gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātesŠorīt Rīgā, Šampetera pusē īsta ziemas pasaka, saule un smuki mākoņi, -2,9 grādi rīta agrumā, pasaule balta un sniegota, koki ir smuki apsniguši tiesa gan birst strauji nost. Vakardien visu vakaru smuki sniga lielām pārslam, uzsniga kādi 6-8 cm mīksta pūkaina sniega.Kas par superīgu sniegputeni plosās arā! Kai'miņmajas gandrīz neredz, viss balts :)

Vējainais pavasaris
14.03.2020 12:01

Rīgā Pārdaugavā minimāla snigšana pa reizei, naktī neko daudz nepiesniga, vien knapa nevienlaidus sniega sega 0,5 cm biezuma, - 1grāds un spēcīgs brāzmains ZR vējš. Pagaidām ne pārak ziemīgi skati. Suns izmisigi mēģināja izvārtīties un vaļāties pa plāno sniega kārtu... Nupātās sagriezās pamarīgs sniegputenis no lokāla līča efekta gubu mākoņa....

Vējainais pavasaris
14.03.2020 11:24

Vakar nakts sākumā Rīgā diezgan iespaidīgs pūtiens, vejš gaudoja, koki locijās, lijā diezgan stiprs lietus ar slapju sniegu, lietus vējā gāja pa gaisu virpuļoja un putināja, pusnakts gājiens kājām no Šampetera uz Zolitūdi padevās visai vētrains! Šodien dinamiski laikapstākļi, saule, vējš un smuki mākoņi, brīžiem lietus un lietus/krusas brāzmas, pa starpam skaistas varavīksnes, vakarā diezgan stipras lietus, krusas gāzes, bet nupat nesen beidzot arī snieg, zeme paliek mazliet balta, temperatūra tuvojās 0. Manis pēc interesanta un dinamiska meteodiena, ritdien -īsa ziemas vizīte iespējama un līča efekta sniegs, gaidu :)

Vējainais pavasaris
13.03.2020 23:35

Jaatzist, ka šī ziema, kas būtība nebija ziema ir unikala un vēsturiska, kurai ne tuvu nebija līdzīga neviena no iepriekšejo gadu neziemām, tas ir nonsenss, un ļoti gribās cerēt, ka kas tāds mana mūžā vairs neatkārtosies...ļoti ceru. Daži fakti no šīs neziemas- pat Maskavā pirmo reizi novērojumu vēsturē (kopš 1821 g.) vidēja visas ziemas temperatūra ir virs 0 grādiem un ir +0,2, ieprieksēja siltāka ziema bija 1961 gadā ar vidējo -2,8. Helsinkos pirmo reizi novērojumu vēsturē (kopš 1911 g.) maksimāla reģistrēta sniega sega ir 0 cm, tātad visa ziema pagāja bez sniega. Latvijā pirmoreiz vēsturē vidēja ziemas temperatūra tuvojās +3 grādiem, 2006/2007 gadā tā bija +0,5, bet tālāja 1924g +1 grāds.

Sliktāka neziema manā mūžā, kas sagādāja totālu vilšanos un neapmierinatību....


Ceturtdienas rudens pelēciga diena noslēdzās ar slapjdranķi, vakarā sniga slapjš sniegs lielām pārslām un kusa, tomēr nakts sākumā izveidojas ap 1 cm slapja kārta, , no rīta minimāli piesala un Agenskalna pusē vel nedaudz sniega bija, pat koku zari mazliet apsniguši, bet tas tik no paša rīta. Zolitudes/Imantas pusē sniega tikpat ka nebija, diena jau atkal plusos un ar mainīgu mākoņu/ saules daudzumu, bet bez nokrišņiem. Vakarā atkal mazliet sniga, uz zāles, auto un ēku jumtiem neliels baltums, ielas slapjas un bez sniega, minimāli piesalst un skaidrojās. Līdz īsti ziemīgam sajūtam ir tālu.
Kopumā uzskatu, ka šajos 3 it kā ziemas mēnešos NEVIENAS ziemas cienīgas dienas nebija, tas ir lai būtu kaut vienu diennakti ar vērā ņemamu sniega segu un salu, ja bija dažas īsas slapjdranķa epizodes un dažas reizes ar nelielu salu(pārsvara naktīs, bet tas arī viss. Dažas ziemīgas dienas ar sniegu, nel. salu kopā bija Rīgā oktobri un novembri, bet tas bija rudenī...


Nu pa skaisto! Šoziem/neziem mūsu pusē vispār neredzēti skati.


Nakti un no rita Rígá skaidras debesis virs galvas un -1 gráds. No sniega NEKA. Vélák apmácas un neliels slapjs sniegs,bet plusos un nekas uz zemes nepaliek... Velak vienkarsa peleciba:( Nekadad meteotaisnibas..


Tiešām smejies?! Kur tad Tev ir 10 dienas ar sniegu Rīgā? Kur tad bija tas dienas ar sniega segu un salu vienlaikus... nu ja vakardienas dažu stundu pļorzu pie + grādiem kas pat pilniba nepārklaja zemi uzskatīt par vienu ziemīgu dienu, tad o. k varbūt..., bet tā NAV ziema.
Ziema ir tāda, piemēram 2018 g. februāris, pētam visu mēnesi:
weatherfoto.wordpress.com

Nu varbūt vēl ne tik auksti, tuvu normai/ norma pag;ajuša gada janvāris:

weatherfoto.wordpress.com

Protams, GS laikmetā pilnīgi neiespējama situācija, bet iedomājamies, piemēram, ja sogad ta arī neatnāktu meteoroļoģiska vasara ar T videjo +15 un vairāk, kā justos daudzi siltummīļi un kādas atsauksmes par laikapstākļiem būtu?


Vakardienas slapjdraņķa mēginājums ne ar ko īsti nebeidzās- tempetatūra visu laiku virs 0, vien atsevišķi balti pļurzas pleķi sanākuši, bet no rīta ari tie pazuda bez vēsts. Rīgā sniega NAV. Turpinās nebeidzamais rudenpavasaris un nav nekādu cerību sagaidīt ziemas izrādi un sniegu kaut uz pāris dienām, visi apstākļi ir sazvērejušies pret to, pilnīga bezcerība šogad. Gads bez ziemas ir jau faktiski noticis fakts mūsu pusei :( Laimīgie LV A un Ziemeļvidzemes iedzivotāji, bet īpašī kaimini Igauni! Tiem kaut uz pāris dienām iestāsies īsta ziema, Igaunijā sniega kārta vietām var sasniegt pat 24-26 cm! Bet Rīgas apkārtnei ir vismazākas iespējas jebkādiem nokrišniem. Pagaidām vel nepieredzēto meteovilšanu un neziemas gads!


2011 gada ziema, Saulkrasti. sniega sega 70-100 cm....

4seasonsinfoto.wordpress.com


Un kādreiz Rīgā bija ari tādas ziemas.... 2010.g. februāris

weatherfoto.wordpress.com

weatherfoto.wordpress.com


Ja jau ziemu vairs nav nekādu cerību sagaidīt un spiesti paciest ekstra garo rudeni, tad lai vismaz laiks ir dinamisks un ar nelielu ekstrēmu pieskārienu, ka tas ir šodien. Nu vismaz man patika- vētrains vējš, lietus, kas brīžiem visai stiprs lielām lāsem, vētraina jūra un pastaiga gar to... zēl tik ka veja virziens aplāms- gandrīz prom no krasta... Ja būtu ZR virziens, tad gan viļni kārtigi būtu!Vakarpusē LV dienvidos Lietuvas pierobežā fikseti vairāki zibeņi, ko redzeja gan satelitā, gan zibeņošanas kartē. Izskatās, ka rudens vētru sezona pamazām pārvietojās uz pavasara pusē, kādreiz bija novembrī, tad pirms gadiem tā bija janvārī, tad tagad jau uz februāra beigām.Šodienas vienīgā atšķirība no pelēcīgas mūžības ir tas, ka snieg slapjš sniegs pa ilgiem laikiem nevis līst vai smidzina, bet krīt retas slapjas pļekas... uz zemes protams nekas nepaliek jo temperatūra jau ka vienmēr plusos. Jo ir #gadsbezziemas.

Iznāca jaunā ACCUWeather pavasara sezonas prognoze Eiropai. Baltijas valstīm protams tiek solīts anomāli silts un sauss pavasaris ar gariem siltuma viļņiem un lielu sausuma risku pēc bezsniega ziemas.... Maijā temperatūra dažas reizes var pārsniegt +27 grādus, tātad jau no aprīļa otras puses jau varam gaidīt vasarīgus laikapstākļus.... Bet tas sausums- atkal jau....

www.accuweather.comŠodien pamatīgs brāzmains pūtiens, arī dienas garumā brāzmains vējš un draudīgi tumši gubumākoņi ar nokrišņu plīvuriem,tie gan aizgāja pārsvara garām gar ZR pusi uz Vidzemi, bija arī varavīksne, kopumā dinamiska oktobra diena ar sauli reizēm. Daudz nolauzti zari un zariņi, izmētātas drazas un pērnas lapas, lielus postijumus nemaniju. Kārtejais siltuma rekords, kas šajā neziemā jau palika par banalu un ikdienišķu parādibu, arī pagājušo gadu dienu agrāk, 16. februarī Rīgas lidosta bija registreti+12 grādi, bet Kolkā pat +13. Mani gan varetu iepriecināt vien kārtigs sniegs un sals vismaz un kaut uz dažam dienām, bet ir joprojām #gadsbezziemas.

rp5.lv


Sestdien naktī Rīgā bieza piezemes migla un skaidras zvaigžņotas debesis un neliels sals/salna. Līdz ar to no rīta agruma skaisti sarmota zāle un koki, bet drīz vien lielā plecība kopā ar dažplusgrādiem ir atpakāļ un turpinās arī līdz šim brīdīm. Nekādu būtisku nokrišņu, kur nu vel sniegs, viss tik apnicīgi un ierasti vienmuļi pelēks un nejauks, bezgalīgs rudens turpinas, gadsbezziemas nu jau skarba realitate. Priekšā- kārteja lielā pseidosiltuma atrauga un atšālejusies vētra, joprojām nebeidzamais DR vējš...

Nedēļa ap nulli
16.02.2020 12:30