P
Pārsla

Lietotāja aktivitātes


Zosēnos 6 cm, bet cik skaists šorīt ir Gaiziņš! Vienmēr esmu par sniegotiem kalniem un zaļojošām zemienēm. Lūk, kāda bija šī nakts Bādenē-Virtembergā! Narcises jau ziedot... A turpat līdzās sniegoti kalni ar solīdiem mīnusiem. Lūk tas ir jauki. Dzīve miesiskā komfortā, bet pēc vēlēšanās ziemas cienītāji var pavisam ātri nokļūt viņu vēlamajā vidē. Šī iemesla dēļ zemes apkārt Alpiem vienmēr esmu apskaudusi.


"mūsu platuma grādos ne..."

Atkal jau tas stereotips, kuram NAV vietas starp cilvēkiem, kam meteo ir kas tuvāks par tukšu skaņu. Mūsu platuma grādos dziļi kontinentā katru gadu ir tādas vasaras, kādas LV nav bijušas ne reiz pēdējos gadsimtos. Ziemas tādas, kādas šeit arī nekad nav bijušas. Klusā okeāna piekrastē Sibīrijā vispār mūžīgais sasalums. Tajā pat laikā Skotijā (ne kalnos) janvārī mierīgi +10..+14 mēdz būt. Un nekāda sala!
Vēsture ir bezkaislīga - pavasaris Līvānos ir sācies janvārī ne vienu vien reizi.

Imula un Abava.
01.02.2016 00:28

Jā, manā uztverē tā nemaz nav sniega sega, lai gan webkamerās izskatās krietni bagātīgāk. Es jau intriģējos par Aizkraukli un Koknesi, bet ja reiz Siguldā tik maz, tad laikam nekur nav pat 5 cm. Ja pa rītdienu nenokusīs, tad pēc diennakts vajadzētu krietni pieaugt. Varbūt kaut kur 10 cm tiks sasniegti?


Lauki jau sasala ragā, jo burtiski pirms sasalšanas 26. decembrī bagātīgi nogāza. Uzreiz pēc lietus vēl dienas gaišumā sals sākās. Atlaidās vien mēnesi vēlāk.


Vispār jau tie ir dupsīši, turklāt tas ir pāris - buciņš ar stirniņu.


Paldies par operatīvo vizuālo informāciju! A rītdien nobildēsiet jauno sniegu? Tak nežēlīgi interesanti, cik ta daudz būs sakritis. Vēl jau pēc diennakts jauns gāziens gaidāms.


Skatos webkamerās, ka Sigulda atkal baltā ietērpusies. Nez vai Aglims paziņos, cik cm? Starp citu, no rīta Gaiziņā bija solīda sedziņa uzradusies. Kā jau es zināju - augstienes allaž niekojas ar sniedziņu, kamēr lieliskā Rīga lepni izrāda plikumus. Nu nav Rīgā seģenes - visās webkamerās tikai plikumi redzami.


"ziemā tie Atlantijas cikloni ne uz ko labu nav spējigi..." Un atkal jau silītes līmenis manāms... Visbargākajās ziemās šie paši cikloni gājuši vien 1000...2000 km uz dienvidiem kā šobrīd. Ne jau cikloni un AC nosaka laikapstākļus, bet to atrašanās vieta, pārvietošanās trajektorija.


Tencinu! Šogad vārda dienā mani un Aivariņu laikapstākļi lutina. Taču man oma nedaudz sabojājās, jo Rīgā līdz jaunajam 30. janvāra rekordam atlika nieka pus grāds. Tik tuvu, noapaļojot jau bija tie +8, kas bija leģendārajā paradīzē 1989. Bet bez rekorda datumi ar priecējošiem grādiem nav redzami vēsturniekiem. Es ļoti cerēju uz jaunu rekordu. Eh... Nu nekas, jo vismaz diennakts vidējās rekordu dabūja Rīgas lidosta. +6.0 grādi janvāra beigās - tas ir dikti patīkami.


A kāds vispār ir pamanījis, cik ļoti šobrīd nav jāiespringst par kurināšanu? Gan laika ziņā, gan apjoma - teju divreiz ietaupās kurināmais. Tāpat GARNIER krēms pret vecumu baismīgo mazāk jālieto. Izlienu no savas būdeles un dziļi jo dziļi ievelku gaisu dzīvinošo un smaržīgo - visa mana būtība pielīst ar dzīvību. Un jā - VIŅŠ (pavasaris mīļotais un kārotais) ir tepat līdzās un gādīgi apskauj ar mani. Eh, ne dzīve, bet pasaka!


Visu nakti lūkojos debesīs, kur spīdēja visnotaļ spožs mēness, bet tam apkārt bija tāda pelēkzila gaisma, tad vēl skrejošie mākoņi. Nudien likās, ka pārvērtīšos par vilceni. Būtu jaunāka, sāktu gaudot. Jā, mūža pirmajā pusē es nereti gaudoju tā, ka apkaimes ļaudis bija neizpratnē...
Bet jau rīta agrumā es sapratu, ka dienā saule nespīdēs star skrejošiem mākoņiem. Un tā arī bija. Tā ir kaut kāda neizskaidrojama meteoriebeklība, kad naktī skaidrs, bet dienā apmācies. :)
Nākamnedēļ Rīgā krietni plusi, bet tālāk... arī plusi. Es nespēju publiskot savas dziļākās vēlmes, taču mans dzīves mērķis ir pieredzēt ko labāku par 1990. februāri.
Neticu, ka otro gadu pēc kārtas būs salts maijs un trešo gadu pēc kārtas stindzinošs jūnijs. Drīzāk vasara pilnībā uzplauks jau jūnijā, bet jūlijā tā valšķīgi priecēs baudkāro tautu. Par augustu māc bažas. Man jau kā optimistei mūždien tas 1939. neliek mieru, bet laikam jau nav lemts piedzīvot ko labāku par 2002. vai 1997.


"Zaļi Balta BĻoda" Esmu pārsteigta, ka Jūs lietojat tik rupjus vārdiņus.


Visgudre bija Trallis, kas aktīvi ņēmās ap to vēja ātrumu. Tak pat tincināja LVĢMC. Ne mani, ne Dūmaku, ne feinos puišus (nu tur Gaiss, Aivariņš) vēja ātrums nekad nav interesējis. Tā lūk, mīļais! Garām!


Nu, Ventspils lidosta izceļas ar zemiem minimumiem visu gadu, tāpēc Vičaki liekas pat ļoti ticami. Toties Liepājas oficiālā stacija uzrāda unikālu siltumu DR-Kurzemē, tāpēc es to ignorēju, kā Ventspils ostu. Kas attiecas uz 24. janvāri, tad visai tuvu bija -29. Vot ja visapkārt nebūtu pat -20, tad šaubām būtu pamats, lai gan lokālu atdzišanu nekad nevar izslēgt. Patiesībā, lokāli minimumi ir ticamāki par lokāliem maksimumiem.
Vienkāršāk ir nerēķināt vidējo par teritoriju. Jo tā ir kā vidējā temperatūra slimnīcā. Latvijā gada vidējā 2003., 2004. un 2005. bija identiska. Bet ja ņemtu atsevišķas vietas LV, tad tie gadi nebūt nebija identiski.
Manuprāt, aizvēsturiskos laikos, kad pat termometru bija grūti iegādāties, oficiālie dati bija vērtīgi. Taču mūsdienās, kad pat mazas meteostacijas var iegādāties (nemaz nerunājot par 10 termometru iegādi un novietošanu interesantās vietās) un … Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Protams, ka nepārspēj. Atšķirība ir daudzi grādi. 2010. jau vispār bija prātam neaptverams.
Bet rēķināt vidējo par teritoriju, kur ir LU jumts, Ventspils peļķe, neizprotamie Priekuļi (reiz vienā gadā tur bija visaugstākā gada vidējā LV, jo ir nereāli augstas minimālās - visu gadu) un vēl lērums ļoti aizdomīgu staciju, kaut kā neliekas nopietni. Es aprobežojos tikai ar lidostām.


Tagad saprotu, kāpēc neesi izlasījis arhīvu kaut vai par 70-iem gadiem. Tu neproti lasīt. Es rakstīju par sniega segas efektu un tobrīd nekāda vētra nerādījās. Vakardien tie +8 realizējās jau pēc sniega segas nokušanas. Tas ir jauns Rīgas rekords un arī pēc diennakts vidējās vakardiena kļuva rekordsilta - uzlabojums visnotaļ iespaidīgs. Bezsniega Dobelē jau naktī uz ceturtdienu bija +8, kamēr citviet bija mazāk. Sniegotajos laukos Vidzemē bija tikai +6.
Atlikušas vairs tikai 2 diennaktis. Es pieliku klāt visoptimistiskākos grādus un janvāra vidējā lidostā tāpat iznāk vismaz -7.1 jeb 2. aukstākais janvāris pēc 1987.! Tu to vispār aptver? Bioloģiski jau 2 paaudzes izaugušas, bet tik aukstu janvāri nebija sastapušas, ja ignorējam 2010.! No 1951. līdz pat 1962. gadam tikai 1 janvāris bija nedaudz aukstāks! Visi pārējie bija siltāki! Labi, teikšu citādāk. Šis bija 16. aukstākais janvā… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


"Brītu "zaļā vasara" turpinās +4.8*C" Analfabētisma paraugs! Britu ziema ir siltāka par to, kas šobrīd ir mums. Vasara ir tāda pati, kā Kurzemē. Neskaitot Skotijas augstienes un kalniņus.


Vai tad vasarā bija kaut viena tik stipra vētra? Tad tak koku tūkstoši gulētu guļus. A kā ar rudens vētrām? Nu tur vēl decembra vētrām...


Viņš taču ir nekrietns vajātājs! Nedod Dievs sastapt tādu vīreli vienai pašai uz lauku ceļa!
Protams, kaimiņienes siltumnīca, kurai es gribot negribot regulāri dodos garām. Janvāra nāvīgajā periodā es vairākas nedēļas gulēju mājās, tāpēc tad jau speciāli bija jāaiziet pie kaimiņienes. Par to viņa man tomātiņus dod, retāk gurķīšus. Dāmām ir jāturas kopā! Lūk, cik draudzīgi sadarbojas bitītes, lapsenes, lauvas un vēl visādi dzīvnieciņi, kuru ikdienu veido dāmas!


Mīļo Birutiņ, atceramies 2002. gadu ar pasakainu februāri, dziedošu martu un zaļojošu aprīli + vasarīgu maiju (Rīgā bija siltāks par 2013., ko LVĢMC melīgi pasludināja par rekordsiltu)! Tāpat pēc vissiltākās ziemas 2007./08., kad februāris bija pasakains, arī marts bija pasakains, toties aprīlis - siltākais pēc 2002. Tinam filmiņu vēl tālāk pagātnē! 1995. pēc fantastiska februāra sekoja silts marts un visnotaļ patīkams aprīlis. Taču nekas nestāv līdzi 1990. gadam, kad pēc rekordsilta februāra sekoja rekordsilts marts un pat rekordsilts aprīlis! Jūs to vispār spējat aptvert??? Arī 1989. pēc rekordsilta janvāra, rekordsilta februāra un rekordsilta marta sekoja gandrīz rekordsilts aprīlis! Manuprāt, tieši to gadu siltums ļāva izrauties latviešu tautai no austrumu paverdzinātāju ķetnām. Tāda dievišķa dzirksts nevarēja neiedot grūdienu sabiedrības procesiem. Vispār, vēsturiski tieši n… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv