R
Rūdolfs

Lietotāja aktivitātes


Rīgā piemācies, jau 8 no rīta +21, tagad +24 un gaiss šķiet tāds nedaudz sutīgs, bet laikam jau kārtīga lietus nebūs arī šodien. Jau šobrīd radara attēlā redzams, ka lietus mākoņi gar DA malu apies Rīgu, vismaz kaut kas trāpīs Vidzemei un Latgalei. Kaut kas jau cerams nolīs, bet ne pietiekami... Jācer uz aizfrontes lietusgāzēm naktī un rīt pa dienu, bet rokas jau nolaižas, solītās "lietusgāzes" tikai mūs pakaitinās un šo to apslapinās, bet problēmu neatrisinās. Pēc tam atkal nedēļu bez lietus un nākošnedēļ rādās kas cerīgāks. Baigi švaka šobrīd tā Atlantija - nespēj uzformēt nevienu jēdzīgu ciklonu.


Vēl ne tik, jaunākās prognozes kārtīgu lietu jau attālinās aizvien tālāk nākotnē, savukārt siltums ar vēsumu gan mainīsies vairākkārtēji. Rīgā jau iztrūkst ap 60 mm nokrišņu kopš maija sākuma. Jūnijs vairs neizskatās tik daudzsološs šajā ziņā, un sausums laikam ievilksies arī jūlijā. Ehh.. :( Bet raža varētu būt tik laba (ogas, āboli), tikai visa augšana apstājusies līdz nākamajam lietus periodam...

Pāris dienu atslodze
08.06.2018 20:14

Tā arī kārtīgi nenolija, tikai pūta, pūta, kaut ko jau atpūta, bet zeme nenormāli sausa. Vispār bēdīgs skats jūnija sākumam - zāle izdegusi un izkaltusi, ievu tīklkodes apsēdušas ievas un vītolus, augļu tīklkodes apsēdušas aličas, vietām veseli dzīvžogi izēsti. Bet citiem kokiem viss kalst ārā. Brīnums, kā koki vēl turas zaļi un spēj ziedēt mežrozes un jasmīni. Šovakar starp Babīti un Imantu jau pirmais nelielais meža ugunsgrēks. Cerams, ka neizvērtīsies trakāk, labi, ka vairs tā nepūš.
Vakars gan auksts, taču vairs nav vēja un šķiet siltāks. +9, debesis skaidras, no salnām tik sausā zemē neizbēgt un tā tik vēl trūka.
Laikam tiešām pērkons kailos kokos aprīļa sākumā būs pieducinājis īstu bada gadu Latvijas simtgadei par godu.. :(

Pāris dienu atslodze
05.06.2018 22:18

Pēc stabili siltā laika šodien dīvainas sajūtas - tāds auksts vējš un tikai +12 pierasto +25 vietā, ka liekas, ka Arktika ir tepat aiz stūra. Diemžēl Zolitūde pagaidām nav dabūjusi nu absolūti nekādu lietu no šī ciklona - gar rietumu malu lietus mākonis nesen aizgāja garām. Tiešām šķiet - bezjēdzīgi. Un bezcerīgi.. Pēdējais lietus šeit bija 17., 18. maijā, kad tas sausumu nekādi neatrisināja, tikai samitrināja zemi, vēl iepriekš - 3. maijā. Tā kā šodien un rīt kārtīgu lietu tāpat laikam nesagaidīt, nākamās lietus prognozes pašlaik "aizmestas" uz 15. jūniju (GFS prognozes, yr.no sola lietus atraugas mazliet tuvākā nākotnē), tātad sausums vēl tikai pieņemsies spēkā. Traki..

Pāris dienu atslodze
05.06.2018 11:17

Nav nekādas tehniskas kļūdas. 0 UTC izlaidumā šodien rāda nedaudz siltāku sestdienas un svētdienas nakti, bet piektdienas naktij prognoze nav mainījusies. Ir ļoti sauss, ilgstoši saulains, līdz ar to naktīs gaiss strauji atdziest, īpaši piezemes līmenī. Ieplūstot arktiskam, vēl sausākam gaisam, salnu iespēja zemes līmenī ir liela. Bet visdrīzāk temperatūra tiešām būs virs normas vai vienāda ar to.


Paldies, raksts pārveidots vairāk par aprakstu par laikapstākļiem maijā ar papildus prognozi nākamajai nedēļai.


Maijs kļuvis par siltāko novērojumu vēsturē, sausums vietām var turpināties vēl 2 nedēļas
27.05.2018 19:30

    Straujiem soļiem noslēdzas maijs, kas mums nesis ne mazums saules, siltuma un pat karstuma. Tuvākajā nedēļā gaidāma gan siltuma viļņa kulminācija, visdrīzāk pirmie +30 šogad, bet nedēļas otrajā pusē, sākot no 31. maija, iestāsies krietni vēsāks laiks, nedēļas nogales naktīs daudzviet valstī gaid... [Lasīt vairāk]

Bet lietus Rīgā tomēr tiešām nenolija. Un tas ir ļoti bēdīgi, jo līdz maija beigām sola aizvien karstāku laiku, bet bez nekāda lietus. Jau tagad vietām zāle saulē izdegusi dzeltena. Šodien daudzviet apkārtnē zāle tika nopļauta - laikam arī izdegs. No otras puses - varbūt nebūs tik piemērota vide insektiem.


Saulains laiks, dzidras debesis, šodien līdz pat +23 Jelgavā. Dienas vidū karsts, pilnīgi prasījās izpeldēties. Un ja tāda visa nedēļa... Pat nezinu, ko domāt par šādu vasaru... Strādājot un cenšoties koncentrēties, ir grūti. Kaut kā var glābties rītos un vakaros, kamēr vēl nav pierasts pie siltuma. Ja martā un vēl aprīļa sākumā gribējās izbaudīt katru saules brīdi, tagad drīzāk gribas noslēpties ēnā :) Deviņi vakarā, +18 grādi. Pa šodienu vietām jau izplaukuši ābeļu, ceriņu un kastaņu ziedi. Protams, piesaulē. Ja pievērš uzmanību temperatūrām, nu gluži kā pagājušā gada jūlijs (īstenībā tas bija pat mazliet vēsāks)...


Vakar vakarā silts un vējains, līdz +22. Taču debesis bija salīdzinoši mākoņainas, bez saules un vējā siltums nemaz nebija tik vasarīgs. Toties negaisi gan tādi bija - tiesa, zibeņošana tieši Rīgu neskāra - pirmais lietus mākonis nogāja gar austrumoem, bet abi negaisi vairāk aizgāja garām gar jūras pusi. Tika vien attālāki pērkoni, lietusgāzes un mērens lietus. Pēc tam vakars spirgts un svaigs.
Šorīt vēss un apmācies, +9 līdz pat 13 dienā, nedaudz ļīņā. Bet pēcpusdienā noskaidrojās. Nu jau vairākas stundas zilas debesis, +13, visnotaļ atbilstoši maija sākumam, lai gan šķiet diezgan dzestrs. Rīga jau ziedonī - zied ievas, bumbieres, ķirši, plūmes, tulpes, pienenes un pat ozoliem un liepām jau ir zaļas lapiņas. Skaistus svētkus!


Pēc aprīļa temperatūras datiem šis aprīlis ar vidējo +7,8 sanāk viens no siltākajiem meteovēsturē, siltākais kopš 2000.gada. Un pēc aukstā marta aprīlis veselus 9 grādus siltāks! Man gan liekas, ka šis aprīlis ir bijis neparasti negaisains - 6 vai pat 7 dienas ar negaisiem (ieskaitot šodienu) kaut kur Latvijā ne vienmēr pat ir vasaras mēnešos. Tāpat Rīgā bija veselas 6 dienas ar temperatūru +20 un vairāk, kamēr iepriekšējo gadu aprīļos tā arī neizdevās sasniegt šo atzīmi.
Šajās siltajās dienās viss tik strauji zaļo, Rīgā laikam viss notiek ātrāk, jo pie mājām jau gandrīz pilnībā saplaukuši bērzi, zied plūmes un, protams, sakuras Uzvaras parkā, bezmaz vai vasara. Šodien līdz pat +21 un viegla jūras brīzīte baigi gaisu nespēja atdzesēt. Vakars mierīgs un vasarīgi silts, nesen to pātrauca arī vas pērkona dārdi, nu nedaudz līst, gaiss pavisam svaigs.
Sāk līt stiprāk, redzams pilnmēness, interesanti.


Šodien dinamisks, bet vēss laiks, tikai ap +9, lietus laikā vēl aukstāks. Apkārt daudz skaistu gubumākoņu, pabrīžam līst un bija pat daži pērkoni. Diezgan dinamiski. Vakar Rīgas šai galā lietus nebija.
Interesanti, ka šajā mēnesī ši ir jau 5.diena, kad kaut kur Latvijā nogrand pērkons. Diezgan "negaisains" aprīlis šogad.


Pēc vairākdienu vasarīga siltuma šodiena bija auksta šalts atpakaļ realitātē - aprīļa vidū. No rīta tikai +5 un līdz pusdienām turpināja līt, toties vēl vairāk svaiga zaļuma, daudz ziedu un svaigums gaisā. Pa dienu apmācies, ne vairāk par +7 un vēl gana stiprs vējš - pēc vakardienas +21 sajūtas bezmaz kā ziemā. Pie Pļaviņām Daugavas krastā šur tur vēl novēroju neizkusuša ledus gabalus, pat diezgan lielus - pavisam netīrus, dzeltenīgi pelēkā tonī - liecības par to, ka ir nevis rudens, bet pirms 2 nedēļām pa īstam sācies pavasaris.
Vakarā skaists saulriets, mierīgāks un siltāks, +8.
Pagaidām aprīlis ar saviem kontrastiem ir meteo ziņā interesants mēnesis, īpaši pēc iepriekšējā gada drūmi aukstā aprīļa + kontrasts pēc ziemīgā marta. Tad jau redzēs, kas mūs sagaida šajā pavasarī tālāk.


Kārtējā siltuma apdullinošā diena, +21. Saule, sauss, putekļains. Pa nedēļu daudzās vietās izspraukusies pirmā pavasara spilgti zaļā zāle, puķes, krūmu lapiņas u.tml. Bet lietus noderētu ļoti! Un mazliet vēsāks laiks arī. Citādi vasara nemaz vairs neliksies vasara...


Vīruss starp cilvēkiem valda jau kādas dažas nedēļas. Pagājušonedēļ dabūju ko gripveidīgu un joprojām cīnos ar dziļu klepu. Tieši laikapstākļi manā gadījumā maz pie vainas. Dabūju, kad bija auksti, slimoju, kad siltāks.. :/ Imunitāte cīnās. Tagad slikts laiks tādā ziņā - cilvēkiem pēc ziemas ir vissliktākā imunitāte.


Rīgā līdz +22 (11 grādus virs aprīļa normālās maksimālās temperatūras), vasara uz delnas jau aprīļa sākumā un principā karsti. Vasarā neviens nestaigātu ziemas jakās, bet šodien laikam vien nedaudzi uzdrošinājās uzvilkt šortus, tostarp es.
Saulrietā viss krāsojās dūmakaini oranžs, saule iegrima negaisa mākoņos, bet šobrīd šķiet, ka lielais negaiss, kas ir virs Lietuvas, īsti līdz Latvijai neaizsniedzas... laikam nav enerģijas tik daudz. Burvīga nakts, nu jau atdzisis līdz +15, bet vēja tikpat kā nekāda. Ūdeņi rāmi un vēl auksti. Iztiksim arī bez īpašas zibeņošanas laikam, bet no lietusgāzes neizbēgt.
Tik tikko iepūta spēcīgs vējš, pēkšņi uznāca mākoņi un kļuva vēss. Tik tikko, kā rakstu.


Apdullinoši vasarīgie +20! Jau uzziedējušas pat agrās tulpes, ārā tāda dzīvība...


Burvīga diena garam velobraucienam gar Daugavu uz Ikšķiles pusi.. Līdz +19, saule, bezmaz jau vasara, ja ne viss pelēkbrūns. Rīta pusē vējā gan vasaras jaka vēl noderēja, bet pa dienu jau vairs ne. Tiesa, dubļi vietām vēl galīgi nav nožuvusi, arī Rīgas HES ūdenskrātuve pēkšņajai “vasarai” negatava - ledus vēl pilnībā nebija izkusis, pie ūdens sajūtas kā pie milzīga kondicioniera - bezmaz ledaina. Vakarā gaiss ļoti nesamaisīts - sasilis asfalts kontrastā ar auksto vēju no ezera/upes. Mežā gan vēl atradās arī neizkusis sniegs, melnas sniega kupenas un ledus. Pirmo taureņu diena. Dīvaini pat iedomāties, ka nedēļas sākumā sniga un bija pa dienu vien +1, bet rīt tiek solīts jau +21 (jau vairākus gadus Rīgā +20 aprīlī tā arī neizdevās sasniegt), pie tam jau otrais negaiss šogad. Jā, lietas ātri attīstās...
Bet dabā zeme vēl auksta, gan jau dziļumā vēl nedaudz sasalusi, jaunā zāle vien dažviet izdīgusi, zied tikai pirmie pavasara ziedi.
Vakars - vasaras bauda, +12, vienīgi bez sisināšanas.


Pavasarīgi vasarīgi silts vakars arī šodien, joprojām +9, kluss un mierīgs. ECMWF UN GFS no svētdienas paredz stabilu sausumu anticiklonos, sauli un +10...+20 visā Latvijā dienās. Ja piepildīsies, tad šo aprīli varētu tiešām saukt par īsteni vasarīgu. Tā vien izskatās, ka šis gads iet tieši otrādās pēdās kā iepriekšējais, - samērā silts janvāris, auksts februāris un marts pēc pagājušā gada siltajiem, (iespējams) silts aprīlis pēc pagājušā gada aukstā, pēc tādas loģikas tad jau arī vidēji silts maijs un arī silta vasara. Tiesa, jāskatās vēl, cik ļoti šī hipotēze piepildīsies. Domāju, ka lielākā daļa varētu būt priecīgi par šādu iznākumu..


Pa dienu vasarīgs, +17 un saule. Ap pieciem samilza tumši mākoņi, nobrieda un nesen nogranda 2 pavisam tuvi - mazāk kā kilometra attālumā!!! zibens sprādzieni ar skaļiem pērkoniem, pašlaik tropiska lietusgāze un vairs tikai +9. Jāsaka, šis ir tiešām iespaidīgs negaiss,pavasara sākumam it īpaši. Pirmais negaiss un tiešā trāpījumā. Bet zeme pat vēl nav īsti atkususi un pēdējās sniega kupenas arī ne.