Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Pa dienu līņāja un smidzināja, pievakarē uzsniga slapjš sniegs centimetru biezā kārtā, tumšos plankumus aizkrāsoja. T no +4°C dienā nokrita līdz +1.3°C tagad.


T +2.3°C, līst. Pusdienslaikā gan saulains bija. Tā jau viss kūst traki, sniegs palicis tikai vietās, kur samests bija vai kupenas sapūstas. Redzēs, vai jaunnedēļ tiešām pusmetrs sasnigs, vai tikai tāds slapjdraņķis vien būs.


Vakarnakt jumta putenis, koku putenis u.t.t, no gaisa sniegs nācis minimāli, vairāk pārvietots tas, kas uz jumtiem un citur. Nebija pat ko tīrīt, tikai daži sanesumi ne vairāk kā 5 cm biezumā. Ja pa nakti vēl negatīva temperatūra bija, tad no rīta jau pozitīva. Liekas, ka drusku ir lijis, sniegam garoza pa virsu. Toties plikās trotuāra plāksnes un ar ledu klātās vietnes krimināli slidenas. Pagalmā ši problēma atrisināta, pelnus pakaisot. Uz ielas jau viss sasālīts, tur tekoša sāls/sniega šļura. Pa dienu faktiski bez nokrišņiem, pilēja no kokiem un jumtiem, T +1-2°C, tagad tas pats, atmosfēras spiediens izrāda tieksmi kristies.


Pelēki mākoņains, brīžam neliels bet nepatīkams vējelis, brīžam uzsnieg pa milimetram sniega klāt. T pa dienu ap -7°C, tagad pievakarē nokrita uz -8.5°C. Paliek siltāks pēc grādiem, man gan ir sajūta ,ka paliek drēgnāks un man salst vairāk nekā pāris dienas iepriekš.


Šodien saules pavisam maz, T ceļas, pa dienu pie ap -10°C. Pagājušo nakti nebija vairāk par -20°C, pašlaik T-10.3°C, mākoņains.

Vēsts no arktikas
18.01.2021 01:58

Pagājušo nakti pie skaidrām debesīm noslīdēja līdz -18°C, vēlāk uznāca mākoņi, uzsniga 2 cm ļoti sasaluša un viegla, mežģīņveidīga, plāksnīškristāliskveidīga sniega kārta. T pacēlās līdz -11°C. No rīta MMD un saule, dienā T -12°C līdz -15°C. Un atkal skaidrs un zvaigžņots vakars, T -18°C ar tieksmi kristies. Sals izgājis cauri saimniecības un neapkurināto telpu sienām, tās sāk apsarmot. Pirmdien siltāks palikšot. Labi, tikai bez fatāliem atkušniem, lūdzu!

Vēsts no arktikas
17.01.2021 00:05

Šorīt bijis -15-17°C, saules mazāk kā vakar, bet bija. Pa nakti uzsniguši 2 cm mežģīņveidīga sniega kas saulē viz. Pa dienu augstāk kā -11°C nebija.
Man līdzīgas sajūtas kā Lighning, staigāju pa āru bez cepures un bija patīkami (man gan nav bārdas, ūsas ir un matu traki daudz), izbaudīju aukstuma iedarbību, forši. Parasti es ielienu cepurē un vēl kapuce pa virsu, varbūt vēja vai mitruma dēļ.
Patlaban T -15°C ar tieksmi kristies, bezvējš, neviena mākoņa, saltas zvaigznes, klusums (komandantstundai piemēroti, bļin).

Vēsts no arktikas
16.01.2021 00:26

Jā, anonīmajā elektroniskajā balsojumā (+-) esi vinnējis. Sveicam uzvarētāju!:)

Vēsts no arktikas
16.01.2021 00:13

Temperatūra turpina svārstīties no -6°C līdz -8.5°C. Patlaban snieg plānām, lielām pārslām centa monētas izmērā, dikti smuki.

Vēsts no arktikas
15.01.2021 01:54

Saule, sen neredzēta, bija dienas pirmajā pusē. Vēl sniegs un viss tik spožs ka ar vienu aci knapi var ko saskatīt. Kur tās saulenes nogrūdu, nevar atrast tieši tad kad ir vajadzība!
Pēc pusdienas jau saules mazāk. T visu dienu ne augstāk par -6°C, tagad pievakarē svārstās starp -6°C un -7.5°C. Visaukstākais man likās pusdienslaika spožajā saulē, varbūt arī drusku pūta. Jāpierod pie šādiem laika apstākļiem, 2-3 gadi ir pietiekami ilgi lai būtu atradis no ziemas.

Vēsts no arktikas
14.01.2021 23:05

No rīta izskatījās, ka sniegs vairāk pārpūsts no vienas vietas uz otru, veidojot nelielus sanesumus, vietām viss pliks nopūsts. Tas laikam sniegvilksnis saucās vai kaut kā tā. No gaisa nebija daudz snidzis. Pēcpusdienā neliels sniegs, brīžiem putenis, T no 0°C līdz -1.5°C. Sniega sega nevienmērīga, vidēji tā ap 7-10 cm.

Vēsts no arktikas
13.01.2021 00:08

Šodien līdz pusdienai jātzīmē sen neredzēta dabas parādība -sniegs un putenis pie T -1-1.5°C. Rezultāts nevienmērīgs, jo ir nelielas kupenas, vietām zeme plika nopūsta, vidēji 5-7 cm. Pēcpusdienā viss nomierinājās, pelēks un mierīgs, T nedaudz zem nulles. Uz ielām šļura, gaismām zibot drausmīgā ātrumā braukā ārprātīgie sniega tīrītāji, domāju ka viņu dēļ atkal varēs nākamgad apmales un ātrumvaļņus remontēt.

Vēsts no arktikas
11.01.2021 22:40

Kā vakar vakarā nokrita T uz -3°C, tā šodien visu dienu joprojām ap to pašu ciparu grozās. Tagad vakarā nokrita uz -4.3°C. Laiks pelēks, brīžiem neliels paass vējelis. Sniega joprojām nav, nu tie 2-4 mm jau neskaitās, tas tāds viegls piepūderējums.


Nu ja šitā katru dienu turpinās piesnigt pa 2 mm klāt, tad Sigulda, tipa, Latvijas ziemas galvaspilsēta, Latgales līmeni līdz pavasarim nesasniegs. T pie ap nulli, vēja faktiski nav. Visumā pašreizējie laikapstākļi mani apmierina.


Sveiciens Jaunajā gadā! Jaunus meteopriekus, skaistas dabas parādības!. Pēc nu jau pērnā gada pēdējo dienu meteo evērģēlibām un vecgada vakara miglas, Jaunā gada pirmā diena ir atnākusi ar absolūto mieru, svaigumu un klusumu. No paša rīta un visa diena nedaudz piesalis, T 0 lidz +1°C, sauss, bezvējš, nekāda mitruma vai slapjuma, spirgts un svaigs gaiss.


Jau otro vakaru tipa snieg un uz zemes kaut kas balts veidojas. Šovakar gan izskatās nopitnāk kā vakar. T nedaudz virs nulles.


No rīta vēl sniegs drusku bija, tagad T +4.3°C un ar sniegu cauri pavisam. Dubļi, ūdens, ledus vietās, kur piebraukts vai nostaigāts. Pa dienu līņāja arī. Pilsētā diezgan slidens, ar velosipēdu stabilāk kā ar kājām. Kā ir, tā ir, kā būs, tā būs.


No rīta uzsnidzis dekoratīvais sniegs 1-2 cm. T no -1°C priekšpusdienā līdz +1°C pēcpusdienā, tagad drusku krītas pa grāda desmitdaļām. Vēja nav, pelēks, pēc sajūtas silts, bet uz kušanu netaisās.


Pagājušo nakti, apmēram ap plkst 02viem biju izgājis ārā, bija redzama uzsalusi ledus kārtiņa uz celiņa un mājas koka daļām. Bira ledus kristāliņi, tādi savādi, kā sasists stikls, ne tā kā parasti, kad tiem ir apaļa forma. Ar kalošām slīdēja drausmīgi. T bija nedaudz zem nulles.
Šodien zeme viegli balta, kā iepūderēta, apledojums pazudis. T pa dienu turējās nedaudz zem nulles, tuvojoties vakaram, sāka celties, ap plkst 22viem bija +2.7°C, tagad +2.3°C. Ap plkst 22-30 bija vērojams neliels lietus, kas faktiski izšķīdināja balto sniega pūderkārtiņu. Ja tas viss sasals, tad rītā būs kā ieziepēts spogulis.

Austrumu anticiklons
12.12.2020 00:29

Šito esmu palaidis garām, skāde ☹️

Austrumu anticiklons
11.12.2020 15:11