Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Tie putniņi, kuri agri ceļas, pavēstīja, ka no rīta bijusi T zem -7°C. Dienas pirmā daļa saulaina un tīri tīkama, vismaz nepūta, T kaut kur ap +4-6°C. Pēcpusdienā samācās aizvien vairāk, pievakarē bija jūtama kaut kāda aukstu nokrišņu smarža gaisā, nekādu nokrišņu nebija. Tagad T krīt, pašreiz +0.6°C , redzams blāvs mēness sirpis un dažas spožākās zvaigznes, tātad ir augsta mākoņainība, gluži skaidrs nav.


Tiešām nav tik slikti, kā bija paredzēts. Sniegu neredzēju, diena pat daļēji saulaina, toties nepatīkami aukstas vēja brāzmas gar stūriem velk. It kā vēja gandrīz nav, tiklīdz gadās būt pie stūra, tā vējš auksti uzpūš. Laikam mani speciāli vaktē. T pa dienu ap +3-4°C, tumsai iestājoties, strauji krītas, tūliņ jau būs -3.5°C, aukstas zvaigznes, spoža Venēra un islamisks mēness sirpis.
Un vispār ir tikai marta beidzamās dienas, skolas laikā 70-80 tajos gados šajā laikā vēl nopietni slēpoja.


Traki saulains, ja no rīta vēl pavēss, tad pēcpusdienā jau t ap +9-10°C. Karsti, bet pārāk jau nevar izģērbties, nav jau nekāds maijmēnesis.


Nu precīzi, tā kā kulaks uz acs!😊


Jau kurā pēc kārtas saulainā diena ar aukstām naktīm, pat tīri pieņemami marta beigām, ja vien ne šīs īpašās ziemas priekšvēsture. Pa dienu piesaulītē nu ļoti silti, bet ap stūri pūš nepatīkami auksts vējelis, Tāpat saulē atkususi zemes virskārta, zāle dubļaina un slidena, ap apaviem savācas dubļu kalni. Ziemeļpusē un ēnā viss paliek sasalis visu dienu. Šādi laika apstākļi visu ļoti izžāvē, slaukot sauso celiņu, veidojas iespaidīgs putekļu mākonis. Ja šitā turpināsies, būs atkal sauss pavasaris, niknas salnas un pārdzīvojumi dārzkopjiem. Redzot, kā attīstās situācija Latvijā un pasaulē, šogad ir jāstāda daudz un plašā sortimentā, jāgatavo nopietni kraukļa krājumi nākamziemai.
Tagad T -4°C, stīvas zvaigznes tumšās debesīs.


Jau otrā sniegoti saulainā diena! Vakardiena sākās ar saliņu, sauli un no ZR skrienošām mākoņu gubām, kuras atnesa sniega graudu brāzmas. Bijām Svētciemā, nedaudz uz D no Salacgrīvas. Tur sniegas segas faktiski nav, toties Svētupē ūdens līdz malām un traka straume, par matu no plūdiem ne tikai Svētupē, bet arī dažā labā piemājas dīķī. Tur parasti pūš drausmīgi, vakar vēl brīžam ar sniegu. Vietējie sak- a štrunts, tik vien ka drusk pūš ar. Pievakarē uznāca stipra brāzma un sabira grudi zirņa lielumā, bet ne ledus gabali kā krusai, tādi kā putoplasta zirņi, var pirkstos saspiest.
Šodien Siguldā sniegavīru bums- man mājās divi tapa un vēl pilsētā daudzviet citi redzami. Pietiek ar 2-3 cm sniega kārtu vietās, kur nav staigāts. Citur jau nokusis, piesaulītē bija putnu dziesmas un ūdens tecēšana no jumtiem. Uz vakarpusi atkal vējš liek sevi manīt jūtamāk. T minimāli aug, tagad +0.3°C, toties vējā drausmīgi auksts, liekas ka vismaz -7°C.

Mainīgais pavasaris
16.03.2020 00:32

Nu papūta te pagajušo nakti, čiekuriņus un zariņus pabirdināja, ventilāciju pagrabināja. Kādi 18-22 m/s bija, kaut ko nopietnāku nolauzt dukas nepietika. Šodien pa dienu tās pirmajā pusē vēl nekas, pēcpusdienā lietus aizvien vairāk un vairāk. Līdz ar tumsas iestāšanos sāka snigt ļoti slapjš sniegs lielām lēšķēm. Sniga pāris stundas, tad sāka tā kā kust. Patlaban gan izskatās, ka piesalst, T +0.4°C, kad sniga, bija +1.5°C pēcpusdienā ap +4°C, priekšpusdienā ap +6°C. Viss balts, sniega putra kādi 2 cm ir, visi koki sniegā.
Uztaisījuši te Ziemassvētku pasaku marta vidū bļin, baigi vajag, ne! Kad vajadzēja pa riktīgam, tad nebija! Varbūt tas ir saistībā ar tualetes papīra izpirkšanu veikalos, tas tak ar pamatā ir baltā krāsā.....

Vējainais pavasaris
14.03.2020 00:55

Nu tad Kadakam jāiebūvē burbuļvanna 😊


Nu zin, baigi labā tā vasara ir apsolīta! Tīrais sapnis! Tajā pašā blogā atradu arī Jūsu prognozi rudenim un ziemai. Rudens detaļas jau ir pagaisušas no atmiņas, taču saltas un sniegotas ziemas prognoze ir izgāzusies. Līdz ar to tik optimistiskam vasaras scenārijam laikam nav pamata, bet sapņot un vēlēties neaizliegsi.... Katrā ziņā par darbu paldies!


No rīta sniegs bija jau pakusis, vienu brīdi saule uzspīdēja, tad vēl pakusa. Palika kā kliņģeris, kas slikti ar pūdercukuru apbērts. Pievakarē atkal uzsniga, tāds graudains, pa vidu starp mannā un sēnalām. Varbūt būs centimetrs vai pusotra. T -0°C, vēja nav.


No rīta T ap nulli, saulains bija līdz kādiem 12-13iem, arī grādi pacēlās. Pēc plkst.13iem samācās, ap 15-16iem sanāca galīgi melli mākoņi, drusku krusu un sniegu pabirdināja. It kā draudētu- tūliņ snigšu, tūliņ snigšu. Man vajadzēja vēl ārā pakustēties un nekādi nokrišņi nebija vēlami, tāpēc vērsos ar necenzēti izteiksmīgu žestu pret debesīm, skaidri paužot savu vēlmi pēc laika bez nokrišņiem. Palīdzēja- mellie mākoņi aizskrēja, palika palēks un rāms.
Jau tumsai iestājoties, piezagās tāds neliels mitronītis, kas pārauga sniegā. Drusku pabira, visu baltu nokrāsoja, tagad atkal mitronītis un kāda reta sniega pārsla. T nedaudz virs nulles.


No rīta vēl sniegs, vēlāk saule, nokusnis, T ap +5°C. Pēcpusdienā MMD un jau tīri sauss palika, tagad T+2.4°C, spiediens pazems -742 mm/Hg. Redzēs. kas rīt būs. Labi, ja kas vairāk par slapjdraņķi.


No rīta drusku piesalis, priekšpusdienā pat bija daži saulaini brīži. Ap plkst.16iem sāka snigt slapjš sniegs lielām pārslām, kas diezgan ātri visu baltu nokrāsoja, T nokrita gandrīz līdz nullei, pievakarē drusku pacēlās. Sniga vismaz 2-3 stundas, tuvojoties vakaram, pārslas palika retākas un slapjākas. Daļa no sasnigušā pakusa, tagad tāda slapja pļura vien ir. Gaiss pilns mitra drēgnuma, nu labi, ir drusku gaišāks. Kaut kā mani nemaz nesajūsmina šis pasākums...


Saule spīd, sauss, T +4°C, jūtams vējelis, brīžam nepatīkams.


Jau trešā pēc kārtas nedēļas nogale ar stipru vēju, taisni kā pēc grafika. Šīsdienas vējš likās spēcīgāks par iepriekšējiem, bija tieši jūtams vēja spiediens, atrodoties ārā, no kā gan centos izvairīties. Varbūt tāpēc ka kopā ar lietu, manā ieskatā brāzmās uz 18-20 m/s. Mana sestklasniece gan atteicās no mammas piedāvātās iespējas braukt mājās no pasākuma ar mašīnu, bija atradusi kompāniju, kura nāca visai pilsētai cauri pa visu lietu un vēju. Atnāca slapjāka par zivi bet apmierināta ar pasākumu.
Ap plkst.22iem vējš sāk pierimt, brīžam pat vērojamas zvaigžņotas debesis, vairs nelīst. T +4.2°C.
Kaut kur interneta dzīlēs bija ziņa, ka Dievs sodījis Lielbritāniju par iziešanu no ES, sūtot viņiem vētras un satrakotu okeānu jau trešo nedēļas nogali, liedzot atpūtu pabos un citas nedēļas nogales izklaides. Viņiem ta vējelis vairāk kā divas reizes jestrāks kā mums, jūra arī dziļāka. Tā ka politiski lēmumi var atstāt ietekmi uz klimatu......


Pelēks, brīžam it kā mēģina skaidroties, pēcpusdienā lietus dažādās pakāpēc kopā ar vēju, kurš it kā neliels, taču daža laba brāzma velk uz 10-12 m/s. Tātad lidojošais ūdens, aerosols iesnu veicināšanai, izraisa šķavas. T drusku ceļas, tagad +6.6°C, spiediens nedaudz krīt, tagad 750 mm/Hg.


Ap dienvidu sniga kādas 10 minūtes. Pēctam, pievakarē un tagad aerosolveidīgais draņķis, kas kopā ar vēju 8-10 ms un T pie ap +2°C, padara to visu "īpaši baudāmu". Mājās ar lielākiem vai mazākiem "panākumiem" klepo un puņķojas visi. Labi vēl ka ķermeņa T pieturas normā.

Nedēļa ap nulli
15.02.2020 23:57

No rīta apokaliptiski tumši mākoņi, priekšpusdienā saulaini brīži mijās ar lietus brāzmām 10 sekunžu garumā. Pēcpusdienā saules vairāk, brīžam arī drusku papilināja. Tagad skaidrs un zvaigžņots, T +0.2°C, bezvējš. Piesalst.

Nedēļa ap nulli
13.02.2020 23:11

Papūta pa nakti drusku, domāju, ka vairāk kā 18 m/s nebija. Likās, ka vairāk pa augšu plosījās, pa leju nav nekas salauzts vai sagāzts. Šorīt nedaudz slapja sniega uz zemes. Spiediens 735 mm/Hg, vēl kādas 20 iedaļas un mans barometrs būs pa īsu. T +4,2°C.


Pagaiša, daļēji saulaina diena. No pēcpusdienas pūs aizvien jūtamāk, patlaban brāzmās apm. 12-15 m/s, daža arī spēcīgāka. Izskatās, ka vēja maximums būs no rīta.Pa dienu pasilts, tagad +2.5°C. Zeme tomēr vēl sasalusi, atkusuši un ar ūdeni pilni pāris virsējie centimetri, drausmīgi slidens.