Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Diena pa pusei mākoņaina, pa pusei saulaina, T ap -6-7°C. Uz vakarpusi gan auksts palika, tagad -10.2°C. Zvaignes neredz, tātad mākoņi, salst ar visu deķi.


Priekšpusdienā saulains un MMD, T ap -2-4°C. Pēcpusdienā noskaidrojās pilnībā, ļoti spoža saule (kur es esmu nobāzis savas saulesbrilles??!!). Sākās temperatūras kritiens un līdz tumsai nokrita līdz-9°C. Līdz pusnaktij nokrita līdz -12°C. Patlaban apmācies/mākoņains, jo zvaigznes neredz, T -7°C. Vēja nav vispār, arī pa dienu nebija. Tāds patīkams aukstums, pagaidām galīgi netraucē. Koku zaros sniegs un sarma, ārpus pilsētas laukos migla, kura karājas pāris metrus no zemes. Saulē smuki izskatās.


Pēcpusdienā bija uznācis lielais sniegamais, lai gan iepriekš pat kādu stundiņu saule jestri spīdēja. Laikam līča efekts darbībā. Sasniga apm. 10 cm ļoti pūkaina un viegla sniega. Kopējā sniega sega apmēram 25-30 cm . T vidēji -5°C pa dienu, naktī par pāris grādiem mazāk.


Kopš vakardienas ar nelieliem pārtraukumiem birst smalks sniedziņš, aptuveni 10-12 cm piebiris klāt. T turās -4-7°C robežās. Patlaban saule caur mākoņiem, redzami zilas debesis plankumi, bet tik un tā sniegs birst.
Es protams neesmu ceļu speciālists, bet sniega fiziskā nenovākšana no ielām, tikai sakaisīšana ar sāli, manā skatījumā ir viena no stulbuma augstākajām pakāpēm. Tagad visi "laimīgi" peras pa pelēko putru.

Sniegi sniga, putināja
30.11.2023 13:35

Kurzemes DR, uz ZA no Liepājas, arī Lietuvā un Polijas Z reģistrētas zibens izlādes kādu laiku pirms pusnakts.
Mārča, ir kas manīts un sakāms par šo lietu?

Veidosies sniega sega
24.11.2023 00:15

Viss bija tieši tā kā Migla raksta- sniega kupenas un elektrības īslaicīgi atslēgumi. Meita, kura mācās Smiltenes tehnikumā, informēja, ka viņiem pusi dienas nebija elektrības. Kupenas bija pamatīgas, man pie šķūņa durvīm pat apmēram 30 cm augstumā. Vējš piepūtis sniegu arī šķūnī pa jumta malām un bēniņos. Pusdienas laikā sniegs bija jau slapjš un traki smags- atraku stratēģiski svarīgākās vietas, pārējo atstāju dabas mātes rīcībā. Kopš tumsas istāšanās ar nelieliem pārtraukumiem intensīvi līst, T ap +2°C. Sniega kārta plok, visur ūdens un sniega putra. Nedod dies', ka šitas viss izdomās sasalt....

Veidosies sniega sega
23.11.2023 22:13

Pēc ilgiem laikiem pilnīgi saulaina un skaidra diena. Tikai pēcpusdienā no R malas mākoņi sāka savilkties. Saulīte jauka, tomēr labsajūtu pabojāja aizvien pieaugošs dzestrs vējiņš. No rīta esot bijis -10°C, pa dienu -4-6°C. Pēc pusnakts 23.nov. sākās putenis. Vējš līdz 12 m/s brāzmās, T -4°C. Dažas vietas bez sniega, citur jau 4-5 cm kārta un vairāk. Intensīvi birst no gaisa, veidojas sanesumi, nelielas kupenas. Ja nesāks līt, kā prognozēts, būs jāmeklē sniega lāpsta. Apmēram zinu kur viņa ir.

Veidosies sniega sega
23.11.2023 01:32

Diena apmākusies, ar nelielu snigšanu, kura veido baltu iekrāsojumu sasalušajās vietās uz zemes. Pēc tumsas iestāšanās acīmredzot noskaidrojās, jo redzamas zvaignes (kādu laiku nav manītas). T krīt un tuvojas -7°C atzīmei.
Turpinu teritorijas sakopšanas darbus, lapu un lapu/zāles vēl padaudz. Agrā tumsas iestāšanās ļoti traucē man kā cilvēkam, kuram lielākās aktivitātes ir dienas otrajā pusē.

Veidosies sniega sega
21.11.2023 02:20

Šodien gandrīz noskaidrojās, tomēr ne pavisam. Bija daži zili debesjumā sektori, saule tajos neietrāpija. Pa dienu pāris stundas bija pozitīva temperatūra dažas grāda desmitdaļas virs nulles. Toties vakarā velk uz piesalšanu, T tuvojas -4°C atzīmei, mašīna un vēl šis tas sāk apsarmot.
Vakar rosīgi darbojos ārā, nemaz tik auksts nelikās, šodien ārā nemaz negribas, liekas ļoti drēgns. Uz ielas un pilsētā reti kādu redz, laikam ne man vienīgajam tāda sajūta.

Ap nulli
19.11.2023 23:03

Kā vakar pievakarē T nokrita zem nulles, tā līdz šim nav atpakaļ pacēlusies. Pa dienu pie ap -1°C, tagad -2,2°C. Vakar bija daži skaidrošanās mēginājumi, Siguldā faktiski nesekmīgi. Tāpēc ar skaudību šite lasu ierakstus par saulaino dienu. Šodiena apmākusies pilnībā. Vēja faktiski nav. Zeme nedaudz uzsalusi iun viss ir sauss, tas man ļoti patīk. Varēšu pievērsties teritorijas sakopšanai.

Ap nulli
17.11.2023 22:49

Pelēkais slaponis beidzies. Otro dienu nelīst. Šodien ap dienvidu pat sāka drusku skaidroties. Bet nekā, atkal viss pelēks. Pa dienu T pie ap +4°C, tagad vakarā krītas, patlaban +1.4°C.

Ap nulli
14.11.2023 22:55

Veči, puiki -nu miers, miers!
Mārča, manuprāt uzbrauciens Lightning šoreiz nevietā, jo viņš jau tevi aizstāvēja, izsakot pārmetumu Neredzamajam. Un, lūdzu, lieto pieturzīmes, tas jūtami atvieglotu tevis rakstītā uztveršanu.


Otrā vējainā diena, kokiem lapas palikušas labi ja 10%. Ir viena laba lieta- pateicoties netradicionālajam vēja virzienam šajā gada laikā (D, DA), lielais vairums lapu ir aizpūstas kaut kur citur un notīrīts ir samērā labi. Tā ka dažs var būt pārsteigts, kur viņa teritorijā ozola lapas gadījušās, ja ozolu nav ne tuvumā. Vējš norimis tagad vakarā, lai gan pa kādai jestrai brāzmiņai vēl gadās. Pa nakti bija lijis, dienā bija nedaudz saules caur skrejošiem mākoņiem, T +7-10°C


Otrā saulainā un sausā diena. Tikai traki vējains, kopš pagājušās nakts pūš D/DA vējš brāzmās līdz 16-18 m/s. Pa nakti bija "nokopis" pagalmu no lapām, pat samērā kvalitatīvi. Ir patīkami redzēt kā pamatīgs ozola lapu mākonis aizlido pie kaimiņiem. Vēja dēļ kailo koku daudzums ātri palielinās. T +7-9°C, bet vēja dēļ noteikti nepieciešama virsjaka un cepure.


Beidzot saulaina diena visas dienas garumā! Ak, kas nu tas par garumu, ja piecos jau faktiski tumšs, nolāpītais ziemas laiks, kaut viņu jupis rāvis. Tātad, sausa diena, pat celiņu apžuva, T ap +7°C, nedaudz vējains. Nu gribējās jau +13°C, kā bija dažas dienas atpakaļ, toties tad lija visu laiku. Nodarbojos ar zemes aršanu un teritorijas vākšanu. Ir sācies lapkritis, liepas ielas malā jau kailas. Zelta rudens Siguldā laikam šogad izpaliks- būs beidzies īsti nesākoties.


Diena visumā jauka, priekšpusdienā bija dažas saulainas stundas, T pakāpās līdz +5°C un viss sniegs nokusa pavisam. Pēcpusdienā palika vēsāks. Ap plkst.20iem sāka drusku snigt un snieg vēl joprojām pa drusciņai, tikai sniegs paliek slapjāks un slapjāks. Drusku vējš liek sevi manīt. T +1.2°C.


Kā ceturtdien uzsniga, tā arī vairāk nav snidzis, pat drusku gājis mazumā. Toties ziemīgs laiks pieturas jau otro dienu- pa dienu T ne vairāk kā +1.5°C, pa nakti arī zemāk kā -1.5-2°C nav manīts. No puszaļajām koku lapām vējš sniegu nopūtis un neparastie skati ar apsnigušām lapām faktiski pazuduši.
Jā, zīlītes kļuvušas uzmācīgas, kaut kā daudz viņu palicis un lien vai mājā iekšā. Nav vēl laiks uz barošanu, vēl var ārā daudz ko atrast. Ja tagad sāks barot, tad resnas un slinkas paliks un pašas nevīžos neko meklēt. Redzēju ļoti skaistu sīli, likās ka ozolzīles ēda, būtu ēdis vairāk lai mazāk jāvāc.


Nē, nav man dārzā nevienas kameras 😃. Vienkārši atmosfēra bija pirms tumsas iestāšanās tāda, ka gribējās pafotografēt un ar citiem padalītiesPēc saulainas un jaukas , tikai vējainas dienas, līdz ar krēslas iestāšanos sākās lietus un sīka krusa. Protams ar brāzmainu vēju komplektā. T caurmērā +2-4°C. Pašlaik neliels, vējains smidzeklis. Pirms tam prognozētā šausmu meteosestdiena nepiepildijās, vai arī Siguldai netrāpīja.
Jāpiebilst, ka beidzamās 2-3 dienas nopietni nav lijis un lielie slapjumi drusku mazinājušies. Šodienas jaukā diena deva iespēju savest pagalmu minimālā kārtībā, par zemes aršanu domāt vēl pāragri.

Pirmā ziemīgā elpa
21.10.2023 23:42