NP
nakts pērkons

Lietotāja aktivitātes


Kad siltuma mīļiem apniks priecāties par silto neziemu, ziema neiestāsies. Bet tagad varam ērti iekārtoties un pavērot ar ko šī ziemas santabarbara beigsies.


Laiks rādīs, kurš pirmais pēc mēneša rakstīs kaut ko citu.


To, ka pēdējos gados kļuva siltāks nav pierādījums tam, ka klimats strauji mainīsies, jo vārds ''strauji'' daudz ko nozīmē un mēs to dažādi uztveram. Strauji var būt pēc vairākiem miljons gadiem un ko tad. Lai tik tiešām redzētu un izvērtētu klimata pārmaiņas ir jāpaiet vēl vairākiem gadiem un tie nav 100 gadi. Labākā gadījumā pēc 100 gadiem gaisa temperatūra uz planētas paaugstināsies par nieka 0.01 grādiem, bet ir jārēķinās ar to, ka atmosfēras procesi mainīsies arī virs zemes poliem, kur virpuļo polārais virpulis un tas siltuma dēļ var daudz ko izraisīt. Nav tik vienkārši kā visi domā.


Apmācies šodien bija, bez nokrišņiem, gaisa temperatūra sasniedza pat +9°C. Atlantijas okeāns atpūta siltumiņu.


Nekas īpašs, siltā ziemas pirmā puse nav nekas jauns, tā bija arī agrāk, ja papēta arhīvus. Vienkārši pēdējā laikā sinoptiķi uzpūta no mušas ziloni par meteoroloģiskās ziemas neiestāšanos. Vienkārši es loģiski zinu, ka Februāris būs auksts. Un es uzskatu, ka pēdējā laikā ir jāmaina standarta klimatiskā norma !


Pretīgs laiks, lietains, dubļains, vējains. Nesaprotu cilvēkus kam patīk šādas uber siltas ziemas...Vēlu veiksmi.


Tad jau redzēs.


Tad jau redzēs kā Janvāra otrajā pusē čivinās meteorologi


Novembri es neskaitu, es skaitu tikai Decembri, Janvāri un Februārī.


Nebija domāta vidējā temperatūra, bet maksimālā diennakts temperatūra.


Trīs ziemas mēnešus pēc kārtas maksimālā gaisa temperatūra, piemēram Rīgā, nevar noturēties stabili virs 0 grādiem. Līdz šim šādu ziemu, kad maksimālā gaisa temperatūra nepazeminājās zem 0 grādiem trīs mēnešu laikā nekad nebija.


Lai Februārī un Martā ir lielais aukstums ar skaistu sniega segu, bet tad Aprīlī lai sākas pavasaris, Maijā vasara.


Kokiem vēl nesāk plaukt lapas tāpēc ziema vēl būs un Latvijā ziemas izpalikšana vienkārši ir neiespējama.


Tikko Iļģuciemā nogāza krusa, burtiski dažu minūšu laikā zeme kļuva balta.


Nomierinies ! ''Globālā atdzišana neeksistē ?'', vai tad es kaut ko noliedzu, tas bija jautājums ? Pirms raksti savu komentāru izlasi kārtīgi ko es rakstu.
P.S. Neļauj emocijām vaļu, ja trīc rokas aiz dusmām, tad neraksti !


Globālā atdzišana neeksistē ? Tajā pašā laikā es varu pateikt, ka nākotnē notiks globālā atdzišana.


No 1979.gada līdz 80o gadu otrai pusei ziemas arī bija kopumā aukstas, bijuši tādi mēneši- 10 grādus zem klimatiskās normas. Pēdējā laikā man uzradās jautājums: kāpēc dienu skaits ar maksimālo gaisa temperatūru zem 0 grādiem no Decembra līdz Februārim summāri bija nemainīgs pēdējo piecu gadu laikā ? Piemēram no 2000-2009.gadam šādu dienu skaits katru gadu bija mainīgs, vienu gadu vairāk, otru gadu mazāk. Būtisks ir vēl viens jautājums: no kurienes rodas šādas anomālijas?


Ziemas siltuma mīļiem jau ir laiks saprast, ka viņi pierījušies ar tām siltajām ziemām, kuras valda jau kopš 2013.gada Decembra. Kaut kā 7 gadi jau ir pa daudz. Un nav te pamata domāt, ka ziemas nebūs, ziema vēl atnāks, jo kopējais salu dienu skaits no Decembra līdz Februārim vēl nekad nav bijis mazāks par 15 dienām, tas ir liels retums.


Es šitā prognozēt arī māku kā cpc xD, tāpēc neuztraucies !