Hauonekani
Hauonekani

Lietotāja aktivitātes


Pievēršana acis uz nepatīkamo, aplamo, nepieņemamo ir novedusi LV tieši tur, kur tā atrodas. Turklāt atgādinu, ka ne jau es izbazūnēju par TB, bet Saksija. Es vispār nesekoju līdzi TB - mani viņš neinteresē, es nepiesārņoju savu apziņu ar apzināti, mērķtiecīgi maldinošu informāciju. Kad nejauši kur pamanu, paeju garām.


Migla, Magone - tie tā kā reāli konkrēto dāmu vārdi? Par ko tieši es izliekos? Atšķirībā no nekonkrētiem apvainojumiem es vienmēr norādu uz konkrētām lietām. Turklāt es pamatoju, kāpēc to vai citu lietu uzskatu par sliktu. Prasme argumentēt ne tikai mūsdienās ir retums, tāda tā ir bijusi vienmēr. Jo cilvēki neprot noformulēt ne savas domas, ne emocijas. Un kas tā par tādu īpašo vērtību, kas piemīt TB? Ilggadīga, sistemātiska dezinformēšana publiskajā vidē? Vasaras pasludināšana aprīlī, kad sekoja salts maijs ar vidējo +11..+12 grādi. Atgādinu, ka pats TB it kā formāli skaitās izglītots cilvēks un lieliski zina, ka vasara ir saistīta ar laikā dominējošiem +15. Un tagad vienkāršs jautājums? Kurā klasē māca atšķirību starp +15 un +12? Visticamāk, ne jau intelekta trūkums šeit vainīgs, bet cilvēciskās īpašības (dzīšanās pēc popularitātes jebkādiem līdzekļiem, arī visamorālākajiem), kuru dēļ Migla tik ļoti vērtē dezinformējošo TB. Njā... smuka ainiņa iezīmējas...


Tādā gaisa mitrumā siens pat ja žāvējas, tomēr iestājoties vēsākam laikam sāk pelēt, jo pārāk liels ūdens daudzums stiebros. Tāpēc arī nevaru ilgi vēdināt - ārā rasas punkts augstāks par iekštelpu aukstumu. Katru vasaru viss sapelē. Kaut ko tādu neesmu redzējis pa visu garo mūžu. Ilgojos pēc normālām Vidzemes vasarām ar siltumu, sauli, saprātīgu vējiņu.


No konteksta man netapa skaidrs, kāds bija iemesls tik emocionālai viņa reakcijai. Un ēters ir ēters - ko var atļauties kūtī, mazmājiņā, to nevar ēterā.


Šodienas pirmais negaiss iet garām. zibeņoja, trāpīja pat vertikāli zemē, bet pērkons atskrēja pie manis pēc kādām padsmit sekundēm - es gandrīz aizmirsu, ka vispār redzēju zibeni. Lietusgāzes arī labi redzamas. Ar šo visu pietiek, lai būtu tumšs kā jau parastā negaisā, grādi ap +20 kā vakar, naktīs +15, uz zāles ap +10. Grūti noticēt, ka kaut kur LV šajā dienās ir karsts. Man parasta oktobra atvasara - pēc tumsas gan velk uz novembra atvasaru. Un atkal vētrains vējš visu kaltē. Atkal augļi krīt kā krusa tajos video, zāle jau brūna nokaltusi, liepas dzeltē - šogad neuzziedēs, jo ziedpumpuri sakaltīs.


Burvju, magu lapā vai METEOlapā atrodamies?


Kādā akā, ja Jums ir urbums? Stāv prātā, ka ierīkojāt...


Kārtīgs negaiss atkal nogāja garām, 3 piles nejauši nokrita no tā. Zibeņoja un dārdēja pamatīgi. Intuīcija nepievīla - visu dienu laistīju augus.


Lidosta ir vēl tālāk uz R, bet tur bija lietus un no +30 uz +21 nokrita. Saprotu, ka nenokrita uz 0 (9 grādi jau nav nekāda temperatūra), tāpēc uzskatām, ka vēsāks nekļuva.
A man visas lietusgāzes burtiski rokas stiepienā noiet garām gar visām pusēm. Izskatās, ka nāk no D, bet pašķiras vai nu uz A, vai nu uz R. Uz R jau vakar pamatīgi nolija, šodien atkal - tur slapjš jūnijs iznāks.


Izskatās, ka vairāki negaisi dodas tieši uz Rīgu, bet man gan visi aizies garām (daļa pa vakardienas trajektoriju, daļa uz Saldus pusi), ja saglabāsies esošā plūsma. Mākoņu gan daudz un tumšs šodien kā novembrī - tajā drūmākajā daļā, nevis saulainajā.


Šodiena jau par vairākiem grādiem aukstāka kā aizvakardiena un par dažiem kā vakardiena, tāpēc mierīgi strādāju, ienācu tikai padzerties, jo vētrainais vējš kaltē, pat ja dominē mākoņi un saule parādās uz mirkli, lai pazustu uz stundām.


Daļā Itālijas joprojām ir daudz metrus dziļš sniegs. Daudzviet Itālijā joprojām plūdi, krusa. Itālija ir dažāda. Subtropu daļā Itālijā tomēr ir siltāks pirms pusnakts. Manuprāt, parasts vakars karstuma vilnī tepat LV, kādi ir bijuši tūkstošiem pārskatāmā pagātnē. Šaubos, vai Jūs tik daudz vakaru esat pavadījis Itālijā. Man pēc Liepājas negaisiem uznāca vēsums, kāds bija tikai tur, kur pārgāja negaisi, bet nekāda svaiguma nebija - izteikti mitrs, mikls un vampīru piesātināts gaiss. Un tas +21 grādā. Nestādos priekšā, kā +25 pēc lietus varēja likties atsvaidzinoši, zinot, ka sakarsusī Sigulda tvaikoja pēc lietus. Lai mitrā gaisā strādātu un nepilētu no sviedriem vajag zem +18, kas ir ļoti tāli no +25. A +25 ar tvaikojošu mitrumu pēc lietus atbilst pat ekvatoriālajām valstīm lietus periodā. Kaut ko tādu pa savu pus gadsimta mūžu esmu piedzīvojis vien dažas reizes.


Nepatīk man tie vakara negaisi Liepājas pusē, jo tie aizsedz sauli. Rezultātā pusi dienas negaisu (ne manu) dēļ apmācies un progresējoši atdziestošs. Tagad vairs tikai +20. Virs manis skaidra debess - kanāls radiatīvajai atdzišanai. Diennakts vidējā arī vājāka kā vakar. Un ar katru dienu arvien aukstāks. Un ar katru nedēļu arī. Modeļi turpina rādīt salnu uz pirmdienu. Ja to rāda 20..30 izlaidumos bez pārtraukuma, nav ne 0.0001% iespējamības, ka salnas nebūs.


Mākoņi šodien kā torņi - šauri un ļoti augstu uziet debesīs. Gan jau dažs labs pāri 10 km - palielināts krusas risks. Es pilnīgi noteikti izvēlos kaut visu vasaru bez nokrišņiem, lai tikai nevienu reizi krusa netrāpītu. Pēc kārtīgas krusas dzīves vairs nav. Twitterī rāda krusas bumbas uz plaukstām, bet neparāda postījumus. Rodas sajūta, ka baigi interesantā parādība bez jebkādām sekām.


Kā jau bija gaidāms - šodien ļoti vētrains, apmācies (jau dārd pērkons - protams, pa sauso), par daudziem grādiem aukstāks kā vakar un ar katru dienu tikai uz leju. Pēc nedēļas sāksies rudens. Vakardiena bija vasaras kulminācija - viena karsta diena gadā! Baisā klimata pārkaršana.
Cik interesanti! Negaiss aizgāja garām (uz jūras pusi viss tumši zils). Un uzreiz vējš pierima, a neganti pūta kopš paša rīta. Tagad varbūt sasilšana turpināsies. Neko daudz jau nenokrita tie grādi. Tiesa, virs LT briest kas nelabs...


Šī ir METEOlapa vai melu lapa? Visā LV nav R vēja, ir tikai D un A virzienu vēji. Un cik reizes atkārtot, ka vēja virziens Birutas līmenī neietekmē gaisa masu pārvietošanos, a lietus nelīst no Birutas galvas līmeņa, bet gan augstāk, kur labi redzama plūsma no DA? en.sat24.com Atkal maitu lijas uzklups, ka katrs raksta, kas pie viņa ir, pat ja vērotājam ziloņi lido un vaļi skraida pa pļavām. Nu man vispār kokospalmas un +60! Varbūt tomēr pieturēsimies pie realitātes? Vēja virzienu starp ēkām NAV iespējams precīzi noteikt, jo rodas vēja vērpetes, skrienot, atduroties citu ēku sienās, kokos. Gribas par vēju rakstīt lietus kontekstā, skatieties mākoņu virzību! Negaisi prognozēti palielinātās konvekcijas dēļ. Kāpēc rīta pusē būtu jābūt mājienam uz negaisiem? Nāks vakars, tad arī atklāsies, cik pareizi vai nepareizi modeļi izskaitļojuši gaisa masas nestabilitāti.


Jau redzams aukstums no 14. vai 15. jūnija. Beigās iznāks, ka puse mēneša auksta. Atceroties, ka pirmās 3 dienas nebūt nebija siltas. Nezinu kā citur, bet pēc visām prognozēm tieši šodiena man bija vissiltākā jūnijā - vairs neviena diena nebūs tik silta. Tā ka nezinu, kur visi rauj nākamās nedēļas svelmi...


Jūrā vai Saulkrastos? Jo vismaz Pārdaugavā ļoti retajā jūnijā līdz Jāņiem nav +20. Pat +25 ir teju ik gadu. Īslaicīgs karstumiņš ir visai tipisks jūnija pirmajai pusei, bet ilgstošs jau retāka parādība. Protams, ir patīkami, ka vasara palutināja ne tikai aprīlī (5 dienas), maijā (9 dienas), bet arī jau jūnija sākumā. Būs vieglāk pieņemt rudeni augustā. Ļoti gaišo nakšu dēļ tikai jūnijā iespējams reāli strādāt (laistīt) pat naktī, kas nepavisam nav iespējams augustā.


Tomātu un gurķu man nav, jo visu pavasari laistu (jau no ekstrēmi slapjā marta beigām) un sedzu daudzgadīgos augus. Nemelošu, ka šādā laikā es nespēju pastrādāt ārā. Turklāt vampīru smagā aviācija neliek mieru cauri visam skafandram. Nu jā, skafandra dēļ man jau +25 ir par daudz, lai aktīvi strādātu. Šorīt neizdevās, jo kamēr brokastoju un čammājos, noskaidrojās un jau 9:00 bija +25. Ap 10 iegāju mājā, tikai pa pus stundai izeju palaistīt. Siltumnīca vaļā, jo vējš šodien simbolisks. Pat tuvoties tai negribas. Vispār, nakts bija negaidīti silta. Attiecīgi tagad ceru uz jauku diennakts vidējo. Pagaidām ir OK. Vispār, šodiena atgādināja 90-to gadu un 2000-šo sākuma vasaras. Mierīgs karstumiņš bez vētrām. Tādas agrāk bija vasaras.


Apmācies rīts - lai kas būs vēlāk, tomēr pirmās stundas bez sasilšanas. Empīriski zinu, ka, lai dabūtu maksimāli augstu Tmax, vajag būt skaidrā no saullēkta. A es tā cerēju uz šodienu, jo rīt un parīt gan jau negaisu mākoņi noraus temperatūru. Piedodami, ja kas nolītu (bez krusas, protams, un zibeņošanas), bet drīzāk nostaigās garām, lai man būtu +20..+17 (īpaši vakarpusē), kad pārējā LV +30 līdz saulrietam. Nekādas baudīšanas arī nav, jo pēdējo dienu vētrainais vējš ir radījis tuksnesi. Kā pērn un aizpērn - tikai laistu un laistu līdz nemaņai. Starp citu, GFS ansamblis no 16.06. pēkšņi nolaidies uz zemes grēcīgās. A rīdziniekiem jau svētdien ziemelis nevājš pūtīs no līča nesiltā. Parasts silts jūnijs. Labākajā gadījumā salīdzināms ar 2013. un 2011. Rīgā. Protams, labi, bet nevajag jau uzreiz rekordsiltu iepīt, kur tā nav! Kā 2013. maiju LVĢMC pamanījās pasludināt par rekordsiltu, joprojām nav skaidrs. Vismaz pērn bija skaidrs, kāpēc.