NW
N Wests

Lietotāja aktivitātes


Ir divas ziņas - viena slikta,otra patīkama.Līst lietus.Kūstošais sniegs jau tā radīja slapjumu vairāk kā ir pieciešams,bet nu būs vēl trakāk.Tas par slikto.
Priecīgā ir tā,ka šodien savas trompetes skandina pirmās dzērves.Tikai nez kā viņām būs ar barība sagādi.


Aizvadītais februāris nebija no patīkamajiem,taču tam ir arī sava pozitīvā puse.Vairāku gadu desmitu vērojumi liecina,ka februāra beigās ir vēlami ziemeļvēji.Ja to nav,tad tie atnāk aprīlī vai pat maijā.Acīm redzot tām arktiskajām gaisa masām šai laika intervālā ir jāatnāk,un no tā,kad tās mūs apciemo,ir atkarīgs kāds būs pavasaris.17.gada februārī ziemelis nebija nemaz,un kāds bija pavasaris,mēs zinām.Šogad par ziemeļpuses vēju trūkumu it kā nevarētu žēloties,tāpēc ir cerības uz siltu aprīli.
Par šo tēmu savulaik,šķiet,arī Saksija minēja,un arī tautas laika vērojumos tas minēts.Varu teikt,ka šis tautas novērojums ir viens no nedaudzajiem,kas nav zaudējis savu ticamību.

Pagājušā naktī ap 4.00 temperatūra pēkšņi nokrita līdz -19*,un pēc pāris stundām strauji sāka celties.8.00 jau bija tikai -9*


Šodien brīnumjauka diena.Pavisam lēns vējš,saule un dienā t* uzkāpa līdz +4*.Ļoti liela putnu aktivitāte. Ja saskaitītu,cik abpus mājai putniņu rosās,būtu krietni pāri simtam.

Gribēju ielikt dažiem komentāriem +,bet jau otro reizi saskaros ar vienu un to pašu - mans vērtējums netiek pieņemts.Toties,kā attaisnojums, parādās aizrādījums,ka esmu komentāru jau novērtējis!?
Gribot,negribot velk uz to,ka kāds manā vietā izlemj,vai tur likt +,vai nelikt.


Tā kā būtu laiks mazliet piezemēties. "...kuriem arī ļoti nepatīk tīksmināšanās par atkušņiem"(C).Vajadzēja pamanīt,ka vismaz pāris mēnešus šeit tas vien ir bijis jālasa,ka nav ziemas,tikai riebīgas tumšas debesis un pretīga zeme.Un tagad tam klāt vēl jāpacieš,ka kāds uzdrošinās paust pretēju viedokli.Es arī dzīvoju zem tām pašām debesīm un tos pašus dubļus brienu,bet tāpēc jau man nav jāliek visiem diendienā lasīt,cik drausmīga ir dzīve tādā ziemā.
Beigu beigās var taču kaut kur,kaut kam pieprasīt morālu kompensāciju... Par ciešanām.
Kas attiecas uz Magones teikto,tad tur vajag objektīvi pavērtēt,kurš kuru ir provokatīvi aizskāris.Katrā ziņā formulējums"sevišķi indīgi" nerada labdabīgu gaisotni meteolapā.Un pirms kaut ko rakstīt par to būtu jāpadomā.
Tāpat nav jau statistikas,ka tie cietušie(kā augstāk mēģināts apgalvot) būtu jūtamā skaitliskā vairākumā.


Kas nu tur interesants.Baltijas jūras vilnis arī lielākiem kuģiem nav patīkams.Kādreiz runāju ar vienu kapteini un viņa vērtējums bija tāds,ka,kamēr tiek līdz Ziemeļjūrai daudzi no komandas jau ir novēmušies zaļi.Mūsu jūrā ir īss vilnis.Kad tiek ārā,zivis vairs nav jābaro.
Es esmu izbaudījis tos priekus kad vēl burāju.Lielākais vējš,ko piedzīvoju bija 39m/sek .Un tas plosījās apm.diennakti Tas bija Eland sedra grund bākas rajonā. No 10 komandas vīriem septiņi atlūza,es tai skaitā.Sliktākais tādā reizē nav tā riebīgā dūša.Apziņa ir pilnīgi skaidra,un tu jūti,kā tie trīs raujās melnās miesās,bet tu nevari pilnīgi neko.Un tas nepavisam vairs nav interesanti.


Tas,ka kaut kur ir manītas dzērves,pilnīgi neko nenozīmē.Tāds fakts vēl nevēsta par agrāku pavasari.Acīmredzot arī starp putniem ir piedzīvojumu meklētājji.
Piemēra pēc,2007.g.17.janvārī arī es ieraudzīju dzērves.Priecīgs piezvanīju J.Vīksnem un... biju izbrīnīts,ka viņš nepriecājas tāpat kā es.Un viņam izrādījās taisnība.Pēc dažām dienām jau bija -10*.Janvāra beigās jau bija -15 un-19*.Februāris tai gadā vispār bija ar lieliem saliem,līdz pat -25*.Tā kā kaut kas līdzīgs var notikt arī šogad (tfu,tfu,tfu).


Piekrītu iepriekš teiktajam par Maikla ziņu neesamību.Tas ir liels trūkums.
Vēl,lapas lejas galā ir Lietusvīra komentārs.Uz ko tas attiecas?Tātad man jāizlasa viss rakstītais,lai saprastu,kas tiek komentēts.
Blakus tam teksts angļu valodā.Kam tas ir domāts? Te visi ir latvieši un mēs esam Latvijā.
Šobrīd es nevaru visu apskatīt,tikai tā uzmetu acis,bet man šķiet,ka ;"jaunākās aktivitātes"vecajā variantā bija visai ērtas.


Novēlu visiem patiesi labu nākamo gadu! Un meteoroloģiskā ziņā lai tas dod apmierinājumu katrai gaumei.


Pievienojos liepājniekam.Lai Jums jauks nākamais gads visās savās izpausmēs!


Brīnumjauka diena.No paša rīta skaidrs,saulains,lēns +4*.NW.Ļoti liela putnu aktivitāte,arī bebrs raujas vaiga sviedros labodams to,ko viņam pajaucu.
Vakar biju aizbraucis uz Milzkalnes dzirnavām pēc barības putniņiem,un tur dzirnavu ezerā liels bars ar mercenēm.Mercenes decembra beigās !!??


Protams,ka skumji,ja cilvēks aiziet,bet īpaši ir žēl,ja aiziet radošs cilvēks.Domāsim,ka viņam klāsies labi tai realitātē,kur viņš nokļūs.
.


Iesaku iegādāties grāmatu,ko 2009.g.laidusi klajā izdevniecība "Avots". A.Ņikonova "Civilzācijas nākotne.Globālā sasilšana vai jauna leduslaikmeta tuvošanās?".Šajā grāmatā sniegts vispusīgs un negaidīts ieskats klimatoloģijas problēmās.
Visus datus,kas minēti grāmatā sniegusi Globālo enerģētikas problēmu laboratorija un tās vadītājs zinātņu doktors profesors Vladimirs Klimenko.
Grāmatā ir daudz kā interesanta un varu apgalvot,ka katrs tajā atradīs priekš sevis kaut ko jaunu.Ieteicams pievērst uzmanību arī daudzajiem grafikiem.Tie ir visai svarīgi.
Jāsaka,ka šī ir no tām grāmatām (350lpp),kuru var lasīt gandrīz vienā paņēmienā.


Es nu gan neticu,ka viņi tā norimsies - pārāk liels kumoss izslīd no rokām gan vieniem,gan otriem.Taču izskatās,ka vismaz pagaidām taisnība ir uzvarējusi.


Jūsu pieminētā meža ceļu būve manā pusē pilnā sparā aizsākās jau padsmit gadus atpakaļ.Tie,kas to nav redzējuši,pat iedomātie nevar šo ceļu tikla apjomu.Lielie meži sākas samērā netālu no manis un turpinās līdz pat Kolkai.Tie ir milzīgi nepārtrauktu mežu masīvi un izbūvētie ceļi ir kā kapu plāksnes to fatālajai nolemtībai.
Arī man kopš jaunības sēņošana ir bijusi kā patīkams ģimenes hobijs.Šodien ir jāsamiierinās ar to.ka kailcirtēs,izņemot murķeļus,pirmās sēnes parādīsies tikai pēc10 gadiem.
Un vēl tāds "sīkums". Agrāk,ja mežā tika uzieta īve,tad noteiktā apkārtnē mežā nekāda darbība nedrīkstēja notikt.Šodien par to atliek tikai skumji pasmaidīt.Tāpat par Laumas pieminēto "gudro"statistiku arī būtu daudz ko teikt,jo tā liecina,ka par visu jau sen ir padomāts


100 kailcirtes Latvijai! Nē!
13.12.2017 14:49

Jau pāris nedēļas turpinās parakstu vākšanas akcija,kas aicina nepieņemt grozījumus noteikumos par koku ciršanu.Akcijas būtība – aicināt Ministru kabinetu nepieņemt grozījumus noteikumos „Par koku ciršanu mežā”,kas,pirmkārt,paredz vēl intensīvāku Latvijas mežu izciršanu,turklāt apjomīgas kailcirtes ... [Lasīt vairāk]

Pie antibiotikām nevajadzētu ķerties.Ir trīs citas labas lietas - ķiploki,ķiploki un vēlreiz ķiploki.Tikai regulāri,piemēram, uz brokastu desmaizītes.


Mārča,Tu visumā liecies tāds normāls'džeks,tikai pirms ņemies kādu kritizēt,vispirms palūko,vai pats esi bez vainas.Tavā īsajā komentārā ir sešas kļūdas.
Tas tā,starp citu.


Vispār nu jau kādu nedēļu superīgs laiks - mierīgs un silts.Nevar jau novembrī pieprasīt sauli.Man tā vien kņudina vēl aizlaist uz Engures ezeru,tikai dikti daudz vēl neizdarītu darbu.Diena tomēr ir palikusi stipri īsa,un vakarā dusmas,ka maz ir izdarīts.


Komentārs Maiklam, par LED apgaismojumu augiem.
Lielākais tomātu audzētājs Getliņos augiem izmanto tikai sarkano un zilo LED gaismu.No tā var izdarīt vajadzīgos secinājumus.
Krievijā šādas lampiņas,kas paredzētas tieši augiem,var dabūt plašā klāstā.Aizpagājušā gadā es arī gribēju tādas iegādāties,tikai mūsu veikalos par tādām neviens neko nebija dzirdējis.
Diemžēl,arī par daudz ko citu situācija ir līdzīga.
Kas attiecas uz balto LED gaismu,tad liels ieguvums no tām nez vai būs,vispirms jau tāpēc ka tās nedod kliedētu gaismu,bet visai šauru kūli.


Pie manis Rideļos šorīt -7*! Un tas bija rietumpusē pie mājas sienas.Tātad nostāk no ēkas bija vēl vairāk.Līdz šim no rītiem bija tikai pāris grādu mīnusos,taču šorīt jau tas ir nopietns sals.Latvijas ceļu kartē manā rajonā tiek uzrādīts tikai -3.Nez kur viņi ir mērījuši.

Vairākas pēdējās dienas bija ļoti jaukas - saulainas,rāmas kaut arī temperatūra augstāk par 10* nepacēlās.Saule tomēr ir jau visai zemu,diena stipri īsāka,tāpēc arī saulainā dienā gaiss nespēj uzsilt.
Kāds laiks paies kamēr tikšu galā ar lapām.Man visapkārt ir daudz lielu koku,kas ražo entos kubikmetrus lapu,bez tam ir jau arī "pirmais stāvs"-ceriņi,augļu koki un visvisādi krūmi.Tikai,kā reizēm,kaut kas,kaut kur tāpat paliks nesavākts.Īstenībā par lapām es tikai priecājos,kaut arī tās prasa diezgan lielu nonemšanos,jo viss tiek kompostēts.Man apritē vienmēr ir trīs lielas komposta kaudzes,kaut arī dārzam viss nemaz netiek izlietots,taču auglīgu augsni jau vienmēr ir kur likt.