Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Ziema pagaidām beigusies, sniegs vien mazliet vietās, kur bija varāk samests. Vismaz, kamēr nelīst, nav pārlieku slapjš. Var darboties ārā, jo ir silts- ap +5-7°C. Dienā pat bija daži mirkļi saules, pēcpusdienā gan pilnīgi samācās un vējš pastiprinās.


Atkusnis, visas baltās dekorācijas pagalam, slapja sniega šļura, ūdens no apakšas un nedaudz no augšas. T +2- +4°C, spiediens normā, labi ka vēl nav šņurkas.


Migla sabiezēja ap plkst.17iem, tagad it kā ir un it kā nav. Sniega baltums, sniegotie zari, pilsētas gaismas un atspulgi, dūmi- viss saiet kopā vienā mistiskā ziemas bildē. Parādoties miglai, sākās temperatūras lejupslīde, nokrita līdz -5°C, tagad turas nedaudz zem -2°C, diezgan kodīgs vēsums. Ap plkst.21-30 vēlreiz nedaudz uzsniga.


Strauji sabiezē migla.


Nupat pēcpusdienā uzsniga nopietni, kopā būs apmēram 15 cm. Tad ap plkst. 16iem R pusē skaidrojās, bija teiksmains saulriets- uz A pusi aizejošo mākoņu driskainā mala, zili dzelteni rozā debesis un pamalē tumši teiksmaini mākoņu krāvumi. T pa dienu 0 - +1°C, tagad krītas, -1.6°C. Nācās notīrīt sniegu, nu no tā vairs nevar izlocīties.


Beidzot ir gaisma kā dienā, tā naktī, pieriebusies jau tā slapjā tumsa! Saulaina un spilgta diena, saule gan pazemu virs horizonta, kā jau šajā gada laikā, tomēr spožais sniegs saulē rada tādu gaismas daudzumu ka pie saulesbrillēm jāķeras. Biju noilgojies pēc gaismas. Dienas vidū gan D puses jumts kusa, kūpēja un ūdens tecēja renstelē, gluži kā pavasarī. Pievakarē piesala līdz -3°C, tagad skatos, ka paliek siltāks +0.7°C. Toties sniegs pat tumsā rada gaismu un var visu redzēt, citādi tumšs kā pakaļā. Diemžēl, izskatās, ka tas tik uz kādu brīdi, atkal atgriezīsimies tumsā un slapjumā.


No rīta saulains, dažas grāda desmitdaļas zem nulles, zeme iekrāsota nedaudz balta no nakts sniega. Uzsalis nebija, bet pie apaviem dubļi vairs nelipa klāt. Saule un MMD noturējās līdz pusdienām, pēc tam mākoņains, T +1-2°C. Līdz ar tumsas iestāšanos vairākas sniega tūres, kas vēl turpinās, sniega sega šobrīd 6-10 cm, T+0.3
Saule, protams, patīkama, nepaguvu tā īsti izbaudīt. Zinot, ka šis sniegs ilgi nepaliks, kaut kā no tā prieku nejūtu, laikam vecums tuvojas...


Tempratūra strauji krīt, tagad +1.6, nedaudz snieg slapjš sniegs, drusku pūš ar.


Pelēka, relatīvi pasilta diena, T +5-7°C, līņāja līdz pēcpusdienai. Atkal dubļi, kuri bija pazuduši brīdī, kad piesala. Nemaz nestaigāju pa arumiem, bet arī pa zāli ejot, ap apaviem salīp dubļu čupas. Pašlaik +4.5°C, debesis skaidrojas.


Pagājušo nakti vismaz -6°C, no rīta varbūt pat vairāk. Liekas, ka viss ir sasalis, vismaz dubļu nav. Tagad mākoņains un nedaudz zem -1°C, vismaz nepūš. Sāku pierast pie aukstuma...


Pirms brīža bira balti putraimi, pa dienu arī daži saules brīži. T 0 - -3°C, vējš mazinās, bet vēl tomēr ir nepatīkams un jūtams. Radars rāda, ka no D puses nāk nelieli nokrišņi, iespējams, ka tas varētu būt sniegs.


Nu tā, pūš jau kuro dienu, vakarnakt vēl sals atnāca, ir ledus dīķī un citur. Pa dienu T 0- -2°C bet pie tādas pūšanas liekas ka ir -8-10°C, māju izpūta ātri. Jāpaiet laikam līdz pie šitā pieradīs, pagaidām nepatīkami. Ak jā, priekšpusdienā uz brīdi bija diezgan saulains.


Pelēka, pēc grādrāža arī pasilta diena. Reāli- normāli, var iztikt, vismaz nekas nesalst. Pēcpusdienā vairāk kā stundu arī lietus dažādās smaguma pakāpēs. Vairāki neveiksmīgi mēgīnājumi skaidroties, toties pēc tumsas iestāšanās zvaigznes un mēness, pamalēs balti mākonīši... Kāpēc šitā nevar pa dienu būt? "Virs zemes nav taisnības..."

Siltais novembra vidus
14.11.2019 22:38

Pelēka diena, kas slapja no abiem galiem- lija no rīta un pievakarē ar. Pēc grādiem silts, ap +8-10°C, bet mitruma un vējeļa dēļ padrēgns. Nu toties kājas puslīdz sausas un sniegs arī nav jāšķipelē, vismaz kāds labums. Var vēl šo un to piekārtot, lai pavasarī mazāk ko darīt un pa ziemu nekas pa kājām nemaisās.

Siltais novembra vidus
13.11.2019 23:52

Pagājušnakt bezkaunīgi spīdēja mēness pie ļoti maza mākoņu daudzuma. Cerēju uz sauli no rīta, taču tie, kuri agrāk ceļas, bez drēgnas miglas neko citu nav manījuši. Diena pelēka, vismaz labi, ka bez nokrišņiem. T ap +5-6, taču no pusdienas sāka un uz pievakari pastiprinājās nepatīkams vējš nu tā brāzmās līdz 10 m/s. Vējš daudza durvis, taisa visādus virpuļus un rauj pa gaisu vieglākas lietas. Līdz ar to ziemas jaka, jo pēc sajūtas ir 0- +3. Kā pilsētā iegriežos veikalā, pēc brīža nosvīstu, izeju ārā -atvēsinos , pēc brīža atkal visu pogāju ciet -apstākļi kā radīti lai apsaldētos.

Siltais novembra vidus
12.11.2019 23:05

Mēģinājumi debesīm skaidroties ap pusdienslaiku noveda pie nelielas līņāšanas un smidzekļa pievakarē pie T ap +6-7°C. Patlaban skaidrošanās mēģinājumi turpinās sekmīgāk kā dienā, jo redzams mēness brīžiem diezgan skaidrā debesu laukā.

Siltais novembra vidus
11.11.2019 22:07

Pagajušo nakti konstatēju, ka T pakāpusies līdz 10,2°C. Šodien gan tik silts nebija, ap+7-9°C, priekšpusdienā saulains un MMD, spirgts vējelis, pēcpusdienā apmācies, bez nokrišņiem, arī vējš norimis. Mazliet nopļāvu zāli dārzā, kas šur un tur paaugusies.

Siltais novembra vidus
10.11.2019 21:26

Faktiski otrā sausā beznokrišņu diena, šodien pat priekšpusdienā saule spīdēja varbūt pat vairāk kā stundu un tas jau ir sasniegums. T +5-8°C, pašlaik +7.1°C, spiediens 765 mm/Hg. Visi trakie ūdeņi noskrējuši, bet paslapjš vēl ir.


Nu ja, es te publiski sapriecājos un devos ārā strādāt. Mani prieki nebija ilgi, sākās intensīvs aerosolveidīgais smidzinātājs, kas nepilnā stundā mani padarīja slapju. Kad darbs bija pabeigts un devos iekšā mainīt drēbes, arī kafiju iedzert, tas draņķa smidzeklis arī beidzās - kaitniecība un sabotāža. T nemainās +4,2°C


Urā, šorīt nelīst! Kopš pirmdienas pēcpusdienas spainī ielijuši 35-40 mm nokrišņu. Dārzā ūdens drusku noskrējis. Pašlaik T +4,2°C, neliels mitronītis gaisā, vējš līdz 5 m/s, spiediens 748 mm/Hg