V
Viljams

Lietotāja aktivitātes


Putina, brīžiem līst, mērenas vēja brāzmas. No paša rīta vēl paspēja mazliet saule uzspīdēt. Termometrā +1°C, uz zemes baltums nepaliek.


Šorīt atkal viss apsniga balts, dienas gaitā mazliet apkusis.

Pavasari nomaina ziema
31.03.2022 20:32

Šorīt ziema bija atgriezusies, viss balts un turpināja snigt. Dienas gaitā gan sniegs pakusis, bet brīžiem mazliet piesniga atkal klāt. Braucot no Valmieras vienu brīdi putināja, redzamība pie 500m.

Pavasari nomaina ziema
29.03.2022 19:34

Auka nav meteoroloģisks termins, strikti runājot. Šis vārds ir diezgan sens un tā agrāk saukts stiprs vējš vai vētra (vētras aukas). Mūsdienu meteorologi šo vārdu pieņēmuši noteikta stipruma vēja apzīmēšanai. Tieši tāpat kā vārdu vētra un vēl daudzus citus latviešu valodas vārdus. Bet tāpēc taču Tu neteiksi, ka Rainis savā dzejā ir aprakstījis vēju, kas stiprāks par 28m/s :) Jā, piekrītu, ka būtu labi, ja meteolapā lietotu nozarē pieņemtos terminus, bet mēs jau šeit visi neesam nozares speciālisti un daudzi no mums te raksta par savām sajūtām, nevis precīziem mērījumiem. Tu, starp citu, arī.


Brāzmains un auksts vējš, aizvējā gan silts, ēnā atlikušais sniegs jau pavisam čagans.

Pavasari nomaina ziema
28.03.2022 12:18

Paklau, Tev nav visi mājās, kāds sakars šim visam ar zaļiem cilvēciņiem!


Ko Tu vari kasīties! Liepājā varbūt 25 m/s ir tikai stiprs vējš, man neliela vētra, Līvānos tā jau ir nopietna vētra. Viss ir relatīvs, pat 1 cm sniega šur tur ir katastrofa.


Lielākais vējš cauri, brāzmas vairs ne tik stipras. Visu cieņu Sadales tīkliem, elektrība ne reizi pat nenoraustījās. Profilaktiskie darbi tātad līmenī.


Brīžam saule, brīžam apmācies. Un kā pūš! Nav tā, ka stiprs vējš visu laiku, bet brāzmas ir pat mūsu pusei visai stipras.


Kopš 16iem smidzina, atlikušais sniegs strauji kūst.


Sestdien redzēju pirmos zilos vizbuļus.


Kaut kur esot +10°C, uz mana dārza sniegs līdz puszābakam, mežā vēl vairāk. Un tik blīvs, ka var pa virsu staigāt, pērnajā cirsmā kā pa asfaltu. Gandrīz.


Šodien nu bija viss - lietus, sniegs, vējš, putenis, saule, kaut kur pat esot bijis pērkons.


Sniegs mijas ar lietu, brīžiem vējš, izbaudu brīvdienas istabā.


Vakardienas vējš neko nesastrādāja, elektrība pāris reižu noraustījās, tas viss. Ūdeņi pa šodienu nedaudz novilkušies. No rīta ceļi vietām slīdēja, kārtējā kūdras fūre nebija tikusi mūsu kalnā. Līdz pusdienām jau atkal asfalts pliks. Pēcpusdien brīžiem slapjš sniegs, bet uz zemes nekas klāt nenāca.


Lietus pārgājis putenī, visa zeme atkal balta.


Vējš pieņēmies spēkā, it kā nekas pārmērīgs, bet atsevišķas brāzmas ir iespaidīgas, logi krakšķ.


Šodien kārtīgi salijis, uz laukiem daudzviet izveidojušies dīķi. Sniegu gan lietus kausē milzu ātrumā. Ledus toties no lauku ceļiem negrib pazust, slīd traki.


Pārāk agri pavasara vēstneši. Ka tik neatgriežas vēlā ziema.

Dancis ap nulli
11.02.2022 17:30

Atkal snieg. Acis priecājas, bet braukšana diezgan nejauka.

Dancis ap nulli
08.02.2022 18:31