R
Rūdolfs

Lietotāja aktivitātes


-1, pamatīgi snieg. Ļoti žēl, ka jau vakarā kusīs un rīt sniegu piebeigs pamatīgs lietus. Tad jau varēja arī nesnigt. Nākamās nedēļas sals atkal atnāks bez sniega...


Atkusnī kaut kas atkūst, bet šodien Rīgā uz sasalušām ietvēm un zemes uzkrita lietus un sniega graudi. Iznemot vietas, kur ielas bija nokaisītas, viss bija plānā ledus kārtiņa un pa nemaz neatkusa. Ne vienmēr plusi gaisā reāli nozīmē kušanu.
Atkusnis ar lietu būs sestdien pēc rītdienas sniega.


Visas jaunākās prognozes Latvijas lielākajā daļā sestdienai sola lietu.


Ja pēc tam ilgstošāk būtu silts laiks, nebūtu jau problēmu. Bet gaidāms lietus tieši pirms sala atgriešanās (epizodiski no trešdienas vakara līdz sestdienai un nākamnedēļ), kas atkal lielā daļā valsts nozīmēs kailsalu/plānu, nepietiekamu sniega segu. Un Rīgas ielās jau sniegs ātri nokūst, bet laukos, grants ceļos pēc diezgan pamatīgā sala tik ātri viss nespēs izkust un būs šķīdonis, kas pēc tam atkal sasals. Nekā patīkama.
Un mans viedoklis, ka Rīgas ielās labāk jau tad piestaigāts sniegs, nevis smiltis un sāls, pa kuru pretīgi staigāt.


Pēc lightningmaps datiem 3 vietās vienlaicīgi Babītes novadā iespēris zibens. Pērkona negaiss ir saistīts ar līča efekta nokrišņiem, jo Z vēja ietekmē aukstums slīd pār līci un “izlādējas” sniega un pat negaisa veidā. Anticiklona centrs virs Latvijas būs rīt, bet jūras efekta nokrišņi ir iespējami arī pie salīdzinoši augsta spiediena.


Ļoti dinamisks vakars. Sākumā migla, tad stiprs, bet īss līča efekta sniegs, debesu skaidrošanās un temperatūras strauja nokrišana uz -6, tagad arī spēcīgs pērkons un jauns sniegs, atkal siltāks. Jūra atdod savu siltumu..


Pavisam ziemīgi šodien. Pārsvarā jau saulaina diena, 0...-1, līča efekts vairāk skar Jūrmalu šodien, Rīgā vien maza 1 cm kārtiņa. Tagad uznākusi bieza zemā migla - redzamība vien ap 100 m un tumsā mazāk. -2.


Rīgā iepriekšējā naktī bija uzsnidzis skaists sniedziņš plānā kārtiņā, bet pa dienu +1 un daudzviet minimālā kārtiņa nokusa, paliekot vien uz taciņām (kur nav zāles) un uz aukstām virsmām. Bet nu pavisam pārsteidzoši - līst pie +1 grāda, lai gan piezemes slānī vēl pirms kāda mirkļa piesalst. Gribējās cerēt, ka būs kāds līča efekta sniegs (varbūt vēl būs), bet tā vietā pirms sala iestāšanās līst. No kailsala laikam neizbēgt, bet nu nav jau tikai Rīgas problēma, godīgi sakot, tieši Rīgai problēmu ar to nevar būt.


Tiešām pavasarīgas noskaņas, ko grūti piedēvēt oktobrim. Šķiet, ka tik zaļa zāle nebija redzama visu vasaru..

Atvadas no siltuma.
20.10.2018 08:37

Burvīgi silta nakts, jauks atvasaras rīts ar jau +14 grādiem. Patīkami, ka gaidāms mierīgs un arī silts laiks šodien un arī no trešdienas. Cikloni Atlantijas okeāna Z daļā būs parūpējušies par dienvidu vējiem no kontinenta. Ka tikai ne zemie mākoņi... Kārtējais oktobris ar spēcīgu anticiklonu, bet šķiet, ka šoreiz tas nozīmēs nevis aukstu, bet neparastā kārtā siltu laiku, kaut gan skaidrības par mēneša beigām nav. Faktiski viss oktobris būs siltāks par septembra pēdējo nedēļu... Kaut gan tas prognozēs jau bija redzams.
Zelta rudens Pārdaugavā arī solās būt fantastisks. Jau šobrīd puse koku iekrāsojušies, kļavām šogad daudz oranžu un sarkanu toņu papildus jau ierasti zeltainajam.


Rīgā no rīta un pa dienu skaists līča efekts, beidzot arī pielijis kaut cik, tikai vairs jau nevajag tādā aukstumā...
Faktiski pēc gandrīz +30 grādiem +5 no rīta un knapi +10 ar stipru vēju piedevām tiešām liek sajusties kā ziemā. Nepatīkams vēsums un vējš, toties pilns rudenīgu krāsu. Šodien Cēsu pusē bez nokrišņiem un saulains, bet arī vējains, līdz ar to siltāk nekā Rīgā nebija. Pēc pirmās aukstās iepriekšējās nakts un varbūt no sausuma, lapas sāk jau pamazām krāsoties. Šķiet, ka dažu dienu laikā laikapstākļi no jūlija pārgājuši jau īstā oktobrī..
Ehh, un tās prognozes par vētrām un lietiem... Negribas saslimt.
Piektdienas fantastiskajā ārpus-septembra-realitātes vakarā vēl bija silti peldot jūrā un negribējās līst ārā, bet tagad rudens, nebeidzams rudens.... Un nu neticu, ka decembri šogad var gaidīt ziemīgu.

Rudens ir klāt!
25.09.2018 21:40

Nesaprotams gadalaiks - karsti kā vasaras vidū - +28 21.septembrī (nu kur vēl neticamāk!), zāle daudzviet izkaltusi jau kuro reizi šogad, bet saule priekš trijiem pēcpusdienā tikpat zema kā martā. Brīžiem uzpūš veldzējošs vējš... Īstais laiks noslēgt peldsezonu.


Rīgā vasarīgā diena mazliet citā izpildījumā — apmācies un “tikai” +23...+24. Lai gan mākoņi nāk no DA, iepūtusi jūras brīze svaigumam...


Skaista diena - vasarīga, bet ar vieglu rudens piesitienu. No rīta migla un +14...+15, kas ātri vien izklīda, pārvēršoties saulainā dienā. Rīgā līdz +23, Jūrmalā komfortablākie +20, vējš no jūras, palieli viļņi un ūdenī arī patīkamie +18...+19. Negribējās līst no ūdens ārā, tad varbūt vēl var sezonu turpināt.
Vakarpusē vienīgais lietus mākonis lielā apkārtnē no austrumiem tieši sasniedza Rīgu un dažas lāses tika arī Jūrmalai. Saulei spīdot, izveidojās skaista varavīksne augstu debesīs pie ļoti zemiem saules stariem. Vakars pēc nelielā lietus mierīgs un nemaz ne dzestrs, +19! Naktīs mierīgi turpinu gulēt ar atvērth logu, un pēc prognozēm vasara Rīgā neapstāsies, sasniedzot varbūt pat 130 dienu atzīmi (šobrīd kopš 7.maija šodiena bija jau 120.meteoroloģiskās vasaras diena). Nu labi, dažas dienas jūnija beigās un jūlija sākumā nebija vasarīgas, bet kopumā šīs vasaras tendence ir neparasti ilgnoturīgs siltums, nevis siltuma rekordi. Naktis arī siltas.


Pirms kāda laika ēnā temperatūra sasniedza +34 - sen neredzēta temperatūra Rīgā. Tiesa, ir diezgan sauss un pūš atsvaidzinošs vējš. Tikko saule aizslēpās aiz torņveida mākoņiem, nu jau ir tikai +32.5. Varbūt tomēr uzlīs.

Ir tikai tveice
30.07.2018 15:41

Tomēr vējš izdzenāja mākoņus un nu skaidrās debesīs redzams sarkanbrūns aptumšots mēness ar gaišu maliņu - aptumsuma maksimālā fāze jau beigusies...


Mēness aptumsums aiz mākoņiem, vienīgais, kas liek nojaust par aptumsumu, ir pilnmēness naktij tumšas debesis, kas skaidroties negrasās. Nepilni +25 grādi. Pie karstuma/siltuma jau pierasts, nekas traks vairs tas neliekas. Bet jācer, ka uzlīs...


Šobrīd Rojā Vidusjūras nakts. Ārā +21, ūdens +23 ar viļņiem! Neaprakstāmas sajūtas!!!


Brieda, brieda un nobrieda negaisi Ogres pusē un vēl Rīgai trāpīja ar uzviju. Pirms negaisa +25 un ļoti liels mitrums, sutīgs. Negaiss uznāca strauji, ar zemiem mākoņiem, uzreiz sākās īsa, stipra lietusgāze, kurai sekoja gandrīz 2 h mērena lietus ar ducināšanu un zibeņiem, bet retiem. Tikai daži skaļi pērkoni. Tagad viss svaigs, vairs tikai +18. Zibeņu un pērkonu ziņā, manuprāt, šai Rīgas galā tomēr stiprāks bija 5.aprīļa negaiss, bet lietus ziņā šis, protams, ir pārāks. Beidzot pa ilgiem laikiem labi uzlija. Kaut gan diezgan labi uzlija jau vakar vakarā, nedaudz arī otrdien un trešdien, sanāk - ceturtā diena pēc kārtas Rīgā ar lietu. Toties ir silts, viss augs griezdamies. Patīkami. Brīvdienās laikam Rīgā lietus iespēju krietni mazinās jūras brīze.


Diena Latgales rietumu pusē daļēji mākoņaina, ap +17, saulē pietiekami silti, bet vējā... īsti ne. Vakarpusē nomācās un vasarīgas brīvdienas pārvērtušās oktobra beigu laikapstākļos - Ludzas puse, +10, svina pelēkas debesis, ziemeļvējš, bet lietus iespēja gan, šķiet, maza. Rīt laikam būs bez lielām izmaiņām... ehh.. Toties šajā pusē ar sausumu tik traki nav, arī laba ogu/augļu raža.