Hauonekani
Hauonekani

Lietotāja aktivitātes


Pretīga, dzestra novembra migla noklājusi mani. Nav ne jausmas, kad izklīdīs, bet diena ir norakstīta, tāpat kā diennakts. Negaidīju, ka tik ātri ieradīsies rudens.


Es vienkārši paskaidroju, ka viss pārējais ir apzināta vai neapzināta melošana. A dezinformācija ir grēks informācijas laikmetā. Lieki piebilst, ka tam visam ir 0 vērtības. Es arī varu visiem ziņot par saviem sienas mērījumiem, tikai diez vai kāds ticēs, jo iznāks tīri subtropi. Salu sienas termometrā redzu vien dažus mēnešus gadā, salnu nav no aprīļa (vai pat marta - siltos pavasaros) līdz oktobrim vai pat janvārim. Regulāri un ārkārtīgi ilgstoši +27..+34. Vakarpusē, kad termometrs gūst siltumu no piesilušā pagalma (nereti saule sāk spīdēt tieši vakarā), atšķirība no patiesajiem grādiem kaut nedaudz tālāk no ēkām ir 2..4 grādi. Tuvākā vieta ar tādu klimatu atrodas, D-Krimā vai pat Itālijas subtropos!!!! Ir tak jābūt riktīgi neveselam, lai tam visam ticētu. Tāpēc man tāds sašutums, kad daži labi ziņo par nereālu siltumu pie sevis. Pilnīgi iz pirksta izzīsts siltums.


Nevarēju saprast, no kurienes vējš, jo pat bērza galotne nekustīga. Izgāju cauri dārziņam, kur ķeru Z, ZR, R, DR vējus. Ar dvašu luktura gaismā pārliecinos, no kurienes pūš. Pie mājas sienas bija +17 pusnaktī. Dārziņa galā teju bezvējš un +15.4, tomēr nojautu, ka klasiski jāpūš no A puses. Aizgāju garām augļu kokiem, kur klajums uz D, DA, A un ZA. Kā tad - nonstopā pūš jūtams austrenis un tikai +14.4! Kamēr izvazājos, pie mājas sienas vairs tikai +16.5! Ak jā, dienā atkal bija vismaz +32 pie malkas novietnes koka sienas Z-pusē. Nu žēl, ka tauta kā niķīgi zīdaiņi nesaprot, ka, ja raksta savus grādus, jānorāda nevis apdzīvota vieta, bet gan sienas materiāls un detalizēts termometra apkārtnes raksturojums. Jo Allažos, Siguldā, Līvānos temperatūra var atšķirties pat par 5 grādiem atkarībā no apkārtnes tiešā termometra tuvumā. Vot man te kaimiņi stāsta, ka padsmit km attālumā pārsvarā par 5 grādiem aukstāks kā viņiem. Gan jau viņi mēra pie sienām, a tur gan jau auto termometros redzējuši.


Uzdevi jautājumu uzreiz pēc atbildes. Kad veikalā tev pasaka, cik jāmaksā, tu arī nervozi iekliedzies, lai beidzot pasaka, cik ir jāmaksā? Tas ir neadekvātuma kalngals...


Kā jau baidījos... uz R no manis nogāja blīva mākoņu čupa, aizsedzot sauļuku, atnesot rudens dzestrumu. Ar to arī viss beidzas - sajūtas kā atvasarā rudenī, jo priekšā patiešām rudens images.vfl.ru


Izliecies vai tiešām esi...? Burtiski tepat pie tavas nesaprašanas "Rīgas centrs ne ar ko neatšķiras!!!" Cik reizes atkārtot, ka neatšķiras ne Rīgas parki, stadioni, laukumiņi, ne iekšpagalmi, māju sienas. Rīga=Jelgava, D-pils, Liepāja. Identisks termālais režīms. Nu labi, Liepāja nedaudz maigāka ziemās un nedaudz vēsāka vasaras sākumā.


Atšķirībā no dažiem labiem es lieliski saprotu pat zinātniskus tekstus vairākās valodās. Bet izskatās, ka ne visi saprot pat vienkāršā valodā uzrakstītu atbildi, kāpēc Rīgas centrs nav siltāks par jebkuras citas pilsētas centru. Atkārtoju для особо одарённых - atklātas vietas centra parkos, laukumiņos ir identiskas tādiem Jelgavā, Bauskā, J-pilī, D-pilī, Rēzeknē, Valmierā, Tukumā, Kuldīgā, Ventspilī un Liepājā. Un arī pie siltajām ēku sienām ir tikpat silts kā minētajās pilsētās. Rīgas centrs ne ar ko neatšķiras!!! Tev ir iespēja pašam pārbaudīt, jo es to jau esmu izdarījis.


Rīgas centrs varbūt naktīs ir būtiski siltāks? Nē, tā nav. Jebkurā skolas stadionā vai atklātā pļaviņā (pie Lāčplēša un Satekles ielām, tāpat starp Kr. Barona un Tērbatas ielām plašais pleķis nojauktā LPSR objekta vietā) pat jūnija beigās mēdz būt salnas uz zāļuka. Pat gaisā jūlijā ir bijuši +5 pēdējos padsmit gados. Attiecīgi, patiešām silts mikroklimats ir tikai specifiskos iekšpagalmos, kuri aizvērti no ZR, Z un ZA, bet atvēri vismaz D un vēlams arī DR, DA. Bet tādas vietas var atrast faktiski jebkurā pilsētā! Tā jūtami siltāks Rīgas centrā ir tikai ziemas naktīs ar lēnu vēju. Bet atkal jau atklātās vietās sals īpaši neatpaliek no lidostas un tikai iekšpagalmos ir patiešām siltāks.


Mīļo puisīt (tik patiess naivums liek atmaigt manai sirsniņai), Rīga ir ārkārtīgi laucinieciska - vismaz puse administratīvas teritorijas ir pļavas, krūmāji, meži, būtiskus % teritorijas aizņem ūdens (izteikti dzesējošs faktors). Pats Rīgas centrs sastāv no... atļaušos to nosaukt par mazstāvu apbūvi, kurai apkārt nav nekādu baiso debesskrāpju, kas veidotu mistisko siltuma saliņu. Tātad dienas laikā Rīgas centrs nav siltāks par jebkuru LV pilsētvidi, kaut Līvānos, kaut Cesvainē. Un, kā vēsture ir pierādījusi, Ventspils ūdeņu mala bieži apsteidz pārējo LV un īpaši Rīgas centru. Es ignorēju izteiktu pilsētvidi, jo tā ir mainīga - vienā gadā ēkas baltas, citā - ogļu melnas, vienā gadā vairāk gaišu auto, citā - tumšu. Piemājas dārziņi Siguldā ir aukstāki par vairumu līdzīgu dārziņu LV. Vidējā temperatūra Siguldā ir par 1 grādu mazāka kā Rīgas lidostā. Tas ir daudz. Dažos mēnešos atšķirība mēdz būt lielāka, bet nemēdz būt mazāka par 0.6!


Rīts jau jūtami vēsāks pēc ne gluži karstas nakts. Kaut nu visi negaisi paliktu tālu projām no manis! Nu labi, pēcpusdienā var nākt no A puses, kad saule rietumos. Krusu nevajag, zibeņus nevajag, lietu arī nevajag, jo turpinājumā nebeidzams aukstums. Turklāt aukstums būs ar šausminošām vētrām (es jau atpazīstu pēc prognozētā vēja ātruma). Bet pats galvenais, ka vasara patiešām nav sākusies šajā vai aprīļa siltuma vilnīšos. Epizodiski karstumiņi nenozīmē vasaru, tikai pavasari. Bet ņemot vērā arvien vairāk atdziestošās prognozes augustam, vasara iznāks ļoti īsa, varbūt pat īsāka par 2014., kas Pārdaugavā jau bija īsākā pēc pāris dienas īsākās 1965.!!! Jā, pus gadsimtu nebija bijusi tik īsa vasara, bet lokālās atdzišanas periodā tādas vasaras atkārtosies ar īsiem pārtraukumiem.


Sigulda objektīvi ir viena no aukstākajām LV pilsētām, atpaliekot tā konkrēti tikai no Alūksnes, Gulbenes, Madonas, Līgatnes, Smiltenes, Limbažiem, Ainažiem. Un šis aukstums ir vērojams visu gadu, tāpat vasarās dienas siltums ir nožēlojami pieticīgs. Sigulda = ledusskapis.
Pilnīgi noteikti, strīdēties ar mani nevajag, a diskusijai vajag pieklājīgus argumentus. Kopumā mani ir iespējams pārliecināt par lietām, kurās neesmu stiprs. Piemēram, man agrāk likās, ka Liepājas ex-rajons ir silts vismaz ziemās un rudeņos. Diemžēl tas tā nav. Ar mātes pienu tika iebarots, ka Latgalē ir spēcīgas vasaras, bet patiesībā tās ir labākas tikai par Vidzemes vasarām, atpaliekot no Zemgales un pat Kurzemes (D-puses). Andreja iespaidiem arī piekrītu, bet tīri no pašas pieredzes - Rīga ir LV stepe. Agrāk bija mitrāka, īpaši jau 90-jos gados un pirms padsmit gadiem.


Nav skaidrs, kāpēc Latvija (aktīvākā cīnītāja pret neeksistējošo GS) joprojām plāno celt koncertzāli ūdens malā, kad jau pēc nieka 80 gadiem ūdens līmenis saskaņā ar "svētajiem rakstiem" būs par 2 m augstāks... time.com


Super arguments - atsaukties uz vismelīgāko Latvijas vietējās ģeķības un melu centru. Siguldas NEticamā meteostacija gadiem rāda visaugstāko temperatūru skaidrās dienās, apsteidzot visas A-LV un pat Rīgas stacijas nereti par 3..4 grādiem! Tieši tāda ir kļūda dienās un 2 grādi naktīs. A Jums banāli termometrs rāda par grādu siltāku, jo tādu kļūdu esmu novērojis pat vētrainā, lietainā laikā, kad mikroklimatam nav nozīmes un ir jāsakrīt ar tuvējām stacijām. Starp citu, visu gadus, cik eksistē ceļu stacija ar Siguldas nosaukumu, tur ik vasaru +35 tiek fiksēti. Nu tur saulainā laikā arī par 4 grādiem vairāk. Arī agrometeostacija tieši Siguldā vienmēr rādījusi par 3 grādiem vairāk jebkādos apstākļos (ja tai ticētu, tad tuvākā vieta ar tik siltu klimatu atrodas DR-Polijā un D-Ukrainā), turklāt tāda kļūda bija arī augsnes temperatūrai. Nezinu, kas ar to Siguldu, ka visa pieejamā infa mēģina iestāstīt, ka tur ir teju subtropi. Man kā dzimušam, augušam siguldietim raudāt gribas par tādiem meliem


Šodien aukstākais vakars pēc sestdienas novembrīgās. Pēc prognozēm redzams ilgstošs aukstums, kas beigsies... varbūt tikai 2100. gadā, kad vārīšoties okeāni.


Protams, nebija. Kipras g-pilsētā bija pāri +33.


Pilnīgi noteikti Siguldā šodien nebija +30. Ja mērīt ar mistiskiem grādrāžiem sienas, plītis... es nesekoju līdzi (Tmax mani īpaši neinteresē), bet vienā brīdī pie gaišas koka sienas, kur nekad saule neiespīd, jo Z stūris, kuru vēl aizēno no ZA un ZR izbīdījums, bija +32, varbūt kādā brīdī bija arī +34, varbūt arī +36. A ko? Ja vējš uzpūš no saules piekarsēta pagalma, tad i visus +40 var noķert. Cik pagalmu, cik ēku sienu, tik grādu, a patiesi rādījumi attiecas uz vairāk vai mazāk plašu teritoriju. Ja Siguldā bija +30, tad tikpat bija ikvienā LV pilsētā. A man mājā ar visu caurvēju dienas siltākajā laikā tikai +22, no rīta tikai ap +20. Jā, vaina ir saules neesamībā, bet arī ar sauli neko siltāks nav. Fiziska izskaidrojuma nav. Ķieģeļu māja uz paaugstinājuma (ūdenī negrimst, saule apspīd no saullēkta līdz saulrietam, ja saule vispār ir). Neticami, ka kādam mājas piekarst, jo es visu mūžu esmu mitinājies aukstos mājokļos.


Absolūti katrā maijā ir šādi siltuma viļņi. Kā var būt par agru ikgadēji laikapstākļi? Vasara jau nav sākusies un sāksies labi ja kaut kad jūnijā. Arī 2014. maijā bija līdzīgs karstuma vilnītis (patiesībā spēcīgāks, jo mūsdienas atpaliek no visa vēsturiskā), taču vasara sākās vien 4. jūlijā - Neatkarības dienā.


Nav man noskaņojuma meklēt analoģiju, par kuru neviens nespēs pastrīdēties. Sēroju par blondās pūķīšu mātes nelabo galu. Tādu sievieti faktiski podā noskaloja!


Kādas sajūtas mistiskajā tropiskajā naktī? Ja visu nakti +30..+25, bet kaut kur pirms saullēkta pāriet negaiss, noraujot Tmin uz +18, formāli tā neiznāk tropiskā nakts. Šo terminu attiecina tikai un vienīgi uz Tmin, nevis visu nakti. A cilvēks principā nespēj miesiski atšķirt +20.0 un +19.9!!! Un tāda ir visa meteoroloģija - viens vienīgs formālisms, kuram nav ne mazākā sakara ar realitāti. Loģiski domājot, protams, ja visu nakti ir virs +20 un tikai īslaicīgi nokrīt zem +20, tā ir ļoti silta nakts. Bet es nelietotu vārdu "tropisks", jo tieši Arktikā aiz polārā lokā ir tipiskas naktis +27..+21, kamēr ne visur tropos ir virs +20. Ziemā noteikti ir mazāk, bet vasaras periodā daudzos tropu tuksnešos vispār zem +30 nekrīt. Attiecīgi man tas viss vairāk atgādina Arktiku, nevis tropus.


Formāli tropisko nakti vērtē tikai un vienīgi pēc Tmin. +20 kaut visu nakti, bet ar Tmin +19.9 - vairs nav tropiskā nakts. Tas ir tāpat kā daļēja grūtniecība nav iespējama - vai nu ir, vai nu nav vispār.