Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Man gan pozitīvs vērtējums, uzzināju, kāda ir tā žagatas dziesma. Biju to dzirdējis bet nezināju kam tā pieder, padomāju ka ložmetējniekputns kaut kāds.


Jau kurā pēc kārtas jaukā un siltā diena, trešā laikam, ar T +16°C un vairāk. Notiek aktīva rosīšanās dārzā un vides sakārtošanā. Vējš visu izžāvē milzīgā ātrumā. Uzfrēzēju daļu dārza, iesēju burkānus un sīpolus iestādīju. Tiem aukstums īpaši neskādē, jo tālākās prognozes galīgi neiepriecina. Augsnes mitruma pakāpe ir tāda, ka beidzamais laiks sēt un stādīt, savādāk būs pa sausu. Tomēr jāpiebremzē.


Pamazām mākoņi izklīda. Tagad plkst.13os saule, MMD, T+8,8°C


Atgriezies aprilis, smidzina vai līņā faktiski visu dienu, pēcpusdienā it īpaši. T no +4°C līdz +7°C, tagad +3.6°C


Tumsai iestājoties drusku uzpilināja un viss. T +12,4°C tagad, plkst 22:05. Pavadīta silta un jauka diena, pārsvarā pa āru, nu nevarēju piespiest sevi būt iekšā un padarīt iepriekš nepabeigtu darbu astes. Ar tām nodarbošos turpmākās vēsās dienas.


Ap plkst. 15iem fiksēta T +17.2°C, vējš pierima. Tagad samācas, laikam tuvojas lietus, T +16,3°C


Saule caur blāviem mākoņiem, dūmakains, T +16°C!, toties vējš skurstenī un ventilācijā nepatīkami gaudo. Vējš nav vairāk kā 10-12 m/s, domāju ka bez viņa būtu vēl siltāks.


Pagājušo nakti piesala, T vismaz -2°C bija. Dienas pirmā puse ar dūmakainu sauli, pēcpusdiena faktiski apmākusies, bez vēja. T ap +12°C bija kaut kur ap plkst.15iem. Tagad +10.8°C, ho, ho, ho, silts, ne?


Lai gan vējš norima vakar vakarā, šodienas priekšpusdienā vēl drusku papūta. Bija arī neliels lietus unmazliet krusas. Pēcpusdienā noskaidrojās un izvērtās saulaina un jauka dienas otrā puse. Gan zirņu sasēti, gan citas lietas dārzā padarītas, tagad jau var līdz 8ņiem vakarā ārā darboties. Tas mani kā pūci un vēlguli īpaši iepriecina. Kāda T bija pa dienu, pat neievēroju, sieviešcilvēki želojās par aukstumu, man bija karsti. Tagad T krītas nulles virzienā, nakts būs auksta.


Šodien pūtiens ne pa jokam, krietnās brāzmās un 12-16 m/s vismaz. Lido lapas (kur gan viņas radās, likās, ka sen visas aizpūstas vai novāktas), atkritumi, krīt čiekuri un nelieli sausie zari, no malkas torņa dažas vieglākas pagales nopūstas. Par laimi, gandrīz bez nokrišņiem, vēlā pēcpusdienā drusku papilināja, bet to ātri aizpūta. T dienā bija ap +7°C, tagad +5.4°C.
Sagatavoju augsni rītdienas zirņu sēšanai, cerams, ka pārāk nelīs.


Dienas pirmajā pusē MMD un saule, Radars rādīja, ka uz manu pusi dodas daudzi apjomā nelieli, bet spēcīgi nokrišņu mākoņi. Bija mells un zils gan vienā, gan otrā pusē, man netrāpija. Toties pēcpusdienā gan mīkstā krusa/dižsniegpārslas, sniega putraimiņi, sniegs (parastais, vienkāršais) un slapjš sniegs ik pa laikam. Brīžiem pat zeme balta nokrāsojās, bet ātri nokusa. T pa dienu ap +4-6°C, tagad ap +3°C.


Pagājušo nakti un šorīt sniega sega līdz 2 cm. Pa nakti ap 0°C. Dienā MMD, saules un brāzmaina vēja brīži, sniegs, slapjš sniegs, cietā krusa, mīkstā krusa. T pa dienu +3-+7°C, sniegs līdz pusdienai nokusa. Tagad T nedaudz virs 0°C. Kā te aktuālajā slejš raksta -Vidzemē pērkons bijis. Pēc publicētās kartes netālu no manis A DA virzienā. Es, protams, neko nezinu, neredzēju, nedzirdēju.


Priekšpusdienā pilnīgas "jautrības" -lietus, sniegs un krusa īsām brāzmām. Slapjš nav, viss ātri nokūst, pamitrs un padrēgns. Pēcpusdienā diezgan daudz saules un T ap +6°C, tagad +1.6°C.

Lieldienu vēsums
03.04.2021 01:42

Ap plkst.14-30 noskaidrojās un pēcpusdiena izvērtās saulaina, bet silti nu galīgi nebija, jo T kritās. Tagad skaidras debesis un +1.2°C, tātad piesals pa nakti.

Lieldienu vēsums
02.04.2021 00:52

Lija visu nakti, ap plkst.03jiem tika manītas vai nu slapja sniega pārslas vai dikti biezs lietus. Tagad apmācies, Z ZR pusē zila debess mala, kura lēnām tuvojas. T +6.4°C, drēgns.

Lieldienu vēsums
01.04.2021 13:31

Nekādas skaidrošanās nebija, gluži otrādi- no pēcpusdienas sākās līņāšana un smidzināšana, kura turpinās līdz šim brīdim. T pie ap +7°C pagaidām.

Lieldienu vēsums
31.03.2021 22:55

Nu itkā diezgan silts, gan naktī gan dienā T +8-9 C tomēr pilinoši mitrs un bez saules nekādas siltuma viļņa izjūtas nav. Pēc satelīta skatoties, tuvākās skaidrošanās iespējas ir Daugavpils pusei. Tagad rakstot, vējs sacēlās un starp miglainajiem mākoņiem kaut kāds gaišums laužas.

Lieldienu vēsums
31.03.2021 14:00

Sasniguši ap 5 cm sniega. Tagad saule un daži dzelteni mākoņi, T +4°C, viss kūst atkal. Sniegu netīrīšu, lai pats nokūst. Tātad drīz atkal dubļi.


Patlaban snieg, neliels putenis, 2 cm jau būs uzsniguši, T -2.5°C. Un tik labi jau viss bija apžuvis! Pēcpusdienā pat saule spīdēja.


Visumā pelēka diena, ak jā pēcpusdienā bija saulains max pusstundu. Brīžam uzlīņāja bet ātri pārgāja. Augstākā T, kuru redzēju, bija +5.6°C . Un dubļi, dubļi, dubļi, kā no celiņa nost, tā atkal dubļi.

Eu, es laikam pirmais...