V
Viljams

Lietotāja aktivitātes


Nospļāvos un izvagoju dārzu, laikam jau lietus tik drīz nebūs.


Jau kādu stundu no gaisa sīki pilina, ne īsti strādāt ārā, ne iet iekšā.


Vakar un šodien bez lietus. Šodien saulains, vējains, visai patīkams laiks.


Naktī bija mēreni lijis, muca atkal pilna. Arī dienā brīžiem uzlija, pamalē arī drusku rūca. Dārzā mitruma dīgšanai pietiek, bet varētu būt vairāk, lai pēc pāris dienām atkal nebūtu sauss.


Gaidu lietu. Uz vakaru dienvidaustrumos savilkās cerīgi mākoņi. Pirms pusstundas sāka rasināt. Mucā zem notekas ne piliena, izcūkoja vien āra darbus.


Vakar vakara negaiss Limbažos atnesis pamatīgu krusu, ir liecības par krusas graudiem pupas izmēros.
Šodien saulains, bet vairs ne tik karsts, pūš atsvaidzinošs vējiņš.


Pamalē uz vakaru ducina. Valmieras pusē bija izaudzis smuks negaisa mākonis, kas aizgāja man gar dienvidiem. Viss sauss, turpinām stādīt un sēt.


Šodien pēcpusdienā pavairāk mākoņu, reizēm pat sauli aizsedza. Vakarā atkal skaidras debesis. Siltuma daudz, augi satrakojušies, dzen ziedus cik katrs spēj. Zeme strauji žūst, cerams, ka lietus šonedēļ trāpīs arī manā pusē.


Ja ne spirgtais vējiņš, būtu visai silta diena. Pagājušajā naktī laikam salna nebija, bet šī nakts nebūs siltāka.


Rīta pusē īsu brīdi sīki norasināja. Diena sākumā pavēsa, bet uz vakaru jau pavisam jauka. Debesis skaidras, termometrā +7°C. Uz rītu varētu būt salna.


Vakar vakara negaiss bija patiešām neliels, īsu brīdi intensīvi lija, zibeņošanu tumsā grūti novērtēt, bet pēc skaņas likās, ka diezgan augstu gaisā. Viss beidzās kādās 15 minūtēs.


Dienvidu puse satumst, tikko ierūcās. Pēc kartes izskatās, ka pie Limbažiem izveidojies neliels negaiss.


Mēreni lija kādu pusstundu. Debesis kļuvušas mazliet gaišākas.


Nupat sāka līt. Pirms tam diena bez lietus, vienīgi no paša rīta nokrita burtiski pāris pilienu. Pēcpusdien pamalē esot arī klusi rūcis, tā stāsta tie, kuriem darbs ārā.


Vēl nav nožuvis Valpurģu naktī salijušais, prognozes atkal rāda gāzienu nākošnakt.
Šodiena pavēsa, lai gan saules daudz. Jādomā, ka tās salnas, ko piesolīja Vidzemes augstienei, netrāpīs arī manai pusei.


7-ā laba


Nakts gāziens izjauca visus šodienas plānus. Dārzs slapjš vēl tagad. Uz tīrumiem daudzviet stāv ūdens. Diena tāda, ne šāda, ne tāda. Daudz saules, bet pūš arī diezgan jūtami un nemaz tik silti nav. Uz vakaru gan vējš pierimst.


Negaisu mīļotāji droši vien apmierināti. Sāka plaiksnīties un dudināt ap pustrijiem, akurāt biju pamodies. Diezgan drīz bija skaidrs, ka nāk kaut kas pamatīgs, jo dudināšana saplūda vienmērīgā troksnī. Pirmā tūre atnāca ar vēja brāzmām, bet stipru lietu nedzirdēja. Toties kanonāde bija bez pārtraukumiem, tuvākie spērieni pusotras sekundes attālumā. Kad likās, ka jau viss un sāk pierimt, nāca otrā tūre ar krusu, ūdens gāzienu un vēju, tuvākais spēriens pussekundes attālumā. Dārdoņa nepārtrūka pat uz brīdi.
Šorīt dārzā ieiet nevar, grimst kājas (labi, ka vakar vakarā vagas nesadzinu), gaiss svaigs, mākoņu starpās spīd saule, termometrā no rīta +14°C.


Priekšpusdien līņāja, bija arī neliela krusa. Pēcpusdien gandrīz bez nokrišņiem, pāris reizes daži pilieni nobira. Vakarpusē dienvidrietumu pamalē jau labu laiku mākoņu vāls, pārējās debesis gandrīz tīras.


No rīta mazliet vēl smidzināja, bet pārējā diena bez lietus. Uz vakaru saulains, pūš mērens vējš.