gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātesAp vieniem dienā Rīgas centrā un Agenskalnā stiprs negaiss un pamatīga krusa, 5 tuvi zibeņi 1-2 sek ar skaļiem pērkondardiem, krusa 1 cm, zeme balta, ielas pludo, pamatīgas meteoaktivitātes :)


Speciga masiiva sniegagaaze Riga Agenskalnaa, bija ari zibens Izlaade un skals peerkondards! Vairaki cm sniega un Balta pasaka :)

Putenis sagaidīts :)Rīgā, Pārdaugavā ir Déjà vu no vakardienas, snieg, putina un vējš plosās, jau kādi 4 cm sniega un pasaule atkal balta :) Man jau tāds laiks patīk, un priecē, kā šis sniegs ir uz palikšanu, kādas 4-5 dienas nogulēs.


Rīgā, Pārdaugavā vakardien līdz ar tumsu ieradās pamatīgs sniegputenis ar spēcigu brāzmainu vēju kas gaudoja vados un skursteni, zeme griezās ar debesim kopā, uzsniga kādi 6 cm sniega, bet sapūsts nevienmerigi, velak nakts sakumā sniegs pārgaja smidzeklī, tad ari stipra lietū, vejš turpinājas... Šodien viss tikpat ka nokusa, milzu peļķes ,dubļi un šlura visapkārt, reti pretigs neziemas laiks un smidzeklis, praktiski brzvējš un +2+3 grādi. Nupatās nokrišni no jauna sāk pastiprināties, ari kopā ar slapjo sniegu, +1, vējš neliels. Gaidam solīto puteni, salu un sniegu, vienīga cerība uz kārtigu līča efektu, kas atjaunotu sniega krājumus...


Nu skatoties pēc ilgtermiņa prognožu dinamikas, pirms dažiem mēnešiem februāri vēl rādija 3-4 grādus virs normas, bet tagad būtiba tuvu normai, ja tendence saglabajas, ir cerība uz ļoti ziemīgu laiku :)


Šajas dienās pēc ilgāka laika arī pie mums, Rīgas apkārtnē iestājas kārtiga ziema ar 5-10 cm sniega segu, puteni un nelielu salu un nu pasaule apkārt ir atkal balta un skaista, ka janvārī pienākās :) Citādi janvāris pēc sniegota decembra tads pašvaks sanācis- ar gandrīz nepārtrauktiem atkušniem, lietu, atkalu un arvien lielāku neziemas klātbutni un sniega segas nokušanu, ta teikt soli uz priekšu- divi atpakaļ... Vienīgi pēdēja nedēļja izdevās interesanta un dinamiska ar veselam 3 spēcigam vētrām , pedēja no kuram atgrieza ziemu vismaz uz dažam dienām :) Sanāca arī izbaudīt 2 vētras kulmināciju Daugavgrīvas pusē ar 30 m/s vēja brāzmām sejā, kad kajas pagruti nostavet un smilšu/ sniega/šlakatu sapigo kapāšanu seja, vareni viļņi kas nesas pāri ne tikai pludmalei bet arī kāpām, varena dabas paradība un emocijas! Diemžel tuvak molam tikt nesanaca, jo daļa krasta uzveruma/ nocietinajuma iegruva viļnos , kur pāri tikt vairs nevarēja.Un atkal jau visa ziema ir pagalam, un vēl straujāk, neka prognozets :( +5+6 grādi un vējš nobeidza jau ta plano un nabadzīgo sniega seģeni Rīgā... palika vien vecais ledus uz ietvēm un mazām ielām un netīras sniegledus čupas pamalēs, bet priekšā vien nebeidzamo atkušņu invāzijas un viļņi, kas vien īsus brīžus tiks pārtraukti īsiem un nenozimīgiem sala un vārga aukstuma mirkliem... Atkal jau ta dranķa neziema dominē un izskatās uz palikšanu :(


Vakardien beidzot skaista saulaina ziemas diena arsalu, spoži baltu sniega segu un dzidri zilām debesīm. Nakts sākumā sals sasniedza -16 grādus. Šodien apmācies, vēl -8, bet straujiem soļiem diemžēl tuvojās atkusnis. Tris dienas ar +5 grādiem, lietu un vēju noteikti atkal visu nokausēs pa tīro, arī sniega Rīga šoreiz nav daudz , vien kādi 2-4 cm, nokūsnis tikpat ka neizbēgams. Arī tuppmako laiku viss rādās nestabils un ka pa viļņiem, līdzigi, ka lidz šim Janvārī. Kopuma janvāri jau sola 3 gradus siltāku par normu, februāri 2 grādus.... www.cpc.ncep.noaa.gov


Pagalam visa ziemas godiba un skati:( druma neziemas realitate un dublaina eiroplurza visapkart. Viss strauji kust un šķist , sniega sega pazūd, dubli un tumsa zem svina vāka un gala tam isti neredz… janvāris nes meteo vilšanos….plus 3-4 gradi in lietussmidzeklis palaikam at dregno badaveju. Fuj!


Masīva un sen nepieredzēta atkala Rīgā, Pārdaugavā šodien. Apledojis ir pilnīgi viss, spīd un laistās kā stika glazūra, ļoti slidens!
Pagalam visa ziemas godība un skaistums tieši vecgada svētku vakarā un gadumijas brīvdienās... viss sķist, jūk, tek un pludo, visapkārt šķidonis un šludoņa,sniegs plok un kūst ļoti ātri, tumšs , pelēks, smidzeklis no gaisa un +4 grādi... vairs nav labi, draugi. Bet vismaz paldies par sniegotu un pārsvara īstu un ziemīgu Decembri un beidzot baltiem izcili ziemīgiem Ziemassvētkiem :)


Kolosāls ziemas laiks, Rīgā Pārdaugavā ziemas pasaka ir atpakal līča efekts strāda bez būtiskiem pārtraukumiem, snieg kopš vakardienas, brīžiem stipri un lielam pārslām. Sniega segā pagalma ap 22 cm un snieg tālāk :) temperatūra svārstās ap -8 -10. Ideāls laiks ziemasmilim !


Visu nedēļu riebīgs, pelēks un neziemīgs laiks ar garo atkusni, kas nu jau pārvēršas nokusnī.... dažas dienas ar lietu un sen neredzetu slapjo ledus slidotavu uz visam mazākam ieliņām un it īpasi ietvēm, kuras šogad tikpat ka netīra. Līdz šodienai sniega vel bija daudz, kaut arī tas plaka un kusa, bet iepriekšējā naktī un īpaši šodien tas nokusa un pazuda neticamā atrumā, pilsetas pagalmos un plavās tas līdz vakaram jau tikpat kā nokusa, palika vien netiras čupas ceļmalās un ledus uz ietvem. Šeit privatmaju rajonā , mežā sniegs vel ir, bet ari zud un plok visai ātri... līdz salam neizdzivos diemžel. Bēdigi. Gaidu ziemu atpakal.