Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Šodien izejot no mājas pirmo reizi, sapriecājos, jo lievenis un pagalms bija sausi, tātad nebija lijis. Arī debess tāda pagaiša caur mākoņiem izskatījās. Tomēr mani prieki bija īsi, jo ap plkst.14iem viss aizgāja parastā režīmā- nu tieši tā, kā raksta Gubumākonis, tikai ar lielāku lietus daudzumu. Labs iepriecinājums bija M.Brauna un jauno mūziķu koncerts kultūras namā- ir vēl Latvijā cilvēki, kuri prot nospēlēt.


Pelēka un pārsvarā lietaina diena, ap +5-7°C, mazāk drēgna kā vakar. Tagad mēness knapi redzams caur mākoņiem, retas slapja sniega pārslas, T+1.8°C


Pa dienu dažbrīd pat saule mēģināja uzspīdēt, bet no pievakares jau atkal līņā un līst. Pēc grādiem it kā pasilts- ap +5-6, neliels vējelis, bet pēc sajūtām drēgns un riebīgs.


Ar sniegu faktiski ir cauri. Ūdentiņš, dublīši, mitrumiņš gaisā, vēlme biežāk izšņaukt degunu, kaklā kasās, laikam kas stiprāks jāiedzer. Ja dienas pirmā puse vēl pagaiša un bez slapjuma, tad kaut kur no plkst.17iem līņā. Pa dienu T ap +6°C, tagad +3°C. Šitā notiek,kad ziema nelaikā beidzas, atliek tikai pielāgoties, gaidīt un cerēt.


Jau trešā vai ceturtā "normālas" ziemas diena, auksts un saulains rīts, T ap -7°C. Saulīte sildīja, gandrīz nokusa jumts D pusē, betonētie celiņi, arī sniega sega sakritās. Pusdienā mākoņu daudzums pieauga, ap plkst. 18iem jau kaut kāds mitronis parādījās, vēlāk slapjš sniegs un neliels putenis. Patlaban nokrišņi izbeigušies, T+1.3°C.


Saule, sniegs, sniegs saulei spīdot, putenis. Ik pa laikam mazliet atkal piebirst, pēc tumsas iestāšanās it īpaši, T-3.2°C.


Pelēka, slapja diena. Lietus, dienvidū slapjš sniegs, pēc tumsas iestāšanās sniegs. Atkal ziemas pasaka, bet man vairs nevajag to, kad vajadzēja, tad nebija. Temperatūra krita visu dienu pamazām, tagad -0.5°C.


Aku gan vairs maz izmantoju, bet nu jau būs tūliņ, ka varēs augšējam grodam pārliecoties, ar spaini no augšas pasmelt. Šādos apstākļos parasti ūdens ir negaršīgs.


Vakarnakt papūta drusku stingrāk, nu tā uz 18-20 m/s, gaudoja un kauca, bet bez būtiskiem postījumiem. No rīta zeme balta, ne kā sniegs, vairāk kā krusa, nu tāda puscentimetru bieza grūbu kārta. Rīts bija saulains un gaišs, bez ievērojama vēja. Ap pusdienlaiku viss baltums pazuda, mākoņi savairojās un sākās tradicionālā līņāšana/smidzināšana, kas turpinās arī patlaban, T+3°C.


Satelīts fiksējis zibeņus Latvijas ZA, Igaunijas un Krievijas robežas sadures rajonā. Priekšpusdienā bija virs +9°C, tagad tuvojas nokrišņu fronte, strauji ceļas spēcīgs vējš.
Sveicieni svētkos visām Meteolapas sievietēm!


Mainīgas intensitātes lietus kopš pusdienas kopā ar brīžiem niknām vēja brāzmām līdz apm, 21iem, suņa laiks. Viss drausmīgi slapjš un drēgns, lai gan temperatūra visu dienu +3-4°C.
Ādažu poligonā atkal mācības, kautkā tieši šopavasar izteikti skaļi artilērijas dārdi, agrāk tik traki nebija jūtams. Pat pakešu logi un visa māja vibrē. Mulkari, Jums tur puķupodi un desmaizes nekrīt zemē no galdiem?
Saprotu, ka tas ir nepieciešams armijas apmācībai, tomēr pašā valsts centrā, netālu no blīvi apdzīvotām vietām šitā blietēt ar artilēriju, manuprāt, ir par traku.


Saulaina diena, no rīta -7°C, pa dienu ap -2°C, tagad -2.9°C. Piesaulē zemes virskārta drusku atkusa, vecā veterānsniega krājumi šur un tur vēl tīri braši turas. Dārza arumos sasalusi tikai virsa, apakšā dubļi, es ar savu dzīvsvaru krītu cauri.


No rīta lietus, pusdienā biezs lietus, tagad nekā, drusku piesalst, T-2.5°C., Zeme klāta ar plānu pūdercukura kārtu, vietām nav arī tās.


Vakardienas sniegs vēl turas, lai gan mainīgā intensitātē līst kopš pēcpusdienas, tagad tiko pierima. Pēc grādiem pasilts, visu dienu ap +4°C, pēc sajūtām drēgns un auksts, droši ka slapjuma dēļ. Ielas vakar tiešām par velti tīrīja, visur lielas peļķes, lai gan redzamas arī sastumtā sniega kaudzes. Pagalmā ledus gandrīz nokusa, dublīši maziņi, jo iepriekš sasalušie vēl nav atkusuši, ūdens visam pa virsu. Pašlaik spiediens 736 mm/Hg, T+6.1°C.


Tomēr sniegs vēl ir, izņemot zem kokiem, no kuriem daudz ūdens nopilēja vakar. Vērojams piestaigāta sniega ledus efekts - slīd. T +4,1, tīri silts ar drēgnuma piešprici


Nokrišņiem bagāta diena, no rīta slapjš sniegs, ap pusdienlaiku jau stipra snigšana pie T ap +1°C. Sasniga apm. 7 cm, visi koku zari sniegā, īsta ziemas ainava. Nācās pat pie lāpstas ķerties, lai durvju priekšu notīrītu. Ar tumsas iestāšanos palika siltāks, viss, kas bija kokos sakrājies, sāka pilēt lejā. Tikko notīrīja ielu sniega tīrītājs, šobrīd T+3°C, līst. Baidos, ka pilsētas resursi sniega tīrīšanai ir velti tērēti, līdz rītam sniegs pats aiztecēs prom.


Tieši tā, pagajušajā gadā bija reti silts aprīlis! Mārča droši vien sajauca gadus, jo dažus gadus atpakaļ tiešām sniegs aprīlī ilgi noturējās. Konkrētu gadu neatceros, jo pierakstus neveicu.

Sagaidot martu
02.03.2019 23:39

Diena ar saules brīžiem un sniegputeņu brīžiem, kuri gan jūtamu pienesumu sniega segai nedeva. Temperatūra lāēnām pacēlās un tā arī palika karājamies ap nulli. Daļa no pagalma un arī daļa ielu pilsētā apledojušas, kušanas pazīmju nav.
Izklausās, ka Ādažu poligonā atkal mācības sākušās, ap pusdienlaiku bija tādas kanonādes, ka logu stikli vibrēja. Mulkari, Jums Saulkrastos puķupodi un desmaizes nebirst zemē, kad šitā bombardē?

Sagaidot martu
02.03.2019 23:35

Pēc vakardienas ekstra pasākumiem esam tikuši pie pāris centimetriem biezas sniega kārtas, kura mazliet notušē atkušņa postījumus, jo faktiski 80% sniega segas jau bija pazudis. Marts iesākās ar saulainu dienu un sasalušiem dubļiem, kuri februāra beidzamajās dienās jūtami lika sevi manīt. Dienas gaitā pozītīva temperatūra tā arī netika sasniegta, augstāk par -2.7°C neredzēju. Tagad pievakarā vispār viss nikni sasalst, šobŗid -8°C.
Turpmākās prognozes gan atgādina smaga alkoholiķa rīcību, kas no viena grāvja izlīdis, pārstreipuļo pāri ceļam un ieveļas otrā grāvī, šo procesu atkārtojot vairākas reizes.
Zemes virskārta jau bija atkususi un šāda negatīva temperatūra bezsniega apstākļos manī rada bažas par dārza stāvokli pavasarī, iespējams, ka daudz kas būs izsalis. Galīgi nav zināms, cik reizes vēl viss sasals un atlaidīsies.

Sagaidot martu
02.03.2019 00:23

Daļēji saulaina un pasilta diena, ap +6°C. No rīta, kamēr nebija saules, padrēgns bija, saulītē silti, tagad ne visai, T+2.5°C

Sagaidot martu
27.02.2019 23:57