H
Hauonekani

Lietotāja aktivitātes


Pagaidām ir absolūti parasts februāris. Bet jau rītvakar atgriezīsies naidīgie spēki no kaimiņzemes. Es pat sāku domāt, vai vīnogu nogāzt gar zemi tagad vai tomēr salā... Skaidrās naktīs ar tādu atmosfēras spiedienu un sākotnēji zemu T850 hPa nelabas lietas var notikt. Varētu jau cerēt uz miglu, mākoņiem, bet mani tas viss gandrīz nekad neskar. Ir tikai mēness un zvaigznes ar mirdzošu zemi, zāli.
Šodien aktīvi klaigā dzērves! Kā man patīk tā skaņa! Tāda nedaudz smeldzīga, bet patīkamāka par gulbju un zosu saucieniem.
Skatos, ka Līvānu sarkanķieģeļu daudzstāvenes siena kļuvusi par Vislatvijas karsto punktu... Nez kāpēc es par to nemaz nešaubījos. Tātad gaidām vasarā +40!


Man šķiet, ka sašūmējies esi tikai Tu, jo visi pārējie sen ir pieraduši pie klimata, kurā dzimuši un
auguši. Tomēr vēsture liecina, ka siltākie pavasari ir saistīti ar ziemas beigām janvārī vai februārī. To apliecina siltākie pavasari vēsturē: 2014., 2002., 2000., 1990. un 1989. Savukārt 2017. pavasaris ne tuvu nestāvēja tādiem pavasariem, kādi bijuši pēc krievu ziemām. Īpaši tas attiecas uz Rīgu un Siguldu, kas cieš no ledus līcī. Ja tauta baidās no auksta pavasara, būtu jābaidās no bargām ziemām, jo tieši ziema ietekmē pavasari. Pagaidām cerības ir, bet vēl jau var aizsalt gan līcis, gan Kursas piekraste jūrā...


www.meteo.lv Mans viedoklis nemainās - ziema beigsies kaut kad aprīļa padsmitajos datumos. Es tikai norādīju uz oficiālo viedokli, kuru visi priecīgi pieņēma sakarā ar feiko rekordgaro, rekordvēlo vasaru. Un tāpat visi veiksmīgi aizmirsa, ka 2013. maijā vasara sākās agrāk kā pērngad. A es visu atceros un visu zinu.


Pārdaugavā šodienas Tmax norma ir precīzi 0 un tā vēl dažas dienas, vēlāk katru dienu jābūt plusā! Tātad šodienas anomālija ir tikai +5, savukārt nakts anomālija -2..-3! Īsi sakot, absolūti normāla, ikdienišķa februāra otrās puses diena. Kā var brīnīties par ziemu, ja tādas ziemas ir jau 32 gadus? Nu cik var ilgoties pēc Padomju varas latviskā Latvijā? Nu nav šeit nekādas Krievijas bargās. Šeit ir Latvija! Tepat blakus ir milzīgi plašā ziemīgā dzimtene, kuras vadonis ilgstoši sauc tautiešus atpakaļ. Bet nē, sēž siltziemu Latvijā un tikai pukst, ka nav vairs seno Padomju ziemu.


Ziema ir oficiāli beigusies. Visi zobi būs pavasarim.


Visas pretenzijas LVĢMC un citiem, kas arī šogad pavasari pasludinājuši jau pagājušajā nedēļā! Runa nav par atkušņiem, bet pat ļoti izteiktu pozitīvu diennakšu dominēšanu. Un kādu ziemu Tu saskati mēnešos ar vidējo temperatūru +2..+4? Tāds nu tas Rīgas klimats ir - ziema nekad nav bijusi stabila sezona. 70-jos gados bija tikai 1 ļoti auksta ziema, savukārt iepriekšējā desmitgadē tādas bija veselas 2. Jau gadus 30 nekādas sasilšanas nav. Sasilšana notika Gorbačova laikā un kopš tām ziemām viss stāv bez izmaiņām. Patiesībā to gadu ziemas fiziski nav iespējams atkārtot, jo klimats lēnām atdziest. Bet Rīgā ziema kā sezona izzūd - tas gan ir redzams arhīvos. Tomēr tas notiek tikai Rīgā!!! Tātad problēma ir Rīgā, nevis klimatā kā tādā.


Rīgā 2013., 2014., 2015., 2016. un pat 2017. bija silti vai ļoti silti februāri. Tā kā bija laiks pierast, ka pavasaris sākas februārī (vai pat janvārī kā nesenajā 2016. vai 2008. gados!), nevis martā. Un nekas nav nozagts! Aizvadītās ziemas garums Pārdaugavā precīzi atbilst klimata normai par periodu 1981.-2010.! Katra lieka diena būtu jau uz pavasara rēķina.


Leiši vēl pavisam nesen arī nestrādāja. Un pat tagad (kopš janvāra) jaunajā versijā prognoze atpaliek no vecās versijas. Īsi sakot, nobrukusi viņu jaunā lapa. Un rādīt noapaļotus grādus nav labi. Un cik nabadzīgs novērojumu staciju tīkls! Nē, Baltijā tikai Igaunija ir līmenī. Ļoti daudz staciju, daudz visādas infas, gandrīz visu laiku strādā, mēdz pamanāmi atvainoties, ja nestrādā. Bet LVĢMC... mūžīgo bēdu ieleja... Tieši tā, darbinieks, kas atbild par IT, ir atlaižams!


Man arī pie sienas +4, bet viss ir sasalis un mirdz gaismā.


Lidosta stundu +12 fiksējusi. tātad ir bijuši vismaz +11.5! Bet gaiss gan ļoti sauss.


Vai tad Rīgā agrāk tika mērīta? Varbūt LU parodiju domā? Pārdaugavai pilnībā der Rīgas lidosta, ka pati par sevi ir tik ļoti apbūvēta, ka ne visa Rīga tur līdzi.
Man gan auksta, ziemīga diena, kurā nav iespējams fotografēt, jo akumulatora pietiek pāris bildēm. Un nedomāju, ka Kolkas grādi ir patīkami ar to vēju.


Ir sugas, kas lidinās katrā ziemas atkusnī, lai kāda sniega sega būtu. Man likās, ka to ir pamanījuši visi pieaugušie. "Īstie" odi necieš šādu vēsumu. A visādas vabolītes, zirnekļi jau sen rāpo, tāpēc tur lapās noteikti ir ko apēst.


Kaut kā tie avārijas atslēgumi Jūsu pusi iecienījuši. Šobrīd images.vfl.ru


Saulcerīt, kura Jūsu ķermeņa daļa atrodas 2.3 m augstumā? Piemēram, Jūsu kājeles atrodas tik tālu no 2.3 m, ka tur bieži ir par 5-7 grādiem aukstāks!!! Ir tikai normāli mērīt savas vietas temperatūru, bet ir jāmēra gaiss, nevis ēku sienas. Ir cilvēki, kas bāž koku vainagos, kur vismaz vasarā vējš pamatīgi atdzesē, jo lapas taču iztvaiko mitrumu un vienlaicīgi zaudē siltumu. Toties naktīs zem vainagiem ir patiešām siltāks. Bet tā infa tad arī attiecas uz konkrētā koka vainagu. Jūsu pagalma gaisa temperatūra vēl var korelēt ar kaimiņu pagalmiem, taču ne sienas rādījumi, jo tie ir atkarīgi no materiāla. Kalibrēti auto termometri rāda tieši to vidi, kur atrodas auto purns. Un viss. Neko vairāk. Kad cilvēki mēra uz daudzstāveņu sienām, viņi mēra nevis pilsētu, nevis sava ikdienas maršruta temperatūru, kas pilnīgi noteikti ir zemāka, bet tikai un vienīgi pašas ēkas sienu konkrētajā augstumā virs zemes. Siltuma plūsmu augšup pa ārsienu var redzēt ar speciālu aparatūru.

Temperatūra.
13.02.2019 18:18