Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


No rīta spoža saule, kas mijās ar vairākiem intensīvas snigšanas brīžiem 5-10 minūšu garumā. No rīta nav bijis vairāk par -5°C, Tagad -1.2°C, snieg. Sniegs veido plānas kārtiņas, ļoti pūkains, knapi apsedz atkušņa netīrumus.


Smidzināja, līņāja visu dienu, pēcpusdienā pat intensīvi lija, vairāk par +3c nebija, arī vējš lika sevi manīt. Jo cītīgāk tīrīts sniegs, jo labāks ledus ar ūdeni pa virsu, pret slīdēšanu cīnos ar pelnu kaisīšanu. Pakusa pamatīgi, lai gan sniega vēl daudz. Tumsai iestājoties nedaudz uzsniga un paslēpa mazliet atkušņa radītos netīrumus. Tagad nekas nenotiek, T-0.0°C


Dienas pirmā puse pat ļoti saulaina un jauka, bez pozitīvas temperatūras. Ar tumsas iestāšanos palika vēsāks un sāka celties vējš. T nokrita līdz -4°C. Ap plkst.22iem sniegs un intensīvs putenis, kādi 3-5 cm piesniga uzreiz. Tagad pūš vēl jūtamāk, brāzmās apm 12-15 m/s, T ceļas, pašreiz -1.6°C, spiediens 745 m/Hg


Kā jau rakstīju pusdienlaikā, dienas pirmajā pusē sniga intensīvi. Pēc plkst.13iem nelieli saules brīzi mijās ar nelieliem sniega brīžiem, vēlāk viss apmācās, tagad T-2.5°C, dažas pārslas atkal lidinās gaisā.


Paldies Pierobežā, labi pasmējos!


Šorīt sabiris vismaz 10 cm ļoti pūkaina sniega, pirms plkst 12iem vispār īsta snieggāze, T -1,8°C, vēja faktiski nav, spiediens nedaudz pakāpies 740 mm/Hg


Dienas pirmajā pusē T nedaudz zem nulles, pa brīžam neliels sniedziņš uzsniga. Pēc plkst.18iemsniegs mijās ar kaut ko slapju, no kokiem pilst. T+1°C, spiediens 734 mm/Hg, baigi zems. Es jau padomāju, ka mans barometrs sabojājies, viņš man reizēm tāds pastīvs, jāpieklauvē ar pirkstu. Pēc šāsdienas pieklauvēšanas, galīgi lejā nobira, padomāju, ka būšu šo piebeidzis. Taču lasot, ko šeit citi raksta, atliek konstatēt, ka laikam tomēr viss kārtībā.


Miglai ir varens ķēriens uz ragainajiem sniegavīriem! Liekas, ka šitas nebūt nav pirmais! Aizdomīgi... Bildes kolosālas, paldies!

Ciklonu ielenkumā
13.01.2019 23:24

Pēc vakardienas aukstuma, kad dienā T nepacēlās augstāk par -7°C, šodien gana siltāks un vismaz manā skatījumā bagātīgākā šīs ziemas snigšana komplektā ar jumta puteni un parasto puteni. klāt pienācis apm. 8-10cm svaiga birstoša sniega, snigšana beidzās ar tumsas iestāšanos. Arī ar tehnikas palīdzību nācās kārtīgi pastrādāt, lai notīrītu pagalmu un ceļu līdz ielai. T ceļas, pašlaik -2.5°C


Siguldā snieg lielām pārslām, T+0,4°C


Pasilti drēgna, miglaini slapja diena, Siguldā un Rīgas A malā smidzināja, pierīgā pie Depo un tālāk jau līdz Inčukalnam konkrēti lija. Tagad pievakarē par sasalt nevīžo, T ap +2°C. Kā jau teicu vakar, kaķa lāsti debesīs nekāpj, jāpakārto dzīve laika apstākļiem. Mana vēlme- ziemu ziemā, vasaru vasarā, skaistu rudeni un pavasari, tikai bez ieilgušiem pārejas periodiem, lūdzu!


Nepatīkamās atkušņa parādības kompensēja nelieli saules brīži un zilas debess gabali, kas ilgi nebija redzēti, tamdēļ iepriecināja. Varēja pa āru dzīvoties bez cimdiem, pasilts likās. Nelielās snigšanas dēļ sniegs lāga nebija tīrīts, dēļ lietus bija izveidojusies pamatīga sniega un ledus putra. Man jau bija aizdomas, ka tas vakarā viss sasals un tad būs ledus balets. Paņēmu ar motobloku un visu nodzinu nost, labi vien, ka tā izdarīju, jo jau pievakarē patiešām viss sasala pat pie pozitīvas gaisa temperatūras (tagad +2.6°C). Pilsētā ielas vēl normālas, pa gājēju celiņiem pat nav vērts iet, ejot pa sniegu sanāk ātrāk.
Gubumākoni, turies, cerams, ka šodien redzēji saulīti un debesis. Vakarnakt sniega vietā lietu sagaidot, man arī gribējās lamāties, bet kā saka, kaķa lāsti debesīs nekāpj.


T+1°C, lietus līst. Ak vai.......


Brīžiem pa dienu drusku pasnidzināja, atkal +1.5 cm sniega klāt. Šobrīd jau pozitīva T+0.6°C ar tendenci paaugstināties, drēgns, miglains, mitrs, velk uz šķavām.


Šodien tā pavēsāk, ja visu laiku bija līdz -5°C, tad vakarā nokrita līdz -8°C un vēl vējš neliels, tomēr jūtams. Pirms pusnakts T nedaudz pacēlās līdz -6.3°C, gaisā lidinās retas sniega pārslas, kopējais sniega segas biezums apt.6-8 cm


Šodien jau ne tik silts kā vakar, lai gan dienas pirmajā pusē gaiss tiešām likās ar pavasara smaržu. Pēcpusdienā pa laikam sniga sniegs kā mannas graudiņi, kādi 4 mm uzsniga, T tagad -0.6°C


Nu re, diennakts laikā visa ziema pagalam! Vakar vēl simboliski viens sniega centimetrs uzbira, vakarā vēlu jau bija pozitīva temperatūra un smidzināja. Šodien T līdz +5°C, brīžam līja, pēc tumsas iestāšanās pat intensīvi. Sniega nav, tikai vietās, kur bija samests, ir nelielas saliņas. No rīta vēl uz ceļa bija ledus un ūdens, tagad arī tie pazuduši. Redzamas zvaigznes, tātad mākoņu nav, T+2.1°C.


Pēcpusdienā pa laikam sniga, nu jau būs 3-5 cm. Šodien siltāks kā vakar, nedaudz virs nulles. Tagad mēness spīd caur skrejošiem mākoņiem.


Mjā, bildes no telefona nav tās labākās, tomēr ceru, ka noskaņa saprotama.

Vai, laikam ziema!
26.11.2018 00:53