NP
nakts pērkons

Lietotāja aktivitātes


Tad paskaidro lūdzu: kāpēc 2009/2010, 2010/2011, 2012/2013. gada ziemas sezonas bija vidēji aukstākas par klimatisko normu ?
Pēc šitādām anomālijām dažreiz notiek krietnas izmaiņas, piemēram, no siltā uz auksto vai otrādi, bet jābauda pavasaris kamēr viņš ir, sestdien max varētu būt pat +12 grādi.

Tagad sapratu iemeslu kāpēc ziema ir atkāpusies. Tas notiek, jo šobrīd virs Eiropas dienvidiem izveidojušies vairāki augstā spiediena apgabali, ar kuru palīdzību ar dienvidu puses gaisa straumēm un vējiem pie mums ieplūst silts gaiss, tajā pašā laikā šo procesu paātrina zemā spiediena apgabals uz austrumiem no Islandes. Šobrīd ārā mākoņains, gaisa temperatūra ap +7 grādiem.
Uz mašīnas jumta šodien sanāca 15cm svaiga sniega, sniegs tāds pasmags bija. Galīgi neiepriecina prognozes par gaidāmo atkusni nedēļas beigās.


Saksija beidz zīlēt kafijas biezumos !


Vienīga cerība uz bloķējošiem anticikloniem Februārī !


Daži prognožu modeļi pēc nedēļas vai vēl vēlāk prognozē pat +7 +9 grādus. Izskatās, ka šis Februāris būs norakstīts no kopējā ziemas konteksta. So sad :(


Šobrīd ārā ir apmācies un +1 grāds, sniegs praktiski nekūst, bet no sniega izdalās kaut kāds aukstums.


Nekas tur diži nenokusīs, pāris zemes pleķi parādīsies un vēlāk atkal uzbirs sniegs, pie reizes slidotava būs vēl trakāka, jo šobrīd ārā ir ievērojami daudz sniega.