Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Šorīt apmācies, ap plkst.9iem pat nolija, uz ielas bija peļķes,zem kokiem gan sauss,zināms svaigums bija jūtams. Vēlāk vēl dažas reizes nedaudz uzlīņāja, Konstatēju, ka man patīk lietus pie šādas gaisa temperatūras. No paša rīta T+20, tagad +23.3, sutīgs , saule caur puņķainiem mākoņiem.


Diena karsta, T+27-29, ļoti jūtams A vējš dienas pirmajā pusē (traucēja braukt ar velosipēdu). Toties tagad, faktiski plkst.23os, ārā T +23,5, iekšā +26,1. Šitādus vakarus es atceros tikai tajā gadā, kad arī bija karsts un Krievijā meži dega, varbūt vēl kaut kad bērnībā


Piekrītu par 110%


Karsta un sutīga diena, T ap +26-28, saulē vispār neko normāli nevar darīt, katrs, kas to dara, tiek izsautēts savā sulā. Pievakarē mākoņu daudzums pieauga, suta gan īpaši nemazinājās. Ap plkst.18iem pēc dažiem slinkiem pamales pērkoniem, bija viens tuvs grāviens, tad bija vēja brāzmas kādas 3minūtes, izskatījās jau pēc triecienvētras, un pamatīga lietusgāze kādas 3 minūtes, Tas arī viss, bija vēl kādi pērkoni pa katiem, vēlāk noskaidrojās, parādījās saule. Tagad T+20 ārā un +24,7 iekšā, lai gan logi vaļā.


Karstums un suta no paša rīta. Ap psdienlaiku no A, ZA puses sāka nākt negaisa mākoņi, taču visi kā viens nāca virsū, tad pagriezās un aizgāja gar D malu. Pērkona dunoņa gandrīz visu dienu, bet mazāk kā vakar. T no +25 līdz +27. Pievakarē tomēr trāpija divas nelielas lietusgāzītes ar slinku pērkonu pa kaktiem. Tagad viss kluss un mierīgs, T+19


13.jūlijā- suta, T +24-27, faktiski no plkst.11iem līdz plkst.19iem ar nelieliem pārtraukumiem kaut kur apkārt dzirdams pērkons. Tāda kārtīga negaisa nebija, bija vairākas nelielas lietusgāzes un arī mazāka palīņāšana.


Meitu ar riteni izdevās atdot mātei, kas tur nejauši trāpījās, ar dēlu pa visu trako lietus gāzienu un gigantiskām peļķēm ķoksējām mājās, kur nonācām galīgi slapji, drēbes varēja izgriezt. Nokrišņu daudums apmēram 20-30 mm, lietus beidzās ap plkst.19-30 vai drusku vēlāk. Dārzā, kas pirms tam bija jūtami izkaltis, vagās bija redzams ūdens. Visi notikuma dalībnieki sausi un pagaidām veseli.
Latvijas radars laikam atkal nedarbojas pienācīgi. Prognozēs bija paredzēta samērā neliela lietus un negaisu iespējamība, tomēr notika tā kā notika.


Dienas pirmajā pusē MMD, T ap+26-27, pēc sajūtas pamatīga suta, kaut ko darīt saulē grūti. Ap plkst.16iem mākoņu daudzums pieauga, saule pazuda. Biju ar jauniešiem uz ezeru, ap plkst.17iem mūsu uzmanību pievērsa mākonis DA pamalē, tālumā, zem kura bija redzams izteikts lietus aizkars. Nepievērsām uzmanību it kā nekaitīgam mākonim virs tuvējā meža ZA pusē. Kad tālumā atskanēja pirmie pērkona rūcieni, nolēmām doties mājās, jo bijām ar velosipēdiem un salīt negribējās. Ap plkst.18iem, izbraucot uz Mālpils ceļa, nekaitīgais mākonis atklāja savu patieso dabu ar gigantisku lietus aizkaru. Skats bija episks, man nebija līdzi telefona un iespējas nofotografēt, kā arī mēs negribējām negaisa laikā atrasties lauka vidū, līdz pilsētai apt.1,5 km, jaunākai braucējai 10 gadi. Līdz pilsētai tikām līdz ar lietus sākšanos un patvērāmies veikalā "zepsa" rajonā, jo līdz mājām vēl kādi 2-3 km. Pērkons bija slinks, tikai tālumā un pa mākoņiem, toties lietus gāza ar pauzēm 1-3 minūtes vairāk kā stundu.


7.jūlijs bija pirmā vasarīgā diena kopš jūnīja beigām, T pie ap +20, daudz saules, bez rudenīgiem mākoņiem un auksta vēja. Labs laiks strādāšanai, varbūt vēl izdosies arī vasaras atpūtu izbaudīt.Kā jau rakstīju iepriekš, nedēļu pirms Jāņiem garās līstēs (3-4m) ar melno līmlenti (Makgaiverene saucās žargonā), pielīmēju vecus baltos aizkarus kā karogus, Šos karogus uzvilku kokā augšā un ar to pašu līmlenti līstes pietinu pie koku zariem. Tad no putniem bija miers,līdz Jāņu lietus laikā bezkaunīgu strazdu bars bija ielidojis (paši nebijām mājās), tiem tie karogi pie vienas vietas, bišķi pacūkoja. Lietus dēļ dažas ogas bija pārsprāgušas, tātad gatavas. Vakar un šodien ar dēlu no diviem kokiem nolasījām ap pieciem spaiņiem (neskaitot to, ko apēdām). Nozāģēju tikai divus zarus, kurim galīgi nevarēja tikt klāt, neapdraudot veselību.


Vakar bija ap +27, atklājām peldēšanās sezonu Ungura ezerā. Šodien ap +24 līdz pusdienai, baigā suta, sviedri līst. Tad samācās, nedaudz papilināja, t nokritās līdz +21, suta pazuda. Pievakarē mākoņu daudzums samazinājās, bija arī nedaudz saules, T ap +18. Lietu traki vajag, lai gan laika prognozes uz svētkiem galīgi neiepriecina, varbūt vēl mainīsies, cerams, ne uz slikto pusi.


Arī man tā šķiet, pat zemenes knābāja. Saldajos ķiršos saliku un garām latām ar limlenti piestiprinātus vecus baltus aizkarus kā karogus. Pēc tā pasākuma trakie strazdu bari pazuda. Ir redzēts kāds rets knābātājs, bet tie nenodara tādu postu ka strazdu bari. Vēl nedēļu vajadzētu noturēties, tad manā ieskatā varētu būt lasāmi nost. Ja vien laika apstākļi savas korekcijas neieviesīs.


Šodien svētki, gandrīz vai jāiedzer, jo priekšpusdienā gandrīz stundu nopietni lija. Arī pa nakti bija drusku palīņājis. Viss nopietni atdzīvojies, liekas, ka kartupeļi dienas laikā vismaz par 5 cm paaugušies. Pēcpusdienā bija vairāki momenti, kad likās, ka tūliņ līs, bija sīkas lāsītes un lietus smarža, taču pievakarē noskaidrojās. Paldies par to pašu!


Siguldā pie manis lija 10-15 minūtes, saslapināja asfaltu, tas vis jau bija nožuvis pēc pusstundas

Pāris dienu atslodze
05.06.2018 00:15

Tieši tā! Šodien ēnā konstatēti +27 komats kaut kas grādi ap plkst.16iem. Tiem,kam nav saimniecības un dārzu, atpūta laba. Pastrādāt venkārši grūti, nenodarot pāri veselībai. Pa dienu darbojos darbnīcā, arā tikai ap plkst. 19iem. Dienvidū biju pilsētā, bez saulesbrillēm pilnīgs vakars, acis žilbst un asaro. Patlaban ārā +18, iekšā ap +22


Pēc jauka un silta rīta ap dienvidu saules palika mazāk un mazāk, savikās mākoņi. Tad sāka pūst neganti auksts vējš, T no apm. +20 nokrita uz +14. Brīžiem nedaudz papilināja lietus, kas nekādas pēdas neatstāja, celiņi bija sausi 10 minūšu laikā. Varbūt rīt.... Vakarpusē nedaudz sāka skaidroties, tagad vēja nav, T+13.4


Man te pamatīgi nopludināts, pēc radara skatoties, ap plkst. septiņiem-astoņiem, Pats neredzēju-gulēju


Nu jau kārtējā karstā maija diena, esmu pārtraucis tās skaitīt. Maijā tik ilgstošu karstuma periodu ar tik augstām temperatūrām neatceros visā savā 50 gadu garajā dzīvē. Šiedien vairāk gubu mākoņu un īpaši sutīgs, T ap +24. Sākot ar apm.plkst.15iem dažas reizes nolija neliela Dieva rasa dažu minūšu ilgumā, nedaudz atsvaidzināja, bet tūliņ arī izžuva. Sieva teica, ka pilsētas centrā, Gāles ielā, esot pamatīgi nolijis. Bija dzirdami daži attāli pērkoni Z un ZA pusē. Tagad T+14.4