Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Atklāta peldsezona Saulkrastos, viena no visu laiku agrākajām. Ūdentiņš silts, pludmalē man ir pa karstu, nesaprotu, ko tie cilvēki tur stundām kaltējas. Es tik drusku atpūšos, apžāvējos un jūrā atpakaļ.


Tagad, plkst.00-07 T +20.2°C ārā un +24.5°C iekšā, tatad par apkuri nav jārupējas (ha-ha). Cik bija C pa dienu, neapskatījos, bet sāku izvairīties no darba ārā, īt īpaši tiešos saules staros un pa dienas vidu- nu kāpēc jāmocās, dzīve tam nav domāta. Arī pa vakariem var darboties ārā vismaz līdz plkst.22-45. Darāma pietiek gan iekšā gan ārā, šis laiks ir jauks atpūtniekiem, darītājiem ir smagi.


Dienas pirmā puse apmākusies, pusdienlaikā noskaidrojās un izvērtās saulaina un silta diena, T ap +20-22°C Vakars pēc grādiem (T +13°C) it kā nav auksts, bet pēc sajūtām vēsi, jaciņa jāuzvelk. Vakar tas pats bija, svētdien vispār- plīts bija jākurina.


Diena sākās kā parasti beidzamajā laikā, no pusdienas aizvien vairāk mākoņu R pusē. Pēcpusdienā samācās galīgi, ap plkst 17iem sāka līt ar pamatīgu gāzienu. Pēc tam mēreni dažādā intensitātē, nu jau laikam beidzies- nevar saprast, pilst no mākoņa vai kokiem.


Šodien beidzās 4-dienu cikls ar rībināšanu A pusē. Ap dienvidu bija redzamas iespaidīgas mākoņu gubas DR-R pusē, bija arī kāds patāls pērkona rībiens dzirdams, uz vakaru tas viss pazuda. Lai gan radarā veroties, izskatījās, ka mūspusi ari kaut kas var sasniegt. Tātad, vai nu pa labi vai pa kreisi, a pavidam nekā. Parasta vasarīga diena, zilas debesis, dzelteni mākonīši, neliels vējiņš, T ap +22-24°C. Rītvakara ciklons var vēl to pašu sabojāt uz brīvdienām.


Lietus šodien pa dienu arī vienīgais bija, laikam kāda statiska kļūda. Toties piegāza pamatīgi- vagās bija ūdens uz brīdi, peļķes līdz vakaram neizžuva. Pārejais laiks pilnīgi analogs iepriekšējām 3-4 dienām- nemitīga negaisu staigāšana gar A pamali.
Pāgājušo nakti vēl biju augšā ap plkst. 04iem, ausa gaisma, pa malām gleznaina migla, smaržas, putnu dziesmas, jauki. Gaiss likās tāds biezs. Saskāros ar parādību, kas ir bijusi ziemas salā, bet ne tik izteikti- pīpējot izpūsts dūmu mutulis paliek deguna galā karājamies un nelido prom, neizklīst, karājas kā tāds burbulis. Lēkāju pa pagalmu, burbuļmākoņus taisīdams.


Jau 10 minūtes intensīvi līst, pērkons nav, T no +23°C nokritās uz +19,8°C, viss smaržo. Iespējams, ka šodien mūsu kārta salīt...


Kā jau Migla pieminēja, šodien paste/copy no vakardienas- tikai rūca biežāk un vairāk. Vairākas reizes likās, ka tulīt ar maliņu aizķers, bet nē. Vienu brīdi gan 5 sekundes papilēja no pilnīgi skaidrām debesīm, i viss.


Jau vismaz otro dienu viena un tā pati programma. No rīta skaidrs, mazmākoņains vai MMD, ap plkst.12-14iem A pusē savelkas kaut kas pelēki zils, ar gubām vai bez. T 23-25°C, vairāk vai mazāk sutīgs. Šodien bija divi pērkoni dzirdami. Tad redzami mākoņos tā sauktie "nokrišņu aizkari". Tas viss aizvirzās gar A pusi no Z uz D. Pēcpusdiena mākoņaina vai gandrīz apmākusies, sutīga. Vakarā vairāk vai mazāk noskaidrojas.
Pēc radara kā vakar, tā šodien nokrišņi iet strīpā vien, kaut kur pa Līgatni un Ieriķiem. Sieva gan tur brauca vakar, teica, ka viss sauss esot.
It kā mitruma zemē pietiek, tomēr derētu saplaisājušajai virskārtai kādu siltu lietutiņu. Tāpat arī visādiem lapu kaitēkļiem, kuri tagad siltumā sparīgi savairojušies.


Kaut kur bija rakstīts, ka pret kolorado vaboļiem vajagot kartupeļu laukos gurķmētras ieaudzēt, tās šiem strīpaiņiem nepatīkot. Man viņas kā nezāle un kolorādi gadiem nav redzēti.

Beidzot vasara!
08.06.2021 22:44

Iestājušies mazliet dīvaini laika apstākļi- daudz mākoņu, bet ir silts. Šodien diezgan saules, vakar bija gaiši pelēka, mākoņaina diena, bet T turējās pie 21°C. Beidzot var atgūt iekavētos āra un dārza darbus. Tāpat viss dīgst un aug, protams zāli ieskaitot. Tas, kas sēts un stādīts vēl ap 20.aprīli, uzdīga reizē ar to, kas sēts maijā. Tā ka siltums un saule pats svarīgākais. Mitruma pietiek, viss jāirdina, jo zemei pa virsu izveidojusies sakaltusi garoza ar plaisām.
Man patīk ši mēreni vasarīgā stabilitāte, kad viss notiek, bet vēl nav tik karsts, ka grūti darboties, tāpat apstākļu nemainīgums, jo nav katru dienu jāsecina, ka prognoze atkal šķērsām vai pa nakti izmainījusies pretēji iepriekšējai.


Malacis, ka nodarbojies ar dārzkopību! Paša audzēts vienmēr garšīgāks kā pirktais veikalā. Lai labi aug!


Jau cerēju, ka šodien būs otrā bezlietus diena un gatavojos zāles pļaušanai. Tomēr- ja valstī kaut kur bija trīs mākonīši (radarā divi mazi un viens neliels), tad tie bija manā apkārtnē un no tiem nolija divas reizes, sākumā drusku, pēc brīža ātri bet kārtīgi. Bet visumā diena diezgan laba, ir jau arī citas lietas bez zāles pļaušanas.


Tiešām, visa diena bez lietus! tas kaut kur jāatzīmē...


Pēcpusdienā vairāk saules, vēl dažreiz nolija. Pievakarē, t.i. pēc 18iem, staigāja apkārt ļoti draudīgi mākoņi, drusku papilināja un viss. Tagad liels un smuks pilnmēness mākoņu spraugās, T +9.8°C. Dārza un teritorijas sakopšanas darbiem un nezināmu laiku norauts stopkrāns. Varbūt prognozes piepildīsies un līs mazāk, nu jau līdz Jāņiem pietiek.
Ap plkst.15-30 Murjāņos,pie sporta skolas, gāza lietus kā balta siena, 20 minūtes no mašinas iziet nevarēja, kad varēja kaut cik, tad kājas slapjas jo uz zemes sausas vietas nebija. Ap plkst.17-30 pie Sēnītes viaduktiem gāza lietus, piles tādas ka katra 50 grami (veči sapratīs), likās, ka mašīnu no ceļa noskalos.


Nu šorīt tāāāds gāziens, ka tas lietus, kurš bija līdz šim, ir tikai tādas kaķa asaras. Cikos sākās, nezinu, beidzās ap plkst 13iem. Pateikt, ka viss ir slapjš, nozīmē nepateikt neko. Tagad drusku tā kā skaidojas, T +11,8°C.


Kādu stundu līņā un smidzina, nekādas kārtīgas līšanas nav, tāds šmurgātājs vien. Jo darīšana ārā ir sašmurgāta. T +14,8 C, vējš 5-10 m/s.


Saule caur augstiem, dūmakainiem mākoņiem, T +17°C, vējš 8-10 m/s. Silts. Nelīst. Pagaidām...


Pa hokeja spēles translācijas laiku, tātad, no 16iem līdz 18-30 bija noskaidrojies un palicis diezgan saulains. Nezinu, vai hokejs pie vainas, bet pēc spēles sākās manā rajonā sen nepieredzēts zāles pļaušanas bums. Vienlaicīgi plāva vismaz 10 pļāvēji- ar raideriem, trimmeriem, benzīna un elektriskajiem pļāvējiem. Troksnis drausmīgs un visas pusēs. Zāle bija drusku apžuvusi, tauta noilgojusies pēc pļaušanas, jo nezin kad varēs atkal. Nemot vērā esošo stāvokli, pievienojos pārējiem, rāvāmies līdz krēslai. Vakars jauks, debesis skaidras, liela mēnesnīca, T +10°C


Ja bija skaista rītausma pie skaidrām debesīm, tad pie saullēkta jau mākoņi parādījās. Rīts vēss, T pie +7°C. Pēc tam mākoņi vairāk un vairāk, ap plkst.13iem nolija un izbojāja domas par mēģinājumu sākt zāli pļaut. Nu nav man tādas tehnikas ar iekšdedzes dzinēju, ka varu dragāt pa visu slapjo zāli un šķaidīt ūdeni pa gaisu. Pašlaik T +13,6°C, mākoņi tādi ka var līt jebkurā brīdī.