Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Pārsvarā apmākusies diena, brīžiem pat smidzināja, T +16-18. Pēcpusdienā bija kāda stunda saulaina, pēc tam atkal samācās, tagad T +14, nav ticības rītdienas prognozētajam karstumam. Un pēc tam vispār- rudens, vienīgā cerība uz sēnēm.


Pa nakti bija mazliet nolijis, biju līdz diviem augšā, līdz tam laikam nekā ievērības cienīga nebija un arī negatavojās. Negaiss Mālpilī man nebija dzirdams, laikam labi gulēju, logs bija ar atgāzto augšu vaļā. Dienas pirmā puse mākoņaina, ar nedaudziem saules brīžiem, T +17-18, vējains, brāzmas 12-15 m/s. Pēc sajūtām +15, respektīvi - garās bikses un krekls. Pēc plkst.17-30 nolīst jau otro reizi T +15,2, paliek arvien drēgnāks. Nu nav jau nekāds maijmēnesis, ja.


Diena pasilta, T ap +25-28, augsti slāņu mākoņi, skrejoši A ZA virzienā, uz zemes bezvējš. Saule caur šiem mākoņiem dažādā intensitātē. Biju Cēsīs, tur saules vairāk, jutams karstums, mašīnā grādrādis rādīja no +27,5 līdz 29,5. Pievakarē mākoņi jūtami sabiezēja, parādījās daži dīvaini mākoņu veidojumi- šī vasara vispār sāk izcelties ar dīvainiem mākoņiem vai dīvainām to formām, kaut kā agrāk tādus neesmu ievērojis. Pirms tumsas iestāšanās pa malām slinka pērkona bubināšana, tagad jau pusstundu mēģina līt lietus, kas zem kokiem vispār nav jūtams, T +19.2


Jā un vēl izteikti daudz izsalkušu odu, ēd nost dzīvu un bez sāls!


Pasilta diena, MMD, T +24-27, pēcpusdienā baigā suta, vienbrīd par neliels pērkons saveidojās pamalē un nedaudz nolija. A puses pamalē redzamas izteiksmīgas gubu mākoņu grēdas. Tagad silts un mierīgs, T+19.


Pēc siltas nakts seko karsta diena, T ap +27-29, MMD, bet bez sutas, ar jūtamu D vējeli. Pēcpusdienā mākoņu daudzums palielinās, līdz ap plkst.16-30 saule pazūd vispār, T saglabājas +27-28. Ap plkst.20iem parādās ļoti tumši padebeši DR pusē , drīz dzirdams arī attāls pērkons. Ap plkst.21-30 sāk līņāt, parādās vairāki nelieli negaisiņi te vienā, te otrā malā, iestājoties tumsai, redzami diezgan efektīvi zibeņi nelielā attālumā. Ap pusnakti pērkoņošana aizvirzās uz Z pusi un izbeidzas, līst gan vēl diezgan intensīvi līdz plkst. 01iem, T šobrīd +19,2, spiediens nedaudz zem normas. Lietus un pērkons manai pusei gan nebija prognozēts šodien, tam bija jābūt rīt. Liekas, ka prognozes rītdienai vēl nav izkoriģētas, nāksies vadīties pēc faktiskās situācijas uz vietas.


Jau sarkanas jāņogas! Bildes brīnišķīgas!


Te pēc tādas mērenības šodien jau tīri karsta diena, T ap +25-27, pat tagad ir +19.5


Šeit video, kur to var redzēt labāk www.facebook.com

11.jūnija negaiss
19.06.2019 04:23

+18, jau pusstundu intensīvi līst, ir lijis arī pa nakti.


Virs raksta brīnišķīga bilde!


No rīta vēl drusku saulains, pēc tam visu dienu apmācies, bet silts, ap +20. Dienas vidū dažas sīkas piles bija jūtamas. Prognozes sola lietainu nakti un rītdienu, neredzu gan no kurienes tam lietum rasties.
Sešas lapas komentāru, pat bez H kunga dalības! Viss tikai pateicoties ekspresīviem laika apstākļiem! Rullējam!

Vasara turpinās!
16.06.2019 23:04

Pēc vakardienas sutas bija pievakarē pāris garāmejoši negaisi un viens neilgs vietējs negaiss ar nelielu palīšanu. Atrados darbnīcā, kad logs piešķīda ar baltu uguni un bija baiss pērkona grāviens pēc 2-3 sekundēm, vēlāk uzzināju, ka šis grāviens skolā, izlaiduma laikā, nojaucis priekšnesumu. Naktī bija ievērojama migla, izejot ārā, ar pārsteigumu sev, konstatēju, ka tā ir silta migla pie T+18. Man miglas parasti ne visai, bet šī bija jauka.
Šodiena no rīta apmākusies, pēcpusdienā saule un MMD, T ap+20-22,tagad +15.6, man sāka salt, uzvilku garās bikses.

Vasara turpinās!
14.06.2019 22:53


Pirms brīža nolija 2x pa 2 min Tuvojas gubu mākoņi no D puses, dzirdama attālā rūkšana. Izskatās, ka negaiss Baltijas jūrā apvienosies ar negaisu, kas nāk no D DA

Vasara turpinās!
13.06.2019 16:46

+29,2 ēnā, svīstam. Šodien skolās izlaidumi, tur cilvēki sutinās uzvalkos savā sulā. Mana orķestrante aizgāja pilnā formā, karstā laika atlaides nav paredzētas

Vasara turpinās!
13.06.2019 15:44

Man arī bija divas lielas bekas zālienā, abas galīgi tārpainas.

Vasara turpinās!
13.06.2019 10:59

Šodien līdz pēcpusdienai apmācies un vējains, T ap +17, vēlāk noskaidrojās, T pacēlās līdz +22, tomēr saglabājās vējš līdz 12m/s, kas vēl tagad pūš.
Pēc vakarnakts izrādes dārza celiņi jūtami paskaloti, pēc drazu sanesumiem redzams, kur ūdens straumes gāzušās. Ūdens durvju priekšā bija man virs potītēm un tas tika dzīts ar vēju, izskatījās pēc triecienvētras. Lērums lauztu nelielu zaru, kritušu čiekuru kaudzes, dīķis pavasara līmenī, apgāzies malkas tornis, vēl šis tas nedaudz mainījis atrašanās vietu, kaimiņienei nolauzts ķirsis. Pilsētā redzamas zaru kaudzes pie kokiem ielu malās, atbildīgā firma tīra lietus ūdens notekas, kuras aizštapējušās. Pirms pusnakts bija uz kādu stundu atslēgusies elektrība, kas vēlāk daļēji atjaunojās.
Ir foto un video no negaisa, no telefona neizdodas ielikt galeriju, kaut kad apstrādāšu un ielikšu

Vasara turpinās!
13.06.2019 01:50

Vui, divreiz pagāja garām un divreiz trāpīja, pēdējā bija ļoti nopietna. Rīt lasām zarus, grābjam lapas,tīram notekcaurules, skatāmies, kas, kur un cik aizpeldējis vai aizpūsts

Vasara turpinās!
12.06.2019 00:00

T+27,5, saule caur augstiem mākoņiem, nedaudz sutīgs, spiediens normā. Negaiss no jūras ievirzās Kurzemē, paskatīsimies, kā tas uzvedīsies virs sauszemes. Ka tik vēl mūs arī neaizķer.

Vasara turpinās!
11.06.2019 17:55