E
Edvards

Lietotāja aktivitātes


A ko tad tu nesameti viņam benzīnam, a pats sēdēji un blenzi kā negaiss ārdās pa tavu nokaltušo dārzu.


Skatoties ventusky kartē, GFS ap 21 un 22. jūliju, Eiropā prognozē karstumu līdz +40 +45 grādiem, vietām prognozē pat +48 +50 grādus ?!? Kaut kā too much. Latviju iespējams neskars šāda svelme, bet vasarīgs siltums līdz +26 +28 grādiem gan varētu būt.

Atdzišanas nedēļa
09.07.2022 22:35

Un ar to viss ir beidzies, nekāda super spēcīga negaisa ar visām tām krusām nebija. Izskatās, ka tomēr kāds negaiss vēl atnāks, bet par to man ir šaubas. Ehh


Manā pusē no lietus un negaisa ne smakas. Rīgas dienvidos gan notiek jautrība.


Negaisi iet garām Rīgai, jo pirmkārt, jūras brīze neļauj mākoņiem uzņemt potenciālo enerģiju vai kā viņu tur sauc es nezinu, otrkārt, lidmašīnas, kuras izlido un ielido Rīgas lidostā, ar saviem reaktīviem izmešiem maina mākoņu struktūru. Pēdējos gados esmu ievērojis, ka negaisa mākoņi, kuri nāk no rietumu puses zaudē spēku vai izsīkst, vēlāk, uz austrumiem no Rīgas tie no jauna uzņem spēku un atnes negaisu. Tas ne tikai attiecas uz negaisiem, bet arī uz sniegputeņiem ziemā.

Sveika, vasara!
10.06.2022 18:28

Mārča, labāk ej zvaigznes skaitīt !


Gatavojam kameras, negaiss tuvojas Rīgai!


Lightning, ar stūrgalvīgiem cilvēkiem ir bezjēdzīgi kašķēties.


Uz zemes joprojām saglabājas sablīvējusies ledus masa, ārā +4 grādi, nesen lija stiprs lietus. Izskatās šī būs jau 9 siltā ziema pēc kārtas.


Jaunākās prognozes rāda, ka nākamā nokrišņu zona skars vairāk arī Rīgu.


Nu tā arī būs ! Ko tur domāt.


Skatoties arhīvos, bieži vien pēc aukstiem Decembriem sekoja auksts Februāris. Šobrīd arī ilgtermiņa prognozes liecina par normālu Februāri bez novirzēm no klimatiskās normas. Par Martu man arī ir lielas šaubas, ka tas būs anomāli silts pie līdzšinējās atmosfēras cirkulācijas.


Skaistas bildes izdevušās ! Redzēs ko 2022.gads laika apstākļos atnesīs ))

2021.gads !
06.01.2022 20:52

Liels Paldies ! 😊

2021.gads !
06.01.2022 01:00


Ap ceturtdienu Rīgā uzsnigs sniegs.


Ko tur brīnīties, ceļus ar sāli kaisa kā nenormāli, sāls putrai kūstot vēlāk tās aizsalst un ceļi kļūst vēl slidenāki. Interesantākais ir tas, ka sniegatīrītāji ar lāpstu netīra sniegu, bet vienkārši sāli ber, ieekonomējot degvielu. Bet nu, pats svarīgais ir stabiņi.


Kurš būtu šaubījies tavos iebildumos Mārča. Nu netīra pie mums Rīgā sniegu, ko lai dara, kaut kā jāsadzīvo ar to.


Rīgā naktī bija visai intensīva snigšana, redzamība brīžiem samazinājās līdz 500m. Kopumā ir 3-5cm svaiga sniega. Pēc prognozēm izskatās, ka snigšana ar pārtraukumiem turpināsies vēl līdz ceturtdienai.


Vakar vēlu vakarā līča efekta rezultātā uzsniga sniegs, izveidojās plāna sniega kārta, vismaz ir kāds baltums uz zemes. Šobrīd ārā -4 grādi, no līča iet mākoņi, ik pa brīdim krīt dažas sniegpārslas. Pēc prognozēm izskatās, ka gaidāmajā naktī arī Rīga dabūs līča efekta sniegu, kas ar pārtraukumiem turpināsies līdz ceturtdienai.