Madarela
Madarela

Lietotāja aktivitātes


23.05.19. Jaunpils novads, Viesatu pagasts. Līdz pusdienai baigā sutoņa, skatos apkārt, kur aug gubas. Pamalē redzu izlīstošo Dobeles puses negaisu. Plkst. 14.40 sāk līt - sākumā stiprāk, pēc tam viegli - kopā pusstundu, pērkons knaps. Kļūst tumšs kā vakarā. Pēc tam no R puses tuvojas jau draudošāks negaiss, redzu dažus līnijveida zibeņus ieejam zemē. Šis nes ļoti stiprus un gāzienveida nokrišņus pusstundas (!!!) garumā ar stiprām vēja brāzmām (bet pa gaisu nekas nelidoja un zari nelūza, par laimi)! Ceļi pludo, pārvēršoties upēs, manas puķu dobes ūdenī. Zibeņi mēreni, zibina arī tuvumā un tie ir bargāki dārdi, atlsēdzu elektrību. Nobira arī daži krusas graudi, normāla lieluma. Pēc gāziena mēreni un viegli līst vēl 25 min, pa laikam rūcina. Temperatūra nokritusi uz 16 grādiem. Zeme lielo ūdens daudzumu uzsūca ātri. Varbūt šī bija mēneša norma, kas nolija. Reti nākas piedzīvot tik ilgstošu stipru lietu. Skatīt galeriju.
Arī Jaunpils novada Viesatās visu dienu ik pa laikam uzsnieg ar brāzmainu vēju, uzkrīt krusa, tad spīd saule. Un tā visu dienu.

Vēsais ievziedu laiks
03.05.2019 16:07


Jaunpils nov. Viesatu pag. Pēcpusdienā diezgan kārtīgi nolija. Lietus ilga aptuveni 1,5h. Valgme zemei tika un gaiss tik svaigs!

Jaunpils nov. Viesatu pag. 24.08.18. Ap plkst. 18.45 no D atlien šīs vasaras lielākais piedzīvotais negaiss. Ducina un pie horizonta skaisti līnijveida zibeņi. Atnāk ar spēcīgām vēja brāzmām, kas uz brīdi rimst un tad ar jaunu sparu sāk pūst vētras spēkā ar intensīvu lietu 20 min. no vietas. Vēja brāzmu dēļ lietus tiek pūsts horizontāli. Pa sētu lido lejkannas, āboli no ābelēm birst kaudzēm, tiek nolauzti koku zari, ūdens pa ceļu tek kā upe, uz īsu brīdi vietām tiek pārpludināti braucamie ceļi. Negaisa laikā kļūst tumšs, uz brīdi pazūd elektrība. Negaiss atnāk ar spēcīgu vēju, kas neļauj nokultajai graudu kravai pārvilkt tentu, vējš to norauj un 8 t graudu salīst...
Galerija www.meteolapa.lvViesatu pag. Ap plkst. 18.30 no D atvilkās šīs vasaras lielākais piedzīvotais negaiss. 20 min. no vietas intensīvi lija un pūta brāzmains vējš, lietus reizumis tika pūsts horizontāli. Bēda, ka 8 t graudu salija, jo vējš aizpūta tentu. Galerija un video rīt.Vakardien negaiss Jaunpils nov. Viesatu pag. nesa arī postījumus. Arī šodienas negaiss bija ar spēcīgām vēja brāzmām.

Ir tikai tveice
30.07.2018 17:29


Kurzemes A malā baigs D vējš, +20, trīs piles uzlija, apmācies.