E
Edvards

Lietotāja aktivitātes


Tāds sals Decembrī sen nebija. Skatoties arhīvos pēdējo reizi līdzīgs aukstuma vilnis bija 2009.gada Decembra vidū. Šobrīd ārā debesis lielākoties skaidras, ir daži mākoņi, gaisa temperatūra sāk pazemināties, tagad ir -11 grādi. Otro rītu pēc kārtas bija arī sarma.

Sala nedēļa
Vakar 15:41

Otrdien vai trešdien tad būs zināms, vai atkusnis atnāks vai neatnāks, jo šobrīd prognozes ir mainīgas. Kamēr tu atbildēji uz manu komentāru, prognozes jau vairākas reizes mainījās. Starp citu, daudz piesniga Liepājā ?


Kopējais sniega segas biezums šobrīd ir aptuveni 30-35cm. Debesis skaidrojas, sals pastiprinās. Pēdējo reizi tik sniegoti momenti Decembrī bija 2010.gadā.


10-15cm piesniga klāt, sniega segas biezums ir aptuveni virs 20cm. Bet par to "Neaizmirstiet nosvinēt ziemu ! Pēc pašreizējām prognozēm...". Neiesim laikam pa priekšu ! Vienīgā prognoze, kura rāda atkusni ir GFS, bet tās prognozes mainās kā cimdi 4x diennaktī un pie tam GFS prognozes nav korektas. Vairākas prognozes, kā piemēram, ecmwf vai iconeu, tomēr dažos ansambļos ieskicē anticiklonu ietekmi.


Prognožu modeļi nerāda lietu Rīgā, pārsvarā snigs, stiprāk snigs naktī uz piektdienu un rīt no rīta. Iespējams, ka aiz ciklona atkal būs jūras efekts.


Pēc prognozēm izskatās, ka aiz šitā ciklona būs vēl jūras efekta nokrišņi, naktī uz rītdienu un rīt. Šobrīd ārā snieg mēreni, redzamība pasliktinās, ceļi kļūst slideni, gaisa t -1. Ziema sākas !


Sniega segas biezums ir aptuveni 4cm, gaisa temperatūra turas ap vai zem 0 grādiem. Ņemot vērā nu jau iepriekšējā ciklona trajektoriju, tad piepildās tās prognozes, kas iznāca vakar un aizvakar. Īsumā sakot, rītdienas ciklons visvairāk skars valsts centrālo daļu, tajā skaitā arī Rīgu, valsts austrumos visvairāk snigs naktī uz otrdienu, kamēr valsts rietumu daļā aiz ciklona būs neliels jūras efekts. Pluss bonusā rīt no rīta gaisa temperatūra sāks stabili pazemināties zem zem 0 -1 grādiem, līdz ar to sniega sega ātri palielināsies.


Pēc pāris stundām sāksies sniegs, gaisa t jau ir +1


Līdz rītdienai jāpaciešas un būs sniegs 😂


Faktus uz galda ar visām atsaucēm..


Vakarā, gaisa temperatūrai noslīdot līdz +3 grādiem, lietus pārgāja sniega graudos, tāpēc arī šeit Rīgā var teikt bija pirmais sniegs. Šobrīd ārā skaidras debesis, gaisa temperatūra strauji pazeminās. Ziema nāk.

Starp sniegu un siltumu
08.11.2021 21:46

Kā 14 gadīgais jaunietis var būt meteorologs ? Traki palikuši vai.

Mainīgais oktobris
24.10.2021 12:31

Atkal sinoptiķi ir uzdevuma augstumos. Lietus josla iet vairāk uz dienvidiem no Rīgas, Bauskas pusē.


Tu te kaut ko jauc, karstuma laikā Vakarbuļļos ūdens jūrā bija pārsvarā silts, vienīgi tikai vienu reizi bija ledaini auksts. Ir taču iespējams aizbraukt vēl uz citām pludmalēm, kur siltāks ūdens, piemēram, uz Saulkrastu vai Apšuciema pusi. Šobrīd problēma ir tāda ir zems gaisa mitrums.


😂😂😂😂😂


Nu vot arī šeit Iļģuciemā līst, vairāki zibeņi spēra tuvu, vienubrīd bija krusa neliela.


Tāpat kā visu laiku, būs bet kaut kur citur. Tagad prognožu modeļiem ir grūti prognozēt kurā laikā būs negaiss. Piemēram, šodien no rīta uz ziemeļiem no Rīgas ducināja pērkons, bet neviena prognoze to neparedzēja. Tāpēc jāgaida, jāgaida.


Rīgai superlietu vajag vakar !


Saprotu ! Visticamāk vakarā vai naktī būs negaiss, kad vēja virziens mainīsies.


Saki paldies mūsējam Rīgas līcim. Tizla situācija (