gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Aizvadītais ciklons Rīgā, Pārdaugavā atnesa kopā 32 mm, 22mm aizvadītajā diennaktī un 10 mm šonakt un no rīta, kārtigs lietus pa ilgāku laiku. Laiks krietni siltāks. Tālak- garais anticiklons.

Salts nedēļas sākums
25.09.2021 20:35

Naktī viens negaiss gāja gārām R pusē un virs līča, reti, bet spoži zibens uzplēksnijumi un patāli pērkona dārdi.. Pie mums vien īsa lietusbrāzma. Diena pārsvara apmākusies, no rīta nedaudz lija, pēcpusdien mākoņi satumsa un sabiezēja, bija stipra lietusgāze bez vēja un pērkoniem, velak lija nedaudz un mēreni, bet vakarpusē skaidrojas daļēji un brīžiem uzspīdeja saule. Diena silta. Kopā kopš vakardienas nolija 9 mm. Tagad atkal palaikam uzlīst.

Septembra siltums
12.09.2021 23:25

Divas vasarīgi siltas, pārsvara saulainas dienas Rīgas apkārtnē. Šodienas cerības uz negaisu Rīgā atkal nepiepildījas- viss garām, tas pats, kas visu šo vājo un neveiksmīgo mūsu pusei negaisu sezonu... un tas neskatoties uz karstāko vasaru it kā. Lietus arī garām , vien dažas reizes rasas tiesa te Pārdaugavā. Manējie šodien peldējas. Salasīta neliela seņu mērce, pirmā šogad, sēnes ļoti maz, reti un mežs atkal pasauss.

Septembra siltums
12.09.2021 01:23


Šorīt pamodināja pamatīgs gāziens, gāz baltām strūklām, pa ielām ūpes, ik pa laikam stipri līst ari tagad :) Līča efekts darbojās pilnā sparā un tiešā trāpijumā šaurā joslā virs galvas, abas pusēs ir skaidra debess redzama. Tikko ari sīka krusa bija. Diena rādās būs interesanta. Nolija jau 13 mm.


No rīta un dienas pirmā pusē Šampetera pusē dažas reizes pavisam nedaudz uzlija, vairāk rasas tiesu, vējš diezgan stiprs, brāzmains, pecpusdien vairāk saulains un sauss, bet vakarā bija dažas stiprākas lietus brāzmas, līča efekts darbojās :)


"Tadā sajūta ka bez "lietus un negaisa" Tu nemāki dzīvot"-Ta jau tas laikam ir, pareizak sakot dzivot māku, bet kas attiecas uz man patikamiem, gaidāmiem un ceretiem laikapstakliem- tad jā, stihijas ir mana daba, mans prieks un atkarība kopš pirmssakumiem un bērnibas :) "Labais"laiks kas ir vairumam cilveku man škiet neinteresants un garlaicīgs, anticikloni nav mani draugi :) Tādos brīžos ir citas prioritates... Bet meteolapa paliek arvien rāmaka meteokaisles pieturvieta, kur ekstremo un dinamisko laikapstakļu verošana un gaidas kaut kur arvien vairāk pazūd, žēl jau, ka tā, bet acimredzot cilvekiem pietiek citu lietu un momentu un meteokaislības paliek novartā....
Bet tikmēr septembri jau sāk prognozēt par 30% sausāku mūsu reģionam, bet oktobri supersausu, tatad atkal galigi garām.....


Nu galigi greizas prognozes sodienai Rigai, kur tad bija tas solītājs un ilgi prognozētājs dizlietus ??? Ne piles, sauss, vien meteogarlaicīga izcukota apmākusies diena un veltīgas cerības … viss atkal iesprūda Austrumu puse :(


Aizvadīta naktī Rīgā visu laiku lija, dienā lietus tik īsiem brīžiem un nedaudz, bet kopā nolija ap 20 mm, tatad šonedēļ kopā jau 51 mm. Man jau patīk lietains laiks un mitrumu ar vajadzeja pēc tik liela sausuma iepriekšējos vasaras mēnešos.
Sodien silts un sutīgs, liels gaisa mitrums. Rīt neliela cerība uz kādu mazu negaisiņu....

Pirmā rudens nedēļa
29.08.2021 00:19

25 augustā ciklons atnesa 28 mm nokrišņu, 26 augustā tumss apmācies laiks un neliela pilināšana visu dienu, sajūtas ka oktobra beigās, šodien siltāks laiks un reizem neliels lietus, smidzeklis, kopā pa 2 diennaktim vien 3 mm nolija, bet kopā 31mm. Bet tagad,nakts sākumā līst diezgan stipri un jau diezgan ilgstoši.

Pirmā rudens nedēļa
28.08.2021 01:03

Agrā priekšpusdienā Rīgā sāka līt un mainiga intensitātē turpina līdz šim brīdim, dienas vidū lija stipri un rupjam lāsēm, kopuma līdz šim brīdim nolija 23 mm, lietus turpinās. Pēcpusdienā ari mērens brāzmains vējš sakās. Bet man jau tāds laiks patīk :) Aizvadita sestdienā vel peldejamies jūrā ar palieliem viļņiem un ūdeni +18 grādiem, kas bija siltāks par gaisu, bet pēdējas dienās jau pamazām uzsākam apkures sezonu- mājas paliek drēgni savadāk. Īsts rudens. Bet tādu, ka šīs augusts sakumā prognozēja visu vasaru.

Pirmā rudens nedēļa
26.08.2021 01:01

Arī šoreiz Rīgas apkārtnē viss pagāja bez negaisiem, šī negaisu sezona ir arkartigi vaja un neveiksmīga mūsu pusē neskatoties uz rekordkarstu vasaru... Nolija kārtigi, kopā ar nakti 20 mm, nu jau tikpat ka skaidra debess un saule.


Rīgā nakts sākumā nolija lietus no aizejošas negaisu frontes, rīts apmācies , mierīgs, pēc 11-tiem satumsa ka vēlā vakarā un nu jau pusstundu gāz lietusgāze bez vēja un pērkoniem, bet brīžiem ļoti stipra, ielas un ietves ka upes, milzu peļķes....


Šodienas prognozēta negaisa gaidas Rīga, Pārdaugavā kārtējo reizi beidzās ar vilšanos, it ka nāca tumsi un cerīgi, bet čiks vien sanāca, merens lietutiņš un pareti zibeņi/pērkoni pa mākoņiem, lielums jau aizgāja uz Jūrmalas/līča pusi, no turienes ari bija dzirdami dazi jaudīgi un specigi dardi, kas liecinaja par izladem zemē, bet tālu, talu... Ka velak redzams, ta bija tikai preludija daudz specigakai negaisu frontei, bet ta diemzēl ka jau parasti aiziet garām Rīgai DA A pusē, tur gan radas iet jautri. Šeit neka, MMD, viss mierīgs un neka interesanta, nolija vien 1,5 mm :(


Uznāca negaidīts negaiss ar ļoti stipru lietusgāzi Rigā, Pārdaugavā... nāca jau tumši neizteiksmigi padebeši virsū, tad palika pavisam aizdomigi tumšs un pēkšni atskaneja diezgan tuvs pērkons, nāca ļoti stipra lietusgāze ar vēja brāzmam un 'momentali pārpludinaja ielas un ietves, udens straumes visapkārt... 10 minutēs nolija 13 mm, pec tam mazliet merenak palija un viss beidzies, atkal mierīgs un kluss, apmācies. Kādi 4 vai 5 pērkoni. Peļķes atri sasūcas smilšaina zemē.


Piedzivota ēpiska lietusgāze , vētra un novēroti vairāki skaisti negaisi virs jūras. Pilna lielā galerija ir šeit:
weatherfoto.wordpress.comŠodien negaiss pa dienu pagāja garām Rīgai, scenārijs it ka līdzigs iepriekšejai dienai, bet aizgāja uz Jūrmalas , tad līča pusi, diezgan pamatigs veidojums, ari plaukta makonis talumā nojaušams... pie mums vien dažas piles no velak sekojošiem makoņiem un mammatus izlijuša lakta virs galvas... Tagad nakts sākumā diezgan stipri līst, mierīgi un bez pērkoniem, radara tads vientuļš neliels mākonitis trapija.


Ap pusdienlaiku negaisu fronte tuvojās Rīgai no R puses, skaists un visai iespaidīgs plaukta mākonis, laikam skaistakais un iespaidigakais šovasar pagaidām, īsa lietusgāze rupjām lāsem un vēja brāzmām 10-15 m/s, tad kādu stundu lija mēreni. pērkoni reti, vien daži tuvāki rībieni 2-3 sek. aiz frontes skaidrs un saulains laiks, lietus laikā temperatūra nokritās līdz +15 grādiem , nolija 8 mm.

Galerija weatherfoto.wordpress.com