gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Absolūti drūma, bezcerīga un pelēki vienmuļa diena, kad ārā uzturēties negribās nemaz, bet telpās pat dienas vidū neiztikt bez pilna elektriska apgaismojuma... Drēgna un dumakaina šīs bezgalīgas rudens diena un galvenajs, ka ari visas cerības kaut uz nelielu īslaicīgu ziemu izgaist ka nebijuši... nu briesmīgs nelaiks, absolūta nesezona, cik tad var un vai tiešam tāda ir mūsu turpmāka nākotne un perspektīva ? Bēdigi gan.
Bet tālākā nākotnē, jā tās turpināsies gaidāma ari Latvijas galvaspilsētas un daudzu lielu pilsētu nogrimšana un applūšana, lielas teritorijas aprīs jūra... tiesa to jau laikam sagaidīs nākamas paaudzes....par to rakstā kllproject.lv


Nu lūk, no solīta dažos GFS izlaidumos sala un sniega janvāra beigās vairs nav ne vēsts pēdēja izlaidumā atkal nebeidzama pseidosiltuma atrauga un nekas cits... Nu vienkārši briesmīgs janvāris, pareizāk sakot novembra turpinājums, baisa, nebeidzama un bezcerīga neziema, kas pārspēj pat ļaunākas 90-to gadu neziemas! Nedomāju gan, ka atkal ko tādu un vēl sliktāka veidā piedzivošu atkal,un vēl tik drīz, vel jo vairāk zemas Saules aktivitātes gados, kad it ka lielāks potencials aukstām ziemām, bet nekā, vien nebeidzama un nebijusi stabila siltuma anomālija bez gala un malas velkās bez pārtraukuma mēnešiem, rudens pusgada garumā...Bezgalīgs rudens turpinās bez gala un malas, tumšas drūmas dienas nomaina viena otru un nekas neliecina par kādam pozitīvam pārmaiņām šajā jomā.... Vakardien vakarā lietus ar parupjam lāsēm lija dažas stundas un pūta brāzmains vējš. Šodiena tumša un vienmuļa, gandrīz bez nokrišņiem, novembri uz dažām stundām nomainīja oktobris, jo staigājot pa dubļainiem meža ceļiem rokas nesala un pat par siltu rudens jakā likās... citādi viss bez pārmaiņām, tērējam vien lieku siltumu nelaikā, tad jau redzēs, kādus rekordus pēc tam ķersim vasarā.


Šodiena -kārtēja copy/paste nebeidzama novembra diena, diena, kad ārā pat rādīties negribās, bet vien ielīst siltajās mājās pie dažāda veida ekrāniem ar tējas, kafijas vai karstvīna krūzes un atslēgties no vienmuļas realitātes ....

Nu lūk, šodienas GFS izlaidums 16 dienām atkal atcēlis sniegu un salu kas kādu brīdi atkal rādijies tālājas astēs, un diemžēl pseidosiltuma prognožu piepildišanai man ticās vairāk..
www.facebook.com


Tiesa gan tas bija 2018 gadā www.youtube.com
Kamēr Grieķija ru.euronews.com sniega pārpilnība un pat Afrikā žirafes un ziloņi brien pa sniegu starp apsnigušiem kokiem un pat Dakāra pārsteigta ar sniega segu, pie mums turpinās Atlantijas pseidosiltuma invāzija un totāla neziemas meteodepresija :( Kārteja totāli apmākusies un drēgni tumšā bezcerīga diena. Noriebies līdz galam....


Absoluti tumša drēgna un riebīga diena ar dūmaku zemo svina vāku un smidzinošu lietu , depresīva un pretīga. Laba noskaņa un fons būtu kādai drūmai postapokaliptiskai filmai.....
Bet 10. janvāris manos pierakstos citus gadus Rīgā bija šāds:
2010. -10 -15, saule, sniega sega ir.
2011. +2+3, atkusnis, lietus, sniega sega sarūk līdz 36 cm.
2012. -2 +1, snieg, sniega sega līdz 8 cm.
2013. -3-7, ilgstošs sniegs, putenis, sniega sega 13 cm.
2014. +3+5, ilgstošs lietus, neziema.
2015. -2+2, sniegputenis, slapjdranķis, sniega sega 20 cm.
2016. -8-10, apmācies, sniega sega 15 cm.
2017. 0-4 ,saule, MMD, sniega sega 14 cm
2018. -1-2, apmācies, daļēja sniega sega 1 cm.
2019. -8-11, apmācies, sniega sega 7 cm.


Ziemas mēģinājums un sals ko vienubrīd solija GFS pēc 19 janvāra protams un tik paredzami atceļās jaunākos izlaidumos , ta vietā nebeidzams Atlantijas lāsts ar +2+8 grādiem.... Ta jau bija neskaitāmas reizes. Protams, nebeidzama meteodepresija un eiropļurza turpinās un rullē forever, nekas nevar būt stabilāks un pastavigāks par to dranķa pseidosiltumu ziemas laikā. Gads bez ziemas.


Ši gada novembris vēl nav beidzies un ilgst jau 3 mēnesi, draud gads bez ziemas...


Meteoroloģiska ziema līdz šim nemaz nav sākusies un varbūt nebūs...
www.lsm.lv

Līdz šim Rīga bija tikai viena īsta ziemas diena un tā pati bija oktobrī 4seasonsinfoto.wordpress.com


Totāla meteodepresija, laiks ir uzkāries dregnos dažgrādu plusos un smidzinošā nejedzibā zem blīva tumša svina vāka, kad vairs nesaprot, vai rīts, vai vakars un kāda sezona ir ārā....Nekas nav stabilāks un nebeidzami nemainīgaks, ka šī neziema un nepārtraukta pseidosiltuma vakhanālija.... Briesmīgs, pretīgs un absolūti nebaudāms janvāris.


Ziemas mēģinājums ir izgāzies, pat uz īsu brīdi nekā.... Naktī mazliet piesala, vēlāk uz rīta pusi mazliet uzsniga, kādi 1-2 cm, tomēr jau no paša agra rīta Atlantijas pseidosiltuma atrauga bij klāt, sniegs strauji kusa pārveršoties žļurgā, smidzināja lietus, pēcpusdien jau viss nokusa, tumšs, dubļains un depresīvs laiks zem vienlaidus svina vāka ir atpakaļ un uz palikšanu. Ne pat mazāku cerību ziemasmīlīem :( Nu ko, tad jau vienīgi aukstums var atnākt vasarā, kad viņš būs tikpat daudz vajadzīgs, ka tagad šīs bezcerīgais pseidosiltums.


Dranķīgs novembruāris turpinās bez kādam cerībam uz uzlabojumiem....riebīgaks vairs nevar būt priekš ziemas vidus mēneša :( Parsvara zem svina vāka drebelīgs dažgrādu pseidosiltums un nekāda solīta sniega, pat ne slapja, vakarā pastiprs vējš un lietus ar krusas piejaukumu, zeme protams nekā, viss melns un dubļains. Vakara pastaigas laika paslīdot uz dubļiem gandrīz nostiepos un pamežģiju kaju...


Un ziemas, ka sezonas nomaiņa pret nebeidzamu novembri sava tumšakā, depresīvi vienmuļā izpildijumā 4-5 menēšu .garumā neviena vietā nespej priecēt, vien apbēdina un riebj... Katrai sezonai ir savi darbi un izpriecas un ziemai lai paliek piemēram slēpošana, slidošana, dažadas sniega izpriecas, bet laivot var pavasaros sniegam nokūstot, vai vasaras, rudeņos pēc lielākam lietavam, kad līmeņi ir auksti... un cik tad nu mēnešiem rakņāsies dārza šajā neaugligajā periodā?


Slapjums tādā neziemā mani nebiedē un netraucē, drīzāk jau gribētos lai ja jau līst, tad līst kārtīgi un beidzot pilnībā atjauno ieilguša pagājušo divu gadu mitruma trūkumu un nokrišņu deficītu, pierīgas mežos joprojām lielāka daļa meliorācijas grāvju un tradicionāli purvainas un slapjās vietās nav ūdens un ir tukši. Bet tā vietā tie nokrišņi ir pārsvara niecīgi un smidzinoši, kas tik uztur virsēju slapjumu un drēgnumu, bet būtisku pienesumu nedod. Bet protamsvislabāk jau tie nokrišņi būtu sniega veidā ar pastāvigu sniega segu. Tad jau jebkurā gadijumā, ja ir sniega sega gan naktīs, gan arī apmākušā dienā ir krietni gaišāks un tīkamaks skats, bet ja uzspīd saule- tad vispār pasakaini spoži skati, tagad gan viss tumss, dubļains un pelēki depresīvs, bet naktīs vispār piķa tumsa ja staigajam nevis pa Rīgas izgaismotam ielām, bet pļavās un mežos ar suni piemēram, tur arī dubļu netrūkst atšķiribā no pilsētas ielām.


Ja 2010-2013 gadā vel bija cerības uz atdzišanu un normālu ziemu pakāpenisko atgriešanos, tad tagad tas atkal ir zudušas un līdz ar to var droši apgalvot ka Globala atdzišana neeksiste... un draud gads bez ziemas. Protams kaut kad vel būs ziemas aukstākas par šoreizejo pārpratumu un dažiem iepriekšējiem gadiem, tomēr visai droši var apgalvot, ka tādas ziemas , ka bija pirms 90-tajiem, piemēram 86/87g ziema vairs neatkārtosies nekad mūsu dzīves laikā...


Gluži manas domas par tam Atlantijas okeana nejaucībām un nebeidzamo nedasiltuma vakhanāliju! Ko te var izbaudīt tajos drēgni tumšajos bezjēdzigos un nomācoši apnicīgos dažgrādu vēlā rudens temperatūras grādos? Tas nav ne patīkams, ne baudāms ne arī vērā ņemams siltums ko citādi ka pa pseidosiltumu nenosauksi... Cita lieta, ja tādas anomālijas gadītos vasarā, bet vel labāk rudens vai pavasara menešos, kad tiešām varētu izbaudit reāli siltas temperatūras un noderīgu, gandrīz vasarīgu siltumu... Bet te, lai cik anomāli silts būtu janvāris, vienalga tie ir tikai daži grādi virs 0, retu īsu bridi varbūt līdz +10 uz kādu stundu pāris reizes menesī, bet pamatā drēgns, mitrs, tumšs dubļains, vīrusains un pilnigi nebaudāms novembra laiks. Nu nebūs jau +12+18 janvārī mūsu pārskatāmā nakotnē! Gribetos redzēt ko teiktu mūsu siltuma mīļi, ja viņiem atņemtu vasaru aizstājot to ar tipisku rudeni bez siltuma un saules.... Neieredzu un ienīstu šādas neziemas!