Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Pelēki mākoņaina diena, pa laikam saules cenšoties atgādināt par sevi aiz mākoņu aizkariem. T vidēji ap +12-13, max +15°C, tagad ap +10°C. Jau no priekšpusdienas mitrums, nu tāds smidzeklis- light, kas īpaši netraucē uzturēties un darboties ārā. No apt.plkst.16iem jau nopietns intensīvs smidzeklis vai līņāšana, tiesa ar pārtraukumiem. Tas ir, kad tu cilvēks konstatē, ka ārā darboties kļūst nepatīkami, ieej iekšā, uzlej kafiju. Kafeja vēl nav ievilkusies, kad jau gandrīz saule spīd. Tad pamet kafeju uz galda un dodies laukā, lai pēc 15 minūtēm atgrieztos pie padzisušās kafejas, jo atkal līņā. Kad kādi 3-4 šitādi cikli ir izieti, tad nolem, ka vairāk tevis ārā vis neredzēs. Sāc darboties pa iekšu un pēc brīža konstatē, ka jau labu brīdi nelīst. Bet jau gandrīz vakars un visam jāmet miers, joprojām nelīst. :)


Gaismai austot T knapi +3°C, iztika bez salnas pilsētas apstākļos. Pa dienu silts un saulains, pēcpusdienā pat +20°C bija ēnā. A es visu pēcpusdienu pa siltumnīcu ar stādīšanu, kamēr nebija lūku automāti pielikti, siltumnīcā T ap +35. Sutā veldzējos ar aukstu Bauskas alu, gandrīz viss izstādīts, sāp kāja un muguru velk. Vajadzēja vēl pa āru pastādīt šo to bet varbūt rīt, ja lietus netraucēs. Patlaban T +11.8°C , kkas ilgi neredzēts šim diennakts laikam.


Pēc pasiltas nakts izvērtās jauka un saulaina diena, mākoņu daudzums samazinājās, līdz pēcpusdienā tie vispār pazuda. T max 16-18°C, tagad vakarā pie +10°C. Rīt visdrīzāk salnas nebūs, vismaz Siguldā ne, ja nu kaut kur laukos.


Pēc puslīdz siltas nakts (T pie +6°C) brīnišķīgs rīts ar zilu debesi un putnu dziesmām. Tomēr jau visai drīz samācās un parādījās aukstas Z vēja brāzmas, brīžiem kopā ar lietus lāsēm. Dienas vidū T bija knapi +8°C. Pēcpusdienā vējš norima, toties smidzināja vai līņāja līdz vakaram, T drusku pacēlās. Virs Krievijas esošajam veidojumam bija plašāka ietekme kā bija prognozēts. Tagad +7°C, mierīgs, nelīst.
Pastāvīgs siltāks laiks laikam tomēr tiek atlikts uz otrdienu, trešdienu jaunnedēļ. Un tad arī vēl tie bada vēji no ZA, A, DA puses, vismaz T naktī cerīgāk izskatās. Rīt it kā pasilts prognozēts, tomēr nakts uz sestdienu vēsa un brīvdienās lietus pie visai zemes temperatūras. Puse no maija sačakarēta, sākums pasilts un sauss, vidus auksts un paslapjš, vienīgā cerība uz beidzamo nedēļu, savādāk augu attīstiba ir bremzēta, faktiski jau riktīgi uz rocenes stāv.


No rīta pilnīgi skaidrs, salnu neredzēju, pēc sajūtām bija auksts, T ap +2, laukos droši vien mazāk un salna atkal. Pirms pusdienas galīgi samācās, ap dienvidu gan bija neparasti silts- ap +13-15°C. Ap plkst.17iem nedaudz uzsmidzināja, vēlāk mākoņi paklīda, saule parādījās. Tagad atkal noskaidrojies, T ap +4, rīt no rīta droši vien atkal kārtējais aukstais rīts un laukos salna. Nu līdz brošai jau šis aukstās naktis, ceru, ka ar nedēlas nogali tās beigsies un naktī vismaz +5-7°C būs.


Man ir polikarbonāta siltumnīca ar paštaisītām jumta lūkām, kuras aprīkotas ar automātiskajiem at/aizvērējiem. Tie labi darbojas vasarā, jo man patīk ilgi gulēt un manējie arī pa laikam aizmirst. Pašlaik lūkas bez atvērējiem,aizsietas ar stiepli jo nav pietiekami blīvas. Priekš pērkamajām lūkām man skopums piemetās- neadekvāta cena. Arī plēves siltumnīcu durvīm un lūkām var aiz/atvērējus pielikt.
Sory, nekā meteoroloģiska, tikai dalīšanās ar pieredzi dārzkopju starpā.


Diena pilnīgi bez lietus, T ap +10-12°C, diezgan daudz saules un zilu debesu, līdz pēcpusdienai pūta ar jūtami. Vakarā noskaidrojās pilnīgi, tagad T starp +4-5°C, ka tik ne salna atkal, īpaši ārpus pilsētas. Prognoze paliek drusku cerīgāka...
Vēsais laiks priecē ar ilgu tulpju ziedēšanu, siltumā parasti dažas dienas un viss. Vēl jau zied šis un tas. Pateicoties slapjumam sīpoli saņēmušies, citādi jau lokiem dzelteni gali bija. Tāpat arī ķiploki. Gada 98.dienas zirņi jau vairāk kā nedēļu iestrēguši un neaug garāki, drīz jau ar nezālēm saplūdīs.


Pēc pasiltas nakts- T ap +5°C, lija arī; visa diena pēc sistēmas: ne stundu bez lietus vai lietusgāzes. Pa starpu mākoņi vairāk vai mazāk, drusku saules ar. Vējs maz jūtams, bet ir, T pie ap +10°C. Pēc dārzā pamesta spaiņa mērīšanas metodes (spaini lietoju aizvakar), no aizvakardienas vakara līdz šīsdienas vakaram salijis 30-40 mm nokrišņu. Mitrums vai gandrīz jau slapjums zemē ir jūtams. Tagad vajadzīgs siltums, ja vēl nedēļu vai vairāk būs auksts un līs, zemē iesētās sēklas sapuvīs. Ceru uz izmaiņām pēc 22-23. datuma.


Pagājušā nakts bija neierasti silta- ap +5-7°C. No rīta un priekšpusdienā nopietni lija, bija arī jūtamas vēja brāzmas, it īpaši lietus laikā- līdz 15-17 m/s. Dienas vidū MMD, saule, T pie +10°C, lietus mākoņi pa pamalēm, vējs līdz 12 m/s. No plkst.20-30 atkal nopietni līst, vismaz bez vēja. Tagad T +5.6°C, līst, nu jau slapjumu var sākt sajust. Pildītajām tulpēm smagās galvas no slapjuma lūzt nost.


Saulaina diena, MMD, vējš neliels, bet neganti auksts, T ap +7-9°C. Ilgstoši gar DA pusi gāja lietus mākoņi garām, pie manis tikai reta pile uzpilēja. Pievakarē nācās nomainīt džinsu jaku pret silto jaku, vēlāk arī cimdus uzvilkt, pat fiziski strādājot, sala. Tad vēl T bija virs +5°C, tagad zem +4°C. Roku salšana man ir viena no drošas salnas pazīmēm.
Augsne joprojām viegli mitra, visu uzlijumu nožāvē ātri. Sēju dārzā visu kas īpaši nesalst, kamēr mitrums pieturas, kad būs silts, gan jau augs. Izskatās gan ka maija mēnisis priekš dārzkopjiem ir izcūkots, pārskatāmā nākotnē maijam atbilstošas prognozes neredzu.


Pa nakti bija lietus, krusa un vējš, T starp +2 un +3°C. Nokrišņu daudzums apm. līdz 10 mm. No rīta ap sešiem filma nomainīta- zila debess, spoža saule, T +5°C. Pašlaik saule, MMD, vējelis līdz 10 m/s, T +10,2°C


Pilnīgi piekrītu Jums abām. To droši vien atspēkos pētnieki un statistiķi, tomēr lielākoties, ja sltums vai aukstums nav tad kad tiem ir jābūt,tad tie atnāk nelaikā, kad tiem nav jābūt. Šitāds kalambūrs sanāca 😊


Saulaina diena ar MMD, bet vēja dēļ aukstāka kā vakardiena, T ap +7-9°C. Visapkārt staigāja drūmi nokrišņu mākoņi, tikai Siguldai netrāpija ilgāk par 7 sekundēm un tad arī pa kaimiņu jumtu. Tagad plkst.23os nolija tik daudz, ka celiņš slapjš palika. T+4,6°C šobrīd (patreizs ;)).


Pagajušā nakts bez pārsteigumiem, salnu neredzēju, bija ļoti dzestrs zem mākoņainām debesīm. Šodien saulains ar minimālu mākoņu daudzumu, vējš knapi jūtams. Pēcpusdienā T +8-10°C, strādāju dārzā vienā kreklā (ar garajām piedurknēm). Tagad debesīs daži augstie mākoņi, T +3,5°C, bet neliekas tik dzestrs kā vakar bija. Varbūt uznāks lietusmākoņi, pirms būs salt sācis.


Pēc priekšpusdienas lietus viss riktīgi sazaļojis, pat ar aeratoru izkašņātais zāliens atguvis zaļo krāsu. Pēcpusdienā vairāk nopietni nelija, tikai pa laikam uzsmidzināja. Tagad T +3,5°C, apmācies un bezgala drēgns. Nebūtu zāles un tulpju, varētu padomāt- ta novembris kaut kāds. Nav jau nekāds maijmēnesis, ja ;)
Mēģinu kaut ko saprast pēc meteo.lt modeļa, taču tas normāli nestrādā, karas visu laiku, taisni ka tāds pussprāgonis! Vecais bija tik labs, eh, šitādu labu lapu sacūkoja!


Mjā, bet, zini, negribas. Es tomēr par ziemu ziemā un vasaru vasarā, nevis te kaut kādiem tur iestrēgušajiem pārejas variantiem. Savā pusgadsimtu ar astīti dzīves laikā ir nācies pielāgoties ne tam vien, gan jau arī šito kaut kā izvilkšu ;)


Plkst.17-30 T +6,6°C, apmācies, nelīst, vējš līdz 10 m/s. Braucot ar velosipēdu, adīta cepure un cimdi, savādāk galva un ķepas salst. A vakar īsā kreklā svīdu...


Plkst. 9os T +14°C, apmācies, smidzina. 12os T+12°C, nolija kārtīgi. Tagad, plkst.14os T +10,8°C, smidzina un līņā, neliels vējš līdz 5m/s.


It kā silta un saulaina diena, pēcpusdienā T +16-18°C, ja ne vien tas nešpetnais aukstais vējš pa kaktiem. Saulē karsti, ēnā un vējā salst. Raugoties uz pirmdienas prognozēm, vispār slikti paliek- nu kā var šitā spīdzināt laukkopjus un dārzkopjus. Lai gan ir cerība, ka pirmdienai tuvojoties prognozes mainīsies, ceru, ka ne uz slikto (auksto) pusi.


Pēc siltas nakts (ap +7-8°C) un neliela nakts lietus dienas pirmā puse apmākusies. Pēcpusdienā saule,MMD, T ap+15-16°C, atvērās dažas tulpes, viss zaļo aizvien vairāk. Iestādīju pirmo kartupeļu porciju, traki gari asni bija izdīguši. Kreklam uzlocītas piedurknes (laikam šogad pirmo reizi) un tad vēl karsti.