E
Edvards

Lietotāja aktivitātes


Beidz dalīties ar vienu un to pašu. Tāda sajūta, ka mēs pirmo reizi zinām par šo saišu eksistenci. Tās ir pieejamas meteolapā.


Mārča tu vari savas pretenzijas paturēt sevī. Sākumā palasi meteolapa.lv noteikumus pirms gudri braukt virsū kādam citam un pārmest viņam. Kāda starpība no kuras "ģeogrāfiskās" vietas cilvēks raksta, viņam nekas to neaizliedz. To, ka tev kaut kas neinteresē mums ir pilnīgi pie vienas vietas.


Rīgā pašsaprotami negaiss nebūs, jo apmākušās debesis neļaus tiem izveidoties, vienīgais tikai lietus. Bet citur Latvijā būs, piemēram, Latgalē, kur jau tuvākajās pāris stundās šķērsos negaiss.

Gaidot nākamo tveici
13.07.2024 11:55

Pirmkārt, iemācies pareizi rakstīt un sakārtot teikumu. Vienkārši es nesaprotu kurš ir ''Trollis'' es vai lietotājs: neredzams. Otrkārt, priekš kam tev vajag tik asi reaģēt ko citi raksta. Katram ir savs viedoklis un uzskati, tev savs, man savs. Tāpat, es negrasos ar tevi strīdēties par globālu sasilšanu, jo tam es neredzu pilnīgi nekādu jēgu. Kaut ko pierādīt es arī negrasos, man tas nav vajadzīgs. Un kāds sakars šeit ir veģetācijas periodam ?!? Es atbildē Aglims, šodien 15:25, minēju par pavisam citu tēmu. To kādi ir normāli dabas procesi vai nenormāli, es tā īpaši neiespringstu, man galvenais lai ir saulains un silts laiks.

Jūnija beigu karstums
27.06.2024 22:31

Ja jūs saucat to par klimata pārmaiņām, tad es nezinu ko teikt. Šādi karstuma viļņi bijuši arī agrāk, pat pirms 100 un vairāk gadiem. Pirmās iezīmes par klimata pārmaiņām būtu tādā gadījumā, ja tagad vasarā Latvijā valdītu nenormāli ilgstošs sausums un stabils karstums vismaz trīs mēnešus garumā virs +35 grādiem. Tas kas tagad notiek tās ir pupu mizas.

Jūnija beigu karstums
27.06.2024 15:25

Par ko šeit cepiens? Baudiet vasaru kamēr tā vēl nav beigusies. Par globālu sasilšanu un citām problēmām parūpēsies atbilstošie speciālisti.

Jūnija beigu karstums
27.06.2024 15:17

Negaiss aizies garām.

Maija beigu karstums
30.05.2024 17:50

Rīgā ir nepilni +25


Kur siltums līdz +16 ?

No karstuma uz sniegu
07.04.2024 12:25

Meteolapā ir pieejamas vairākas laika prognožu saites. Vislabākais no tiem ir ventusky, tur var apskatīties gan prognozētas temperatūras, gan nokrišņus no dažādiem ārvalstu skaitliskiem prognožu modeļiem, GFS, ICON, ECMWF, pat jaunākais MEPS (NO). Jau vakar pēc prognozēm bija skaidrs, ka aiz šī ciklona būs līča efekts piekrastes rajonos, kā piemēram tas notika šodien Rīgā, bet mūsu LSM neiedziļinās šādās konkrētībās. Pie manis pārdaugavā ir aptuveni 10-20cm dziļš sniegs.


3500 kelvini


2019/2020.gada ziemas sezonā bija kaut kas līdzīgs, kad Eiropas dienvidos bija bloķējošs anticiklons un spēcīgs ciklons ziemeļos, kas izraisīja stipru reaktīvo gaisa plūsmu no rietumiem.


Ārā 0 grādi, apmācies. No prognozētā sniega nekas tā arī neuzsniga. Visi tie sniega mākoņi iet gar Rīgas austrumdaļu. Tagad atliek gaidīt atkusni ar siltumu.


Man pret Mulkari dzīves hobiju nav nekas. Malacis, ka viņš nodarbojās ar to, kas viņam patīk. Man piemēram pie jūras patīk pastaigāties. Bet par atkusni sakot, būs un būs tas atkusnis, vēlāk vēl uzsnigs.


Papētot, kādas tika reģistrētas gaisa temperatūras pagātnē, var secināt, ka pat aukstākajās ziemās mēdz būt atkušņi.


Nesaprotu, kā var priecēt atkusnis. Nu būs tas atkusnis un kas tālāk, viss plūdos, būs slidens, kāds no tā prieks. Saprotu, ja būtu 0 grādi, tad okei, bet uznākot tam siltumam līdz +5 grādiem vairāku dienu garumā, kas tur labs sanāks, pilnīgi nekas.


Nezinu kas tur atkārtojas no 2022.gada Decembra, kaut kas līdzīgs gan jau ir, bet tomēr meteoroloģiskie cikli nevar atkārtoties, tomēr pastāv nianses. Laika apstākļus virs Eiropas nosaka gaisa masu cirkulācija virs Ziemeļatlantijas '' North Atlantic Oscillation'' un tā var mainīties atkarībā no Islandes ciklona un Azoras anticiklona izvietojuma un spēka. Un vēl neaizmirstam, ka laika apstākļus Eiropā nosaka arī Grenlandes anticiklons, spiediena svārstības virs Arktikas ''Arctic Oscillation'' un Āzijas anticiklons. Ar to gribu pateikt, ka Eiropā laika apstākļi ir dažādi un neprognozējami, jo var būt gan silti, gan auksti, dēļ šiem atmosfēras procesiem, ko es nosaucu. Kā piemēram, 2019/2020.gada ziemas sezonā bija rekordaugsts NAO un AO indekss, bet 2009/2010.gada ziemas sezonā rekordzems indekss. Ja klimatoloģi vairāk un dziļāk izpētītu šīs tēmas, tad veidotos skaidrs priekšstats par ilgtermiņa prognožu sastādīšanu.


Ja Katrīnas dienā sals un sniegs, tad visu ziemu būs sals un sniegs 😅


Runājot par sniega segas biezumu Rīgā, diez vai tur ir tie 21cm, pat ne tuvu patiesībai. Minimums 25cm uz līdzenas vietas. Ceļi nav pārbraucāmi, kādi vēl 21cm. Tur vispār pēc acu skatiena ir kupenas līdz ausīm un pa šodienu un rītdienu piesnigs vēl klāt.

Sniegi sniga, putināja
30.11.2023 08:40

Latvijā oficiālo meteostaciju ir krietni par maz, lai reģistrētu laikā apstākļus. Arī Rīgā ir tikai divas meteostacijas, viens centrā, otrs daugavgrīvā. Ar to es gribu pateikt, ka LVĢMC trūkst datu, lai apkopotu informāciju par temperatūrām utt. Pēc tam galu galā arī sanāk visādas domstarpības.

Sniegi sniga, putināja
29.11.2023 17:56