A
Aigars

Lietotāja aktivitātes


Par vasaru gan pēc šāda auksta pavasara spriest vēl pāragri. 1987.gada vasara pēc bargās ziemas un tikpat aukstā marta mēneša bija vēla, auksta un lietaina. Tajā pavasarī ābeles ziedēja tikai ap 10.jūniju. Bet rudens patiešām bija reti silts un saulains.


Bet... Grenlandes dienvidos marts ir bijis pat 7 grādus siltāks kā parasti, un pēdējās 2 nedēļas tur stabili +10+12. Izskatās, ka šīs abas anomālijas ir savstarpēji saistītas. Tā vien liekas, ka uz " nabaga" Eiropu novirzījies viss Arktikai paredzētais aukstums.


Ja atklāti, man patīk tikai laika apstākļi ar temperatūru +20 un augstāk. Bez sniega pilnīgi droši varētu izteikt. Es ļoti ceru, ka šis nav jauna mazā ledus laikmeta sākums. Tad jau arī saule spīdēja tikpat spoži tikai sniegs nekusa.


Diemžēl nevaru būt ar Jums vienisprātis, jo esmu ekstrēms tropisko laika apstākļu piekritēejs. Ziemu katru gadu sagaidu kā apokalipsi. Un skaitu dienas, cik atlikušas līdz tās beigām.


ļoti, ļoti labi. Paldies Maikl! Man ir patiess prieks, un lasīju ar aizrautību, neskatoties uz savu nenormālo aizņemtību pēdējā laikā. Labs analītisks raksts.


2003.gada 12.augustā gadījās būt Diseldorfā, kad tur krita karstuma rekordi. +39 grādi ēnā (kā šodien atceros) Sajūtas bija fantastiskas. Un vēl tagad atceros auksta alus garšu vakarā, kad visu dienu šajā sutoņā biju pavadījis. Ceru pēc pāris dienām izbaudīt ko līdzīgu Balkānos.


Skaisti! Oficiāli gan rp5.ru gan wetteronline.de ziņo tikai par niecīgu, 0,8 mm lielu nokrišņu daudzumu vakar Rīgā. Lūk tā arī rodas statistika. Un pēc kāda laika jau būs aizmirsts par vakardienas stipro lietu. Ja pastāv tik liderīga uzskaite, tad priekš kam viņa vispār vajadzīga?


Šodien esmu Rīgā - te patiešām brīnišķīga vasaras diena. Saulains +20 - pretstatā Saldum, kur histēriski turpina gāzt lietus, gan ar pārtraukumiem. Jau šorīt, kad izbraucu , visi grāvji pielijuši bija. Pagājušo gadu iespējams lija vēl vairāk, bet tad daudz siltākā laika dēļ, arī iztvaikošana bija lielāka. Saldū jūlija otrās dekādes vidējā temperatūra bijusi tikai +14,9°C Tas patiešām ir kā augusta beigas. Bet pēc svina pelēkajiem mākoņiem spriežot - pavēls rudens......


Saldū mēreni līst jau kādas 2 stundas un pēc radara liekas, ka līs vēl ilgi. Nu jau arī pēc prognozēm paredzams lietus vai katru dienu.


Šogad 2 reizes jau migloju kartupeļus pret lakstu puvi. Preparāts saucās ridomils. Ja lakstu puve ir sākusies, tad to vairs neapturēt. Pagājušo gadu lielie lieti sākās jūlija beigās. Tad drīz arī lakstu puve sākās, neskatoties uz to ka tie bija migloti. Diemžēl, ja tik stipri līst, tad bez ķīmijas neiztikt. Vismaz kartupeļiem un tomātiem ne. Ir jocīgi, ka viss attīstās, bet īsta līdzekļa pret lakstu puvi tā arī nav izdevies radīt.


Līdzīga vasara, kā šogad, bija 1993.gadā. Arī tad vagas pludoja visu jūliju, un pa visu vasaru bija 1 vai 2 normālas, vasarīgas dienas. Pārējā laikā sala rokas kā šogad. Nu nav normāla vasara, ja naktīs ir zem +10. Saldus apkārtnē zeme pašlaik ir kā purvs un ūdens kopš vakardienas lietus vietām vagās stāv. Taču tiek solīts stiprs lietus katru dienu uz priekšu.


Jā - izmantoju bieži. Pat ļoti ērti.


Rīgā centrā lietus un nekas neliecina, ka 12 km attālajā Bolderājā zeme balta un snieg slapjš sniegs.


[ ]Jā - Glazgovas lidostā reģistrēti 40 m/s, Edinburgas lidostā līdz 36 m/s.
Cerams, ka līdz mums atnākot vētra savu spēku būs zaudēhjusi, ja nē tad var būt Ervīnam līdzīgs scenārijs.


Jā, patiešām skumji. Es arī ļoti bieži iegāju radara lapā. Sevišķi tādās lietus brāzmu pārpilnās dienās kā šī. Un kur tad nu vēl vasarā pirms negaisa, vērojot kā negaiss aug un attīstās un tad salīdzināt radara datus ar to kā tas viss izskatās realitātē pie apvāršņa.....
Skumji jau ne tikai par šo lēmumu. Jo tās ir tikai sekas. Cēloņi šīm sekām iespējams ir vēl daudz dramatiskāki. Tas tikai liecina, ka situācija ne tikai mūsu valstī neuzlabojas, bet tā vēl joprojām pasliktinās.

Arī es piekristu kaut vai par nelielu mēneša maksu, ja būtu iespējams, kaut vai stipri samazinātā veidā to radara informāciju meteolapas ietvaros redzēt

Es jau gan laikam vēl varētu samierināties ar Lietuvas radaru, jo tas no manis nemaz nav tik tālu, būs gan jāpierod pie tā daudz sliktākās kvalitātes un daudz vairāk kopā saplūdušām krāsām.


Interesanta ziņa par tornado. Neko tādu vakar nepiedzīvoju. Bija dažas diezgan stipras lietus brāzmas, pat kopā ar krusu, bet tornado patiešām nemanīju.


tiešām skaisti, žēl, ka jau pēc mēneša šo skaistumu būs nomainījusi lielā novembra pelēcība.......


Izskrēju ārā - domāju ja jau Zantē ziemeļblāzma, tad arī man jābūt, bet jau viss vienā miglā. Tā gribas redzēt ziemeļblāzmu, līdz šim tikai 1 reiz esmu to redzējis


Tāda kā atvasara ar ilgāku sausu laiku laikam šoruden nemaz nebūs. Tā 1 -2 dienas ilgā jau neskaitās. Kādreiz, atceros, septembri bija ļoti sausi, pa 2 nedēļām stabils sauss un saulains laiks. Kā uzsēdās Azoru anticiklons, tā noboķēja uz pāris nedēļām cikloniem ceļu.


Vakar atkal pamatīgi nogāza. Vagas pludo joprojām. Domāju, ka vismaz Saldus apkārtnē šī būs viena no slapjākajām vasarām vēsturē. Es personīgi neatceros tādas lietavas. Labība sākt jau dīgt, bet nav iespējams to novākt. Daudzi lauki joprojām nav izžuvuši kopš lielajiem plūdiem.