1. Šodien 02:27 Skatīt

  Diena ar vilšanas piegaršu...Kaut arī vairums prognozēja šodien lietu un negaisus Rīgā un apkārtnē, tātad interesanto un dinamisko dienu, tomēr īstenība izrādijās visai pliekana un neinteresanta- kaut arī pamalēs visu dienu un vakaru veidojās un cēlās skaistas un iespaidīgas gubas, laktas un pērkongalvas, līdz Rīgai nekas tā īsti neatnāca- vai no izlija pa ceļam, vai garām, virs galvas nonāca vien izlijušu laktu atliekas un neizteiksmīgi pelēki mākoņi, kas aizsedza sauli un vairākas reizes nesa vien nenozimīgu pilināšanu- ne šīs- ne tas, vien tālumā dažreiz pērkons norūcās. Zēl gan, jo tuvākas dienas mūsu pusē vairs uz lietu/negaisiem nav ko cerēt :(.

  Ielādē...
 2. Vakar 01:19 Skatīt

  Vakara negaisa lietavas skāra pamatā Babītes pusi, Vārnukroga un Baltas kāpas mežā tecējušas straumes un strauti, lielas peļķes un izskalojumi kāpai, ūdens var redzēt tecēja straumēm... Nezinu cik tur nolija, bet daudz. Rīgā, Pārdaugavā stipri lija no rīta, vēlāk dienā bez nokrišņiem, pat saule caur plano mākoņu plīvuru reizēm, bet vakarā savacās slinks negaiss ar stipro lietusgāzi, kas pamatā pagāja tuvu garām gar DR, R pusi, pie mums palaikam neliels līdz mērens lietus visu vakaru, tagad naktī pārstāja, bet laiks apmācies, līdz ar to mēnesi neredz. Rīga šodien nolija ap 24 mm, bet tepat blakus uz DR krietni vairāk.

  Ielādē...
 3. 16.07.2019 18:39 Skatīt

  Rīgā Pārdaugavā uznāca lēnam virsū riktīgi tumši padebeši ar zemu mazkustīgu sienas mākoņi un dažas reizes uzzibeņoja, slinks pērkons pa mākoņiem, mēreni līst... Gar līča pusi aizgāja pamatīga lietusgāze, mums garām...

  Ielādē...
 4. 10.07.2019 20:42 Skatīt

  Aizvadītas 2 dienas lietus meistarīgi izvairījas no manis :( Vakardiena Ikškiles pusē, MMD, saule, pēcpusdien pamalēs gan DR, gan A pusē masīvi, skaisti un fotogeniski lietus/negaisa mākoņu gubas un laktas visas atlikušas dienas garumā un vakarā, virs galvas - vien nelieli viegli gubu un spalvu mākoņīši un lietus protams ne piles. Dienā saule visai silts un pat sutīgs. Vakarā/ naktī debesis pārņema zemo mākoņu slāni. Apmākusies arī šodiena Ikšķiles pusē, mereni silta un pateicīga dažadiem darbiem arā. Visai patumši padebeši brīžiem, tomēr no lietus nekā, ne piles. Tikmēr no Rīgas pienāk ziņas par diezgan stipru lietu naktī un no rīta. Šovakar atbraucot Rīgā nu vairs nav nekā, debesis noskaidrojās, pat saule uzspīdeja. Un ta jau ir, tie, kuriem patīk un gaida paliek bešā, bet kam ir par daudz un apnicis, tur līst, taisnības nekādas. Ikšķiles pusē aizvaditas 2 nedēļās nokrīšņu mērītāja sakrājies vismaz 60 mm. Zeme labi izmirkusi visā dziļumā un zāle aug kā traka.

  Ielādē...
 5. 08.07.2019 11:29 Skatīt

  Beidzot Rīgai tiek kārtīgs lietus! Naktī pēc 3 Pārdaugavā mūsu pusē uznāca milzīga lietusgāze, lietus troksnis pamodināja visus mājiniekus, izgāju āra pavērot stihiju- tropiskais gāziens, balta siena no debesīm stāvi gāza bez vēja, krusas un pērkoniem, viss, itin viss pludoja, ielas pārvērtas par upēm un daudzviet pārplūda ar milzīgam peļķēm, ari zālāji pludoja, viss bija udenī, ko zeme nespēja uzsūkt, pēc pārdesmit minūtēm, kad lietusgāze beidzās it visur stāvēja milzīgas peļķes un tec;eja straumes un strautiņi, vēlāk neliels līdz mērens lietus lija vel vairakkārt, ari no rīta diezgan stipri, nedaudz līst arī tagad un sola it kā vēl.... Vakardien aizejošanegaisa iespaidā līdzīgi pludoja Bolderājas pusē. Beidzot sausums uz kādu laiku ir atkāpies un ja lietus turpmāk uzlīs regulāri, vares teikt ka ir beidzies. Skatoties LVGMC datus Rīga aizvadītaja diennaktī nolija ap 50 mm nokrišņu un man nav iemesla apšaubīt to. Šonakt viennozimīgi stiprākais lietus Pārdaugavā pēdejo 2 gadu laikā :)

  Ielādē...
 6. 07.07.2019 13:59 Skatīt

  Woow, labakais negaiss Pārdaugavā pagaidām šosezon, neliels virpulis negaisam veidojoties, milzigam lasem lietusgāze ar sīku krusu, daudzi skaisti zibeņi uz zemi un daudzi diezgan tuvi spērieni, vairaki spēcigi zibeņi uz zemi, negaiss pastiprinās un aiziet uz DA no Rīgas, zibeņo un rucinās... Skaisti!!!

  Ielādē...
 7. 04.07.2019 10:07 Skatīt

  Skaisti lietus mākoņi, īpaši attalas gubas Vidzemes pusē un virs līča. Rīgā ari uzlija, bet Pardaugavā ka vienmēr zem lielākiem kokiem sauss, tātad neko daudz. Prognozes paliek interesantas.

  Ielādē...
 8. 04.07.2019 00:30 Skatīt

  Ienākot Meteolapas komentaros palasu, cik daudz , ka un kur ir lijis, citur arī pērkons bijis- šeit Pārdaugavā nav nekā un joprojām sausums... viss paiet garām, nu varbūt dažas lietus piles ari bija nokritušas, kamēr darbā biju... Rīgas centrā pēcpusdien ļoti īsa lietus brāzma pat ar krusas graudiem, bet tapat tik mazliet putekļus piesita... Neticu vairs tam lietus prognozēm ko te nemitīgi sola Rīgai, šī vasara izskatās sausumā pārspej pagājušo :(

  Ielādē...