Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Beidzamā laika lielākais lietus- no vakardienas vakara līdz šodienas pusdienai, vēl kopā ar vēju, lapbiri un āboļbiri. Manā lietus mērītājā 14 mm ( viņš gan nav uzticams, jo pagājušajā gadā sasala un saplaisāja, it kā netek, bet tomēr). Pagaidām slapjuma un drēgnuma man pietiek un uz siltuma pusi vien velk. Augsnei droši vien sīkums un nepietiekoši, jo viss ļoti izkaltis. T pie zem +10°C. Pievakarē skaidrojās, daži saulaini brīži un saulriets. Tuvākās dienas tiek prognozētas pasiltas, ap +15-16°C.

Raibais oktobra sākums
04.10.2022 22:41

Pavadīta beidzamā laika drēgnākā diena. Jau nakts bija pavēsa, ap +5-6°C, dienā vidēji ap +7°C, vakaram tuvojoties pacēlās gandrīz līdz +9°C. Lai gan viss ir ļoti izžuvis un lietus ir ļoti nepieciešams, tomēr šāsdienas smidzeklis un līņātājs man likās vairāk kā nepatīkams. Visumā man pret lietu nav izteiktas nepatikas, laikam vainīga temperatūras un mitruma kombinācija, jā, un pieradums pie sausām kājām.
Pirms tam ilgstošs laika apstākļu iesprūdums temperatūru koridorā +11-14°C. Gurķi beigušies, tomāti iet uz beigām (kurus nepagūst apēst, tie sabojājās), turpina ziedēt puķes. Jāatzīmē šīgada ilgā gladiolu sezona. Tā sākas agri, jo augusta karstums ziedus izdzina. Tad bija lietus, kas izdzītos ziedus salauza. Tagad stingri turās ziedi skaistās vārpās. Vīnogas man šogad galīgi nebija, citiem atkal bagātīgi. Āboliem nevajadzēja būt šogad, bet tomēr dažas šķirnes dod labu ražu. Par sēnēm laikam var pat nesapņot.... Nu tā...

Septembra beigu norma
29.09.2022 22:36

It kā relatīvi pasilts, pa dienu turas ap +12-15°C. Tomēr jau vismaz 3 dienu pēc kārtas dzīvo bojā lietus, kas uzlīst ik pēc 30-50 minūtēm. Nedaudz un neilgi, bet tomēr tā ka asfalts ir slapjš, reizēm arī vairāk. Birst āboļi un arī lapas ozolam, kuras jau augustā sausuma dēļ tādas savādas palika, it kā ar miltrasu klātas.


Pēc beidzamo dienu palīņāšanas un pasmidzināšanas, kura tikai cilvēkam traucē darboties un dzīvi bojā, šodien pēcpusdienā jūtama lietusgāze ar vēju un pusstundu līšanu vēl pēc tam. Kad cilvēks pieradis darboties sausā laikā, tad visu laiku rodas darbi, kurus darīs tad, kad lietus līs. Kad lietus līst, tad atkal nevar atminēt,kas tad bija jādara lietus gadījumā.
Bat vispār lietus ir vajadzīgs, zeme ir ļoti izžuvusi un cieta, akā ar ūdeni švaki un cerības uz sēnām aizvien samazinās.
T +11.4°C, dienā bija līdz +15°C, bet vējains un ne īpaši patīkams. Labi, ka vismaz nekrītas T un nesalst pa naktīm.


Lija visu dienu mainīgā intensitātē, reizēm spēcīgi. T no +17°C ar astīti no rīta nokrita uz +13,7°C tagad. Daudz spirgta svaiga gaisa, bet ka tik drīz drēgns nepaliek. Cerība uz sēnēm. Neliela T paaugstināšanās uz dažām dienām prognozējās tikai uz 8.-10.septembri.


Manuprāt, šīs vasaras ilgākais, intensīvākais un lielākais nakts negaiss. Iespējams, ka arī beidzamais. Ilgi nāca un lēni iet, precīzāk, visu laiku atjaunojas. Kopš 22-30. T +17,5°C


Vakar pa dienu pa brīžam uzlija, vakarā intensīvi lija 4-5 stundas. Pa nakti brīžam lija, no rīta lija un ap 11iem nogāza stāvus, arī pēcpusdienā pa druskam uzlija. T ap +15-17°C. Nu galīgi sačakarēts jūlījs, arī prognozes nerāda nekā cerīga. Tā jau mums tā vasara knapi trīs mēneši un to pašu vēl izčakarē!


Plkst.22os nedaudz nolija, gaisu un zāli atsvaidzināja. Beidzamo reizi lija kaut kad pirms Jāņiem, T tagad +19°C, pa dienu +23-25°C, rīts esot bijis drēgns.
Noziedēja īrisi, pojenes pamazām beidzas, rozes sāk ar lielu joni, lilijas pamazām.
Pārtikā ievērojamu daļu ieņem zemenes, pamazām iesākas gurķi un cukurzirņi, tuvojas saldie ķirši.

Atdzišanas nedēļa
04.07.2022 22:39

Tautā runā (informācija nav apstiprināta), ka Vangažos esot tā gāzis lietus, ka uz šosejas mašīnas malā stājušās.


Šodien zilas debesis, reti un izplūkāti mākonīši un vējš vismaz uz 14 m/s. Viss pagalms pieslānīts ar ozola lapām un lapu pušķiem uz mazajiem zariņiem- atkal darbs kamēr visu satīrīs. T ap +14-16°C. Vējā salst, nepieciešams vismaz viens apģērba gabals ar garajām piedurknēm. Lielie ūdeņi noskrējuši, izņemot dīķi. Jāņos pēc kalmēm būs jādodas peldus.

Raibais jūnija vidus
15.06.2022 23:09

Tātad, lielais lietus, vairāk kā 12 stundas, beidzās pēcpusdienā. Sāka sīki, vēl naktī tikai nedaudz pilināja, toties šodien priekšpusdienā bija salijis riktīgi. Lija mierīgi, dažbrīd intensīvi,faktiski bezvējā, ar brāzmiņām līdz 5 m/s, kuras lapas sapurināja, nogāžot kārtējo ūdens šalti. Apmēram 35-40 mm nolijis. Pa dienu pavēss T 12-14°C. Pirms saulrieta sāka skaidroties.
Slapjais atlikums- pusdieslaikā pludoja pagalms man un kaimiņiem, dārzā vagās ūdens, siltumnīcas celiņos ūdens, neliela, lecektsveida siltumnīca sabrukusi un salauzta no ūdens svara, kas uz plēves sakrājies. Nu jau ļielie ūdeņi noskrējuši, bet viss traki slapjš. Pa ielu, drusku tālāk no manis, pie neapbūvētas teritorijas, vērojama Spānijas kailgliemežu kolektīvā pastaiga. Meita bija pastaigāties, teica ka Gaujā esot tik daudz ūdens, ka Siguldas pludmale pazudusi.

Raibais jūnija vidus
14.06.2022 23:37

Neliels lietus kā vakar pa vairākām reizēm, tā šodien ar. Nu tāds, kas sacūko zāles pļaušanu un dārza ravēšanu. Pārējā laikā MMD, T +16-18°C, tīri ciešams laiciņš priekš dārza un pagalma darbiem. Nesalst un nesvīst vismaz. Tagad vakarā gan novilkās zili pelēks un mierīgi līņā. Izskatās, ka tas mākonis, kurš Rīgā atnesa negaisu un krusu, mums atnesa nelielu līņāšanu. Īstais lietus mākonis tikai vēl nāk.
Es gan vismaz Siguldai neko traģisku neredzu, tikai ilgstošu līņāšanu/līšanu. Žurnālisti atkal sataisījuši apokaliptiska lietus pareģojumus par plūdiem un ko tik ne vēl. Tad jau redzēs.

Raibais jūnija vidus
13.06.2022 23:10

Pagājusī nakts silta, T nebija zemāk par +17°C. Ļoti skaists rīts, pamazām gan savilkās mākoņi, priekšpusdienā pilināja pa laikam. No pusdienas laika lija vai smidzināja, dažbrīd lija intensīvi. Lielais mākonis pagaja mums garām pa R pusi, ar maliņu palaikam aizķerot. T pa dienu +17-18°C. Pirms saulrieta daļēji noskaidrojās, tagad T +15.3°C, ceļas migla.
Beidzamās siltās dienas devušas progresu dārzā, pa šīm 3-4 siltajām dienām viss paaugās vairāk kā iepriekšējā mēneša laikā, protams arī zāle.

Sveika, vasara!
08.06.2022 22:24

Laikam ceturtā diena, kuru var uzskatīt par kalendāram un sezonai atbilstošu, ar siltu vēju un T +19-23°C pa dienu un 11-14°C pa nakti. Šodienas pēcpusdiena vairāk mākoņaina, lietus mākoņi nāca Siguldas virzienā no D, bet visi izjuka. Prognozes ir visai lietainas, taču pagaidām attiecībā uz Siguldu tās nepiepildās, labi, ka vismaz siltums pieturās pie ap 20°C.

Sveika, vasara!
07.06.2022 23:16

Vakar un šodien, t.i. 2.dienas pēc kārtas, dienas 1.puse normāla, un no pusdienas kārtējie lietus gāzieni un līņāšana. Aizvakar arī tāpat, tikai līņāšana bija vēlāk pievakarē. Temperatūra padsmit grādu robežās- reizēm vēsi (it īpaši, ja gadās salīt), traki nesalst, bet īpaši silts arī nav.
Dārzā jau dubļi, beidzot gan viss uzdīgst, bet procesi ir lēni. Var teikt ka dārzkopībā un laiksaimniecībā maijs ir pilnīgi izčakarēts mēnesis. Tāpat kā Miglai, mums ir problēmas ar arbūziem un melonēm, jo uz palodzēm cītīgi audzētie stādiņi pat siltumnīcā nīkuļo un nobeidzas.


Lielā līšana beidzās kaut kad naktī, bet līdz priekšpusdienai vēl pa druskam palija. Viss ir traki slapjš, dīķī atjaunojies normāls ūdens līmenis. Dārzam pašlaik tā ka pietiek, tikai siltumu vajag, savādāk viss uzdīgst gandrīz pēc mēneša.
Pēcpusdienā pamazām noskaidrojās, bīja tīri saulains, T ap +16°C. Vakarā pilnīgi skaidras debesis, T +10-11°C. Saltumu nejūt, droši vien, ka iztiks bez salnām, vismaz pilsētā.
Prognozes gan ir slapjas un jūnīja sākumam ar siltumu arī vāji. Kļūst populāras anekdotes un spārnoti izteicieni par saulaino maiju, pavasari un vasaras perspektīvām...


Līņā no pusdienas, riktīgi līst no apm. plkst.18-19iem. T +11°C


Pagājušo nakti līņāja, bet silts bija, ap +13°C. Pusdienslaikā, ap plkst.12-13iem gar D malu nogāja pamatīgs lietus mākonis, muns tik ar mazu astīti aizķēra. No mākoņa bija dzirdama pērkona rūcināšana. It kā pirmais pērkons šosezon un tas pats gar pamali garām nogāja. Pārējā dienas gaitā pa brīžam uzlija, vairāk mākoņains kā saulains. Pievakarē, apm. plkst19os, savilkās traki tumšs mākonis, gandrīz vai krēsla sametās. Nolija spēcīga lietus gāze apmēram 3 minūtes, pēc kādas stundas vēl viena. Pēc tā vairāk nopietni nav lijis. Šobrīd T +11°C.


Līdz pusdienslaikam saulains un silts, tāpat kā vakar, T ap +20-22°C. Ap plkst.13iem samācās un drusku papilināja, T ap +19°C. Vakarā no plkst.19iem brīžam nedaudz uzsmidzina, nu tāds frizūras bojātājs.
Viss ļoti smaržīgs, ļoti patīkams pavasara gaiss. Lietus arī ir vajadzīgs, iepriekšējais bija nepietiekams uz iepriekšējā sausuma fona.


Šogad simtajā dienā nesanāca vis, jo bija auksts un slapjš. Un man vēl motoboks sabojājās. Es iesēju zirņus un cūkupupas kaut kur pie ap 20.aprīļa augsnē, kuras virskārta saskrāpēta ar vagotāju. Ar sēklu bija pašvaki, iesēju pat no negatavajiem ēdamajiem zirņiem. Uzdīga 17.maijā. Auguši ļoti labi, pēc nedēļas jau varēs kokus likt klāt, nu tas atkarībā no laika apstākļu ietekmes tuvākajā laikā. Parasti liekam kokus pēc pirmās izravēšanas, jo ar kokiem grūtāk ravēt. Patlaban nav zāles ko ravēt vēl.
Otra porcija zirņu un citu pupu tika iesēta maija sākumā, samēslotā un sastrādātā zemē, ar svaigām sēklām no veikala. Tur gan dīgst švaki, pēc beidzamā lietus kaut kas sāka rādīties.