Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Beidzot kāda brīnišķīga diena. No rīta gan pavēss, tomēr saule un neviena mākoņa. Saulains un bez mākoņiem ar nelielu vējeli pieturējās visu dienu. T neredzēju vairāk par +15,7°C, bet tam ļīdzi sekot nebija laika, strādāju vaiga sviedros vienā kreklā- malu zarus, pļāvu lapas/zāli, vedu, nesu, krāvu utt. Tagad mierīgs vakars, T +13,6. Rītā atkal iespējama slapināšana, jaunnedēļ iespējams aukstums, nekādas pastāvības


No rīta lija, no pusdienas saulains ar MMD, jūtams vējš, T vairāk par +16.7°C neredzēju. Pievakarē samācās, brīžam smidzeklis, tagad T +12.


Mēnesi pamazām mākoņi aizsedz un tāds pavēss, T +7.8 Vienīgais negaisiņš Eiropā patlaban Baltijas jūrā uz D no Gotlandes, gan tāds pavājš, stūrē Latvijas virzienā. Liepājā laikam visi jau guļ, nav kam apskatīties...

Izskatās, ka negaiss sasniedzot piekrastes ūdeņus, beidza pastāvēt


Pretēji prognozēm par lietu Vidzemē, izskatās, ka dienas lielākajā daļā lietus nebija nekur. Diena izvērtās visumā silta, T +11-14, pat samērā saulaina. Tagad gan Baltijas virzienā veļas nopietns mākulis, vērojams pat negaiss Baltijas jūrā uz A no Dānijas. Tas laikam prognozētais lietus rīta pusē un priekšpusdienā- kaut tik nu neaizkavētos līdz pēcpusdienai, kad man visa nopietnā darīšana iesākas. Ak jā, un gaidāmais siltums rīt un trešdien- tas tikai tā, nelielam prieciņam. Kad viss nosalis un nobiris, citas nozīmes tam nav. Ja nu vienīgi sēnes, ir signāli, ka šur tur esot.


Lietus beidzās ap pusdienslaiku, noskaidrojās un pat tīri saulains bija, T ap +11-13°C. Viss paslapjš un pieslānīts ar lapām. Tagad mēnesnīca zem skrejošiem mākoņiem, T+10,4

Atgriežamies oktobrī!
12.10.2019 23:19

Traks lietus un lapkritis šorīt, briesmīgs lapu lērums, koki puskaili. Ir arī pozitīva ziņa, T +11,4. Laikam esmu pieradis pie garajiem un siltajiem rudeņiem.

Atgriežamies oktobrī!
12.10.2019 11:34

Apmākusies, lietaina, bet samērā pasilta diena. Pirmā puse vēl nekas- bez būtiskiem nokrišņiem, ap pēcpusdienu jau sāka smidzināt pa laikam, no apm. 17iem sāka jūtami līt, kas padarīja atrašanos ārā iespējamu, bet nepatīkamu. Sāku apart dārzu, lietus man visu izcūkāja! Jāpārorientējas uz zemjumta darbiem.

Atgriežamies oktobrī!
11.10.2019 22:38

No rīta ap septiņiem Siguldā +4°C un lietus. Ap astoņiem iebraucot Rigā, jau stacijā +10°C un vēlāk vēl vairāk- sviedri lija. Siguldā pēcpusdienā un arī šobrīd +9°C, tātad laiks ir normalizējies un oktobrizējies. Pirmdiena tiek pasilta solīta, nezin, kas būs, kad nāks tuvāk.

Atgriežamies oktobrī!
09.10.2019 22:51

Pelēka un padrēgna diena, lai gan siltāks kā vakar, T ap +5-7°C. No plkst.17iem smidzina vai līņā. Tagad +4°C, nelīst. Turpmākās prognozes visai slapjas izskatās un uz būtisku pasiltināšanos arī cerības nav lielas.

Atgriežamies oktobrī!
07.10.2019 22:54

Nekāds lielais sals nav bijis, jo daža laba puķe zied joprojām. Diena pavēsa, ar nelieliem saules brīžiem, bija baltās mušas no rīta nedaudz un krusa pēcpusdienā. Tagad T+2.5°C

Atgriežamies oktobrī!
06.10.2019 23:30

Mierīga un salta diena, MMD, saule, kura nesildīja un nežāvēja, max T +6°C. Sabiris daudz lapu un tās klusu turpina birt. Pašlaik T+1.4°C


Jau no paša rīta ļoti nepatīkama, auksta un asa gaisa smarža. Diena pagāja MMD apstākļos, ar nelielu uzlīšanu ap plkst.17iem un T +7-9°C. Jāpievērš uzmanība apģērbam, savādāk sāk salt, interesanti, kā es to agrāk nepamanīju. Pievakarē noskaidrojās, T strauji no +5 nokrita uz +2.5, ar lukturi spīdinot "evakuēju" no siltumnīcas vēl beidzamos tomātus, apm. 6-8 kg- viss sezona cauri. Tagad zvaigznes, mēness pazudis, mitrs, drēns, varbūt pat kaut kāda pilstoša migla, T+2,3°C.


Skāde, ka šajā gadījumā varu tikai vienu plusu pielikt, gribēju likt piecus, bet neļauj. Septembris gan drusku nesakrīt, citiem jau nav labāk. Vispār super, malacis!


Copy/paste no Veczirgs (c) -no rīta saulains. T. +9°C. Dienā t. sasniedza +13°C, ap pēcpusdienu pamazām savilkās mākoņi. Pievakarē nedaudz uzsmidzināja, īsi pirms krēslas iestāšanās bija R pamalē vērojams burvīgi spožs saulriets, kuru varēja redzēt 15-20 minūtes. Pašlaik t. +9,1°C. Spiediens 754 mm. Jauka un pasilta diena, pļāvu zāli kopā ar lapām, novācu sakņaugus dārzā, neizskatās, ka tiem varētu kāds pieaugums rasties.


Saulaina, vējaina un relatīvi silta diena. Tikai kritušo lapu daudzums pa nakti pieaudzis jūtami un viena liepa jau gandrīz bez lapām.Pašlaik T+9.2°C


Apmākusies diena ar nelieliem saules brīžiem no rīta un priekšpusdienā, pasilts, T+13-15°C. Vairākas reizes smidzinošs lietus pa 7 minūtēm. Normāli, var iztikt.
Pagājusī siltā sezona- sniegs nokusa pirms laika, pavasars sauss, maijā jūtamas salnas, jūnijs normāls, jūlija pirmā puse lietaina un auksta. Jūlija otrā puse pagaja vasaras gaidīšanā, beigas un augusta sākums karsti. Augusts pagaja gaidīšanā, vai vēl kas būs. Augusta beigas un septembra sākums karsti. Tad septembris sabojājās un lika vilties cerībās uz jauku rudeni. Oktobra sākums tāds, kādām jābūt beigām, un vēl ar neiepriecinošām prognozēm. Jūlija auksto pusi noslimoju, vēlāk, ja arī uzlija, spēcīgs vējš visu ātri nožāvēja, sausums, sēnēs pat nemēģināju doties. Rakstu pēc atmiņas, ne avotiem, maldu gadījumā koriģējiet.


Vakardienas pirmā puse saulaina un jauka, pēcpusdienā galīgi samācās un smidzeklis-līsteklis līdz pašam vakaram, labi, ka vismaz pasilts. Šodien MMD, brīžam saule, brīžiem neliela pasmidzināšana līdz 5 minūtēm. T+12-15 pa dienu, kuru varu raksturot kā samērā siltu, tagad +11. Prognozes gan tādas, ka laikam jāvāc dārzs pavisam nost un jāar zeme. Ceru, ka aukstā prognoze tomēr nepiepildīsies, man šogad siltuma kaut kā nepietika.


Rudens avenēm sals nekaitē


Nu tā, mājas A pusē viss nosalis, mājas R pusē ne, dālijas vēl zied. Man vēl bija apsegti āra gurķīši un arbūzi, bet nekā- viss pagalam, polikarbonāta siltumnīcā gan problēmu nav. Diena saulaina, T+8-10°C, ēnā gan vēl ilgi aukstums pieturējās, Tagad +5°C, tātad atkal auksta nakts. Ko tu cilvēks padarīsi....


Pie manis pagaidām +2,5°C, līdz rītam tālu, tā nav salna, tas jau ir sals. Skatoties faktisko laika apstākļu kartē, citur ir vēl bēdīgāk, pat siltajā Liepājā. Tikai Talsu-Tukuma pusē siltāks. Ai, ai...