Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Beidzot saulaina diena, debesjumā dienā saule un mēness, katrs gan savā debess pusē. Toties auksts- dienā nebija siltāks par -12°C. Tagad -16°C.
Rīt laikam vakarā siltāks paliks un ceturtdien tipa lietus gaidāms. Nu kā pie nezolīdas dzeršanas, no viena grāvja otrā!


Pēdējās dienas pa druskam snieg tikai tumsā, pa dienu laikam baidās... Lai gan šodien braucām maršrutā Sigulda-Ragana-Sigulda, uz ceļa tādas puteņa vērpetes, ka maz neizskatās. Raganā jumtu un kaktu/stūru putenis. Siguldā nekas tāds faktiski nebija vērojams.
Ir jauna sniega kārta 7-10 cm, kopējo neizdevās izmērīt, jo iepriekšējais sniegs ledū sasalis. T negatīva visu laiku, pa dienu daži grādi zem nulles, pa nakti ap -5-8°C. Tipa, normāla ziema, uz nerviem nekrīt.


No rīta bija vērojams pamatīgs nokusnis, pat lielais ledus no pagalma nokusis un betona plākšņu celiņi sausi. Sniegs, protams, vēl ir un klāj lielāko daļu teritorijas, samestās kaudzes drusku saplakušas. T ap +2°C, pēc sajūtas silts, parādās dubļi. Dīķis sasniedzis 95% no piepildījuma. Pa dienu mēģinājumi skaidroties un divminūšu saules brīži mijās ar snigšanas mēģinājumiem.
Pievakarē T par grādu nokritās. Ap plkst.22viem ārā kaut kā dikti gaišs izskatījās. Izgāju ārā, tur uzsnidzis centimetrs spoži balta sniega.


Pa dienu T pie ap +4°C un lija lielāko dienas daļu, brīžiem pat intensīvi. Sniegs plok, tam palīdz saglabāties sasalušais sniegs, kas sasala 1.janvāra vakarā, tā ka sniega vēl daudz.
Pilsētā problēma nav ledus, bet ar ūdeni klātās gājāeju ietves desmitem metru garumā. Ūdenim traucē aizplūst ledus un sasaluša sniega valnīši celiņu malās. Tauta iet pa sniegu, bet arī tur vietām ūdens apakšā. Es paliku sausām kājām, daži jaunieši kedās un sievietes zemajos zābaciņos izbaudīja spa ledusaukstajā ūdenī, radās iespaids, ka viņiem tas nepatika...


Lielais mākonis, kurš nāca un solija tipa lielo sniegu, sadalījās un viss laikam tika Igaunijai un Lietuvai. Pie manis brīžiem drusku pabirdināja. Pēcpusdienā bija lietus kopā ar maziem krusas graudiņiem. Kopā līdz 1 cm rupjgraudaina sniega klāt. Atkala, kā te tauta raksta, neizveidojās. Pagājušā nakts pavēsa- līdz -10°C, pa dienu -3-4°C, tagad drusku kāpj, -1.3°C. Rainviewer.com rāda, ka tuvojas plaša nokrišņu zona, pārsvarā lietus. Kad atnāks līdz manīm, tad redzēs, ka tik rīt neizveidojas vēl trakāka atkala.


Drēgns un pamitrs rīts Siguldā, jo tuvāk Limbažiem jo biežāk snieg slapjš sniegs. Vitrupe- saule, jūra un vējš, viļņi jūrā veļ sniega/ledus pikas kā putukrējumu ķīselī. Pie krasta 30-50 m josla ar sniega/ledus krāvumiem. Svētciems/Salacgrīva- saule pie minimāla mākoņu daudzuma, vēss un spirgts vējš, tuvojoties vakaram, tendence uz piesalšanu. Ap plkst.19iem Sigulda- T -6°C, viss sasalis, nedaudz ar sniedziņu piepūderēts.


Nu re, uzrakstīji pilnīgi visu, gan par laiku, gan pārējo.
Pievienojos visa laba vēlējumiem Jaunajā gadā!


Šodien sniegs un saule, gan atsevišķi, gar reizē. Līdz pēcpusdienai vēl 10-15 cm piebira klāt. Tad pauze un pēc tumsas iestāšanās sniegs mijas ar zvaigžņotiem brīžiem. Tīram, rokam, stumjam, šķūrējam. T mainīga intervālā no -3°C līdz -9°C.
Uzmanieties, kam polikarbonāta nojumes, jumtiņi, siltumnīcas, sevišķi beidzamos gados pirktas. Tās lauž sniegs, un tā saloca visus metāla profilus, ka faktiski nav ko atjaunot. Sniegs it kā nav slapjš un smags, tomēr tas no arkveida jumta nenoslīd pats,kā tas bija iepriekšējos gados. Agrāk ražotajām siltumnīcām karkasā metāla vairāk un rūtis mazākas, jaunākajām rūtis lielākas un padodas sniega radītajai deformācijai.


No rīta īsā laikā uzsnigusi pamatīga kārta -10-12 cm. Pats neredzēju, gulēju. Pa dienu T ap -3-5°C un pa laikam drusku sniga. Nu pie manis sniega sega ir apt. 15 cm.
Bijām pēc egles uz Jūdažu/ Kārtužu pusi (Nītaures virziens). Tur vietām sniega būtiski būtiski vairāk, mežā krietni pāri potītēm,bet līdz ceļgaliem vēl nav, uz 20-25 cm aptuveni. Ceļi, protams, netīrīti, vēl kaut kā var pabraukt pa vidu, bet ja kas lielāks nāk pretī, var problēmas rasties.
Patlaban T -8-10°C, snieg putraimveidīgs sniegs.
Gaišus Ziemassvētkus visiem meteolapiešiem!


Paliek siltāks, tagad T-1.4°C, drusku pūš. Ļoti neliela snigšana no apt. 21iem, vēl viens centimetrs sniega klāt. Vismaz balts viss nokrāsojas, citādi tāds netīri puspelēks bija.


Jau otrā puslīdz saulainā diena, šodien drusku siltāk kā vakar, kad pa dienu bija -7-10°C. Sniegs kā pūdercukurs uz piparkūkas- 0.5-1 cm. Kad aizvakar (laikam) uzbira, sniegs bija skaists- kā putraimiņi vai kristāliskas plāksnītes, nu jau gan sabirzušas.
Nākas atzīt, ka šitāds laiks man tīri labi patīk, īpaši, ja saule spīd. Nav parāk auksts, sniegs varēja būt vairāk. Cerams, ka puķes un citi augi necietīs. Prognozes sola sniegu Ziemassvētkos, tad jau redzēs.


Temperatūra visu dienu lēni bet neatlaidīgi tuvojās nulles atzīmei, līdz pusnaktī tā tika sasniegta. Diena faktiski apmākusies, ar dažiem vājiem skaidrošanās mēģinājumiem. Vēja it kā nav, tomēr dažu brīdi uznāk brāzmas 8-10 m/s, kuras ātri pazūd. Tomēr brāzmām liels spēks un huligāniski postoša daba- spaini aizpūta faktiski no degungala, norāva malkai uzlikto šīferi un vēl šo to papostīja.
Pēc pusnakts neliela snigšana, zeme krāsojas balta. Brīžiem jumta putenis vēja brāzmu brīžos, tās kļuvušas biežākas.


Pēc vairāku dienu regulāras slapināšanas un pozitīvas temperatūras sniegs gandrīz pagalam. Vietām ir, droši vien rīt būs tikai kaudzes palikušas. Parādās applūdušas teritorijas dārzos un pilsētā. Apledojušās teritorijas samazinās, vismaz tas labi. Šodien gandrīz līdz +6°C uzkāpa. Ap dienvidu tā kā drusku mēģināja skaidroties, bet zilie debess plankumi nesakrita ar saules atrašanās vietu un pie saules gaismas netikām. Pievakarē atkal sīkslaponis un vējš.


Jau vismaz diennakti ir pozitīva temperatūra, līdz +2.5°C, līņā vai smidzina lietus, drēgna migla, lelas piles no kokiem. Sniega sega saplakusi vismaz par pusi. Vietām slidens, uz ielām šļura, uz celiņiem noblietēta kārta, kurai kājas krīt cauri. Tīrītāji pa virsu noskrējuši, haltūristi.
Pie sala tā arī nepaguvu pierast, šitas slaponis arī nepatīk. Pats netieku skaidrībā, ko īsti gribu.

Sala nedēļa
12.12.2021 00:12

Nu aukstumiņš, ne; jāpiekrīt, ka esam decembrī no tāda atraduši. Pagājušo nakti nedaudz zem -17°C, diena saulaina, pēcpusdienā samācās, T ne augstāk par -13°C. Tagad jau -18.6°C. Kurinām.

Sala nedēļa
06.12.2021 23:02

Pēc ilgiem laikiem skaidra un saulaina diena, visur saulaini ziemas skati, koki pilni ar sniegu, skuju kokos vispār sniega gubas. Pat auksti dzestrais vējelis sniegam kokos nekā daudz nepadarīja. Pa nakti atkal bija snidzis, sniega sega 30-35 cm. Visur lielas sniega gubas metra augstumā un vairāk, ja nebūs atkušņa, pagalmā jau vairs nebūs kur likt. Toties T pa dienu -12-13°C, tagad -15.3°C ar tieksmi kristies.

Sala nedēļa
05.12.2021 22:33

Lai gan radarā tipa nekas nebija redzams, nelielā intensitātē sniga faktiski visu dienu, atkal 8-10 cm viegla pūkaina sniega klāt. Sniegs ļoti viegls un birstošs, nemaz nav sablīvējies. Sniega sega 27-33 cm. Pēc prognozēm it kā snigšanai būtu jābeidzas. Nav jau arī vairs gandrīz kur mest, jāveic īpašie sniega transportēšanas darbi vai nepieciešams atkusnis. T tā uz -3-5°C, tagad at tieksmi pazemināties.
Siguldā sniega tīrīšasnas problēmas, liekas, ka tikai šorīt daudz maz kārtīgi iztīrīja. Līdz tam visi pērās pa sasālīto sūnu ciemu. Ar gājēju celiņiem problēmas turpinās, laikam tie tīrītāji lāga nezina to atrašanās vietas. Tā iet, ka celiņus pa daudz sataisa...
Nu šitādu sniegu decembra sākumā es neatceros, ja nu vienīgi skolas laiku sākumā, 70to gadu vidū. Tad vienu gadu uzsniga oktobrī un tā arī palika, sakņaugus un kāpostus no sniega apakšas vilka ārā.


Šodien lielā sniega diena- līča efekts darbojās no priekšpusdienas līdz plkst.20iem. Pēc radara nepārtraukta sniega josla no Saulkrastiem/Sējas līdz Zaubei un no Inčukalna līdz Ieriķiem vismaz. Piebira klāt vismaz 15-18 cm viegla pūkaina sniega. Kopējo sniegas segas biezumu grūti noteikt- darbojies putenis un jaunieši pirmajos sniega priekos, neskartu vietu grūti atrast, bet nu vidēji 20 cm apmēram ir. Sniega tīrīšana apmēram trīs stundas ar motobloku un lāpstu. T dienā -1 -3°C, tagad -4°C ar tieksmi uz nelielu krišanos.
Turpmākās dienas gaidāma jauna sniega porcija, nu tā mēs te līdz Sūnu ciemam nodzīvosim. Izturību lauciniekiem!, veči, kuriem traktors ar lāpstu, būs lielā cieņā.


Pulverveidīgs sniegs visu dienu dažādā intensitātē, pa dienu arī putenis. Apmēram 10 cm jau būs sabiruši, vietām drusku sapūsts, citviet drusku pliks nopūsts. T pa dienu - nulle vai drusku zem tās, tagad -3.5°C.
"Centīgie" ceļu uzturētāji no rīta nogāza sāli (labāk nebūtu to darījuši!), pēc kā vairs nav redzēti. Laikam gaida snigšanas beigas. Katrs braukalē un staigalē kā māk, kam tagad viegli...


Visu laiku T intervālā -1-+1°C, aerosolveidīgs smidzeklis mijas ar sīku, slapju sniegbirdekli. Brīžiem slapjš, brīžiem piesalis un slidens. Sniega kārta 3-4 cm. Par spīti mainīgajai sniega lipšanas spējai pirmais šīsziemas sniegavīrs ir uzcelts- juniori pacentās, sencim negribējās rokas slapināt. Ir izvilkta un nedaudz iemēģināta kustībā sniega lāpsta.