien Bauskas , Tērvetes un Jelgavas pusē pavasaris, gaiss silts ap +2°C , ar mēraparātiem darbojoties pirksti vairs nesala, slidens bija tikai no paša rīta , vēlāk ledus garoza nokusa, brīžiem caur plāniem mākoņiem saule īslaicīgi parādijās. Sniegs dienas otrajā pusē jau bija paspējis manāmi sablīvēties.


Šodien pēdējā bargā aukstuma diena, Saulkrastos no rīta vēl -10°C Dienā braukāju pa Jūrmalas, Mērsraga un Kolkas pusi, tur līča piekrastē auksts vējš no līča pūta, līča piekrastē vietām ap 200 m platumā aizsalis ar plānu ledu un sasalušiem vižņiem. Kolkas ragā šoreiz līcis aktīvi viļņojās, Irbes šaurums mierīgs, 10 m/s vēja un -7°C kombinācijā stāvot ilgāk pa dažām minūtēm sāk bargi salt seja. Aizvējā gan likās relatīvi silts. Lielupē pie Jūrmalas mērot ledus biezumu konstatēju, ka tas ap 8 - 10 cm biezs, bļitkotājus gan kā par brīnumu neredz, laikam neķeras.

Rīt un turpmāk gan varēs izbaudīt lauka darbiem piemērotu ziemas laiku.


Barga ziema atnākusi. Vakar bijām tepat Pierīgā slēpņošanas pastaigā pa Baložu apkaimes mežiem un sals lika par sevi manīt, temperatūra kaut kur ap -12 vēlāk saulei norietot varēja būt ap -15°C sniegs mežā ap 25 cm. Aktīvi kustoties bija labi, bet tiklīdz uz dažām minūtēm apstājas tā uzreiz sals sāka kost roku un kāju pirkstos.
Šorīt pat Rīgas centrā bargs sals līdz -18°C , bet tepat netālu ārpus Rīgas pat -22°C , bet nu labi, šodien, rīt un parīt pēdējās tik aukstās dienas, jo jau nākamās nedēļas vidū ieradīsies Atlantiskā gaisa masa un gādās par lauka darbiem piemērotākiem laikapstākļiem.

Vēsts no arktikas
17.01.2021 15:07