Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Mēģinājumi debesīm skaidroties ap pusdienslaiku noveda pie nelielas līņāšanas un smidzekļa pievakarē pie T ap +6-7°C. Patlaban skaidrošanās mēģinājumi turpinās sekmīgāk kā dienā, jo redzams mēness brīžiem diezgan skaidrā debesu laukā.


Pagajušo nakti konstatēju, ka T pakāpusies līdz 10,2°C. Šodien gan tik silts nebija, ap+7-9°C, priekšpusdienā saulains un MMD, spirgts vējelis, pēcpusdienā apmācies, bez nokrišņiem, arī vējš norimis. Mazliet nopļāvu zāli dārzā, kas šur un tur paaugusies.

Siltais novembra vidus
10.11.2019 21:26

Faktiski otrā sausā beznokrišņu diena, šodien pat priekšpusdienā saule spīdēja varbūt pat vairāk kā stundu un tas jau ir sasniegums. T +5-8°C, pašlaik +7.1°C, spiediens 765 mm/Hg. Visi trakie ūdeņi noskrējuši, bet paslapjš vēl ir.


Nu ja, es te publiski sapriecājos un devos ārā strādāt. Mani prieki nebija ilgi, sākās intensīvs aerosolveidīgais smidzinātājs, kas nepilnā stundā mani padarīja slapju. Kad darbs bija pabeigts un devos iekšā mainīt drēbes, arī kafiju iedzert, tas draņķa smidzeklis arī beidzās - kaitniecība un sabotāža. T nemainās +4,2°C


Urā, šorīt nelīst! Kopš pirmdienas pēcpusdienas spainī ielijuši 35-40 mm nokrišņu. Dārzā ūdens drusku noskrējis. Pašlaik T +4,2°C, neliels mitronītis gaisā, vējš līdz 5 m/s, spiediens 748 mm/Hg


Līst visu dienu, tagad aerosolveidīgs smidzeklis, T+3-5°C, vēja nav vai arī tas minimāls. Dārzā pamazām applūst zemākās vietas. Man ta vēl nekas, citiem siguldiešiem ir tāāādas lāmas vai vispār viss zemes gabals ūdenī un līdz durvju slieksnim problēmas tikt sausām kājām.


Svētdiena bija silta, ap +9-10°C, dienas pirmajā pusē pat nelija un ārā varēja pat ļoti normāli un ar patiku darboties. Pēcpusdienā, protams, sāka līt un nav rimis vēl šobrīd. Nu labi, varbūt bija nelieli pārtraukumi, taču tik un tā pilst no kokiem un citurienes, tā ka liekas, ka līst nepārtraukti. Šodien no rīta vēl ap +9°C, dienas gaitā vēl piebiedrojās jūtams vējš, tagad tikai +4°C. Viss paliek aizvien slapjāks, dīkim 25 cm no augšas, dārza arumu malās parādās ūdens, siltumnīcā, kur man celiņi vienas lāpstas tiesu zem zemes līmeņa, viss ūdenī. Pietiek pa zālienu vienā vietā nostaigāt trīs reizes, rodas dubļi. Kas vēl būs pēc rītdienas lietus?
Uz sestdien uzdoto jautājumu par oficiālajiem nokrišņu mērijumiem Siguldā man neviens neatbildēja. Iepriekš dārzā nolikto mērspaini aizpūta vējš, šodien noliku atkal un atbalstīju ar dažiem ķieģeļiem. Lai apmierinātu interesi, jāmēra pašam, ķieģelis ir saimniecībā universiāli izmantojama un vienmēr noderīga lieta ):


Vakar lija no rīta, dienas otrā puse bez lietus. Šodien līdz pusdienām bez lietus, toties ass vējš visu nožāvējis. Pavēss, pie ap +5°C, vējā vēl sliktāk. No pēcpusdienas atkal līņā un līst. Viss slapjš, dīķis teju vai pilns, siltumnīcā celiņos ūdens. Nevaru vairs atrast LVGMC to vietu, kur Siguldas novērojumu stacijas (tās, kura pie Domes) datus var apskatīt, arī šitais www.laapc.lv izskatās vispār uzkāries. Man liekas, ka nupat ir dikti daudz nokrišņu.
Iesakiet, lūdzu, kur var apskatīt Siguldai pēdējās dienas (dienu) nokrišņu daudzumu, interesē arī citi dati.


Siguldā no rīta vējš+ lietus+sniegs+T+3°C, vienvārdsakot slapjdraņķis, vietām uz zemes jau balts iekrāsojas. Rīgā dienvidus pasilts, faktiski bez nokrišņiem. Siguldā atgriežos ap 19iem- intensīvs lietus ar pārtraukumiem, gigantiskas peļķes, drausmīgi slapjš. Tagad līņā, T+3.8°C.


Skaista, saulaina diena, tik tāds pavēss, T +3-5°C. R pusē visu laiku mākoņaina pamale -acīmredzot tā ir ziema Rīgā un pierīgā. Pievakarē T noslīdēja dažas desmitdaļas grāda zem nulles, tagad ir +0.6°C. Pirms brīža gaisā lidinājās baltie odiņi, tagad vairs nekā.
izskatās, ka rīt gaisa masas maina kustības virzienu no Z uz ZR un mums arī tiks kāds snidzinātājs un slapinātājs (es to nemaz nevēlos). Priecē, ka prognozēs T atgriežas daudz maz normālā režīmā. Man vēl ir ko darīt šajā sezonā, ziemas miegam neesmu gatavs.
Rīt apmeklēšu Rīgu, tiesa gan skumja iemesla dēļ, apskatīšos, kā tur tā ziema izskatās.


Vakardiena vēl pieturējās pie ap +7°C, dienas pirmā puse saulaina, pēcpusdienā samācās, pievakarē lija. Pa nakti nežēligi lija. Šorīt saule, MMD, viss briesmīgi slapjš, T tikai +3-5°C pa dienu, ciešami. Pēcpusdienā samācās, T pazeminājās. Diena bez nokrišņiem. Tagad redzamas zvaigznes, tātad mākoņu nav, T svārstās no -0,1 līdz -0,5°C. Ārā sāk salt, arī darbnīcā neomulīgi, pat ar metināšanu nevar sasildīties, jāmeklē siltās darba drēbes. Un par ziemas laiku un agrajiem tumšajiem vakariem vispār nav iespējams cenzēti izteikties! Par "pūcēm" jau vispēr neviens nedomā!


Lūdzu nē, vēl tak sniegam būs laiks un aukstumam arī!


Pie vakardienas pasiltā smidzekļa un nelielas līņāšanas laiku pavadījām Līgatnes dabas takās. Vakarā konstatēju, ka spiediens zems, pieklauvēju ar pirkstu pie barometra (viņš pa laikam iesprūst), vispār uz 740 mm/Hg nokrita. Šodien no rīta apmācies, nedaudz līņāja, ap pusdienslaiku sāka pūst, brīžam saule, brīžam vēja pa gaisu triekts spēcīgs lietus, silts, T +12-13°C. Vējš savu maksimumu sasniedza neilgi pirms tumsas iestāšanās, brāzmas max 18-22 m/s. Pāris reizes savai cepurei skrēju pakaļ, lidoja viss, kas slikti nolikts- plēves, spaiņi, pa kādam slikti pieslietam dēlim un šīfera loksnei. Brāzmās pa laikam dzirdami brīkšķi, kas atgādina norauta jumta skārda daudzīšanos. Ceru, ka man pretīm esošajam bērnudārzam "Tornīši" viss kārtībā, no ielas nekā neredz.Uz zemes daudz čiekuru, zem liepām daudz nolauztu sausu zaru, daži diezgan prāvi. Elektrība bez traucējumiem, Siguldas galā pie "Šokolādes" jau no pusdienas it kā sēžot tumsā. Tagad paliek vēsāks, T ap +7°C, vējš norimis, brīžam līst.


Otrā sausā diena pēc kārtas, tiek intensīvi veikti beidzamie dārza darbi un teritorijas sakopšana, jo 88% lapu ir nobirušas. Pateicoties sausumam, vācu lapas ar zāles pļāvēju, kas lapas lieliski rauj augšā uz savācējmaisu un pie reizes pēdējo zālu nopļauj, lai kūla neizveidojas. Visu lieku kompostā. Tiek veikta arī zemes aršana ar motobloku, zeme pasausa, birst. Rīt jādotas mātei palīgā, sestdien neliels pasākums, tālāk nezinu, vai laika apstākļi ļaus turpināt sakopšanu. Dienas pirmajā pusē apmācies, T +9-12°C. Ap plkst.16iem beidzot noskaidrojās un apmēram divas stundas mūs aplaimoja Viņas Augstība Saule. No tā gan diži siltāks nepalika, pievakarē pat vēsāks. Toties kāda rosība sākās visriņķī! Visur sāka rūkt motori -lapu sūcēji un pūtēji, zāles pļāvēji un kas tik ne vēl. Kaimiņu pagalmos parādījās neredzēti daudz tautas, kas metās virsū lapām un rudens drazai. Saulei par godu, nevar tikai dienvidos un Kurzemē spīdēt, citiem arī vajag. Tagad T +7,8, pavēss.


Pelēka, silta diena ar vairākārtējiem ne īpaši veiksmīgiem mēģinājumiem skaidroties, T +10-12°C . Ievēroju, ka viss bija neparasti sauss, laikam gaisa mitrums samazinājies, higrometra man diemžēl nav. Varēja labi padarboties rudens vākšanā, pievākšanā un savākšanā. Patlaban T+9.6, spiediens 765 mm/Hg.


Jaunais cilvēk, man nudien nav skaidrs, kādas Jums ir tiesības apstrīdēt jebkura Meteolapas komentētāja veiktos temperatūras nolasījumus. Pie tam Jūs to pamanāties izdarīt vulgārā un personību aizskarošā veidā, izrādot komentētājam klaju necieņu. Šaubos, vai Jūs šodien bijāt Līvānos un izdarījāt temperatūras mērījumus. Vismaz Jūs to neminat, līdz ar to Jums nav ne pamata, ne tiesības apšaubīt Lightning veiktos temperatūras nolasījumus. Jūsu sistemātiskie "uzbraucieni" Lightning un vēl dažiem citiem, dod man kā Meteolapas lasītājam un pa laikam arī komentētājam no tās paša pirmssākuma, tiesības, kā arī uzliek pienākumu ielikt Jums ne tikai negatīvu vērtējumu, bet arī pamācīt, "kā jādzīvo".
Par temperatūrām, to mērīšanu, temperatūras atšķirībām Meteolapā ir runāts jau desmitiem reižu, tomēr ir vēlreiz jāatkārto ka Meteolapa ir amatieru saiets, kurus vieno kopīgas intereses, katrs mēra temperatūru ar ko un kā grib.


Miglains, pilstošs, pelēks, labi vēl ka T+13,3. Acīmredzami solītā siltā diena izpaliks. Manā skatījumā piektdiena varētu būt jauka.


Visu laiku mēģina skaidroties, bet kā nesanāk tā nesanāk. Ap12iem pat jūtami nolija, pusmaratonistiem un citiem skraidelētājiem pa "prieku", T +14. Lapas birst acīmredzami, puse koku jau pliki.


Pelēka, bet pasilta diena, reizēm nedaudz uzsmidzināja, viss mitrs. Biju sēnēs Silciemā, nekā spoža, kārtīgai mērcei salasījām. Pārsvarā vairāki sviesta beku paveidi, rudens sēņu vispār nekādu, daudz mušmires, visādas nezināmas "suņu sēnes". Sēnes arī "pavecas" vai pavisam vecas, jaunu un mazu faktiski nav. Mežs jau guļ, nav ne kukaiņveidīgo, ne putnu, ne citas kustīgas radības.


Patumša, pelēka un mitra diena, dienā gan nelija, tomēr kaut kāds mitrinātājs bija, T pie ap +13°C. Vakardienas darbs pazudis bez pēdām, it kā neko nebūtu darījis, viss atkal kārtīgi pielapots.