Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Pelēks, brīžam it kā mēģina skaidroties, pēcpusdienā lietus dažādās pakāpēc kopā ar vēju, kurš it kā neliels, taču daža laba brāzma velk uz 10-12 m/s. Tātad lidojošais ūdens, aerosols iesnu veicināšanai, izraisa šķavas. T drusku ceļas, tagad +6.6°C, spiediens nedaudz krīt, tagad 750 mm/Hg.


Ap dienvidu sniga kādas 10 minūtes. Pēctam, pievakarē un tagad aerosolveidīgais draņķis, kas kopā ar vēju 8-10 ms un T pie ap +2°C, padara to visu "īpaši baudāmu". Mājās ar lielākiem vai mazākiem "panākumiem" klepo un puņķojas visi. Labi vēl ka ķermeņa T pieturas normā.

Nedēļa ap nulli
15.02.2020 23:57

No rīta apokaliptiski tumši mākoņi, priekšpusdienā saulaini brīži mijās ar lietus brāzmām 10 sekunžu garumā. Pēcpusdienā saules vairāk, brīžam arī drusku papilināja. Tagad skaidrs un zvaigžņots, T +0.2°C, bezvējš. Piesalst.

Nedēļa ap nulli
13.02.2020 23:11

Papūta pa nakti drusku, domāju, ka vairāk kā 18 m/s nebija. Likās, ka vairāk pa augšu plosījās, pa leju nav nekas salauzts vai sagāzts. Šorīt nedaudz slapja sniega uz zemes. Spiediens 735 mm/Hg, vēl kādas 20 iedaļas un mans barometrs būs pa īsu. T +4,2°C.


Pagaiša, daļēji saulaina diena. No pēcpusdienas pūs aizvien jūtamāk, patlaban brāzmās apm. 12-15 m/s, daža arī spēcīgāka. Izskatās, ka vēja maximums būs no rīta.Pa dienu pasilts, tagad +2.5°C. Zeme tomēr vēl sasalusi, atkusuši un ar ūdeni pilni pāris virsējie centimetri, drausmīgi slidens.


Ap plkst.21iem uzsniga 1 centimetrs sniega, T -0.3. Tumsā ir gaišāks drusku palicis.


Bļāviens, ārā pūš vējš un līst lietus! T +2.2°C. Apsveicu!


Vēl viena normāla diena, no rīta saliņš ap -6°C, daži balti putraimi uz zemes. Pa dienu mākoņu jau krietni pavairaķ, arī daža itin jūtama vēja brāzma, tomēr gaismas pietiekoši. T ap +1.5°C, tomēr nekādas kušanas pazīmes. Ak nē, bija gan, verandā aizsalušais logs atkusa saulē un viss notecēja uz grīdas. Pievakarē mēnesnīca ar ļoti lielu dārzu apkārt, tā pamazām ieslīd aizvien lielākos un biezākos mākoņos, kuri skrien no DR puses, T joprojām grāda desmitdaļas virs nulles, pa laikam kāda nepatīkama vēja brāzma.


Beidzot brīnišķīga diena! No rīta ap -3°C, skaists saullēkts, daži mākonīši vai dūmu mutuļi, jo tautieši kurina, laikam salst dikti! Diena ar minimālu mākoņu daudzumu un daudz daudz saules, varbūt uzkāpa drusku virs nulles, pats neredzēju. Viss uzsalis, pats galvenais, nav dubļu, un iedomājieties, nekāda slapjuma pilnīgi. Tik vien kā sniega baltuma pietrūkst. Pat dažas veselības problēmas un ne visai teicamā pašsajūta ļauj sajust patīkamo saules apspīdēto vēsumu. Tagad pievakarē viss skaidrs, mierīgs, temperatūra krītas, patlaban -4°C. Rīt varbūt uzsnigs.
Faktisko laika apstākļu kartē redzams, ka šobrīt Latvijā nav nevienas novērošanas vietas ar pozitīvu temperatūru, pat piekrastē ne.


Pa dienu īsi brīži ar sniegpārslām līdzīgiem lidojošiem objektiem gaisā, pēc tumsas iestāšanās arī kaut kādas sēnalas bira. Šīs parādības man izdevās redzēt ne vairāk kā minūti, pārdesmit sekundes. Neliels vējelis vismaz' celiņus nožāvējis, arī mitrumā sabriedušās mājas un šķūņa durvis sāk labāk darboties. Velk uz piesalšanu, tagad zvaigznes un mēnesnīca, T ar tiksmi kristies, pašlaik +0.1°C


Ar nelieliem pārtraukumiem līņā visu dienu, ap dienvidu pat intensīvi. Arī vējš pa brīžam jūtams. Ja no rīta vēl bija ap +6°C, tad tagad pie ap +3°C. Paies dažas dienas, tad redzēs, kas būs. Galvenais -pārāk nesacerēties vienā vai otrā virzienā. Kas ir, tas ir, kas būs, tas būs.


Nu gan no pusdienas kā sāka līt, viss traki pielija, pagalmā nekam nevajadzīgs ūdens pa zemi mētājas. Pilsētā viss vienās peļķēs, Raiņa parkā uz viena no galvenajiem gājēju ceļiem peļķe 20-30 m garumā. Nepieciešamas vismaz 2 cm biezas zoles, lai cauri ietu; zāliens gar celiņu jau "uzarts" ar dāmu papēžiem, tālāk jau dziļāks ūdens. Man, protams, pie kājas, es ar velosipēdu.
Lielais lietus beidzās ap 17iem, talāk bija aerosoveidīgais smidzeklis, pilēšana no kokiem. Tagad vakarā vēl temperatūra līdz +7.2°C pacēlās, tikai tam siltumam nekādas jēgas nav- drēgns mitrums vien. Beidzot esmu saķēris iesnas, līdz šim biju no tām veiksmīgi izvairījies.


Kā šovakar, tā arī vakarvakarā gaisā virmo ļoti slapja sniega vai bieza lietus pārslas, vakar vēl ar nelabu vēju un T 0- +1°C. Šodien ap +3°C, nepūš, toties jau no dienvidus intensīvs aerosolveidīgais draņķis. Beidzamā jaukā diena bija svētdiena, kad Siguldas pilsdrupās bija ziemas restorānu pasākums, šonedēļ laikam sauli neredzēt.
Vienīgais pluss- neatceros, ka kaut kad šajā laikā būtu mūrējis lauka apstākļos. A nē, bija gan -2007.gada janvārī rakstīju bakalaura darbu un paralēli tam raku dīķi.


No rīta vējš brāzmās 12-14 m/s, ap plkst.11iem vēl pamatīgs lietus gāziens, kas R puses logā zvetēja ka rībēja vien. Cerēju, ka vismaz stiklu no ārpuses nomazgās, bet nekā- viss plankumains, Vismaz pēc plkst.14iem vairāk nelija. Pēc tam pelēks, mitrs mierīgs, T ap +5°C.


Diena sākās tradicionāli pelēkos toņos, T ap +4-5°C. Pēcpusdienā sāka vējš pūst, iespējams, paliekas no tā, kas Lielbritānijā ārdījās. Pievakarē brāzmās tā uz 12-15 m/s. Pat elektrība sāka raustīties.
Ievēroju, ka šāsdienas vējam tāda huligāniska daba- ka tik izraut durvis no rokām ārā, atvērt līdz galam un ar brašu vēzienu cirst ciet, ar acīmredzamu vēlmi nodarīt tīšus miesas bojājumus tam, kas durvīm ceļā, pasarg dievs, vēl kāda kāja vai roka tur gadās. Pievakarē vējam pievienojās skarbas lietus lāses. Uz veikalu ejot, samērcēja labo sānu, mājās nākot- kreiso sānu. Simetrijai tak jābūt. Patlaban nelīst, vējš tā kā pierimst, lai gan, ej nu sazini.


Nu re, a mēs plusus salikām, speciāli, lai iezāģētu (:


Pēc pirmdienas rīta puteņa bija 3-7 cm sniega, darbojās sniega tīrīšanas tehnika, dažviet bija nopietnas čupas sadzītas. Ap 8iem nāca kas mitrs no gaisa, T pie ap 0. Rīgā dienas vidū slapja žļurga. Siguldā pievakarē sniegs vēl bija, bet jau mazāk. Pa brīžam kaut kas mitrs nāk no gaisa, no kokiem pilst. Tagad T +2.3


Izlasīju Jūsu rakstīto vairākas reizes, nācās cīnīties ar stipru vēlmi ieliet pamatīgu viskija glāzi un izdzert. Laikam latviešu valoda nav dzimtā un izmantojat Google translator :)
Dažas dienas iepriekš minēju, ka lietuvieši paziņoja, ka vairs neuztur old meteo.lt no 02.01.2020., kas man ir liels zaudējums.


No rīta lietus un saule, tagad vējš un pa brīžam putenis,T+ 2,3


Sev par dziļām skumjām konstatēju, ka lietuvieši vairāk neuztur old meteo.lt versiju (ja pareizi lietuviešu valodu saprotu), kas man bija ilgu gadu garumā mīļākais modelis, kurā pa fikso iemest aci. Man ir sēras...
Pareizi, priekš kam viņiem par Latvijas teritoriju rūpēties, ja tā viņiem nemaksā! Varbūt ieteiksiet alternatīvas kvalitātes un uzskatāmības ziņā?
A laiks- nu kāds gan viņš var būt, T+4°C, pelēks, pēcpusdienā līņāja un drusku pūta ar, taisni riebjas atkal rakstīt vienu un to pašu.