gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes
Rīgā, Pārdaugavā no sniega un ziemas ne vēsts, dziļš rudens ar tumšu, drēgnu un vējainu laiku, pagalms dubļains un slapjš, vējš dzenā pērnas kļavas lapas pa zemi un veic sīkus postijumus un negarbus un grabinās mājas skārda jumtā, piektdien un sestdien rudenīgi līņaja un smidzināja, svētdien nokrišni mazāk, ari slapjš sniegs, bet uz zemes nekas nepaliek. nemaz neticās, ka kaut kur tepat samerā netālu LV valda sniegputeņi un ziema... Visas cerības uz jauno dinamisku nedēļu ...Liela brēka un cuss atkal Rīgā no tas lielas snigšanas. Pa nakti kādi pāris cm, no rīta smidzinošs sasalstošs lietus, tagad nedaudz līdz mēreni smidzinās vēl kādi 2-3 cm klāt, nedaudz putina, -5 ziema. No Tukuma puses gan ziņo par baigo snigšanu, tur visi ceļi aizputināti un sniegs līdz celim…Rīgā. Pārdaugavā dienā reizēm uzlija, MMD un +12+15 grādi. Vēlu vakarā un patreiz naktī ik pa brīdim stiprs lietus, reizēm gāž ļoti stipri, ielas pludo. Stiprakajs lietus pēdejas dienās, izskatās,kā līča efekts sāk uzdarboties :)


Rīgā, Pārdaugavā rudens atnāca ar aktivu liča efektu, ik pa laikam līst jau otru dienu, brīžiem līst , gāž ļoti stipri, pārsvara tas ir īslaicīgas lietus brāzmas, ari sīka krusa. Aktīvāk un stiprāk līst nakts un rīta stundās, nokrišņu meritājā tuvojās 50 mm pa divām diennaktīm, ari tagad stipri līst. Diezgan vēss , lietus laikā ari dienā t +10+12 grādi. Dinamiski un interesanti laikapstakļi, man patīk :)


Vakardien pēc sutīgas dienas vakara lēnam nāca virsu milzīga negaisa sistēma pāri visam debesjumā no dienvidu puses, pastiprinājās vējš un zemi mākoni kas skrēja pretī negaisam traucēja vērot negaisa tuvošanos. Līdz tumsai milzu laktā ar mammatus zīmēm karājas virs Rīgas un ar tumsu kopā nāca zems un ļoti plašs sienas mākonis ar retu, bet masīvu zibeņošanu , mērenu vēju un mērenu lietu, kas lēnam pastiprinājās. Zibeņoja reti, bet masīvi un skaisti visas malās pa mākoņiem , skaisti zibeni,daži skaļāki pērkoni, viens spēriens bija loti tuvs un negaidīts ka sprādziena tā ka visa Zolitūde nodrebēja un mašīnu signalizācijas masveida saka gaudot… lija mēreni stipri un mierīgi kādas 3 stundas rupjam lāsēm, arī zibenosana reta, bet skaista to pavadīja , vēsums un svaigums ir klāt , nolija 12 mm . Šorīt nedaudz līst, apmācies un patīkami atvēsinošs laiks.


Nu jau prognozes šai nedēļai paliek arvien sausākas, bet tveice arvien lielāka… uz kaut kādu lietu Rīgas puse var cerēt nu vairs tikai svētdien …visi prognozētie negaisi kaut kur ka vienmēr izcabeja. Līdz šim glābiņš bija vēsākas naktis, bet nu jau arī tas paliek tropiskas un sausums iet vaļā:(


Kārtēja auktā fronte mūsu pusē praktiski pa sauso un bez negaisiem, pat lietus...Baiga vilšanās jau kuro reizi. Pēc aizvadītas tropiskas nakts Rīgā agrs rīts atnāca ar tuvojošas frontes cerīgiem un skaistiem mākoņiem DA pamalē, bet te nu tev bija, atkal viss kaut ka izjuka, pagāja garām un izčabēja, vēlāk no rīta un priekšpusdienā blīvi apmācas ar zemiem un videjiem gubu/slānu mākoņ iem, kaut kas drusku uzpilināja dažas lāses, vien vēsaks gaiss palika. Kopumā nakts bija siltāka pa dienu un 0 mm nokrišņu atlikumā, bet priekšā atkal bezgalīgs anticiklons un sausums.... Tik negaisu nabadzīgu un skopu vasaru mūsu pusē neatceros. P.S. braucot cauri Jūrmalai tur kaut kāds lietus bija nolijis, vismaz ceļš bija slapjš un peļķes pamalēs...

Silts augusta sākums
07.08.2022 01:00

Vakardienas fronte Rīgai atnesa mākoņainas pelēkas debesis un rudenīgu pilinatāju palaikam vairāku stundu garumā, kas tikai uztureja rasas tiesas slapjumu, jegas no tāda "lietus" nekāda. Vakarā krāšņs rietošas saules izgaismotu mākoņu saulriets un skaista vartavīksne. Nu vismaz laiks vairs nav karsts.


Ari jaunajs svelmes vilnis un tā noslēgums mūsu beznegaisu miestā pagāja ar lielu vilšanas pieskaņu. Negaiss ta arī neatnāca līdz mums, pat lietus nenolija ne piles :( Neželīgi karstas dienas izskaņā saule rietēja Kurzemes attalu negaisu laktās un iespaidīgos CB torņos, viss it ka lēnām tuvojās un nāca, bet realitāte ap pusdiviem naktī pāri Rīgai nāca vien zems sienas mākonis un pastiprinājas vējs 5-7 m/s, kas atnesa svaigāku un vesāku gaisu. Ne piles. Ap diviem nāca otrs sienas mākonis ar retāku , bet tuvāku zibeņošanu, bija redzami vairaki zibeņi uz zemi un mākoņos R, ZR pusē, Jūrmalas un līča pusē un dzirdami visai jaudīgi, spēcigi, bet tomēr ļoti tāli pērkona dārdi, bet viss atri izjuka un aizgaja virs līča. Mums no ta netika nekā. Labi, ka vismaz svelme ir prom, ja jau nespej atnest kārtigu vasarīgu negaisu, tad labāk vairs nerādas, bet parasta Baltijas vasara ir daudz patīkamaka un ērtaka ikdienā.Interesanta un dinamiska diena Rīgā, no rīta pamatiga, ļoti stipra lietusgāze, bez perkoniem gan, bet ielas un ceļi pludoja Pārdaugavā, vēlak saule mijās ar skaistiem gubumākoņiem, pēcpusdien un vakara ik palaikam lija, reizēm stipri, bija arī daži attali pērkoni. Kopā nolija 18 mm pa šodienu. Nakts sākumā skaidrojās.


Vakardienas negaisu fronte līdz Rīgai protams neaizvilka un pretēji prognozem vakarā nekas nenotika, pat lietus vairs nelija, bet vakars silts, vējains un nedaudz tropisks ar +20+21 grādu, arī nakts sākumā, kad īsais gāziens tomer bija. Bet ieprieks no rīta un dienas pirmā pusē gan lija daudz, ilgstoši un brīžiem stipri, diena apmākusies, vējaina , brīžiem pavisam tumša, ka pievakarē. Nolija 29 mm lietus, ielas daudzviet milzu peļķem un pārpludušas tradicionālās vietās. Nolauzti daži koku zari, bet lielu postijumu nav , vējs mēreni stiprs, reizēm brāzmains, laiks kopumā silts.
Šodiena saulaina, silta, R pusē redzami frontes mākoņu gaisas augšas...


Rigā, Bolderajas pusē ap pusdienlaiku sāka savilkties draudīgi tumši mākoņi kas nepilnas stundas laikā pārvertās par visai spēcīgu un aktīvu negaisu, pludmalē virs galvas beigas vien varena lakta un rasas tiesa lietus, zili melna debess Rīgas ZA pusē, Daži skaļi un diezgan tuvi spērieni, daudzi talāki, skaista izrāde no diezgan tuvas distances, bet kamēr viena Rīgas puse pludoja, tikmēr mūsu pusē Zolitudē, Šampeterī ne piles, sauss, laistam darzu. Vakarā neliels sēņu lietus un varavīksne- tas bija viss , kas palika no otra negaisa kas vakarā it ka nāca virsū Rigai.

Atdzišanas nedēļa
11.07.2022 01:36

Ari vakardienas cerības uz skaisto un pamatīgu vasaras negaisu beidzot Rīgā, Pārdaugavā izplieneja un aizgāja nebutiba... Kaut kas jau nāca virsū un pat pamatīgi satumsa un vējš sacēlās, bija dzirdami daži patāli pērkoni, tomēr virsū uznāca vien mērens lietus bez zibeņiem tuvumā un ari nolija vien 4 mm stundas -pusotras laikā. Ar to arī viss beidzās, vien temperatūra gan nokritās no+32 uz 21 grādu vakarā. Tads negaidīti blāvs un neizteiksmīgs svelmes nobeigums....Un atkal jau kārteja megavilšanās un apdalīta sajūta mūsu svelmainajam beznegaisu Pārdaugavas miestam, no solītiem un reklametiem meganegaisiem čiks vien uz kociņa, tris piles rasinājums un viss. Šoreiz pagāja garām vistuvāk, cerīgus zili melnus padebešus varēja redzēt DA pusē, pērkons patāli ducināja, bija arī vairāki jaudīgi spērieni, kas liecināja par spēcīgam zibens izlādem uz zemi, bet tālu tālu... Virs galvas nekā, ari vakara tūre, kas it kā lenām un pamatīgi sabiezēja no DR puses līdz mums nenonāca un izčabeja nebutibā. debesis pilniba noskaidrojās, vien temperatūra arā pazeminājas līdz +24 grādiem, ko mūsu apstākļos jau var uztvert kā vēsumu. Istabā gan joprojām +29 grādi, logi vaļā bet neko daudz nevedinas, vēja tikpat ka nav. Bet priekšā vēl vairākas dienas pekles un negaisus tur vairs nemaz nesola, vismaz mūsu pusei....