M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šorīt lietus mitējies, tagad pa ceļam uz Liepāju reizēm pat saule uzspīd un +9°C . Lielisks laiks novembra vidum, varētu decembris arī ar šādiem laikapstākļiem mūs lutināt. Šogad jāsalauž siltākā gada rekords!


Šodien siltums un lietus kā rudenī pienākas! Rīgas apkaimē dažādā intensitātē līņā jau no paša rīta, bet reizē arī silts ap +7°C. Uz ielām daudzviet lielas peļķes. Gandrīz visu dienas gaišo laiku pavadīju braukājot laivā pa Gauju pie Ādažiem profilējot gultni un par spīti lietum auksts nelikās nevienā brīdī, pat rokas nesala.


Pirmais nopietnais lietus pa ilgiem laikiem. Tagad Priedainē jau dažas stundas līņā dažādā intensitātē. Vējš no D puses līdz 12 m/s un +6°C silts. Rudens kā pienākas pie mums.


Pēdējās dienas laikapstākļi uzkārušies, lēni vēji, zemie mākoņi ar miglu un temperatūru +4 - +7 grādu robežās. Šobrīd arī Priedainē +5, migla, lēns D vējš. Derētu kāda rudens vētra ar siltuma vilni ko sajūtam arī piezemes slānī meteogarlaicības padzīšanai.


Siltuma ir atnācis, Saulkrastos šorīt +8, no gaisa neliels mitrums, nomācies un lēns vējš. Jūrmalā šobrīd arī mitrs un rudenīgi siltie +9 ar nelielu vēju.

Ziemu gan vēl nevajag, novembrī stabila ziema - tas nav normāli, vēl ir laiks burāšanai un laivošanai, ziema var atnākt janvārī vai februārī atrādīties uz kādu mēnesi.

Šogad ir cerība uz vissiltāko gadu novērojumu vēsturē, ja atnāks priekšlaicīga ziema tad neizdosies salauzt iepriekšējo rekordu.


Brīvdienās bija jauks laiks rudens burāšanai. Sestdien kuģojot no Upesgrīvas uz Gauju uzspīdēa saule, temperatūra ap +10, DR vējš 4 - 8 m/s. Vakar no rīta Gaujā +4 un nomācies ar zemajiem mākoņiem, bet dienā noskaidrojās, burājot uz Lielupi pārsvarā saulains un līdz +8°C silts, lēns D vējš 1 - 4 m/s. Vakarā Priedainē skaidras debesis, temperatūra noslīdēja līdz 0 un veidojās salna. Šorīt nomācies ar zemajiem mākoņiem, +3°C un lēns DA vējš.


Jūrā Mērsraga piekrastē šorīt silts, +10°C, nomācies un DR puses vējš līdz 7 m/s. Vakar kuģojot no Lielupes līdz +12°C silts un D puses vējš 5 - 7 m/s, reizēm pa mākoņu starpām arī saule paspīdēja. Rudens burāšanai ideāls laiks. Šodienas pārbraucienam uz Gauju arī vēja prognozes labas ar DR vēju līdz 5 - 8 m/s.


Siltums Jūrmalā šobrīd +16, pūš silts D vējš līdz 8 m/s un spīd saule. Atrodoties ārā jāuzmanās no termošoka!


Siltums ir atnācis! Priedainē šorīt +11, pēc sajūtām arī silts. Vējš pa nakti samazinājies līdz 10 m/s brāzmās. Nakts sākumā mazliet uzlija.


Siltums nāk! Priedainē vakara gaitā pakāpeniski arvien siltāks, nu jau +8°C, vējš pagriezies uz DA un Lielupes krastā vairs nav tik jūtams kā vakar. Koku galotnēs gan joprojām brāzmas ap 15 m/s. Nupat arī dažas lietus piles uzpilēja.


Šorīt vakardienas vēsums un vējš turpinās. Priedainē +3, nomācies un A puses vējš līdz 12 m/s brāzmās. Kolkā naktī pat līdz 22 m/s brāzmas uzpūtušas. Stiprais vējš jūrā izraisījis vējatplūdus, salīdzinot ar iepriekšējām dienām ūdenslīmenis Lielupes grīvā pazeminājies apmēram par metru.


Šodien gandrīz vai ziemīgai vēsa diena, reizēm janvārī mēdz būt siltāks. A puses vējš dienā Kuldīgas pusē brāzmās ap 10 m/s, temperatūra ap +3 grozījās. No rīta Berģos uz auto loga apledojums.

Tagad vakarā Priedainē pie Lielupes A vējš brāzmās līdz 12 - 15 m/s, +3°C, ja grib uzturēties ārā jāsaģērbjas kā ziemā uz -20

Rīt vakarā jābūt interesantai situācijai ar jūtamu temperatūras kāpumu vakarā un naktī.


Šonedēļ rudens atgūst nokavēto! Jau no pirmdienas katru dienu vairāk vai mazāk līst, līča Vidzemes pusē izteikts līča efekts darbojas, šorīt Saulkrastos ap 7 00 īslaicīga krusa. Dienas pirmajā pusē Limbažu apkaimē arī ik pa laikam nokrišņi no līča efekta. Murjāņos ap 10 30 uz zemes manīju slapja sniega atliekas, temperatūra +3°C.

Tagad vakarā Priedainē ir noskaidrojies, bezvējš, temperatūra ap +1 un sāk veidoties salna. Z pusē joprojām var novērot līča efekta mākoņus, kas šobrīd dod nokrišņus Saulkrastu pusē.


Priedaainē šorīt līst līča efekta lietus, +5°C, ZR vējš līdz 15 m/s.


Šodien Zemgalā visu dienu līņāja dažādā intensitātē, uz grants ceļiem parādās peļķes un dubļi. Temperatūra tikai ap +6 grozījās un brīžiem uzpūta D puses vēja brāzmas ap 14 m/s. Tagad uz nakti Priedainē joprojām ik pa laikam uzlīst, vējš iegriezies no R puses brāzmās ap 10 m/s, temperatūra +7. Naktī vējam vajadzētu pieņemties, bet pēc prognozēm līča D galā nekas ievērības cienīgs nebūs, visi prieki tiks Kurzemes piekrastei.


Šodien rudenīgs, Saulkrastos no rīta ap 0°C, bezvējš un zemie mākoņi, ap 14 00 bija iesilis līdz +5.


Hehe, es laikam par daudz pieradis dzīvot ārā.


Šorīt Priedainē +10°C, lēns Z vējš un daļēji apmācies. Vakar pēcpusdienā izbraucu līkumu jūrā un oktobra vidum nereāli silts, pat jaku nevajadzēja. Vēlā vakarā atnāca aukstā fronte, bet atnesa tikai vēja maiņu uz Z pusi temperatūra ap 23 00 joprojām bija +13. Rīgā ap 14 00 auto termometrs brīžiem uzkāpa līdz 21°C.


Šādā laikā apkure vispār nav vajadzīga, tāpat silts. Naktī visu laiku guļu pie vaļā loga un mazāk par +10 istabā no rīta nav bijis.


Vakar Rīgā braukājot ap 15 00 auto termometrs reizēm uzkāpa līdz 20°C, oktobra otrajai pusei nereāli silts un piedevām tik ilgi! Šis siltais anticiklons atnāca tieši pirms nedēļas. Nākošnedēļ gan būs pārmaiņas ar cikloniem, lietu un vēju un atbilstošu temperatūru.

Šorīt no rīta ap 8 00 Saulkrastos +7°C un pa ceļam braucot uz Baltezeru vietām piezemes slānī rīta migla, tagad Baltezerā jau iesilis līdz +11.