Madarela
Madarela

Lietotāja aktivitātes


Jaunpils nov. Viesatu pag. 24.08.18. Ap plkst. 18.45 no D atlien šīs vasaras lielākais piedzīvotais negaiss. Ducina un pie horizonta skaisti līnijveida zibeņi. Atnāk ar spēcīgām vēja brāzmām, kas uz brīdi rimst un tad ar jaunu sparu sāk pūst vētras spēkā ar intensīvu lietu 20 min. no vietas. Vēja brāzmu dēļ lietus tiek pūsts horizontāli. Pa sētu lido lejkannas, āboli no ābelēm birst kaudzēm, tiek nolauzti koku zari, ūdens pa ceļu tek kā upe, uz īsu brīdi vietām tiek pārpludināti braucamie ceļi. Negaisa laikā kļūst tumšs, uz brīdi pazūd elektrība. Negaiss atnāk ar spēcīgu vēju, kas neļauj nokultajai graudu kravai pārvilkt tentu, vējš to norauj un 8 t graudu salīst...
Galerija www.meteolapa.lvViesatu pag. Ap plkst. 18.30 no D atvilkās šīs vasaras lielākais piedzīvotais negaiss. 20 min. no vietas intensīvi lija un pūta brāzmains vējš, lietus reizumis tika pūsts horizontāli. Bēda, ka 8 t graudu salija, jo vējš aizpūta tentu. Galerija un video rīt.Vakardien negaiss Jaunpils nov. Viesatu pag. nesa arī postījumus. Arī šodienas negaiss bija ar spēcīgām vēja brāzmām.

Ir tikai tveice
30.07.2018 17:29


Kurzemes A malā baigs D vējš, +20, trīs piles uzlija, apmācies.


Domāju, ka ''dust devil'' ir visai bieža parādība (cita lieta, vai tos cilvēki ievēro un fiksē video) sevišķi pēdējā laikā. Jau iepriekš kaut kad komentos rakstīju par savu piedzīvoto maijā un maziņus novēroju teju katru dienu laukos šovasar.


Es arī domāju, ka tas bijis ''dust devil'', pēc nokrišņu radara, izskatās, ka šo pēcpusdien negaiss nav bijis.


Oho, lasu tvnet.lv, ka virpļviesulis paplosījies Jelgavā.
www.tvnet.lv


Beidzot līst arī Rīgas Z daļā.Zantes pag. (Kurzemes A) nolija, bija arii krusa. Peerkons ruuc un liist arii Jaunpils pusee.14.05.2018. Jaunpils nov. Viesatu pag. Plkst. 14:30 uz aramlauka ieraugu paceļamies ‘’dust devil’’ jeb putekļu tornado. Tas griežas, paceldams gaisā apstrādātā lauka zemes daļiņas. Tas šķērso grants ceļu, nedaudz zaudējot spēku, taču atkal no jauna nākošajā aramlaukā diametrāli virpuļo vēl spēcīgāk, tas virzās tālāk pa lauku un redzu, ka ierauj baltu putnu, kurš netiek ārā no staba, pēcāk redzu, ka tas izlido, taču atkal tālāk virpulis ierauj sevī dažus putnus un pavirpina. Noietais ceļš aptuveni 500 m, ilgums aptuveni 3 minūtes – nebija pie rokas ne mobilais, ne kamera un diemžēl video nepiefiksēju, taču liekas svarīgi šo faktu kaut darīt zināmu.
Nespēju noticēt tam, ko redzu. Lai gan esmu redzējusi šos jau agrāk, šis bija spēcīgākais un ilgstošākais no visiem, kas nu tiešām līdzinājās īstam tornado. Aiz sajūsmas stāvēju ar vaļēju muti un čukstēju: ‘’Beidzot, es to redzu!’’