gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Naktī Rīgā beidzot kārtigi nodeva lietus! Pērkonu nedzirdeju, vai noguleju, bet lietus šaltis logā dzirdeju gan, bet no rīta milzīgas peļķes un pēdas ka udens straumēm plūdis. Diena dinamiska, pa brīdim saulaina ar izteiksmigiem skaistiem mākoņiem, vējaina un ļoti silta. Škiet tieši šajās dienās Rīgā ir zelta rudens kulminācija un stiprā vējā lapas aumalām gāja pa gaisu un virpuļoja ielās. Vakarā no jauna apmācas un pa reizei uzsmidzināja.Kopumā diena visai interesanta.
Ziemas prognozes gan parādas arvien sliktākas un atbaidošas- ja piepildās tad kārteja totala neziema visus 3 mēnešus gaida... un kur paliek zema saules aktivitate un auksto ziemu liela iespēja ?Un Rīga atkal paliek beŠā, lietus nav ne šodien, ne vakardien, ne šonakt, viss paiet garām un man kā izteiktam pluviofīlam tas pagalam nepatīk... tas pats vecais vasaras scenārijs. Kopumā abas dienas visai daudz saules, koki strauji dzeltē/ sārtojās, bet daudz vēl ari zaļu koku, zelta rudens kulminācija Rīgā vel nav.Lieliskas un ļoti dinamiskas 2 dienas Rīgas un Jūrmalas apkārtnē, aktīvi darbojās līča efekts, lietus Rīgā beidzot kārtigi nolija šajās dienās, bija gan lietusgāzes, gan krusa, gan daudz dažadi fotogeniski mākoņi. Priekš manis teju ideals laiciņš rudenim :) Arī šonākt lietus un krusas brāzmas ik pa brīdim sitās logā kopā ar ZR vēju, no rīta skaidrojās, tomēr drīz vien uznāca līča gubumākoņu josla ar lietusgāzi un krusu. Patreiz tādi mērenāki mākoņi no līča nāk, redzes, ko tie atnesīs.
Laikam man vienam pēdējo pāris dienu laiks labi nāk pie sirds un patīk, īsts kārtīgs rudens, aukstums netraucē, jo var taču sagerbties arī siltāk, galvenais, ka līča efekts kārtigi strāda un beidzot arī trāpa Rīgai un tās apkārtnei. Arī vakardien Rīgā un Jūrmalā varēja izbaudīt visāda veida lietu un lietusgāzes, arī krusu,bet pa starpam arī sauli, līcis nepartraukti ražoja skaistas mākoņu grēdas kas virzījas arī uz Rīgas pusi, pie jūras arī brāzmains vējš un viļņi, pa skaisto!


Laikam jau nekas nav iztērets, stabils siltums jau ilgu laiku un ka vienmēr valda CFSv2 ziemas mēnešu prognozēs un jo tuvāk, jo paliek trākāk,nu jau 2-4 grādu anomālija visus 3 mēnešus, ja piepildās- kārteja totāla neziema mums draud...


Rīgā gan joprojām 'pavisam švaki ar to lietu ir.... Vakardien visu dienu MMD, brāzmains vējš un pie manis Pārdaugavā ne piles lietus, arī nakts pirmā pusē! Uz rīta pusi šodien vairākas reizes ļīņāja neliels rudenīgs lietutiņš, kas tik nedaudz virsēju slapjumu deva, zem lielākiem kokiem ietves sausas. Tagad dienā dažas reizes vieglas lietus brīzītes, kas knapi asfaltu saslapē un viss. Pamatīgas gubas pagāja garām gar ZA pusi, nemaz neticās, kā tepat samērā netāla Siguldā gāz aumalām.... Eh, turpinās totāla meteonetaoisnība un ari sausums mežos...


Svētdiena, Rīga- Ikšķile, diena apmākusies, vējaina un lietaina, līst dažādā intensitātē visu dienu, vēlā pēcpusdienā vairāk kā smidzeklis ar brāzmainu vēju. Diena īsti rudenīga un vēsa, līdz +13 grādiem. Vakarā Rīgā dalēji skaidrojās, bez lietus. Īkškilē par aizvaditam dažam dienām mēritājā sakrajies 24 mm nokrišņu, ber Rīgā pēc LVGMC datiem vakar nolija vien 3-4 mm, kamēr daudzviet citur LV 15-20 mm, Rūjienā pat 32mm, tātad atkal jau lietus izvairās no Rīgas, ari turpmāko dienu prognožu kartes rāda- lielākais lietus un lietusgāzes ies garām Rīgai , pārsvara gar ZA, A pusi Vidzemē... nu bēdīgi...
Šodien MMD un bez lietus, vismaz Pārdaudavā, ātri skrienoši zemi gubumākoņi, +13 grādi.


Pēc vakardienas lietus Rīgā meteonetaisnība un maznegaisu anomālija atjaunojās ar jauno spāru. Vakardienas vakarā smuka negaisu josla Pārdaugavu tā arī nesasniedza, skāra nedaudz vien Rīgas ZA pusi. Naktī virs līča un Vidzemes pusē masīva gara negaisa mākoņu josla,kas ik pa brīdim spilgti uzzibeņoja skaisti izgaismojot naksnīgas pērkongalvas no iekšpuses. Virs mums-skaidra zvaigžnota debess un pilnmēness. No rīta - līdzīga situācija ar vienu garu masīvu negaisu joslu Vidzemes pusē un skaidram debesīm ar sauli pie mums. Pa dienu daudz dažādi skaisti un fotogeniski gubumākoņi apkārt un pērkongalvas tālāk ZA pusē, bet pie mums saule un ne piles lietus nolādets! Nekādu pērkonu un lietusgāzes ne pat tuvumā, rezultātā kopš vakardienas pēcpusdienas Pārdaugavā ne piles, kamēr dažviet citur jautrība pēc pilnas programas :( Arī rītdienas jaunākas prognozes rāda- lielie lieti paies garām Rīgai!Rīgā beidzot kārtīgs lietus pa ļoti ilgiem laikiem. Mēreni stipri lija vairāk ka stundu, patreiz skaidrojās, vairs nelīst. Tuvaka diennaktī šķiet būs interesanti dinamisks laiks beidzot :)


Riga no lietus joprojam tikpat ka nekaa vakardien, 3 piles 5 rindas,tik viegli asfaltu uzslapinaja,zem kokiem sauss.... Tas pats ari sorit... Apkartnes mezos valda totals sausums.


Meteonetaisnība un sausums turpinās. Šodien Rīgā ne piles lietus, pastiprs vējš dzenāja smiltis, putekļus un kritušas lapas pa ielām, lauza sīkus koku zarus . Vismaz pārliekais siltums un karstums atkāpies. Ļoti gaidu lietu.


Atkal jau kliedzoša meteonetaisnība un milzu vilšanās kā šis sezonas standarts.... Pat tuvas dažu stundu prognozes atkal ir pilnīgi greizas un aplamas. Kur tad solītas vakara lietusgāzes un pērkoni Rīgai, nav it nekā, pat 1 pile nenolija Agenskalna rajonā un solīto lietavu vietā zvaigžnotas debesis... pat mūžam sausa Liepājas apkārtne dabuja kaut kādu lietu un pat negaisu, bet šeit atkal @?#2%&_!!! Un nevajag man to siltumu un karstumu, ja pat struntīgu negaisiņu nevar sagaidīt, nerunājot jau par vienkārši kārtigu vasarīgu lietu....Vārdi trūkst un dusmas nāk!


Tagad ejot ar suni uz mežu garāka pastaigā jāņem dzeramo udeni līdzi, nerunājot jau par to, ka sēnes šīs vasaras beigās un septembra sākumā tikpat kā neaug...


Vakardien vakarā Rīgā Purvciema rajonā vairākas reizes diezgan stipri nolija, lielas peļķes un strauti uz ielam... atbraucot manā pusē Pārdaugavā te vien neliels lietus mazliet saslapināja, zem kokiem sauss, naktī vel dažreiz drusku uzlija, bet kopumā pavisam maz. Šodien mākoņi mijās ar sauli, ir krietni vēsāks, ka vakar, bet no lietus nekā, ari tuvākas dienas neko būtisku nesola, tātad sausums pa lielam turpināsies.
Tiem, kas te raksta, ka Rīgai lietu nevajag iesaku pastaigāt pa pierīgas mežiem un pļavām, piemēram Imantas, Babītes mežiem, Vakarbuļliem um tamlīdzigi... varat stundām un kilometriem staigāt un neatradīsiet nevienu peļķi, visi melioracijas grāvji ir tukši un vietās, kur parasti bez gumijniekiem nevareja izbrist tagad ir sauss, var ar čibam staigāt, dīķos un mazās udenstilpnēs ūdens līmenis ārkartigi zems, Anniņmuižas dīķis gandrīz pilnība izžuvis, grāvjos, kur bija tercites un strauti tagad pilniba sauss... 2 gadu nokrišņu pastāvigs deficīts liek sevi manīt. Tagad ejot


Rīgai vakardien frontes lietus beidzot nav pagājis garām, mērenam negaisam sekoja pati fronte, kas atnāca ar zemiem tumšiem gubumākoņiem, vēja pastiprināšanos un nākamo lietus tūri. Dažāda intensitātē lija vēl kādu pusotru stundu, brīžiem diezgan stipri, brīžiem smalks smidzeklis. Vakarā sākot no R puses pamazām skaidrojās un nakts zvaigžnota ar piezemes miglu pļavās... Pēc oficiāliem datiem Rīgā vakar nolija 13,4 mm, kas ir stiprākais lietis kopš 7 vai 8 augusta, kas bija vienīgas dienas ar kārtīgu lietu tajā mēnesī. Līdz ar to hroniskam, jau 2 gadus ieilgušam sausumam un nokrišņu deficītam ar to ir krietni par maz, bet vismaz kaut kas kādam brīdim.
Vakardienas fronte ar catchstorm.blogspot.com